DE TRAGEDIE TIVOLI-THEATER De heldhaftige Telefoniste Bj ZWiEtSMM PLATTEGROND VAN DEN HELDER van den verloren zoon ANNA PAULOWNA dditstiesten do I d fyuJtteAtje nieuwe ^xAe£4)iuiaAJ£^McAttc Buitenlandsche Kaassoorten Er is weer haring gevangen Marktberichten P DJ S IF ïlieuuM uil Wik Boekbespreking sen familiedrama met een onver wacht „happy end". het leven zelf schreef een romantisch hoofdstuk. Het voetbalprogramma voor Zondag a*s* HEDEN EN DONDERDAG DUS SLECHTS 2 DAGEN Zaal 30 Balcon SO Tivoli en de Witte zijn Woensdag gere serveerd voor militaire voorstellingen Choletkaas Primulakaas Limburgerkaas 42 - 44 ct. 38 ct. 25 ct. 3 iaat blanke schelviscl kabeljauw Den Burg Opening 3-jarige Sociale cursus R.K» Werkliedenverbond Rijkspostspaarbank Visscherij Een stalen schuilcel Breien voor gemobiliseerden Tijdschriften De Fransche hoofdstad heeft enkele dagen de mond vol gehad over - de volgende, ietwat fantastische maar historische familiegeschiedenis. Het is in deze dagen in de Fransche licht stad als overal elders: het is de oorlog die de gesprekstof beheerscht. De Parijzenaar die nu eenmaal gewend is zijn krantje op straat te lezen, vindt van uur tot uur telkens pa het verschijnen der nieuwe edities na melijk stof te over om zijn meening om trent den gang van zaken kenbaar te maken en aan die van anderen te toetsen. En toch reeds nu leeft het verlangen naar af wisseling, naar sensatie van meer onschuldi- gen aard, gelijk die in Parijs in alle kringen doorgaans regelmatig te vinden is. En ziet, er zijn zoo van die gebeurtenissen die bewij zen, dat het simpele leven de meest fantasti sche cn romantische vondsten der feuilleton schrijvers verre overtroeft. Gelijk dat het ge val is met de roman van den Parijschen in dustrieel Pierre Duhof, die zich dezer dagen in de strafkamer van Poitiers afspeelde en die als filmstof bepaald als „ongelooflijk" ge kwalificeerd zou worden. Maar desondanks is de beschrijving van deze geschiedenis, zoo als wij die hieronder laten volgen, niet an ders dan een naakte opsomming der fei ten. Voor het begin van deze tragedie, die door een merkwaardig spel van het lot een ver zoenend einde vond, mofeten wij 38 jaar in de geschiedenis teruggaan. Om precies te zijn: naar den dag in het jaar 1901, waarop het huwelijk plaats vond van de Parijsche Germaine Dor tin, de docht r van een bekend industrieel met den ingenieur Pierre Duhof, die in het bedrijf van haar vader werkte. De jonge ingenieur was een correct echtgenoot, maar terzelfder tijd een uitgesproken heersch en zelfzuchtig man. Toen zijn jonge vrouw moeder moest worden, stuurde hij haar naar de kliniek van een bevriend arts ergens in de bergen op meer dan 100 K.M. afstand van Parijs. Het verstooten kind. Het kind kwam ter wereld, maar het bleek kreupel en leelijk misvormd. De dokter voor spelde het een vroegen dood. Toen de va der den jongen zag, riep hij woedend uit: „Dat kind wil ik niet hebben! Kijk eens, hoe afschuwelijk het eruit ziet. Het moet voor U allen (cn daarbij wendde hij zich tot den arts, de moeder en de verpleegster) als dood geboren worden beschouwd! U dokter, is na tuurlijk aan uw beroepsgeheim gebonden. Stuurt u een van uw zusters naar den Bur gerlijken Stand en laat u daar de geboorte van een kind van onbekenden vader en onbe kende moeder aangeven, ten name van laten we zeggen Ludovic Henni. Het kind zal dan door de overheid worden aangeno men en hopelijk zal het toch spoedig ster ven." Vergeefs trachtten den arts en de moe der den ingenieur zijn onmenschelijk denk beeld uit het hoofd te praten. Hij bleef on verbiddelijk op zijn stuk staan en bepaalde zich er toe het ziekenhuis vóór zijn ver trek een bedrag van 22.000 francs te geven, dat, na aftrek van de verpleegkosten, voor ■weldadige doeleinden moest worden gebruikt. Kort daarop stierf de oude Dortin, nadat bij zijn schoonzoon tot aandeelhouder en op volger had benoemd. Bovendien stond zijn eclitgenoote den ingenieur ook nog haar erf- aandeel af. Het geluk bleef uit. Duhof was rijk en een man van aanzien geworden. Maar gelukkig was hij niet. Het echtpaar kreeg een tweeling, maar beide kindertjes overleden reeds na enkele weken. Drie jaar later kwam er weer een zoon ter wereld. Hij was krachtig ge bouw en het was een buitengewoon aar dig kind, maar toen het opgroeide moes ten de dokter en de ouders tot hun bittere droefenis vaststellen dat de geestvermo gens van den jongen zwak waren. De schoolopleiding van den jongen moest tot de meeste elementaire grondbeginselen be perkt blijven en ook later bleek het den ongelukkigen vader volslagen onmogelijk den jongen voor een ander beroep of des noods voor een of andere liefhebberij te interesseeren. Intusschen werd deze jonge man 33 jaar oud en de vader moest reeds lang geleden noodgedwongen alle pogin gen om den jongen ongelukkigen man in eenig opzicht te vormen, staken. De beschikking van het lot. Op 22 September 1937, dus ruim twee jaar geleden, overreed de jeugdige Gus- tave Duhof tijdens een rit door Poitiers een kreupelen man die op krukken liep. Het ongeval liep betrekkelijk goed af. Maar de politie maakte natuurlijk proces verbaal en de aangereden man werd naar het ziekenhuis gebracht. Na meerdere ma- Voor Zondag a.s. zijn door den K.N.V.B. dc volgende wedstrijden vastgesteld: AFDEELING I. A: Haarlem—DWS; Blauw Wit—DOS; 't Gooi—VSV; Stormvogels—KFC; en Ajax— ADO. B: WFCOSV; Zaandijk—Hollandia; ZFC HRC; Alkmaarsche Boys—Alcm. Victrix; HelderPurmersteijn en West FrisiaSuc ces. E: BKC—Schagen; HRC 2—Watervogels; Atlas—Oudesluis en Wieringerwaard—HRC 3. G: UitgeestNieuwe Niedorp; Alkm. Boys 2Alcm. Victrix 2; BergenDTS en Alcm. Victrix 3—CSV. AFDEELING H: 3 A: Xerxes—DFC; Feijenoord—HBS; VUC— BPC; HDVS—CVV en DHC—Sparta. ten te zijn uitgesteld diende de zaak ein delijk voor de rechtbank en kwam aldus in de strafkamer van Poitiers terecht. Het slachtoffer van de aanrijding die een civiele vordering had in gediend. vertelde in antwoord op de hem gestelde vragen het vol gende: „Mijn naam is Ludovic Henni en ik ben professor aan het lyceum in Poitiers. Ik ben 36 jaar oud, geboren in Poitier en als pupil der openbare weldadigheid opgevoed. Mijn ouders heb ik nooit gekend. Na mijn wetenschappelijke studie, waartoe ik in staat werd gesteld door de regelmatige geld zendingen van een onbekend wel- doenr, promoveerde ik en verwierf ik mijn titel en positie." De oude heer Pierre Duhof, de ingenieur dus, die als adviseur van zijn zoon optrad in verband met diens zwakke geestvermo gens, was totaal overstuur. De beschik king van het lot had zijn zoon ervoor be waard dat die zijn broer had gedood, een broer die er met zooveel energie, levens moed en wilskracht in geslaagd was zich een voortreffelijke naam en een goede zij het bescheiden positie te verwerven. Een berouwvol vader. „Ik verzoek beleefd het woord te mogen nemen, mijnheer de President", klonk zijn stem en in diep stilzwijgen luisterden rechtbank én publiek naar de bekentenis van een berouwvol vader, die tenslotte op den hervonden zoon toetrad om dezen on der tranen in de armen te sluiten. En vervolgens deed de president van de recht bank de uitspraak hooren: „Ik zie dat Uw verlangen om Uw, vol gens de letter van de wet verjaard on recht goed te maken, uit het hart komt. De rechtbank besluit derhalve tegen den beklaagde, Uw zoon Gustave, slechts de wetelijke minimumboete van 16 francs te eischen" Is het teveel gezegd wanneer men deze geschiedenis een goede kans als scenario voor een speelfilm zou geven? Deze zon derlinge samenloop van omstandigheden, dit hoofdstuk door het leven zelf geschre ven, dat menigen Parijzenaar een welkome afleiding cn een gansch gezin een gelukki ger toekomst bezorgde? Treiler te IJmuiden verwacht. De stoomtreiler „Adelante"' die de vorige week als eerste in den oorlogstijd van IJ muiden naar zee vertrok, wordt aanstaanden Woensdag te IJmuiden aan de markt ver wacht met 900 manden haring. Bij de reederij is bericht ontvangen, dat de treiler de laatste dagen met slecht weer te kampen heeft gehad, om welke reden hij de visscherij heeft moeten staken. ONFORTUINLIJKE THUISREIS. In den nacht van Zondag op Maandag is een auto met eenige jongelui, die naar de kermis te 'tZand waren geweest, op den Zui- derweg geslipt en in de wegsloot gereden. Alle inzittenden haalden een flink nat pak en .een van hen bekwam ook nog een snij- wond aan het hoofd, welke door dokter Vee nis werd gehecht. Met een anderen auto is de tocht naar huis voortgezet. Later is ook de in het water ge reden wagen op het droge getrokken. Hij bleek niet ernstig gehavend te zijn, zoodat al met al het ongelukje vrij goed afliep. AMSTERDAM, 9 Oct. Veemarkt. 605 vette koeien: le kw. 74 —80 ct., 2e kw. 62—72 ct., 3e kw. 52—60 ct. per Kg. slachtgewicht; 60 melk- en kalf- koeien f 180—260 per stuk, 55 vette kalve ren: 2e kw. 46—53 ct., 3e kW. 36—42 ct. per Kg. levend gewicht; 84 nuchtere kalveren f 's_12 per stuk, 100 schapen f 15—19 per stuk, 505 varkens: vleeschvarkens, wegende van 90—110 Kg. 79—80 ct., zware varkens 7778 ct., vette varkens 76—77 ct. per Kg. slachtgewicht. Aangevoerd 3 wagons ge slachte rundenen uit Denemarken. Over zicht: Runderen ruime aanvoer, handel kalm, eerste en tweede kwaliteit vaste prij zen, mindere soorten lager. Melkkoeien prijzen onveranderd. Vette kalveren mati ge aanvoer, handel sleepend, prijzen lager. Nuchtere kalveren gewone aanvoer, handel stug, stijf prijshoudend. Schapen matige aanvoer, handel traag, prijzen lager. Var kens ruime aanvoer, handel kalm, prijzen minder vast, afloop sleepend. BROEK OP LANGENDIJK, 10 Oct. Eigenheimers 1.902.30, grove 1.801.90, bl. dito 2.40—2.70, drielingen 1.30, uien 1.80 2.90, drielingen 1.501.80, gele nep 5.10 5.50. Peen A 1—160; B 160-180: C 1H—150; Spercieboonen 14.9018.70; snijboonen 26.70 —28.90; kroten 90—230. druiven: Alicant 14.3016.30; Frankenthalers f 13.6020. De veiling duurt voort. NOORDSCHARWOUDE, 10 Oct Groote muizen 1.50—2, eigenheimers 1.90 bl.d ito 2.302.50, drielingen 1.301.70, Be vel. 2.uien 2.60—2.90, drielingen 1.30— 1.60. grove 2.80—3.20, gele nep 4.905.30. Peen 120180; spercieboonen 14.1023.70 kroten 120210; roode kool 140280; witte kool 1140; gele kool 210250; d. witte kool f 1.80. andijvie f 0.30 PURMEREND, 10 Oct. Veemarkt. Koeien, totaal 900 stuks: 450 vette koeien 6470 ct. per Kg., gelde koeien 110175, melkkoeien 180260. stie ren 4858 ct. per Kg., 20 paarden 100240. 140 vette kalveren en grask.; 250 nuchtere kalveren v.d. slacht 819: 197 vette varkens 0.640.67; 20 magere 2036; 275 biggen 14— 22; 2300 schapen 2025; 50 bokken 410 een prima sensatieprogramma met 2 hoofdnummers I Revolverspoor EEN STERKE SENSATIEFILM II SPANNING VAN BEGIN TOT EIND. lllll I IH1MIIIIIWIHÏÏI—I Comestibles Spoorstraat 53 per doos Delicatessen Telef. 420 en Geef Uw vóór s middags 4 uur op aan ons bureau Zoo juist verscheen de nieuwe plattegrond van Den Helder Geheel bijgewerkt. Tevens werden opgenomen de geprojecteerde straten Overzichtelijk CompleetKeurig uitgevoerd Verkrijgbaar in 't Verkeershuis, Kanaalweg, den boekhandel en bij de N.V. DRUKKERIJ UITGEVERIJ vh. C. DE BOER Jr. DEN HELDER Gisteravond werd in de St. Josephschool te Den Burg, de eerste cursus-avond gehouden van den Ontwikkelingscursus van het R.K. Werkliedenverbond. Doordat Pater Dr. Stok man, (Direct, van de Cursus-centrale) ver hinderd was naar hier te komen, werd het openingswoord gesproken door den Z.Eerw. Heer Pastoor Brinkman, (direct, van den plaatselijken cursus). Spr. kon het welkom toeroepen aan 25 cursisten; leeraren zijn de heeren Riteco en Buisman. Pastoor Brinkman wees er op dat de aanvang van den cursus valt in een tijd van storm in de natuur en storm in de men- schen. Deze storm kan alleen bedwongen worden door 't opvoeden van den mensch tot hooger beginsel. Daarbij werd gewezen op de noodzakelijkheid om te leeren, want: „kennis is macht". Laten wij ons inspannen om meer kennis te bezitten, daarmede kunnen wij veel bijdragen tot verrijking van eigen leven, en heilzaam werkzaam zijn voor partij en maat schappij. Laten wij zorgen ons standpunt te kunnen verdedigen, wanneer wij worden aan gevallen. Na nog de beste wenschen voor den cursus te hebben uitgesproken, werd deze voor ge opend verklaard en begon de heer Riteco met de eerste lessen. Opgave betreffende het kantoor der poste rijen te Den Burg. In den loop der maand Sept. werd aan bovengenoemd kantoor op spaarbankboekjes ingelegd 21.584,74 en terugbetaald 24.792,31 Derhalve minder ingelegd dan terugbetaald 3.207,57 Het aantal nieuw uitgegeven boekjes be droeg 7. AUTO VAN DEN DIJK. Een auto van den heer Reuvers, bestuurd door militairen, is Zaterdagavond nabij net Watergemaal van den polder Waal en Burg van den dijk gerold. De oorzaak van het on geval was onbekendheid met den weg, waarop werkzaamheden werden verricht. De inzitten den bekwamen slechts weinig letsel, de auto werd echter aan de voorzijde ernstig bescha digd. Marktoverzicht De wolveeaanveer was gister aan de markt alhier, evenals de vorige week overal elders, bijzonder groot. Het schijnt, dat de veehouders, doordat men over weinig hooi beschikt en het veevoeder schaarsch wordt, zooveel mogelijk willen opruimen. Tengevolge van dezen grooten aanvoer, was de handel aanvankelijk stug, de prijzen waren evenwel goed. Voor lammeren werd gemiddeld 12 per stuk betaald; schapen golden pijn. 20. De rammenaanvoer ver mindert, ook daarvoor werden behoorlijke prij zen betaald, hoogste prijs 55. Koeien werden niet aangevoerd. Nuchtere kalveren golden ongeveer 11.per stuk, zwaardere kalveren meer tot ƒ25. De biggen deden op de markt flinke prijzen, loopende van 12 tot 20. Voor vette varkens wordt op de boerderij 3031 cent per pond be taald. Verder werden enkele paarden aangevoerd Prijzen 180 tot 475. Wolhandel was er tengevolge van den re- g-eeringsmaatregel niet. Aan de Eierenveiling waren de prijzen der groote eieren van 15 tot 20 cent per 100 lager dan die van vorige week, de prijs der kleine eieren bleef evenwel gelijk. Markt Maandag 9 October 1939. 116 lammeren 1014; 102 schapen 17 tot 20; 4 paarden 180475; 6 kalveren 925; 8 rammen 2055. Eierenveiling Maandag 9 October 1939. 58-62 kg 4.70—5.00; 62-64 kg 4.95—5.15; 66-70 kg 5.255.70; 50-56 kg 3.904.65; 40-50 kg 2.853.95. Alles per 100 stuks. Urk, 9 October. Door 56 vaartuigen werd j.1. Zaterdag aan den Gemeentelijken Vischafslag alhier aan gevoerd: 3340 pond kuilpaling, van 40240 pond per vaartuig, prijs 2014 tot 22 ct.; 480 pond lijn- of beugaal, 25 tot 27 ct.; 1400 pond snoekbaars 7% tot 8% ct. per pond en 180 manden nest, prijs 40 tot 50 cent per mand. De vorige maand September was voor de visscherij niet zoo gunstig als dezelfde maand van verleden jaar. De grootste oorzaak is daarvoor gelegen in de tijdsomstandigheden, waardoor er veel minder gevischt werd. In September 1938 werd door 4 tot 70 vaar tuigen uit het IJselmeer alhier aangevoerd: 45042 pond kuilpaling, tegen den prijs van 8 tot 27 ct. per pond. Nu werd er in Septem ber door 5 tot 60 vaartuigen aangevoerd: 80269 pond kuilpaling, welke verkocht werd voor 814 tot 24 ct. per pond. Derhalve een teruggang van 15000 pond kuilpaling. Ver leden jaar was de hoogste dag van aanvoer 8326 pond; nu was dit in September 7737 pond. Met de lijn- of beugaalvischerij was het beter gesteld. In September 1938 werd aange voerd: 4279 pond hoekaal, waarvan de prijs 1426 ct. per pond was. Nu was er een ver meerdering van bijna 6000 pond lijn- of beug aal, aangezien 10193 pond hoekaal aange voerd werd. De prijs was 13 tot 2914 ct. per pond. De visscherij op fuikaal was ook iets gunstiger te noemen, daar nu ongeveer 1000 pond fuikaal meer werd aangevoerd, tegen denzelfden prijs. Verleden week kon de visscherij maar zeer gedeeltelijk worden uitgeoefend, daar het we der veelai te ruw was. Op de Noordzee waren de weekresultaten maar tot matig. De vorige week (2 tot en met 7 October) werd door 5 tot 56 vaartuigen per dag aan den Gemeentelijken Vischafslag alhier aan gevoerd: 7391 pond kuilpaling, prijs 20% tot 25 ct.; 1122 pond lijn- of beugaal, 25 tot 28% ct.; 34 pond fuikaal, 34 ct.2000 pond snoek baars, 7% tot 8% ct. per pond en 450 man den nest, van 40 tot 50 ct. per mand. De Netam te Rotterdam brengt een nieuw type stalen schuilcel in den handel. Naar zjj ons meedeelt zijn deze schuilcellen door den luchtbeschermingsdienst volledig goedge keurd en bieden zij een absolute beveiliging tegen scherven van uiteenspringende bom men etc. De cellen zijn geheel van Nederlandsch fabrikaat. Ze zijn o.a. geschikt voor plaatsing in tuinen bij particulieren. De cel is bestand tegen de scherfwerking van in de nabijheid neervallende muren en puin. De door een vallende bom veroorzaakte luchtstooten wor den door den conischen vorm van het boven stuk afgeleid. De cel is bedoeld als geheel zelfstandig lichaam op een open ruimte te plaatsen (bijv. in een tuin). Teneinde de trefkans te verminderen en de stabiliteit op te voeren, wordt de cel ca. 1 m in den grond ingegraven, terwijl de vrijko mende grond als een wal tegen de cel wordt gelegd. De schuilcellen worden vervaardigd uit zwaar pantserstaai, 6, 8, 12 of 16 mm dik. De cel van 16 mm plaatdikte is door den luchtbeschermingsdienst volledig goedkeurd. Het onderste gedeelte van de cel tot schou derhoogte, is cylindrisch uitgevoerd; het bo vengedeelte daarentegen conisch. Het geheel afgedekt door een pantserplaat van 22 mm, welke pantserplaat door de eivormige bolling is versterkt. Luchtspleten in den kap en aan de onder zijde van de cel zorgen voor voldoende ven tilatie. De luchtspleten zijn zoo geconstrueerd, dat er geen scherven naar binnen kunnen dringen, terwijl zij toch kunnen dienen als uitkijkgaten. De noodige zitplaatsen zijn aangebracht, terwijl een electrische verlichting door mid del van droge batterijen 'het mogelijk maakt 100 uur licht te hebben in een schuilcel. Een luchtreiniger behoort eveneens tot de leve ring, ja zelfs een noodtoilet kan worden aan gebracht. Er zijn types voor 2a3, 3a4, 4 45 en 5 4 6 personen. 's-Gravenhage, 9 October. Het centraal secretariaat van het comité „breit allen mee" brengt het volgende ter kennis: Volgens schrijven van den Minister van De fensie van 5 October j.1. worden voor de Ko ninklijke Landmacht uitsluitend gevraagd polsmoffen, handschoenen en sokken, dus geen bivakmutsen, dassen, wanten, buikbanden, slaapzakken e.d. Kleur van polsmoffen en handschoenen grijsgroen of grijs, voor sokken willekeurig, maar niet te licht. Voor de Koninklijke Zeemacht worden ge vraagd polsmoffen, sjawls, bivakmutsen, vis- scherskousen (lange tot aan het kruis). Alles donker blauw. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Tabinbp., t., 8 Oct. te Gibraltar. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Rotterdam, 8 Oct. te R'dam. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Buitenzorg, u. 8 Oct. v. Djeddah. Indrapoera, t., 8 Oct. te R'dam. Soekaboemi, u„ pass. 7 Oct. Point de Galle. Gedenkboek Bart de Licht. 1883 1938. Uitg.: Van Laghum Slaterus N.V., Arnhem. Ingen. 2.20, geb. 2.95. De bedoeling van dit werk is, volgens den inleider, een beknopt overzicht te geven van het leven van Bart de Licht, waarvan ver schillende phasen meer in het bijzonder wor den beschouwd, enkele aspecten te lichten van zijn veelzijdig werk en het weergeven van persoonlijke herinneringen, welke opzet o.i. volkomen geslaagd is. Op zeer onderhoudende wijze wordt ons de persoon en het werk van Bart de Licht be schreven. We leeren hem kennen in zijn jeugd; als enthousiast leerling van Dr. A. Kuyper en hoe hij door Kuypers koersverandering in 1903 gedesillusionneerd en door zijn aanraking met de moderne litteratuur zich langzaam ontworstelt aan de machtige greep van zijn streng calvinistische opvoeding; hoe hij via Bolland in aanraking komt met de idealis tische wijsbegeerte om wel het meest bekoord te worden door het fichteaansche vrijheids- idealisme. We leeren hem kennen als medewerker van Dr. A. H. de Hartog; als predikant te Nunen, aan wiens krachtig en eerlijk protest tegen den oorlog zijn mooie standplaats ten offer valt; als zelfstandig denker, als groot geestelijk agitator, en als de drijvende kracht van internationale anti-militaristencongres- ftn. De lezer staat verbaasd over de enorme werkkracht en den veelzijdigen arbeid van dezen cosmopolitischen mensch. De samensteller van dit werk hebben nie. slechts over hem geschreven, maar hebben ook hem zelf aan het woord gelaten. Het laatste hoofdstuk bevat n.1. een inleiding tot de wetenschap van den Vrede, een tweetal lezingen door de Licht geschreven voor den eersten zomer-cursus van de Académie de la Paix in 1938, die hij niet persoonlijk heeft kunnen uitspreken. Hoe men ook over de Licht's revolution- naire anti-militarisme moge denken, één ding zal men na de lezing van dit werk moe ten toegeven, dat we in hem met een dap per en eerlijk strijder te doen hebben, die met inzet van heel zijn persoon zich aan de verbreiding van zijn overtuiging gegeven heeft; die zich niet in een oppervlakkige cri- tiek op al het bestaande verloren heeft, maar de maatschappelijke en staatkundige vraag stukken diep doordacht heeft en die het waard is, dat er ook door den tegenstander naar hem geluisterd wordt. Beyer's Mode für Alle. Ruiten zijn troef: Wij hebben het niet over bridge of andere kaartspelen, maar bedoelen slechts, dat ge ruite stoffen dezen winter tot de lievelrngs- stoffen van de mode zullen behooren. In het Octobernummer van Beyer's Mode für Alle vinden wij vele aardige modellen, geschikt om van „een ruitje" gemaakt te worden. Zoals de omslag al aangeeft, valt de na druk in dit nieuwe nummer op de mantel. Geen wonder, want dit kleedingstuk behoort in het komende seizoen tot een van de onmis-- baarste onderdeelen onzer garderobe. Zoowe' gekleede als sportieve, getailleerde of wijd' modellen zijn vertegenwoordigd. Vanzelfsprekend zijn de japonnetjes nie vergeten. Men vindt modellen voor alle tijd stippen van den dag. Bovendien zijn, zooals gewoonlijk, de patro nen van alle modellen op raderbladen gegeven

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 3