DE HOOGE WATERSTAND DER GROOTE RIVIEREN. De controle op contrabande wordt door de Fransche en Engelsche marine met groote scherpte voortgezet. In menige Fransche haven is heel wat lading van neutrale schepen gelost Om den kans op verkeersongelukken bij eventueele verduistering tot een minimum te beperken, worden vele trottoirbanden in de Amsterdamsche straten wit geschilderd Een monument wordt beschermd tegen luchtaan vallen. Het kerkje van Asselt, bekend om zijn kunst schatten, wordt van zandzakbarricades voorzien Een .aanval" met Glenn Martins op Pasar Minggoe werd bestreden met de modernste karabijn-mitrailleurs tijdens de luchtafweer-oefeningen, welke gedurende de laatste weken regelmatig in West Java gehouden worden President Lebrun heeft in gezelschap van zijn echtgenoote een bezoek ge bracht aan de schuilkelders, welke onder het_ gebouw van de .Ecole de Médecine te Parijs zijn gemaakt. De precident laat zich omtrent de inrichting voorlichten Te Ravenswaay aan de Lek is voor het Amsterdam-Rijnkanaal een hulpdijk aangelegd, welke 6meter boven N.A P. ligt, doch door den hoogen waterstand thans gevaar loopt. Een bekisting wordt aangebracht, om het gevaar te keeren Nog steeds spoelen op de Nederlandsche kust mijnen aan, die van haar anker zijn losgeslagen. Een mijn wordt, na gedemon teerd te zijn, van het strand op Terschelling verwijderd De teraardebestelling van dr. ir. H. Wortman, voorzitter van den Zuiderzeeraad en oud-directeur generaal der Zuiderzeewerken had Dinsdag te Amersfoort plaats De kist met het stoffelijk overschot werd gedragen door personeel van de Zuiderzeewerken (boven); aan de groeve werd het woord gevoerd door ir. V. J. P. de Blocq van Kuffeler, hoofdingenieur-directeur van den Rijkswaterstaat d^x?.' Léon C. Nemry, gezant van België te Kopenhagen, is benoemd tot Belgisch gezant te den Haag, als op volger van baron Heriy

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 4