Abonneert II op dit blad Morgenavond „De Witte Engel" Dirks Admiraal viert feest Op wacht in den nacht jAccelirfi nieuun Yli&uw-ö uit Ua& De laatste vredespoging Plechtige hoogmis De zingende Jantjes voor de K*R.CK Ds. Lugtigbeid spreekt in de Vijzelstraat Gem. „verpleeghuis" Kerkgracht Wie heeft nog geen distrioutie- kaarten Nieuws uit Helievoetsluis Voor onze soldaten van 11 Sept. '39 Hulp aan militairen Voor den politierechter te Alkmaar Des!agkruisers voorlndië Stijgende wolprijs „Jacob van Heemskerck" Vliegen naar Indië wordt duurder Tijdschriften Van verschillende kanten wordt er op gewezen, dat de laatste dagen drukke diplomatieke onderhandelingen plaats hebben tusschen de groote mogendheden, die direct en indirect bij den oorlog be trokken zijn. Naar alle waarschijnlijkheid wordt nog een poging aangewend om de ernstige botsingen, die anders voor de deur staan, nog af te wenden. Of dit lukken zal?? Men gaat bij deze onderhandelingen waar schijnlijk uit van de veronderstelling, dat, naar het woord van den Japanschen minis ter-president, de oorlog is uitgebroken ten gevolge van een verkeerde berekening van Hitier. Hierin zou men dan een mogelijkheid zien, dat Hitier toch zou willen capituleeren. Het woord van den dictator, dat hij daartoe nimmer geneigd zou zijn, behoeft men niet al te zwaar te nemen. Japan, dat bij deze laatste poging een rol achter de schermen zou spelen, meent dat Hitier nog één weg tot terugkeer zou hebben en dat zou z(jn: het ontruimen van geheel Polen. Of de Fiihrer daartoe geneigd zal zijn staat evenwel zeer te be zien, maar de mogelijkheid bestaat, dat anderen dan Hitier, men denkt hier aan de Duitsche „senaat van 22 leden", waar over de TJn. Press dezer dagen schreef, ertoe geneigd zou zijn de verkeerde be rekening van Hitier te herstellen. Behalve de pogingen van Japan, zou ook de Duce aan het werk zijn om te trachten een einde te maken aan het reeds uitgebroken conflict. In bepaalde kringen heerscht daar over eenig optimisme, dat o.m. zijn grond vindt in het feit, dat de voorbereidnigen voor het Olympisch comité nog steeds voortgang hebben, en dat verschillende groote „vredes werken" in Duitschland nog niet gestaakt zijn. Al te optimistisch moet men overigens niet zijn. Want Engeland schijnt zich zoo vast te hebben voorgenomen om het Nationaal-socia- lisme te vernietigen, dat het de groote vraag zal zijn of de regeering bereid is den strijd daarvoor op te geven, ook al zou Duitschland uit Polen terugtrekken. De verbittering in Engeland is groot en de wil tot het breken van het Duitsche systeem onverzettelijk. Men bereidt zich voor op een langdurigen oorlog en Duitsch land zou dus wel heel groote consessies moeten doen, wil Engeland den strijd staken. Toch mogen we hopen en bidden, dat er nog een uitweg gevonden wordt. Wie de oorlogs verschrikkingen van het Oostelijk front leest, die kan niet anders dan ernstig hopen, dat onze wereld voor een dergelijke matelooze ellende gespaard wordt. Tot nog toe hebben we in het Westen nog maar voorschermutse lingen meegemaakt, als de hel werkelijk los breekt, zal de ontzetting onbeschrijflijk wor den. Voor de Katholieke slachtoffers van H. Ms „v. Ewyck". Hedenochtend, te 9 uur, werd door den Vlootaalmoezenier, majoor H. J. Bangert, met assistentie van den ZeerEerw. Heer Pastoor Koopman en de Eerw. Heeren Kapelaans Westdijk en Hetem in de in diepe rouw gehulde R. K. Parochiekerk van de H.H. Petrus en Paulus aan de Kerkgracht, een plechtige „Requiem Mis" opgedragen voor de zielerust van de elf omgekomen R. K. slachtoffers bij de ramp van H.Ms. „Van Ewijck". Deze plechtigheid werd bijgewoond door den Marinecommandant Schout bij Nacht Jolles, alsmede door Burgemeester Ritmeester en den commandeerenden hoofdofficier der landmacht terwijl ook de overlevende leden der bemanning alsmede een groote schare schepelingen en be langstellenden aanwezig waren. Door het zangkoor der kerk (directeur-orga nist A. J. Leewens), werd op devote wijze de driestemmige Requiem Mis voor solo en koor van Perosi vertolkt. Onderstaand programma zal Zondag a.s. door Helders R. K. Knapenkoor „De Zingende Jan tjes" voor de K.R.O., tusschen 16.30 en 17 uur, worden gezongen. Men stemme op dat uur dus op Hilversum af. 1. Maris Stella, P. Jansen Pr. arr. H.C.H. 2. Het Scheepje, Dr. J. J. Viotta. 3. An der schonen blauen Donau, Joh. Strauss. 4. Ave Verum, W. Mozart. 5. De twee Jagers, H. Blattmacher. 6. De Vesper, L. van Beethoven. Opgenomen om 8 uui hedenmorgen Barometerstand Den Helder: 755,7 Temperatuur lucht: 16,1 Maximum temp. lucht: 18,9 Wind: richting N.N.O.; kracht: 2 Temperatuur zeewater 18,9 Licht op: 7.58 De hoeren H. J. de Bunje, F, Grootveld cn A. Kraak, te Den Helder behaalden dezer dagen het diploma „Drogist" van de Vak school voor Drogisten te Doorn. Tevens de film van de plechtigheid der begrafenis in dit programma. Heeft l' de kaarten al gekocht? De kaartverkooD voer de film „De Witte Engel", die morgenavond in het Rialto-theater gedraaid wordt, loopt uitstekend en als we ons niet vergissen, belooft het een voorstel ling te worden, die klinkt als een klok. Niet in de laatste plaats voor wat betreft het doel, steun aan het Marine Rampen Fonds. Zooals bekend kan men de kaarten iederen avond tusschen half 9 en half 10 aan de kassa van Rialto verkrijgen. Te vens kan men op dien tjjd de plaatsen bespreken. De prijzen bedragen 40, 50 en 60 cent. Ray Francis in „De Witte Engel". Wat de film zelf betreft, zooals men weet biedt deze de geschiedenis van de feitelijke oprichtster van het Roode Kruis. Florence Nightingale was de eerste werkelijke liefde zuster en het is geen wonder, dat haar menschlievend werk op de slachtvelden als onderwerp gekozen werd voor een der beste Warner-films der laatste jaren. Het is Kay Francis, die de titelrol vervult en zij doet dit op onvergetelijke manier. Haar werk op het oorlogsterrein in de Krim is dermate boeiend en zuiver uitgebeeld, dat men dit, eenmaal gezien hebbende, niet meer zal vergeten. En ook de overige mise en scene der film is een triumf van datgene, wat de wat de hedendaagsche film vermag. Een door en door goede film. En een film, die door personen van iedere gezindte gezien kan worden. Niemand zal zich aan deze rol prent kunnen stooten. Integendeel, men neemt hiervan iets mee. Iets diep mensche- lijks. Indien er nog lieden mochten zijn, die aarzelen deze voorspelling te bezoeken, dan zal voor diegenen wellicht het feit den doorslag geven dat dezen zelfden avond reeds de film van de begrafenis plechtigheid van de slachtoffers, die gisteren plaats vond, gegeven wordt. Mogen .w'j een goeden raad geven? Zoo ja, dan deze: schaf U nog vanavond de „kaarten aan. Bezorg U-zelf een heel mooien avond en... steunt het Marine Ram pen Fonds. Het heeft ook Uw hulp noodig. Op veler verzoek zal op Donderdag 14 Sep tember in het Evangelisatiebouw Vijzelstraat een bijeenkomst worden gehouden. Hierin hoopt voor te gaan Ds. P.Lugtigheid, Ned. Herv. predikant voor de Evangelisatie te De venter. Hij is een hier ter plaatse niet onbe kende, terwijl de boodschap, dien hij te bren gen heeft, in verband met den ernst der tijden, veler belangstelling zal hebben. Er zal na de bijeenkomst gelegenheid tot het uit wisselen van gedachten gegeven worden. De toegang is als gewoonlijk vrij en volgens in dit no. verschijnende advertentie begint deze bijeenkomst Donderdag te 8 uur. De bewoners van het verpleeghuis werden Dinsdagavond onthaald op zang, die gegeven werd door het meisjeskoor van de Speeltuin- vereeniging, afd. „Centrum". In de pauze ontvingen allen een kop choco lade met een koekje. Dank werd gebracht aan den dirigent, den heer H. Hoogvorst, en mevr. MoréeDol, piano, en verdere bestuursleden dier vereeni- ging. Ons werd medegedeeld, dat een volgende maal met „de zingende Jantjes" een concert gegeven zal worden wat door de bewoners ten zeerste wordt gewaardeerd. De onderwijzers hebben hun gang door de stad gemaakt, met distributiekaarten. Dui zenden zjjn er afgeleverd, maar er zjjn toch ook heel wat kaarten onbestelbaar terugge komen. Menschen, die niet thuis waren of waarvan het adres niet goed was. Deze kunnen hun kaarten afhalen aan het' Raad huis, 's morgens van 8.30 u. tot 12.30 u. en 's middags van 2 tot 5 uur. Men verzuime dit niet. De soldaten van „Dirks Admiraal" zouden feestvieren, dat stond vast. Daarvoor had het Oranje-Comité van Tuindorp gezorgd. Geld was bijeengebracht en het zou een succes avond worden. Maar toen de verjaardag van H.M. de Koningin aangebroken was, waren de omstandigheden intusschen zoo veranderd, dat alle feestelijkheden werden afgelast. En eigen lijk hadden zij opnieuw uitgesteld moeten worden, nu een zoo zware slag als de ramp met de „Van Ewijck" onze weermacht heeft getroffen. Zulks was onmogelijk, daar de artisten, die voor de soldaten wilden optreden, geen anderen avond beschikbaar hadden. In de cantine van „Dirks Admiraal" was alles wat „groen" was, sameilgeperst, van „groen" zonder, tot „groen" met drie sterren. Kapitein van Maesen, die in samenwerking met genoemd Oranje- Comité den avond had georganiseerd, riep de '„heeren officieren, onderofficieren en manschappen" een hartelijk welkom toe en prees de activiteit van Tuindorps Oranje-Comité. Dan herdacht kapt. van Maesen in enkele sobere woorden de slachtoffers van de mijn ramp en verzocht allen zich van de plaatsen te verheffen om in een minuut van stilte hen te gedenken. Vervolgens vertelde de heer Coelers namens het Oranjecomité hoe Tuindorp ertoe gekomen is dit feest te organiseeren en dankte de burgerij van Tuindorp, zonder wie natuurlijk van feest geen sprake zou zijn geweest. Het verloop van den avond. De band, de Dirks-Admiraal-band, piano, viool, accordeon, saxophoon, trompet en slag werk, zweeg. Het doek van het miniatuur- tooneel, geflankeerd door twee leeuwen, ging open. Betty Morelli trad voor het voetlicht en in een aantal komische parodieën gaf zij er de heeren, die „wel hun haren, maar nooit hun streken" verloren, geducht van langs. Den grootste praatjesmakers werd het zwijgen opgelegd door een enkel raak gezegde, een enkele geestige zet. Meer dan honderd sol daten regeeren is een taak, die menig korpo raal de noodige druppels lichaamsvocht kost, maar zij speelde het klaar met een lied en een glimlach. Vooral met haar lied, want de refreintjes werden uit volle borst meegezon gen. Waren de muren van steen geweest, ze zouden gebarsten zijn van het geluid, maar hout buigt mee Professor Vigné verbaasde met zijn wonder baarlijke 'goocheltoeren met cigaretten, met ringen, met kaarten, met munten het gezel schap zoodanig, dat menige kin enkele centi meters zakte en vele oogen groot van stomme verbazing werden. Der Dritte im Bunde, Mr. Otelli, uitstekend accordeonist, had voor deze gelegenheid voor een populair programma gezorgd en zijn „mee- sleepend" spel deed de rest. Het geluid van de begeleiding uit een tweehonderdtal soldaten- kelen golfde over het stille Tuindorp en menig dorpsbewoner stak verbaasd zijn kop uit het raam en vroeg zich verwonderd af „wat er nu wel te doen zou zijn, daar op Dirks Admiraal" Dat niet alleen het populaire lied, het ge makkelijk refrein, maar evenzeer het chanson werd gewaardeerd, bewees de stilte die viel, toen Francine... een aantal Fransehe liedjes voordroeg. Maar toen zij eenmaal zweeg, trilde de cantine van het langdurig applaus. Behalve deze, we zullen maar zeggen burger-artisten, scholen er onder de soldaten eveneens talenten, die nu openbaar werden. Zonder de reeds genoemden band zou de avond niet voor te stellen geweest zijn. Als moderne uitgaaf van den dichterzanger Coos Speenhof trad C. H. Kleyn op met het lied: ,JJIRKS ADMIRAAL". We hebben twee luit'nants in een fordje, En een fietsende kap'tein, Een cantine en een waschhok, Maar die zijn allebei te klein. Als je je 's morgens vroeg wil wasschen, Moet je wachten op je beurt, De eerste dagen ben je helder, Maar dat is heel gauw gebeurd. Er wordt ook wel eens gekankerd, Op het eten en de thee, Maar al wordt er ook gemopperd, Het valt meestal nog al mee. Als het geen snert is, zijn het boonen, Zijn 't geen boonen is 't haché, Maar aan alles moet je wennen En voor je stoelgang is 't O.K6! Refrein: Dirks Admiraal Dirks Admiraal, Het tehuis van Kobus Kuch, Dirks Admiraal Dirks Admiraal, Tien April zag 'k jou terug. We lagen met z'n allen, al woelend in 't stroo, Het leven der soldaten, dat is nu eenmaal zoo, Dirks Admiraal Dirks Admiraal, Jou vergeet ik nimmer meer, Met je wallen en je gracht, En Kobus Kuch als prima wacht, Dirks Admiraal, je leve lang! Zooals te begrijpen is moesten de kelen bij zooveel zingen worden gesmeerd. Dat had de firma Zandwijk reeds bij voorbaat ingezien. Zij had iederen groenrok voorzien van een con sumptiebon, inwisselbaar aan de toko. Een groote verloting op stapel gezet door de heeren Bouman en de la Fonteijne leverde in de pauze een 80-tal prijzen cp, beschikbaar gesteld door veie Heldersche zakenmenschen. Na deze pauze verschenen de artisten weder om op het tooneel en Betty Morelli had zich dermate populair gemaakt, dat haar na afloop een donderende ovatie werd gebracht. Alle ar men, alle kwartiermutsen gingen de lucht in. Een groote bloemenmand werd haar aange boden door den heer Coelers. De avond was ten einde en kapitein Maesen, die voor conferencier geknipt was, spoorde alle aanwezigen aan om „netjes naar de bedjes te gaan". Voorwaar het Oranje Comité kan met ge noegen terugzien op een eerste klas feestavond. VOOR DE MILITAIREN. Ds. de Roos, predikant der Ned. Herv. Kerk te dezer plaatse, heeft de voorkamer van de pastorie ingericht voor een tehuis voor mili tairen van Land- en Zeemacht. Als ge di opschrift leest, dan weet ik ze ker, dat uw hart reeds vraagt: „Wat kan ik vcor hen ("oen?" Velen van onze jongens liggen op een zame posten en hebben groote behoefte aan ontspanning. Zjj vragen vooral naar schaak- en damborden, en andere gezelschapsspelen (geen kaartspel). Doch hoe zullen we aan deze aanvragen voldoen? Fondsen, waaruit de onkosten kunnen worden bestreden, weten we niet. En toch moeten onze soldaten wor den geholpen! Daarom doer de beide Veldpredikers van 45 R.I. een dringend beroep op Uw hulp. In woners van deze stad, ziet Uw boekenvoor- raad en Uw gezelschapsspelen eens na. We hebben allen wel iets te missen. Er heerscht onder onze militairen een op gewekte geest, gelukkig! Maar zal dit zoo blijven, dan moeten wij allen een handje me dehelpen. Wie spoedig helpt, helpt dubbel! Zendt hetgeen gij te missen hebt aan het adres: Javastraat 121, of Sumastraat 7. De Res. Veldpred. van 45 R.I. P.S.! Moge onderstaande dichterlijke ont boezeming van een onzer soldaten, U nog meer doordringen van de behoefte aan gezel ligheid en ontspanning, ter ver"anging van het vele dat zij, tengevolge van de mobili satie, 'n de huishoudelijke kring moeten missen. In gedachten stil verzonken, Turend in den duist'ren nacht, Loop ik eenzaam en verlaten, Houdend op mijn post de wacht. Wie doorgrondt dan de gedachten, In dit duist're nacht'lijk uur, Wijl de wind ruischt door de boomen En het donker is en guur. Lieve vrouw en kleine jongen, In gedachten ben ik thuis. Ben ik dicht, ja dicht bij jullie Heerlijk in ons eigen huis. Laat de stormwind dan maar woeden, Donker zijn de woeste zee; Na den storm, komt weer de stilte, En na wachttijd rust voor twee. Slaap maar vrienden en bekenden, Op mijn post houd ik de wacht, Leef maar in het land der droomen Tot een nieuwen morgen lacht. Eens toch zal de tijd weer komen, Dat ook wij naar huis toe gaan. En waardeer je eerst ten volle Dat je niet op wacht moet staan. D. G. Toolens. 2-11-45 R. I. Van de week heeft een stadgenoot spon taan een pathéfoon met platen aangeboden aan de jongens van Westoever, die daarvoor zeer erkentelijk waren. Gisteren kregen we een verzoek van de achtste zoeklichtafdee- ling, die gehuisvest in het nieuwe Weeshuis te Huisduinen, voor wat gramofoonplaten. We brengen dit verzoek van de jongens graag over en als er stadgenooten zijn, die v/at platen over hebben, dan weten ze het adres. Ze kunnen het ook via ons kantoor doen. Bij voorbaat hartelijk dank. VAREN, VAREN OVER DE BAREN. Het is prettig een zeiljacht te hebben, maar minder prettig is als er een ander met dat jacht uit spelevaren gaat. Dat had de va rensgezel G. M. uit den Helder gedaan en moest deswege terecht staan. Dat jacht zoo zeide verd. behoorde toe aan kapitein J. E. H. Maar die trok er zicli niets meer van aan en toen heeft verd. de zeilboot van Uyttermeer naar den Helder gebracht, waar ze ongeveer een half jaar heeft gelegen. Verd. had later dit jacht voor f 25 aan een zekeren W. V. verkocht. Maar de kapitein had het toch niet prijs gegeven? meende mr. Krabbe. Dat was mijn meening wel, zeide verd. Kapitein J. E. H. uit Ermelo had verd. altijd vertrouwd en had er nooit aan go- dacht dat deze boot verduisterd zou wor den. Als werklooze en hoofd van het gezin vroeg get. clementie voor verdachte. De Officier van Justitie Mr. v. d. Fecn de Lille, noemde een cn ander een wonderlijke geschiedenis. Immers: de kapitein had al weinig contact met het hootje. Zonderling is liet ook, dat verd. onkosten maakte aan het jacht, doch die kosten nimmer terug vroeg. Vast staat, dat verd. het bootje heeft ver kocht, zonder toestemming van den kapi tein, die toch eigenaar was. De officier eischte f 25 boete subs. 15 dagen hechtenis. De Politierechter uitspraak doende, acht het bewijs niet wettig en overtuigend bewe zen cn spreekt verdachte vrij. Afwjjkend oordeel van vice-admlraal Ferwerda. Wij lezen in het „Rott. Nwsbl.: Uit parlementaire kringen wordt vernomen, dat er weldra een beslissing van de Neder- landsche regeering is te verwachten ten aan zien van de- uitbreiding van de vloot in Neder- landsch-Indië, nu binnenkort het rapport over den bouw van drie slagkruisers zal worden ingediend. Het standpunt van de nieuwe regeering staat nog niet vast. De onlangs afgetreden commandant der zee macht in Nederlandsch-Indië, vice-admiraal H. Ferwerda, heeft op verzoek van de regeering een rapport uitgebracht, dat volstrekt afwij zend heet te luiden. Deze zeer deskundige oud-vlootvoogd is van oordeel, dat de marine- 'basis in Soerabaja absoluut onvoldoende is voor slagkruisers, dat wij de noodige outillage in de scheepsdokken missen en dat de kosten van onderhoud en de lange duur van aan bouw groote bezwaren voor het plan der drie slagkruisers vormen. COLLECTE VOOR DE MILITAIREN. De opbrengst van de op Texel gehouden collecte op Zaterdag 9 September was als volgt: De Cocksdorp f 26.36; Zuid-Eeierland 18.01; Den Burg 182.80; Den Hoorn 27.83J$; Oosterend en Oost 73.97De Koog 36.60; De Waal 14.7-0. Oudeschild zal nog nader worden opgegeven. Dit bedrag is bestemd voor inrichting cantine, vermakelijkheden, het hou den van cursussen, enz. voor de op Texel ver toevende militairen. De wolprijs stijgt thans geleidelijk. Gisteren werd reeds 90 cent per kg geboden, voor wel ken prijs echter niets te koop is. Vermoedelijk zal de regeering wel spoedig ingrijpen. HULP AAN URKER VISSCHERS. Nu de geheele visschersvloot, welke het be drijf op de Noordzee uitoefent, thans ge meerd in de haven ligt, aangezien thans de visscherij onmogelijk is, daar verschillende zeegaten niet bevaren mogen worden, is door den Raad besloten om hulp voor deze vis- schers bij de betrokken autoriteiten aan te vragen. Verschillende visschers hebben meer dan hulp noodig. VISSCHERIJ Urk, 11 Sept. Door 7 vaartuigen wérd he den uit het IJselmeer alhier aangevoerd: 319. pond Kuilpaling, van 2466 pond per vaartuig, prijs 17 ct. 153 pond Fuikaal, 17 18 ct. en 65 pond Snoekbaars, 7 ct., alles per pond. Zaterdag tewaterlating. Op Zaterdag 16 September des middags om vier uur zal de voor het departement van De fensie bij de Nederlandsche Scheepsbouw Maatschappij enWerkspoor N.V. in aanbouw zijnde flottieljeleider „Jacob van Heemskerck" op de werf van de Nederlandsche Scheeps bouw Maatschappij te water worden gelaten. De plechtigheid zal in verband met de om standigheden een eenvoudig karakter dra gen. Mevrouw P. G. GosRoemer, echtge- noote van vice-admiraal A. Vos, hoofd der afdeeling Materieel Zeemacht van het depar tement van Defensie, zal de doopceremonie verrichten. Tariefsverhooging met ingang van 16 Sept. a.s. De directie der K.L.M. is noodgedwon gen moeten óvergaan tot verhooging van de passageprijzen van en naar Ned.-Indië. Onder de tegenwoordige omstandigheden beteekent de exploitatie van de Indië-route een verhooging van uitgaven. Anderzijds is de route gewijzigd, waardoor bepaalde tra jecten verlengd zijn. Als gevolg hiervan kun nen minder passagiers en vracht worden medegenomen - en het is duidelijk, dat hier door een belangrijke derving van inkomsten ontstaat. Met ingang van 16 September a.s. is daar om de prijs van een enkele reis Amsterdam Batavia van 1300.— op 1500.— gebracht. Het retour wordt verhoogd van 2340.tot 2700.Passages in vreemde valuta wor den niet meer verkocht. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Marnix v. St. Aldegonde, t-, via de Kaap, 12 Sept. v. Sabang. HOLLANDIVEST-AFRIKA LIJN. Nigestroom, u., 11 Sept. v. Monrovia. KON. NED. STOOMB. MAATSCHAPPIJ. Boskoop, 12 Sept. te Amsterdam. Hebe, 12 Sept. te Amsterdam. HOLLAND—A5IERIKA LIJN. Breedijk, 11 Sept. te Londen. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Sitoebondo, t., 11 Sept. te Suez. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alhena, t., 10 Sept. v. Montevideo. Alphacca, u., 9 Sept. te Montevideo. JAVA—NEW-VORK LIJN. Tanimbar, 10 Sept. te Soerabaja. HollandAfrika Lijn. Springfontein, 11 Sept. te Rotterdam. (HollandAustralië Lijn). Springfontein, 11 Sept. te Rotterdam. Aagtekerk, t., 11 Sept. v. Kaapstad. Abbekerk, u., 11 Sept. te Fremantle. (HollandOost-Azië Lijn). Meerkerk, u., 10 Sept. v. Manilla. F i t. Uitgave Uitgeverij Schuyt N.V., Baarn. Het September-nummer van het maandblad voor toegepaste psychologie, munt steeds uit door een keur van eenvoudige, maar zeer dui delijke artikelen, zonder de fout te begaan in maatschappelijke termen te vervallen. Het is een tijdschrift, dat in het volle leven staat. A. E. van den Tol komt in zijn artikel: „Trai ning van de wil" op voor het aankweeken van die gewoonten, welke onze gesteldheid, zoowel geestelijk als lichamelijk ten goede komen, voor beheersching van lichaam en geest. „Ge zondheid gaat voor" is een interessant artikel van Frans de Severin. Tot het beste wat dit blad deze maand geeft, behoort wel het eer lijke, ernstige artikel van Dr. Mexis Carrel: „Liefde en Huwelijk". Verder vindt de belang stellende lezer veel wetenswaardigs over zwaarlijvigheid, den ouden dag, huidverzorging, erfelijkheid, de Olympische spelen enz.

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 6