Ifirkiiniiliietii aan kt Westfroit RADIO MOEILIJKHEDEN Estland van de buitenwereld afgesloten bij de Baltische volksverhuizing Berlijn fuift de mannen van Scapa Flow Turksch-Fransch pact tot wederzijdschen bijstand J&TSSS? -ermach, Twaalfduizend ton suiker verwacht Laafsfe telexbericht Vliegende superforten in Amerika De kustvisscherij Marine-berichten Uit onze Omgeving Speciale zwemscholen voor de soldaten PROGRAMMA „Duitsche troepen weer net zoo ver als vóór het offensief." Badio Paris heeft gisteravond laat gezegd: „Wij vernemen uit Berlijn, dat Hitier verklaard heeft, dat hij bereid is om een millioen man op te offeren om door het Fransche front heen te breken". TI Legerberichten. luidt! FranSChe 'eEerbericht van gisteravond Ov?ro,h,et «'gemeen geen veranderingen aan het front Sterke activiteit van de ver kennmgsafdeelmgen, vooral tusschen Moezel 0X1 o cl 3,1*. T,DhhonChH» £Ioezel, en het Pfaelzer Wald hebben de Fransche troepen Dinsdag nog ♦fn'hf sch gebied liggende steunpun ten langs de grens opgegeven. Ex zijn tal van gevangenen binnengebracht. Havas meldt uit Parijs- Aan het front is de dag van gis ter door geen enkele belangrijke ge beurtenis gekenmerkt. De Duitsche troepen, die vooruitgeworpen zijn in de vrijwillig door de Fransche be wakingselementen ontruimde zone, zijn thans in contact met de eerste Fransche weerstandslinie. Het betreft hier een hechte linie, die bijna overal op Duitsch gebied is opgericht langs een tracé dat den tegenstander niet bekend is. Voordat deze zelfs kan denken aan een poging tot een nieuwen opmarsch is hij vol strekt verplicht er de juiste ligging van te .verkennen en den weerstand af te tasten. Aan die taak schijnt hij zich gisteren te hebben gewijd en dat verklaart de bedrij vigheid van zijn verkenningselementen, te meer, daar het nog steeds afschuwelijke weer hem iedere methodische luchtwaar- neming onmogelijk maakt. Ook van Fransche zijde moet men zich lyóór de linies op de hoogte stellen van de juiste positie en de werkelijke kracht van de elementen der Duitsche troepen, die het contact gevestigd hebben. De verkenningsacties. Deze bijzondere vorm van operaties aan het Westelijk Front heeft eenvoudig het tooneel van actie gewij zigd na de loshaking, die door de Fransche troepen is uitgevoerd met volstrekte nauw gezetheid en volgens de langdurig overwo gen voorschriften hunner bevelvoering. Deze heeft, door aan haar vooruitgeschoven ele menten bevel te geven op de eene plaats terug te trekken en elders stand te houden, den vijand ieder tactisch voordeel van zijn offensief ontnomen, hetwelk positief in de leegte ten uitvoer is gelegd. Na drie dagen van vrij levendige gevech ten en van oprukken onder geschutvuur, staan de Duitsche troepen weer in dezelfde algemeene positie van voor het offensief. Versche troepen. Reuter meldt uit Parijs, dat de Duitschers versche troepen naar het Westelijk front brengen. Het geflikker van electrische lantarens in de frontlijn wees er op, dat er bedrijvigheid heerscht, doch men kon niet vaststellen of deze betrekking had op een nieuw offensief of dat er slechts divisies werden afgelost. Sovjettroepen rukken het land binnen. Het plotseling afbreken gistermorgen van alle telefonische-, telegrafische en radio-ver- bindingen met Estland en de scherpe mi litaire censuur heeft eenige beroering \eroorzaakt en wordt als een voorteeken aan gezien, dat er zeer scherpe maatregelen in Estland genomen worden in verband met de Russische bezetting. Reizigers uit Tallinn beschrijven de situa tie als onzeker. Het kabinet zou alles doen om incidenten te vermijden. Het is buitenlanders niet toegestaan te Tallin, Oesel of Dagoe zonder speciale ver gunning te verblijven. Vele personen verla ten zoo spoedig zij kunnen het land. De sovjet-troepen trekken in twee colon nes verder het land binnen en wel door de noordelijke en zuidelijke districten. Luchtescadrilles vliegen laag over de troepen om te observeeren en om incidenten te voorkomen onder de bevolking, die door een sterk cordon politiemannen van Estland van de Russische troepen gescheiden worden gehouden. Sovjet-transportschepen hebben aan de kust troepen aan land gezet. De corr. van de Daily Express verneemt dat Twardowsky, de Duitsche ambtenaar, die belast is met de organisatie van de eva cuatie der Duitschers uit de Baltische lan den, naar Berlijn heeft moeten terugkeeren voor nieuwe instructies in verband met den omvang van de taak, waarvoor hij geplaatst is. Onder de Duitsche Balten, die losge scheurd worden van hun voorouderlijke raardsteden om naar Hitiers wil te worden geplaatst in het verwoeste, ongastvrije Po len, heerscht een toestand, die muiterij be nadert. De afsluiting van de EngelschRussische handelsovereenkomst is ook slecht ontvan gen in Duitsche kringen, waar men thans inziet hoezeer von Ribbentrop gefaald heeft. In Duitsche militaire vlootkringen wordt de critiek op von Ribbentrop en zijn would- be „macchiavellistische" diplomatie steeds openlijker. Laten wij de berichten over de agitatie tegen von Ribbentrop's politiek, welke ten slotte ook die van Hitier is, voor rekening van het Engelsche blad, dan mag toch wor den geconstateerd, dat tegen de terugtrek king der Duitschers uit de Oostzeestaten een groeiend verzet valt te bemerken. Tal van berichten, dikwijls los van elkaar staand gewagen van moeilijkheden en ver zet. De overplanting wordt intusschen actief voortgezet. De stad Riga verliest ongeveer 35000 en Reval 10000 inwoners, aldus ver neemt de „Basler Nachrichten" uit Berlijn. Het betreft hier in hoofdzaak doctoren, ad vocaten en handelslieden, die zich in Polen een nieuw bestaan moeten scheppen. De „Baltische baronnen" zullen als do- ïneinbeheerders gestuurd worden naar het door Duitschland bezette land. Het is te voorzien, dat, wanneer de verhuizing uit Estland en Letland voltooid is, de beurt zal komen aan Littauen. Voorts zou overwogen borden de Duitschers te laten vertrekken uit Joegoslavië en Hongarije. Het gaat hier, aldus het blad, om een ware volksverhui zing. Onze regeering heeft dit jaar 800.000 ton suiker in Indië gekocht. Binnenkort zal de eerste zending, groot 12.000 ton, verscheept Worden. Toespraken, het IJzeren Kruis en variété tot slot. HET VERHAAL VAN DEN DUIKBOOT COMMANDANT De bemanning van de duikboot, die de Royal Oak tot zinken bracht, waarbij 810 menschen het leven lieten, is de in den oor log gebruikelijke heldenvereering ten deel gevallen. Per eigen vliegtuig van Hitier zijn zij door diens piloot naar Berlijn vervoerd waar zij een feestelijke uittocht door de stad hielden. Zij zijn door den Führer ont vangen en allen kregen het ijzeren kruis tweede klasse. Gisteravond bezochten offi cieren en matrozen een variété voorstel ling ter hunner eere gegeven. Kapitein-luitenant ter zee Trien, de held van Scapa Flow" in Duitsche oogen, heeft het volgende rapport uitgebracht: Ik heb in Scapa Flow een grooter vloot dan ooit tevoren voor mij gezien. De nacht was helder door een sterk noorderlicht. De Repulse" was duidelijk te herkennen, aan gezien het, behalve de „Renown", welke deel uitmaakt van een ander smaldeel van de Britsche vloot, het eenige schip van de ze soort is, dat twee schoorsteenen heeft. Aangezien de „Royal Oak" voor de „Repul se" lag, was van dit laatste schip slechts de voorsteven te zien. De ankerlantaarn, de beide geschuttorens en de voorste ge- vechtsmast waren duidelijk als silhouet te zien. De eerste torpedo trof de „Repulse" ongeveer twee meter voor den eersten to ren. De treffer veroorzaakte een hooge wa- Onderteekeninq gelijktijdig met het Engelsch-Turksche verdrag. Generaal Weygand zal volgens een tele gram uit Ankara binnenkort een Turksch- Fransch pact tot wederzijdschen bijstand on derteekenen. Tijdens zijn overleg met de Turksche le gerleiders zal Weygand beraadslagen over gemeenschappelijke defensieve maatregelen. Bevoegde kringen te Ankara zijn van mee ning, dat het FranschTurksche en het EngelschTurksche verdrag tot wederzijd schen bijstand gelijktijdig zullen worden on derteekend. terzuil. De tweede treffer trof de ^Royal Oak", Hetgeen volgde was moeilijk te be schrijven. Het was een reusachtige werveling van vuur en rook, waarin alle kleuren speelden. Toen dit verdwenen was, was ook de „Royal Oak" verdwenen. Hierna zagen wij het be wijs, dat ook de „Repulse" getroffen was. Het voorschip, waar de torpedo getroffen had. lag diep in het water". Nu begon men onmiddellijk jacht te maken op den onderzeeër, doch deze slaagde erin onbemerkt weg te komen. Kapitein-luitenant Trien voegde hieraan toe. dat zijn doel was geweest een Britsch slagschip tot zinken te brengen, hoewel een dergelijk schip op volle zee niet te vinden is. Hij moest het derhalve op zijn anker plaats opzoeken. „Ik heb thans daar, waar eens de Duitsche vloot om haar eer te red den tot zinken moest worden gebracht, een Britsche slagschip daarnaast gelegd en een ander onklaar voor den strijd gemaakt". Een goede tyd. Men schrijft uit IJmuiden aan de N.R.Crt.: Onze kustvisschers hebben het thans druk Toen de stoomtreilers en de motorloggers niet uitvoeren, waren zij er al spoedig bij, om hun vangsten in IJmuiden ter markt te brengen. Dat legde hun geen windeieren. De vischhan- delaren hadden visch noodig en kochten de kleine scharretjes, scholletjes en wijtings, hier bolkjes genoemd en de prijzen liepen steeds op. Eerst kwamen de Texelsche kotters en de Heldersche botters, daarna kwamen ook de Wieringers. Van de Urker kustvisschers bren gen verscheidene al geregeld hun vangst te IJmuiden, maar er komen er nu meer dan an ders. Na die uit het Noorden kwamen ook de Zuidelijke kustvisschers hier heen. Eerst de Katwijker en Scheveninger kotters, daarna die van Ouddorp en Stellendam en nu komen ze al van Breskens. Het is een aardig gezicht die kleine scheepjes te zien binnenkomen. Het is nu nog de tijd, het weer is nog goed, straks, met stormweer, kunnen ze niet vis- schen. Ook de IJmuider stoomtreilers gaan weer naar zee en wanneer er weer voldoende treilers varen en geregeld visch aanbrengen, dan is het voor de kustvisschers afgeloopen. Bij Kon. besluit van 16 October is met in gang van 1 November bjj de Koninklijke Ma rine benoemd voor vast tot officier van ge zondheid der 2de klasse de heer D. J. van Driesum, arts; is met ingang van 23 October benoemd voor vast tot officier van gezondheid der 2e klasse bij de Koninklijke Marine de heer G. de Wit, arts en benoemd tot officier vlieger der 3e klasse bij de Koninklijke Marine voor vast de adspmanten officier-vlieger: A. Bruinsma, A. Ehbel, G. Hoes en J. Weber. Groot crediet vraagd. zal worden ge- De „New York Sun" schrijft, dat de Ame- rikaansche regeering het congx-es in de vol gende zitting waarschijnlijk zal vragen toe te stemmen in defensie-uitgaven tot een be drag van bijna vier milliard dollar. Onder goedkeuring van Roosevelt, aldus het blad, wei-ken leger en vloot thans de grootste de- fensiebegrooting in vredestijd uit. Het wa peningsschema zou steunen op de plannen voor verdediging van 't westelijk halfrond, waarbij speciale aandacht zou worden ge schonken aan het leger en zijn uitrusting. Het belangrijkste onderdeel in een verdedi gingsplan voor het westelijk halfrond acht men een vloot van „superbombardements vliegtuigen", die grooter en sneller zou den zijn en een grooteren actieradius zou den hebben dan de „vliegende forten". Men spreekt over Vijfhonderd van dergelijke toe stellen. JULIANADORP. GEMEENTELIJKE SUBSIDIES VOOR 1940. Op de ontwerp gemeente-begrooting 1940 is een bedrag van 90 gulden uitgetrokken als subsidie aan de muziekvereeniging „Kunst zin", terwijl evenals het vorig jaar een be drag van 200 gulden uitgetrokken is voor subsidie aan de afd. Den Helder der Holl. Mij. van Landbouw, voor veeverloskundige hulp te Koegras. ANNA PAULOWNA POLITIE. Gevonden: bril in étui. Verloren: rijwielplaatje in étui; imitatie gouden horlogeketting. WAARNEMEND DIJKGRAAF. Het Dagelijksch Bestuur van den Anna Paulownapolder koos uit z'n midden den heer Jac. Lindenbergh tot waarnemend dijk graaf. WIERINGEN SCHAGEN, 19 Oct. 3 Paarden 'f 100-200, 139 ffeldkoeien, ma gere f 110—150, 60 idem vette 170—250. 8 kalfkoeien 180-250, 4 vaarzen <0-130. 39 graskalveren 30-50, 29 nuchtere kalveren 8 —14, 20 magere schapen 10—14, 267 idem vette 22—26, 270 overhouders 12—16. 4 bok ken en geiten 3—8, 8 vette varkens per Kg. 62—05 ct., konijnen 0.50—1.25, kippen 0.400.90, eenden 0.40. BROEK OP LANGENDIJK, 19 Oct. Schotsche muizen 1.40, eigenh. 2.d), bl. dito 2.60—3.10, grove eigenh. 2.10—2. <0, gr. bh eigenh. 2.20. uien 2.10-2.90, drielingen L10 —1.30, grove 2.50-3.20, gele nep 4.30-4.90, peen A 1.40—1.80, B 1.70—2, C 1.30—1.40, kroten 1.30—2.40, rammenas 1—2.60, prei 3.10. Veiling duurt voort. NOORDSCHARWOUDE, 19 Oct. Schotsche muizen grooten 1.802.20, eigen- heimers 2.40, bl. dito 2.90, Bevel. 2.20—~.30, bl. aardappelen 3.30, uien 2.402.60, drie- lingen 1.201.40, grove 2.803.20, gele nep 4.50—4.70, peen 0.90—1.90, spercieboonen 13 —19.70, kroten 1.30—2.20, roode kool 2.30— 3.50, witte kool 1.30—2.50, gele kool 1.80— 2.30, groene kool 2.30, D. witte kool 2.80, an dijvie 0.701.20 ALKMAAR, 18 Oct. Aardappelen 2.60—3.60, andijvie 0.30—1.80, appelen 36, bloemkool I 914.50, idem II 2—6, boerenkool 2.60-4.10, bieten 1—3.50, druiven 8—12, gele kool 1—2.40, groene kool 1.403, kropsla 0.501.70, knolselderie 2.20 —4, peren 2—11. prei 3.60—5.20, peterselie 0.501.10, postelein 0.220.30, raapstelen 1.—roode kool 2.60—5.20, selderie 0.50—1.80 spinazie 0.361.05. spruiten 511, snijboo- nen 12.50—14, dubbele spercieboonen 1.80— 4.35, tomaten 2 60—5.80, uien 1.60—3, worte len 1.20—3 per 100 kg., idem 1.50—3 per 100 bos. AMSTERDAM, 18 Oct. Veemarkt. 21.0 vette kalveren: le kw. 58—64 ct„ 2e kw. 40—52 ct., 3e kw. 30—44 ct. per Kg. levend gewicht; 57 nuchtere kalve ren f 7—11 per stuk. 105 varkensj vleesch- varkens, wegende 90110 Kg. 7578 ct., zware varkens 7578 ct., vette varkens 75 —78 ct. per Kg. slachtgewicht. Aangevoerd 1 wagon geslachte runderen uit Denemar ken. Overzicht: Vette kalveren matige aan voer, weinig eerste kwaliteit, welke hooger in prijs was. De mindere soorten zeer stug ge handel, met terugloopende prijzen aan 't einde der markt. Nuchtere kalveren zeer matige aanvoer, stugge handel, prijzen la ger. Varkens zeer matige aanvoer, zeer ma tige handel, onveranderde prijzen. ONGELUK. De heer Takes uit den Poelweg te Den Haukes, reed gistermiddag achter tegen den auto van den heer C. Metselaar aan. T. be kwam hierdoor eenige verwondingen. ZIJN OEROUDE ZWEMTRADITIE DOET HEM ZEGEVIEREN. Sedert duizenden jaren is in Ja pan, het rijk der duizend eilan den, het zwemmen voor bijna een ieder een noodzakelijkheid. Reeds in de oudste mythen der Japan ners wordt de zwemkunst ver meld en terwijl oorspronkelijk voornamelijk visschers deze sport beoefenden, ontwikkelde zij zich in den loop der eeuwen tot een typische bekwaamheid der mili tairen. De verschillende zwemscho' len hadden tot taak de soldaten te leeren rivieren over te zwem men, of over grachten te komen, die de verschillende vestingen om gaven. Zwemmend schieten. Doch het uiteenloopende karakter der Ja- pansche rivieren leidde ertoe, dat militaire zwemscholen ontstonden, die ieder een speciaal systeem hadden dat tot heden aan toe nog onderwezen werd. De Moekaischool was er gespecialiseerd in het onderwijzen van gevechten in volle wapenrusting van man tegen man; de „Shindenschool" leerde hoe men groote af standen, met den stroom mee zwemmend, kon afleggen. De „Kwankai" onderwees borstzwemmen in zee. Zoo was de „Kobori- school" beroemd door het onderwijs in het oversteken van snel stroomende rivieren. De Kobori-zwemmer moet in staat zijn om, ge heel gekleed en uitgerust als een strijder, in het water met pijl en boog of met een geweer op den tegenstander te schieten. Bij deze school is de beentechniek hoofdzaak. De tegenwoordige keizer van Japan heeft, toen hij nog op de militaire academie was, geleerd volgens de Kobori-methode te zwem men. De beroemde schoolslagzwemmer Koi- ke, die te Berlijn op de Olympische Spelen in 1936 de Japansche kleuren verdedigde, was oorspronkelijk een Koborileerling; zijn opvallende beentechniek wijst daar nog op. Nog een belangrijke school is de „Soei- Foe", die het tegen de stroom in zwemmen onderwees, een stijl, die veel overeenkwam met het huidige crawlen. En de moeilijkheid was juist dat men de ze in 1920 in Japan bijna niet kende, terwijl men er thans in iedere stad talrijke vindt. Het Antwerpsche fiasco leidde ertoe, dat de Japanners westersche methoden gingen invoeren, die gebaseerd waren op de oer oude Japanscre systemen, zoodat men deze dus wilde laten samenwerken. En dit bleek nog niet zoo slecht gezien te zijn, want reeds vier jaar later, te Parijs, moest de wereld erkennen, dat de Japanners niet te onderschatten tegenstanders waren. In 1926 slaagde Takaishi er zelfs in de Olympische records van Weissmuller te verbeteren. Dit was het begin van de zegetocht der Japan sche zwemmers! Strijd tusschen Amerikanen Japanners. en KOIKE, de beroemde Japansche schoolslagzwemmer. Zwemles aan de gewone scholen. De Japansche zwemscholen, die de legers der verschillende vorsten in de zwemkunst onderwezen, geraakten na 1870, toen Japan begon te moderniseeren, op den achter grond, doch sindsdien werd aan de gewone scholen zwemles gegeven. De onderwijzers waren óf uit de oude zwemscholen afkom stig, óf waren onderricht in de Europeesche en Amerikaansche methoden. De eerste keer, dat de Japansche zwem mers zich met anderen maten was toen de sportontmoetingen in het Verre Oosten te Sjanghai plaats vonden, waarbij de Japan ners zulk een uitstekend figuur sloegen, dat men hen als de beste zwemmers va# Oost-Azië beschouwde. Vooral de oude stijl werd hierbij algemeen bewonderd. In overdekte bassins ging t niet. Eenigszins anders was de toestand toen de Japansche zwemmers in 1920 deelnamen aan de Olympische Spelen te Antwerpen. Het bleek toen dat zij met hun oude sys'te- men weinig konden beginnen. De stijl was weliswaar uitmuntend voor het zwemmen in rivieren of in zee, doch de zwemmers faalden vol komen in overdekte bassins. De eenige mogendheid, die er tot nu toe in geslaagd was het tegen de Japanners noe te kunnen opnemen was Amerika. In 1932. te Los Angeles, legden de Japanners op de 100 meter. 1500, 200 borst en 100 rug beslag op de eerste en tweede plaatsen. In 1934 vestigde Makino een nieuw record op de 400 meter vrije slag. dat iets later door den Amerikaan Medica verbeterd werd. Het is dus te begrijpen, dat in 1935 de strijd tusschen Amerikaansche en Japan sche zwemmers te Tokio met buitengewoon veel belangstelling tegemoet gezien werd. Wederom behaalden de Japanners fraaie overwinningen en brachten zij eenige re cords op hun naam. maar toch was het re sultaat niet zoodanig, dat men van een nederlaag over alle linies bij de Amerika nen kon klagen. In ieder geval heeft men toch duidelijk begrepen, dat Japan en Amerika te Berlijn verreweg de meerdere der andere naties zouden zijn. Hoe komt het toch? Veel werd er reeds over het verba zingwekkende succes der Japansche zwemmers geschreven en gissingen aangaande de oorzaken van dit succes zijn al gemaakt. Zoo veron derstelt men dat de eeuwenoude manier van zitten, waarbij het ge wicht van het geheele lichaam op de hielen van de naar binnen ge draaide voeten rust, groote invloed zou hebben uitgeoefend op de po sitie van de voeten bij het crawlen. De iets naar binnen gedraaide voet ver groot bij den crawlslag de snelheid. Boven- dien heeft het Japansche ras buitengewoon gespierde beenen, die echter, vergeleken met de slanke figuren der Amerikanen, in verhouding tot het bovenlichaam vrij kort zijn. Doch ongetwijfeld hebben de Japanners een groot deel van hun succes te danken aan het feit, dat zij een oeroude, ingewor telde zwemtraditie hebben en dat zij niet hebben geaarzeld de nieuwe stijden hierbij te leeren en zich 'han te passen. VRIJDAG 20 OCTOBER 1939. Hilversum I. 1875 en 414.4 m. Algemeen programma, verzorgd door de NCRV. 8.00 Eventueel berichten ANP, Schriftlezing, meditatie. 8.15 Gramofoonmuziek (9.309.45 Geluk- wenschen) 10.30 Morgendienst. 11.00 Gramofoonmuziek. 11.15 Viool en piano en gramofoonmuziek. 12.00 Berichten. 12.15 Gramofoonmuziek (Om 12.45 Eventueel berichten ANP). I.00 Quintolia en gramofoonmuziek. 2.30 Christ. lectuur. 3.003.55 Zang met pianobegeleiding en gra mofoonmuziek. 4.00 Gramofoonmuziek. 4.30 Amsterdams Salonorkest. 5.00 Declamatie en gramofoonmuziek. 5.30 Amsterdams Salonorkest en gramofoon muziek. 6.30 Causerie: „De aanleg van den liefheb bers fruittuln". 7.00 Berichten. 7.15 Boekbespreking. 7.45 Gramofoonmuziek. 8.00 Berichten ANP, herhaling SOS-Ber. 8.15 Gramofoonmuziek. 8.30 Orgelconcert. 9.15 Reportage. 10.00 Berichten ANP. 10.05 Causerie: „Ons gezin in de crisis: Spre ken of zwijgen?" 10.35 Cello en piano en gramofoonmuziek. II.15 Gramofoonmuziek. 11.5012.00 Schriftlezing. Hilversum H. 301.5 m. 8.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 12.00 AVRO. 4.00 VARA. 7.3Ö VPRO. 9.00 VARA. 10.40 VPRO. 11.0012.00 VARA. 8.00 Eventueel berichten ANP, gramofoon muziek. 10.00 Morgenwijding. 10.20 Declamatie. 10.40 Zang, piano en gramofoonmuziek. 11.10 Gramofoonmuziek. 11.15 VARA-orkest. 12.00 De Palladians. aa5 A?erichten ANP> gramofoonmuziek 1.00 AVRO-Amusementsorkest. 1.45 Gramofoonmuziek. 2.00 Voor de vrouw. 2.10 Fluit en piano. 2.40 Declamatie. 3.05 Gramofoonmuziek. 3.304.00 AVRO-Dansorkest 4.05 Gramofoonmuziek met toelichting 4.3o Pianovoordracht. 5.00 Voor de kinderen. 5.30 Gramofoonmuziek. 6.00 De Ramblers. 6.30 Letterkundig overzicht. 6.50 Gramofoonmuziek 7.00 VARA-Kalender. 7(S.DCaCPU": "Het be?lnselProgTamma der 7.23 Berichten ANP. 7.30 Berichten. lil £yclus: "®e b°eken van den Bijbel (TV)" ?fnf "n Plano (met toelichting). landy(Cir.'' "Het °ntwaken van het Platte 9.00 Vraag en antwoord. 9-15 VARA-Maandrevue 9.45 Orgelspel. 10.00 Puzzle-uitzending. 10.15 Gramofoonmuziek 10.40 Avondwijding. U.00 Berichten ANP

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 3