De Finsche weermacht Actie tegen de Amsterdamsche Bank RADIO Dr. Van Aalst ten grave gedragen Duitsche regeering waarschuwt Drie voetgangers overreden Door den wind voor truck geworpen De grootste steunpilaar des lands Bakkersknecht-inbreker Duitsch-Russische grenscommissie aan het werk Duurrecord voor vliegen verbeterd programma De onderhandelingen tusschen het groote Rusland en het kleine Fin land duren voort, en velen vragen zich af, wat het kleine land tegen het groote land zou kunnen begin nen, wanneer het tot een conflict zou komen. Het spreekt vanzelf, dat de Russische weermacht onein dig veel grooter is dan de Fin sche, doch Finland is paraat. Het Belgische dagblad de „Gazet van Antwerpen" publiceerde hierover het vol gende artikel: „Nauwelijks 21 jaar is Finland onafhan kelijk, of er dreigen weer gevaren. Van 1809 tot 1918 waren de Russen heer en meester in het „Land der duizend meren". De vraag is niet alleen: „Wat zal Finland doen?", maar zeer zeker ook: „Wat kan Finland doen?" Het Finsche leger begon pas, toen het afgerekend had met de Russische troepen. Men had inderdaad wel reden om aan te nemen, dat Rusland niet al te spoedig zou berusten in de onafhankelijkheid van Fin land, dat over gunstige strategische punten beschikt. Finland moest groote offers bren gen en het heeft dit gedaan in de over tuiging, dat de onafhankelijkheid op het spel stond. Finland was de eenige staat van de Scandinavische landen, die de vorming van een communistische partij verbood. Daartoe was niet alleen moed noodig, maar ook de mogelijkheden, om zich tegen den toorn van Moskou te verweren. En thans, na 20 jaar van Finsche onafhankelijkheid, moet men zeg gen: het Finsche leger is de groot ste steunpilaar van het land ge weest. WAAR HET LEGER UIT BESTAAT. Dit Finsche leger bestaat uit drie infan- terie-divisies en een ruiterij-brigade. Elke divisie is samengesteld uit drie infanterie- regimenten en één artillerieregiment. Zij worden aangevuld door speciale eenheden, waarvan b.v. te vermelden is een loop- graven-bataillon, een luchtafweerregiment, een pantsertroepenregiment, drie bataillons wielrijders, een vrachtauto-compagnie, een bataillon pioniers en een bataillon van den ordonnance-dienst. Tot de ruiterij behooren naast twee regimenten ruiterij een batterij rijdende artillerie en een escadron ordon- nance-troepen. HONDERD VLIEGTUIGEN. De Finsche luchtmacht is in de laatste jaren geheel gemoderniseerd. De lucht macht bestaat uit zes luchtmachteskaders en een eskader verkenningsvliegtuigen. Voor de opleiding van vliegeniers bestaat een school voor piloten en één voor meca niciens. Finland beschikt over iets meer dan 100 vliegtuigen, gedeeltelijk vervaar digd in Finsche vliegtuigfabrieken. De vloot van Finland is ontoerei kend om de kust te verdedigen. Maar de natuur komt Fin land te hulp. Door de vele in hammen is het mogelijk door het leggen van mijnen den toegang tot de kust bijna geheel af te slui ten. ALGEMEENE DIENSTPLICHT. In Finland bestaat de algemêene dienst plicht. Tot zijn 40ste levensjaar behoort de strijdbare Finsche man tot de eerste reser ve, van 40 tot 60 jaar behoort hij tot de tweede reserve. Het land is ingedeeld in 30 militaire districten. Het vredesleger van Finland bestaat uit 30.000 man, terwijl men door de premili- taire opleiding van jongens van 17 jaar en ouder, nog over 20.000 man beschikken kan. Maar een factor, die in andere landen maar een kleine rol speelt bij de weer macht, heeft in Finland groote beteekenis, namelijk de burgerwacht. De Finsche burgerwacht bestaat uit on geveer 100.000 vrijwilligers, die den eed van trouw aan het vaderland hebben afge legd. De burgerwachters ontvangen van den staat een geweer, een uniform, een helm, en een gordelriem met munitie. Er wordt zeer veel gedaan aan sport. Regel matig vinden schietoefeningen plaats zoo als in Zwitserland. OOK DE VROUWEN PARAAT. Bovendien is er nog een vrouwelijke burgerwacht, de „Lotta Svard", die onge veer 90.000 vrouwelijke vrijwilligers om vat. Zij bereiden zich voor om in oorlogs tijd, zooveel mogelijk burgerwerk uit de handen van mannen te nemen. Zij moeten eventueel ook zorgen voor de ambulance diensten, en het etenkoken en fouragceren van de soldaten. Finland heeft bijzonder veel werk gemaakt van de opleiding der troe pen voor den winterveldtocht. De geheele infanterie, en alle afdeelin- gen van de fietsers worden dan veranderd in ski-afdeelingen. Deze opleiding wordt vergemakkelijkt door het feit. dat het ski-loopen in Finland practisch door niemand behoeft geleerd te worden. Ieder kent deze sport van jongsaf, die meer een noodzakelijkheid is dan een zuivere sport. In Finland wordt zeer veel voor de ver dediging uitgegeven. Een vijfde gedeelte van de geheele Finsche begrooting komt ten bate van de verdediing. HET WEER MOET MEEWERKEN! Wat zal Finland echter tegen Rusland kun nen doen in het geval van een eventueelen oorlog? Met zekerheid valt niets te vermel den. Wanneer de weersomstandigheden voor de aanvallers niet al te gunstig zijn, zal Fin land geruimen tijd weerstand kunnen bie den. Maar niet mag uit het oog verloren worden, dat Finland gehoopt heeft buiten een conflict te blijven, omdat Duitschland en Rusland beiden belang hadden bij zekere Finsche strategische punten. Nu zijn de za ken zoo veranderd, dat Duitschland weinig zal zeggen, als Rusland deze punten gaat op- eischen. Een oorlog tegen Rusland, zonder dat Finland bondgenooten heeft, is doelloos, en zou slechts leiden tot vernietiging van den Finschen staat. Dit wil echter niet zeggen, dat Finland zich de onafhankelijkheid zonder oorlog zal iaten ontnemen." Tot zoover de „Gazet van Antwerpen", die hiermede een duidelijk overzicht geeft van de Finsche weermacht. Wij willen hier nog aan toevoegen, dat men tegen het einde van 1938 begonnen is met do uitwerking van het plan om Abo, dc oude hoofdstad uit de Zweedsche tijd van Finland tot voornaamste oorlogshavcn te maken en deze plaats dus strategisch belangrijk te versterken. Het „be reik" van de vloot zou dan vooral de omge ving van de Aland-eilanden tot aan het Stockholmsche „scheren-gebied" omvatten hetgeen van niet gering belang is. Zoo ziet men, dat Finland altijd druk bezig is geweest om paraat te blijven, en wij kun nen voor dit jonge en dappere land slechts hopen, dat al de preventieve maatregelen, die jarenlang in Finland zijn genomen, in de practijk overbodig zullen blijken. Ontevredenheid over de groote reserve. In het gebouw „Diligentia" te 's-Graven- hagc werd gistermiddag een algemeenc vergadering gehouden van de Vereeniging Effectenbescherming met het doel tot een actie te besluiten tegen de te groote reserves van de Amsterdamsche Bank. De voorzitter, ir. J. H. G. van der Graaff deelde mede, dat vele adhae- siebctuigingen ontvangen waren v. leden met de door de vereeniging gevoerde actie in verband met de gesties van de Amsterdamsche Bank Men meent niet accoord te kunnen gaan met de groote reserves van die bank, die ten koste van de aandeel houders zijn opgekweekt en het' rendement ten opzichte van andere banken verkleint. Dit klemt temeer, daar ook het aandeelkapitaal zoo groot is. Men meent hierin een reden te zien om een deel van de reserves aan dc aandeelhouders te doen uitkeeren. Men mag aannemen aldus de voorzitter, dat deze groote reserves dienden voor ca- moulage, daar in 1935 en 1936 groote ver liezen zijn geleden de schatingen loopen van tien tot twintig millioen gulden welke in de jaarverslagen niet tot uiting zijn gekomen. Het proces-Wreszynski heeft een tip van den sluier opgelicht: met deze zaak heeft de bank verschillende verliezen geleden door te trachten langs voor Duitsch land illegalen weg crcdieten levend te ma ken. Voor deze groote bankinstelling ware de legale weg juister geweest, aldus de voorzitter. Men was reeds zoo ver, dat enkele groote aandeelhouders vragen zouden stellen aan de directie van de Amsterdamsche Bank betreffende dc reserves, toen plotseling het bericht van de voorgenomen fusie met de Robaver kwam. Toen bleek, dat een groot bedrag wel uit dc reserves kon worden uit gekeerd. doch nu de fusie geen doorgang vindt, wordt de oude werkwijze weer ge volgd. De voorzitter vroeg thans, of men de zaak nu zou laten, zooals zij was, of dat men zich tot de directie van dc Am sterdamsche Bank zal wenden met het ver zoek dc reserveeringspolitiek te beëindigen en terug te storten uit de reserves. Het rendement van de bank is nog geen twee procent van het totale kapitaal. De stemming in de vergadering was over het algemeen niet ten gunste van de di rectie en de voorzitter nam dan ook aan, dat alle leden voor de voorgestelde actie voelen. Een krans van H. M. de Koningin. Onder buitengewone belangstelling is Za terdag het stoffelijk overschot van dr. C. J. K. van Aalst, oud directeur der Ned. Handel Mij., op de Nieuwe Oosterbegraafplaats te Amsterdam ter aarde besteld. Onder dc aanwezigen bevonden zich de vertegenwoor diger van H. M. de Koningin, kamerheer jhr. F. van Lennep, de minister van Kolo niën, de heer Ch. J. I. M. Weiter, de oud premier dr. Colijn, tal van andere re geeringsautoriteitcn en vele figuren uit de handels- en bankwereld. Jhr. van Lennep legde namens de Ko ningin in de aula een prachtige krans op de baar, waarna verschillende sprekers het woord voerden, o.m. minister Weiter, die als regeeringsafgevaardigde woorden van dank en hulde sprak Vooral memoreerde spr. wat dr. van Aalst in den Wereldoorlog voor den Nederlandschen handel gedaan heeft. Spr. noemde den overledene een voorbeeld van Hollandsche durf en onderne niingsgeest. Dr. Colijn herdacht zijn per soonlijke vriendschap met dr. van Aalst, dien hij in zijn Atjehschen tijd had leeren' kennen. De oud minister president huldigde in warme bewoordingen de diensten, welke de heer van Aalst denl ande bewezen heeft "Na plechtig orgelspel werd de baar grafwaarts gedragen. Een zoon van den overledene sprak aan het graf een dank woord, waarmede de plechtigheid ten einde was. Ernstige ongelukken ln ver schillende deelen des lands. Gisteravond heeft in de Molenstraat te Soest een zeer ernstige aanrijding plaats ge had. De korporaal Jan Dekker stak aan den kant van de straat zijn pijp aan. toen een vrachtauto, waarvan de bestuurder den man waarschijnlijk niet zag staan, den korpo raal aanreed. De man werd door het rechter spatbord geschept en sloeg over den radia tor door de voorruit van dc auto. De onge lukkige was op slag dood De korporaal, die afkomstig was uit Friesland, laat vrouw en een kind achter. Grijsaard verongelukt. Gisteravond omstreeks half zeven is de 7G-jarigc weduwnaar G. Holt kamp uit Ovcr- dinkel, die op den Overdinkelschen weg na bij het dorp Losser liep door den motorrij der O. uit Overdinkel aangereden en tegen den weg gesunakt. Hij werd levensgevaar lijk gewond. Politie agent door collega omver- gereden. Zaterdagavond tegen middernacht is op den Nieuw Terbregschenweg te Rotterdam een ongeluk gebeurd, dat aan den 45-jari- gen agent van politie A. P. Heerenbiaiid het leven heeft gekost. H. kwam van de politiepost bij het woon wagenkamp en liep aan den rechterkant van den zeer donkeren weg naar huis Door tot nu onbekende oorzaak werd hij door een hem achterop rijdende auto. bestuurd door een politieagent uit Hilligersberg, gegrepen Het slachtoffer werd op slag gedood. „Kraakjes" in Amsterdamsche villabuurt opgehelderd. Den laatsten tijd werd er herhaalde malen ingebroken in de Apollobuurt te Amsterdam voornamelijk in villa's. Thans heeft de politic van het bureau Overtoom een zeventienjarig jongmensch, een bakkersknecht, aangehouden, toen hij bij een opkooper een en ander trachtte te verkoopen. De jongen is ingesloten en zal dezer dagen voor den officier van Justitie worden geleid. Doodclijk ongeluk tc Zuidbroek. Op den Provincialen Weg Zuidbroek Groningen is Zaterdag, vermoedelijk door den sterken wind, een ernstig verkeersonge luk gebeurd, waarvan de zestigjarige M. Martena uit Muntendam het slachtoffer is geworden. De man was per rijwiel op weg naar Groningen. In de gemeente Zuidbrock, nabij de fabriek „Motke" wilde hom 'n truck met trailer passeeren. Juist op dat oogenblik zwaaide de man, door den wind gegrepen, naar links en een aanrijding was onvermij delijk. M. moet vrijwel op slag dood zijn ge weest. De bestuurder van dc vrachtauto trachtte op het laatste oogenblik nog de aanrijding te voorkomen door uit te wijken. Hierdoor reed de zware wagen van don weg af en geraakte in het Winschoterdiep, dat evenwijdig met den weg loopt. De be stuurder wist zich evenwel te redden. Het lijk van het slachtoffer is naar zijn woning overgebracht. Roerende vriendschapsbetuigin gen. Maar de Rassen versterken hun grenzen. Wegens de aanwezigheid van de gemeng de DuitschRussische centrale commissie voor grenskwesties, heeft de nieuwe gouver neur voor de bezette gebieden in Polen, rijks minister Dr. Frank, een noenmaal voor de deelnemers der conferentie gearrangeerd. Dc conferentie is besloten met een diner in den diplomatentrein, waarin de commissie tij dens haar verblijf te Warschau gehuisvest was. Dc gemengde subcommissies zijn gis teren rnet haar werkzaamheden tot afbake ning van de grenslijn begonnen. Da geest, welke uit de onderhandelingen sprak, was die van samenwerking tot heil van het Duit- sche en het Russische volk, de beide groot ste volkeren van Euuopa, aldus Alexandrof. Versterkingen! Uit gezaghebbende bron verneemt men, dat. Russische geniesoldaten versterkingen aanleggen langs de nieuwe DuitschRussische grens in Polen. Uit dezelfde bron wordt ver nomen, dat de aanzienlijke Russi sche troepenconcentraties die on langs werden waargenomen in Oost Galicië in de streek van Kolomya, zich hebben uitgebreid in de richting van Snatyn. DuiSsch wegendeskundige naa Rusland. Volgens den Berlijnschen correspondent van „Dagbladet", zal generaal-majoor Todt, deinspecteur-generaal der Duitsche wegen en bouwer van de Siegfried-linie, binnenkort naar Rusland vertrekken, om advies te geven over vervoeraangelegenheden. De datum van het bezoek staat nog niet vast. De correspon dent schrijft, dat Duitschland optimistisch is ten aanzien van de ontwikkeling van dc Duitsch-Russische handelsbetrekkingen. Het verwacht uit Rusland te krijgen: graan, pe- troleumproducten, mangaan en andere ert sen, hout, katoen, linnen en platina, in ruil voor Duitsche machines en hal fafgewerkte producten. Men geeft echter toe, dat de ver- voerkwestie moeilijkheden meebrengt, GEVAAR VOOR NEUTRALE OP VARENDEN VAN FRANSCHE KOOPVAARDIJSCHE PEN. Naar wij vernemen heeft de Duitsche re- gecring haar standpunt ten fanzicnnnva" varen van neutrale onderdanen op koop vaardijschepen van oorlogvoerenden in_no as aan de neutralen kenbaar gemaakt De Duit sche regeering is van oordeel dat, aangezi op grond van de totnutoe opgedane gen te verwachten is dat Fransche ei - sche koopvaardijschepen in convooi of met gedoofde lichten zullen varen dan wei ge wapenden tegenstand tegen aanhouding zui len bieden, onderdanen van neutrale staten, die van deze schepen gebruik maken, zien blootstellen aan gevaren, indien tcngenvolge van bovenstaande gedragingen oorlogshanc lingen tegen deze schepen zouden worden ondernomen. 30 dagen in dc lucht. De vliegers Carroll en Clyde Schlieper zijn na een vliegtocht van dertig dagen in een gesloten circuit gedaald. Zij hebben mede gedeeld 726 uren in de lucht te zijn geweest en daarmede een nieuw wereldrecord te hebben gevestigd. Het oude record was in 1935 door dc Amerikanen Fect en Al Key op 653 uren op hun namen gebracht. VOETBAL. PETTEN I—WATERVOGELS 2 3—1. Het oordeel over do eerste helft van de zen wedstrijd moet luiden: een aantrekkelij ke partij voetbal van twee gelijkwaardige tegenstanders. P. probeerde een nieuwe op stelling en al voldeed die niet in alle op zichten, de 1. binnen van gisteren bracht vaart en kleur in het aanvalsspel en wa ren zijn passes beter begrepen, P. zou reeds in dc eerste helft een vciligen voorsprong hebben kunnen nemen. P. scoorde het eerst door P. Vriesman, die met een ver boog schot vanaf de vleugel den keeper volkomen verraste. Doch reeds spoedig bracht de W. midvoor met een fraai schot de partijen op gelijken voet. Wel kreeg P. hierna nog eeni ge uitstekende kansen. J. Vriesman schoot o.m. eenmaal tegen dc lat doch voor de rust onderging de stand geen wijziging meer. Na de hervatting leek ons de kracht van het W. team wat gebroken; talrijker en gevaarlijker werden de P. aanvallen en het was volkomen normaal, dat de keeper ein delijk zwichten moest voor een schot van dichtbij van J. Vriesman, die een voorzet van den 1. half feilloos benutte. Een com binatie op den r. vleugel stelde Kohnhorst daarna in de gelegenheid P's overwinning tot een voldongen feit te maken. W. bracht nu eenige verandering in de opstelling, doch de gasten brachten het niet verder dan tpt enkele corners en een vrij schot buiten het strafschopgebied, dat Eriks fraai uit den hoek grabbelde. Eindstand 31. De heer Blom leidde rus tig en goed. ANNA PAULOWNA V.D.J.O.-SOIREE. De afd. Schagen der Vrijz.-Dem. Jongeren Organisatie hield j.1. Zaterdagavond een pro- paganda-soiree in Anna Paulowna, zaal Veerburg. De opkomst was boven verwach ting. Leden der zusterafdeelingen Den Helder en Alkmaar waren als gasten aanwezig. Voor dc verzorging van den avond was de me dewerking verkregen van een plaatselijk comité van aanbeveling onder voorzitter schap van den heer H. Jonker Jr. De hoer D. Brouwer uit Schagen hield een propagan distische toespraak, waarin hij erop wees, dat de Vrijz.-Dem. Jongeren Organisatie zich alleen richt tot jongeren van 17 jaar en ou der, dus niet ten doel heeft een hokje te vormen voor een bepaalde groep kinderen, die zichzelf nog geen meening hebben kun nen vormen, met het doel die kinderen van anderen afgescheiden te houden en hen een zijdig een bepaalde overtuiging voor te hou den. In de V.D.J.O. worden steeds verschil lende opvattingen besproken. Een jonge amateursband van onze plaats: .The Tune Brothers", luisterde den avond muzikaal op. BOUWVERGUNNING. B. en W. verleenden aan de wed. J. Va der vergunning tot den bouw van een woon huis in den Lot weg. WIERIN GEN WEINIG BELANGSTELLING VOOR LUCHTBESCHERMING. Zaterdagavond j.1. was in hotel De Haan een asoiul belegd, waarop werd gesproken over luchtbescherming. De opkomst was ge ring, slechts een twaalftal personen waren aanwezig. Den heer Tip van Westzaan (territoriaal instructeur van de Ned. Vereen, voor Lucht bescherming) sprak over „Zelfbescherming bij Luchtaanval". HET WITTE KRUIS. Het Witte Kruis vergaderde in café het Centrum van den heer H. Veerdig. Bij opening zijn 10 personen aanwezig. De heer D. Minnes betreurt in z'n ope ningswoord de geringe opkomst. Door Ds. van Beek werden de notulen voorgelezen, die zonder op- of aanmerkingen onder dankzegging werden goedgekeurd. In de commissie voor 't nazien der reke ningen worden gekozen de heeren R. Post, J. Bosker, S. Dekker. Bij de behandeling van den algemecnen beschrijvingsbrief wordt besloten de afgevaardigden opdracht te geven om in dc vacature Becker te stem men Dr. Beeker te Uitgeest en in de vaca ture Spiering de stem op Dr. Dc Vries uit te brengen. Voor de andere punten kregen de afge vaardigden vrij mandaat Als afgevaardigden werden benoemd de heeren D. Minnes en R. Post, als plaatsver vangers de heeren D. Engel en J. C de Haan. Daar de rondvraag niets opleverde, volgde al spoedig sluiting, n.1. uur. DINSDAG 31 OCTOBER 1939 Hilversum I, 1875 en 414.4 m. KRO-uitzending. 8 00 Berichten ANP. 8.05—9.15 en 10.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuur. 12.00 Berichten. 12.15 KRO-orkest (12.451.10 Berichten Av- t en gramofoonmuziek). 2.00 Vrouwenuur. 3.00 Modecursus. 4.00 Gramofoonmuziek. 4.15 KRO-orkest. 5.00 KRO-Melodisten en solist (5.45n- f Felicitaties.). j*-1 6.35 Sportpraatje. 7.00 Berichten. 7.15 Causerie: „Het godsdienstig leven in j,. I nabije Oosten (II). -| 7.35 Gramofoonmuziek. 7.40 Reportage. 8.00 Berichten ANP, mededeelingen. 8.15 KRO-Symphonie-orkest. 9.00 Causerie: „AllerheiligenAllerzielen" 9.20 KRO-Symphonie-orkest. 10.05 De Meesterzangers. (10.15—10.20 Gr; mof oonmuziek 10.30 Berichten ANP. 10.40 Bertus van Dinteren en zijn orkest 11.05 Het Rococo-octet. 11.3012.00 Gramofoonmuziek. Hilversum II, 301.5 m. AVRO-Uitzending. 6.30—7.00 RVU. 8.00 Berichten ANP. Gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Orgelconcert (opn.). 10.30 Voor de vrouw. 10.35 Ensemble Jetty Cantor. (11.00—11,35 Huishoudelijke wenken) 12.15 Omroeporkest (12.451.00 Berichte: ANP en gramofoonmuziek). I.45 Gramofoonmuziek. 2.00 Voor de vrouw. 2.10 Vioolvoordracht met pianobegeleiding ei I gramofoonmuziek. 2.45 Knip- en naaicursus. 3.45 AVRO-Amusementsorkest. 4.30 Kinderkoor. 5.00 Kinderhalfuur. 5.30 AVRO-Aeolianorkest en solist. 6.30 Cyclus: „Waar moet ik het zoeken?" 7.00 Voor de kinderen. 7.05 Zang met pianobegeleiding. 7.30 Cyclus „Onze Weermacht". 8.00 Berichten ANP, mededeelingen, even- tueel Vraag en antwoord. Hierna: Causerie: „De bewegelijke wereld". 8.35 Bonte Mobilisatietrein. 9.45 Gramofoonmuziek. 10.30 Vervolg van 8.35. II.00 Berichten ANP, hierna: AVRO-Dans- orkest. 11.4012.00 Gramofoonmuziek. UITVOERING MANDOLINEVEREEK. Gisteren gaf onze mandolinever. „Oefe- ning kweekt kunst" haar eerste uitvoering I in dit seizoen in concertzaal „Concordia", De heer P. Jongkind, directeur der ver- cciiiging heette in een korte openingsspcecli I do talrijke aanwezigen welkom. Bijzondert I woorden richtte spr. tot de familie Kolff. De „Maskerspelers", het bestuur van Zang en I Vriendschap en de pers. Hierna werd een aanvang met het pro-1 gramma gemaakt, allereerst hoorden we eenige muzieknummers, n.1. Estudiantina, wals, Lustspiel, ouverture, Krontjongliedjes I uit O. I. en My Regiment, marsch. Al deze I nummers werden bijzonder goed uitgevoerd. I Hierna kwamen „De Maskerspelers" uit I Bergen op de planken met het blijspel „Geld I speelt geen rol" van R. Bemauer. Mot dit I spel van liefde en verouderde dingen werd I veel succes geoogst. Het zou ons te ver voe-1 ren alle actrices en acteurs te vermelden (of- I schoon ze 't allen verdienen), maar één wil-1 len we er toch noemen en dat is de heer I Gerard Meijer, die als Meier Reisnagcl on- L betaalbaar was. Er is geschaterd om dcu I heer Meijer! Aan het einde van dit mooie spel sprak de I heer Jongkind een dankwoord, waarna eer f gezellig hal met muziek van de Concordia- I band onder leiding van den heer II. Zon den zoo bij uitstek geslaagden avond sloot. I DEN OEVER. VERKOOPDAG VEREEN. TOT EVAN GELISATIE. Het was de laatste jaren de gewoonte ten bate van bovenstaande vereeniging een ba-1 zar te houden. In tegenstelling met vorig® I jaren heeft men in de afgeloopen week een I verkoopdag gehouden van handwerken en dergelijke nuttige zaken. Niettegenstaande I do ongunstige tijdsomstandigheden is een j cn ander toch een succes geworden en had I de verkooping een vlot verloop. Het hoorie' punt vormde wel de verloting die des avonds werd gehouden. De hoofdprijs, een rij wie' is gevallen op lot no. 837 en gewonnen door j den heer Jb. Sperling. 1 E ALKMAAR, 28 Oct. J N.V. Eierveiling voor Hollands Noordej' I kwartier. Aanvoer: 180.000 kipeiren 5.if I —6.50, kleintjes 4.60—5.50 per 100 stuks. ALKMAAR, 30 Oct. I 180 vette koeien 110—290; 45 graskalve- ren 3558 50 nuchtere kalveren 616; I vette schapen 20—24; 334 vette varkens 0-3° —0.64 handel stug. BROEK OP LANGEND IJK, 30 Oct. „Drielingen 170; uien 320-330; zilveruie» 290—3; peen A 150; B 190—210; C 170; roo dc kool 220—340; doorschot 220—260; savo(« kool 110—237; gele kool 150—210; d. Wij?6 kool 220-260; bloemkool 13.2014.30; andij vie 130—140. NOORDSCHARWOUDE, 30 Oct. 400 kg. Bevelanders 230; 10500 kg. 280—290; drielingen 120—140! grove 290-3J*' o3000 kg. witte kool 220—230; 44000 k& v' witte kool 240—260

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 8