Wij lazen voor U De dijk gesloten Zes jaar geëischt tegen ontaarden vader Fabrieksmeisje vergiftigd Ruimte in het kippenhok! Een beleedigend gedicht Zijn kind doen stikken Faillissementen en neutraliteit 481e STAATSLOTERIJ IM GEEN EILAND MEED WORDEN URKERS FRIEZEN? Na twaalf eeuwen van isolement een nieuw tijdperk tegemoet. Gistermiddag kwart voor drie is de Meerdijk tusschen Lemmer en Urk, welke de Westelijke afsluiting vormt van den nieuwen Noord-Oos telijken Polder in het IJsselmeer, gesloten. Van dat oogeniblik af hield Urk op een eiland te zijn, want de ruim 20 K.M. lange mach tige dijk, die hier in enkele jaren dwars door de vroegere Zuiderzee is gelegd, verbindt van nu af het eiland met den vasten wal. De arbeid aan dit gedeelte van den omringdijk van den Noordoostelijken Zui derzeepolder was gedurende de laatste maanden flink opgeschoten, waarbij het mooie weer het vlotte verloop zeer begun stigde. Zaterdag j.1. waren de werkzaamhe den zoo ver gevorderd, dat het sluiten van den dijk in den loop van deze week ver wacht kon worden. Met groote kracht werd doorgewerkt om voor het invallen van slecht weer najaarsstormen wellicht, welke schade zouden kunnen aanrichten gereed te zijn. NA TWAALF EEUWEN Gisteren was het de groote dag, een belangrijke dag voor Urk voor al, dat na ongeveer twaalf eeuwen eiland geweest te zijn, thans door den machtigen dijk met de provin cie Friesland is verbonden. Vroeg in den ochtend wappefden op de zen mooien najaarsdag dan ook de vlaggen van het gemeentehuis, 'de gebouwen van de Zuiderzeewerken en tal van particuliere huizen. De sluitingsplechtigheid. Tegen twee uur kwamen nabij het slui tingsgat in den dijk, op ruim 4 K.M. van het eiland Urk, met verscheidene booten de belangstellenden, die getuigen zouden zijn van het historische oogenblik, aan, waar zij zich begaven op de gereedliggende bakken, aan boord waarvan de sluiting kon wor den waargenomen en een kleine, sobere plechtigheid zou geschieden. Bij het sluiten van den dijk wacen van den dienst der Zuiderzeewerken aanwezig de heeren ir. M. Klazema en ir. S. J. B. G. Geers, onder wier toezicht de aanleg van dit dijkgedeelte was geschied en eenige vertegenwoordigers van de N.V. Hollandsch Aannemingsbedrijf Zanen Verstoep te 's- Gravenhage, die voor de uitvoering zorgde. De burgemeester van Urk, de heer G. Keyzer, vergezeld door wethouder A. de Wit en eenige raadsleden en andere auto riteiten van Urk waren met een der booten van den dienst der Zuiderzeewerken naar de historische plek gevaren. De motorred dingsboot „„Hilda" van de Noord- en Zuid- hollandsche Reddingsmaatschappij had den burgemeester van Lemmer, mr. M. Krijger naar het sluitingsgat gebracht. Verder gaf o.m. nog door zijn tegenwoor digheid van zijn belangstelling blijk de oud- minister van Defensie dr. J. J. C. van Dijk. Burgemeesters begroeten elkaar. Toen te kwart voor drie het laatste gat in den dijk gesloten was onder gejuich van de aanwezigen en het geleoi van de stoom fluiten en sirenes van de in de omgeving van het sluitingsgat liggende schepen, hield de burgemeester van het vroegere eiland Urk, de heer G. Keyzer, een korte rede, waarbij hij in de eerste plaats z'n ambtgenoot van Lemsterland, mr. Krijger als buur ver welkomde. De heer Keyzer zette uiteen, dat de ver binding van Urk met den vasten wal ze ker ingrijpende wijzigingen van economi- schen cultureelen en anderen aard zal bren gen in het leven van Urk, dat 1200 jaar eiland is geweest, nu schiereiland is gewor den en binnenkort geheel onderdeel zal vor men van het vasteland. Daardoor is een einde gekomen aan de ge sloten volksgemeenschap van Urk, waar door invloeden van buiten gemakkelijker en intensiever zullen kunnen doordringen. De structuur van Urk zal groote veranderin gen ondergaan, het eigensoortig leven van Urk wordt herzien. Veel van het oude zal worden afgebroken, doch daarvoor in de plaats zal het nieuwe verschijnen. Urk zal zich thans gaan richten naar den landbouw. Er bestaan plan nen aldus deelde de heer Keyzer tenslotte mede in zijn gemeente zoo spoedig mogelijk te komen tot de oprichting van een landbouw school, een M.U.L.O.-school en een vestigingscursus voor den midden stand. Met vertrouwen gaat Urk de toekomst tegemoet. Zullen de Urkers Friezen worden? De burgemeester van Lemsterland, de heer Mr. M. Krijger beantwoordde de rede van zijn ambtgenoot van Urk. Wat de toekomstige indeeling van den nieuwen polder betreft, hoopt spr. dat een belangrijk gedeelte aan de provincie Fries land zal worden toegevoegd. Urk, dat tot nu toe tot Noordholland behoorde, zal be langstellend uitzien of het bij die provin cie zal blijven, dan wel in een andere zal komen te liggen. Het verheugde spr. dat het hart der Urkers naar Friesland trekt. Wanneer Urk aan Friesland komt, dan zullen zij zonder twijfel met open armen in ons provinciaal verband opgenomen worden en zullen de Urkers er nimmer spijt van hebben, Frie zen te zijn geworden. Tenslotte wenschte spr. het gemeentebe stuur en de inwoners van Urk geluk op dezen vreugdevollen dag en hij sprak don wensch uit, dat zoowel Urk als Lemmer in de toekomst vele vruchten mogen pluk ken van het ontstaan van den nieuwen Zuiderzeepolder. De samenstelling van den dijk. Voor het dwarsprofiel van den thans tot stand gekomen dijk is, evenals voor de an dere dijkvakken van den Noordoostelijken polder, het type met hoog gelegen buiten berm gekozen. Hierdoor kon de kruinhoog te van den dijk lager worden en wel, in vergelijking met een dijk met glad buitenbe loop, van 0.50 tot 1 meter, zooals was uit gemaakt op grond van proeven in het wa terloopkundig laboratorium te Delft en aan de hand van de ervaringen, opgedaan met de proefvlakken met buitenbermen van den afsluitdijk. De hoogte van den buitenberm van den dijk valt samen met don berekenden hoogst mogelijken stand op het IJsselmeer ter plaatse. De breedte bedraagt overal 5 me ter. Het dijklichaam zelf bestaat uit zand met aan de zijde van het IJsselmeer 'een kei- leemdam, reikende van het peil van 2 me ter beneden N.A P. tot de hoogte van den buitenberm. Boven N.A.P. is het verder af gedekt met een laag keileem, boven de steenglooiingen weer afgedekt met een laag klei. Op de gebruikelijke wijze is verder een bescherming met kraagstukken en steenglooiing aangebracht. Aan de polderzijde werden Belgische zet steen, gesorteerde stortsteen, betonzuilen en klinkerkeien in kopverband gebruikt. Deze steen zal later, wanneer het water uti don polder zal zijn gemalen, dienst moeten doen als verhardingsmateriaal voor wegenaan leg in den polder of wel zal gebruikt wor den voor versterking van het buitenbeloop in geval daartoe na het droogvallen, wan neer grootere veiligheid zal zijn vereischt dan tijdens den aanleg, aanleiding mocht bestaan. Intusschen wordt ook met kracht gewerkt aan de overige dijkvakken, die te zamen den grooten ringdijk van den Noordooste lijken Polder zullen vormen. Het volgend- jaar hoopt men den dijk geheel klaar te hebben. Na de opruiming, indien mogelijk, normale rantsoenen. Onzekerheid over hoeveelheid veevoeder. Op vragen van het Tweede Kqmerlid Die- ters inzake den toestand in het pluimvee- bedrijf en betreffende eventueele verdere inkrimping van den vee- en varkensstapel heeft de minister van Economische Zaken het volgende geantwoord: Van groote ongerustheid is den minister niet gebleken; wel is hij er zich van be wust, dat er in de kringen der kippen- en eendenhouders een levendige belangstelling bestaat voor de vraag hoe het met de voed selvoorziening van het pluimvee zal gaan. Het normale rantsoen ochtendvoer plus graan voer voor legkippen is in dezen tijd van het jaar circa 100 gram per dag. Leg eenden eten aan groenvoer eveneens circa 100 gram per dag. In verband met de op ruiming onder normale omstandigheden van een groot aantal dieren in de najaars maanden is dit rantsoen niet toegewezen aan den geheelen stapel, doch voor 80 pet. van het aantal dieren, dat bij de inventari satie begin September op de bedrijven aan wezig was. De minister betoogt voorts, aan de hand van cijfers, dat de prijzen voor oude hen nen momenteel vrijwel gelijk zijn aan die van het vorige jaar. De oude eenden brengen een zeer lagen prijs op, ofschoon deze laatste dagen iets is opgeloopen. Ook in voorafgaande jaren waren de prijzen, die uit den aard der zaak verband houden met de consumptie- waarde, laag. Het is den minister bekend, dat sommige vroegere Zuiderzeevisschers een eendenlbe- drijf zijn begonnen. Het aantal kippenhou ders, dat eertijds zuiderzeevisscher was, is van geen beteekenis. Het ligt in de bedoeling, wanneer de normale opruiming heeft plaats gehad vooropgesteld, dat de aan wezige hoeveelheid voeder zulks mogelijk maaktde normaal be- noodigde rantsoenen voor alle die ren toe te wijzen. Het ligt niet in de bedoeling in te grijpen bij de gewone jaarlijlcsctje noodzakelijke opruiming'in verband met de verjonging van den Stapel. Er bestaat geen aanleiding om thans tot verdere inkrimping over te gaan. Mocht zulks in de toekomst onver hoopt noodzakelijk blijken, dan zal gehan deld worden al naar de dan heerschende omstandigheden. De eierprijs. De minister is niet van meening, dat de prijs van het gemengd voedergraari een verhooging van den eierprijs dringend noodzakelijk maakt Mocht in de verhoudin gen een ongunstige wending komen, zoo zal hij maatregelen ten opzichte van den eierprijs overwegen, waarbij de alsdan be stemde afzetmogelijkheden van invloed zul len zijn. Onze vee- en varkensstapel. De vooraad voedsel voor vee- en varkens stapel is voor een groot gedeelte afhanke lijk van den import van krachtvoeder. Aangezien onder de huidige omstandighe den geen zekerheid over den omvang van dezen import bestaat, kan de vraag, of er in de naaste toekomst gevaar bestaat voor een verdere inkrimping van onze vee- en varkensstapel wegens onvoldoenden voor raad van voedsel voor deze dieren, bezwaar lijk worden beantwoord. Mocht evenwel een sterke belemmering blijvend optreden, dan zal verdere beperking van den vee-, var kens- en pluimveestapel overwogen moeten worden. Tegen schrijver en redacteur f 200.boete, subs. 100 dagen geëischt. Voor de Haagsche rechtbank hadden zich gisterochtend eenige lieden te verantwoor den, van wie enkelen ten laste was gelegd het bij geschrifte opzettelijk beleedigend uit laten over een groep der bevolking en an deren het verspreiden van deze geschriften. In het orgaan „De Misthoorn", dat uit gaat van het Comité ter bestudeering van het Joodsche vraagstuk, was op het eind van het vorige jaar een gedicht verschenen, getiteld „De harde waarheid", vergezeld van een plaat, welke beide beleedigend wer den geacht voor de Joodsche bevolkings groep in Nederland. De auteur van dit ge dicht, A. van der O. liet verstek gaan. Blij kens de stukken heeft hij 't tenlastegelegde feit erkend. Daar dit de tweede maal1 is, dat verd. voor een dergelijk feit te recht stond, eischte de officier van Justitie Jhr. dr. L. H. K. C. van Asch van Wijck, thans een geldboe te van 200 gulden, subsidiair 100 dagen hechtenis en een voorwaar delijke gevangenisstraf van één maand met een proeftijd van drie jaar. Vervolgens stond terecht de 26-jarige J. N., redacteur van het genoemde orgaan, die het gedicht en de plaat had laten druk ken, vervaardigen en verspreiden. Tegen hem eischte de officier dezelfde straf. Verd. ontkende, dat het gedicht beleedi gend was voo'- de Joden, evenmin als de plaat. Spr. zal altijd doorgaan met het Nederlandsche volk te wijzen op den funes- ten invloeod van het Jodendom. De presi dent, mr. A. B. Bommezijn, merkte hierbij op, dat verd. de harde waarheid wel mag zeggen, doch niet in beleedigenden vorm. Ten slotte stonden terecht tweeinwo ners van Delft en een van 's-Gravenhage, die met pamfletten, waarop gedicht en plaat gedrukt waren, hadden gecolporteerd. Een vanhen, de 63 „jarige F. D. was reeds elf maal veroordeeld. Tegen hen eischte de officier geldboeten van 30 gulden of 30 da gen hechtenis. De rechtbank zal in al deze gevallen op 17 October uitspraak doen. Cyaankali naar binnen gekregen. Maandagmiddag was in de chemische was- scherij van de firma Stegchuis de 19-jarige mejuffrouw C. Jansen bezig met het ontvlek- ken van een stof. Zij gebruikte daarvoor cy aankali, het aangewezen middel om zooge naamde oxydeervlekken te behandelen. Zij maakte een oplossing daartoe en waarschijn lijk zijn daarbij eenige korrels van het ge vaarlijke goedje in aanraking gekomen met haar handen. Zij heeft toen wellicht later met haar hand langs haar mond gestreken, zoodat zij iets van het vergiftige zuur naar binnen heeft gekregen. Direct daarop werd het meisje onwel en na eenige aanvallen van hevige braakneigingen is de ongelukkige overleden. „HARDINGSMETHODE" ZEGT DE VERDEDIGER. De Krijgsraad te 's Hertogenbosch heeft den 21-jarigen J. G. W., soldaat bij het re giment Wielrijders, wegens doodslag op zijn kindje van vijftien maanden veroor deeld tot zes jaar gevangenisstraf met ontslag uit den militairen dienst en ter be schikking stelling van de regeering na afloop van den straftijd. Hij stond gisteren in hooger beroep voor het lloog Militair Gerechtshof terecht. Beklaagde was in den avond van 19 Mei in zijn woning thuisgekomen. Zijn vrouw was toen niet thuis. Het kindje lag in de wieg en begon te schreeuwen. Ondanks alle pogingen van den vader om het stil te krijgen, bleef het doorgaan met huilen. W. pakte daarop het hoofdje van den kleine beet en duwde dit met het gezicht in het kussentje, tot dat het ophield met schreeuwen. Later kwam de vrouw thuis en zij verwonderde zich er over, dat het kind zoo stil was. Toen zij ging kijken, was het kindje gestorven. Uit het verhoor van beklaagde bleek, dat het tusschen den vader en het' kindje nooit goed hoterde. De vrouw had het kind ter wereld gebracht, toen zij zeventien jaar was. Eenige maanden na de geboorte van de baby, was zij met beklaagde ge trouwd. Voortdurend heeft het kindje toon aan mishandelingen van den vader bloot gestaan. Hij sloeg en kneep het, zoodat 't vol blauwe plekken zat, hij hield het in December onder een kraan met koud wa ter, hij stopte het een zakdoek in het mondje, als het schreeuwde, enz .enz. „Geen wonder, dat het kind begon te schreeuwen, als het je zag," merkte de pre sident van het hof op, „het was doods bang voor je". Hij hield van het kind. Beklaagde hield ondanks alles vol, dat hij van het kind heeft gehou den en zeer ontsteld was, toen hij zag, dat het gestorven is. Hij heeft verklaarde hij, niet de bedoeling gehad het kind te dooden. President: „Maar je hebt je er weinig om bekommerd, toen het kind opeens zoo merkwaardig stil was." Snikkend verklaarde beklaagde, dat hij het kind wilde laten ophouden met huilen, vóórdat zijn vrouw thuiskwam. Zijn vrouw zou dan zeggen: „Je hebt het kind weer aan het huilen gemaakt", waardoor er dan weer ruzie zou ontstaan. Dr. Hulst uit Leiden, die het lijkje on derzocht heeft, verklaarde, dat, normaal gesproken, het kind niet had behoeven te stikken. Het had nog een andere afwij king, waardoor de dood is verhaast. De vrouw, als getuige k décharge ge hoord, verklaarde, niet den indruk te heb- 't KAN VERKEEREN! De Telegraaf geeft alle schuldeischers in ons land een lesje. Wie er, aldus het blad, in dezen tijd toe meewerkt of veroorzaakt, dat de lijst der uitgesproken faillissementen langer wordt, zoolang er nog ook maar één weg te vinden is, om dat te vermijden, be wijst ons land een slechten dienst. Immers uit den wereldoor log hebben wij zoo betoogt het blad, geleerd, dat de pe rioden van tegenslag en voor spoed van branoche tot bran che verschillend zijn. Er is daarom geen reden, om zaken en bedrijfstakken, die thans een zwaren tijd doormaken voor de toekomst eenvoudig als niet levens krachtig te beschouwen en derhalve zonder consideratie voor de gevolgen zijn vorde ringen binnen te halen. Binnen de grenzen van het mogelijke betrachte de cre diteur, onverschillig of het nu een bank, een handelsman of een particuliere hypothe caire schuldeischer is, onder deze omstandigheden het re delijke: in vele gevallen staan niet alleen vorderin gen, maar ook bestaansmoge lijkheden op het spel. Voor waarde is natuurlijk, dat de schuldenaar een eerlijk man is en zijnerzijds blijk geeft van zijn goeden wil. EEN RECHTMATIGE EISCH. De Maasbode (r.k.) schrijft in verband met het protest der Nederlandsche regeering tegen het weghalen van onze Scheepspost door de Britten: Wij meenen, dat onze Re geering in haar protest tegen dit ongeoorloofd weghalen van de brievenpost uit een onzer schepen zeer sterk staat. De oorlogvoerenden wen- schen terecht dat wij onze neutraliteit handhaven. Wij doen dit en zullen dit doen met alle ons ten dienste staande middelen. Maar dan hebben wij onzerzijds ook het recht van de oorlogvoerenden te eischen, dat zij onze rech ten van neutrale Mogendheid erkennen en niet schenden. „EEN KANS." Uit het Volk (s.d.a.p.): Het pamflet, voor welks verspreiding een aantal N.S. B.-ers is geverbaliseerd op grond van artikel 100 van het Wetboek van Strafrecht, (het pamflet handelde over de schending van onze neu traliteit door de Britten) staat thans afgedrukt in „Volk en Vaderland": ir. A. A. Mussert gebruikt het als uitgangspunt voor een be toog! Hij deelt mede dat de pamfletten „van geen N.S.B. kenfeaken (zijn) voorzien, om te voorkomen, dat „men" de groote onbekende „men" zou beweren, dat de moeilijk heden van ons volk door de N.S.B. werden aangewend voor propagandistische doel einden." Deze camouflage heeft ech ter niet mogen baten: aan stonds werd algemeen door zien, dat deze pamfletten van nationaal-socialistische zijde afkomstig moesten zijn omdat alleen de Nedei'- landsche nazi's in staat mo gen worden geacht tot derge lijke hand'langersdienisten aan Duitschland. Bejangrijker dan dit is echter, dat ir. A. A. Mussert in zijn artikel dit pamflet ge heel voor zijn rekening neemt en met zijn naam er onder laat afdrukken als er kende uitgave der N. S. B. Waarom zou men dan niet dezen „Leider" zelf vervolgen instede van de toevallige ver spreiders? Er is, aldus het Vk., een mogelijkheid, de toe laatbaarheid van dergelijke „actie" principieel aan de or de te stellen. Men verzuime die niet! VAN ENGELSCIIE KOLEN EN BERLINER LEVER WORST. Het Nationale Dagblad (N. S.B.) schrijft: De Amersfoortsche politie heeft ons vaderland bewaard voor een in gevaar brenging onzer neutraliteit. Zij heeft een kolenhandelaar, die twee Engelsche vlaggetjes op zijn wagen voerde als reclame voor zijn Engelsche anthra- ciet, een proces-verbaal gege ven. De buitemlandsche vlag gen zijn in beslag genomen. Aangezien het maximum op dit feit zes jaar bedraagt, zal de man er wel niet zoo gemakkelijk af komen. Nu is het evenwel voor het behoud van het evenwicht gewenscht, dat er ook eens ergens een soortgelijke schen nis onzer neutraliteit naar de Duitsche zijde wordt gever baliseerd. Wellicht wil de Amsterdamsche politie nu eens naarstig speuren, of er gens een slager zijn Berliner leverworst met een Duitsch vlaggetje aanprijst. Zoo zeilen wij tusschen alle klippen door. Het leven van een neutralen midden stander wordt er niet gemak kelijker op. ben, dat kaar man zich van het kind heeft willen ontdoen. De psychiater kon, als deskundige ge. hoord, niet met zekerheid zeggen of bekl zijn kind opzettelijk heeft willen dooden! Requisitoir. De advocaat-fiscaal, mr. J. H. Polman, achtte den doodslag bewezen en requireer. de bevestiging van het door den krijgsraad gewezen vonnis (zes jaar gevangenisstraf) zonder ter beschikkingstelling van de re. geering. De verdediger zeide, dat verd. het kind wilde „harden"; pl. achtte hoogstens dood door schuld bewezen. Het hof zal later uitspraak doen. (Niet officieel) 5de klasse, 10de lijst Trekking van Dinsdag 3 October 1939 Hooge Prijze- f 1000.— 14036 15142 17373 180S6 400.— 2822 3434 4687 5170 13754 14508 200.— 7526 7676 18912 100.— 3296 3361 5744 6578 6G47 11516 11789 18476 18936 19403 19440 20892 Prijzen van 70. 1065 1241 1374 1380 1426 1427 1527 1551 1570 1614 1823 1878 2081 2260 2372 2375 2442 2443 2597 2648 2762 2950 2993 3020 3357 3488 3510 3537 3611 3697 1010 1464 1887 2502 3261 3787 4045 4699 5574 6679 7133 7613 8430 8581 9528 1024 1509 1957 2574 3330 3901 4289 5051 5650 6744 7137 7646 4322 5056 5773 6865 7236 7658 4376 5101 6067 6999 7347 7730 4469 5466 6101 7025 7452 7857 4591 5472 6314 7063 7546 7945 4600 4670 5508 5530 6322 6574 7065 7100 7567 7606 8238 8393 8799 8823 8912 9151 9156 9171 9300 9543 9677 9693 9735 9800 9887 9953 10051 10099 10264 10432 10445 10461 10509 10649 10688 10709 10732 10822 10887 10892 11137 11252 11321 11328 11338 11473 11520 11584 11707 11730 11844 11967 12112 12155 12209 12318 12425 12484 12535 12622 32658 12714 12847 12857 12909 12951 12961 13000 13094 13351 13380 13513 13789 13891 14001 14042 14174 14222 14319 14340 14480 14507 14683 14777 14949 15018 15038 15076 15085 15268 15286 15372 15512 15683 15946 15971 16266 16277 16303 16335 16465 16491 16495 16637 16731 16891 17073 17279 17453 17604 17614 17628 17257 18062 18367 18461 19148 19270 19286 19319 19341 19501 19524 19596 19612 19710 19788 19840 19843 19862 19997 20032 20037 20348 20453 20520 20685 20778 20826 20996 21115 21176 21233 21407 21481 21488 21500 21604 21624 21955 1018 1028 1033 1105 1131 1176 1336 1351 1419 1532 1547 1580 1674 1708 1719 1846 1880 1944 2150 2167 2178 2352 2354 2465 5220 2550 2563 2578 2823 2831 2866 3066 3198 3219 3331 3333 3371 3489 3490 3549 3682 3699 3752 3897 4084 4088 4248 4308 4337 4520 4544 4584 4704 4718 4750 4822 4861 4872 9460 4963 4998 5160 5169 5213 5306 5348 5375 5618 5636 5663 6033 6075 6110 6182 6185 6258 6470 6502 6507 6697 6820 6863 7033 7096 7114 7229 7244 7324 7455 7475 7489 7662 7678 7732 7972 7989 8003 8127 8181 8195 8360 8368 8377 8465 8492 8494 8652 8742 8753 8948 8959 8967 9136 9165 9214 9440 9451 9466 9571 9585 9607 9755 9824 9927 10141 10169 10187 10303 10350 10420 10535 10567 10581 10854 10889 10900 11011 11038 11062 11184 11191 11216 11371 11627 11645 11651 11884 11911 11936 12203 12237 12244 12501 12529 12559 12749 12813 12829 12923 12948 12958 13124 13140 13151 13262 13328 13369 13568 13579 13619 13863 14038 14066 14175 14204 14220 14476 14482 14484 14697 14701 14741 14900 14914 14955 15135 15200 15245 15381 15382 15436 15505 15532 15596 15851 15872 15882 16106 16134 16155 16371 16375 16376 16562 16586 16596 16804 16805 16808 16929 16998 17014 17187 17192 17231 17399 17424 17460' 17693 17735 17744 17974 18053 18093 18229 18243 18252 18470 18523 18540 18664 18722 18737 19028 19100 19102 19289 19294 19317 19562 19582 19589 19664 19679 19703 19863 20040 20048 20164 20209 20286 20616 20647 20648 20782 20822 20832 20972 20992 21069 21382 21412 21445 21563 21568 21575 21693 21749 21754 21888 21938 21967 Verbetering: 5e Nieten 1061 1066 1213 1258 1422 1445 1590 1591 1754 1768 1997 2024 2179 2194 2410 2448 2600 2877 3264 3404 3620 3762 4100 4407 4602 4753 4878 50f 5215 5412 5678 6131 6276 6531 6875 7132 7375 7494 7743 8028 8221 8393 8497 8777 9027 9234 9471 9626 9946 10207 10440 10667 10926 11063 2663 2917 3281 3415 3624 3763 4126 4424 4639 4761 4889 5006 5261 5421 5701 6144 6293 6586 6877 7157 7390 7499 7829 8050 8242 8395 8525 8789 9031 9329 9518 9687 10083 10232 10463 10755 10932 11080 1069 1288 1508 1615 1786 2033 2246 2491 2795 2932 3290 3457 3659 3798 4152 4427 4656 4791 4895 5125 5278 5440 5821 6155 C531 6598 6919 7182 7420 7505 7855 8086 8250 8409 8548 8808 9038 9334 9552 9702 10091 10248 10482 10772 10973 11109 1096 1300 1516 1643 1825 2106 2250 2496 2813 2979 3312 3463 3677 3891 4156 4441 4700 4792 4931 5136 5286 5465 5849 6165 6376 6658 6973 7194 7442 7506 7920 8106 8274 8429 8569 8888 9078 9350 9561 9720 10107 10266 10496 10790 10981 11134 1098 1321 1521 1667 1834 2133 2309 2500 2819 2990 3314 3476 3680 3895 4159 4506 4701 4808 4949 5137 5289 5557 6025 6173 6459 6672 7016 7209 7447 7507 7922 8124 8353 8443 8600 8935 9099 9386 9569 9746 10117 10301 10518 10816 11003 11151 11447 11470 11502 11513 11528 11652 11790 11800 11824 11864 11963 11984 12063 12082 12110 12342 12373 12418 12423 12500 12612 12620 12662 12712 12717 12831 12841 12879 12891 12918 12960 13016 13075 13089 13105 13156 13198 33203 13234 13255 13492 13507 13547 13565 13567 13676 13677 13776 13782 13795 14076 14113 14115 14122 14146 14221 14241 14347 14421 14469 14558 14653 14675 14680 14692 14758 14787 14788 14793 14894 14999 15005 15007 15011 15079 15265 15297 15306 15352 15370 15437 15475 15476 15485 15499 15627 15697 15728 15827 15839 15979 15993 16040 16052 16065 16207 16282 16295 16297 16315 16444 16458 16471 16530 16555 16624 16663 16685 16733 16748 16814 16816 16835 16895 16917 17021 17038 17065 17117 17140 17247 17268 17280 17376 17386 17478 17557 17586 17631 17685 17789 17807 17812 17929 17971 18100 18129 18131 18162 18195 18275 18316 18333 18384 18403 18543 18549 18577 18615 18641 18893 18934 18938 18994 19005 19164 19165 19229 19262 19278 19331 19371 194"0 19518 19530 19611 19617 19623 19660 19663 19714 19757 19777 19793 19837 20081 20083 20100 20129 20156 20387 20434 20484 20503 20544 20733 20737 20741 20774 20781 20858 20917 20520 20934 20941 21082 21158 21249 21319 21338 21451 21459 21487 21516 21550 21580 21593 21596 21611 21644 21788 21789 21834 21872 21882 21977 21988 Klasse 9e lijst 9779 m.z. 977?

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 14