Geen steun en kostwinnersvergoeding Chamberlain wil niet pochen loonenden wolpiijs Naar een Smaadschrift tegen mr* Goseling Nooddruft der armen Kalvermagen en stremsel De kindervlucht naar Indië Berlijn goed beschermd tegen luchtaanvallen Om grof geld Kleine zwerver opgepakt De kosten der distributie Een centrale verkoopsorganisatie van zuivelproducten 1 „We maken een goed begin" Schapenhouders uit heel Noord-Holland bijeen 41 Speciale steunregeling voor werklooze 41 arbeiders, kleine boeren en tuinders Bij circulaire heeft de minister van Sociale Zaken aan de ge meentebesturen aanwijzingen voor de steunregeling gegeven, welke gevolgd moeten worden, wanneer aan de ondersteunde gezinnen mobilisatievergoedingen worden toegekend. VOOR WERKLOOZE ARBEIDERS. Men onderscheide de navolgende gevallen: I. De ondersteunde kostwinner van een gezin treedt in militairen dienst. Steunverleening ingevolge de steunregeling voor werklooze ar beiders is dan niet mogelijk, het geen dus mede inhoudt, dat het betrokken gezin niet voor extra hulp (B-steun) in aanmerking kan komen, noch aan de spaar regeling kan deelnemen etc. Een dergelijk geval komt dus in be ginsel uitsluitend ten laste van het departement van Defensie (kostwinnersvergoeding). Voor een uitzondering hierop zie men hieronder sub VI, 1ste gedeelte. II. Het gezinshoofd wordt inge volge de steunregeling gesteund, de medekostwinner is bi millitai- ren dienst en het departement van defensie geeft terzake aan het be trokken gezin kostwinnersvergoe ding. In een dergelijk geval wordt de kostwinnersvergoeding behandeld als inkomsten uit arbeid verkregen dus voor 2/3 gekort op het steunbe drag van het ondersteunde gezins hoofd. (De vrijlating van f 2 of f 4 welke ten aanzien van de verdien sten van gezinsleden van onder steunden, uit loonarbeid verkregen, mogelijk is, geldt ook hier.) III. De werkgever van een m mi litairen dienst opgeroepen mede- kostwinner van een ondersteund gezin, blijft diens volle loon door betalen. Idem als onder II. IV. De werkgever vult kostwin nersvergoeding van een in militai ren dienst opgeroepen medekost winner van een ondersteund gezin aan tot het volle loon. In dit geval wordt de som van kostwinnersvergoeding en aanvul ling van werkgever beschouwd als loon uit arbeid verkregen. V. Medekostwinnersvergoedmg terzake van een in militairen dienst opgeroepen gezinslid van een ondersteunde treedt in de plaats van de kasuitkeering, welk aan bedoeld gezinslid werd uitge keerd. In dat geval wordt gedurende den tijd, dat kasuitkeering wordt verstrekt, gehandeld, alsof de me dekostwinnersvergoeding een uitkeering is. kas- VI De extra-bijslag, welke een gezinslid van een ondersteunden kostwinner ingevolge de circulaires van 16 September 1937 en 18 Janu ari 1938, geniet, mag ook na de op roeping van dezen kostwinner in militairen dienst, worden ver strekt, met dien verstande echter, dat in het betrokken gezin niet meer mag inkomen, dan toen de kostwinner nog in steun was. Zoo een lid van een gezin, waar van het hoofd in ondersteuning is, extrabijslag ontvangt, dan ver valt deze, wanneer dit gezinslid in militairen dienst moet. VII. Steuntrekker-kostganger woont in bij familie. Het betrokken, gezin ontvangt kostwinnersvergoe ding. Dit geval wordt behandeld alsof de betrokkene bij een niet-steun- trekker inwoont. VOOR KLEINE BOEREN EN TUINBOUWERS. I. Ondersteunde boer of tuinbou wer komt in militairen dienst. In dit geval geldt een gelijksoortige regeling als die hierboven voor werklooze arbeiders onder I ver meld. Uitzondering: De B- en C-tuin- bouwers. Aan hen mag gedurende hun militairen diensttijd het natu- ra-gedeelte, hetwelk zij ingevolge bedoelde steunregelingen eventueel nog kunnen ontvangen, worden doorverstrekt. II. Medekostwinnersvergoeding wordt gegeven terzake van een on der de wapenen geroepen gezinslid van een ondersteunden kleinen boer of tuinbouwer. Deze mag geheel vrij blijven, in dien in de plaats van den onder de wapenen geroepen medekost win ner-boer, of -tuinbouwer, een arbei der op het bedrijf in dienst wordt genomen, aan wien tenminste een bedrag, gelijk aan het bedrag, dat aan het betrokken gezin terzake van medekostwinnersvergoeding wordt uitgekeerd, aan loon wordt uitbetaald. Tenslotte zij nog opgemerkt, dat indien inwonende gezinsleden van ondersteunden, in militairen dienst treden, de gezinsledenbijslag, welke terzake van hen werd verstrekt, zal worden beëindigd. De hear Rost van Tonninsrm bedoelde het niet zoo. Voor waardelijke gevangenisstraf ge eischt.. Wegens smaadschrift tegen den toerrmali- gen minister van Justitie en den procureur- generaal van 't hof te 's Hertogenbosch, ba ron Speyart van Woerden, is de hoofdre dacteur van het Nationale Dagblad, mr. M. M. Rost van Tonningen door de Haag- sche rechtbank veroordeeld tot f 500.boe te subs. 100 dagen hechtenis. Het betrof hier een aantal artikelen in het Nationale Dagblad, waarin critiek werd uitgeoefend op het beleid van genoemde personen in de zaak Oss en op dat van den Centralen Raad van Beroep te Utrecht. Ook smaadschrift tegen dezen Raad van Beroep was aan mr. Rost van Tonningen ten laste gelegd, doch hij was hiervan vrij gesproken. Indertijd zijn de persen van het Nationale Dagblad zooals men zich herin neren zal, voor deze artikelen in beslag ge nomen. Gisteren stond mr. Rost van Tonningen in hooger beroep voor het Haagsche Ge rechtshof terecht. Hij deelde mede geen op zet tot beleediging te hebben gehad, doch alleen opbouwende critiek en propaganda te hebben willen leveren. De advocaat-generaal, mr. L. B. J. Ver meulen, achtte smaadschrift bewezen. In verband met het feit, dat verdachte al meer malen voor dergelijke delicten is veroor deeld, gaf de advocaat-generaal het hof in overweging met eenparigheid van stemmen verdachte een voorwaardelijke gevangenis straf op te leggen van drie maanden met een proeftijd van drie jaar plus een geld boete van f 500.subs. 100 dagen hechtenis onvoorwaardelijk. Mr. W. J. C. A. Nijgh, de verdediging voe rend, pleitte vrijspraak. Verzoek om den steun hoogen. te ver- Het Bestuur der Nederiandsche Vereemging van Lichamelijk Gebrekkigen te Rotterdam heeft aan den gemeenteraad van Rotterdam een adres gezonden, waarin o.a. gezegd wordt, dat de gewijzigde maatschappelijke en economische omstandigheden zeer in het nadeel van de armlastigen uitvallen, door de prijs verhooging van verschillende levens behoeften. De inkomsten der armlastigen zijn in het algemeen reeds zeer laag. In verband hiermede verzoekt adressant den raad de steunnormen spoedig aan de gewij zigde omstandigheden aan te passen. Inval in Rotterdamsch speelhol. De Rotterdamsche politie heeft een inval gedaan in een pand in de van Duylstraat op vermoeden, dat daar gelegenheid werd gegeven tot hazardspel. Een aantal mannen en eenige vrouwen werden op heeterdaad betrapt op het spe len met dobbelsteenen. Bij het onderzoek bleek, dat de meeste mannen werkloos waren. Er werd nog al grof gespeeld en de bankhouder, de bewo ner van het huis, kreeg 10 pet. van den in zet. Zes personen zijn gearresteerd. Avontuur zat hem in 1 Moed. In Amsterda.m-West woont een tienjarig jongetje, dat het zwerven niet laten kan, wien het avontuur in het bloed zit. Korten tijd geleden werd hij door een agent des nachts aangehouden, toen hij zonder licht op een gestolen fiets rondtoerde. Van een bezoekster thuis had hij geld uit haar man tel genomen om zijn tocht te financieren. Tweed agen geleden ging hij er weer met andermans geld en fiets van door, ditmaal naar den overkant van het IJ. Hij sliep in een loods en overdag assisteerde hij eep schillenboer bij zijn werk, waarvoor hij in ruil eten kreeg. Óok aan dit avontuur maakte de politie een einde. Thans zal de knaap ter beschikking worden gesteld. Rijk vergoedt den gemeenten 85 pet. Een algemeene maatregel van bestuur is afgekondigd inzake de tegemoetkoming van het Rijk in de kosten, die de gemeentebe sturen bij de uitvoering der Distri butiewet moeten maken. Het percentage van het totaal der kos ten, dat het Rijk zal vergoeden, wordt be paald op 85. De minister verleent, volgens nader door hem te stellen regelen, een voorschot aan de gemeentebesturen op het bedrag der door hen tg ontvangen tegemoetkoming. Verbodsbepalingen voor den handel spoedig verwacht. Van bevoegde zijde deelt men ons mede, dat zeer binnenkort de afkondiging van een Koninklijk Besluit houdende eenige ver bodsbepalingen met betrekking tot kalver magen en stremsel tegemoet kan worden gezien. Dit besluit zal onder meer het voorhan den of in. voorraad hebben van kalverma gen zoowel in gedroogden als in niet ge- droogden staat het drogen van kalver magen en het bereiden van stremsel ver bieden. Ontheffing zal slechts worden verleemr aan hen, die als georganiseerde is aange sloten bij de Nederiandsche Veehouderij- Centrale of Nederiandsche Zuivel Centrale en is toegelaten tot een van de, op grond van dit besluit, bij deze centrales nieuw te vormen groepen. Voor de toelating tot de groep „drogers van kalvermagen" zal o.m. als vereischte ge steld worden dat de georganiseerde de be schikking heeft ovea- een voldoend inge richt bedrijf. Voor de toelating tot de groep „bereiders van stremsel" zal door de Zui- velcentrale onverminderd de ook bij deze centrale voor de aansluiting als georgani seerde geldende vereischten als voorwaar de gesteld worden, dat de georganiseerde in liet tijdvak van 1 Augustus 19371 Augus tus 1939 als fabrikant van stremsel geves tigd is geweest en de beschikking heeft over een voldoende ingericht bedrijf. Zij die tot de genoemde groepen zullen zijn toegelaten, zullen voorshands vrij hun bedrijf kunnen uitoefenen. Het is echter niet uitgesloten te achten, dat nadere voor schriften gegeven zullen worden, waarbij hun eenige door de omstandigheden ver eischte verplichtingen zullen worden opge legd, waaraan zij) zullen moeten voldoen, wil de ontheffing van de verbodsbepalingen voor hen van kracht blijven. Ieder belanghebbende wordt aangeraden zich ten spoedigste in verbinding te stel len met de Nederiandsche Veehouderij cen trale of de Nederiandsche Zuivelcentrale a.fd. Zuivel, Laan van Meerdervoort 84, 's-Gravenhage, bij welke centrales alle ge- wenschte nadere inlichtingen verkregen kunnen worden. VREES VOOR DEN HANDEL DOEN COÖ PERATOREN EEN VOORLOOPIG PLAN ONTWERPEN. Nog niets definitief. Het gerucht loopt, dat er bij den Bond van Zuivelfabrieken in Noordholland plannen zouden bestaan den verkoop van zuivelpro ducten in één hand te brengen, door het oprichten van een centrale verkooporgani satie. Er werd gesproken van een groot deel der deelnemers, dat zijn instemming met deze plannen betuigd zou hebben. Nader vernemen wij over deze inderdaad belangrijke zaak het volgende: Er heeft een vergadering plaats gehad van produceerende fabrieken. Deze bijeenkomst was belegd, alleen om de aanwezigen te polsen over de vraag of men voor een derge lijke gedachte voelde. Uit den aard der zaak bevat geen der af gevaardigden een bindend mandaat, aange zien de ledenvergaderingen der fabrieken zich in laatste instantie over een eventueele toetreding hebben uit te spreken. De meeningen bleken zeer verdeeld, daar bij men dient te bedenken, dat in Noordhol land ten deze reeds ondervinding is opge daan en velen opzien tegen een herhaling. De toestand bij export is op het oogenblik zoodanig, dat de Zuivelcen trale bij alle uitvoer een monopolie positie inneemt, zoodat de combinatie voor concentratie bij export niet noo- dig zou zijn. De vraag is overigens of deze Zuivelcen trale, die den tegenwoordigen handel erkent, de nieuw te vormen combinatie zou toelaten tot het drijven van zaken met het buitenland. Dit schijnt voorloopig zeer dubieus. Een moeilijkheid is overigens, dat de Bond van Zuivelfabrieken, die rekening moet hou den met alle leden, ten deze bezwaarlijk een bepaald initiatief kan nemen. Vergissen we ons niet, dan zijn enkele leiders der coöperatie bevreesd voor den han del, die wat begrijpelijk is een opper macht der coöperatie trachten tegen te gaan en die, zoolang de abnormale t<#stand blijft bestaan, de positie welke ze bezat, wenscht te handhaven. Dat thans reeds afgeronde plannen zouden bestaan omtrent de oprichting van een com binatie, komt ons onwaarschijnlijk voor. Er is over gesproken meer niet. K.L.M. toestel volgeboekt. De plannen der K.L.M. om een speciaal vliegtuig van Napels naar Batavia te zen den om daardoor ouders in Indië in de ge legenheid te stellen in een week tijds hun in het moederland studeerende kinderen te laten overkomen, zijn in alle opzichten met succes bekroond. Het toestel is volgeboekt. De kinderen zullen 23 October a.s. onder leiding van mejuffrouw Wynoldi en den heer G. A. Stoppelaar, gemachtigde der K.L.M. voor Nederlandsch-Indië, des namiddags te vijf uur van Amsterdam Centraal Station vertrekken. Donderdag 26 October zal het gezelschap met de „Reiger" uit Napels vertrekken; ge zagvoerder Hulsebos. Maandag 30 October zal het aankomen in Medan, met welke bestem ming zes kinderen medereizen. Dinsdag 31 October zal het vliegtuig Batavia bereiken, waar de re6t van het gezelschap den tocht afsluit. AANVALLEN OP ENGELSCHE VLOOTBASES BEGONNEN. „NEUTRALEN BEGRIJPEN DE GEALLIEERENDEN". In het Lagerhuis heeft minister-president Chamberlain in zijn wekelijksche verklaring o.a. gezegd, dat iiij nog geen mededeeling heeft ontvangen uit Berlijn ten aanzien van het standpunt van de Duitsche regeering ten aanzien van de mededeelingen in het La gerhuis van de vorige week. De minister-president zeide verder, dat het grootste deel van het com mentaar van de neutrale landen vol ledig begrip toont voor de houding der geallieerden. Het was duidelijk, dat de moeilijkheden welke een oor log onvermijdelijk meebrengt, voor de niet-oorlogvoerenden, de funda- menteele dingen, welke op het spel staan niet heeft verduisterd, waar van de vaststelling het moreele en materieele welzijn van de neutrale landen niet minder dan van de oorlogvoerenden ten goede of ten kwade moet beïnvloeden. Aan het West front Aan bet Westelijk front, hebben de Brit- sche troepen thans de sectie van de Fran- sche linies, welke hen was aangewezen, be zet en alle divisies hebben thans hun po sitie ingenomen. Er is een overeenstemming bereikt, waarbij Fransche troepen dienst doen onder een Britsohen opperbevelhebber. Ter zee is de activiteit onverslapt, zoowei in den aanval als in de verdediging. Een nieuwe phase ia den oorieg. Chamberlain zeide verder: j)e aanvallen van de vijandelijke lucht macht op onze vloot bases zijn begon nen. Dit is een nieuwe phase in den oorlog, welke evenwel werd ver wacht." De minister-president ontkende, dat a- schepen „Hood", „Repulse" en „Ark Royal" werden beschadigd. De regeering aarzelt niet de geleden ver liezen in vollen omvang te publiceeren. Het publiceeren van denkbeeldige verliezen, wel ke de Duitsche radio beschrijft, met een g-roote onbeschaamdheid, kan eenigen tijd helpen, doch de teleurstelling zal depri- meerend werken. Wij van onzen kant zijn, aldus de Brit- sche premier, niet voornemens melding te maken van successen, waarvan wij niet z*_ ker zijn. In de luchtgevechten, welke voor het eerst hoven de Britsohe kust zijn ge voerd, zijn acht vijandelijke toestellen ver nield, terwijl geen Britsche vliegtuigen ver loren gingen. Het aantal gesneuvelden van den vijand bedraagt meer dan 25 procent en is vermoedelijk nog hooger. Chamberlain besloot zijn verklaring met te zeggen: „In deze eenste dagen moeten wij niet ijdel pochen. Het is onverstandig te veronderstellen, dat wij steeds zooveel succes zullen hebben als in deze eerste ont moetingen,. Er zijn vele verrassingen in een oorlog en zij kunnen niet allen prettig zijn. Wij hebben evenwel de voldoening te we- ten. dat we een goed begin hebben gemaakt", Attlee criöseert. De leider der T.abourpartij, Attlee vroeg na de rede van Chamberlain uitleg over de vraag, hoe het mogelijk was, dat de vijande lijke vliegtuigen boven de Firth of Forth eerst werden aangevallen, toen ze zich reeds boven dat gebied bevonden. Spr. le verde voorts critiek op de regeering, dat zij het moreel der bevolking beter moest handhaven en ook de economische organi satie van den oorlog beter ter hand nemen. EEN COMMISSIE ZAL NAAR DEN HAAG GAAN OM DE BELANGEN t DER NOORDHOLLANDSCHE SCHA 1 PENHOUDERS TE BEPLEITEN. Onder leiding van den heer Sijbrand Eel- man te Texel, zijn te Alkmaar tal van schapewhouders uit geheel Noordholland bij een geweest om te beraadslagen over den prijs voor de wol, welken eerlang door de regeering vastgesteld zal worden, doch waarvan wordt gevreesd, dat hij te laag zal zijn. In een uitvoerige inleiding over deze kwes tie wees de heer Eelman er op, dat temid den van de vele prijzenveranderingen, die tengevolge van de tijdsomstandigheden plaats hebben, ook de boeren om een recht vaardigen prijs vragen, welke het bedrijj eenigszins loonend maken. Langen tijd is de wol verkocht moeten worden vèr bene den een redelijken prijs, tot zelfs tegen 50 cent per K.G., en al dien tijd deed de regee ring niets om de boeren op dat punt te be schermen. Doch eensklaps is dat anders geworden, want tengevolge van den oorlog heeft dé regeering beslag gelegd op alle wolvoorraden, een maatregel, welke volko men begrijpelijk is. Wat echter minder be grijpelijk is, is dat naar het zich laat aan zien, de wolprijs. zal worden vastgesteld naar den prijs van kort vóór den oorlog, hetgeen neerkomt op ongeveer 80 cent oer KG. De vraag rijst of in deze met de moeilijk heden der schapen houders, van wie velen het hoofd niet boven water kunnen houden, wel voldoende rekening is gehouden. In En geland en Duitschland Engeland tracht alle wol van de wereld op te koopen worden prijzen betaald, die vèr uitgaan boven den prijs, die op het oogenblik hier te lande wordt betaald. Op Texel heeft men reeds besprekingen gevoerd om tot een beteren wolprijs te ko men. Een commissie is naar Den Haag ge togen, waar men begrip bleek te hebben voor de argumenten der schapenhouders. Ondanks het feit, dat bij een vrijen han del de prijs zeker in korten tijd minstens een rijksdaalder zou bedragen tijdens den vorigen oorlog varieerde d:e prijs van f 2.50 tot f 4.werd door de commissie naar voren gebracht, dat een prijs van f 1.50 per kg. redelijk zou zijn. Ook wenschen de boeren los te komen van de organisaties en de wolhandelaren, welke laatsten nog niet lang entijd geleden wol hadden gekocht tegen zeer lagen prijs, en nu een aardig winstje kunnen maken. Door de vertegenwoordigers van den minis ter werd medegedeeld dat het bericht van de wol federatie, als zou de prijs op onge veer 90 cent zijn vastgesteld, volkomen uit de lucht was gegrepen. De heer Eelman zeide goede hoop te heb ben, dat de billijke wenschen van de Texel- sche schapenhouders zullen worden inge willigd. Spr. wil echter doen uitkomen, dat Texel zich beschouwt als één met het vaste land van Noordiholland, die allen schapen van het zuiver Texelsche ras hebben en dus ook de Noordhollandsche schapenhouders bij de regeering wenschen op te komen voor hun rechtmatige belangen. Dit vond algemeene instemming en een voorstel van den heer J. Zijp om den mi nister een telegram te zenden, waarin ken nis zou worden gegeven van deze vergade ring en waarin ook voor Noordholland een wolprijs van minstens f 1.50 per kg. zou worden gevraagd, indien het beslag door de regeering zou worden gehandhaafd, werd met algemeene stemmen aangenomen. Een commissie, bestaande uit de heeren Sijbrand Eelman (Texel) C. v. d. Veer (Ju- lianadorp) en I. ZüP (Nieuwe Niadorp). zou onmiddellijk naar den Haag gaan om de be langen der NoordlK>llandsche schapenhok ders te bepleiten. Evenals op Texel werd bepaald, dat ieder voor bestrijding der onkosten 1 cent per vacht zou afstaan, en dat voor ieder de ge- legeriheid bestaat zich bij deze actie, om tot een loonenden wolprijs te komen, aan te sluiten. LUCHTAFWEER DAG EN NACHT WAAKZAAM OP DE DAKEN. MET DE TELEFOON IN DE EENE EN DEN KIJKER IN DE ANDERE HAND. Zooals alle hoofdsteden heeft ook Berlijn de noodige maatregelen ge troffen om zich tegen aanvallen uit de lucht te beschermen. Onze cor respondent is in de gelegenheid ge steld, zich er van te overtuigen, dat deze luchtafweer dag en nacht op haar post is, gereed om het vuur te openen, zoodra dit noodig mocht blijken. De Berlijner voelt zich veilig tegen lucht aanvallen; en wanneer hem wordt gevraagd waarop dit optimisme is gegrond, antwoordt hij, omhoog wijzend: „Ach, die jongens daarboven zitten toch niet voor niets op het dak? Die zullen ze ons wel van het lijf houden!" Die jongens daar op 't dak dat zijn de mannen van de „FT.AK", het luchtafweergeschut. Wij werden in de gele genheid gesteld, boven eens een kijkje te nemen, waarvan wij dankbaar gebruik maakten. Het was een gure herfstdag; en de overgang van den warmen, drogen zol der naar het koude, natte dak was niet aangenaam. Een stevige wind, die over de daken van Berlijn gierde, sloeg ons nijdig en fel de striemende regendroppels in het gezicht. Op het platte dak loopt onophou delijk een luchtafweerman op en neer, voort durend met den kijker voor de oogen, waarmede hij den gezichtseinder afzoekt, tot het oogenblik is aangebroken, waarop hij wordt afgelost. Doch hij is is nog minj der te beklagen dan de man achter het luchtafweerkanon, die den geheelen tijd bijna bewegingloos achter zijn wapen zit, gereed om onmiddellijk in actie te komen, zoodra het alarmsignaal weerklinkt. Vlak bij hem, plat op den grond, ligt een kom-1 pas, dat echter in zooverre verschilt van een gewoon kompas, dat de windrichtingen hier zijn vervangen door cijfers, omdat het veel gemakkelijker is, te commandeeren: „Een zes dan; „Noordnoord- oost Zuidwest Als het alarmsignaal klinkt. Op den boven het dak uitstekenden schoor steen staat een telefoontoestel, waardoor de bezetting op het dak in onafgebroken ver binding blijft met het oppercommando. Zop* dra nu het alarmsignaal weerklinkt: „vij andelijke vliegmachine, driemotorig, op ge ringe hoogte, van 9 naar 4" laat de kanon nier achter het stuk dit laatste bliksemsnel een zwenking maken in de aangegeven rich ting, gereed om los te branden, zoodra de vijand zich laat zien. Slechts enkele schreden scheiden ons van de ruimte, welke het bestuur der wijdver takte organisatie tot afweer van vliegeraan vallen onderdak verschaft. Het eerste, waar op onze blik valt, is een plattegrond, waar op een aantal zich overal kruisende krom me lijnen kriskras door elkaar loopt. D" plan van Berlijn onthult den toeschouwer, hoe Berlijn overdekt is door een net van zwaar en Jicht afweergeschut, een gordel van stalen monden, gereed om op het eerste teeken van onraad een stortvloed van pro jectielen in het luchtruim te slingeren. Daar naast staan nog honderden machinegeweren gereed, om eveneens hun stem te laten hoo- re'*- En buiten dien kring van afweerge schut zijn het de vliegmachines, de snelle jagers, die zich met de* bescherming van Berlijn belasten. Men kan zich inderdaad niet losmaken van den indruk, dat de Dm sche hoofdstad tot de best beschermde ste den behoort en dat het optimisme van de Berlijner niet ongegrond lijkt.

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 16