Wilna weer Littausch City of Flint" als blokkadebreker Op zoek naar den tweeden gruwelkoffer verleden Tien regels voor Koning Leopold nongeluk in Schotland Ltaüc ziet den Balkan één Paus wijdt twaalf missiebisschoppen Scheurïnj onder Duitschers in Joegoslavië Lijken dreven op bet water Pauselijk woord niet voor Duitsche ooren Toenemende ontstemming in Amerika Toch een korte oorlog? Oostenrijksche Monarchisten weren Z'ch Mussolini schetst Ita'ie's toekomst Westelijk Witrusland bij de Sovjetrepublieken Men gaat praten in Britsch=Indië Postvluchtcn op Indië Weer rundvee uit de markt VEEHOUDERIJCENTRALE GEMACHTIGD. van het Leger rukt de stad binnen. Vreugdevolle stemming onder de bevolking. Onder gelui der klokken en gejubel der bevolking, zijn Zaterdagmiddag de Littau sche troepen Wilna binnengerukt. Negentien jaar was de stad onder Poolsch bestuur, ge weest. Over communistische actie in de stad hoort men niets meer, blijkbaar is deze op bevel van Moskou stopgezet. De Russen houden nog een gedeelte dei- stad bezet, doch reeds is een begin gemaakt 'met den uittocht. De Sovjet-Russische missie is naar Rus land teruggekeerd. Gistermorgen zijn zestig Russische tanks uit Wilna vertrokken. De berichten over Sovjet-Russische expor ten worden bevestigd. Zoo hebben de Rus sen alcohol-reserves ter waarde van een mil joen meegenomen. Gedurende de laatste nachten hebben de arbeiders in de fabrieken geslapen om de geïnventariseerde voorraden te bewaken, welker verdwijning hen met werkloosheid zou hebben bedreigd. Aangezien de kazernes nog door Russische troepen bezet waren, hebben de Litausche troepen den nacht buiten doorgebracht. Generaal Vitkauskas heeft den geheelen nacht met de Russische militaire autoritei ten onderhandeld. De Litausch-Russischc be prekingen, die in Kaunas van 22 tot 27 Oc- iober werden gevoerd, zijn geëindigd. Giste ren is een accoord onderteekend over de uit voering der militaire clausules. De vlag van Littauen geheschen. Gisterochtend is de Littausche vlag plech tig geheschen op den historischen Gediminas- berg. Het Littausche politiecorps heeft zich naar Wilna begeven tot handhaving van de orde. liet stadsbeeld is weer normaal. 35 menschen om het leven geko men. Officieel wordt medegedeeld dat bij een ongeluk in een kolenmijn in Fifeshire (Schot land) 35 personen om het leven zijn geko men. Daarenboven hebben 20 minder ern stige wonden opgeloopen. Drie moesten in een ziekenhuis worden opgenomen, doch hun toestand is niet ernstig. Het reddingswerk vindt voortgang en de luchtververscliing is hersteld. Zestien lijken zijn reeds geborgen. Slechts oen klein gedeelte van de mijn is getroffen. In de Valley Field mijn werken 450 man onder den grond. Het verluidt, dat behalve de slachtoffers der ontploffing geen mijnwerkers in de mijn zijn opgesloten. Zijn taak is het Europecschc con flict te localiseeren. Radio Roma heeft verklaard, dat dank zij le Italiaansche politiek de Balkanstaten thans vereenigd staan in een neutraal blok. Iieraan wordt toegevoegd: „De toekomstige taak van Itaiië is thans voort te gaan met werken aan de inpaling van het conflict, teneinde te voorkomen, dat de huidige oor log alle waarden van de Europeesche be schaving zal vernietigen, hetgeen tengevol ge zou hebben, dat iedere overwinning slechts een overwinning in naam zou zijn. Italië zal ervoor zorgen, dat de dag, waar op de vrede zal terugkeeren, de dag van herstel zal zijn in Europa, waarop alle oor zaken van oorlogen uit den weg geruimd zuilen worden." STALIN WINNAAR? Een aardige woordopstelling van de „Dai ly Express", welke de winnaar in de kamp der naties aanwijst, is te aardig om ze onze lezers te onthouden: MuSsolini II i tier Ch amberlain Da ladier W ie Wint? Zo is speciaal bedoeld voor bijgcloovigc communisten, die er zich blij mede kunnen naken, zegt het blad. GROOTE KERKELIJKE PLECH TIGHEDEN IN DEN ST. PIETER TE ROME. De Paus heeft gistermorgen in de St. Pieter twaalf nieuwe missie bisschoppen gewijd, waaronder zich vier inlanders be vinden, resp. afkomstig uit Oeganda, Ma- dagascar, Indië en China. Het was de eerste maal, dat Pius XII zulk een plechtigheid verrichtte en mede daardoor was een enorme stroom geloovi- gen naar de St. Pieter gekomen, waaronder alle vertegenwoordigers van missiescholen te Rome. Ook de kardinalen, de leden van het diplomatieke corps en vele kerkelijke hoogwaardigheidsbekleeders waren aanwe zig. Zooals reeds aangekondigd, hoorde ook een Nederlandsche priester tot de gister gewijde missie bisschoppen, t.w. mgr. H. M. Mekkelholt van de congregatie der priesters van het II. Hart van Jezus, apostolisch vicaris van Palembang (Sumatra). Verzet-partij tegen Hitler groeit snel. De jong-Duitsche partij van Nicolaas Hass- linger, die als reactie op het voornemen van Hitler de Duitsche minderheden naar Duitschland over te brengen, bij de Duit schers in Joegoslavië verrot propageert te gen de nat. socialistische leerstellingen en hen aanspoort tot loyale samenwerking mot de Serven en Kroaten, gaat, zoo meldt Ilayes, snol vooruit. In het gebied Patrovgad in den Banaat zouden de laatste dagen ruim 2.000 aanmel dingen ontvangen zijn. Hasslinger heeft on langs in Bcgrado vertoefd en contact ge zocht met politieke kringen, wicn hij om den steun vroeg der Servische partijen. Weer een Duitsche duikboot tot zinken gebracht. Het schijnt dat de Fransche marine eer gisteren een groote Duitsche duikboot tot zinken heeft gebracht, aldus Ifavas. Ver scheidene aanvallen werden tegen ue Duit sche duikbooten ondernomen en het schijnt, dat minstens een dezer aanvallen met succes bekroond is geworden. Op de plek heelt men de lijken van Duitsche officieren en matro zen drijvende gevonden. Uit Duinkerken meldt Havas voorts, dat een treiler de lijken van een Duitschen offi cier en drie matrozen heeft opgevischt en aan land gebracht. Waarschijnlijk betreft het hier leden dér bemanning van een on langs tot zinken gebrachte duikboot. De lijken hadden niet lang in het water gele gen. Ook zijn aan hot strand nog twee lij ken van Duitsche matrozen aangespoeld. SPECIALE VOORZORGEN RONDOM DE ENCYCLIEK. Het Duitsche vrijheidsomroepstat.ion,, dat zooals bekend ageert tegen de huidige Duitsche regeering, heeft gisteravond ge mold, dat in Keulen de Gestapo speciale voorzorgsmaatregelen zou nemen om te verhinderen, dat de geestelijkheid de volle dige lezing van de Pauselijke encycliek aan haar parochianen bekend maakt. Duitsche pers over de rede van den koning der Belgen. Belga meldt uit Berlijn, dat de „Voelki- schor Beobachter", de „Deutsche Allgcmei- ne Zeitung" en de „Berlincr Boersenzeitung" van de rede van Koning Leopold een samen vatting in tien regels publiceeren. Deze sa menvatting is in de drie bladen gelijk Com mentaar wordt niet geleverd. De Russen helpen de Duitschers zooveel mogelijk. liet wordt duidelijk, dat de Russen de Duitsche prijsbemanning. welke het Ameri- kaansche schip „City of Flint" naar een Duitsche haven moet overbrengen, zooveel mogelijk wil helpen om de op de loer lig gende Britsche oorlogsschepen te ontwijken. Noch is Moskou, noch in Berlijn kan de steeds maar weer informeerende Ameri- kaansche regeering inlichtingen over liet schip krijgen. De Russen zeggen, dat het schip machine-averij had, zoodat het langer in de haven van Moermansk houden, niet in strijd was met de bepalingen van het inter nationaal recht, terwijl de Duitschers zeer ontwijkende verklaringen geven. Vast schijnt nu wel te staan, dat het schip de Russische haven heeft verlaten met do Duitsche prijsbemanning aan boord, terwijl de Amerikaanschè bemanning in Rusland wordt vastgehouden Ontstemming in Amerika. In Amerikaansche politieke kringen neemt dc ontstemming in verband met de affaire van dc City of Flint voortdurend toe. Van bevoegde zijde wijst men op een tegenspraak tusschen de diplomatieke rapporten uit Mos kou en Berlijn. Volgens mededceling van den ambassadeur te Moskou, Steinhardt, heeft Potemkin verklaard order te hebben gegeven tot het onverwijld vrijlaten van het schip, dat onder bevel van de Duitsche prijsbeman ning met onbekende bestemming vertrokken zou zijn. Daarentegen zou de City of Flint zich volgens de inlichting, die de Wilhelm- strasse aan den Amerikaanschen zaakge lastigde verstrekt heeft, nog steeds in dc ha ven van Moermansk bevinden. Het is duide lijk, zegt men, dat deze verschillende lezingen ten doel hebben het de Duitsche bemanning mogelijk te maken de Britsche blokkade om den tuin te leiden. Caillaux over de kansen. BENZINE EN ERTSEN DE SLEUTELS VAN HET CONFLICT. Joscph Caillaux, de oude Fransche staats man, die voorzitter is van de senaatcommis- sie voor financien, is de eerste prominente staatsman, die openlijk de mogelijkheid van een korten oorlog onder oogen ziet. In dc Paris Soir schrijft hij over de Duitsche kan sen om noodzakelijke levringen vopr de voortzetting van den oorlog te verkrijgen. Hij verklaart, dat wanneer de geallieerden zouden weten hoe zij gebruik moeten ma ken van hun voordeelen en zich concen treerden op benzine hun triomf in korten tijd zeker zou zijn. Caillaux legt er den na druk op, dat de leveranties van benzine en minerale ertsen sleutels vormen van het huidige conflict en aangezien de meeste benzine over zee moet worden aangevoerd, moet de partij, die de zeeën bchecrscht, die leveranties controleeren. Cailaux voegt hieraan toe, dat het waardevolle, prima mi nerale erts uit Zweden via den Atlanti- schen oceaan wordt aangevoerd door de Noorsche haven Narvik. Transport over de Oostzee zou eerst den aanleg van een spe ciale spoorlijn noodig Vnaken. „Dc weste lijke mogendheden zouden een ontstellende ondeskundigheid moeten toonen om den oorlog te verliezen." SAMENWERKING TUSSCHEN OOSTENRIJK-HONGARIJE EN TSJECHO-SLOWAKIJE? Uit kringen van Oostenrijksche monar chisten heeft de „Intransigeant" dc volgen de inlichtingen ontvangen: Lrowel naar meelang van aartshertog Otto van Habsburg als van de legitimis ten moet het vraagstuk van het Donaubek ken opgelost worden door samenwerking van de successiestaten der vroegere dubbel monarchie om die landen zoowel van Bei lijn als van Moskou onafhankelijk te ma ken. Aan dezen taak wijdt zich thans aartshertog Otto in Parijs, zijn broer aarts hertog Robert in Londen en zijn andere broer, aartshertog Felix in de Vereenigde Staten. Men zegt daarentegen niets te weten van een uitvoerig memorandum dat tot de Fransche regeering en het Vaticaan gericht zou zijn. Genoemd blad voegt hieraan toe: I rins Starhemberg heeft in Parijs reeds een on derhoud gehad met ex-president Benesj van Tsjecho-Slowakije over een plan tot nauwe samenwerking tusschen Oostenrijk, Tsjecho Slowakije en Hongarije. Ook de Duitsche monarchisten schijnen zich weer te roeren, hoewel zeer in het geheim, daar vele leden van de vroegere Keizerlijke familie in Duitschland verblij ven en represailles der nat. Soc. leiders niet buitengesloten zijn, indien in 't openbaar op herstel van het Duitsche Keizerrijk zou worden aangedrongen. „Steeds meer en steeds beter!" „Boeren, kameraden, verhoogt de vruchtbaarheid der aarde." Gisteren is te Rome den aanvang gevierd van het achttiende jaar der fascistische jaar telling. De plechtigheden begonnen gister morgen met de uitreiking van prijzen door Mussolini in het Palazzo Venezia aan jonge mannen en meisjes, die wedstrijden op het gebied van cultuur, kunst, sport, arbeid en militaire opleiding gewonnen hadden in het afgeloopen jaar. Na de prijsuitreiking richt te Mussolini zich tot de jongelieden en de meisjes en zeide: „Het parool voor het acht tiende jaar luidt: Steeds meer en steeds be ter." Verder heeft de Duce bij de inwijding van Pomezia de vijfde stad der drooggelegde Pontijnsche moerassen, een korte toespraak gehouden. Hij zeide, dat het regime nog andere geweldige ondernemingen voor zich heeft te boeken en nog lang niet zijn taken en vooral niet de ontembare kracht van zijn wil heeft uitgeput. „Boeren kameraden, gaat terstond aan het werk met verstandige vol harding en verhoogt in het belang van de natie dc vruchtbaarheid der aaide, die op uw arbeid wacht. Deze hoeven, die u gege ven zijn, zullen eens uw persoonlijk eigen dom zijn." Aangesloten bij de Wit-Russische Sovjet-republiek. De nationale vergadering van Westelijk Wit-Rusland heeft met algemeene stemmen een verklaring aangenomen, waarin zij ver zoekt Westelijk Wit-Rusland, dat tot dezen oorlog bij Polen was ingelijfd, op te nemen in de Wit-Russische Sowjetrepubliek. De openingstoespraak werd gehouden door den oudsten afgevaardigde, een (i8-jarigen ar men boer. Stalin werd tot eere-voorzilter ge kozen. Op dc agenda werden o.m. geplaatst dc inbeslagneming van den grondeigendom en de nationalisatie van banken cn groote in dustrie. Groote parade te Lemberg. Voor den stadsschouwburg in Lemberg hebben eenheden van het roode leger giste ren een parade gehouden. In den schouw burg was den nationale vergadering der westelijke Oekraïne bijeen. Twee uur lang trokken de troepen langs. Ze werden gevolgd door een optocht van de arbeiders der stad. Metaalbewerkers, trampersoneel, onderwij zers, enz., marcheerden voorbij met roode vlaggen cn leuzen, welke de historische be sluiten der nationale vergadering goedkeur den Ook droegen zij portretten van Marx. Engels, Lenin en Stalin mee. In het geheel namen 2CO.OOO arbeiders aan den optocht deel. Onderkoning roept leiders naar Delhi. De onderkoning, lord Linlithgouw, heeft de leiders van de congrespartij en van de Mohammedaansclie Liga uitgenoodigd naar Delhi te komen oun de komende week een bespreking te houden. Op de heenreis landde de Pelikaan gisteren te Bandoeng en de Gier te Jodhpoer; de Torenvalk kwam op de terugreis te Basra aan. Naar men ons van bevoeg de zijde mededeelt, heeft de minister van Economische Zaken, de Nederlandsche Vee houderijcentrale gemachtigd wederom over te gaan tot het uit de markt nemen van rund vee van dezelfde soort als den vorigen winter tot vleesch in blik werd verwerkt. Korens vraagt eerherstel! Stukje bij beetje heeft hofmeester Korens tegenover den Amsterdamschen substituut officier van Justitie, mr. de Blécourt, gruwelen verteld, waaraan hij zich heeft schuldig gemaakt in verband met den kof- fermoord. Deze verdachte gedraagt zich wel heel merkwaardig; tijdens zijn verblijf in de cel op het s.s. „Jolian de Witt" zat hij steeds, zoodra hij wist, dat iemand hem hooren kon, te zingen en vroolijke deuntjes te fluiten Tij dons het verhoor gedroeg hij zich zeer on verschillig en buitengewoon brutaal; hij zei de o.m. dat hij volledig in eere hersteld wil de worden! Snikken. De officier legde verd. het vuur zeer na aan de schenen en op de vraag of hij nu nog ontkennen wilde, is K. in gehuil uitgebarsten en heeft hij gezegd, dat hij ruzie met zijn vrouw had gekregen, dat hij haar een duw had gegeven, waardoor zij met het hooid op den rand van de kachelplaat gevallen was, dat zij een uur bewegingloos is blijven liggen en dat Hij toen in zijn angst op het denkbeeld gekomen is om het lichaam te verbergen. Hiervoor moest liij echter eerst de volkomen zekerheid hebben dat zij dood was en had hij liaar een aantal messteken in de hartstreek toegebracht. Hij ontkende echter de vrouw gedood te hebben, omdat hij zoo goed als zeker meende te weten dat zij reeds dood was. Hij bekende voorts, zooals wij reeds in het kort gemeld hebben, dat hij een deel van liet lijk in een tweeden koffer heeft gestopt, een nog nieuwen koffer, en dezen bij Ten schuur, weggeworpen. In dezen koffer be vindt zich o.m. het hoofd van de vrouw en het vinden van dit luguber bewijsstuk is voor de justitie buitengewoon belangrijk, om dat door een onderzoek van den schedel zou kunnen komen vast te staan, of het slacht offer werkelijk gevallen is, zooals verd. be weert. De politie doet dan ook een ernstig beroep op een eventueele vinder, zich te melden; straffeloosheid is verzekerd. Inmiddels hebben een honderdtal soldaten en veldwachters dc omgeving van Terschuur grondig afgezocht, doch niets gevonden. Twee vrouwen wachten... De verdenking tegen K. wordt nog sterker door de omstandigheden, dat hij eenigen ijtd tevoren aan boord van de Johan de Witt kennis gemaakt had met een 23-jarig meisje, die hij onder voorgeving dat hij gescheiden was, beloofd had te zullen trouwen. Een tragische bijzonderheid is nog, dat do vrouw van Korens op den dag van haai' sterven, haar man bij zijn thuiskomst uit Indië een feestmaaltijd ber°id had. Het schijnt, dat K. aan boord van de Jo han de Witt een detective-roman gelezen heeft, waarin een soortgelijke misdaad als hij zelf kort daarna begaan heeft, nauwkeu rig wordt beschreven. FEUILLETON Jaar't Engelscb van A. W. Marchmont 13. Toen de taxi voor mrs. Markhams huis stop- e, sprong hij er uit, gaf den chauffeur een oyalen fooi en liep ongemerkt de stoep van de tatige woning op. De huisknecht, die opendeed, deelde hem mee, dat mrs. Markham niet was, maar de >oodschap had achtergelaten of hij wilde wach ten tot hij terug was. Hij trad binnen met een gevoel of hij hier al heer en meester was en wilde zich naar de bibliotheek begeven om een sigaar te rooken. En onder het voortgaan vroeg hij: „Is miss Merrion thuis?" „Ja meneer," luidde het antwoord. „Ze is thuis gebleven omdat ze een bezoeker ver wacht mr. Cheriton." „Mooi, dan ben ik nummer een," dacht hij; toen, tot den bediende: „Zeg haar neen, waar is ze?" -es „In den kleinen salon, meneer." „O, dan ga ik zelf wel naar haar toe. Neen, doe geen moeite om mij aan te dienen. Ik weet den weg." En een vroolijk deuntje neuriënd liep hij de breede trap op en opende, na een kort klopje, de deur een glimlach op zijn lippen. Dessie zat op Tom -Cheriton te wachten en toen de deur open ging, keek ze op met een blos van blijde hoop op haar gezicht. Doch de blos verdween onmiddellijk toen ze inplaats van den man, dien ze liefhad, dengene zag, die ze van alle menschen op aarde het meest vreesde en haatte. Ze stond op om de kamer te verlaten, vastbesloten niet met de Montalt alleen te blijven. „Ik wensch u te spreken," zei hij, haar den doorgang versperrend. „En ik wensch niet in hetzelfde vertrek met u te zijn. Dan voel ik mij niet veilig." „Ik kan het mij voorstellen. U bent niet veilig alleen in een kamer met mij. Maar u loopt, door mij te ontvluchten, grooter gevaar dan hier te blijven. „Toch verzoek ik u mij niet tegen te houden. Dit is eenvoudig monsterachtig. Moet ik mis schien de hulp van de bedienden inroepen?" Hij keek een heele poos zwijgend naar haar, terwijl ze hem met een kleur van woede aan staarde. „U hebt gelijk. Het zou monsterachtig zijn om de bedienden te bellen. Het zou schandaal verwekken, voor u" hij wierp haar een drei genden blik toe „voor u, miss... Marlow. Nu, wenscht u nóg te gaan?" Hij trad thans terzijde ep met een hoonend- hoffelijke buiging opende hij dedeur. Maar de naam waarmee hij haar had aange sproken had het meisje gestriemd als een zweepslag en haar weerstand gebroken. Bleek en bevend viel ze op den dichtstbijzijnde stoel neer. „Het is heel dom van u, jongedame, om mij te noodzaken u zoo'n pijnlijken steek te geven," vervolgde hij, terwijl hij de deur weer sloot en naar haar toeliep. „Héél dom. Maar uw eigen zinnigheid heeft u parten gespeeld. U ziet nu zeker wel in, dat de zaken anders staan als bij ons laatste gesprek. Wanneer u zich vol doende hersteld hebt om mij aan te hooren zal ik u vertellen wat u beter kunt vernemen vóór uw vriend, mr. Cheriton arriveert." Het noemen van den naam van haar ver loofde was voor het meisje als een wond door een vlijmscherp wapen toegebracht en een zachte kreet ontsnapte haar. „Het spijt mij zeer u verdriet te veroor zaken," hernam de Montalt, en hij scheen zijn best te doen iets van sympathie in zijn stem te laten klinken, „en geloof mij, ik zou het niet gedaan hebben, als u mij niet ertoe had gedwongen. Zelfs nu ben ik nog bereid een wapenstilstand met u te sluiten. Ik wil veel liever uw vriend zijn dan..." De schijnheiligheid van zijn bewering prik kelde het meisje tot protest. Ze keek op, haar gezicht grauw en haar lippen trillend, en ze trachtte haar stem vast te doen klinken. „Zeg wat u te zeggen hebt, maar spaar mij die leugens over uw persoonlijke gevoelens. Op het oogenblik voel ik mij zoo verslagen, dat ik kalm naar u luisteren zal." „Uw heele levensloop is mij bekend," sprak hij rustig en koel, „ik zal u onomwonden ver tellen welk gebruik ik van plan ben van mijn kennis te maken." HOOFDSTUK X. De schaduw van het verleden. „Ik moet zeggen, miss Merrion" de Montalt wachtte even toen hij dezen naam had uitgesproken en viel toen zichzelf in de rede „ik zal u natuurlijk zoo blijven noemen, tot u mij noodzaakt een anderen naam te gebrui ken ik moet zeggen, dat het geluk niet be paald mét u is geweest. Integendeel, het is geheel aan mijn zijde. U hebt een verpletteren den slag gehad en-er komen er nog meer, maar vóór ik rustig, met u begin te praten, moet u eerst weer volkomen uzelf zijn. U hebt een be langrijke beslissing te nemen, maar ik wil geen voordeel trekken uit het feit, dat u nog half verdoofd bent van dezen eersten slag. Ik zal u daarom tijd om uw evenwicht terug te krijgen". „Ik ben volkomen in staat om aan te hooren wat u mij te zeggen hebt", antwoordde Dessie. „Maakt u het zoo kort mogelijk alstublieft". "?r°° ,^ee' veel 11013 11{ *-e zeggen", sprak de Montalt op langzaam nadenkenden toon. „U begrijpt zeker wel, dat er enkele dingen zijn waarover ik graag nadere bijzonderheden wil weten. Zoo is mij bijvoorbeeld niet de heele in houd van uw safe bekend ik weet, dat u er een in huur hebt bij de Safe Deposit Company en naafn. van za*J Jk het nog eens zeg- f®n.' k'J. zweeg opeens; hij had zijn stem reeds tot fluisteren gedempt toen hij haar zag schrikken bij het vermelden van de safe en hij keek om zich heen alsof hij te kennen wilde geven dat ze voorzichtig moesten zijn, zelfs terwijl ze alleen in de kamer waren. Haar antwoord gaf hem de eerste aanwijzing zou weg' dien ze vermoedelijk volgen „Gaat u door", verzocht ze. „Ik begrijp best, dat van wat moet worden gezegd, niets ver zwegen kan worden". „Nu dan, de naam waarop u de safe heb gehuurd is Marlow Dorothy Marlow; dat i de naam waarvan u dien Maartmiddag, vijf Jaa geleden weggevlucht bent; den middag toen op het station in Birmingham waardevolle J weelen hebt gestolen juweelen van ze groote waarde de robijnen van Rohilkuiw Dessie bewoog alsof ze protesteeren Wil doch zweeg. „De vader van Dorothy Marlow heette Anlll° ny Marlow", ging de Montalt meedoog^enlo voort; „hij had indertijd een goede Posjtie eenig vermogen; hij was bankdirecteur. Tot v zekeren dag twee mannen hem kwamen hal en in een politieauto wegvoerden; hij w wegens bedrieglijke handelingen tot een la 8 durige gevangenisstraf veroordeeld. Hij s echter niet in de gevangenis, zooals zijn %r den hadden gehoopt, dat gebeuren zou, kwam vrij en werd de vloek van zijn fa een dronkaard, een oplichter en een die:t het laagste allooi. Zijn vrouw was zoo in hem te blijven gelooven. Maar waarom ik doorgaan U kent de geschiedenis heter ik? Om kort "te gaan: hij maakte zijn familie diep rampzalig". nse. Dessie had met gesloten oogen en ine klemde vingers geluisterd en toen hij :erst oogenblik zweeg, scheen de kamer haar donker toe; daarop leek alles om haar h draaien; het begon te suizen in haar oore ze was bang, dat ze flauw zou vallen. Hij merkte den toestand, waarin ze zien vond, op. (Wordt vervolgd.)

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 10