Ernstige waarschuwing Geen annexatie van Polen Ingezonden Fransche actie aan het Westfront Naar een werkweek van vijf dagen? YlieuuPï uil lOitc Duitschland verlangt slechts invloedssferen Uoet&al KoJiftbat Predikbeurten Visschersvloot nog langer binnen? Informatie-bureaux op de stations Rijnaak bij Urk gestrand Visscherij Vredeof een Duitsch offensief De lichting 1940 Bezuinigingen op brandstoffen De burgemeester verzoekt ons de volgen de waarschuwing in ons blad te willen op nemen: Reeds herhaaldelijk zijn op den zeedijk voor de stad mijnen aangespoeld, welke tot dusver nog zonder ongelukken door de zorg van den Marinetorpedodienst onschadelijk zijn gemaakt. Niettegenstaande het bekend moet worden verondersteld, dat aangespoel de mijnen gevaar opleveren, komt het her haaldelijk voor, dat zich op onvoldoend veiligen afstand kijklustigen verzamelen, die zich niet of slechts schoorvoetend op aan maning van het bewakingspersoneel ver wijderen. In verband hiermede wordt een ieder in zijn eigen belang gewaarschuwd voor het groote gevaar, dat hieraan verbonden is. Tevens wordt er de aandacht op geves tigd, dat de Militaire Overheid elke verant woordelijkheid voor ongelukken, welke zou den kunnen ontstaan tengevolge van het in den wind slaan van deze waarschuwing, bij voorbaat afwijst. Men onthoude zich dus van het kijken naar en het zich ophouden in de nabijheid bij het verrichten van de bovenomschreven werk zaamheden, indien men daarmede niets heeft te maken. Gevonden en Verloren voorwerpen Gevonden voorwerpen: van 22 September tot 30 September 1939. Een gouden ring, gemerkt H.K. 333; een zil veren rozenkrans in étui; een zilveren arm bandje; een hondje (zwart met bruine pooten); een kindermuts (blauw); een belastingmerk in étui; een damesbont (grijs); een kinderauto (blauw)een hond Spaniel (wit m. bruin)een belastingmerk (kosteloos); een bruinlederen étui, inh. een vulpen, kleur groen, merk Cor- dial; een rood gebreide tasch met zilveren beu gel; een vulpenhouder (merk Swan); een jon gensjekker. Verloren voorwerpen: Een groene portemonnaie met treksluiting, inhoudende een doublé verlovingsring; een be lastingmerk met veiligheidsspeld; een zwarte portemonnaie (gummi, inh. pl.m. 3.een pakje, inh. een geruiten werkbroek en blauwe werkblouse; een bankbiljet van 10.een autoped (rood); een zwartlederen portemon naie, inh. 3 x 1.en wat klein geld; een gou den ring, voorzien van zwarte steen; een belas tingmerk voorzien van den naam C. Coster; een pop; een postpakket; een belastingmerk in zwart étui; een belastingmerk in zwart étui; een doublé ketting; een bril in bruin étui; een kinderjekker (blauw); een gouden damesket ting (waarvan een rond juweel steentje); een belastingmerk (met klem). Enkele bemanningen willen aan den slag. Zullen de Nederlandsche visschers toch uit varen? Deze gewichtige vraag immers de vischvoorziening is thans alleen in handen van de Belgen en Denen is gisteren ter sprake gekomen op een vergadering van het hoofd bestuur van de Reedersvereeniging voor de Ned. Haringvisscherij met de besturen van Centralen Bond van Transportarbeiders, den Ned. Chr. Bond van Fabriek- en Transport arbeiders, den Ned. R.-K. Bond van Transport arbeiders „St. Bonifacius". Deze bijeenkomst hield verband met het feit, dat eenige beman ningen van haringvisscherijschepen zich bereid hebben verklaard, onder bepaalde voorwaar den, ter visscherij uit te varen. De besturen der vakorganisaties hebben in deze bespreking naar voren gebracht, wat ter bescherming van de veiligheid en ten bate van de zeelieden en hun gezinnen bij oorlogsonge vallen dient te worden gedaan. Ten aanzien van deze verlangens bestonden bij de reeders geen principieele bezwaren. Voorts is den reeders ter kennis gebracht, wat de betrokken bemanningen ten aanzien van de loonvoörwaarden verlangen, Voorop is gesteld, dat eventueel uitvaren geheel vrijwillig dient te geschieden. Men was het er over eens, dat over de ge stelde voorwaarden tot uitvaren overleg met de regeering noodzakelijk is, voordat een be slissing mogelijk zal zijn. Besloten is dan ook het overleg voort te zetten en ernstig te pogen tot een zoo spoedig mogelijke beslissing te komen. Aantal wordt belangrijk uitgebreid. Naar wij vernemen zijn de informatiebureaux der Ned. Spoorwegen op alle drie de groote stations, waar zij tot nog toe gevestigd waren, n.1. Amsterdam, Den Haag en Haarlem, zeer in den smaak van het publiek gevallen. De drang van het publiek om te worden ingelicht, ging de verwachting verre te boven. Dit was aanleiding tot het voornemen, ook te Gro ningen, Rotterdam en Utrecht een dergelijk inlichtingsbureau te vestigen, terwijl wij thans vernemen van het plan der N. S. om nog verder te gaan en binnenkort ook inlichtingsbureaux in te richten te Arnhem, Eindhoven, Enschedé, Hilversum, Leeuwarden, Nijmegen en Maas tricht. Er zullen dan dus in totaal 14 van die bureaux zijn. HET VERTREK VAN DE „CHRISTIAAN HUYGENS". Batavia, 29 Sept. (Aneta/A.N.P.). Het vertrek van het m.s. „Christiaan Huygens" van de Stoomvaart Mij. „Nederland", naar Europa, is voorloopig vastgesteld op 2 October a.s., des middags te vijf uur. (Buiten verantwoordelijkheid van de Redactie. Niet geplaatste stukken worden niet teruggezonden.) Geachte Redactie, Mag o.g. beleefd verzoeken om eenige plaats ruimte in de „Held. Courant", teneinde het volgende onder de aandacht te brengen van de Gemobiliseerden van Land- en Zeemacht. Van den uitgebroken wereldbrand, die plots het economische leven heeft ontwricht, waar door ook in ons land vele mannen weggerukt zijn uit gezin en werkkring, ondervinden thans in het ingetreden winterseizoen ook de meeste zang- en muziekvereenigingen den terugslag. De eerste weken scheen alles wel lamgeslagen te worden; gelukkig heeft het dagelijksche leven weer zoo langzamerhand zijn normalen loop genomen en de besturen zoowel van lan delijke als plaatselijke cultureele organisaties, waartoe toch ook muziek- en zangvereenigin- gen behooren, hebben hun taak goed opgevat en zijn onverdroten aan het werk gegaan. Door de mobilisatie zijn wellicht alle vereeni- gingen in min of meerdere mate door leden- gemis getroffen, zoodat ook de financieele ge volgen zullen drukken op den goeden gang van zaken in het vereenigingsleven. Het is daarom, dat wij in de allereerste plaats een beroep doen op onze Heldersche zang- en muziekliefhebbers, om ons niet in den steek te laten met hunne donaties, doch ook zangers roepen wij toe: geeft u op als werkend lid, want een gepaste ontspanning in den vorm van een kunstzinnige uitvoering of gezellige repe titieavond zal in dezen moeilijken en spannen- den tijd nog meer gewaardeerd worden dan anders. Daarvoor hebben wij u noodig. Doch nu komen wij ook met een beroep op de jonge en oudere gemobiliseerden van Land en Zeemacht. Zoolang er dienst is, is men bezig. Maar daar zijn de lange winteravonden, daar is het op hoog bevel gebonden zijn om de garnizoensplaats niet te verlaten en zoo loopen sommigen ook thans weer vaak „met de ziel onder den arm". Dit ls vooral voor de mannen, die in hun resp. woonplaatsen deel uitmaakten van een zang- of muziekvereeni- ging, ongetwijfeld een dissonant in hun leven. De wekelijksche repetities, die ons allen kun nen opheffen uit de dagelijksche sleur en zor gen, zijn van onschatbare waarde, en niet min der voor hen. Verheugend was het daarom, dat de Afd. Den Helder der Mij. t.b. der Toonkunst de ge legenheid bood haar repetities te volgen; ook het bestuur van „Helders Mannenkoor" zet gaarne de deuren van zijn repetitielokaal wijd open voor diegenen onder de gemobiliseerden van land- en zeemacht, die in hun gewone leven lid zijn van een zangvereeniging, waarvoor geen contributie wordt geheven. U kunt ons moreel steunen met uw stem, daaraan hebben wij nog de aangenaamste herinneringen van de mobilisatieperiode 19141918. Laten ook nu velen van deze uitnoodiging gebruik maken en zich des Donderdags avond naar het Alg. Tehuis v. Militairen in de Spoorstraat (bovenzaal) begeven. De repetities worden gehouden van 8.1510.30 uur. U, geachte Redactie, dankend voor de ver leende gastvrijheid, namens het bestuur van „Helders Mannenkoor", E. VAN DER KUIJL, Secretaris. Lid H.B. Kon. Ned. Zangers-Verbond. Den Helder, Sept. 1939. Donderdagavond 6 uur is de Rijnaak „Snoe ver", schipper Dekker, bij den vuurtoren te Urk gestrand. Het schip, dat 607 ton groot is, was op weg met basaltsteen van Duitschland naar de Lemmer. Woensdagavond laat besloot schipper Dekker om eerst de Urkerhaven bin nen te loopen. Hedenmiddag vervolgde het schip de reis naar de Lemmer. Mede door on bekendheid geraakte het schip bij den vuur toren (niet op de vorm) aan den grond. De stoot van het vastloopen was zoo hevig, dat het schip lek stootte en binnen enkele oogenblikken het voorste gedeelte, waar zich het logies be vond, geheel en al onder water stond. Dadelijk werd er om hulp gevraagd, welke terstond door de firma A. Hoekman en Zn. te Urk werd ver leend. Twee sleepbooten met laadbakken en electrische pompen voeren dadelijk ter assis tentie uit. Men is bezig thans de Rijnaak te lossen en leeg te pompen. Door dadelijk in te grijpen, kon het volk het schip verlaten. URK, 28 September. Door 35 vaartuigen werd heden aan den ge meentelijken vischafslag alhier aangevoerd: 2027 pond kuilpaling, van 25205 pond per vaartuig, prijs 9231A ct.; 310 pond 1 ijn- of beugaal, 25y,29j/£ ct.; 880 pond snoekbaars, 7 ct., alles per pond. URK, 29 September 1939. Door 28 vaartuigen Werd heden aan den Ge meentelijken Vischafslag alhier aangevoerd: 2430 pond kuilpaling, van 30 tot 227 pond per vaartuig, prijs 21 tot 23 ct.366 pond lijn- of beugaal, 24% tot 26% ct.; 970 pond snoek baars, 5% tot 7 ct.; alles per pond. OP- EN ONDERGANG VAN ZON EN TIJD VAN HOOG EN LAAG WATER Zomertijd Zon Oct. op: ond.: Hoogwater Laagwater Z 1 6.59 6.40 9.20 21.50 3.25 15.50 M 2 7.00 6.38 10.00 22 15 4.00 16.20 D 3 7.02 6.35 10.30 22.45 4.35 16.50 W 4 7.04 6.33 11.10 23.20 5.15 17.25 D 5 7.06 6.31 11.50 24.00 5.55 18.05 V 6 7.07 6.28 12.45 24.55 6.40 18.35 Z 7 7.09 6.26 14.00 7.30 19.35 DE VOEDSELVOORZIENING VAN WEST-JAVA. Batavia, 29 Sept. (Aneta/A.N.P.). In de heden gehouden vergadering van den Provin cialen Raad van West-Java deelde de gouver neur van West-Java mede, dat de provincie er ten aanzien van de voedselvoorziening gunstig voor staat. Toepassing van de teeltdwang- ordonnantie is voor West-Java dan ook niet noodgi. Ondervolgende schepelingen zijn den 20sten September 1939 per m.s. „Colombia" uit W.- Indië in Nederland teruggekeerd: Korp. ziekenverpl. A. L. L. Donsen, korpl. kok H. J. Hofstra, korpl. d. marns. F. J. van Dorst, marns. Ie kl. M. Takkenberg, J. Mus, W. C. Oostdijk, A. Loof, M. Smit, L. Spa, A. van Eijndhoven en marns. 3e kl. J. Oostervink en A. Rozeboom. Ondervolgende schepelingen zijn den 21sten September 1939 per m.s. „Indrapoera" uit O.- Indië in Nederland teruggekeerd. Maj. schrijver C. G. Huijsoon, Sergt. konst. A. H. Hiddes, Sergt. torpedomaker J. -J. W. Bom, Sergt. vliegtmkr. (M) W. H. van Hons- wijk, G. F. v. d. Beek, A. van Santen en L. M. Kalfsvel, Korpl. torpmkr. J. J. A. Cadot en J. F. Steindel. Matroos le kl. W. H. Hendriks. Marns. le kl. H. van Ammers, T. J. van Beek, H. E. van Bijnen, W. J. Bokkink, G. Bosma, J. P. M. Brugmans, G. Burger, J. Dekker, B. H. G. Mulder, B. A. Olijmulder, G. H. Pruijm, J. Ritchi, J. van Tuinen, M. A. Vermaas, F. H. van Wijlick. Marn. 2e kl. T. Schut. Aangenomen in den zeedienst: M. i. v. 21 Augustus 1939: Marns. 3e kl. H. Boers, N. Boot, T. J. Bors- boom, L. Bouman, H. P. Gravendeel, A. J. J. v. d. Lubbe, J. Olijkan, J. Reestman, C. Roze- meijer, S. A. Rutte, H.. H. Schiffers, H. B. M. Vermeer, P. v. Waveren Hogevorst, T. Wokke. M. i. v. 24 Augustus 1939: Marns. 3e kl. S. Abrahams, R. de Klerk, C. A. Koster, H. van der Marei, A. Mulder, B. Okken, T. Starrenburg en P. Wasbauer. M. i. v. 1 Augustus 1939: Leerling-kok S. Noordhoff. Overleden: Matroos 3e kl. G. Verkade, 17-9-39. Bevordering Korpl. schrijver H. Jansen tot sergt. schrijver, 27-9-39. Stoker 3e kl. J. Kragt tot stoker 2e kl., 1-9-39. Matrozen 3e kl. H. A. de Valk, C. A. v. d. Vaart en M. H. Schekkerman tot matroos 2e kl., 1-8-39. Stoker 3e kl. H. J. van Kerkhof tot stoker 2e kl., 1-9-39. Matrozen 3e kl. J. v. d. Steen, J. J. Vooijs, C. E. Radius en A. H. Boerdijk tot matroos 2e kl., 1-9-39. Met ontslag uit den zeedienst: Leerl. vliegtuigmakers (M) J. W. Scheffers, J. T. H. Schulte, H. Doelman, A. Zijlstra, C. P. Bruin en C. Hendrikse, 28-9-39. T Geheimrat Schmidt, de chef der persaf- deeling van het Duitsche ministerie van Buitenlandsche Zaken, die von Ribbentrop o.a. op diens eerste reis naar Moskou ver gezelde, heeft gisteren aan den Berlijnschen correspondent van het Hsbl. een onde/houd toegestaan, kort nadat hij het mondeling rapport van den minister aan Hitier over zijn tweede bezoek aan Stalin en Molotov had bijgewoond. Geheimrat Schmidt deelde allereerst mede van enkele der eerste uitingen uit Engeland en Frankrijk aangaande de nieuwe Duitsch- Russische overeenkomsten kennis te hebben genomen, uitingen, welke, zeide hij, een on- verzoenlijken geest ademen, de verzekering inhouden, dat voor Londen en Parijs het te Moskou bcslotene van geen beteekenis is, en dat de oorlog tot het bittere eiride zal wor den voortgezet. „Wij in Duitschland", aldus dr. Schmidt. gelooven vooralsnog niet, dat deze eerste stemmen de werkelijke houding der regee ringen en de wenschen harer volken weer geven, maar dat de staatslieden nog wel zeer ernstig zullen nadenken, en dat het tot hen zal doordringen, dat von Ribbentrop uit Moskou iets naar huis heeft meegebracht, dat het den volken nog eenmaal mogelijk maakt de groote vraag „vrede of oorlog?" te beantwoorden. Hebben Engeland en Frankrijk inderdaad slechts om Polen den oorlog verklaard, dan is dan toch nu dit motief verdwenen. Was Polen slechts een voorwendsel en gaat het alleen om de vernietiging van Duitschland en de verhindering van deszelfs zg. veroverings- en hegcmonistische plannen (deze meening kan men hooren verkondi gen): Dan moet, aldus Geheimrat Schmidt, „Duitschland daarop antwoorden, dat het ten opzichte van Rusland het be wijs heeft geleverd uiterst beschei den te zijn. „Hij heeft Polen niet geannexeerd, maar wil daar slechts invloedssferen en geen rijksgebied." Op verschillende vragen antwoord de hij nog, dat Duitschland niet de bedoeling heeft den Polen geweld aan te doen of hen te verduitschen, maar dat over den toekomstigen staatskundigen vorm van hun land nog niets kan worden gezegd. Na te hebben uitgeweid over de nieuwe DuitschRussische vriendschap, welke hecht is en voor jaren gevestigd, zegt Schmidt, dat Duitschland niet uit Moskou terugkeert met triomfeerende gevoelens, of met de neiging met zijn Westelijke tegen standers de spot te drijven, wegens hun ne derlagen. Duitschland stelt integendeel nog eenmaal de vraag: oorlog of vrede? Het is diep onder den indruk van de wendingen, welke het Duitschland mogelijk maken deze vraag te stellen. Waarvoor vecht gij eigen lijk? Niet voor Polen, dat als natie opge houden heeft te bestaan. Als Frankrijk en Engeland thans antwoor den, dat het niet om Polen, maar om de vernietiging van Duitschland gaat, dan is juist daarom het groote succes, waarmee von Ribbentrop uit Moskou terugkeert, een reden om Londen en Parijs nog op het laatste oogenblik toe te roepen: herziet deze uw oorlogspolitiek. „Maar als gij dit grootsche aanbod van de hand wijst, dan gaat het voor Duifesch land om zijn bestaan en dan gaat Duitschland over tot het offen sief. Wij verlangen van Engeland en Frankrijk geen capitulatie. Wij verlangen slechts, dat deze staten gaan inzien dat Po len verloren is en als oorlogsdoel vervalt, en dat daarom niets ons meer verhindert, aan de groene tafel plaats te nemen. Als we ech ter den strijd moeten beginnen, dan doen wij dit in het bewustzijn, dat onze rug niet al leen vrij, maar sterk is. Thans is de situatie anders dan in 1914 en 1916. Nu is Duitschland sterk in het Oosten door een vriend in zijn rug, die er voor zal zorgen dat Duitschland nooit wordt gesla gen". AFLEIDINGSMANOEUVRES DER DUIT SCHE ARTILLERIE. President Lebrun aan het front. Luchtalarm te Parijs. Het Fransche legerbericht van gis teravond luidt: Vuur van de vijandelijke artillerie in het gebied ten Oosten van de Saar, in het bijzonder ten Zuiden van Zweibruecken en Pirmasens. Activiteit van de verkenners in de lucht aan beide zijden. De Fransche troepen blijven, den aflei dingsmanoeuvres van den tegenstander ten spijt, hun algemeenc actie, die een steeds dichtere nadering tot Saarbruecken ten doel heeft, langzaam en methodisch voortzetten. Het Fransche commando heeft het initiatief geen dag verloren. Er zijn reeds aanzienlij ke terreinwinsten behaald. Een vijftigtal Duitsche dorpen, waaronder plaatsen van be teekenis, is bezet. Vooral bij don laatsten aanval, dien van gisteren langs den Moezel, is de terreinwinst aanzienlijk vergroot. Verkenningsvluchten. Toen Fransche soldaten, na een vreeselijk bombardement op een klein bosch in de streek van de Moezel tot den aanval over gingen, bevonden zij, dat het bosch door de verdedigers was verlaten. De vijand had zijn stellingen ontruimd en al zijn gewonden achtergelaten, welke allen getroffen waren door granaatsplinters. Hiermede is de stel ling. „De artillerie verovert het terrein en de infanterie bezet het" bewezen. De geallieerde luchtstrijdkrachten ondernemen nog steeds verkennings vluchten vaak tot ver achter de Siegfriedlinie. Het succes van deze vluchten is ten zeerste geholpen door het prachtige weer en het volmaakte zicht zoowel des nachts als overdag. Ondanks de pogingen der Duitsche vliegtuigen om de ge allieerde vliegers tegen te houden, zijn deze naar hun bases terugge keerd met veel nuttige inlichtingen over troepenbewegingen. In Fransche luchtmachtkringen wordt de aandacht gevestigd op het schitterende ma teriaal der geallieerde vliegtuigen, die steeds superieur schijnen te zijn aan een gelijk aantal Duitsche toestellen. Tijdens luchtgevechten zijn verscheidene Duitsche vliegtuigen neergehaald. Het juiste aantal zal later worden bekend gemaakt. Luchtalarm in Parijs. Om half twaalf gisterochtend werd te. Pa rijs luchtalarni gemaakt. Om twaalf uur was alles weer veilig. Overal werden alle voor geschreven veiligheidsmaatregelen in de grootst mogelijke kalmte in acht genomen. De reden voor het gistermorgen gegeven luchtalarm was, dat Duitsche verkennings vliegtuigen verschenen, op zeer groote hoog te vliegende, doch duidelijk herkenbaar. Gisteren meldden wij, dat een deel der lichting 1940 waarschijnlijk zeer spoedig zal moeten opkomen. Volgens de N.R.Crt. is de datum van opkomst bepaald op 2 Oct. a.s. en betreft het hier slechts hel lo, 2o en 3o luchtvaartregiment, het bataljon Genees kundige troepen, een compagnie intendan cetroepen en het le regiment huzaren mo torrijders van genoemde lichting. Er wordt op het oogenblik van de zijde van de arbeidsinspectie een enquête gehou den bij een aantal on-dernemingen, die ge acht kunnen worden grootverbruikers te zijn van brandstoffen en electriciteit, over de vraag, of eventueele invoering van een vijfdaagsche werkweek zou kunnen leiden tot een belangrijke besparing van het ver bruik van brandstof en electriekeit. Hetb etreft hier volgens de Tel., een zeer voorloopig onderzoek, alleen ten doel heb bend na te gaan hoe de betrokken werkge vers tegenover zulk een denkbeeld staan en of het gunstigen invloed zou hebben op een zuinig gebruik van brandstof. Dit onderzoek impliceert dus geenszins, dat ook tot invoe- rng van een kortere werkweek zal worden overgegaan. Men verzamelt alleen gegevens. WIERINGEN AANWIJZING LOCO-BURGEMEESTER. Wederom is de heer O. J. Bosker, wet houder alhier door het college van Burge meester en Wethouders voor de komende zittingsperiode aangewezen als loco-burge meester. TOEWIJZING DIENSTPLICHTIGEN. De dienstplichtigen van de lichting 1910 zijn toegewezen aan de volgende korpsen. Garnizoen en tijdvak van inlijving zullen nader worden aangewezen. C. Asjes, Korps Motordienst; J. Bakker en Th. ten Brinke, M- Engel, C. v. d. Herik, Tj. Kingma, A. Kok. M. J. Kooij, C. de Krij ger. C. Lont C. Mulder, K. Sprenkeling, C. P. Timmerman en J. P. Visser, le Comp. 1 Bat. Regt. Kust Art.ie.; A. Donderbroek, 3e Regt. Huz., C Doves le Regt. Luchtd. Artie.; H. Halfweeg en A. M. Ilegeman 21e Regt. Infanterie; N. Heiiblok, 9e Regt. Mo tor Art.ie J. Hulsebos, 21e Regt. Infanterie; C. Kooij, le Regt. Genietroepen; J. Rabbin- ge en S. C. Veerdig, 21e Regt. Infanterie; A. de Ridder, 3e Regt. Huzaren; J. Terp stra Regt. Jager; J. Tijsen, Zeemacht; S. Venekamp, 3e Regt. Huzaren. ANNA PAULOWNA BREEZAND. EEN BILJARTLES VOOR DE MILITAIREN. De heer C. Slikker van Anna Paulowna speelde in de cantine-Huibcrts een partij bil jart tegen den hier gelegerden P. Noorde- loos van Enkhuizen. Onze plaatsgenoot moest 500 caramboles maken tegen den heer Noordeloos 300 en hoe spannend de partij was, blijkt wel uit het feit, dat beiden precies gelijk in 23 beur ten hun aantal haalden. De groote schare belangstellenden er blijken veel biljart liefhebbers bij de troep te zijn volgde met groote aandacht de verrichtingen op het groene laken, applaudisseerde spontaan bij menigen bijzonderen stoot en hief een „lang zullen zij leven" aan, toen de strijd zoo mooi eindigde. Vermelden we nog, dat de hoogste serie van den heer Slikker 136 en van den heer Noordeloos 58 was. OOK STERKE ZAANSCHE CLUBS NAAR DEN NOORDKOP1 Thans een zeer aantrekkelijke B-afdeeling. Opnieuw is er een wijziging gekomen in de indeeling van de Noordholland- sche K.N.V.B.-clubs en dit zal de laat ste verandering wel zijn. De afdee- lingen zijn thans geformeerd als volgt: Af deeling B: Alcmaria Victrix, Alk- maarsche Boys, Helder, Hollandia, H.R.C., O.S.V., Purmersteyn, Succes, West-Frisia, W.F.C., Zaandijk, Z.F.C. Af deeling C: A.F.C., Beverwijk, Bloe- mendaal, D.W.V., E.D.O., H.F.C., Ken- nemers, Kinheim, Q.S.C., R.C.H., Zee- burgia, Z.V.V. WIJZIGING PROGRAMMA N.H.V.B. Naar wij vernemen is de wedstrijd Water vogels 3Schagen 2, die voor morgen in afd. K, was vastgesteld (zie ook het programma elders in dit no.), afgelast. Elto en H.R.C. die beiden door de mobilisatie eenige sterke spelers missen, hebben besloten dit seizoen gecombineerd uit te komen onder den naam Elto-H.R.C.-combinatie en wel in de le klas N.H.R.B. De thuiswedstrijden zullen op het H.R.C.-terrein gespeeld worden. Zondag begint de competitie met een thuiswedstrijd tegen A.D.O.S. II (Hoorn). Wij zijn benieuwd hoe de nieuwe combinatie zich zal houden en zullen ons maar niet aan een voorspelling wagen. De aanvang der match is 2 uur. ZONDAG 1 OCTOBER. Ned. Herv. Gemeente. Anna Paulowna, voorm. 10.15 uur, Cand. D. Wölfson. Hippolytushoef, voorm. 10.30 uur, Ds. Van Beek. Oosterland, nam. 2 uur, Ds. Van Beek. Doopsgezinde Gemeente. Hippolytushoef, 's av. 7.30 u., Ds. R. de Zeeuw. Evangelisatie. Breezand, voorm. 10 uur, de heer Boon. Nam. 3.30 uur, de heer Boon. ALKMAAR, 29 September 1939. Aardappelen 220—250; andijvie 80—130; appelen 26; bloemkool 915.50; bloemkool 2—8; bieten 130360; druiven 712; gele kool 320420; groene kool 15.60; kropsla 50180; knolselderie 2260; komkommers 16; meloenen 512; peren 150—10.prei 320460; peterselie 50110; postelein 1230; roode kool 1280; selderie 501S0; spinazie 51~2; spruiten 6; snijboonen 3—11; dub bele spercieboonen 105—230; tomaten 2—560 uien 150290; wortelen 1503. ALKMAAR, 29 September 1939. Kaasmarkt. Aangevoerd 30 stapels, zijnde 76.000 Kg.: Fabrieksbaas Kleine f 32.—, Boerenkaas kleine f 31.—. Handel matig. BROEK OP LANGEND IJK, 30 Sept. Eigenheimers 2.20, bl. dito 2.40, srrove 2 drielingen 1.80, uien 2.40—3.10, drielingen 1.702.20, grove 2.703.10, gele nep 5.10 5.40, peen: A 1.30—1.80. B 1.50—1.60, C 1.— spercieboonen 6.1012.50, snijboonen 13.10 17, krotpn 0.502.30. rammenas 3 NOORDSCHARWOUDE. 30 Sept. Srhnisrho muizen 1.70, grooten f 120—170 eigenheimers 1.90—2 10, bl. dito 1 50—2 40 Beve'cr.dars 1.00-1.80, driel. 1.10—120, uien 2.O0—3, driel I.re»—2.20. grove 2.50—2.80, gele nop 5.105.70. peen 1.401.S0, kl. peen 1.10 kroten 1.60—2.20. roode kool 1.70—2 60 gele' kool 0.90—1.20.

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 7