De Brabantsche Briet De voetbal gaat weer rollen van Wat zal de noodcompetitie ons brengen? Opvoering van spelpeil nu mogelijk K. N.V. B. De eerste klassers N. H.V. B. Het Meisje uit den exprestrein H.R.C.otitvangtA Icmaria Ulvenhout, 21 Sept. 1939. Amico, Me dunkt ge wit oew eigen nog te her inneren mijnen brief van deuzen zomer, van 6 Juli om sjuust te zijn, waarin ik oe schreef over die steeg, waar ik eiken dag kom mee den groentenwagel. 'k Het oe toen, «m zoo te zeggen, veurgesteld vrouwvolk', waarmei ik daar geregeld tt schaften heb Ge kent ze nog wel, vant zulke vrullie vergit nen mensch niet gaauw! Witte nog? Die lange, schrale kadee o.a. die daar in den hoek woont en die den bit- naam draagt van „de Perrepluu", omdat ze, bij alle weer, altij uitrukt mee de spuit? Dan die andere... eh... dame, die ze daar „de Berin" noemen, de buurvrouw van 't Hitje. Vroeger water en vuur die twee, maar van den zomer kocht 't Hitje bij mij eiken dag eerebeesjes (aardbeien, als ge dat beter ver staat) en die gaf zij, dat had ik toen al in de smiezen, heimelijk cadeau over t gelind (de schutting) achter 't huiske, aan de Be rin! Dan is er de „Rosse Marjan'ge wit wel dat knappe, aanhalerige dierke, die de jong van „de Berin" geregeld koekskes en babbléérs toestopte. En nie te vergeten is daar nog vrouw Moes, de „Theemuts" genoemd, omdat zij altij, als ze van huis gaat, zoo'n vreemdsoortige muts draagt, mee 'n kwastje opzij. Ze is de boe zemvriendin van 't Hitje, die twee wonen pal over malkaar; en gongen ze bij malkaar op visite dan wierd heel 't huizeke versierd, zoodat 't de Rosse, en Ie Perrepluu groen en geel veur d'oogen w'erdWant ge wit nog wel: de dames daar „akkerdeerden" als kat en hond! Wijers hebt ge daar dat donkere, vettige kadeeke, vrouwke Polletje, dat altij staat te krabben tot ik eigens jeuk krijg. Heur stulp grensde aan 't huizeke van de Hit. Goed be schouwd vonden de Perrepluu, de Rosse Marjan, 't Hitje en de Theemuts vrouwke Polletje wijd benejen huilien stand! Maar om geitjes, God's schoone schepseltjes, waarveur zoo goed gezurgd is, riotten dikkels huilie kostje pikken uit... nouja, uit de versche peerdenvijgen! Daarentegen: mennigt veu- geltje, dat docht 'n rein, smakelijk hapke zóómaar veur 't pikken te hebben, geraakte in de moordende klem, deur 'nen vlegel of schobbenjak, wien 't beulen en verwonden in 't bloed zat, verborgen, zorgvuldig verstoken onder dat smakelyk-uitziende hapke voer. Neeë, vat 't nie te dramatiek op, dat ook wij, menschen, ons voer wel motten pik ken uit den afval. Da's goed teugen den hoogmoed. Wij dénken 't wel, maar we zijn nie véul belangrijker dan de musschen...! Maar om dan terug te kommen op die put- luchtsteeg: sjuust als ik van den zomer al verwachtte, is daar de ruzie openlijk uitge barsten. Den konkelefoes en 't heimelijk ge treiter is opgeloopen tot openlijke vijandig heid. En 'k heb er veul last mee! En weinig voordeel, om niet te zeggen: schaai. Wie de schuld hee... Man, ik zou niet geren rechten over die wijven. Wie begonnen is...? 'k Heh er mee m'n neus bovenop gehangen, maar 'nen biet, als ik 't oe sjuust kan zeggen! De „vrind schappen", den onderlingen konkelefoes was zóó ingewikkeld, .'i'k er mee m'n petje nie- meer bij kost. Neeë, ik weet alleen wètAr en wanneer die keet begonnen is. Op... 'nen Zondagmiddag! Enkele weken gelejen, toen 't zoo werm was, witte? Da's daar altij in die vunze steeg; zoogauw als 't werm zomer weer is, dar krijgen ze 't daar op 'r heupen, 't Is er op z'n rustigst, als ze binnen motten blijven van de kou en ze mee de lamp op, in huillie doffe huizekes toeven, bij de smorende kachel, 't Ermluizige stel daar is de zon ontwend, voelt z'n eigen 't lekkerst, sjuust als mollen, in huilie donkere holen. Waar ze stillekes zitten te mokken, nou en dan 'ns over 't gordijntje loerend als ze dochten iets gehoord te hebben aan den overkant, als b.v. den een of anderen buur te morrelen stond aan den bevroren vuilnisbak, die in den „voortuin" deur de steeg te stinken staat. Maar op den Maandagmergen dan, vol gend op dieën „Dag des Heeren", deur de lekkere dieren benut om malkaar, mee drei ging van volledige vernietiging, den allerles- ten druppel bloed af te tappen, op dieën Maandagmergen dan stond 't Hitje midden in de brandnetels ('t ennigst gewas, dat er tiert!) van vrouw Polletje haar veurhoveke. Den schrik sloeg in m'n beenen. Wat hangt er nóu aan m'n fiets, docht ik. Wat gong dat Hitje te keer! Gin ruit was meer heel bij vrouw Polletje. En eiken keer Maar de Rosse, voor haar goed fatsoen teugenover de Perrepluu, begost over te ste ken. Keek de Theemuts 'ns diep in d'oogen..., die twee begrepen malkaar! En... de Rosse begost uit alle macht te ranselen op tuin- hekske van de Hit, maar... ze sloeg tusschen de spijlen. De Theemuts glimlachte. Ik moest er eigens ook mee lachen trouwens. En de Hit? Die had ginnen tijd om te lachen! Riep alleen: Vrouw Moes, hou die Rosse in de gaten, dat ze nie raak slaat. En cnderwijl sloeg 't Hitje zooveul te sjecuurder raak! Heel 't stulpke van madame Polletje stond te schudden! 't Schudde zóó onrustbarend, dat de Berin 'ns kijken kwam. Die docht: wat heb ik dalijk aan de stukken! Meteen scheen ze 'r eigen de eerebesjes te herinneren van afgeloopen zomr, knipoogde toen 'ns naar 't woeiende Hitje en... begost 't hu'ske van vrouw Polle tje mee te sloopen. „Anders krijg ik de brok ken in m'nen tuin", bromde de Berin teugen de buren: „want veur ue rest", zee ze: „heb ik niks teugen die vetkees Polletje. De Hit grinnikte. Maar „s hoeft nie te vragen, amico, wat de Perreplu uitstond...! 't Spul was nou zoo lekker aan den gank, ze zou er nou zoo'n riant, rustig gezicht op kunnen hebben van uit haar raam, maar '1 spul liep heelegaar verkeerd...! Toch kwam ze nie uit haren hoek. De Berin...? De Theemuts...? Die lam lendige Marjan, die iverans neffen sloeg Ze vertrouwde en mee recht heel die vertooning nie! Ondertusschen legt vrouwke Polletje 't looike. Ze is haren erf al af; bij de buren inge trokken. En haar huizeke..., ocherm, 't kan den naam van „huis" nie meer hebben. Toch vertrouwt 't ongelukkige wijveke nog op haar vriendin de Perreplu, die voor haar „vecht" mee de pampiermand. Toch ver trouwt 't stomme dierke op haar vriendin Marjan, die... mee schijnbewegings te vech ten staat. En 't goeie schepsel beseft nog steeds maar nie, aat zij te groote, te deftige vriendinnen er op nahoudt; mee zulken zijde altij gekuld. Die laten de kleinen e kastanjes uit 't vuur halen! Da's zoo onder de menschen, da's zoo onder gemeenten, da's zoo onder de staten! In den schaduw van 'nen grooten eik kan gin blommetje gedijen. Hen vreet alle voeiing uit den eerde, alle licht uit den hemel op. En wat zal 't end zijn, amico? Daar in die Europasteeg? Ik geloof 't te weten, 't Ligt in de natuur vande dingen. Als vrouwke Polletje op ape gapen ligt, dan... dan trekken de grooten naar binnen. Die vechten nie mee malkaar want... waar is 't end? Maar een ding: 't Hitje zal dan veul praat hebben! En de Perreplu...? Waarom zal zij nie doen, wat de Berin i 't Hitje dejen? Vrindschap sluiten! In die steeg kijken ze zoo nauw nie naar gezworen eeden. Doet steegvolk nooit. Dat bralt veul meer dan 't kan verantwoorden. Neeë, die ruzie loopt gaauwer af, dan ik den allereer- '.en oogenb'.ik, op dieën Maan dagmorgen docht. Als ik de Rosse had zien staan schijnvechten en de Theemuts oogskes knippen, dan was ik veul gerust op den afloop, Tweederdens van wat den mensch altij ver wacht, gebeurt ommers toch nie! Binnenkort hoop ik weer mee 'n geruster hart m'n groentes te kunnen versjachelen aan de klantjes in die vergimde scheur. Zelfs aan... vrouwe Polletje, dat 't wel mee 'n kleiner huiske zal motten stellen en... zon der vooname vriendinnen! En nou schei 'k er af. Ge zou anders nog denken, da 'k in den koffiedrab gekeken heb. Veul groeten van Trui, Dré III, den Eeker en als alt(j gin horke minder van oewen t.a.v. DRE. malkaar te negeren, hoe zijn die buurtjes- wijven, dejen de Perrepluu en de Rosse als ze naar buiten kwam, d'ren erf op, mee erg amicaal mee 't vettige Pollekske. 't Hitjt kost dat nie uitstaan en plaagde 't vetzakske zooveul ls ze kost. Zette altij heuren mooien zurgstoel mee éenen poot in vrouw Polletje haar voo. .ïofke, gong dan breeduit zitten en mee buurjtrouw Moes zitten schimpen op 't stinkende straatje, waar zooveul vetkeezen woonden en dat eigenlijk deur 't Hitje en de Theemuts 'ns „gekeerd" moest worden. Vrouw Polleke vrat 'i bloed dan op! Rende naar de Perrepluu en de Rosse en brocht cjaar de kletsprotjes over. Die twee kwamen dhn rap aan de deur staan schelden en dan liep de ruzie zóó hoog, dat de andere gebu- ren, die geren buiten dat gestook bleven, de deuren en ramen maar stijf toe hielden; mee bleeke gezichten aan mijnen wagel kwamen om in te slaan. Ja, soms mij deurstuur- den, omdat ze nie goed buiten dorsten te komen...! Mijnen handel had er kompleet on der te lijen. Want eh ik eigens, ik bleef ook liever „neutraal" in dieën konkelefoes! En daarom ging ik altij zoo rap meugelijk 't steegske uit, want 't is mee zulk poortjes volk zo i gelegen: op 'nen oogenblik gaan ze mee alderhande vuiligheid, tot vieze poo's toe, lar malkaars koppen staan sijmten en... mijnen wagel frissche groenten is veul te goed om onder den drek te laten gooien! Om van m'nen kop, die opvallende scherven nie gebouwd is, nog maar nie te spreken! Neeë, veur m'n lol kwam ik nie eiken dag in die putluchtsteeg, maar ik kruiste erdeur, mee 'n bietje humor en dichtgeknepen neus, om er m'n kostje op te halen. Allee, vat dat nie al te dramatiek op, amico! Ook de veu- FEUILLETON. Naar het Engelsch bewerkt door J. van der Sluys 14. Maar nu hij terugkeerde, werd het hem eensklaps duidelijk, dat de anderen niet naar voren gedrongen waren... in elk geval waren ze nergens om hem heen te bekennen. Een moment van verraste bevreemding werd gevolgd door n van plotselinge ontzetting. Alles wat hij passeeren moest opzij duwend, bereikte hij in minimum van tijd de coupé. De coupé was leeg. En het portier aan de tegenovergestelde zijde stond open... Een geluid, half een snik, half een ge smoorde verwensching, kwam over z'n lippen. Vóór hy zich eigenlijk precies bewust was van wat hij deed, stond hij in de opening van het portier. In de verte, voorbij den lagen berm, bewogen zich schaduwen in den schemer van kreupelhout en een zwak, dwarrelend licht schijnsel glom ergens. De trein zette zich langzaam in beweging. Maar Freddy Reeve was er niet meer In. Hij was eruit gesprongen op de spoorbaan. XV. Trein 5 uur 18 exit. Freddy struikelde, toen zijn voeten den grond raakten. In zijn opwinding en door de duisternis vergiste hij zich in den afstand en kwam met 'n zwaren schok neer. Toen hij overeind krabbelde, gleed de trein langs hem heen, een lange, lichtende rups; een bekende wereld, die uit zijn gezichtskring verdween. En hier stond hij in een nieuwe, onbekende wereld, geheel aan zichzelf overgelaten, aan gewezen op zijn moed en vindingrijkheid. Maar Freddy dacht niet aan dit alles. Zijn gedachten waren geconcentreerd op die vluch tige schaduwen, die zelfs in dit korte tijdsver loop verder van hem af waren geraakt. Eén ding was met felle duidelijkheid in zijn alderhande inventaris om mee te smijten, dan rauschte 't Hitje mee heuren bessem, dat 't vettig Polleke weer naar binnen schoot! „Ziede 't... Dré?!" w.erd er geroepen „Ziede gij nou wat hier de ruziestookster is...?!" Dat was de perreplu, die daar riep, die, veilig in haar hoek ten ende de steeg, mee 'n bleeke tronie reclame stond te maken veur haar eigen... onschuld. Onderwijl hitste zij vrouwke Polletje op. Riep: „ik kom oe helpen, houvast!! Slaat er op. Gooi ze dood mee oew strijkijzer! Ze mot er aan! Weg, ka pot die feeks!! Ziede 't nou, Dré?!" Ja, ik was gek...! Ik zag „niks", amico. 'k Wierd per minuut kippiger. En toen de perreplu, over alle voortuintjes henen, be gost te gooien mee... pampieren, toen keek ik n aar den anderen kant op, sjuust of ik nie wist waar dieën pampieren sneeuw vandaan dwerrelde... Marjan stond ook in haar tuintje. Wilde geren meedoen, want 't zat haar tot hier! Maar ze keek angstig naar „de Theemuts", die mee de dikke blooto armen gekruist 't spul in de gaten hield. Want... wie aan 't Hitje raakt, raakt aan vrouw Moes! En onderwijl als 't Hitje vrouw Polak steeds achteruit dreef, gilde de Hit naar de Rosse: „blijf er tusschen uit, gij! 'k Heb mee jou niks aan de pet! Luister nie naar die lange salamander daar in den hoek, die is de schuld van alles!" Ik keek 'ns verwonderd naar de Theemuts. En die... die knikte teugen me. Wat betee- kende: „m'n vriendin hee gelijk". Snapte gij nou, amico, dat ik, die er mee m'n eigen snotkoker boven op gehangen heb, op gin stukken na weet, wie de schuld is van al die ruzie? Sterker nog: ik wil 't niemeer weten! Want... ik zou me altij vergissen! „Marjan", gilde de Perrepluu: „pak vast! Nou is er de kans, om van dat serpent van 'n Hit af te komen! Ze zit ons al lang genogt in 't vaarwater! Haal oew pook en sla dat kreng d'r omheining aan stukken! Dan kun nen we beter bij haar 'nnen! Vooruit, allee dan Marjan!! Denk aan oew woord!!" De Rosse kwam op looien schoenen naar voren. En de Theemuts keek haar 'ns drei gend aan, tikte toe mee 'nen vinger teugen haar voorhoofd! Noord-Hollanders, die de voetbal sport minnen, kunnen morgen hun hart weder ophalen. De K.N.V.B. is er in den kortst mogelijken tijd in geslaagd een nieuwe indeeling in elkaar te „draaien", die, naar we hopen, meer de goedkeuring kan wegdragen van de voetbalclubs in den lande. Nog in het begin van deze week leek het nergens op, dat de competitie reeds morgen een aanvang zou kunnen nemen, en daar om is een compliment voor het bestuur van den K.N.V.B. hier wel op zijn plaats. Want nadat de eerste nood-indeeling be kend was geworden, stroomden van alle kan ten de protesten binnen. Ook onze clubs had den bezwaren tegen de eerste indeeling,, Alc- maria, H.R.C. en Alkmaarsche Boys bij 4e klasse clubs, als Atlas en Watervogels, terwijl op andere plaatsen wel afdeelingen gevormd waren van louter tweede klassers. Gelukkig zag de K.N.V.B. in, dat dit een groote handicap zou worden voor de clubs, die op hooge kosten zaten en die nu zeker niet in staat zouden zijn met de te verwach ten minimale recettes, als de vierde klassers op bezoek kwamen, deze kosten te dekken. In allerijl werden nieuwe indeelingen ge maakt, meer anadacht 'werd geschonken aan een behoorlijke krachtsverhouding, waardoor in ons district de geografische indeeling ver viel. Maar hoofdzaak was: de vereenigingen waren tevreden gesteld. Ook in Noordelijk Noord-Holland kan men tevreden zijn met deze nu wel definitieve indeeling. Den Helder behoudt zijn derby en boven dien zijn bij de vijf tweede klassers vijf derde klassers ingedeeld, die in staat moeten wor den geacht hun „hoogere" collega's geducht partij te kunnen geven. Spelpeil kan opgevoerd worden. Er komt dus een nood-competitie, en nu zal men natuurlijk dadelijk beweren: „Wat heb je daar nu aan, het gaat nergens om, waarom zouden de clubs eigenlijk hun best doen om een zoo gunstig mogelijk resultaat te bereiken?" Maar die zoo spreken, zullen wel spoedig bemerken, hoe verkeerd hun gedachten zijn geweest. Want in deze komende competitie be staat er een unieke gelegenheid om het publiek eens te toonen, hoe het met het eigenlijke spelpeil in Nederland nu wel gesteld is. Nu staat er geen dreigend de gradatiespook achter de deur klaar, nu is er geen zenuwachtige spanning om den kampioenstitel in de wacht te slee pen. Integendeel, bij alle wedstrijden, die nu voor deze noodcompetitie gespeeld zullen worden, kan en moet in de eerste plaats gelet worden op verbetering van het spelpeil en om nu het spel te spelen om het spel. En dan, daar zijn we haast zeker van, zullen de critici, die er pleizier in hebben om altijd maar te fitten op het spelpeil, waarop de voetbalsport in Ne derland staat, het zwijgen opgelegd wor den. In de tweede plaats komen jongeren door dezen noodtoestand meer naar voren en ook dat zal niet nalaten een invloed ten goede op het voetbal in ons land te hebben. Bovendien zal het met het wijken van de spanning, nu er geen promotie of degradatie mogelijk is, niet zoo'n vaart loopen. Integen deel, in vele gevallen zullen de derde klassers nu ze bij de tweede klassers zijn ingedeeld, eens willen toonen, waar ze toe in staat zijn en de titel van districtskampioen te mogen voeren is ook nog wel iets waard, vooral als daarbij plaatselijke wedstrijden in zicht zijn. Zoo ziet men, dat het met deze noodcom petitie, wat betreft de kwaliteit van het voetbal en ook de spanning, waaronder ver scheidene wedstrijden zullen worden gespeeld, nog wel los zal loopen, en daarom mag men morgen niet aarzelen zijn schreden naar de voetbalvelden te zetten. geest gebrand. Hij moest onmiddellijk in actie komen. Hij glipte den spoordijk af en werd door een boschje opgevangen dat zijn hoofd met een bons achteruit duwde, alsof het ver- ontwaarigd was over deze schennis van zijn avondrust. „Voorzichtig, jongen", waarschuwde hij zichzelf; „kom even op adem". Voor de tweede maal herstelde hij zich. Den eersten keer was de voordijk tegen hem aan gevlogen nu had het struikgewas hem uitge- stooten. Alles scheen zich vijandig tegen hem te keeren. Verbeeldde hij zich, dat er zelfs een spottende klank was in de stem van den don der, die op hem aanrolde? Hij baande zich een weg door het kreupel hout. Hij was spoedig door het boschje heen en vóór hem lag een ruw pad. Hij kon het amper onderscheiden, noch de lengte ervan schatten, vanwege de schemerige, fluweelig- uitziende onderbrekingen; maar aan het eind ervan en loodrecht er op. scheen, glimmend in den regen, een tamelijk breede weg te liggen. Om dien te bereiken, zou hij die fluweelen on derbrekingen dóór moeten, er in afdalen en er weer uit opstijgen. Hij aanvaardde den tocht. De schaduwige gestalten waren thans niet te zien. Hij on derdrukte een opwelling om te roepen. Het zou krankzinnigenwerk zijn geweest; het zou geen ander resultaat hebben gehad dan de achtervolgden waarschuwen, dót zij achter volgd werden. Zijn eenig wapen, verrassing, zou hij er mee hebben prijsgegeven... „Goeie genade, daar zijn ze!" ontsnapte hem opeens. De schaduwen waren op den weg gekomen. Hij versnelde zijn pas, plofte holderdebolder in een van de afgronden van donker fluweel. Lang, klam gras, doorweekt van den regen. Toen hij weer uit de diepte opdook, waren de schaduwen niet meer op den weg zichtbaar, maar door het geweld der elementen heen hoorde hij het dreunen van een motor. Een bundel wit licht kliefde een moment het don ker en doofde direct weer. Het motorgeronk vervaagde, doofde tenslotte óók uit. Het was een verademing weer vasten grond onder de voeten te voelen. Hoe kreeg hij nu die auto te pakken? Hij rende zoo hard zijn beenen hem dragen wilden. De regen gutste in stroomen neer en met korte tusschenpoozen rolde de donder af gewisseld door verblindende bliksemflitsen De grond maakte zuigende sputtergeuiden onder zijn voeten. Hij moest vechten tegen een gevoel van hopeloosheid. Maar volhouden was de boodschap. Er zou hem wel iets te hulp komen... wat, mocht de hemel weten, in zijn onderbewustzijn rees vertrouwen op een of andere beschermengel. Plotseling was er een van die oogenblikken van helder licht. Sprookjesachtige glansen tooverde het op den weg, door de boomen heen, Voor zich ontdekte Freddy een auto, duidelijk afgeteekend. Een roode wagen... Verdwenen. De wereld was weer donker. Geen halve minuut later 'n bliksemschicht. Freddy staarde voor zich uit, gefascineerd. Het stuk weg lag weer helderen schijn. De auto was er ook nog. Op hetzelfde stuk weg! Hoe kwam het dat die auto daar nog was? Freddy's hart klopte onstuimig. Wanneer hij den wagen inhaalde, zou hy nog maar tot één ding in staat zyn: uitgeput in elkaar zakken. „Goei genade," sprak plotseling 'n stem, „jij schjjnt ook haast te hebben!" De spreker was een werkman met een fiets... XVI. Een ontmoeting op den weg. De werkman zat niet op de fiets. Hij had onder een afdak opzij van den weg beschut ting gezocht en de fiets stond tegen het poortje. „Kom liever hier schuilen, vriend," advi seerde de werkman, toen Freddy evenstilstond. De jongman was niet voornemens dat te doen; hij had met een heel ander doel zijn dolle jacht onderbroken. Hier was nu juist het ding, dat hij noodig had. Een pijlsnelle gedachte maakte een eind aan Freddy's aarzeling. „Het is maar leenen," hield hy' zichzelf voor. „Ik zal wel zorgen dat de vent er niet bij te kort komt." Toen gebeurde iet Freddy's hand schoot uit en greep het stuur. De oogen van den werkman knipperden en zijn mond ging wijd open en toen het cnipperen ophield en de mond dichtviel, bevonden Freddy en de fiets zich reeds op den weg. „Hé!" schreeuwde de man, met 'n schok uit zyn boozen droom ontwakend. Het leek on mogelijk, zoo'n nette jongeman... „Hé!" schreeuwde hij nog eens, harder thans. Het eerste „Hé" hoorde Freddy, het tweede niet meer... Als een wanhopige peddelde Freddy voort. Hij legde het eene stuk rechte weg na het an dere af, passeerde de ene bocht na de an dere, maar van de roode auto geen spoor! Bij de hopeloosheid, die zich langzamerhand van hem meester maakte, voegde zich het onaan- name gevoel van doornat te zijn. Zijn kleeren plakten tegen zijn lijf. Maar plotseling, als by tooverslag teekende de roode auto zich voor zyn verbijsterde oogen af, nog geen veertig meter vóór hem! Uit de De wedstrijden voor morgen. Reeds dadelijk zitten we in Hollandsch Noordpunt midden in de spannende kampen. In Den Helder gaat de wedstrijd H.R.C.— Alcmaria Victrix, een strijd, die niet na zal laten de noodige belangstelling te, trekkén. Immers altijd heeft HRCAlcmaria zich on derscheiden door een bijzonder tintje, dat men vaak aan andere wedstrijden niet had. En nu zal het wel nfet anders wezen. Zoowel HRC als de Alkmaarders zullen natuurlijk wel de noodige offers aan de mobilisatie ge bracht hebben, maar ondanks dit, zal het morgen op Tuindorp geducht spannen. In Alkmaar binden twee andere tweede klassers den strijd met elkaar aan, n.1. de Boys en West-Frisia. Ook hier kan men moeilijk een uitslag voorspellen, daar het nog blijken moet in hoeverre de clubs hun spelers moeten missen. Helder trekt ook al naar een oude bekende toe, n.1. naar Hollandia. Zonder twijfel zal deze kamp zich onderscheiden door span ning en nog eens spanning, want eeuwig en altijd zijn de wedstrijden in Hoorn tusschen deze twee oude rivalen interessant geweest door de onzekerheid omtrent den uitslag en de manier waarop er om de overwinning ge streden werd. Onze vertegenwoordiger van het vroegere eiland Wieringen trekt naar de Zaan, waar Zaandijk op eigen terrein bekampt moet worden. Waar in normale gevallen deze tocht door iedere club als zeer gevaarlijk werd be schouwd zal men nu moeilijk kunnen zeggen in hoeverre dit waarheid blijkt. Inmiddels weten we van de blauw-zwarten, dat ze daar aan de Zaan hun uiterste best zullen doen de puntjes mee te nemen. In Beverwijk gaan de twee overige clubs van afdeeling B. elkaar te lijf, n.1. Kenne- mers en Purmersteijn. Hier ligt een overwin ning voor den tweeden klasser ih de lijn der verwachting. Afdeeling A. KFCDWS, ADO—VSV, Ajax—DOS, StormvogelsHaarlem en Het GooiBlauw Wit. Reeds den eersten Zondag staan er in Af deeling A. verscheidene interessante kampen op het programma, o.a. KFCDWS, die wel weer vele Spaarndammers den tocht naar De Koog zal doen ondernemen, om hun club daar te zien strijden tegen de taaie Koogers. Afdeeling B. CVVDFC, Sparta—RFC, DHC—HBS, HDVS—XERXES en VUC—Feijenoord. Deze klasse met zijn zes Rotterdamsche eerste klassers belooft een hoogtepunt te worden in de voetbalsport van de Maasstad. Reeds nu is er een derby, n.1. Sparta—RFC, terwijl favoriet Feijenoord een moeilijken strijd in Den Haag tegen VUC tegemoet gaat. Afdeeling UI. AGOVVNEC, Quick—Enschede, Wage- ningenTubantia, HengeloHeracles, en En- schedesche Boys Go-Ahead. Afdeeling IV. PSVHelmond, JulianaNAC, Willem II Eindhoven, BWLimburgia, Roermond— NOAD, MVV—Longa. Afdeeling V. SneekVeendam, LeeuwardenAchilles, HeerenveenVelocitas, GVAVWW en Be QuickHSC. Het programma van de adspiranten-com- peties luidt voor Zondag a.s. ais volgt: Afd. O.: BKC aSucces a (10 uur); HRC aHelder a (10 uur); HRC bHelder b (11.15). Afd. P.: HRC a—Helder c (12.30); Scha- gen aOudesluis a (10 uur)... Wieringer- waard aWSV a (10 uur). Afd. R.: BKC b—Succes b (11.15); Helder d—HRC f (10 uur). Er zijn heel wat aardige wedstrijden bij, zooals BKC aSucces a, HRC aHelder a en Schagen a—Oudesluis a, waarvan we de uitslagen met spanning tegemoet zien. Te voorspellen valt er nog niets en daarmede zullen we dan ook nog maar een paar week jes wachten. schaduw van de auto dook een gestalte op, die een revolver op Freddy's borst richtte. „Als je niet oogenblikkelijk afstapt," sprak de gestalte, „zal ik je neerschieten!" Freddy zou de stem hebben herkend, in dien hij niet reeds de gestalte van den grooten, dik ken mijnheer herkend had. Met groote tegenwoordigheid van geest was Freddy zich bewust geworden, dat hij vóór alles tijd moest winnen, zoodat hij eerst be hoorlijk op adem kon komen. „Wat wil je eigenlij.:?" beet de dikke heer hem toe. „Ik zou kunnen vragen wat u eigenlijk wilt, door me op die manier een revolver onder den neus te houden," luidde Freddy's repliek, „als ik niet precies wist, wat voor gemeene schurk u bent." „Zoozoo, dat is niet bepaald vleiend! En waarom houd je mij voor een schurk?" „Omdat u een jong meisje hebt ontvoerd!" „Ontvoerd De spreker was kennelijk ge schokt. „Mijn jonge vriend, ik geloof dat je te veel detective-romans leest!" Een zucht ontsnapt Freddy. Wanneer die conversatie nog langer zou duren, zou de auto, waarvan het wiel met wanhopigen spoed hersteld werd, gereed zijn om te vertrekken verdaaid nog aan toe die werkman zou ook wel eens kunnen komen opdagen! Als hij het me'nje, dat waarschijnlijk in de auto lag, met 'n band om den mond of bewusteloos, maar bereiken kon... De groote mijnheer bracht plotseling een nieuw element in de discussie. „Mag ik vragen", vervolgde hy op honig- zoeten toon „louter uit nieuwsgierigheid jonge vriend hoe je aan die fiets gekomen bent?" „Wat bedoelt u?" antwoordde Freddy ge prikkeld. „Die heb ik geleend". „Geleend? Weet je dat zeker?" Dat besliste de zaak. De woedende werk man moest geen tyd krijgen om op het too- neel te verschijnen en te ontkennen dat de fiets geleend was! Terwijl de imposante mijn heer Freddy met één oog aankeek, loerde hij reeds den weg achter deze met het andere oog af. Hij zag daar beslist wat... hij scheen opeens zelfs meer belang te stellen in wat hy achter Freddy zag, dan in Freddy zelf. (Wordt vervolqd.)

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 12