„bloedgevers" noodig Bij ZWAGERMAN versche SCHOL Arresteer Buldog Drummond TIVOLI-THEATER Sensatie en nog eens sensatie Weer een Britsch schip getorpedeerd Zweedsch schip getorpedeerd Russische eischen aan Estland? Inschrijving vrachtauto's en tractoren Uitvoerder JOH DARPHORN. Zaal Balcon Laatste telexbericht Het Turksch- Pussische contact roode kruis neemt lei ding op zich van centra le organisatie der bloed transfusie in ons land. PRIJSSTIJGING KIPPEH- tn DUIÏlilHOMS! „Q EVA"- VAKKLEEDING SPECULAAS Juttertjes worden alleen geplaatst bij vooruitbetaling Alleen heden (Oinsdag) en Donderdag dus 2 dagen twee geweldige hoofdnummers een enorme fox-film ii Woensdag gesloten wegens de 14-daagsche voorstelling voor de daarvoor aangewezen militairen Lijken der Thetisbemanniog omhooggebracht Kerkruïne te Bergen Evacuatie~plannen te Soerabaja TEXEL rundvee-fokdag. breezand. die perzik smaakt naar meer! ven: De Turksche minister van buitenland- sche zaken Saradjogloe is gisteravond om half tien via Odcssa te Moscou aangeko men. De Turksche minister en de hem verge zellende medewerkers werden op het sta tion verwelkomd door ondervolkscommissa- lis van buitenlandsehe zaken Potemkin, eenige ander autoriteiten, de Turksche am bassadeur en de gezanten van Griekenland, Bulgarije, Roemenië, Iran en Afganisthan. Het Nederlandsche Roode Kruis, dat sinds bijna tien jaren op onge veer 50 plaatsen over bloedtransfusie diensten beschikt, heeft op verzoek van den inspecteur van den genees kundigen dienst der Landmacht en in overleg met den onlangs af getreden hoofdinspecteur der Volks gezondheid dr. R. N. M. Eykel be sloten deze organisatie zoodanig uit te bouwen, dat zoowel in vredes- als in oorlogstijd allen kunnen worden geholpen. Onder leiding van mr. W. J. baron van Lynden, ondervoorzitter van het hoofdbe- sturu van het Nederlandsche Roode Kruis, is in het gebouw dezer vereeniging aan de Prinsessegracht te 's-Gravenhage een pers conferentie gehouden, waarin hierover zeer belangrijke mededeelingen zijn gedaan. Di'. Eykel, die het voorzitterschap van de door het Roode Kruis uitgebreide centrale bloedtransfusiecommissie op zich heeft geno men, bracht in herinnering, dat als grond legger van de bloedtransfusiediensten in Ne derland mag worden beschouwd de Botter- damsche arts en internist H. C. .T. M. van Dijk. De commissie uit het Roode Kruis was tot nu toe uitsluitend een adviescommissie van het hoofdbestuur. In den vervolge echter is het de taak van deze commissie zelfstandig de bloedtransfu sie-diensten te regelen over het geheele land, in vredestijd zoowel als in oorlogstijd, voor militairen zoowel als voor burgers, al zal de commissie uiteindelijk verantwoordelijk zijn aan het dagelijksch bestuur van het Ne derlandsche Roode Kruis. Zoo is dus de zoo noodige eenheid in deze ingewikkelde materie verkregen. Berekend is, dat in ons land onge veer 100.000 bloedgevers noodig zijn om volledig in de behoefte in oor logstijd te kunnen voorzien. Men be denke wel, dat de bloedafgifte geheel gratis, uit naastenliefde, geschiedt en dat van nderen bloedgever niet meer dan zesmaal per jaar ten hoog ste een halven liter per keer kan worden afgetapt, waarbij mag wor den aangenomen, dat steeds binnen veertien dagen volkomen regeneratie van het bloed zal zijn verkregen. De leeftijdsgrenzen liggen tusschen 15 en 50 jaar, doch dit wil niet zeggen, dat per sonen, die de vijftig reeds gepasseerd zijn als dat tenminste niet al te lang geleden is niet meer voor bloedafgifte geschikt zou den zijn. De Centrale Commissie zal als volgt te werk gaan: het geheele land wordt ver deeld in pl.m. 50 rayons, waarvan het mid delpunt wordt gevormd door een ziekenhuis waaraan een specialist-internist verbonden is. Dit ziekenhuis zal als medisch centrum worden beschouwd. Hieraan wordt een ad ministratief centrum toegevoegd met een administrateur. In iedere gemeente, groot en klein, zal een werfcommissie worden opgericht, sa mengesteld zoo mogelijk uit den burge meester, een vertegenwoordiger van het Roode Kruis, Groene Kruis, Wit-Gele Kruis en Vereeniging voor luchtbescherming. Deze werfcommissie zal de bloedgevers aanwerven onder de plaatselijke bevolking. Deze zullen worden gekeurd, zooveel mogelijk ter plaat se, door specialisten, uitgerust met een auto, waarin een draagbaar Röntgen-toestel, en de goêdgekeurden zullen door den administra teur in kaartsysteem worden gebracht. Zij zullen ten dienste staan binnen hun rayon voor burgers en militairen in vredes- en oorlogstijd. Bloed conserveeren. Naast de gevallen, waarin de overbren ging op den patiënt onmiddeliik kan ge schieden is een inrichting noodig. waarin het bloed kan worden geconserveerd. In twee plaatsen waarschijnlijk Amsterdam en Rotterdam zal zulk een inrichting worden totstandgehracht. van waar ten be hoeve van oe weermacht het bloed in spe ciale flesschcn naar het gevechtsterrein kan worden vervoerd. De centrale commissie doet een dringend beroep op alle. lezers van deze regelen, om dit bi' uitstek menschlievend werk te steu nen. Met uw bloed kunt u het leven van uw medemensch redden. Men kan zich daartoe opgeven bij de lei ders van de plaatselüke Roode Kruis bloed transfusiediensten of bij het secretariaat van de Centrale Bloedtransfusie Commissie, Prinsessegracht 27. Den Haag. DE OORLOG TER ZEE Elf slachtoffers. Het Britsche vrachtschip „Hazelside' werd door een Duit.sc.he duikboot aangeval len en tot zinken gebracht. Drie en twintig leden der bemanning konden in twee red dingbooten roeiende de, kust bereiken. De kapitein en de marconist, die wonden had den opgeloopen, zijn in een ziekenhuis op- i genomen. Elf opvarenden worden vermist. BEMANNING GERED. FRANSCH STOOMSCHIP ZONDER WAARSCHU WING TOT ZINKEN GEBRACHT. Gistermiddag is het Zweedsche s.s. .Silesia" dat 2850 ton meet en met een lading hout op weg was van Gothenburg naar Huil, ter hoogte van Stavanger getorpedeerd. De uit 19 koppen bestaande bemanning is door het Zweedsche stoomschip „Suecia" gered. Fransch stoomschip treft het zelfde lot. Ooggetuigen op een punt aan de Engcl- sche kust hebben gezien, hoe een Fransch stoomschip, de „Phyrne", metende 2660 ton, tot zinken werd gebracht door een duikboot De uit 24 koppen bestaande bemanning, van wie twee leden gewond werden, werd aan boord genomen van een van de kust uitgevaren reddingboot. Twee Britsche tor- pedobootjagers kwamen korten tijd later ter plaatse. De bemanning verklaarde, dat het schip geen waarschuwing had gekre gen, alvorens het tot zinken werd ge bracht. Poolsche onderzeeër geïnterneerd De Poolsche onderzeeër „Sbik" heeft een toevlucht gezocht in de Zweedsche wateren en iS geïnterneerd. Het schip was door een torpedo getrofen, doch niet ernstig bescha digd. De bemanning bestaat uit vijftig koppen, zoodat thans in totaal 170 Polen in Zweden geïterneerd. Contrabande. De „National Zeitung" te Bazel verneemt uit Berlijn, dat de Duitsche autoriteiten 2 I'insche schepen, die met hout geladen in Hamburg lagen, in beslag heeft genomen. Men heeft zich hierbij beroepen op liet Britsche standpunt, dat hout wordt be schouwd als oorlogscontrabande. Geheimzinnig bezoek aan Kreml. het De Esflandsche minister van buitenland sehe zaken, Selter, die zich, officieel voor de verlenging van het handelsverdrag, te Moskou ophield, kreeg van Molotof de uit- noodiging naar liet Kreml te komen. On middellijk na dit bezoek vertrok hij per vliegtuig naar Estland. Men gelooft, 'dat hij in kennis gesteld was van Russische eischen ten aanzien der Estlandsche neutraliteit. Volgens U.P. zou de Sovjet rechten wil len doen gelden op eenige strategisch be langrijke eilanden in de Finsche Golf, die de vrijheid van actie der Sovjet-vloot zou den belemmeren. Door het stilzwijgen, dat de Estlandsche autoriteiten bewaren ten aanzien van Sel- ters bezoek aan Moskou, is in Estland een nerveuze stemming ontstaan. Er wordt druk gehamsterd, maar van eenige militaire be drijvigheid is thans nog geen sprake. De Minister van Waterstaat heeft op grond van artikel 2, eerste lid. van de wet Ge bruik Vervoermiddelen 1939 als vervoermid delen, waarop het onderstaande betrekking heeft, aangewezen: a. Motorrijtuigen, opleggers en aan hangwagens, geheel of gedeeltelijk ingericht tot vrachtvervoer, alle hieronder verder aangeduid als vrachtauto's. b. Motorrijtuigen, ingericht tot het voortbewegen van opleggers, hier onder verder aangeduid als tracto ren. Houders van vrachtauto's of tractoren zijn verplicht deze binnen acht dagen na het in werking treden van deze beschikking en voorts zoodra mogelijk na den aanvang van hun houderschap te doen inschrijven in een register, dat wordt gehouden ten kantore van den inspecteur-generaal van het verkeer. Het doen inschrijven geschiedt door indie ning van een ingevuld en onderteekend in schrijvingsformulier, dat kosteloos verkrijg baar is ter secretarie van elke gemeente en door bemiddeling van: den Alg. Ned. Bond van Beroepsgoederen vervoerders (A. N.B.B.), den Bond van Bedrijfsautohouders in Nederland (B.B.N.), den Bond van Expe diteurs cn Transportondernemers (B.E.T. O.), en van de Centrale Organisatie voor het Bproepsgoederenvcrvoer Langs den Weg (C.O.B.) Tot het doen inschrijven behoort mede het verst rekken van nadere gegevens om trent de vrachtauto's of tractoren op eerste aanvraag van of vanwege den inspecteur- generaal van het verkeer dan wel van een rijksinspecteur van het verkeer, hoofd van een district voor het goederenvervoer. De verplichting tot het doen inschrijven bestaat niet ten opzichte van de vrachtau to's of tractoren, welke zijn gevorderd op grond van de wet op den staat van oorlog en van beleg, van de inkwartieringswet of van de wet betreffende bescherming tegen luchtaanvallen. Indien een houder de beschikking over een vrachtauto of tractor verliest, doet hij daarvan onverwijld mededeeling aan den inspecteur-generaal van het verkeer onder opgaaf van oorzaak of redenen. ALGEMEENE BEGRAFENISVEREENIGING „DEN HELDER" Trompstraat 20 Tel. 614 Maar niet bjj ons, zoo lang onze groote voorraad strekt. Gaat U van 't voorjaar trou wen, koopt nu, het bespaart U minstens 100 De meubelen bij ons gekocht worden gratis bij ons opgeborgen. Alleen contante betaling door de stijgende prijzen. H- L. VRIES, Grootste gesorteerde Meubelmagazijnen, Koningdwarsstraat 71—73. Zonaer onkosten kan U ver zekerd zijn van voer. Geeft U op bij S. DE DOES, „Klein Artis", Koningstr. 38 Den Helder. ie BESTÉ met oovenaieL gratis verzekeringspolis. Zijn verkrrjgoaar br den Hoofc vertegenwoordiger Wij maken U attent dat .Beva -Werkmansgoederen bij NE ELS ook nog 20 goedkooper zijn icn bg leder ander heerlijk gekruid met Amandelen. Dagelijks versch. 25 ct. per half pond. C. VAN HEES, Keizerstraat 41 Tel. 790. Kanaalweg 192. Tel. 620 een enorm populair programma I [en drama in de wolken Een prima film Heden de duikboot gelicht,? Gisteren zijn de lijken van 27 slachtoffers van de Thetis aan de oppervlakte gebracht Heden zal een begin gemaakt worden met de laatste faze van het lichten der duikboot De Hervormde Gemeente heeft geen geld voor restauratie be schikbaar. De Kerkvoogdij van de Ned. Herv. Gem. te Bergen had van den minister van Onderwijs bericht ontvangen, dat de provincie Noord- Holland en het rijk bereid zijn voor de res tauratie van de kerkruïne een subsidie te verleenen, mits de kerkelijke gemeente daar voor een bedrag van 300 beschikbaar wilde stellen. Zooals men weet, is de Hervarmde kerk ter plaatse door een romantisch-uitzien- de ruïne omgeven, een overblijfsel van de oude parochiekerk uit den tijd vóór de Her vorming. Tweemaal, in 1148 en in 1574, is het oude gebouw verbrand, en geheel opge bouwd is het nooit; de de ruïnes, die midden in het dorp de tegenwoordige Hervormde Kerk omgeven, getuigen daarvan. In haar Vrijdag gehouden vergadering heeft de kerkvoogdij echter geconcludeerd, dat de kerkelijke gemeente bij het behoud van deze ruïne geen belang heeft; en daar bovendien de kerkelijke kas niet toelaat hier voor gelden uit te trekken, hebben kerkvoog dij en kerkeraad besloten op het verzoek niet in te gaan en hiervan mededeeling te doen aan de V.V.V., die naar het behoud van de ruïne als karakteristiek element In de ge meente Bergen streeft. Natuurlijk zal men ook na deze beslissing van de Kerkelijke gemeente wel voor het behoud van de ruïne blijven werken. Voor 90.000 kinderen. Met de registratie van inschrijvingen bij de organisatie van vrouwen te Soerabaja is een aanvang gemaakt. Tot dusver hebben zich reeds een duizendtal vrouwen en meisjes vrij willig beschikbaar gesteld voor het vervul len van diensten in tijden van nood. Dit is echter nog niet genoeg, aldus het „Soer. Hdblad". De organisatie van vrouwen heeft zich in verband met het maken van evacuatieplan nen gewend tot de leerkrachten te Soera baja, welke een commissie hebben gevormd tot het verder uitwerken der plannen. Het hoofd van den plaatselijken luchtbescher mingsdienst heeft zich bereid verklaard, om hierbij van advies te dienen. Het ligt in de bedoeling om nu reeds vast te stellen, hoeveel kinderen met hun bege leiders, verzorgers en leerkrachten in tijden van oorlogsgevaar uit Soerabaja geëvacueerd moeten worden en waarheen men hen dan zal moeten brengen. Reeds heeft de organisatie zich tot eenige groote maatschappijen gewend met het ver zoek, of voor dit doel te zijner tijd leege sui kerfabrieken, ondernemingen, leegstaande huizen, etc. op een veiligen afstand van de stad kunnen worden afgestaan. Men schat het aantal kinderen van alle landaarden te Soerabaja op een 90.000, zoo dat de evacuatie hiervan nog een heele orga nisatie en voorbereiding zal blijken te zijn, waarmee men goed doet zoo vroeg mogelijk te beginnen. Van de padvinstersleidsters kreeg men reeds de toezegging, dat zij bij evacuatie de huishoudelijke taak in de kin derkampen op zich zullen nemen, terwijl ver pleegsters voor de verzorging zullen zorgen. Door voldoende leerkrachten mee te zen den, zal het onderwijs gewoon doorgang kun nen vinden. De ouders van kleine kinderen worden aangeraden, om nu reeds hun ge dachten hierover te laten gaan en zoo spoe dig mogelijk bij de scholen op te geven, h'oe- veel kinderen men bjj oorlogsgevaar de stad uit wenscht te sturen. Als keurmeesters traden op de heeren Ir. de Vries, Ir. Lap en C. Kuip. Voor elke rubriek waren als prijzen beschikbaar gesteld be dragen van f5.—, f3.50 cn f2.00. Geldprij zen en medailles waren ook uitgeloofd door de Zuivelfabriek „De" Eendracht", de Vereen, tot bestrijding van Rundvee T.B.C„ enz., en door de Stierenvereen. „Den Hoorn". De uitslag der keuring was als volgt: Stierkalveren, geboren na 1 Februari: le. C. de Wit, Eierland, 2e. A. S. Kikkert, Tien hoven, 3e. P. Dros, Eierland, eerv. verm. M. Bakker,, Spijk. Kuikalveren, geboren na 1 Febr.: Ie. Jb. Lap, Den Hoorn, 2e. C. de Wit, 3e M. Bakker, Spijk, cerv. verm. C. de Wit. Pinken: le. C. de Wit, 2e. P. Dros, 3e. C. de Wit, eerv. verm. Joh. Roeper Johz., Oosterend. 2-Jarige koeien: le. A. S. Kikkert, 'lienho- ven, 2e. P. v. Hossum, P. H. Polder, 3e. C. de Wit, eerv. verm. Joh. Roeper Johz. Driejarige koeien: le. M. Bakker, 2e. Jac. Roeper Johz., Burg, 3e. J. M. Bakker, Atlas. Oudere koeien: le. M. Bakker, 2e. J. M. Bakker, 3e. Wed. Bcumkes, Den Hoorn, 4e. M. Bakker, eer\. verm. Wed. Bcumkes. Stieren van iodcren leeftijd: Alle drie prij zen werden gewonnen door de Stierenvereen. Den Hoorn: le. Aafje's Roland 3, jaar; 2e. Athleet 31, nog geen 2 jaar; 3e. Egbert 4, 21/) jaar. Groepen van één eigenaar: le. C. de Wit (medaille Eendracht); 2e. M. Bakker, 3e. Joh. Roeper Jz„ 4e. P. van Rossum. De dieren in de eerste drie rubrieken moesten zijn ingeschreven in het geboorte register der vereen. De dieren in de andere rubrieken moesten alleen maar zijn inge schreven in het Fokregister der vereen, en behoefden dus als kalf niet te zijn geschetst en ingeschreven in het geboorteregister. Dc dieren in de rubriek stieren van iederen leeftijd moesten zijn ingeschreven in het re gister N.H. of in liet N.R.S. ANNA PAULOWNA Gisteren werd op Texel een rundveefokdag gehouden, die was georganiseerd door de Rundvee-Fokvereeniging Texel. Hoewel het aantal veehouders, dat lid is van deze fok- ereeniging nog niet groot is, waren toch 58 inzendingen voor de keuring aangegeven. Het congregatiekoor treedt op voor de militairen. Het congregatiekooitje, geleid door mej. Wever, heeft den militairen in de cantine- Suikerland een echt gczelligen avond bereid. Na een inleidend woord van kapt. Schcu- rer, bracht pastoor Verlioeff, op wiens ver zoek allereerst bet Wilhelmus Werd gezon gen, de excuses van den burgemeester voor z'n niet aanwezig zijn, over, waarna spr. den hoofd-aalmoezenier, kolonel Noord man, ver zocht een enkel woord tot dc manrien te rich ten. Met luid applaus reageerden de aanwe zigen op dc kernachtige toespraak van den kolonel, waarin op sympathieke wijze reke ning werd gehouden met het feit, dat het gehoor uit vogels van diverse pluimage bestond. Maar luider nog dan dit applaus was de reactie op de mededeeling van mon seigneur, dat hij een rondje gaf aan de heele zaal! Ook de aalmoezenier, majoor Verhoe ven, die naar elders wordt overgeplaatst, richtte nog even het woord tot de militai ren en met uitzondering van een paar voor drachten door een der manschappen en de massazang van een paar bekende soldaten licdies, vulde het congregatiekoortje dan verder met tal van aardige cn mooie liederen den geheclen avond. Het was een mooie avond, merkte kolonel Noorman in een slotwoord op, een avond, die ongetwijfeld den militairen 'n moreelen steun gaf om den hun opgelegden last beter te kunnen dragen. WIERINGEN H1PPOLYTUSHOEF. UITSLAG AANBESTEDING. Maandagmiddag j.1. te drie uur vond in het hotel van den heer Kaan. alhier ouder leiding van de architecten Peters cn Baan- ders te Den Helder namens het bestuur van de woningbouwvereeniging ..Beter o- nen" te Wieringcn de aanbesteding plaats van: a. Het bouwen van 20 arbeiderswoningen, zijnde 12 woningen aan den Kremcrsweg en 8 woningen aan den Slingerweg: b. Het schilderwerk, 1. 8 woningen aan den Slingerweg, 2. 12 woningen aan den Kremersweg, 3. Alle 20 woningen. Van dit zelfde werk werd reeds 11 Sep tember j.1. in hotel Kaan en aanbesteding gehouden, die toen evenwel geen doorgang kon vinden, daar de z.g. oorlogsclausule niet in het bestek was opgenomen gewor den. Voor massa a. werd als volgt ingeschre G. Roosloot, Bergen (N.H.) f 53<o0. Klein, Wicringen f 62000.fa. Dekker cn Lont, Wieringen f 60820.H. de Boer, Sneek voor woningen f 21584.en voor 12 woningen f 32380.— met massa f 53964.—; K. Klaver en J. Molenaar Mz„ Koedijk f 53500.—; S. de Vries, Zaandam f 56600.—; Gebr. Boersen, Wieringen f 01500.P, Schram, Berlikum (Fr.) f 57500.Coen- raad Bot, Haarlem voor 8 woningen f 2260C voor 12 woningen f 33900.ea voor massa f 56500.—; J. Geervliet, Den Helder f 52800. Gèbr. Kersbergen, Den Helder f 53800.—; A. Smit, Den Helder f 55600.Gebr. Vis ser, Wierum (Fr.) f 58000.S. dc Rik üokkum f 60.000.—; W. F. Labout Den Hel der f 56000.—; 1'. Kats, Surhuizum f 56000. Fa. J. Krijtenburg, Harlingen f 53400,met de bepaling dat inschrijver dit bedrag gedu rende slechts drie dagen na datum van aanbesteding gestand wenscht te doen.^ Fa. Minneboo en Walboom, Den Helder f 56800 D. F. Visser, Wierum (Fr.) f 59000.Fa. Gebr. Kuipers, Surhuisterveen f 58000. Fa. Brandsma en Bakker, Haarlem voor 8 woningen f 21960 en voor 12 woningen f 32940.met in totaal f 54900.Voor hét schilderwerk werd als volgt ingeschreven; schildersbedrijf L. Pieterse, Breezand f 5000; P. Gorter, Oosterland, Wieringen voor 8 wo ningen f 1780; voor 12 woningen f 2670 en totaal f 4440; C. ter Hofstede, Zuidschar- woude voor 8 woningen f 1360, voor 12 wo ningen f 2040 en voor massa f 3300.—; C. H. Kaspers, Den Helder. ,f 3600.—A. Baken, Oudor.p f 3500.—; P. Baltus, Oudorp f 4180) De gunningen zijn aangehouden. Laagste inschrijvers zijn aldus voor bouw werk J. Geervlief, Den Helder f 52800. en voor schilderwerk C. ter Hofstede, Zuid- Schanvoude (N.H.) met een bedrag van f 3300 AMSTERDAM, 25 Sept. Veemarkt. 600 vette koeien, le kw. 72 80 ct,, 2e kw. 6470 ct. 3e kw. 5462 ct. per Kg. slachtgewicht; 14 stieren 5866 ct. per Kg. slachtgewicht; 77 melk- en kalf- koeien f 180—260 per stuk, 56 vette kal veren: 2e kw. 4656 ct., 3e kw. 3844 ct. per Kg. levend gewicht; 105 nuchtere kal veren f 8—12 per stuk, 121 schapen en lammeren f 1124 per stuk; 428 varkens: vleeschvarkens, wegende van 90110 Kg, 7778 ct„ zware varkens 76—77 ct., vette varkens 7475 ct. per Kg. slachtgewicht; 7 paarden f 120200 per stuk. Aangevoerd 3 wagons geslachte runderen uit Denemar ken. Overzicht: Runderen groote aanvoer, waardoor gedrukte handel, met iéts lagere prijzen. Vette kalveren korte aanvoer, han del redelijk en prijshoudend. Nuchtere kal veren matige aanvoer, handel willig met vaste prijzen. Schapen behoorlijke aanvoer, handel stug, ongeveer dezelfde prijzen. Var kens iets ruimere aanvoer, handel willig met wederom hoogere prijzen, ALKMAAR, 25 Sept. Aardappelen 2.102.70, andijvie 0.501.50, appelen 1.507, bloemkool I 9—13, idem II 25, bielen 1.603.60, druiven 7—11, gele kool 3.20—3.80, groene kool 2.604.20, krop sla 0.702.70, knolselderie 2.komkom mers 1—0, meloenen 5—16, peren 2—11, prei 1.803.60, peterselie 1.20, postelein 0.15 0.28, pruimen 3—8. roode okol 1—2.60, sel derie 1.302, spinazie 0.22—0.60, snijboonen 311, dubbele spercieboonen 1.252.20, to maten 2—2.70, uien 1—2.60, wortelen 1.50— 3.50. PURMEREND, 26 Sept. Koeien, totaal 800 stuks: 400 vette koeien 6576 ct. per Kg, geldekoeien 120—180, melkkoeien 180—260, stieren 48—58 ct., 20 paarden f 90—240, 140 vette kalveren en graskalveren 60—80 ct per Kg., 240 nuch- 65 ct. per ke. 28 magere varkens 2536, 200 65 ct. per Kg„ 28 mager varkens 2536, 200 biggen 11—22, 2200 schapen 16—25, 65 bok ken 311, 1000 lammeren 59. NOORDSCIIAW OUDE 26 September. Schotsche muizen 170; grooten 90—170; Eigenheimers 2; bl. dito 210; drielingen 130; Bevel. 150; uien 260—3: drielingen 120—130; grove 270; gele nep 310—360; poen 1—190- kleine peen 0.50—0.70; kroten 190; roode kool 120—260; witte kool 90—110; gele kool 1DÖ3. BROEK OP LAXGEXDIJK, 26 Sept. Eigenheimers 2.20—2.30. bl. dito 2.50—260 prove blauwe 1.S0—1.90, blauwe 1.50, uien 2.50—3, drielingen 1.30—1.60, grove 2 50— 2.70,_gele nep 3.20—3.80. peen a 0.90—1.60. b 11-70, c 1—1.30. spercieboonen 6.20l'OO idem stok- 15.80—18.30, kroten 0.80—2 7o' roode kooï_ 1.20- 2.70, andijvie 1.20, tomaten A 4.50,. B C 4-4.40. CC 4.Druiven: Frankenthalers 14.20—18.30. Rammenas 1.902.50. Veiling duurt voort

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 3