FRANKRIJK IN DE DAGEN VAN OORLOG. Voor de Parijsche arbeidsbeurzen verdringen zich de werkloozen, waarvan er thans velen een plaats in de rij der werkenden vinden, nu duizenden onder de wapenen geroepen zijn De ministers A. Q. H. Dyxhoorn en Ch. J. I. M. Weiter hebben de schuilloopgraaf bezichtigd, welke voor het departement van Defensie aan het Plein te Den Haag in aanbouw is De burgemeester van Culemborg doet iederen avond voor de microfoon mededeelingen aan de burgerij van zijn gemeente betreffende maatregelen, welke in het stadje genomen zijn Voor de Haagsche padvindsters is een insigne .Natio nale Diensten* ingesteld en onder leiding van het Roode Kruis assisteeren zij thans op velerlei wijze De burgerwacht, die gedurende eenige weken het Koninklijk paleis op den Dam te Amsterdam bewaakte, is thans_ ver vangen door de .karabijnbrigade van de Amsterdamsche politie Geen Parijzenaar begeeft zich thans meer op straat zonder zijn gasmasker mede te nemen. Ook de politie is van dit noodzakelijk instrument voorzien In uniform van maarschalk der Royal Air Force en gewapend met zijn gasmasker, bezocht Koning George van Engeland verschillende hoofdkwartieren der Britsche strijdkrachten Frankrijk onder de wapenen. De uitdeeling van uitrustingen aan de reservisten, die in dienst Yan hun vaderland zijn opgeroepen Bij de geboorte-aangifte van den 500 000sten Hagenaar over handigde de burgemeester, mr. S. J. R. de Monchy, den ge lukkigen vader, den heer van Straalen, voor zijn zoon een spaarbankboekje met een inleg van honderd gulden

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 4