Zeven zaken in één uur Warschau gevallen? Slapende uitkijken en diefachtige wachtslieden Winkeliers gesnapt Tzocztlch tiieuivJ Tweede Blad Zeekrijgsraad Willemsoord Fiscaal en pleiters zijn het met elkaar eens De onderlinge sport wedstrijden van het Vliegkamp „De Kooy' Een verkeersobstakel verdwijnt W. Kraak bedankt als raadslid Voor onze soldaten Alle een-persoons dekens opgevorderd De petroleumprijs Uit het politie-rapport U.D.I. treedt op voor de militairen Het waren niet minder dan zaken, die gistermiddag de rol van den Zeekrijgsraad vulden. Merkwaardiger nog was evenwel het feit, dat dit septet binnen één uur afgehan deld kon worden. In dit opzicht kan men dan ook spreken van een record. Als eerste delinqent komt voor de zee milicien 2e klas B. N. Hem was tenlaste ge legd, dat hij op 28 Augustus, aan boord van H. Ms. Buffel, geen gevolg gegeven had aan een order van den baksmeester, om na het middagschaften het zeuntje te gaan helpen. N. erkende het feit. Hoewel hij 10 jaar ge leden ook gediend had was hij den dienst in den loop der jaren min of meer ontwend. Voorts zou hij eenigszins overspannen geweest zijn, toonde hij berouw van zijn handelwijze. De Fiscaal, de officier van administratie der 1ste kl. D. B. A. Franken, noemde het opzettelijke ongehoorzaamheid en wees er voorts op, dat de man het militaire gareel ontwend was. Hij vordert >1 maand gevange nisstraf, met aftrek van het voorarrest van 28 Augustus j.1. af en directe invrijheidsstel- ling van verd. Als pleiter trad op Mr. J. Mulder, die het met het requisitoir van den fiscaal volkomen eens was en daaraan weinig had toe te voegen. Uitspraak conform eischt. Het eeuwige baadje. Als nummer twee arriveerde W. de M., zeemilicien matroos 3e klas. Deze heeft in Juni eenbaadje gestolen, en zich dat toegeëigend. Dit feit speelde zich af aan boord van H. Ms. Schorpioen. Verd. vertelt aan den President, Mr. Arn. Veltman, dat hij het plan niet gehad heeft het baadje voorgoed te verdonkeremanen. Zijn eigen barring had hij evenwel uitgeleend en toen hij op bezoek moest bij z'n meisje in Amsterdam vond hij het weinig oirbaar dat te doen zonder baadje. Achteraf blijkt dat ee ren ander, een collega van verd., is, die feitelijk de geestelijke vader was van de idee om tot ontvreemding van een andermans baadje over te gaan. Nadat de President de aandacht gevestigd heeft op de niet al te beste conduitelijst van verd., vordert de Fiscaal 1 maand gevangenis straf. Het is wederom Mr. J. Mulder, aan wiens hoede de belangen van dezen cliënt toevertrouwd zijn. Deze wijst er met nadruk op, dat niet verdachte, doch diens collega op de gedachte gekomen is het kleedingstuk van een ander in de wacht te sleepen. Deze zou er zelfs op aangedrongen hebben en had het zelf van de haak gehaald. Nadat Mr. Mulder er op gewezen heeft dat de M. iemand is die leiding noodig heeft, vraagt hij een voorwaardelijke veroordeeling. Uitspraak: 3 weken gevangenisstraf. Onbeschoft opgetreden. De zeemilicien matroos 3e klas D. T. v. d. T., gedetineerd in het Provoosthuis, heeft op 23 Juni in Den Haag rare streken uitgehaald. Een paar korporaals van de militaire politie vonden het jongmensch in de Keizerstraat wandelende, en dat met de eene hand in den zak en in de andere een ijswafel. Natuurlijk hielden de korporaals het heerschap aan en vroegen hem enkele zaken, die in een dergelijk geval nu eenmaal gevraagd worden. Op het verzoek om zijn stamboeknummer in zijn pet te laten controleeren werd door v. d. T. af wijzend beschikt. En dat wel zeer pertinent ook. Daar bleef het bovendien nog niet bij, want verd. wierp vervolgens enkele beleedi- gingen naar het hoofd der korporaals, die een fatsoenlijk mensch zouden doen blozen. Het was alles reden genoeg om den knaap voor de balie te doen verschijnen. Op de vraag van Mr. Veltman of verd. nog iets heeft te vertellen, blijkt dit niet het ge val te zijn. Het eenige wat we te hooren krijgen bestaat daarin, dat verd. opmerkt, dat „ze hem niet gelooven wilden"... De Fiscaal vordert 66 dagen gevangenis straf, met aftrek van het voorarrest van 23 Juni en invrijheidsstelllng. Verdediger is Mr. D. H. Buiskool uit Scha- gen, die aan het requisitoir weinig heeft toe te voegen. Hij is het er volkomen mee eens. Uitspraak conform. „Ik rijg je aan m'n mes!" De zeemilicien matroos 2e kl. G. V. heeft eveneens een wonderlijk capriool uitgehaald. En wel aan boord van H.Hs. „Jacob van Heemskerck" op 5 Augustus j.1. Een kwartier meester wilde rapport van V. opmaken. Dat maakte den laatste zoo woedend, dat hij op den kwartiermeester afsprong en dien toe brulde: „Ik zal je aan m'n mes rijgen", het geen men als een minder lieflijk voornemen mag kwalificeeren. Verdachte blijkt zich van de geheele affaire weing of niets meer te herinneren, hetgeen wel te verklaren is, als men verneemt dat de man last van driftbuien heeft en dat die buien voortkomen uit zijn psychische gesteldheid. Mr. Franken deelt mede, dat door een officier van gezondheid een rapport over den man is uitgebracht, waarin positief meege deeld wordt, dat hij lijdende is aan psychopa thie. Voor het gepeegde feit moet hij dus als ontoerekenbaar beschouwd worden. Hij is dus niet strafbaar. Mr. Buiskool heeft ook hieraan niets toe te voegen. Uitspraak conform. De „Glasharde". De zeemilicien matroos 3e klas J. Z. was aan boord van H.Ms. „Gelderland", liggende in het Schulpengat op 19 Juli, op uitkijk ge steld. Hij heeft toen de grootste fout ge maakt. die een schildwacht kan maken: hij is ingeslapen. Verd. neemt een vrij lakonieke houding aan. die ook den Krijgsraad niet ont gaat. Weliswaar geeft hij toe te zijn ingesla pen, maar... hij kon zich niet indenken, dat men „in tijd van oorlog" was. Dat gold bij Z. letterlijk als excuus. Hij wist het wel, maar hij kon het zich niet voorstellen. En dus... Mr. Veltman merkt op, dat hij volgens ge tuigen nogal behoorlijk geslapen had ook, hetgeen verd. de woorden in den mond geeft, dat als hij slaapt hij gewoon is dat goed te doen. Iets, wat men, gezien de plaats van een verd. voor een college als de Krijgsraad, een impertinentie kan noemen en dat hem, zooals uit de uitspraak bleek, zeer opbrak. Voorts zegt deze heer nog, dat men zich van alles in dienst wat aantrekt, men in het geheel geen leven meer heeft... De Fiscaal vraagt 3 weken gevangenisstraf. Uitspraak: 4 weken gevangenisstraf. De gemoedelijke kok. En dan verschijnt de zeemilicien kok 3e kl. W. J. P. M. Deze is kok op den Onderzeedienst en hoewel het mogelijk is dat hij zijn gastro nomische plichten tot volle tevredenheid van den Onderzeedienst vervult, van veel mili tair plichtsbesef heeft hij daarentegen niet blijk gegeven. Niet minder dan driemaal in successie pleegde hij desertie. De eerste maal werd hij disciplinair gestraft, maar de volgen de malen ontkwam hij niet aan den Zeekrijgs raad. j De tweede maal blijkt hij te laat voor de bus te zijn gekomen toen hij naar z'n meisje geweest was, en de derde maal was hij kermis gaan vieren. De Fiscaal noemde M. terecht een onverbe terlijke achterblijver en eischte de niet geringe straf van 10 weken, met aftrek van het voor arrest sedert 22 Augustus. De kok is er zicht baar onder den indruk van en weet niets tot zijner verontschuldiging aan te voeren. Uitspraak conform. Dan komt tenslotte nummer 7. Dat is de zeemilicien matroos 3e klas D. H. Het is een zware overtreding, waaraan deze zich heeft schuldig gemaakt. Dienende aan boord van H.Ms. „Friso" was hij 1 Juli aangewezen als uitkijk op de slaap zaal. Het bleek echter een uitkijk te we zen, waarnaar men duchtig moest uitkij ken, want toen hij zijn kans schoon zag, opereerde hij in een der kastjes van zijn collega's en bemachtigde daaruit als buit een portemonnaie. inhoudende een bedrag van plus minus 14 gulden. De waarheid achterhaalde echter ook dezen oneerlijken zemilicien en gisteren kon hij zijn pekelzonden boeten. Als reden van dezen dief stal geeft verd. op... dat hij zich wilde ver loven en dat hij daarvoor een ring noodig had. Mr. Veltman informeert belangstellend of de verloving hierdoor verbroken is, doch dit blijkt niet het geval te zijn. De Fiscaal vordert 6 weken gevangenis straf met aftrek van het voorarrest van 5 tot 17 Juli. De President vraagt of verd. nog iets in het midden te brengen heeft. Deze zegt dan dat hij de gevolgen van zijn daad dragen wil. Hetgeen Mr. Veltman een royaal standpunt noemt... Uitspraak: 2 maanden gevangenisstraf met aftrek. Mooie finale-dag. „De Kooij" heeft weer zijn sportfeesten gehad, oorlog en mobilisatie ten spijt. En met Overste Bozuwa, die na afloop giste ren de prijzen uitreikte, kunnen we zeg gen „Hulde aan de Commissie van Voor bereiding", bestaande uit de heeren Beets, Christiani, Duin. Paardenkooper en v. Wensen, die in zoo'n korte spanne tijds een programma in elkaar zette, dat klonk als een klok en waarop niet het minste geringste was aan te merken. Het waren weer enkele genoeglijke dagen, die alle „inwoners" van „De Kooij" konden meemaken en die deze dan ook meegevierd hebben. Die eerste dagen waren daar de se ries en afvalwedstrijden, die de zwakkeren van het tooneel deden verdwijnen en zoo ble ven tenslotte voor den laatsten dag de „cracks" over, die elkaar den eerepalm moes ten betwisten. De finales. Om 8 uur gisterenmorgen werd reeds be gonnen met de athletieknummers. Het hoog springen, verspringen, de „welhaast beruchte" venstersprong, waarbij de beste deelnemer door een gaatje van 33 cm middellijn sprong, het hindernisfietsen, het voetbalschieten, de loopnummers, het speerwerpen en het hand- granaatwerpen, alles kreeg zijn beurt en het ging zoo vlot, dat reeds om 2 uur met de finale van het voetballen kan worden be gonnen. Bij dezen tak hadden zich de Mili ciens en de Leerling-vliegtuigmakers in de voorwedstrijden en sterkste getoond en nu kwamen ze in de finale tegen elkaar uit. De eerste helft verstreekt puntloos, ondanks het „storm"voordeel der Leerl. Na de pauze had den de Miliciens spoedig succes en nu begon „the struggle for life". Met geweldig élan wierpen de Leerl.vliegt.makers zich in den strijd. En warempel, onder luide aanmoedi gingen van hun „mede bakgenooten" wisten ze uit een penalty de stand weer gelijk te maken. Onverdroten werd er nu door beide partijen voortgevoetbald totdat even voor tijd. een back der Vliegt.makers den bal op zijn rug kreeg en de wining goal in eigen doel werkte. Dat was pech voor de Oranjehemden. „De gecostumeerde!" In de pauze van den „echten" voetbalwed- Verplaatsing wachthuisje Marine-y werf. Het wachthuisje bjj de werfpoort aan de Weststraat, heeft al verscheidene verkeersongelukken op zjjn rekening staan. In den tjjd dat het verkeer min der druk, maar vooral minder snel was, was de ongunstige ligging van dit huisje niet zoo'n bezwaar, maar de tij den veranderen en de ligging wordt nu gevoeld als een gevaar, doordat het gebouwtje alle uitzicht naar rechts belemmert. Op de Defensiebegrooting van 1940 is een bedrag van 16.000 gulden uitge trokken voor verbetering van den hoofdingang van de Rijkswerf, dus voor de Westerpoort en voor het ver plaatsen van het wachthuisje naar de andere zijde van den oprit naar de werf, waardoor liet uitzicht naar rechts volkomen vrij wordt. En verbaliseerd terzake de Prjjs- opdrjjvingswet. Gisteren werd tegen een tweetal win keliers alhier proces-verbaal opgemaakt ter zake overtreding van de Hamster en Prijsopdrijvingswet. Het bleek, dat de een een hoeveelheid zeep afgeleverd had, waarvan de prijs onredelijk verhoogd was, terwijl de ander diverse goederen ver kocht, waarvan de prjjzen eveneens on billijk geacht moesten worden. De heer W. Kraak, S.D.A.P. heeft het vol gende schrijven aan den Raad der Gemeente gezonden: Ik heb de eer U te berichten, dat ik, zeer tot mijn leedwezen, mede door drukkere werkzaamheden op ander terrein daartoe ge noopt, het lidmaatschap van Uwen Raad moet beëindigen, en dus daarvoor bedank. Ontvangt U, heer Burgemeester en ge- heelen Raad mijn oprechten dank voor de prettige samenwerking, met den Raad en Commissiën en mijn beste wenschen voor de toekomst. De eerste gaven voor onze soldaten zijn binnengekomen. De onaangekleede cantine begint al eenigszins aangekleed te worden, maar het is slechts een poover begin en er zal nog heel wat voor de aankleeding noodig zijn, voordat gesproken kan worden van een huiselijk cachet, dat aan de schuur, die als cantine ingericht zal worden, gegeven is. Kom, zié uw voorraad eens na. Het kan ook uw jongen zijn, die graag wat gezellig heid heeft. Alles is welkom. Een stoel, een tafel, een kleed, gordijnen, wandplaten, enz. enz. Als u iets hebt, geeft u het dan even schriftelijk of mondeling aan ons kantoor op en wij zorgen ervoor, dat het Zaterdag bij u wordt weggehaald. Wie is vanmiddag nummer één, die zich meldt 7 Gisteren vervoegden zich in de plaatselijke manufacturenbedrijven vrijwel tegelijkertijd militairen, die de geheele voorraad een-per- soons dekens opkochten. Gezien het feit, dat de jongens nu ten minste warm kunnen liggen, mag worden aangenomen, dat de burgerij dit ongerief wel zal willen dragen. En vermoedelijk zal er wel spoedig een nieuwe voorraad aangeschaft worden. W. KRAAK, het altredende raadslid. De heer Kraak is bij de verkiezing van 1931 benoemd tot lid van den Raad en heeft dus 8 jaar zitting in het raadscollege gehad. Hij had zitting in de commissies voor grondbedrijf en publieke werken en gaf altijd blijk van een serieuse opvatting van zijn taak. De opvolger van den heer W. Kraak, als raadslid van de s.d.a.p., de heer C. Bakker. Opvolger van den heer Kraak is de heer J. H. Smith, die zal moeten bedanken, waardoor benoemd zal worden de heer C. C. Bakker. Het bericht in ons nummer van gisteren behoeft eenige verbetering. De prijs van de petroleum is wel met lVz cent verhoogd, maar de ventersprijs is geen 7% cent, zooals abu sievelijk vermeld werd, doch 10 cent per liter. ALWEER DE ARBEIDSWET. Gisteren werd een stadgenoot door de po litie bekeurd terzake overtreding van de Ar beidswet. Laat ons hopen, dat hij niet in recidive handelde strijd was er nog een gecostumeerde, die bui tengewoon op de lachspieren heeft gewerkt. De grootste rariteiten en beroemdheden verschenen op het appel, vanaf Mae West tot Dorus Rijkers, van een balletdanseres tot een neger van smeerolie, en van een keuken meid, die de wasch in het doel te drogen hing tot een zeeroover. Kortom, een half uur lang werd er uitbundig gelachen, en een woord van openlijke hulde aan deze prachtige voetbalprcstaties is hier zeker op zijn plaats. Na afloop van den voetbalwedstrijd volgde de prijsuitreiking. Overste Bozuwa sprak eerst een kort woord van dank tot de Commissie van Voor bereiding. waarna hij tot het uitreiken der prijzen overging. Een extra-prijs kreeg leerl.-vliegt.maker v. Scheijen, die de beste all-round prestatie had geleverd. Deze extra-prijs was door Overste Bozuwa zelf uitgeloofd. Tenslotte volgen hier de uitslagen: Polsstok Hoogspringen. Ie prijs leerl.-vliegt.maker A. Wiibrands. 2e vliegt.m. z.m. A. G. J. Voortman. Ronde om het vliegkamp. Ie prijs leerl.vliegtm. A. Rctz. 2e idem G. E. Dijkema. 3e idem P. M. Houben. Stilstaand Hoogspringen. Ie prijs korpl. d. marns. F. Paardenkooper. 2e adsp.off.-vlieger A. Bruinsma. Discuswerpen. Ie prijs leerl. vltgm. D. v. Scheijen. 2e leerl.-o.o.-vlieger J. M. de Swart. Verspringen met aanloop. Ie prjjs stokerz.m. H. P. Prent. 2e leerl.-vltgm. J. Kooyman. 3e leerl.o.o.-vlieger J. M. de Swart. 4e stoker z.m. J. Zijsling. Hoogspringen met aanloop. Ie prijs korpl. d. marns. F. Paardenkooper. 2e leerl.vltgm. J. Kooyman. 3e leerl.o.o.-vlieger J. Wolting. Stilstaand verspringen. Ie prijs korpl. d. marns. F. Paardenkooper. 2e stoker z.m. J- Zijsling. 3e adsp.-off.-vlieger A. Bruinsma. Venstersprong. Ie prijs leerl.-vltgm. G. Beumers. 2e id. B. W. A. v. Dijk. 3e korpl. d. marns. F. Paardenkooper. Hinkstapsprong. Ie prijs stoker z.m. H. P. Prent. 2e leerl.-vltgm. M. v. Weelde. 3e idem D. v. Scheijen. Polstok-verspringen. Ie prijs leerl.-vligm. D. v. Scheijen. 2e korpl. d. marns. F. Paardenkooper. 3e vliegtuigm. z.m. W. J. G. Romjjn. 100 meter hardloopen. Ie prijs stoker z.m. H. P. Prent. 2e leerl.-vltgm. D. v. Scheijen. 3e adsp.-off.-vlieger A. Bruinsma. 4e leerl.-o.o.-vlieger J. M. de Swart. Hindernisbaan. Ie prijs leerl.vltgm. A. Hagen. 2e idem J. Jolink. 3e stoker z.m. H. P, Prent. 4e leerl.-vlmgm. G. Royée. 5e idem G. v. d. Hoek. 6e idem A. Bosch. Voetbalschieten. Ie prijs burger-vliegt.mkr. J. Veldhuyzen. 2e leerl.-vliegt.mkr. H. Nijsen. 3e matroos z.m. H. Jak. 4e leerl.-vliegt.mkr. A. v. d. Scheur. 5e idem A. Wijbrands. 6e idem S. W. Laan. Hindernisfietsen. Ie prijs leerl.-vliegt.mkr. W. Kleppe. 2e idem J. J. v. d. Gaag. 3e ziekenverpleger z.m. H. W. Molegraaf. 4e leerl.-vliegt.mkr. J. Smit. 5e idem H. J. A. v. Gelderen. 6e idem A. v. Beurden. Doelwerpen met handgranaten. Ie prijs leerl.-vliegt.mkr. P. v. d. Reijt. 2e korpl. d. marin. F. Paardenkooper. 3e marinier le kl. C. A. Cillekens. 4e leerl.-vliegt.mkr. H. J. Dol. 5e idem J. Noteboom. 6e burger-vliegt.mkr. E. J. P. Roobol. 400 meter hardloopen. le prijs schoenmaker H. G. Dortmundt. 2e leerl.-vliegt.mkr. A. Hagen. 3e vliegt.mkr. z.m. A. v. Londen. Kogelstooten. le prijs leerl.-vliegt.mkr. M. v. Weelde. 2e idem D. v. Scheijen. 3e vliegt.mkr. z.m. S. B. de Bruin. Speerwerpen, le prijs leerl.-vliegt.mkr. D. v. Scheijen. 2e off. M.S.D. 2e kl. V. H. bn. v. Lawick. 3e adsp. off.-vlieger A. Bruinsma. 4 X 160 meter estafette, le prijs vliegt.mkr. z.m. Schuchard. idem v. Londen, idem A. C. de Bruin, leerl.-vliegt.mkr. A. Retz. 2e prijs off. M.S.D. 2e kl. V. H. bn. v. Lawick. adsp. off.-vlieger A. Bruinsma. idem Hoes.' idem Ehbel. 3e prijs leerl.-o.o.vlieger A. J. de Jong. Blankwater. Wolting. Huizen. Touwtrekken, le prijs Ploeg met aanvoerder matroos zr. De Bruin. 2e Ploeg met aanvoerder burgc. maker A. Welbie. Gisterenavond bulletineerden we het bericht, dat Warschau gevallen zou zijn, vanmorgen kwam prompt de mededeeling van Reuter, dat er nog niets bekend zou zijn van een over gave van de stad aan den vijand. We kunnen hier dus weer eenige vraagteekens neerzetten. Hoe het echter zij, lang kan de weerstand van de Poolsche hoofdstad niet meer duren, want Warschau, een stad van meer dan 1 millioen inwoners, schijnt zoo ongeveer tot een puin hoop te zijn geworden. De straten zijn onbe gaanbaar. Honderden branden woeden, het is niet meer mogelijk om de gewonden, die b(j honderdtallen in de straten liggen, te helpen, omdat men niet meer bij de menschen kan komen, door de regelmatige luchtaanvallen, 't Is één groot beeld van ellende, dat deze eer tijds fraaie stad biedt. Een treurige illustratie van „de beschaving" van onze verlichte eeuw. Men kan den definitieven val van Warschau, als deze dus nog niet heeft plaats gehad, toch vandaag of morgen verwachten, omdat een langer weerstand bieden aan de overmacht niet mogelijk zal zijn. En als Polen dan lam ge slagen is, dan gaan de bondgenooten verder. De volgende zet zal weer van Rusland komen. Estland is nu aan de beurt. Rusland volgt de zelfde tactiek als zijn vijand en bondgenoot Duitschland Men zoekt naar argumenten om een inval te motiveeren en die zijn altijd ge makkelijk gevonden. Als het geen verdrukte minderheid is, dan is het een gevluchte Pool sche duikboot, die door Estland vastgehouden had moeten worden, of een Russisch schip dat in de Estlandsche wateren door een onbe kende tot zinken is gebracht of... ach noem maar op, er zijn zooveel argumenten te be denken om tot den aanval over te gaan, zoo genaamd ter verdediging van zijn eigen be langen. Men nioet er niet verbaasd over zijn, als Rusland vandaag over de grenzen van deze kleine Oostzee schrijdt, om zqn „recht" te verdedigen. En na Estland zullen dan Littauen en Letland wel volgen, waardoor ten Noorden van Rusland de grenzen van voor 1914 hersteld zijn. Als Bessarabië dan ook nog door het Sowjet- rjjk wordt ingepalmd, is de toestand weer als voor den grooten wereldoorlog. Aan het einde van de agressies zijn we nog niet en over de geruchten betreffende vredes- stappen zullen we ons daarom maar niet al te zeer verheugen, omdat de kans van verwezen lijking zoo heel gering is, dat we, ook al zou den van den kant van Italië dergelijke stappen gedaan worden, niet gelooven, dat ze eenig succes zouden boeken. WIE HEEFT DIE GROENTEN? Iemand deed aangifte, dat van zijn bouw land een hoeveelheid groenten verdwe- i was. De politie stelt een onderzoek in. Op initiatief van het Comité ter beharti ging van de belangen van de militairen op Texel voert de tooneelvereeniging U.D.I. he denavond nogmaals op het blijspel „Million- nair tegen wil en dank", waarmede deze ver- eeniging den vorigen winter en dezen zomer voor de badgasten, zooveel succes heeft' ge had. De uitvoering, die in Pen's schouwburg zaal gegeven zal worden, is alleen toeganke lijk voor de militairen en vangt aan des avonds te half acht. LUCHTBESCHERMING. De heer H. C. Remmers, die bij enkele candidaatstelling tot voorzitter van de afdee- ling Texel van de Ned. Vereen, voor Lucht bescherming is gekozen, heeft deze functie aanvaard. De heer Remmers heeft zich bij den aanvang van de Luchtbescherming op Texel hiervoor reeds zeer verdienstelijk ge maakt, en zich geheel ingewerkt met alles, wat men op dit punt moet weten om hier bij leiding te geven. VOETBAL. Programma voor de T. N. C. (Texelsche Nood-competitie) op Zondag 1 Oct. Afdeeling A. Texel 2De Koog, Scheidsrechter Cocksdorp 1Texel 1, (Sch.r. Koning). Tex. Boys 1Den Burg 1, (sch.r N. Ran). Afdeeling B. Texel 3Tex. Boys 2, 12 u. (Jo Roem). Oudeschild 1De Mok 1. (v. Zeijen). Pomonal—Den Hoorn 1 (terrein De Koog, scheidsr. J. Visman). Als geen tijd genoemd is, aanvang 2 uur. De kampioen van afd. A. en B. spelen om het kampioenschap van Texel. SANATORIUMFONDS VAN DE VER- EENIGING VAN ONDEROFFICIEREN DER KONINKLIJKE LANDMACHT „ONS BELANG". Zaterdag a.s. houdt de plaatselijke afdee ling van bovengenoemde Vereeniging een col lecte ten bate van haar Sanatoriumfonds. Wij bevelen deze collecte gaarne in de aan dacht van het Heldersche publiek aan.

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 5