Warschau twaalf maal gebombardeerd Belvedère-paleis te Warschau verwoest Vrouwen bij de Engelsche marine-reserve Britsche troepen in den strijd Zwoellcd nieuwe ÏUeuuM uil IMc ïïlaünefoAicMen Uo*d&al „Joh. de Witt" te Lissabon „Commissie Burgerbevolking" Duitsch oorlogsschip op een mijn geloopen Vreeselijke tocht door brandend Polen Soldaten marcheeren door Moskou Inschrijving Handelsregister Marktoverzicht Rijkspostspaarbank Visscherij Vlootrapport vrijwel gereed K.L.M.-vliegtuig in verboden zone Oost Indië Extra-zitting volksraad CMBnSffifjlCRRgl&l 60.6 nuchtere kalveren 7.tot 16. 22 schapen 12.tot 16.80 lammeren 5.tot 8.13 biggen 8.tot 12. 22 rammen 25.tot 45. Eierenveiling Maandag 11 Sept. 1939. Aangevoerd: 58217 eieren. 58—62 kg per 100 3.55 tot 3.80; 6564 kg per 100 3.55 tot 3.85; 6670 kg per 100 3.95 tot 4.25; 50—56 kg per 100 3.25 tot 3.50; pulleneieren 2.30 tot 3.15. De Stoomvaart-Maatschappij Nederland deelt mede, dat het s.s. „Joh. de Witt" op de thuis reis te Lissabon is aangekomen, waar de ge zagvoerder verdere instructies zal ontvangen. Gehoopt wordt, dat hierdoor mogelijk extra oponthoud op de verdere reis tot een minimum wordt beperkt. Volgens té Londen uit Polen ontvangen draadlooze berichten heeft Warschau in de laatste 24 uur ernstig geleden onder hevige luchtbombardementen. Tot de verwoeste gebouwen behoort het Belvedère Paleis, dat beroemd is omdat Pil- sudski er heeft gewoond. Het gebouw was ingericht als Cilsudski-museum en werd door de Polen beschouwd als een nationaal heiligdom. Het Engelsche ministerie van Voorlich ting verklaart, dat 1114 vrouwelijke officie ren en minderen van de Koninklijke Marine thans tewerk zijn gesteld in verschillende der voornaamste marine-havens. Dit perso neel had in vredestijd een zekere opleiding genoten. Er zijn nog meer vrouwen in op leiding en men verwacht, dat binnenkort duizenden vrouwen de plaats zullen inne men van mannelijk marine-personeel. Vrouwen brengen eten aan dc strijders in de voorste linies. SPECIALE PERS VOOR DE DUITSCHE SOLDATEN? De aanvallen van de Duitsche troe pen, welke gisteren en gedurende den nacht door de verdedigers van Warschau zijn afgeslagen, waren ge richt tegen de voorstad Marymont in het Noordwesten en in het Zuid westen langs den straatweg van Gro- jec. De krachtige verdediging van Warschau heeft deze aanvallen niet alleen tot staan gebracht, doch met steun van de artillerie werden de aanvallers teruggedreven. De vijand schijnt geen zware artillerie te heb- en en wil dit blijkbaar goedmaken door heftige bombardementen uit de lucht, twaalf maal is de stad uit de lucht gebombardeerd. In den strijd hebben de bataljons, welke gevormd worden door de werklieden van Warschau, een eerste rol gespeeld. De vrou wen brengen den strijders eten en drinken tot in de voorste linies, in de binnenstad hebben duizenden vrijwilligers de diensten van de passieve verdediging versterkt. Zij werken de volle 24 uur. Bij een tegenaanval op Marymont zijn Duitschers krijgsgevangen gemaakt. Zij wer den naar Warschau gebracht en onder vraagd. Men bemerkte hierbij, dat niemand van hen wist, dat Frankrijk en Engeland Duitschland den oorlog hadden verklaard en dat sedert een week vijandelijkheden werden gevoerd aan de Westgrens. Men vond op hen nationaal-socialistische bladen, o.a. de „Voelkische Beobachter", welke ge heel verschillend waren van de nummers, welke op denzelfden dag in Duitschland wa ren verkocht. Er is dus een speciale pers in gesteld voor de soldaten aan het front. Bovendien heeft de Duitsche leugen van de inname van Warschau slachtoffers ge maakt in de rijen van het Duitsche leger. Een groep Duitsche officieren, die meenden, dat Warschau bezet was, kwam in een der voorsteden met een auto rustig bij een bar ricade. Zij werden door Poolsche soldaten gevangen genomen, voor zij van hun ver bazing bekomen waren. Dc Rcgeeringspersdicnst deelt het volgen de mede: De Ministers van Binnenlandsche Zaken en van Defensie hebben een „commissie bur gerbevolking" ingesteld, welke belast is met de algemecne voorbereidingen en, zoo noo- dig, met de algemecne leiding van de huis vesting, de verzorging enz. van de afgevoer de burgerbevolking. De commissie ressorteert onder den Mi' nister van Binnenlandsche Zaken. Mr. H. W. J- Mulder, raadadviseur hij het departement van Binnenlandsche Zaken en tijdelijk regeeringscommissaris voor den vrij willigen burgerlijken dienst is voorzitter. Tot commissaris afvoer der burgerbevol king is o.m. benoemd Jhr. C. J. A. Reigers man, oud-hoofdingenieur-directeur van den Provincialen Waterstaat van Noordholland, te Amsterdam. Munitie aan boord zou ontploft zijn. Men meent te Malmoe (Zweden) dat Zondagmiddag een Duitsche- oorlogsbodem, welke op volle zee patrouilleerde, op een mijn is geloo pen. Een krachtige ontploffing werd gehoord en een enorme waterkolom spoot omhoog. Men maakt hieruit op. dat de munitie aan boord is ont ploft. Nader vernemen wij, dat het betreffende schip een Duitsche torpedoboot moet zijn geweest, welke behoorde tot het kleine flot tielje. dat in het mijnenveld in de Oostzee patrouillediensten verricht. liet drama duurde slechts enkele secon den, men zag vanaf een Zweedsch schip, dat in de nabijheid voer, de torpedoboot uit el kaar springen. Slachtoffers vielen in zee, slechts enkelen konden worden gered. Er zouden, volgens ooggetuigen, minstens 20 menschen zijn omgekomen. Roland Dorgelles, de Fransche oorlogscor respondent, heeft in een radiotoespraak ver klaard, dat de Britsche troepen dezen keer wonderlijk op hun taak zijn voorbereid. Zij strijden reeds in grooten getale aan onze zijde. Dorgelles voegde hier aan toe, dat hun aan tal voortdurend zal toenemen. Straten bezaaid met lijken. Ste den zijn gloeiende ovens. DUITSCHLANDS TAKTIEK ACH TER HET FRONT WEKT GEOO- TE HAAT. Een Letlandsch journalist, die zoo juist per auto in Riga is aangekomen, heeft een aanschouwelijk verhaal verteld van een gruwclijken tocht uit Warschau. Langs den gehéelen weg door Polen, zoo vertelt hij, la gen brandende steden en dorpen, terwijl zich langs de wegen vluchtende menschen- massa's voortbewogen. Zware rookwolken gaven de plaats aan van steden en dorpen, die thans in de asch gelegd zijn, terwijl de stad Wiszuov een gloeiende oven was.. Dc door de Duitsche brandbommen aangerichte verwoesting was verschrikkelijk. De bewo ners der streek brachten wat maar moge lijk was in veiligheid en zochten, hun kin deren op den rug gebonden, een toevlucht in de bosschen. Het vee wa suit de stallen losgelaten en liep tusschen de vluchtende menschen in. De dorpsstraten lagen bezaaid met lijken van menschen die gestikt waren bij pogingen om hun bezittingen in veilig heid te brengen of omgekomen tengevolge van doodelijke brandwonden. Soms was het onmogelijk door te rijden, omdat duizenden vluchtelinge den weg ver sperden. De houten brug over een rivier stortte in, waardoor honderden menschen in het water vielen. De Duitsche tactiek achter het front, zoo verklaarde de journalist, ten slotte, heeft een grootere haat tegen Duitsch land gewekt dan ooit. Tijdens zijn tocht naai de grens, aldus voegde hij hier nog aan toe, werden vaak bommen zeer dicht in zijn na bijheid neergeworpen. Bevolking maakt queue voor de banken. Het was gisteren in Moskou rustiger, nu het oproepen van reservisten blijkbaar vrij wel geëindigd is. In de buitenwijken zag men kleine troepenafdeclingen, die in alle rich tingen marcheerden. Verder zag men kara vanen van paarden en wagens onder mili tair geleide en een groep van vier geladen militaire vrachtauto's, die werden bewaakt door manschappen van het roode leger met de bajonet op het geweer. Nog steeds maakt dc bevolking queue voor de banken om geld op te vragen voor het koopen van voedsel en juweelen. DONKERE OLIE EN BENZINE DISTRIBUTIEGOEDEREN De minister van Economische Zaken heeft drie beschikkingen uitgevaardigd, waarbij donkere olie, petroleum alsmede benzine en bepzol worden aangewezen als distributie- goederen. Krachtens deze beschikking is iedere pro ducent of importeur van of handelaar in de ze producten verplicht zich te laten inschrij ven bij het Rijksbureau van aardolieproduc ten, Gevonden en Verloren voorwerpen GEVONDEN VOORWERPEN. van 2 tot en met 8 September 1939. Een blauwe ceintuur met zilveren knoo- pen (twee); twee portemonnaies; een donker bruine damestasch; een Roomsch-Katholiek kerkboekje; een doos met onderdeelen van een gasmasker; een autoped; een pop; een gulden; een bruine ceintuur van een dames mantel. VERLOREN VOORWERPEN. 3 Portemonnaies; diverse belastingmerken een zilveren bros; een kaart met drie zegels; een wegenbelastingkaart; een bos sleutels; een vulpenhouder; een pak elastiek; een gou den dameshorloge met doublé schakelarm bandje; een bruine schooltasch inhoudende schrijfbehoeften; een pakje inhoudende on dergoed en een shirt; een badpak met hemd- doek; een bruine actetasch. van 29 Augustus tot 12 Sept. 1939. Wijzigingen: Den Helder: N. V. Houthandel v.h. J. Oortgijsen en Zoon, Soembastraat 56, be stuurswijziging. W1ER1NGEN DEN OEVER. DE SOLDATEN HEBBEN EEN CANTINE. Voor de militairen die hier aan den Oever in verband met de algemeene mobilisatie ge legerd zijn, was het Zaterdagavond een feestavond. Dank zij de groote voortvarend heid van den detachements commandant Kapitein Ir. v. d. Bock is men er in weinige (lagen in geslaagd bij de uitwateringsslui zen aan den afsluitdijk een mooie ruime cantine in te richten. Deze cantine voorziet in een groote behoefte daar er hier aan Den Oever voor de militairen zoo goed als geen vermaak is. Zaterdagavond was het groote moment daar, diat de cantine in ge bruik kon worden genomen. Nadat de harmonie „Apollo", onder lei ding van haar directeur, den hëer Joh. v. Glabbeek, plaats genomen had, opende Ka pitein v. d. Bock den avond met een woord van welkom, waarbij hij er zijn vreugde over uitsprak, dat hij voor zijn manschap pen die van huis en haard waren weggeroe pen, een dergelijke gelegenheid heeft kun nen inrichten. Na de rede van den kapi tein zette „Apollo" het Wilhelmus in. Na dit officieele gedeelte liet „Apollo" de ééne vroolijke marsch na de andere hooren. Tenslotte dankte de heer van Treuren, sergeant van kazerneering, namens offi cieren en minderen den kapitein recht harte lijk voor al hetgeen hij voor zijn manschap pen gedaan had. Met een „lang leve Kapi tein van de Bock" eindigde sergeant van Treuren zijn rede. Nadat „Apollo" nog enkele marschen had gespeeld dankte de kapitein allen hartelijk voor hun medewerking. POLITIE Gevonden een kindertaschje met inhoud. Verloren een paar rijwielplaatjes in etui. Inlichtingen bij den gemeentebode. ANNA PAÜLOWNA NIEUWE KOSTER. Kerkvoogden der Ned. Herv. Kerk benoem den den heer G- Speets tot opvolger van den afgetreden koster, den heer F. Speets. UITREIKING DISTRIBUTIEKAARTEN. Het onderwijzend personeel kwam gister gereed met het schrijven der distributiekaar ten en is met de uitreiking ervan begonnen. BREEZAND. De eerste en tweede klas van de R.K. school hebben een onderkomen gevonden in de garage van den heer M. Broers en van gen heden de lessen weer aan. ZAKENNIEUWS. De heer W. Vlas, eigenaar van het sigaren magazijn op de Groeneplaats, hoek Park straat te Den Burg heeft thans weer zelf zijn intrek genomen in deze zaak. De heer M. v. Harn, die den sigarenhandel gedurende eenige jaren voor eigen rekening in deze zaak dreef, is onlangs benoemd tot haven meester van het vliegveld in Eierland, en heeft zich thans daar gevestigd. BEPERKTE DIENSTREGELING WEGENS MIJNENGEVAAR Naar wij uit goede bron vernomen, over weegt het bestuur van T.E.S.O. om in ver band met het mijnengevaar op het traject Texel—Den Helder binnenkort de eerste en laatste diensten te doen vervallen. De wolvee-aanvoer aan de markt van gis teren was vrij groot, vooral veel lammeren werden nog aangevoerd, die vermoedelijk ten gevolge van den crisistoestand iets beter prij zen deden. Betaald werd gemiddeld 6.50 per stuk, hoogste prijs 8.Schapen golden 12.tot 16.per stuk. Zooals we dit in de laatste jaren gewoon zijn, is nu de Fok- veedag achter den rug is, de rammenhandel weer begonnen. De prijzen liepen sterk uit een 25.tot 45, enkele dieren gingen in ruilhandel van de hand. Ook nu werden ten gevolge van de opvor- dring verscheidene paarden te koop aange boden, prijzen 180.tot 350.Veulens golden 60.tot 90.Koeien werden niet verhandeld, de nuchtere kalveren waren vrij goed in prijs, gemiddeld 11.per stuk. Voor graskalveren werden prijzen betaald van 25.— tot 60.—. Vette varkens gelden op de boerderij 29 tot 30 cent per pond. een goede big kocht men op de markt voor ongeveer 11. Wolhandel was er op de markt niet. Aan de Eierenveiling liepen de prijzen bij de vorige week iets op (zie noteering). Veemarkt, Maandag 11 Sept. 1939. 11 Paarden 180.tot 350.—; 2 veulens 60.tot 90.3 graskalveren 25.tot Opgave betreffende het kantoor per poste rijen te Den Burg. In den loop der maand Augustus werd aan bovengenoemd kantoor op spaarbankboekjes ingelegd 26.721.75 en terugbetaald 23.520.63 Derhalve meer ingelegd dan te rugbetaald 3.201.12 Het aantal nieuw uitgegeven boekjes be droeg 12. URK, 11 September 1939. Door 55 vaartuigen werd j.1. Zaterdag aan den Gemeentelijken Vischafslag alhier aange voerd: 7737 pond kuilpaling, van 60 tot 370 pond per vaartuig, prijs 12%15 ct.; 847 pond lijn- of beugaal, 16%18% ct.; 500 pond snoek baars, 45 ct. per pond en 315 manden nest, prijs 4045 ct. per mand. De vorige week werd de visscherij door onze groote vloot alleen maar uitgeoefend op de voormalige Zuiderzee. De visscherij op de Noordzee staat door de tijdsomstandigheden geheel en al stil. Dat gedeelte van onze vloot ligt dan ook gemeerd in de haven. Op het IJselmeer werd gevischt op: kuilpaling, lijn- of beugaal, fuikaal en nest. De kuilpaling- visscherij werd uitgeoefend door de motor- looze zeilvaartuigen, de kleine motorvaartui gen en de groote motorvaartuigen. De motor- looze zeilvaartuigen hebben ongeveer 3 etmaal van de vorige week kunnen visschen. Veelal werd er gevischt in Noordelijke richting. Per etmaal werd door deze categorie visschers van 30 tot 40 pond kuilpaling gevangen. Doordat er zeer weinig andere visch te vangen was, liep de prijs van de aal en paling zeer op, zoo dat deze nog weer hooger werd dan 20 ct. per pond. De gemiddelde weekresultaten waren 15 tot 27 gulden per zeilvaartuig. De zeilvaartui gen hadden nestvangsten tot 10 manden per etmaal. De kleinste motorvaartuigen hadden overdag vangsten tot 60 pond, terwijl per nacht tot 80 pond kuilpaling boven water werd ge bracht. De weekresultaten waren 55 tot 90 gulden per klein motorvaartuig. De grootste motorvaartuigen hadden vangsten per etmaal tot 200 pond kuilpaling. De nestvisscherij was van zeer weinig beteekenis. De vorige week waren de gemiddelde weekbesommingen van 160 tot 220 gulden per groot motorvaartuig. Met de hoekbeugerij was het ook aanmerkelijk beter gesteld. De laatste weken was deze maar zeer gering. De kustlijnaalvisschers brachten per morgen vangsten aan de markt tot 26 pond hoekaal. De weekbesommingen varieerden van 20 tot 30 gulden per kustlijnaalvisscher. De groote stoomlijn aalvisschers hadden vangsten per etmaal tot 90 pont lijnaal. De weekbesom mingen varieerden tot 75 gulden per stoom- vaartuig. Met de fuikaalvisscherij was het de vorige week niet zoo gunstig gesteld. Per et maal waren de vangsten veelal niet hooger dan 40 pond fuikaal. De weekbesommingen waren van 15 tot 32 gulden per fuikaalvisscher. Er werd maar zeer weinig versche visch aangevoerd. Er was geen aanvoer van ge stuurde visch aan den afslag. De vorige week (4 tot en met 9 September) werd door 8 tot 55 vaartuigen aan den Ge meentelijken Vischafslag alhier aangevoerd: 20721 pond kuilpaling, 10%21% ct.; 4707 pond lijn- of beugaal, 1326% ct.; 85 pond fuikaal, 1422 ct.; 500 pond snoekbaars, 45 ct.250 pond Noordzeeschol, 814 ct. en 100 pond poonen, 6 ct., alles per pond; 450 manden nest prijs 4045 ct. per mand. Naar de Telegr. verneemt, is het rapport der gemengde commissie inzake de uitbreiding van de marine, met name betreffende de samenstelling van de vloot in Nederlandsch- Indië al dan met slagkruisers vrijwel gereed. Medan, 11 Sept. De „Sumatra Post' 'ver neemt, dat het K.L.M.-toestel naar Nederland, bij Rangoon door een misverstand in een ver boden vliegzone is terechtgekomen. Nadat deze kwestie was onderzocht en gebleken was dat misverstand de oorzaak was, kon de reis worden voortgezet. Marine-uitgaven in verband met internationalen toestand. De voorzitter van den Volksraad deelde mede, dat rekening moet gehouden worden met een korte extra-zitting van het college, in aanslui ting op de gewone zitting welke 15 September afloopt. Deze extra-zitting is noodig voor de behandeling van enkele noodordonnanties. Inmiddels is een aanvullende begrooting voor het jaar 1989 ingediend, waarbij voor het departement van marine een bedrag van v(jf millioen is aangevraagd voor uit gaven in verband met den internationalen toestand. Bij K.B. van 7 September 1939, is aan den hoofdofficier van den marinestoomvaartdienst der 2e klasse W. J. Dalinghaus en den vloot- predikant te Vlissingen, J. van der Giesen ver gunning verleend tot het aannemen van het ordeteeken van officier der orde van Nichan- Iftikhar van Tunis, hun geschonken door Zijne Hoogheid den Bey van Tunis, en is aan den luit. ter zee der le klasse J. A. Gauw vergunning verleend tot het aannemen van het ordeteeken van ridder der Dannebrogsorde van Denemar ken, hem geschonken door Zijne Majesteit den Koning van Denemarken, KON. NED. STOOMB. MAATSCHAPPIJ. Atlas, 10 Sept. te Amsterdam. Pygmalion, 10 Sept. te Amsterdam. Stella, 10 Sept. v. Rotterdam. HOLLANDAMERIKA LIJN. Binnendijk, 10 Sept. te Boston. Noordam, 10 Sept. te New York. Rotterdam, 9 Sept. v. New York. Veendam, 9 Sept. v. New York. Volendam, 11 Sept. 6 u. 25 v. Vlissingen. Zaandam, 11 Sept. 's middags 12 u. v. New York, voorgaats van den Nieuwen Water weg verwacht. Blommersdrjk, 10 Sept. v. Rotterdam. Nieuw-Amsterdam, pass. 11 Sept. v.m. 10 u. Scilly. Johan van Oldenbarnevelt, charter, 9 Sept. te New York. Zaandam, 11 Sept. te Rotterdam. HOLLANDVIEST-AFRIKA LIJN. Amstelkerk, u., 9 Sept. te Takoradi. JAVA—XEW-YORK LIJN. Palembang, 10 Sept. v. Sabang. Tawali, 9 Sept. v. New York. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Sibajak, u., pass. 9 Sept. Perim. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alhena, 9 Sept. v. Buenos Aires. Alwaki, t., 9 Sept. v. Bahia. VEREENIGDE NED. SCHEEPVAART MIJ. (HollandAustralië Lijn). Almkerk, u., 9 Sept. v. Port Soudan. Springfontein, 11 SepL te Rotterdam. (HollandOost-Azië Lijn), Grootekerk, t., 11 Sept. v. Aden. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Chr. Huygens, u., 10 Sept. te Sabang. Joh. de Witt, t., 11 Sept. te Lissabon. B.K.C.—NIEUWS. De utislagen van de Zondagmiddag ge speelde wedstrijden luiden ails volgt: B.K.C. 3Succes 5 60; B.K.C. 1Helder Junioren 11. Voor de rust waren de HelderJunioren iets meer in den aanval, daarna B.K.C. Beide voorhoedes waren echter niet. zeer productief. De ruststand was reedis 11. De lange rust alsmede de handicap door cle mobilisatie liet zijn invloed niiet onbe tuigd. Niet alleen misten beiden verschil lende goede krachten bovendien bleek diat de invallers nog niet voldoende met de over gebleven eerste elftallers waren ingespeeld Wanneer B.K.C. echter nog enkele wed strijden in dit verband speelt., achten we de ploeg sterk genoeg om zich als een der sterksten te klasseeren te midden van de andere vierde klassers, aannemende dat ook deze de mobilisatie niet zonder kleerscheu ren hebben doorstaan. AMSTERDAM, 11 Sept. Veemarkt. 458 vette koeien, le kw. 74 —80 ct., 2e kw. 66—72 ct., 3e kw. 56—64 ct. per Kg. slachtgewieht; 20 stieren 5868 ct. per Kg. slachtgewieht; 50 melk- en kalf- koeien f 180260 per stuk, 71 vette kalve ren: 2e kw. 48—54 ct., 3e kw. 40—46 ct. per Kg.1 evend gewicht; 74 nuchtere kalveren f 7.5011 per stuk, 138 schapen en lamme ren f 1223 per stuk, 450 varkens, vleesch- varkens, wegende van 90—110 Kg. 6970 ct. zware varkens 67—68 ct., vette varkens 65 66 ct. per Kg. slachtgewieht. Overzicht: Run deren behoorlijke aanvoer, vlugge handel, stijf prijshoudend. Vette kalveren, korte aanvoer, handel kalm met iets hoogere prij zen. Nuchtere kalveren gewone aanvoer, handel sleepend, prijzen lager. Schapen, rui me aanvoer, handel stil met iets lagere prijzen. Varkens behoorlijke aanvoer, han del kalm. Vleeschvarkens prijshoudend. Vet te varkens aanmerkelijk lager. ALKMAAR, 11 Sept.. Aardappelen per 100 kg. 260—330; andijvie 1360; apeplen 37; augurken 212; bloem kool I 313; bloemkool II 26; bieten 160 —350; druiven 3—12; gele kool 160—260; groene kool 180360; kropsla 14; komkom mers 16; meloenen 5—17; peren 29; prei 210360; peterselie 0.50—1; postelein 20—40; roode kool 140—300; selderie 266—380 spinazie 1260: snijboonen 310; dubbele spercieboonen 235—315; tomaten 2—280; uien 160260; wortelen 250—6. PURMEREND, 12 Sept, Koeien, totaal 700 stuks: 400 vette koeien 6170 ct. per Kg., geldekoeien f 130180, melkkoeien 186—260. stieren 48—58 ct. per Kg., 14 paarden f 75—160, 110 vette kalveren 6080 ct., graskalveren 35—65. 300 nuchtere kalveren v. d. slacht 819; 196_ vette varkens 5658; 28 magere 25. —35.—; 125 biggen 14—22; 1000 schapen 15 21: 30 hokken 310: 550 lameren 4—9, NOORBSCHARWOUBE, 12 Sept. Schoische muizen 2.10, grooten 1.50—1.60, Souvenirs 1.60. eigenheimers 22—2.40. ld. di to 2.10—2.30, drielingen 1.501.60, bintjes 1.70—1.80, uien 3.70—4.10, drielingen 1.70 2.10. grove 3.40—3.70. Gele nep 240280; zi!veriiep 360; peen 240260; spercieboonen 990;—18.30: kroten 2.50; roode kool 1—1.10; witte kool 0.80—0 92 gele kool 190—230. BROEK OP LANGENDIJK. 12 Sept. Eigenheimers 1.60—1.80. bl. dito 2.10—2.40. drielingen 1.50, Revelandors 1.80, uien 3.60 4.10, drielingen 1.80—2. Grove 330350; gele nep 280310; spercie boon en 12,8018.10; snijboonen 6—6.30; kro- 'en 0.80—3.

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 3