HEUMATIEK Kon.Marineen Landmacht HERMAN NYPELS' snsar"A s'™ Uniformen en Uitrustingen „De groote Parade" Oorlogsdreiging en oorlogsafkeer GEMBERB300D! Vrijdag 27 October 1939 Tweede BI ad Kunst- en Cabaretavond Bloemendaalsche Kunstkring r MILITAIRE KLEEDERMAKERIJ Toch een algemeen Sint Nicolaasfeest Aanbesteding op de Rijkswerf Om twee nieuwe kachels Burgerlijke Stand van Den Helder van de Zondagsschool-jeugd V oetbal-competitie „Zeemacht" „Voorwaarden waterlevering Middenstandsvereen. Den Helder Nieuwe zaak in huishoudelijke artikelen COR KRIGEE tfiaddnleiuu-ó i Gevarieerd programma met enkele uitstekende artisten. Gisterenavond vond in het Casino de kunst en cabaretavond plaats, gegeven door den Bloemendaalschen Kunstkring en ten bate van jiet Marine Rampen Fonds. Het programma dezer uitvoering bestond vóór de pauze goed deels uit zang en muziek, terwijl het daarna jn het teeken van het cabaret stond. Wat het eerste deel betreft, hier kon men <nkele artisten beluisteren, die ieder voor zich de aandacht opeischten. HERMAN NIELAND. Daar was de pianist Herman Nieland, die enkele malen bewijs gaf van zijn talent op den vleugel. Speciaal vermeld moge hierbij wor den de door hem zelf gecomponeerde „Lente- wals", een stuk muziek met fantasie en veel melodie, terwijl zijn parafraseeren over het beroemde „Wien, Wien, nur du allein" den vertolker haast tot een da capo dwong. Ook het nummertje Hongaarsche dans getuigde van zijn virtuositeit op den vleugel. Na Nie land was daar Hélène Ludolph, sopraan. Deze zong als eerste nummer het onsterfelijke „Wie nahte mir der S'chlummer" uit Webers „Der Freischütz" en zij zong deze aria met een voordracht en bewogenheid, die door het auditorium niet onopgemerkt bleven. Een zuiver orgaan, dat zoowel in de hoogere als lagere registers uitstekend tot zijn recht komt. De bariton Luc. Louman zong de aria „Alzati" uit de Herodiade van Massenet. Een forsch geluid en een volume dat belangrijk boven het middelmatige uitkomt. Dit bleek wellicht nog duidelijker in een aria van Moussorgsky, terwijl het duet „Silvio... Nedda" uit Pal- jazzo, hetwelk vertolkt werd door sopraan en bariton, eveneens aan hoog gestelde eischen voldeed. Een woord van waardeering mag hierbij zeker nog gesproken worden aan het adres van den bescheiden begeleider, Wilhelm Rettich, die zich op voortreffelijke wijze van zijn taak kweet. Zijn accompagnement was vrijwel feilloos. Wat het cabaretgedeelte betreft, hierbij was het in de eerste plaats de danseres Maud Kool, die een welverdiend succes behaalde. Door haar werden een herfst- dans, een Roemeensche dans en Strausz' „Geschichten aus dem Wienerwald" uit gevoerd. Maud Kool bezit uitgesproken talent. Gracieus en met volle bezieling beeldde zij de symboliek der dansen uit. Haar plastiek voldoet aan hooge eischen en met name de Herfstdans werd een treffende demonstratie van rhythme, fantasie en lenigheid. Het hartelijk ap plaus was dan ook zeker verdiend. Als declamator trad op Adriaan van Hees, de hoofdpersoon uit de film „Jonge Harten", die zoojuist een tournée in Nederlandsch- Indië en Australië beëindigde. Hij droeg voor „De ballade van de 4000 Friezen", een werk van een jong protestantsch dichter, dat echter een historisch karakter draagt. Daarna volg den nog enkele humoresques van Charivarius, waarin men Van Hees in een ander genre kon beluisteren. De kwaliteit van dit declameeren viel te loven. Een jong artist, die kennelijk talent bezit. Die weet te ontroeren en te be geesteren en wiens dictie en temperament een belofte zijn. Winny Hagedorn voerde een Bali- neesche dans uit. Zelf uit Indië komend, was de vertolking bij haar in goede handen. Op de muziek van de gamelan danste zij een dans, waarin men de symboliek voelde van den eeuwigen strijd van den mensch tegen de demonen. Een nummer dat ongetwijfeld in sloeg. Voorts waren daar nog de heer Nieuw- dorp en eenige andere heeren van den kring, die enkele snelteekeningen produceerden, waarvan de reproductie van de reclameplaat van het Marine Rampen Fonds het uitstekend deed. Was alzoo vrijwel ieder onderdeel in goede banden, het programma bleek één belangrijke fout te bezitten: de korte pauze's tusschen de Voor de DEN HELDER Eigen coupeur en ateliers. Prijscourant wordt gaarne toegezonden. Plannen In de maak. Eenigen tjjd geleden heeft men in een verslag kunnen lezen, dat dit jaar een algemeen Sint Nicolaasfeest voor de Heldersche schooljeugd wel tot de vrome wenschen zou behoorén. Het was niet mogelijk, hoewel liet betreurd werd, ditmaal het kinderfeest te ge ven. Uit zeer betrouwbaren bron ver nemen wij echter thans, dat de kan sen voor dit feest alsnog ten gunste gekeerd zijn. Het alg. Sint. Nicolaas- comité heeft namelijk een actie ter verkrijging van de noodzakelijke gelden ingezet en er bestaat aldus een kans, dat jong-Den Helder alsnog van de gaven van den Bisschop zal kunnen profiteeren. vele nummers bleken niet gevuld en werden daardoor hiaten. De bindende kracht van een conferencier miste men wel heel sterk, temeer waar ook een strijkje aan deze uitvoering ont brak. Mocht dit ensemble dan ook een vol gende uitvoering elders voor dit doel geven, dan zal men dit gemis stellig moeten voor komen. Met iemand als Adriaan van Hees in den kring lijkt dit ons echter niet al te moei lijk. Voorts had het eerste gedeelte van het programma iets ingekort kunnen worden, ter wijl de teekenscène eveneens enkele coupures vereischt. Maar overigens een uitvoering, waarin een aantal jonge menschen hun best gedaan hebben iets goeds te brengen en die daarin dan ook goeddeels zijn geslaagd. De uitvoering werd bijgewoond o.m. door burgemeester en mevrouw Ritmeester, door Mevr. Jolles en door eenige hoofd- en subal terne officieren van land- en zeemacht. De Commandant der Marine was door zeer drukke ambtsbezigheden verhinderd aanwezig te zijn. Het bezoek was overigens niet in overeen stemming met de gestelde verwachtingen. Dat was, gezien het doel van den avond, te betreuren. In hooge mate teleurstellend moet het feit geacht worden, dat juist zoo ontstel lend weinig animo bleek te bestaan van de zijde der marine. Men had toch minstens mo gen verwachten, dat deze categorie van haar sympathie met den opzet der uitvoering had willen doen blijk geven. Tenslotte nog een woord van dank aan de Casino-directie, die zoowel de zaal als haar personeel geheel belangeloos ter beschikking stelde. Uitslag van de openbare aanbesteding op 26 October voor het maken van gewapend betonvloeren en -schotten met bijkomende wer ken in het graanpakhuis, op de Rijkswerf te Willemsoord (Den Helder). P. Tuin, Den Helder f 8.770, C. Goes, Den Helder 8.980, P. Tuin, 't Zand8.980, R. Noppert en G. Oord, Den Helder 9.335, K. Duinker, Den Helder9.370,— J. Roomeijer, Den Helder9.395, P. Vermeulen en W. A. Ran, Den Helder9.470,— A. v. d. Wouw, Den Helder 9.500, Minneboo en Walboom, Den Helder 9.850, Modder en Cuperus, Den Helder 10.000, N.V. Bouwbedr. v.h. Doorn, Den Helder10.300,— P. Boerdijk, Den Helder 10.310, C. Th. Kwak, Den Helder 10.400, C. van Essen, Den Helder 10.480, C. Bot, Haarlem10.499, J. Brandsma en Bakker, Haarlem 10.500, Gebr. Kersbergen, Den Helder 10.500, A. K. Pik, Barsingerhorn 10.725, A. Driessen, Dreumel 10.900, Gebr. de Waard, Den Helder 11.240, J. Kuipers, Zurich (Fr.) 11.280, N.V. Ned. Betonmij. BATO, Den Haag11.400, J. P. Boot, Velzen-Noord 12.740, F. J. v. d. Zande, Bilthoven 15.100,— Bij schrijven van 27 September 1939 wendt het bestuur der Heldersche Schoolvereeni- ging zich tot den Raad met het verzoek om, ingevolge artikel 72 der lager onderwijswet 1920, medewerking te verleenen voor de aan schaffing van twee nieuwe kachels ten be hoeve van de Comeniusschool alhier. Het bovengenoemd bestuur acht de aan schaffing wenschelijk in verband met den slechten toestand van twee tot nu toe ge bruikte kachels. Omtrent deze aangelegenheid hebben B. en W. het advies ingewonnen van den directeur van gemeentewerken. Het rapport van dezen hoofdambtenaar van 5 dezer is bij de stukken overgelegd. Hieruit blijkt, dat de twee kachels, waarvoor de nieuwe kachels in de plaats zou den moeten komen, er wel aan de buitenzijde eenigszins onoogelijk uitzien, maar dat geble ken is, dat zij niet zijn versleten. Met den directeur van gemeentewerken en de commissie van advies welker rapport van 6 dezer eveneens wordt overgelegd zijn B. en W. van meening, dat op het verzoek afwijzend moet worden beschikt, omdat bij in williging daarvan de normale eischen, aan het geven van lager onderwijs te stellen, zouden worden overschreden. Op grond van een en ander stellen B. en W. den raad voor in dien geest te besluiten. ONDERTROUWD: J. van Dijk en F. H. de Bruin. GETROUWD: J. W. van Doorn en N. Geus. W. F. Hollander en J. Schotman. T. Jasper en G. Niggendijker. P. A. Risseeuw en B. Smid. C. J. Schoon en J. de Wit. BEVALLEN: H. Bregtnan—Kalis, z, A. M. de VriesHol, d. OVERLEDEN; S. Biersteker (m.), 65 jaar. Men schrijft ons: Morgenmiddag dan zullen ze komen. Uit alle deelen van onze stad, de kinderen, die op de Zondagsscholen zijn, die meedoen aan de groote demonstratie. Iedere Zondagsschool verwacht haar jeugdige bezoekers en bezoeksters al naar gelang de afstand om half drie of kwart voor drie. Iedere groep vertrekt vanaf haar eigen Zon dagsschool, eerst onder geleide naar de plaats van samenkomst, de Steengracht. Daar wordt dan de groote stoet opgesteld. Voorafgegaan door tamboers, verder met muziek en gesloten door hoornblazers zal de stoet door het cen trum haar propaganda-marsch maken: Keizer straat, Spoorstraat, Molenstraat, Mosterdbrug, Kanaalweg, Koningsplein, Koningstraat, Spoor straat, dan langs het Kegelhuis naar het Sta tionsplein. Daar zullen allen, door muziek ■be geleid gezamenlijk zingen, waarna de stoet in de oorspronkelijke Zondagsschool groepen weer zal worden verdeeld en in orde naar hun eigen lokaal en wijk worden teruggebracht. In die lokalen krijgen allen die ordelijk heb ben meegemarcheerd (en dat doen ze natuur lijk allemaal!) een „lekkere" en een „mooie" verrassing. Die wat verdient, die moet wat hebben! Ook kinderen die nu nog niet op een Zon dagsschool zijn, worden, want dat is ook eigen lijk het doel, vriendelijk uitgenoodigd a.s. Zon dag op een der Zondagsscholen te komen. Wij verwijzen daarvoor naar de advertentie in het nummer van morgen. Die „nieuwe" kinderen krijgen dan óók hun verrassing! Natuurlijk wordt gehoopt op goed weer. Wij ook wenschen dit vriendelijk opvoe dende streven van harte succes. Ongetwijfeld zullen veie kinderen, zoo vriendelijk daartoe uitgenoodigd, hieraan gehoor geven en de komende Zondag(en) deze Zondagsscholen be zoeken. Door verschillende omstandigheden hebben een paar deelnemers van de Kon. Landmacht zich genoodzaakt gezien uit de competitie terug te trekken. De Zuidelijke Batterijen en de af- deeiing Luchtbescherming zagen geen kans om de wedstrijden naar behooren te spelen door overplaatsing van verschillende spelers, dus trokken zij zich terug voor de beurt van spelen gekomen was. Ook van de Kon. Marine kon een Inrichting geen elftal bij elkaar krijgen, reden waarom wij ook de Marine Kazerne in de opstelling van Afdeeling A zullen missen. Het is wel jammer van de moeite die men tevergeefs heeft gedaan, maar er is hier sprake van overmacht. Gelukkig zijn de Af deelingen aangevuld met drie nieuwe ploegen, zoodat het verlies genivelleerd is. Het zijn de miliciens van H.Ms. „Van Speq'k", die apart in een elftal verkozen uit te komen. De Plaatselijke Dienst schreef nog met een ploeg in en tenslotte zond ook H.Ms. „Van Brakel" nog een late inschrij ving. Het 45ste R.I. moet ook enkele weken afzien, maar volgens onze informaties zuilen zij straks hunne achtergeraakte wedstrijden in halen. Het programma voor Zaterdag luidt: Afdeeling A. Terrein Watervogels: „De Kooy" IMiliciens „Van Speijk", 1.45 uur. OnderzeedienstPlaatselijke Dienst, 3 uur. Terrein Helder: Marine HospitaalH.Ms. „Wachtschip", 1.45 uur. Kijkduin AH.Ms. „Jan van Brakel", 3 uur. Afdeeling B. Terrein Rijkswerf: Stafmuziek21 G.B., 1.45 u. KijkduinVliegkamp „de Mok", 3 uur. Terrein Onderzeedienst: OfficierenZoeklicht- afdeeling, 1.45 uur. Kon. Instituut—Schorpioen I, 3 uur. WIE Z'N NEUS SCHENDT... In de Van Speijkstraat vond gisteren een aanrijding tusschen twee fietsers plaats. Een 19-jarige winkeljuffrouw kwam met een licht gewond gelaat uit den strijd. Pas op Er is een R in de maand de R van Rillerig weer, nog wel geen winter, maar alles zoo klam en kil en in Uw ledematen weer dat gevreesde stramme gevoel van rheumati- sche pijnen-op-komst... Waarom wéér willoos die pijnen te doorstaan, heel den langen winter door? Neen nü Uw maatregelen: doe een boledzuiverende kuur met Kruschen Salts. Dadrmee bestrijdt ge Uw rheumatiek in den oorsprong. Want de aansporende werking van Kruschen Salts op lever, nieren en ingewanden hergeeft deze organen hun oude energie en kracht. Méér en beter dan nu, zullen ze Uw bloed zuiveren van overtollig, schadelijk zuur, dat zich anders ophoopt in weefsels en ge wrichten en dat de oorzaak is van Uw kwaal. Tienduizenden bracht Kruschen uitkomst; waarom zoudt gij dan blijven lijden? Neem ook Kruschen Salts, hoe eerder, hoe beter. L. V. te Rotterdam schrijft: Met deze wil ik U mijn waardeering betuigen voor Kruschen Salts, daar ik al langen tijd lijdende was aan Ischias en niets afdoende hielp, totdat ik aan Kruschen Salts begonnen ben en daarmee prachtig resultaat heb be haald. Zoo wil ik U langs dezen weg alle lof toeroepen voor Kruschen Salts. In de hoop, dat er nog velen baat bij mogen vinden, dank ik U. Ook gij zult bij Kruschen Salts baat vinden; ook gij zult bij een regelmatig gebruik dé weldadige invloed ondervinden van de be roemde dagelijksche dosis. Verkrijgbaar bij apothekers en drogisten k 0.40. f 0.75 en 1.60 (extra groot pak). Fabrikanten: E. Griffiths Hughes Ltd., Manchester (Enge land). Opgericht 1756. (Adv.) Neem direct 'n "AKKERTJE", want "AKKERTJES" ziin dan van groote waarde. Ze be strijden koorts en infectie. "AKKERTJES" verdrijven de ziektekiemen, door hun af leidende werking. Bovendien bevorderen "AKKERTJES" het transpireeren, onmisbaar bij het doeltreffend bestrijden an kou, koorts en griep. '"AKKERTJES" stillen direct alle pijnen en maken dat U zich prettig gaat gevoelen. tegen hoofdpijn, pijnen, "nare dagen" Doos: 13 stuks - 12 stuivers; 2 stuks - 2 stuivers. B. en W. schrijven aan den Raad: In den afgeloopen winter zijn tal van water meters door vorst beschadigd. Over het alge meen moet dit worden toegeschreven aan na latigheid van de zijde der verbruikers, die ver zuimd hebben den watermeter voldoende vorst- vrij te beschermen. Op grond hiervan en ook, omdat het, getuige de waarschuwingen, welke de directeur der water- en lichtbedrijven elk jaar ter kennis van het publiek brengt, van voldoende bekendheid mag worden geacht, dat schade als bovenbedoeld op de verbruikers wordt verhaald, zijn de kosten van herstelling der meters aan hen in rekening gebracht. Een volledig voorschrift omtrent de aansprakelijk heid van de verbruikers op dit punt ontbreekt echter in de verordening: „Voorwaarden wa- terlevering". De commissie van bijstand voor de water- en lichtbedrijven heeft ons voorge steld hierin, door wijziging van die verorde ning, te voorzien. Wij kunnen ons hiermede vereenigen. Naar onze meening verdient het aanbeveling de bepaling, regelende de aansprakelijkheid voor beschadiging van watermeters, neerge legd in den laatsten zin van artikel 13 en thans luidende: „Alle schade, daaraan door handelingen van de, zijde der contractanten toegebracht, komt te hunnen laste" te wijzi gen: „Alie schade, daaraan anders dan door handelingen van de zijde der gemeente toe gebracht, komt ten laste van de contrac tanten". Het verdient o.i. voorts aanbeveling om in de verordening voor te schrijven, dat de ver bruikers, bij vriezend weder, verplicht zijn de watermeters vorstvrij te beschermen. Deze verplichting ware op te nemen in artikel 24 der „voorwaarden waterlevering", door aan den eersten zin, luidende: „Waterverbruikers zijn verplicht bij vriezend weder de afsluit- kraan te sluiten en de leiding leeg te laten loopen, ten einde bevriezing te voorkomen", toe te voegen: „Zij zijn voorts verplicht den watermeter vorstvrij te beschermen". In den eersten zin wordt nog een ondergeschikte wij- zigin voorgesteld, door tusschen de woorden: „leiding" en „leeg" in te voegen de woorden: „door middel van het aftapkraantje". Op grond van het vorenstaande stellen wij U voor vast te stellen de volgende Verorde ning tot wijziging der verordening, bevattende de voorwaarden voor de levering van water door de gemeentelijke waterleiding te Den Helder. Artikel 1. De laatste zin van artikel 13 wordt ge lezen als volgt: „Alle schade, daaraan anders dan door han delingen van de zijde der gemeente toege bracht, komt ten laste van de contractanten". Artikel 2. Artikel 24 wordt gelezen als volgt: „Waterverbruikers zijn verplicht bij vrie zend weder de afsluitkraan te sluiten en de leiding door middel van het aftapkraantje leeg te laten loopen, ten einde bevriezing te voorkomen. Zij zijn voorts verplicht den wa termeter vorstvrij te beschermen." Artikel 3. Deze verordening treedt in werking op 1 November 1939. In de algemeene vergadering van gisteravond is bij enkele candidaatstelling tot voorzitter van de Middenstandsver. Den Helder gekozen, in de plaats van dhr. v. Willigen, die wegens vertrek naar elders zijn functie moest neer leggen, de heer P. H. Spruit. De heer Spruit had reeds zitting in het bestuur van de Mid- denstandsvereeniging. In de plaats van de aftredende bestuursleden, de heer Jao. de Boer en L. Elte werden gekozen de heeren J. D. Brandt en T. C. Govers. In het perceel Sluisdijkstraat No. 70 heeft de heer A. Bekebrede een zaak in huishoude lijke artikelen opgericht. In hetzelfde pand bevond zich voorheen de speelgoedwinkel van den heer S. J. Prins. De aandacht zij er op gevestigd, dat de zaak Zaterdag om 2 uur geopend wordt en dat men bij aankoop van minstens 1.een surprise ontvangt. Voorts zie men de advertentie in dit nummer. VAKSCHOOL VOOR MEISJES. Geslaagd voor het examen Hulp in de Huis houding: Mejuffrouw J. Bosselaar. OVERTREDING HUUISARBEIDWET. Tegen een drietal personen, waarbij een winkelchef werd gisteren proces-verbaal op gemaakt terzake overtreding van de Huis- arbeidswet, Het is een merkwaardig geval met dezen oorlog. Telkens worden de gruwe lijkste dreigementen geuit en door de tegenpartij aanvaard en evenzoovele malen gebeurt er niets. Dat is te zeggen, er wordt aan het Westelijk front gescher mutseld, de „sluipmoordenaars" op zee doen hun satanisch werk, de „booze geesten" in de lucht gaan rond om dood en verderf te verspreiden, maar dit alles heeft tóch niets uitstaande met een tota len oorlog, die men van het begin van den strijd af gevreesd had. Er is oorlogsdreiging. Als men in Duitsch- land gesproken heeft, dan komt prompt het dreigende antwoord van Engeland, dat men iedere daad met een tegendaad zal beant woorden. Tot op dit oogenblik gaat de oorlog naar den wil van Engeland, echter niet naar dien van Duitschland. Duitschland verliest door het verstrijken van den tijd en Engeland wint er door omdat het zijn posities beter kan con- solideeren en zich sterker kan voorbereiden op een eventueelen grooten aanval. Grooter dan de oorlogsdreiging is echter de oorlogsvrees. Zoowel in Duitschland als in Engeland huivert men terug voor den grooten strijd. Men weet welk een ellende die over het eigen volk zal bren gen en dat men er niets mee te winnen, doch alles mee te verliezen heeft. Boven dien, het volk is afkeerig van den oor log. In dit opzicht is er wel een groot en gelukkig verschil met den vorigen wereld oorlog. Men heeft daarmee zoo bittere ervaringen opgedaan, dat men een afkeer gekregen heeft van een herhaling van al het leed, dat over millioenen gebracht wordt. Oorlogsenthousiasme, zooals in 1914, waarbij de troepen zingend en dan send naar het front gingen, ontbreekt. Het gaan naar het front is voor velen als een uittocht ter begrafenis geweest. Er was groote somberheid, laat ons niet spre ken van onwil, om naar den stryd te gaan. Wil Duitschland dus oorlogsenthousiasme wekken, dan moet het eerst zorgen voor een verbitterde stemming tegenover den vijand. En dit ^chijnt het voornaamste onderwerp te zijn geweest van Hitier met zijn gouwleiders. Havas heeft uit zeer betrouwbare bron ver nomen, dat Hitier als taak aan zijn gouw leiders gesteld heeft om een felle beweging der openbare meening tegen Groot-Britan- nië in het leven te roepen en aan te wakke ren. Bovendien zullen zij de regeering moe ten helpen, zoo heet het, bij het streven om stroomingen van verontwaardiging in de wereld te wekken, tegen die mogelijkheid. Alle berichten over wreedheid en onder drukking door de Engelschen, van de vroegste tijden af tot op heden zullen daarvoor dienst moeten doen. Pers en radio zullen worden gemobiliseerd om het volk zoover te krijgen, dat het alleen met afgrijzen kan denken aan een Engelsch- man. Geen methode zal te gemeen zijn om dit doel te bereiken. In den oorlog zijn alle methoden toegestaan. Moraal en fatsoen zijn woorden, die men in dezen tijd gerust uit de woordenboeken kan schrappen. Men begrijpt evenwel, dat met dit alles nog wel maanden heen kunnen gaan, voordat het doel bereikt is. Als men zoolang wil wachten met den grooten strijd, hebben we dus nog even den tijd. Het zou goed zijn in dien tus- schentijd alle leiders en alle militairen eens te brengen in het land, waar de laatste strijd zich heeft afgespeeld: Polen. Dit geeft een zoodanig beeld van ellende, dat men mis schien genezen zou worden om dien waan zin voort te zetten. De verwoestingen van Warschau en de steden rondom schijnen zoo in-treurig te zijn, dat de bevolking op het oogenblik aan de grootste ellende ten prooi is en dat een hongersnood voor de deur staat. Misschien zou zoo'n beeld de heeren tot het inzicht kunnen brengen, dat iedere oorlog een misdaad is tegenover de menschheid en in het bizonder tegenover het eigen volk (iats aparri) per stuk f 0.35 v. Galenstraat 71. Tel. 399 BENOEMD TOT HOOFD B.L.O. SCHOOL. Benoemd tot hoofd van de school voor Buitengewoon onderwijs (zwakzinnigen) te neek, de heer J. Bakker, onderwijzer aan de B.L.O. school alhier. RIJKSWERF TE WILLEMSOORD. Met ingang van 1 November 1939 is de

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 5