Herman Nypels' Ingezonden GAaktatte Kö-hJteA, Uaak ietó ya-edó Postverzending ^jforeck^fèi Drie op bank 9JtattexyioneL Het doel van den strijd /Lqmdci Dinsdag 10 October 1939 Tweede Blad Soldaten-feestavond in Casino Hedenavond declameert t Burgerlijke Stand van Den Helder kledingmagazijnen Regenjassen Demi saisons Ulsters Winterjassen Pensioenen aan oud-wethouders en weduwen van wethouders Bekendmaking aan de visscherij De plattegrond van Den Helder Luthersche Kerk Conferenties voor niet- Katholieken Wat kost het woonwagenkamp aan de Gemeente? Onze beveiliging kost f200.000 per jaar Uitkeering uit het Gemeentefonds Subsidie Witte Kruis" 500 gulden verhoogd Rijkspostspaarbank Een peer van 7 ons! Speeltuinvereeniging Den Helder n &taxUniejMjxd i Optreden gezelschap Klein. Gisterenavond had Casino zijn deuren wijd geopend om enkele honderden soldaten van de verschillende forten onzer stad en een aantal militairen van De Kooij te ontvangen. War.t wat was er namelijk te doen? Wederom was Casino in gebruik voor een van de ontspanningsavonden voor de mili tairen, die door verschillende commissies wer den en zullen worden georganiseerd. Maar één man is er, die men overal ziet. Dat is kapitein van der Maesen. Ook ditmaal had hij naast kapitein Smaal, van Erfprins en zijn medewerkers een groot aandeel in de organisatie. En die kan niet anders dan perfect gg- noemd worden, zoodat het een avond gewor den is zonder een enkelen wanklank, een avond waar vaart in zat, een avond waarop genoten, gelachen, gezongen werd. Een avond vol afwisseling, met een rijk gevarieerd pro gramma, verzorgd door beroepsartisten en dilettanten, maar door beiden met enthou siasme, zoodat onmiddellijk weerklank en be grip werd gevonden in de zaal. We herinneren er onze lezers aan, dat hedenavond in de cantine van Dirks Admi raal een soortgelijke feestavond is georgani seerd onder leiding van kapitein G. van der Maesen, die over de A.V.R.O. zal worden Uitgezonden. Door kapitein van der Maesen werd deze ontspanningsavond geopend en officieren, onderofficieren en manschappen welkom ge- heeten, waarna hij het aan de artisten over liet de zaal bezig te houden. Het zou ondoenlijk zijn, alles wat dezen avond werd gespeeld, gezongen of vertoond te vermelden. Het zal bij aanstippen en noe men moeten blijven. In het succes van dezen avond had in de eerste plaats het gezelschap Albert Klein een groot aandeel. Van dit gezelschap, bestaande uit een aantal uitstekende artisten, trad de heer Albert Klein als geroutineerd conferen cier wel het meest op den voorgrond. Zijn voordracht en de fijne scherpe humor, zijn frissche liedjes behooren tot het beste wat op dit gebied wordt gepresteerd. Verschillen de artisten werden door hem geïntroduceerd: de cabaretière Tini Lavall, met de aller aardigste liedjes van Ferry, Rini Conradi, die als pianist en accordeonist, Poor Billy, die als voortreffelijk komiek, xylofonist en één-snaar-bespeler, Meester Santo, die als buikspreker hun politiek minutenlang deden lachen. Inderdaad een gezelschap, dat we graag een tweede maal in Den Helder zagen optreden. Het werk van dit gezelschap werd onderbroken en geïllustreerd door een twee tal bands, die zich gevormd hebben uit de musici onder de soldaten. Daar was in de eerste plaats de band „Serg. Jack and his Soldiers" van Dirks Admiraal, die in korten tijd een uitstekende bezetting heeft gekregen en de bescheidener maar niet minder goede Cantineband van Erfprins. Zien we op dezen avond terug, dan is dat met groot genoegen: een avond die amuse ment en kunstgenot bood en inderdaad op zeer hoog peil stond. Hetgeen dan ook door Kapitein Kooien in zijn slotwoord werd gezegd, toen hij het woord richtte tot het gezelschap Klein. In dit woord sprak hij zijn waardeering uit voor de wijze waarop dit kleine gezelschap de avond had weten te vullen. Enkele woorden van warmen dank richtte hij tot de beide bands, wier werk hij zeer prees. Ten slotte beval hij een collecte ten bate van het Marine Rampenfonds aan, die gehouden zou worden op initiatief van de commissie, die zich be last heeft met de ontspanning der militairen op Dirks Admiraal. De opbrengst van deze collecte spreekt voor zichzelf, 23.17%. Hedenavond, 8.15 uur, zal Charlotte Kohier in het Casino haar declamatorium „Filomeen- tje" („Spook op zolder") van Marcel Matthijs brengen en het komt ons voor, dat wij aan dezen bijzonderen kunstavond, na al hetgeen wij er reeds over schreven, niets meer behoe ven toe te voegen. Alleen nog dit: wie van enkele uren zuiver kunstgenot wil genieten, wie even uit de sfeer wenscht te komen van de dingen van allen dag, wie zich op de vleugelen van het talent van mevrouw Kohier wil laten meevoeren, die ver- zuime dit niet. Laat ons hopen, dat velen hedenavond in Casino aanwezig zijn, en bewijzen, dat men ook bij ons in Den Helder het goede weet te waardeeren. van 9 October 1939. BEVALLEN: H. Bais—Noor, d.; C. H. WierengaBoutkan, d.; J. H. TilderEkker- man, z.; A. BlommertMastemaker, z. naar Dagelijks nieuwe zendingen Gemaakt of naar maat Prijzen voor eiken beurs Wjj lezen in de ontwerp-gemeente- begrooting van 1940, dat een bedrag van 5.894.uitgetrokken is voor pen sioenen aan oud-wethouders en weduwen van wethouders, n.1. aan P. de Geus 400.Wed. C. Adriaanse 313. Wed. A. G. A. Verstegen 834.— W. C. van Breda 782.Wed. E. J. Bok 261.D. C. A. de Zwart 469. Wed. W. de Boer 834.T. W. de Boer 334P. A. Smits 1.667.—. De Commissaris van het Loodswezen ver zoekt ons opname van het volgende: Visschersvaartuigen, welke voor uitoefening van de visscherij naar zee wenschen te gaan, geven hun verlangen hiertoe ten minste 4 uui vóór het tijdstip van vertrek ten mijnen kan tore te kennen. Als tijdstip van vertrek geldt „onmiddellijk na hoogwater". Buitengaats gekomen dienen zij hun num mer te toonen of te praaien aan het Onder zoekingsvaartuig. Uit zee komende dienen zij zich eveneens te melden bij het Onderzoekingsvaartuig, waarna zij na bekomen toestemming weder om binnen genoemde strook van 1000 meter uit den wal naar binnen kunnen varen. In verband met de afsluiting van de Bui tenhaven van ongeveer een half uur na zonsondergang tot ongeveer een half uur voor zonsopkomst dienen visschersvaartuigen, welke van het tijstip van hoogwater, vallende in deze periode, gebruik willen maken om uit te varen, zorg te dragen vóór zonsondergang de haven te hebben verlaten. Zij kunnen dan op de Reede ten anker gaan en aldaar het moment van hoogwater afwachten om naar buiten te varen. Visschersvaartuigen, welke zich niet aan deze regeling houden, stellen zich aan een strafbare handeling bloot en hen kan bij her haling de toestemming om uit te varen wor den geweigerd. Te verkrijgen in 't Verkeershuis en bij den boekhandel. Nogmaals vestigen wij er de aandacht op, dat zoojuist verschenen is bij de N.V. Druk kerij en Uitgeverij v.h, C. de Boer Jr. de nieuwe plattegrond van onze stad. Een zeer overzich telijke en fraai uitgevoerde kaart, die voor velen onmisbaar moet zijn. Deze kaart, waar van de kosten slechts 50 cent bedragen, kan men verkrijgen bij 't Verkeershuis, Kanaalweg, bij den boekhandel en aan het bureau Koning straat. De bewogen tijdsomstandigheden eischen van de Christenheid, dat zij tot zichzelve in- keeren zal. Daarom zal er Woensdagavond 11 October a.s. om kwart over acht in de Luthersche kerk in de Weezenstraat een Godsdienstoefening ter Verootmoediging wor den gehouden. In dezen dienst hoopt de pre dikant, Ds. W. J. F. Meiners, een tijdrede te houden met het onderwerp: „Gods roepende Liefde; Gods toornende Liefde; Gods Eeuwige Liefde. Deze dienst is voor iedereen toegankelijk. Zie advertentie in het Advertentieblad van morgen. In de R.K. Kerk aan de Kerkgracht. Op de vierde conferentie a.s. Woensdag avond, waar Pater Wijnand Sluis zal spreken over: „De Goddelijke Verlosser in ons mid den", zal de heer P. Verver, leerling van den heer A. J. Leewens, precies 8 uur aanvangen met de orgel voordrachten: Choralvoorspel Varitionen J. S. Bach J. G. Walther Het zankgoor der kerk „St. Caecilia" zal eenige zangnummers ten gehoore brengen. naar H. Ms. „Van Kinsbergen", H. Ms. „O 15" en „O 20". In verband met vele tot de posterijen en tot den marinepostdienst gerichte verzoeken dien aangaande, wordt bekend gemaakt, dat post verzending naar H. Ms. „Van Kinsbergen", „O 15" en „O 20" op dezelfde wijze moet geschie den als voor H. Ms. „Johan Maurits van Nas sau" en „O 14", te weten: naar Curacao. De eerstvolgende verzending van zeepost en mail naar Curagao vindt plaats per s.s. „Stuy- vesant" der K.N.S.M. op 12 October a.s.; laat ste buslichting 11 October 21 uur aan het hoofdkantoor te Den Helder. Verzending per luchtdienst naar Curagao vindt plaats op 13 October a.s. per luchtdienst Frankrijk—Zuid-Amerika, tijdstip van laatste buslichting op 12 October te 12 uur aan het hoofdkantoor. Nadere inlichtingen zijn verkrijgbaar op de postkantoren. Ten slotte wordt nog opgemerkt, dat offi- ciëele postverzendingen naar eventueele aan loophavens van H. Ms. „Van Kinsbergen", „O 15" en „O 20" op hun reis naar West-Indië niet plaats vinden. „verloren dagen", heette het vroeger. Nu niet meer - nu zijn er "AKKERTJES"! Een paar per dag, wèg pijn en narigheid! Op de gemeentebegrooting voor 1940 is een bedrag van 1.002.uitgetrokken voor onder houd van het woonwagenkamp, n.1.: Water voor en verlichting van het woonwagenkamp150. Onderhoud van het terrein, opstallen en hekken, weghalen van vuil, enz., schoonhouden terrein door de Reiniging782. Huur van het terrein van het Rijk 60. Drukwerk voor Gem.-Ontvanger en onvoorzien10. Men begrijpt, ook zonder dat we cijfers noe men, dat er voor de bescherming van onze kostbare levens heel wat ten koste gelegd wordt, door het gemeentebestuur. Wij moppe ren wel eens, dat er verschillende straten en wijken nog niet baden in een zee van licht, dat er niet voor de deur van onze woning des nachts een agent post, ter onzer meerdere veiligheid, maar als men de cijfers ziet, die voor de openbare veiligheid jaarlijks uitgege ven worden, slaat men, om een Nieuwediep- sche uitdrukking te gebruiken, toch „stijl achterover". Het totaal bedrag op hoofdstuk 3 van den gewonen dienst van de ontwerp- gemeentebegrooting voor 1940, welk hoofdstuk alle posten bevat voor de openbare veiligheid, geeft een totaal bedrag te zien van 199.943. Dus bijna tweehonderdduizend gulden moeten het volgend jaar uit de belastinggelden gere serveerd worden voor de bescherming van de Heldersche bevolking. Hieronder vindt men dan ongeveer een bedrag van ruim 90.000 aan salarissen voor de politie en van bijna 65.000 voor de verlichting van onze stad, een kleine 7000.voor de brandweer. Bijna 20.000 gul den voor kosten verzekering, pensionneering, enz. van ambtenaren en beambten van de po litie, 2000.voor den luchtbeschermings dienst, ongeveer 8000 gulden aan afschrijving gebouwen, materiaal, etc. Voorts een aantal kleinere posten. Op de ontwerp-gemeentebegrooting 1940 wordt als uitkeering uit het ge meentefonds geraamd een bedrag van 439.710.tegen het vorig jaar ge raamde ontvangst 483.888. Nu de koude herfstdagen hun intrede heb ben gedaan, valt het niet mee, je nog steeds in het colbertje, op straat te vertoonen, regen jassen en demi-saisons zijn weer aan de orde van den dag. En toch heb ik mij op 't laatst van Septem ber nog in m'n zomerpak op straat durven wagen. Ik was trouwens niet de eenige, zelfs de menschen, die zich dagelijks naar de ban ken begeven, hadden het over het aardige weer en kleedden zich luchtig. U zult natuurlijk denken: wat voor banken? Hebben we dan zooveel bankbeden in Den Helder? Ja lezer; ik bedoel hier niet de men schen die hun geld beleggen op een of andere bank, doch hen, die zich plegen op te houden op de banken in de P. H. Laan. Gedurende den geheelen zomer moest ik con- stateeren, dat één bank praktisch steeds bezet was door de zelfde lieden; ten eerste, een lange dunne met een knoestige pruim achter z'n rechter wang, ten tweede, een stokoude met een baardje, dat op een plaats zat waar eigen lijk de adamsappel te voorschijn behoort te komen, de derde een dikke van naar schatting 230 pond, met vingers die doen denken aan dikke knakworstjes en iemand die zich op krukken voort beweegt. Ik had me juist naast de drie eerstgenoem de neergezet, toen, de man op de krukken, kwam aanwandelen; natuurlijk stond ik direct m'n plaats aan den man af en ging er zelf bij staan. Nauwelijks zat hij, of de man met het baardje vroeg met een krakende stem of ie soms met nieuws kwam. Och nee, niet veel; alleen, de Russen zijn het eens geworden met de Duitschers, en als wij het eens worden met de Russen, dan heb jij alleen nog maar een paar laarzen noodig; een baard heb je al. De Dikke met de worstvingers proestte het uit van 't lachen; zijn onderkin die in twee verdiepingen is verdeeld, puilde uit en kreeg er nog een balcon bij; voorts zette hij z'n pet achterover en vroeg aan den lange of hij nieuws had. De lange haalde z'n uitgesabbelde pruim uit zijn mond, slingerde deze tot op 't midden van het trottoir, die als een rulle prop krenten uit elkaar spatte; daarna wist hij te vertellen dat de Duitschers met hun vliegtuigen over Frankrijk een chemische regen zullen laten nederdalen, die de bevolking dood neerwerpt. Daarna nam hij een versche pruim tabak en trok een gezicht waar een dictator jaloersch op zou worden. De man met het baardje wipte even z'n pet op, krabde zich op z'n bleeke kale schedel en zei dat het opschepperij was, terwijl de man met de krukken wit om z'n neus werd en vurig wenschte dat die zwijnderij hier maar vandaan zou blijven. De dikke noemde het allemaal gezwam in de ruimte, stond op, trok z'n korte jasje netjes over het benedenste deel van zijn rug, zei vriendelijk „goedenmiddag", en verdween. De drie anderen, die nu de ruimte hadden gekregen, doordat de dikke niet meer op hun gezamelijken zetel zat, bleven nog praten over den oorlog; dat het nog wel een paar jaar kan duren enz. enz. Wat dat betreft geachte lezer, is 't niet te hopen dat 't zóó lang duurt, maar laten we wenschen dat we over twee of drie jaar deze vier menschen nog kunnen hooren babbelen op diezelfde bank. Maar! dan over Vrede. BOLERO. Zoo juisl verscheen de nieuwe UiCLtl üctd&i. Prijs 50 cent. Verkrijgbaar in 't Verkeershuis, Kanaalweg, in den boekhandel en bij Drukkerij DE BOER. Tot wederopzegging is aan de afd. Den Helder van de N.H. Ver. „Het Witte Kruis", ten behoeve van de wijkverple ging en het consultatie bureau voor zui gelingen en kleuters, een subsidie ver leend tot een bedrag van 2.700.—, welk bedrag in verband met de uitbrei ding van haar bemoeiingen ten behoeve van de wijkverpleging in Julianadorp enz. is verhoogd met 500.per jaar. Het totaal van de subsidie bedraagt dus 3.200.—. GEMEENTELIJKE CURSUS MACHINE- SCHRIJVEN. Onder verwijzing naar de desbetreffende advertentie vestigen wij er de aanwacht op, dat de gelegenheid voor inschrijving aan den gemeentelijken cursus machineschrijven be staat hedenavond van 6.307.30 uur, morgen avond van 8—9 uur en Donderdagavond van 7 308.00 uur bij de school voor B.L.O., Hector Treubstraat. Opgave betreffende het kantoor der poste rijen te Den Helder. In den loop der maand Sept. werd aan bovengenoemd kantoor op spaarbankboekjes ingelegd 102.710,98 en terugbetaald 146.699.04 Derhalve minder ingelegd dan terugbetaald 43.988,06 Het aantal nieuw uitgegeven boekjes be droeg 104. Record van een Nieuweilieper. Kortgeleden heeft men in de dagbladen een bericht kunnen lezen van iemand, die er in geslaagd was een peer van een pond te kwee ken. Terecht was de man daar zeer trotsch op en terecht werd dit feit wereldkundig gemaakt. Dat wij Nieuwediepers ons echter ook op 't gebied van perenkweekerij niet onbetuigd laten, wordt bewezen door het feit. dat op het oogenblik de heer Ceels in de Ooievaarstraat 33 een peer bezit, in zijn tuin gegroeid, van het verbijsterende gewicht van niet minder dan... 7 ons. Ongetwijfeld een record, dat niet spoedig verbeterd zal worden! DIVERSE BEKEURINGEN. Gisteren werd iemand bekeurd wegens overtreding van de Rijtuigenwet; een tweede voor hetzelfde van de Motor- en Rijwielwet. Een andere wegens overtreding van de Ves tigingswet voor het Kleinbedrijf. (Buiten verantwoordelijkheid van de Redactie, Niet geplaatste stukken worden niet teruggezonden.) Zaterdag 14 October a.s. zal er een speld jesdag gehouden worden ten bate der speel tuinen in onze stad. Iedereen, die het werk der speeltuinen van nabij kent, weet hoe nut tig het is. Het houdt de jeugd van de straat, iaat ze 's zomers onder voldoende toezicht in de tuinen van de buitenlucht genieten, terwijl ze 's winters in de clublokalen nuttig bezig worden gehouden. Lezers en lezeressen, hebt U ze daar wel eens bezig gezien, hebt U wel eens een ten toonstelling der speeltuinen bezocht? Daar kunt U de resultaten van het werk zien en beoordeelen. Het is echter duidelijk, dat daar geld voor noodig is, veel geld zelfs, want de tuinen worden geregeld door een 1500 kinderen be zocht. De ouders der kinderen betalen wel con tributie, doch dit is bij lange na niet toerei kend om toezichte toestellen, terrein, onder houd lokalen, materiaal, enz. te betalen. Nu doen de leidsters en leiders, die het geheele jaar hun arbeid volkomen belangeloos in dienst van het speeltuinwerk geven, een be roep op U en vragen U a.s. Zaterdag een speldje voor dit doel te willen koopen. Als alle inwoners van onze stad a.s. Zater dag een speeltuinspeldje koopen, hoopt men de inkomsten weer wat op peil te kunnen brengen, de speeltuinkinderen zullen er U dankbaar voor zijn. Collectrices, die a.s. Zaterdag zich voor deze collecte beschikbaar willen stellen, wor den vriendelijk verzocht zich hiervoor op te geven Vrijdagavond in het clublokaal Cen trum, Hoogstraat Alhier, tusschen 8 en 8% uur n.m. of anders is daartoe gelegenheid zulks te doen lederen avond tusschen 6 en 7 uur, Spoorgracht 6. De Commissie van aanbeveling: G. Ritmeester, Burgemeester. P. S. v. d, Vaart. J. N. E. Teune. S. Visman. L. F. van Loo. A. J. J. M. van Gessel. A. J. v. d. Hoeven, Tot het vele, dat in de hedendaagsche po litiek veranderd is, behoort ook het spreken van volksleiders, hetzij via de radio, hetzij voor het forum van het volk. Dat is zelfs de officieele wijze geworden, waarop men eikaars meening doet weten. En zoo ziet men reeds gedurende langen tijd, dat de Hit- ler's, Mussolini's en Chamberlain's op min of meer geregelde tijden het spreekgestoelte be klimmen, teneinde den eigen en den vreemden volke kond te doen van hun wenschen, voor stellingen en besluiten. Een nieuwe me thode in het diplomatiek wereldgebeuren, dat sedert enkele jaren ingang gevonden heeft. Gisteren heeft Chamberlain in het Brit- sche Lagerhuis weer het woord gevoerd. Het was geen rede van groot formaat, maar wel heeft de premier met nadruk gezegd, dat zoo wel de Fransche als Er.gelsche regeering het volkomen met elkander eens zijn inzake het doel dezer oorlogvoering. Voorts zei hij, dat, wanneer de strijd voortschrijdt, de regeerin gen zullen ovetwegen of haar oorlogsdoel in een meer gepreciseerden vorm zal moeten worden gesteld op grond van een overeen stemming tusschen de beide regeeringein. Hier raakt men de kern van een pro bleem, waarover den laatsten tijd ver scheidene stemmen opgaan, die op aam- hooren zeer zeker aanspraak maken. Men wil positieve doelstellingen. De vol ken der geallieerden wenschen in hun nart dat deze oorlog niet alleen gevoeird wordt voor een negatief doel (het ver nietigen van het „Hitlerisme"), maar daarnaast voor een positief. In dit ver band is het interessant te wijzen op de uitingen in de democratische landen om te komen tot een soort federatief Euro pa, dat niet door ras, bloed en bodem als een hopeloos verscheurde eenheid na een oorlog ongetwijfeld veel van de ook thans geldende fouten zal blijven bezit ten. Typisch is een uitlating van Churchill, kort geleden gebezigd bij een rede, en waarih hij zeide: Ik kan er niet aan twijfelen, dat wij de kracht hebben om een goede zaak te volbrengen en de slagboornen te slechten, die tusschen de loontrekkende massa van alle landen en een vrij en overvloediger dage- lijksch leven staan. Men ziet het: hier is sprake van een reëel oorlogsdoel. Zij biedt de mogelijk heid te komen tot een gewijzigde, en mo gelijk betere wereldorde. Wellicht zelfs de geboorte van een nieuwe cultuur op de hopelooze puinhoop en van die, welke wjj thans bezitten. Hoe dan ook: men zal van geallieerden kant zeker nog binnenkort een nadere omschrijving van het oorlogsdoel tege moet kunnen zien. Tenslotte nog een enkel woord over Fin land. Deze jonge, doch merkwaardig krach tige natie, beleeft sombere dagen. Donker en dreigend voelt het de Russische inmenging, die wellicht aanstaande is. Dit Finscke volk is een energiek en dapper volk en reeds heeft het de wereld doen weten, dat het niet de Estlandsche methoden weerloos op zich zal laten toepassen. Wat de toekomst nog voor dit sympathieke land, waarmede ook Neder land zulke voortreffelijke relaties onderhoudt, in petto houdt weten wij niet. Hopen wij, dat het zijn zoo zeer verdiende zelfstandigheid zai kunnen bewaven. BIOSCOPEN: Rialto, Spoorstraat, acht uur: „Zij, die van de straat levin". Tivoh-Theater, Spoorstraat, acht uur: Revolverspoor en De heldhaftige telefoniste. Witte-Bioscoop, Koningstraat, acht uur: „Wie doodde Gail Pristari?" en „Storm in een glas watur". Heden: Casino, 8.15 uur: Charlotte Kohier. Opgenomen om 8 uur hedenmorgen Barometerstand Den Helder: 759,8 Temperatuur lucht: 4.6 Maximum temp. lucht: 9.7 Wind: richting: O.; kracht: 4 Temperatuur zeewater: 11.3 Licht op: 5 uur 50 min. RADIOVERKEER MET NED.-INDIË. 's-Gravenhage, 9 Oct. In September 1939 werden met Nederlandsch-Indië ïn totaal 3037 gewone gesprekken gevoerd, waarvan 1016 in Nederland en 2021 in Indië werden aange vraagd. Van de in Nederland aangevraagde gesprekken waren 983 gewone en 33 goedkoope familiegesprekken, voor de in Indië aange vraagde gesprekken bedroegen deze aantallen resp. 1793 en 228. Van andere landen kwamen via Nederland met Nederlandsch-Indië 81 gesprekken tot stand, n.1. uit België 15, uit Denemarken 1, uit Duitschland 36, uit Noorwegen 1, uit Zweden 4 en uit Zwitserland 24. OPENBARE DRONKENSCHAP. Procesverbaal werd tegen een persoon op gemaakt die duidelijke symtomen van open bare dronkenschap vertoonde. ONTUCHT. De politie arresteerde een persoon, die zich had schuldig gemaakt aan het plegen van on tuchtige handelingen met kinderen.

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 5