Blauw-wit-KFC 7-2 Alkm. Boys-Succes 3-0 Atlas-W ieringerw. 4-1 Helder 2 verliest na feilen strijd B+K»C*-Oudesluis 0-2 H.R*Q 2 wint van HJR.C* 3 Succes 2-H»R.C* 4 1-1 Berger Sportvereeniging Kex^Azn D.O.S*-D*W*S* 4-6 t Gooi A*D.(X 2-L Storm vogels-Ajax 0-1 Haarlem-V*S*V+ 2-5 De Boys ver de meerderen, maar de scheidsrechter helpt hen aan de doelpunten. Het verloop van deze ontmoeting was on bevredigend. We hadden verwacht, dat de rood-witten hun gasten overtuigend zouden slaan en hoewel er niet de minste twijfel aan ■was of de Alkmaarders waren de sterkeren, wisten ze dit overwicht toch niet zoodanig in doelpunten om te zetten, dat we bevredigd naar huis gingen. Bij de Wieringers was de doelman veruit de beste.. De manier, waarop hij zijn taak vervulde, was het lichtpunt van den namid dag en het feit, dat hij zich driemaal gepas seerd zag, kan daaraan niets veranderen. De Succes-backs werkten behoorlijk, maar hun plaatsen liet te wenschen over en in de ver dere linies was het met ditzelfde plaatsen dooreen genomen bedroevend. Enkele malen wisten de voorwaartsen toch nog het Alk- jnaarsche heiligdom op vrij gevaarlijke wijze te benaderen en met een beetje geluk zouden ze de eer hebben kunnen redden. Dat Succes er in deze competitie niet veel van terecht bracht, verwondert ons na het vertoonde van dezen middag weinig. De Boys waren over alle linies actiever, ze combineerden beter en hadden gedurende 'het overgroote deel van den wedstrijd het spel in handen. Soms sloten ze hun bezoekers vrijwel geheel in. Onder deze omstandigheden had den we van hen gaarne een paar fraaie doel punten gezien, doch deze bleven, jammer genoeg, uit. De wedstrijd. De wedstrijd is nog slechts enkele minuten oud, als de scheidsrechter aan de Boys een vrije trap toekent. Een Boys-speler werd door Succes afgehouden en, volgens de thans gel dende voorschriften, was de straf volkomen correct. Succes vergat echter zijn backs in de hoeken van het doel op te stellen en daar door werd de vrije trap hen noodlottig. Het leer belandde buiten het bereik van den kee per vlak naast de goalpaal en de midvoor van de Boys, die voor een en ander zorgde, ver dient daarvoor alle lof (10). Geruimen tijd gebeurt er dan niets. Een enkele maal valt Succes uit en is het Boys-doel zelfs in nijpend gevaar, maar ge doelpunt wordt er niet. Na een kwartier domineeren de Boys vol komen en meer en meer wordt Succes ingeslo ten. Het schieten is echter maar matig en bij lange na niet goed genoeg om den Succes doelman te overtroeven. Als de wedstrijd ruim een half uur oud is, krijgt Goudsbloem, die ver buitenspel stond, den bal toegespeeld, hij geeft goed af naar het midden en onhoudbaar suist dan het leer in de touwen. De scheidsrechter, die, voorzoover we herinneren, in dezenwedstrijd niet één enkele maal voor buitenspel heeft gefloten, kende, on danks hevige protesten der Successen het doel punt toe. Een minuut later herhaalt zich de geschie denis van het eerste doelpunt, alleen was de overtreding dit keer, in het kluwen van spelers voor de goal, zeer dubieus. Zoo leidden de Boys met 30 en toen even later de rust inging, konden ze de thee gaan gebruiken met de gedachte, de beide puntjes wel binnen te hebben. Want ernstig gevaar was van den tegenstander nauwelijks te wach ten en het maken van drie doelpunten door Succes leek ons op zijn zachtst genomen een groote onwaarschijnlijkheid. Het ging aldus. De tweede helft bood weinig aantrekkelijks. Doordat de bezoekers de wind nu iets in den rug hadden, was het spel wat meer verdeeld, maar toch wisten de Alkmaar ders hun overwicht grootendeels te handhaven. Een enkele maal waren de bezoekers gevaarlijk en dikwijls bestookten de Alkmaarders het Succes-doel, dat echter niet meer te genaken bleek. Het plaatsen bij Succes bleef hopeloos en ook de Boys zakten wat af. Goed tot het einde toe bleven Goudsbloem en Brouwer, ter wijl de jonge Indri zich op prettige wijze bleef inspannen, zij het ook niet altijd met resultaat. Zonder dat er verder nog iets gebeurde, kwam het einde en hadden de Boys, gezien hun veldoverwicht, zeer verdiend, gezien hun voorhoedespel echter zeer geflatteerd, gewon nen met 30. Hit den Polder komt een groote ver rassing: de benjamin Oudesluis klopte den kampioen BKC in eigen hol met 20. En volkomen verdiend ook! Het was één der slechtste wedstrijden van BKC, die wij de laatste jaren zagen. Nadat het haar in den beginne wat had tegengezeten, terwijl ze meestal in de meerderheid geweest yas dank zij het windvoordeel, leek her. vuur hi de Poldersche gelederen geheel gcbiuscht. Oudesluis daarentegen bleef er op zitten dat het een lieve lust was, kreeg het heft in han den stond het toen niet meer af ook. BKC stond machteloos te prutsen om het robuste achterstel van Oudesluis te doorbreken. Van der Horst en Totté, beurtelings midvoor, ver toonden geen schaduw van hun in de laatste twee wedstrijden aan den dag gelegde door tastendheid. Keijzer had zijn dag niet en ruimde tenslotte me; een armblessure het veld voor Ligtendag. En de gebr. van Wees vaak juist dkn uitstekend als de rest faalt „gooiden er ditmaal ook al met de pet naar", om het zoo eens uit te drukken. Voor rust is BKC meestal iets in de meer derheid geweest, d.w.z. in het veld. Het betee- hende lang niet steeds, dat het meeste gevaar voor het doel van De Vries aanwezig was. De plotselinge uitvallen van de snelle DOSKO- voorhoede gaven Prins c.s. de handen vol. Toch sloeg de balans van de matige drie kwartier voetbal voor de pauze in BKC's voordeel door en de 0—0 stand bij de doelwisseling was dan ook wel eenigszins gefiatteerd voor Oudesluis. Circa 10 minuten na den aanvang ontsnapten de bezoekers n.1. tot tweemaal toe zeer for tuinlijk aan een achterstand en wie weet, of dit den verderen wedstrijd niet op beslissende wijze had beïnvloed. De eerste maal brak Totté handig door, zette keihard in en De Vries kon den bal slechts terugslaan, welke meteen door één der andere BKC'ers werd in gezet. Tegelijk hiermee klonk echter t fluitje voor een overtreding van Totté waarom, is ons niet duidelijk geworden en het doelpunt W'erd afgekeurd. Vlak er op maakte Van der Horst zich vrij en schoot van dichtbij zoo hard tegen den onderkant van de lat, dat de DOSKO-keeper slechts verbouwereerd had toe te zien. Als door een wonder spatte het leder uit inplaats van in de goal. Een derde schot, dat alle kwaliteiten van een voltreffer had, werd door Faardekoper gelost, maar dit stopte De Vries meesterlijk. Tegenover dit alles plaatste Oudesluis slechts enkele uitvalen, waarbij öf kansloos naast werd geschoten, of zoo, dat Prins kon redden zonder tot kunst en vliegwerk zijn toevlucht te nemen. De tweede helft. De tweede helft dreigde een herhaling te zullen worden van de eerste wat betreft de kwaliteit van het spel, dat geen van beiden door den schuin over het veld staanden wind op een hoog peil had weten te brengen. Maar aldra kwam er een verandering in het spelbeeld. Oudesluis werd enthousiaster. De zwarthemden zaten er meer op en toen ze na 5 min. een corner kregen, die Nannis goed nam, wérkte Arie de Graaf den bal netjes in het net (01). Vanaf dit oogenblik is Oude sluis steeds de meerdere gebleven. Door stevig ingrijpen zorgden Geerligs, Goet en Muntje- werf er voor, dat de BKC-voorhoede uit vorm als ze was geen schijn van kans kreeg om zich te herstellen. Geregeld werd de bal daarentegen naar de BKC-helft gedirigeerd en Slikker en Silver als verbindingsspelers maak ten, dat het trio Nannis-De Graaf-van Dok met snelle aanvallen een tweede en beslissende bres in BKC's moreel konden probeeren te schieten. Wat gebeurde ook. Nannis zette hoog voor, Prins trachtte door hoog op te springen den voorzit te onderscheppen, maar De Graaf was hem voor en kopte met een schitterenden sprong juist over Prins heen in het leege doel (02). Weliswaar trachtte BKC de zaak toen nog te forceeren, waarbij Paardekooper ver op drong en met alle technische gaven waarover hy beschikt enkele malen bijna door alles heen gedraaid was er stond een muur voor de DOSKO-,,goal", die van geen wijken wist en zich wist te handhaven ook. Beide ploegen kwamen met 4 5 invallers uit. De thuisclub miste o.a. Mieldijk; bij de gasten ontbrak Hazeloop, maar Klaas Schenk was weer in de gelederen als middenvoor. Het is een stevig partijtje geweest, wel eens te stevig, maar toch kunnen we het daarom nog geen ruwen wedstrijd noemen. Atlas speelde voor rust tegen den vrij krachtigen wind, maar nam reeds na een paar minuten spelen de leiding, toen G. Wij- ker van de lijn snel naar binen liep en scoorde. (Een staaltje van goed doorzetten). Wieringerwaard komt niet lang daarna in de meerderheid; met snelle aanvallen en redelijk goed samenspel wordt de A.-defensie op een zware proef gesteld. Schenk is de nog immer gevaarlijke schutter, die bijna niet te houden is, al trachten Post en Biersteker hem tel kens schaakmat te zetten. Een zeer hard schot van hem wordt subliem door den kee per gekeerd; nog een paar keer verkeert het A.-doel in groot gevaar, totdat de doelman tenslotte bezwijken moet, als de rechtsbinnen den bal naar Schenk centert en deze na een korten dribbel zóó hard inschiet, dat er geen houden aan is. 'Via een vrijen schop „loopt" dezelfde speler den bal bijna in het net, maar het leer ging net naast den buitenkant der paal. In dit tijdsgewicht had de W.-keeper niet veel te doen. Dat veranderde in de laat ste 10 minuten, toen Post c.s. het spel wisten te verplaatsen en het doel der gasten een paar maal zeer ernstig bedreigd werd. Uit een der strubbelingen werd in het strafschop gebied free-kick gemaakt en het was J. Wij- ker, die de penalty wist te benutten, zoodat met een 21 voorsprong voor Atlas de rust inging. Het was een goede le helft, die zich on derscheidde door de fair verloop en vrij be hoorlijk spel. De vertooning na rust viel daarom wel wat tegen. Atlas was nu abso luut heer en meester op het veld en legde W. haar wil op. Herhaaldelijk werd het doel be laagd en vooral J. Wijker had er zin in, die met z'n bror best kon opschieten. Eerstge noemde wist door 2 fraaie doelpunten zijn club veilig te stellen. Toen moest er nog een goed half uur gespeeld worden; een groote zege lag in het verschiet, maar Atlas beging de fout het spel te forceeren. Het ging alles te wild en te veel persoonlijk; het overleg was zoek, en hoewel de W.-keeper nog wel eens moest optreden, waren eerstgenoemde fac toren toch wel de oorzaak, dat in dat half Direct na den aftrap ontwikkelt zich van beide zijden een vlot, aantrekkelijk spel. Kous broek, de Helder-keeper, wordt het eerst aan den tand gevoeld, maar fraaie vleugelschoten van Peetoom en D. Schoorl stopt hij op uit nemende wijze. Aan de anderen kant is het L. v. d. Bogaerde, die zoo nu en dan eens gevaarlijk wordt, hij ondervindt echter wei nig steun van zijn mede-voorwaartsen en overigens is de Schagen-defensie goed op dreef. Na 15 minuten spelen denken we D. Schoorl te zien scoren, als hij den bal maar voor het intrappen heeft, zijn schot faalt echter jammerlijk. Niettemin is het deze speler, die met keurige passes telkens Peet oom aan het werk zet, een der gevaarlijkste menschen uit de voorhoede der thuisclub. Schagen neemt de leiding. Even later weer een listige combinatie op den Schagen-rechtervleugel, het leder belandt ten laatste bij de De Moor, die keihard in schietechter tegen het houtwerk. Maar dan komt Peetoom den terugketsenden bal tegemoet snellen en met een vervaarlijken kogel wordt Kousbroek kansloos geslagen (10). Een gevaarlijke situ» <e ontstaat voor het Schagen-doel, als L. Schoorl uït een door Helder genomen vrijen schop prachtig op eigen doel kopt. Maar er wordt toch weer weggewerkt. Beurtelings zijn de partijen in den aanval. Technisch is Helder misschien de meerdere, maar door haar open spel is de geelzwarte voorhoede veel gevaarlijker dan de witte. Grootes werkt weer prachtig, hij is een groot struikelblok voor de gasten. Brj een H.-aanval houdt hij echter naar 3e mee ning van den scheidsrechter den tegenstander te zwaar af en onder luide protesten van het publiek krijgt H. een penalty toegewezen. Deze wordt echter naast geschoten en het publiek is weer tevreden, hetgeen door veel gejoel wordt kenbaar gemaakt. Daar is Peet oom weer doorgebroken, oerhard is zijn schot, doch Kousbroek weet het nog te weren. Het wordt 20. Doch het is slechts uitstel van executie, even later is Peetoom er weer tusschen uit getrokken, na het geschermutsel krijgt D. Schoorl den bal, een haarfijne troughpass naar De Moor volgt en deze trapt het leder van flinken afstand hoog in de touwen. Een fraaie goal. Een minuut later denken we no. 3 te kunnen noteeren. De Moor komt alleen voor Kousbroek, maar als hij den bal even te ver voor zich uitspeelt, pikt de moedige Kousbroek hem deze van de schoenen. Nu is het weer Helder's beurt en komen er weer eenige kritieke situaties voor het Schagen- doel. Éénmaal laat keeper Slikker den bal vallen, terwijl hij door witjakken wordt om ringd, hij weet zich echter nog te herstellen. Tot de rust wijzigt zich den stand niet meer. Direct na de thee zit Schagen weer goed voor het H.-doel, maar Kousbroek doet in deze periode eenige wonderbaarlijke reddin gen. De volgende phase van den strijd is voor Helder. Vlot worden een serie aanvallen op gezet, waarbij nu ook meer open spel wordt gespeeld. Bremer en Middelbeek zijn er ech ter uitstekend in en ook doelman Slikker weet voorloopig van geen wijken. Tociï kunnen zij niet verhinderen, dat de witte linksbuiten een dot van een kans krijgt; De Leur zoekt het doel echter op een heel verkeerde plaats. Helder haalt in. Maar na een kwartier moet de S.-achter hoede toch zwichten. Een snelle aanval brengt den bal bij Veen, die resoluut inknalt (21). De wedstrijd begint nu een sensationeel karakter aan te nemen. Schagen worstelt zich los en voor het doel van Kousbroek ont staat de eene hachelijke situatie na de andere. Nu eens is Peetoom doorgebroken, dan weer D. Schoorl, ook De Moor probeert het keer op keer, maar Kousbroek is onge naakbaar. De Helder-keeper behoedt zijn ploeg nu voor een zware nederlaag. Een ver raderlijke kopbal van v. d. Ben stopt hij op onnavolgbare wijze. Ook Slikker zien we nog optreden, een welgericht schot van Luc. v. d. Bogaerde kon hg juist nog naast tippen Zoo verstrijkt de tijd onder heftige spanning, zonder dat er nog verandering in den stand komt. Op vrij normale wijze heeft gisteren een vooral voor de rust veel sterker HRC 2 van haar derde gewonnen. In de tweede helft gaf het derde wat heter partij waardoor ge- ruimen tijd de strijd iets meer gelijk op ging. De voorspelling van „Het Groentje", dat HRC 3 meer kans gaf dan het tweede is dus op deze wijze door de Racing-reserves ge logenstraft, en als we het eerlijk moeten zeggen, de tweede elftallers hadden nog met veel meer kunnen winnen, als het geluk hen even meer had meegezeten. Tallooze kansen gingen voor doel nog teloor. Vooral voor de rust toen HRC 2 een duidelijk overwicht had en dit dan ook in drie goede doelpunten uit drukte, had de score veel hooger kunnen zijn. In de tweede helft gaf het windvoordeel het derde gelegenheid onder den druk van het tweede vandaan te komen en op haar beurt konden ze het doel der „grootere broers" somwijlen geducht belagen. Het te- genpunt, dat het derde in deze periode scoorde, was dan ook dik verdiend. Het tweede won tenslotte met 41, waar door ze de gelegenheid benutte om de laatste plaats in haar afdeeling vaarwel te zeggen en hoogere regionen op te zoeken. Het eerste puntje binnen. Na langen tijd zagen we de Succes-reserves weer eens in actie en we waren er getuige van hoe deze geheel verjongde ploeg een wel verdiend gelijk spel bevocht op het bezoe kende HRC IV; zelfs was er de kans op een goede overwinning, doch deze 'werd niet be nut. Daarvoor traden de voorwaartsen niet agressief genoeg op. De doortastendheid van den aanval liet trouwens aan beide zijden veel te wenschen over. Samenspel en bal controle waren onvoldoende, terwijl er veel te weinig werd geschoten. Met het windvoordeel is S. 2 bijna de ge- heele eerste helft in den aanval geweest. HRC moest met man en macht verdedigen. De Successers brachten echter tallooze kan sen om zeep. Tenslotte bracht een voorzet van den rechtsbuiten succes. Door een mis sen van den H.-back had de S.-midvoor maar voor het intrappen (1—0) Kort voor rust kon de H.-linksbuiten met een ferm schot gelijk maken, nadat even tevoren zijn schot door de lat werd gekeerd. Overigens kwam H. er bijna niet aan te pas. In de 2e helft zag het er eerst naar uit, dat nu de rollen zouden zijn omgekeerd. H. kwam sterk opzetten en voor het S.-doel ontstonden benauwde oogenblinken. Het weg werken dtr S.-verdediging was overigens uit stekend. Backs en middenlinie kwamen er hoe 'anger hoe beter in. Toen S. df. eerste stormloopen met gunstig gevolg had doorstaan herste'.de zij zich en langzamerhand nam zij het initiatief weer over. Er werd hard gewerkt, doch de kansen, die spoedig kwamen, werden niet benut. Ook de afwerking van de thans minder talrijke aanvallen der gasten was niet vlekkeloos. In de stand kwam geen verandering meer. Mogelijk dat S. 2 door dit eerste succesje gesterkt' thans spoedig nog eens voor een overwinning zorgt. Alcmaria Victrix 3 versloeg Ber gen in een voor Bergen onfor- tuinlijken wedstryd. Neen; Bergen heeft in den wedstrijd tegen Aiciuana 3 geen geluk gehad. Met den straf fen wind mee waren de Alkmaarders over wegend sterker en dat de rust met 20 voor de Kaasstedelingen inging, mag inderdaad een wonder heeten. Want de beide backs en ook de doelverdediger kregen zooveel te doen, dat ze alle zeilen moesten bijzetten om zich de Kaasstedelingen van het lijf te houden. Na de pauze echter waren de bordjes geheel verhangen en was Bergen constant in den aanval. Heel Alcmaria verdedigde en met twee schoten tegen den paal en één tegen de boven lat hadden de Bergenaren wèl pech. Toen echter Sloot er op fraaie wijze 21 van maakte, hadden we eigenlijk wel op den ge lijkmaker gerekend. Maar het doelpunt kwam De Finale. Zondagavond 12 uur eindigden de wedstrij den van den Kegelbond „Hollands Noordpunt Hier volgt het eindresultaat van de vrge- baanwedstrgden en de Verrassingswedstrijden. Vrije-baanwedstryden: Seniores. 1. J. Lammers 45 2. J. Boerdijk i i i 1 43 3. M. Rosaw 4. Jac. de Boer i 4240—392 X 5. C. Goes 6. F. v. d. Meij 41 2* Juniores. 1. G. de Beurs41 2. F. Boersema i i i 40 3. K. Bregman j i 38 4. F. Grootveld i 38 Dames. 1. Mevr. Bijl 2. Boersema j i i av 3. de Jong 39 4. Helder38 2 X Dagprijzen, beschikbaar gesteld door F. Boersema, H. Boersema en M. v. Dijk, werden gewonnen door: J. Lammers i 45 F. Boersema 40 Mevr. Helder 38 2X Verrassingswedstryd: 1 M. Rosaj i 364 2. H. Boersema 810 3. Jac. de Boer672 Hierna had de prijsuitreiking plaats en be hoorde dit concours weer tot het verleden. juist aan den kant, waar niemand het had verwacht. Bergen was vér opgedrongen en ineens profiteerde de uit drie man bestaande voorhoede daarvan door snel door te breken en er 31 van te maken. Er waren toen nog slechts tien minuten te spelen en het was onbegonnen werd om dezen achterstand in te halen. Wel werd er enorm gewerkt, maar lukken deed er niets. Trouwens: over het algemeen heeft Bergen een slechten wedstrijd gespeeld. Behalve de in militairen dienst zijnde spelers liet ook Arie Urbanus verstek en dat beteekende een ge voelig verlies in de achterhoede, welke vooral voor de rust soms raar te schutteren stond. En dan het plaatsen! Er was nu letter lijk geen enkele spier, die behoorlijk plaatste, ook al had hij den bal geheel vrij. Bovendien was ook het positie kiezen sleht en niet zelden kwam het voor, dat twee of drie Bergenaren tegelijk op een bal liepen. Uit alles bleek, dat dit nood-elftal in geenen deele op elkaar was ingespeeld en het onderling begrijpen zoek was. Dames zien wij heel wat liever in de middenlinie dan als rechtsbuiten en aanvoerder Koster blijft o.i. de man voor de spilplaats. De Imkervleugel deed herhaaldelijk aardig werk, maar blgft toch te langzaam. Alcmaria speelde vooral voor de rust een vlotte, open partij voetbal en verdiende den 20 voorsprong dan ook volkomen. De uitslag 32 voor de gasten was o.i. wel de juiste verhouding geweest. Scheidsrechter Van Dam leidde den wed strijd kalm en goed. De vraag is: Wanneer zal Bergen weer eens de beide puntjes binnenhalen? Met wel zeer overtuigende cijfers heeft het elftal van Blauw Wit hedenmiddag zijn gasten, het elftal van K.F.C. een nederlaag bezorgd. Het eerste half uur van den wedstrijd was be slissend, want na die periode hadden de Am sterdammers reeds, dank zij een onbegrijpelijk gemis aan inzicht van de K.F.C.-verdediging, op de aanvalstactiek van Blauw Wit, een 50- voorsprong kunnen nemen. Zeer begrijpelijk is het dan ook, dat het maken van doelpunten op den achtergrond ge raakte, tot de pauze werd het spel bij de Blauw Witters tot in de perfectie uitgevoerd, na de rust haperde er nog wel eens iets aan, waar door K.F.C. in staat werd gesteld enkele ge vaarlijke oogenblikken voor het Amsterdam- sche doel te scheppen. Zelfs kon eenigen tijd van een gering K.F.C.-overwicht gesproken gesproken worden, totdat Hannema, de rechtsbuiten van Blauw Wit, het zesde doel punt voor zijn club maakte. Toen zakte het spel van K.F.C. ineen, hetgeen waarlijk niet te verwonderen was. Direct na den aftrap ontwikkelde zich aan beide zijden een vlot en aantrekkelijk spel. Wederzijds werden aanvallen op touw gezet, waarbij al spoedig bleek, dat Blauw Wit succes trachtte te bereiken door met ver naar voren gespeelde ballen de verdediging van de tegen partij te verrassen. Bergman maakte het eerste doelpunt voor Blauw Wit, nadat hem op flin ken afstand van het doel de bal was toege speeld en hij door een snellen ren alleen voor den doelverdediger kwam te staan (10). Het tweedé doelpunt der Amsterdammers kwam wel heel eenvoudig in hun bezit. Een door Westphal genome vrije schop zou enkele meters naast het doel terecht zijn gekomen, wanneer niet Hille, de linksback van K.F.C. zijn been had uitgestoken, waardoor de bal in het doel verdween. Van Nol die vanmiddag wel zeer zwaar bewaakt werd en terecht nam het derde doelpunt voor zijn rekening. Een onge veer op het middenveld genomen vrije schop bracht den bal over de hoofden van de K.F.C.- verdediging voor het doel en van Nol is er de speler niet naar om zich zoo een kans te laten ontglippen (3—0). Ook het vierde doelpunt was het gevolg van het feit, dat de K.F.C.- verdediging zich te gemakkelijk liet passperen. Van Nol plaatste den bal tusschen Mol en Hille door en de snelle Bergman zorgde er voor, dat doelverdediger Schaap geen kans kreeg. Bergman werd van nu af aan beter be waakt, doch daarmede was aan de productivi teit van de Amsterdamsche voorhoede geen einde gemaakt, want enkele minuten later wist Westphal den bal de uitgeloopen doelver dediger viel tevergeefs uit in te schieten (5—0). K.F.C. gaf. hoewel ontmoedigd, den strijd niet op, terwijl Blauw Wit de zaken wat kalmer ging aanpakken. Scheepsbouwer, de midvoor van K.F.C. profiteerde daarvan 'door een voorzet van rechts, enkele minuten voor de rust, in eens langs Ferwerda te plaatsen. Na de pauze bleek de achterhoede van K.F.C. de bedoelingen van de Blauw Wit-vóorhoede beter te doorgronden en werd het voor de Am sterdammers minder eenvoudig te doelpunten K.F.C. bleef zwoegen en zag zich al spoedig daarvoor beloond. Bij een aanval liep Ferwerda iets te vroeg uit zijn doel en Scheepsbouwer kreeg de gelegenheid hem te passeeren (52) Een oogenblik zag het er naar uit of de situatie een verrassende wending zou krijgen, doch Hannema maakte aan alle illusies van de K.F.C.-ers een einde (62). Blauw Wit nam hierna het spel weer in han den en had van Nol met zijn schoten minder pech gehad, dan zou de uitslag wellicht anders geworden zijn. Nu had hij nog slechts succes met een voorzet van Bergman )72(. Voor ruim 10.000 toeschouwers wist D.W.S. in het Utrechtsche Stadion een volkomen ver diende overwinning te behalen op D.O.S. Aan vankelijk zagen de Utrechtenaren kans de lei ding te nemen, toen de Leur Jr. na elf minuten den back van Stokken handig passeerde en keeper Bruist met een hard schot verraste (1—0). Terstond daarop bracht evenwel Dijkstra den stand op gelijke hoogte, daartoe in de gelegen heid gesteld door Fanger, die zich door de Utrechtsche verdediging heen had gewerkt (1—D. Hoewel D.W.S. tot aan de rust in het veld D.O.S. in alle opzichten de baas was, wist de Utrechtsche verdediging toch nog stand te houden. Op onverwachte wijze nam D.W.S. toch de leiding, toen Wiertz op ruim twintig meter af stand een hard schot inzond, dat Veenendaal verkeerd beoordeelde (12). D.O.S. liet zich hierdoor niet ontmoedigen en nog voor de rust scoorde Dumortier uit een corner van de Leur den gelijkmaker (22). De tweede helft begon sensationeel. Nauwe lijks was afgetrapt of Dijkstra had zich door de Utrechtsche verdediging heengewerkt en hergaf D.W.S. de leiding 23. D.O.S. hielp daarna D.W.S. aan een gemak kelijk doelpunt, toen de Leur Sr. den bal naar den geheel vrij staanden Dijkstra speelde, die deze kans natuurlijk benutte 24. De Utrechtenaren waren hierdoor ten zeer ste ontmoedigd. D.W.S. greep deze Utrechtsche inzinking aan om de score nog te verhoogen, waarvoor Dijkstra zorgde (2—5). Dumortier kopt uit een goeden voorzet van de Leur Jr. den bal in het doel (3—5). D.O.S bleef nu het D.W.S.-doel belagen. Uit een schermutseling was het opnieuw Dumortier die op handige wijze den bal in het doel kopte 45. Het spel werd forscher. Door een fout van den Utrechtschen back van Asten, die overi gens op een goeden wedstrijd kan terugzien, wist Fanger de overwinning voor D.W.S veilig te stellen (46). Het treffen tusschen 't Gooi en A.D.O. heeft een kleine en geflatteerde zege voor de Hilver summers opgeleverd, een overwinning welke vooral in de tweede helft in voortdurend gevaar heeft verkeerd. A.D.O. was toen namelijk overwegend ster ker en ware het niet, dat de productiviteit der Hagenaars veel te wenschen had overgelaten de zege was stellig niet in Hilversum gebleven! n d® eerste helft ging de strijd goed gelijk op. Het eerste succes kwam voor de thuisclub na tien minuten door Kreuning, weer tien mi nuten later zorgde Beugelaar voor een tweede den D'°', ondernam herhaaldelijk over den linkervleugel gevaarlijke tegenaanvallen welke tenslotte leidden tot een verdiend tegen- punt van Neuteboom. Met een 21-stand kwam de rust. In de tweede helft was A.D.O. zooals ge zegd overwegend sterker, doch de achter hoede der thuisclub, waarin de linksback weer van de partij was, wist den aanvallen met suc ces het hoofd te bieden. A.D.O. beging bovendien de fout de thuis club teveel in te sluiten, wat mede de produc tiviteit niet bevorderde. 't Gooi bracht het in de tweede helft tot slechts enkele uitvallen, welke echter, waar zij den steun van de halflinie ontbeerden, niet tot succes leidden. Het einde kwam tenslotte met 21, een ge lijk spel had de verhouding beter weergegeven. Met den wind in den rug was de thuisclub het eerst in den aanval en de voorhoede be naderde eenige malen dicht het Amsterdam sche doel. Aan den anderen kant zette Ajax een goeden aanval op, doch op het laatste oogenblik redde Haak Jr., die in doel stond. Na een "kwartier spelen trok Anderiesen mee ten aanval, gaf den bal door naar Ter Horst, die zijn club de leiding bezorgde. D"aarna tra den de gasten meer op den voorgrond, doch succes bleef uit. Bij de IJmuidenaren bepaalde de middenlinie zich te veel tot verdedigen, waardoor de voor hoede te weinig te doen kreeg. Later kwam hierin verbetering, doch de Voorwaartsen slaagden er niet in de Amsterdamsche verde diging te passeeren. Na de hervatting volgde weer een overwicht der thuisclub maar voor doel werd geen ge bruik gemaakt van de kansen. Uit een voorzet kopte Verdam den bal over de lat. Langzamer hand werd het spel verplaatst naar de andere zijde, waar van Wijngaarden een kans kreeg zonder succes te hebben. Stormvogels had tegen het einde nog pech, toen de bal tegen den paal ging. Het einde kwam met een over winning voor de gasten. Na vijf minuten spelens kopte de Haarlem mer Boeree een voorzet in, doch het doelpunt moest wegens buitenspel geannuleerd worden Daarna waren de IJmuidenaren, die met deii wind in den rug speelden, meer in den aanval Door het ontbreken van een schutter gingen de aanvallen echter verloren. Voor doel was de thuisclub gevaarlijker. Het duurde ruim een halfuur, alvorens Smit zgn club de leiding gaf Na de hervatting had Sterk pech, doordat een schot .tegen den paal ging. Smit zette zijn zijn spelers aan het werk en hij stelde de Winter m staat den stand op 20 te brengen. Hierna kwam V.S.V. opzetten en het spel werd veel beter dan voor rust. Daarbij kwam nog, dat de verdediging der thuisclub zwakke momenten had waardoor de IJmuidenaren weinig moeite hadden, om te passeeren. Spoedig zorgden Sterk en Balvers er voor, dat de stand weer gelgk was. V.S.V. bleef in den aanval en na weifelen in de Haarlemsche achterhoede maak- te Van der Kuil er 2-3 van. Op fraaie wHzè kopte Doehring een voorzet in en tenslotte bracht Sterk den eindstand op 2—5. enslotte

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 15