De eerste competitie-Zondag Alcmaria zegeviert over H.R.C. Ook de Boys winnen Weinig verrassingen in de eerste klasse De voetbaluitslagen Hollandia- Helder 3-2 Doelpuntenregen bij Alkmaarsche Boys- West-Frisia Jeugdige Alcmaria- ploeg zegeviert Helder verliest in Hoorn De eerste klasse In Hollands Noordpunt Schagen-Oude Sluis 4-1 Hongarije-Duitschland 5-1 K.F.C.—D.W.S. 0-0 AFDEELING I. Afdeeling A. K.F.C.—D.W.S A.D.O.—V.S.V AjaxD.O.S StormvogelsHaarlem 't GooiBlauw Wit AFDEELING II. Afdeeling B. C.V.V.—D.F. C SpartaR.F.C D.H.C.—H.B.S. Hermes D.V.S.Xerxes V.U.C.Feyenoord 0—0 0—4 3—2 4—3 1—4 0—3 4—1 3—2 2—3 0—0 AFDEELING III. Afdeeling A. A.G.O.V.V.N.E. C3—1 QuickEnschede 34 WageningenTubantia 3—4 HengeloHeracles 11 Enschedesche BoysGo-Ahead 0-1 AFDEELING IV. Afdeeling A. P.S.V.Helmond 30 JulianaN.A.C51 Willem II—Eindhoven 21 B.V.V.Limburgia 21 RoermondN.O.A.D02 M.V.V.L.O.N.G.A2—4 AFDEELING V. Afdeeling A. SneekVeendam 30 LeeuwardenAchilles 44 HeerenveenVelocitas 31 G.V.A.V.W.V. V3—1 Be Quick—H.S.C1—2 AFDEELING I. Afdeeling B. H.R.C.Alcmaria Victrix 24 Alkmaarsche BoysWest Frisia 7—4 Kennemers-Purmersteyn uitgest. ZaandijkSucces af gel. HollandiaHelder 32 Afdeeling C. E.D.O.—H.F.C W.F.C.—Z.F.C. A.F.C.Bloemendaal O.S.V.—D.W.V VolewijckersR.C.H. 2—1 af gel. 5—0 2—5 2—1 Afdeeling D. U.V.V.—Hilversum I... Hercules—H.V.C1—2 VeloxZeeburgia 22 VriendenschaarElinckwijk 26 SpartaanWatergraafsmeer 12 met een zege te openen, doch de kleine 3—2 nederlaag tegen DHC is niet oneervol. DFC tenslotte sloeg CVV met 3—0, hetgeen niet te verwonderen valt, daar de Charloische club ernstig door de mobilisatie getroffen schijnt. IN HET OOSTEN, kon kampioen NEC het met zijn 6 invallers niet bolwerken tegen AGOVV, vooral nu de strijd in Apeldoorn gestreden moest worden. Het pas gepromoveerde Enschedesche Boys moest met 10 de eer aan Go Ahead laten, terwijl de andere Enschedesche club daaren tegen voor een overwinning zorgde, daar Quick in eigen home werd verslagen met 43. Heracles tenslotte kon het in Hengelo niet verder brengen dan een 11 gelijk spel. AFDEELING IV bracht ook al een nederlaag voor den kam pioen van verleden jaar. Willem II won met 21 van de Eindhovenaren. PSV sloeg met 30 het pas gepromoveerde Helmond, ter wijl ook Limburgia, de andere 2e klasser van vorig seizoen, eveneens een nederlaag te in- casseeren kreeg, n.1. van BW (21). Ju liana verpletterde NAC met liefst 51, het geen het vermoeden doet wettigen, dat NAC dit jaar geen leidende rol zal gaan spelen. Nog twee andere Tilburgsche clubs zorgden voor een overwinning, daar zoowel Longa als NO AD hun moeilijken uitwedstrijd in eeri overwinning wisten om te zetten. Met resp. 20 en 42 moesten Roermond en MVV de eer aan hen laten. In het NOORDEN. Nederland heeft zyn eersten voetbal- Zondag van het seizoen 19391940 al weer achter den rug. Menigeen zal met verlangen naar dezen dag hebben uitge zien, want niemand wist eigenlijk wat de clubs zouden doen in deze nood-compe titie. 3Iaar, zooals we Zaterdag reeds schre ven, deze noodcompetitie zal niet worden tot een paar vertooningen, die de naam voetbalwedstrijd niet zouden kunnen dra gen. Integendeel, overal is gisteren weer gevochten om de puntjes, die, al zijn ze niet van belang voor promotie, toch wel degelijk begeerd worden door de vereeni- gingen, al was het alleen maar om de eer. Met welk een enthousiasme begroette bijv. de jeugdige Alcmaria ploeg op het H.R.C.-terrein de overwinning. Neen, sei zoen 19391940, al wordt het onder nog zulke moeilijke omstandigheden gespeeld, wordt een seizoen van ware voetbalsport, dat is gisteren heel duidelijk aangetoond. hield weinig verrassingen in zich. AFDEELING I. In het Westen kon DWS in den moeilijken uitwedstrijd op de Koog niet tot een resultaat komen, dat door haar gewenscht werd. De zeer verjongde KFC-ploeg bood kranig weer stand en sleepte een gelijk spel uit het vuur. De beide andere Amsterdamsche eerste klassers deden het beter. Ajax hield DOS er met 32 onder, terwijl Blauw-Wit een ver dienstelijke 41-zege op 't Gooi boekte. Een verrassing bracht ADOVSV, waar de Vel- senaren met liefst 40 de Zilveren Bal-fina listen klopten. Stormvogels tenslotte bleef met 43 Haarlem de baas. AFDEELING II kon Feijenoord het tegen het Haagsche VUC niet heelemaal bolwerken. De club van De Harder kon zelf wel geen doelpunt scoren, doch ook de Rotterdammers slaagden daar niet, zoodat de wedstrijd eindigde zooals hij begonnen was. Het al-oude Sparte deed het best. Met 41 moest het bezoekende RFC er aan gelooven. Nog een andere Rotterdam- sche eerste klasser kon de eerste zege in de wacht sleepen, n.1. Xerxes, dat in Schie dam met 32 Hermes er onder hield. In Delft slaagde HBS er niet in de competitie tenslotte kon de afdeelingskampioen Achilles het ook al niet tot een overwinning brengen, want tegen het vorig jaar niet al te sterke Leeuwarden werd een 44 gelijkspel geboekt, hetgeen ons van de Assenaren niet meevalt. Trouwens over het algemeen bleken hier de Friesche clubs sterker te zijn dan hun Gro ninger confraters. Meer en meer verplaatst zich het zwaartepunt naar Friesland, ook verleden jaar kwam dit reeds gedeeltelijk tot uiting. Sneek liet Veendam met een 30 nederlaag vertrekken, terwijl Heerenveen het Groningsche Velocitas met 31 overwon. Be Quick startte ook dit jaar niet best, want HSC klopte de witjakken met 21 op eigen terrein. Alleen GVAV hield de eer van Gro ningen hoog, door met 31 WW de baas te blijven. In de B-afdeeling van Afdeeling I, waar in onze clubs spelen, zijn ook gisteren de eerste slagen reeds gevallen. Niet alle wed strijden kon hier doorgang vinden, daar de KNVB op het laatste nippertje nog een wij ziging in de indeeling had aangebracht, waar door de kamp KennemersPurmersteijn kwam te vervallen. De Beverwijckers n.1. zijn naar een andere klasse overgeplaatst, waar voor nu in de plaats zijn gekomen een drie tal Zaansche clubs n.1. KW, ZVV en QSC, waardoor deze afdeeling dus uit twaalf clubs zal bestaan. Wat betreft de uitslagen van gisteren: groote verrassingen vielen niet te noteeren, of het moest de nederlaag van HRC op eigen terrein nog wel, tegen Alcmaria zijn. Met 42 bleven de Alkmaarders, die met een jeugdige veelbelovende ploeg waren verschenen, in de meerderheid. Ook de andere Alkmaarsche ploeg smaakte het zoet der overwinning. Met de korfbalcijfers 74 werd West-Frisia aan den Westerweg naar Enk huizen terug gestuurd. Helder trok naar Hollandia om aldaar te probeeren revanche te nemen op de nederlaag van verleden jaar. Het is hen niet gelukt, met 32 bleef Hollandia andermaal in de meer derheid, nadat de rust nog met 11 was in gegaan. Succes behoefde niet naar Zaandijk, daar deze wedstrijd uitgesteld was. Helder heeft in zijn eersten wedstrijd het zoet der overwinning niet mogen smaken. Het werd een kleine maar niettegenstaande ver diende nederlaag. Na een goeden wedstrijd tegen „Landmacht" waren we eenigszins opti mistisch gestemd, maar gistermiddag liepen vrijwel alle spelers naar hun vorm te zoeken. De zwakste plek was wel het linker-verdedi- gingsblok TeekelenburgQuant; herhaaldelijk had de r.buiten van Hollandia vrij spel en de doelpunten kwamen dan ook alle drie van die zijde. Het was voor den goed spelenden Voer man en den zich eveneens uitstekend werenden Muller moeilijk dit hiaat te utoppen, vooral daar ook de spil Hoebe zich niet van zijn beste zijde liet zien. De Horineezc.i voeldei. de zwak ke plekken goed aan en daarom is hun kleine overwinning dan ook wel verdiend te noemen. De rood-witten hadden, evenals Helder, een geheel verjongde ploeg, en wat ons direct opviel, een elftal, dat minder forsch speelde als voorheen. Het was dan ook een uiterst sportieve wedstrijd, waarin geen wanklank is gehoord, en waaraan de uitmuntende leiding van scheidsrechter v. d. Berg niet vreemd was. De wedstrijd. Er stond een storm van doel tot doel, welke Helder eerst in het gezicht had. Niet tegenstaande deze handicap heeft Helder voor de rust zelfs nog periodes van overwicht ge had. Reeds in de eerste minuten dachten we den Helder-linksbinnen te zien scoren, maar nog juist kon de doelman ten koste van een corner redden. Tien minuten was de strijd oud, toen Teekelenburg een bal maar half kon raken, handig profiteerde de Holl.-r.bui- ten daarvan, want onhoudbaar voor Muller verdween de bal via den paal in het net (1—0). Hollandia kwam nu sterk in den aanval en er speelde zich menig hachelijk moment voor het Helder-doel af. Muller toonde zijn talen ten echter op de juiste wijze. Waren de aanvallen van Helder in deze periode sporadisch, langzamerhand wist men het spel meer te verplaatsen en we zagen eenige goede aanvallen, meestal over rechts geleid, daar Godschalk een speciale bewaking genoot. Het wordt 11. Eindelijk na 31 min. kwam de gelijkma ker; een fout van den keeper strafte Godschalk terecht af. En het werd zelfs 21. Handig ging Helders r.buiten er vandoor, een trekbal en onhoudbaar ver dween de bal door den linksbinnen in de touwen. Scheidsrechter v. d. Berg gaf echter buitenspel, o.i. zijn eenigste fout van dezen middag. De tweede helft. Daar Helder in de tweede helft den storm meehad, was een gelijke stand nog zoo slecht niet. Helder heeft daar echter niet van kun nen profiteeren, wel had men voortdurend een veldmeerderheid, maar met schieten was het wel heel bedroevend gesteld. 2—1. Vijf min. was de tweede helft oud, toen de r.buiten weer eens een kans kreeg. Han dig speelde hij den bal vrij voor zijn midvoor, die geen fout maakte, zoodat rood-wit weer de leiding had. Toch was bijna de volgende minuut de gelijkmaker er al geweest, ware het niet, dat de linkshalf van Hollandia den bal meesterlijk uit het verlaten doel werkte. Wat Helder ook probeerde, doelpunten kwa men er niet, meestal belandde de bal naast of over doel en de weinige treffers waren nog veelal van gevaar ontbloot. Een mooi doel punt was zeker het derde van Hollandia. Wederom de r.buiten, die als „Vader" optrad, drie man omspeelde hij, maar Muller stompte den bal meesterlijk tegen den paal; de terug springende bal kwam echter toevallig juist op den voet van den rood-witten middenvoor en het was 31. Nog 10 minuten waren er toen te spelen. Godschalk probeerde er nog wat van te ma ken. keurig was zijn voorzet, maar Himpers beoordeelde deze verkeerd en ook deze kans was weer verkeken. Toch nog 32. Toch kreeg Godschalk zijn zin, 5 min. voor het einde liep hjj zeer goed in op een voorzet van rechts en ineens verdween de bal hard in het net (3—2). Nog een kleine hoop her leefde in de Helder-harten, maar het was te Iaat, het bleef een 32 nederlaag. De rood-witte Alkmaarders verschenen vrijwel geheel met hun normale elftal, de ploeg der Enhuizenaren vertoonde ver schillende gapingen, zoodat de kans groot is, dat de mobilisatie daar erger heeft huisgehouden dan bij de Boys het geval De Alkmaarders beginnen tegen wind, wat niet wegneemt, dat ze enkele malen het doel der bezoekers weten te benaderen. De Enk- huizenaren weten daar niets tegenover te zet ten. Ze komen echter meer opzetten, wanneer de wind wat opsteekt, maar succes blijft uit. Het spel gaat dan gelijk op en niets doet nog verwachten, dat er straks een ware doel puntenregen zal volgen. De W.F..-voorhoede schuttert danig en enkele zeer goede kansen gaan verloren. Plotseling komen dan de Westerwegbewoners opzetten, een pracht voorzet van rechts gaat rakelings langs. Even later volgt een corner tegen W.F. De bal wordt prima genomen, suist voor het doel langs en de gereedstaande rechtsbuiten heeft gemakkelijk werk om nummer één te produ- ceeren (10). Lang profiteeren de Alkmaarders niet van dezen voorsprong. De rechtsbuiten van de gasten, waarvoor intusschen een invaller fun geerde, die zich niet bijster sterk toonde, heeft een gelukkig moment. Hij zet keurig voor, en zijn partner van den linkervleugel zorgt correct voor de rest. De stand was 11. Het spelpeil schijnt ons wat te zakken en tot de rust komt er geen verandering meer. De tweede helft. Na de hervatting zijn we spoedig getuige van een uitval der Enkhuizenaren. De A.B.- verdediging stopt af, wegens buitenspel, maar de scheidsrechter denkt er anders over en laat doospelen. Het resultaat is een ge makkelijke goal voor de gasten (12). Ook deze voorsprong is van korten duur. Eén minuut later mogen de Boys een o.i. goedkoopen strafschop nemen, die in een doel punt wordt omgezet (22). De Boys nemen een voorsprong. De Alkmaarders komen dan goed opzetten. Ze spelen hun bekende open spel en het resul taat wordt gevormd door twee doelpunten van prima gehalte (42). West-Frisia schijnt af te zakken, verschil lende spelers lijken uitgespeeld, hoewel het tempo toch waarlijk niet moorddadig was ge weest. Dan echter mag het een corner nemen, die eigenlijk half mislukt, het leer belandt toch nog bij den rechtsbinnen, die den bal meer schept dan trapt en dezen tot aller ver wondering en zeker niet in het minst tot de zijne, in het roodwitte heiligdom ziet ver dwijnen. De stand is 43. Zal West-Frisia het toch nog weten te halen Neen! Het wordt 53, 63, 73. Dan for- ceeren de West-Frisianen met de hulp van een Alkmaarsch been toch nog een goal. Maar de rood-witten geloofden het toen al. Met nog enkele minuten speeltijd voor den boeg, begin nen ze het gemakkelijk op te nemen. En daar aan dankte W.F. zjjn laatste succesje. De stand was 74. En daarmee kwam het einde. UaAmonilcAe. ÉichawnAontMuMtlirig. Uo-udt aak Uw- q,teAt ye^and Een 42 overwinning! Alcmaria heeft in dezen eersten com petitiewedstrijd met een traditie gebro ken; een traditie, die de Alcmaris-ploeg altijd op het HRC-terrein van de Racers deed verliezen. Nu werd het een 42 zege, en wat meer zegt, een overwinning, die volkomen verdiend was. Reeds dadelijk na den aanvang bleek het al, dat de Alcmaria-ploeg veel beter op elkaar ingespeeld was dan de Heldersche. Er was meer neiging tot combineeren en in vele ge vallen lukte die combinatie wonderwel, met als direct gevolg: gevaarlijke situaties voor het HRC-doel, waarbij de verdediging der Ra cers slechts met de grootste moeite aanvan kelijk erger kon voorkomen. Reeds spoedig 10. „Aanvankelijk", schrijven we, want na een minuut of tien werd hun optreden zelf weife lend, vooral Buitenhuis deed erg onzeker en hierdoor kreeg de jeugdige Alcmaria-voor- hoede gelegenheid de score te openen. Een fraaie pass naar Hamstra gaf „dezen ouden te geven, die over Dijkshoorn's handen bij den rot" de gelegenheid een even fraaien voorzet toesnellenden Telligen kwam, die met een hard schot den eersten bres in het HRC-doel schoot (0—1). HRC neemt de leiding over. Tot op dat oogenblik hadden we nog niet veel van de Racing-ploeg, die evenals de Alc maria-ploeg vrijwel volledig aan den start ver schenen was, gezien. Nu kwam de pit erin. Meer en meer stuwde de HRC-middenlinie haar voorhoede op en daar kwamen al spoedig weer eenige flitsende aanvallen van het duo San dersDissel. Maar nu stond er geen Pirard op de middenvoorplaats, die de aardige com binaties van dit tweetal op goede wijze kon afwerken. Nu was daar een Zymni, die van dat goede afwerken vandaag geen kaas had gegeten. Eenmaal zelfs stond hij op vijf meter afstand na een fraaien trekbal van Dissel al leen voor Duijveman, maar treuzelen deed deze kans voorbijgaan. Toch zouden de Racers dezen 10 achter stand in een 21 voorsprong omzetten, maar dit geschiedde eerst veel later, nadat Dijks hoorn eenige malen handelend had moeten op treden bij gevaarlijke aanvallen van de Alk maarders. Bij deze was het opvallend, dat le Grand een aanvallende spilpartij vertolkte, zulks in tegenstelling met Stolk, die angst vallig tusschen zijn beide backs bleef om Van Wieringen onschadelijk te maken. Een vrije schop op het middenveld, goed genomen door Leavy, bracht de kentering, want Dissel snapte tuschen de beide A.- backs door en kogelde den bal langs Duy- veman in het net (11). Nu kwam HRC even uit de knellende greep, waarin de jeugdige Alcmaria-ploeg haar vanaf het begin reeds hield. De beide vleugelspelers Sanders en Dissel vooral waren het, die beroering brachten. Een kopbal van eerstgenoemde moest een back uit het doel koppen. Vjjf minuten voor de rust kwam het tweede Racing doelpunt ter wereld. Roomeijer en Duyveman liepen tegelijk .op een doorschietenden bal toe, beiden kwamen te vallen, waardoor de toeloopende Zymni een voudig den bal maar in het verlaten doel be hoefde te trappen, hetgeen hij dan ook zonder aarzelen deed. 22 met de rust. Doch nog voor de pauze kon het gelijk wor den. Alcmaria n.1., dat dezen achterstand in het geheel niet verdiende, kwam weer opzet ten en nadat Van Wieringen o.i. in buitenspel positie eerst den bal tegen een speler had aan geschoten, deed Hamstra het dadelijk daarop beter en kogelde één minuut voor tijd den ge lijkmaker in het net (22). In de tweede helft bleef hetzelfde beeld, dat de eerste 45 minuten ook reeds had beheerscht, behouden. Voortdu rend was Alcmaria iets sterker, iets beter in combinatiespel en iets gevaarlijker voor doel. Dat kwam reeds dadelijk tot uiting toen een kogel van Schaper via Dijkshoorn's handen... tegen den paal belandde. Ook HRC kreeg een maal een prachtkans om de leiding te herove ren, doch weer was het Zymni, die nu op niet meer dan 2 meter afstand hopeloos faalde. Alcmaria neemt weer de leiding. Een kwartier was er gespeeld, toen de kaasstedelingen eindelijk hun overwicht in een welverdienden voorsprong konden omzetten. Van Wieringen was weer eens doorgebroken en nu was zijn schot blijk baar zoo hard, dat Dijkshoorn via zijn vin gers den bal in eigen doel deed belanden. Toch zouden de Racers andermaal een unieke kans krijgen om den stand nog gelijk te maken. Scheidsrechter Buntsma, die zeer zwak leidde, kende den Racers bij een scher mutseling voor het A.V.-doel een penalty toe, die na overnemen door Dissel in Duyveman's handen werd geschoten. De laatste phase. Fel werd er na dit intermezzo gestreden om den gelijkmaker. Eenmaal had Racing pech, toen een kopbal van Dissel tegen den paal be landde, maar verder konden de roodjes het niet brengen. In de laatste minuut consolideerde Schaper uit een trekbal van Hamstra met een fel schot Alcmaria's overwinning (42), die qua spel verdiend was. GLENN CUNNINGHAM HANGT ZIJN SPIKES AAN DE WILGEN. De bekende Amerikaansche middenafstand Glenn Cunningham heeft besloten zich terug te trekken. Deze Amerikaan legde bij de Olym pische Spelen te Berlijn in 1936 beslag op de Ze plaats bij het nummer 1500 m hardloopen en vestigde, voordat Harbig dit verbeterde, een wereldrecord op het nummer 800 m met een tijd van 1 min. 1/9.7 sec. Deze eerste, zij het vriendschappelijke wed strijd van twee ploegen, die elkaar straks in ernst zullen ontmoeten heeft geleerd, dat Scha gen een paar duchtige veeren in de achter hoede heeft moeten laten, nu keeper P. Schoorl en de backs Haas en Bremer ontbre ken. Ook heeft men kunnen zien. dat Peetoom in de voorhoede nog altijd de gevaarlijke man is, mits hij niet al te veel vijanden om zich heen heeft. Tenslotte, dat deze combinatie van Schagen verdienstelijk samenspeelt, de spelers elkaar doorgaans goed begrijpen, zoodat de geelzwarten de competitietoekomst nog niet al te somber behoeven in te zien. Slikker vervangt Schoorl in het doel zeer verdienstelijk en deed dezen middag verras send goede dingen. De ploeg van Oudesluis is niet tegengevallen, er zit doorzettingsver mogen in, maar het samenspel kan nog wel wat beter worden. De keeper, De Vries, viel op, is echter af en toe wat los. Zeker zal in de komende maanden Oudesluis een woordje meespreken. De wedstrijd had over het algemeen een kalm verloop. Bij verrassing nam Schagen reeds na één minuut de leiding, door Peet oom, na een vinnig duel voor het Oudesluis- doel. Van weerskanten volgen nu eenige aan vallen, die op niets uitloopen. Een penalty voor hands schiet Peetoom De Vries sportief in handen. De partijen wegen in het eerste gedeelte voor de rust goed tegen elkaar op, later wordt Schagen overwegend sterker. Een schitterend schot van den Oudesluizer S. Slik ker kan zijn naamgenoot in het Schagerdoel niet meer verwerken, het is 11. Er is dan precies 30 minuten gespeeld. Via den paal maakt Peetoom er nog voor de pauze 21 van. De Vries kruipt eenige keeren door het bekende oog en ook Slikker heeft het zwaar te verduren. Na de rust zien we De Mon door verkeerd begrijpen een pracht van een kans missen, en het eerste kwartier blijft De Vries meester in zijn doel. Met een keihard hoekschot verhoogt Peetoom echter de score weer (31). De bezoekers houden moedig stand. De Mon scoort het vierde en laatste doelpunt en spoedig daarop fluit scheidsrech ter Bijlsma, die als steeds rustig en zeker leidde, voor de laatste maal. In tegenwoordigheid van 25.0000 toe schouwers is Zondagmiddag in het Ferenc- varos-stadion alhier de landenwedstrijd HongarijeDuitschland gespeeld, welke eindigde in een verdiende 51-overwinning voor de Hongaarsche ploeg. Bij rust was de stand reeds 21 ten gunste van Hon garije. FINLANDLETLAND 0—3. De landenwedstrijd FinlandLetland, welke Zondagmiddag alhier gespeeld werd, eindigde in een 30-overwinning voor de Letlandsche voetbalploeg, die met de rust reeds een 10- voorsprong had verkregen. Tegen een vrijwel volledige ploeg der be zoekers bond KFC den strjjd met vijf reser ves aan. Deze invallers hebben echter met zooveel vuur gespeeld, dat DWS hoegenaamd geen kans kreeg tot doelpunten. Ook de reserve-doelman van KFC toonde spoedig zijn plaats onder de lat volkomen waard te zijn. Over het spel der Amsterdammers lag een zekere matheid, terwijl zij bovendien in de fout vervielen het spel tekort te houden, het geen een kolfje naar de hand der Koogers was, want het verdedigen vormde ook nu weer de sterkste kant van het spel der thuisclub. DWS kreeg spoedig een paar kansen, doch haar voorhoede bracht er niet veel van te recht. Eerst na een half uur wist KFC een paar doorbraken te forceeren, waarvoor de Am sterdamsche verdediging echter haar volle aandacht noodig had. Tot de rust bleven de verdedigingen mees ter van het terrein. Na de rust kwam DWS weer geducht opzetten, doch ook nu hield de KFC-defensie stand. Toen de Koogers na een half uur het spel weer eenigszins wisten te verplaatsen, ont kwam het DWS-doel soms als een wonder aan een doorboring. In het laatste kwartier werd de strijd uitsluitend voor het KFC-doel gestreden, doch de bezoekers zagen geen kans ook maar eenmaal te scoren.

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 7