yeshidileliiig? De Duitsche troepen aae onze grenzen ÖjmeA den h&het Niemand kent de plannen Nog geen oranjekleur voor neutrale vliegtuigen Mef bloed bevlekte bankbiljetten Meisje uit raam gevallen Reconstructie van den koffermoord Engeland maakt bezwaren Schoüer door vrachtauto gegrepen Naar een monarchale DonaU'federatie Liefst geen oorlog op den Balkan Luchtmacht actief aan 't Westelijk front IMf Uoet&oX Programma voor Zondag a,s. Duitschland en Frankrijk saven reeds toestemming. Kaar de cor. van het Hsbl te Londen meldt, heeft het Britsche Departement van Luchtvaart bezwaren geuit tegen het plan van Nederland om zijn verkeersvliegtuigen oranje te schilderen. ZotJhls men weet. gaven zoowel Duitsch land als Frankrijk reeds hun toestemming maar Londen is van meening, dat als straks ook de andere neutralen, als België. Dene marken en Zweden met vliegtuigen gaan vliegen, beschilderd in hun nationale kleur, de moeilijkheden voor de Britsche luchtaf- weerdionst te groot worden Daar komt bij, redeneert men te Londen, dat de vijand dan zeer gemakkelijk met een bommenwerper jn oranjekleur de Engelsche luchtafweer zou kunnen doorbreken. In Nederlandsche luchtvaartkringen be treurt men, aldus het blad. deze houding der Britsche autoriteiten en is men van meening, dat die op een jammerlijk mis verstand berust. Het is immers het plan om de vliegtuigen oranje te schilderen, niet omdat dit onze na tionale kleur is, maar omdat die kleur uit optisch oogpunt het best voldoet. Daarenbo ven zijn ook de genoemde kleine neutralen van plan hun vliegtuigen oranje te verven. Bovendien dient een verkeersvliegtuig zich met korte tusschenpoozen met zijn radio aan de Engelsche grondstations te melden. Dat dus een vijandelijk vliegtuig misbruik zou maken van de neutrale kleur, lijkt alleen al daarom onwaarschijnlijk, omdat het uitblij ven van de radiomeldingen onmiddellijk arg waan zou wekken, terwijl bovendien ook thans bij kwaadwilligheid een vijandelijk vliegtuig de neutrale emblemen en letters op zijn vleugels kan aanbrengen. Men hoopt dan ook dat Engeland alsnog toestemming tot het gebruik van de oranje kleur zal geven, opdat drama's als de be schieting van het K.L.M.-vliegtuig bij Hel- goland, dat een Zweedsch ingenieur het le ven kostte, in de toekomst worden voorko men. Bewijsstukken van den moord te Leidschendam. Het onderzoek naar don dader van den moord op den veekoopman te Leidschendam wordt met kracht voortgezet, doch heeft nog tot geen enkel positief resultaat geleid. De arrestatie van den verdachte te Rotterdam, een militair, waarvan wij gisteren uitvoerig melding maakten, schijnt niets tot de oplos sing van het lugubere raadsel te hebben bij gedragen. Er schijnt reden aan te nemen, dat de da der van den moord zal trachten het door hem geroofde geld, waarbij vele bankbiljet ten van f 100, zoo spoedig mogelijk te wis selen. Het is niet onmogelijk, dat zich bloedvlek ken op de bankbiljetten bevinden. Wanneer men derhalve een bankbiljet zou ontvan gen, waarop bloedvlekken voorkomen, zal men goed doen hiervan den burgemeester van Leidschendam in kennis te stellen. Bovendien zoekt de politie naarstig naar de auto, waarin het misdrijf moet zijn ge pleegd. Het is vrijwel zeker, dat zich aan of in dit voertuig eveneens bloedvlekken be vinden. Het lijk van het slachtoffer is vrijgegeven; de begrafenis heeft heden op de r.k. begraaf plaats in de buurtschap Stompwijk plaats. Tragisch ongeluk te Beetster- zwaaq. Gistermiddag omstreeks zes uur is te Bectsterzwaag, een tragisch ongeluk ge beurd. De 20-iarige dienstbode W. P. van hotel „De Klok", die van een ziekte herstellende was, was opgestaan en met haar toilet ge reed gekomen. Voor het open raam van de tweede verdieping wilde zij haar kam rei nigen. Hierbij is zij blijkbaar door een dui zeling overvallen: zij stortte naar buiten en kwam met een harden smak op straat neer. De plaatselijke geneesheer was wegens ziekenbezoek afwezig, zoodat er ccn half uur verstreek voor geneeskundige hulp. de arts uit Lippenhuizen aanwezig was. Kort daarop kwamen ook de plaatselijke genees heer en die uit Drachten op de plaats van het ongeval. Het slachtoffer, dat ernstig bloedde, is in levensgevaarlijken toestand naar het zie kenhuis te Hcerenveen overgebracht. Op slag dootl. Gisteravond om zes uur is op den Heeren- Weg nabij de Beek laan te Noord wijk een ern stig ongeluk gebeurd, waarbij een scholier om het leven is gekomen. De 15-jarige wielrijder .T. Kloos, leerling van de Ambachtsschool te Leiden, liet zich door een vrachtauto trekken, waarbij hij links achter den wagen reed. Van de tegen gestelde zijde naderde eveneens een vracht auto, welke den jongen greep en tegen den grond sloeg. Hij was op slag dood. Een mede-scholier, die Kloos per fiets ach ter op kwam, was getuige van het ongeluk, Mussolini ol Sialin? De Amerikaansche Senator Kink heeft medegedeeld, aldus het Hsbl.. dat hij thans voor Italië den tijd rijp acht om, in aan sluiting op de encycliek van den Paus, het initiatief te nemen tot het voorstel van een vredesconferentie. „He is tijd voor de Ita lianen, die geen bolsjewistische neigin- gingen vertoonen" zoo zeide hij, „om hun betrekkingen met Duitschland. bezien in het licht van het nationaal-socialistisch-bolsje- wistische pact. te herzien. Italië zou een zeer goeden zet kunnen doen door een oproep voor Zoo lang de Balkanvolken hun vastbera denheid laten zien aaneen geschaard te staan voor het behoud en de verdediging van de nauwgezet in acht genomen neutrali teit, moet Groot-Brittannië hun wijsheid goedkeuren en hun de verzekering geven van zijn onschokbare vriendschap en steun. De tijd zal Ieeren of Rusland Balkanam bities heeft, welke, indien zij met geweld zouden worden naar voren gebracht, uit breiding van den oorlog tot Zuidoost Euro pa onvermijdelijk zou maken, aldus besluit het artikel. Otto von Habsburg de man van de toekomst. Cursus in internationaal recht. Vader, wil je me een beetje den oorlog verklaren Goed jongen. Laten we beginnen met de neutralen. Daar is bijvoorbeeld Rus land... Hoe kun je Rusland nu neutraal noe men? Val me niet in de rede, jongen. Maar Rusland heeft troepen naar Polen gestuurd! Een land kan toch niet neutraal zijn en tegelijk partij kiezen? Je bent ouderwetsch mijn vriend. Je moet tegenwoordig die dingen niet zoo letterlijk opvatten. Maar heeft Rusland niet een pact gesloten met de vijanden van Polen? Wat is een pact? Het is als een fiets- plaatje. Je neemt ieder jaar een nieuw. Je bent voor 'n jongen zoo zwaër op de hand. Maar Rusland heeft zelfs de helft van Polen ingepikt. Kan een neutrale mo gendheid dat maar doen? Vraag het Polen, mijn jongen, vraag het Polen. Je zou verbaasd zijn als je wist wat een neutraal land tegenwoordig alle maal doen kan. Soms kan het zelfs... neu traal blijven. Vader, is Italië neutraal? Italië is het toppunt van neutraliteit. Het heeft de neutraliteit ontwikkeld tot den hoogsten vorm van volmaaktheid, lederen dag verklaart Italië höe neutraal het is en tusschen die verklaringen door schelden Mussolini's bladen Engeland en Frankrijk uit, omdat zij oorlogshitsers zijn en Hitier geen vrede gunnen. Maar ik dacht, dat Italië een ver drag met Duitschland had gesloten en be loofd had, alle militaire maatregelen van Duitschland te zullen steunen. Dat is zoo. Heeft Italië het verdrag opgezegd? Nee. Hoe kan Mussolini dan, als bondge noot van Hitier, Hitier in den steek laten en zichzelf consequent vinden? Beste jongen, ik weet niet waar je het woord consequent vandaan hebt ge haald, maar ik zou het maar weer direct vergeten. In de buitenlandsche politiek is het tenminste afgeschaft. In tijden als deze kun je in de gevangenis komen voor zware beleediging, door iemand „conse quent" te noemen. Vader, als de geallieerden den oorlog aan Duitschland verklaren vanwege Polen, hoe kunnen ze dan nalaten den oorlog te verklaren aan Rusland, Ik zou zeggen, dat het logisch was... Wéér zoo'n verouderd woord: logisch. Het wordt niet meer gebruikt. Waarom zouden de geallieerden aan iemand oorlog verklaren? Oorlog verklaren is óók uit de mode. Men verklaart tegenwoordig geen oorlog meer. Je voert oorlog en noemt het een daad van vriendschap. Daarom kan deze oorlog zoo slecht op gang komen. Hoe bedoel je, vader? Wel ,het feit alleen al, dat Engeland en Frankrijk open kaart hebben gespeeld en oorlog verklaarden, heeft Duitschland, Rusland, Italië, Japan en bijna de heele rest van de wereld sprakeloos van ver bazing gemaakt. Ze kunnen het niet meer begrijpen als een regeering ronde taal spreekt. Vader, bestaat er nog vriendschap tusschen staten? Zeker, als het ééne land een stuk van het andere bezet. Je ziet het in het geval van Rusland en Estland. Tusschen die lan den is een verdrag van vriendschap en wederzijdschen steun gesloten. Rusland heeft daarop uit vriendschap een paar eilanden van Estland bezet en er een vlieg tuigbasis gevestigd. En daarvoor moest Estland dan Rus land redden, als Rusland aangevallen wordt? Door Japan? Of... door Duitsch land? Estland heeft een machtig leger, jon gen. Als generaal Laidoner met z'n oogen knipt, kruipt heel Japan in z'n schulp. Je maakt toch zeker gekheid? Ja jongen. Dus je vindt het toch ook wel vreemd. Vreemd niet helaas, Vader, waren er in den grooten oor log ook communiqué's? Zeker, jongen. Ook toen waren het korte mededeelingen, met tegenzin ver strekt, beoogend het publiek een onvol doenden indruk te geven van iets dat waarschijnlijk niet had plaatsgehad. En pacten? Ook, maar er stond toen nog niet met onzichtbare inkt op gedrukt: „Geldig tot wederopzegging". Vader, weet je wat het vreemde is, als een volk wordt „bevrijd" Nou? Dat er dan een ander volk wordt uit- t'6^?'^' Wa*" oms'nSe^ingspoli- Dat is waar Goliath zich over be klaagde, zoodra hij David zag. En garanties? Garanties? Die hebben dezelfde waarde als het contrólebiljet, dat de por tier van de bioscoop je teruggeeft, wan neer je hem je toegangsbewijs hebt over handigd. Dank je, vader. Tot je dienst jongen. En kijk nu ie aardrijkskunde nog even door. Geluks vogel... in mijn tijd waren er heel wat Van welingelichte zijde te Berlijn blijft men, aldus de BerL corr. van het Hsbl., waarschuwen tegen de geruchten welke be trekking hebben op een aanstaande schen ding van de neutraliteit van Nederland, Bel gië en Zwitserland door de Duitsche troe pen. Men schrijft in het buitenland aan den Duitschen generalen staf plannen toe die zonder de schending van de neutraliteit van voornoemde landen niet zijn te verwezenlij ken. Zoo komt men er dan toe te gaan con- cludeeren dat die schending waarschijnlijk, ja zelfs onvermijdelijk en spoedig te ver wachten is. Men verliest daarbij echter uit het oog dat de Duitsche generale staf zelf niets over zijn plannen wereldkundig heeft gemaakt, zoodat er geen waarborg voor be staat dat hetgeen men hem toedicht juist Is. Men zou derhalve naar Duitsche opvatting beter doen om eerst eens na te gaan of er niet voor de omstandigheid dat aan beide zijden van den „Westwall" Duitsche troe pen waarneembaar zijn die daar uit den aard der zaak tegenover neutraal gebied staan een natuurlijke en voor de hand lig gende verklaring te vinden is. Die verkla ring is deze dat de gemeenschappelijke Fransch—Duitsche grens betrekkelijk kort is en dat derhalve de Duitsche troepen niet anders dan waaiervormig konden worden opgesteld. Derhalve moeten zij op Duitsch aebied ook achter en terzijde van de ves tinglinies plaats zoeken. In dit verband wordt overigens nog ge- zegt. dat Engeland en Frankrijk aan tuitschland den oorlog hebben verklaard toodat het eigenlijk logisch en natuurlijk zou wezen indien met zich afvroeg, wat deze twee landen nu zullen gaan doen. Het omgekeerde is echter het geval. Men breekt zich in Engeland en Frankrijk het hoofd over de vraag wat Duitschland op militair gebied wel in den zin zou kunnen hebben. Hierdoor wordt erkend dat het ini tiatief geheel in Duitsche handen ligt. Uit Gelderland schrijft men hierover o.a. aan de Maasbode, dat het den laatsten tijd opvalt, dat zooveel Duitsche troepen gecon centreerd worden in de Duitsche grensste den. Tal van grensbewoners en ook landge- nooten, die dieper Nederland inwonen, maakten zich daarover al ongerust, mede in verband met het feit, dat in den loop van de week telefoonverbindingen tusschen Ne derland en Duitschland waren verbroken. Wij kunnen thans, aldus de corr. van de Msb. mededeelcn uit gezaghebbende bron, dat de concentratie van Duitsche troepen in het grensgebied voor ons land geen veront rustende beteekenis heeft. De meeste man schappen, die hier in het grensgebied zijn samengebracht, zijn afkomstig van het Duitsch-Poolsche front en zijn onderge bracht bij particulieren om daar op ver haal te komen, na den inspannenden veld tocht aan het Oostfront. De Duitsche grenssoldaten, die in de grenszone wacht houden zijn over het al gemeen gemoedelijke menschen, die het den Nederlanders niet lastiger maken dan noo- dig is. Zij zijn zeer voorkomend en geven ook dikwijls alle inlichtingen, welke zij kunnen verstrekken. Sommigen vertellen, dat zij zich ongerust maken voor ons land, ten opzichte van Engeland, waarbij zij groote zorg toonen voor de Nederlandsche neutraliteit, dat zij bereid zijn Nederland zoo noodig te hulp te komen. een conferentie tot de wereld te richten, ten einde het tegen woordige conflict op te lossen door middel van een algemeene de mobilisatie. De encycliek van den Paus vormt een goe de aanleiding voor een actie van Mussolini in de richting van den vrede. Stalin? De politieke correspondent avn de „Daily Mail" maakt melding van de mogelijkheid dat Stalin ertoe zou kunnen worden bewo gen een bemiddelingsactie in zake den vre de op touw te zetten maar dat men niet venvacht dat er een nauwkeurig omlijnd plan in dien zin zou bestaan. Men veron derstelt dat gedurende deze week Stalin of Molotov zal verklaren dat men stappen om den oorlog te beëindigen in overweging blijft houden. Engeland en Frankrijk zouden echter ze ker ieder plan verwerpen, dat riiet hun minimum-eischen omvat. Hofmeester Koorens in zijn wo- ninq. De hofmeester Koorens zou gistermiddag in zijn vroegere woning aan de Pynacker- straat te Amsterdam ten overstaan van de justitie-autoriteiten een reconstructie geven van het gruwelijke misdrijf, dat hij hier volvoerde. Hoewel het strikt geheim was gehouden, dat Koorens zou komen, had zich omstreeks halfdrie een kleine groep men schen voor het huis verzameld. Deze belangstelling groeide in weinige minuten aan tot tientallen nieuwsgierigen, die, aldus de Tel., voor het huis dromden. Zoo groot werd de menigte kijkers, dat de politie er aan te pas moest komen om de menschen op een afstand te houden. Ook de politie-deskundige Van Ledden Hulsebosch was aanwezig om de reconstructie, die Koo rens zou geven, te volgen. Vleiend Britsch artikel aan het adres van Mussolini. In een artikel door Victcr Gordon Lennox, medewerker van het Engelsche blad Daily Telegraph, wordt Mussolini op vleiende wijze hulde gebracht voor zijn houding in het hui dige conflict. Deze houding heeft, volgens Lennox, Mussolini's positie als leider van Italië en internationaal staatsman zeer ver sterkt. De hoop, aldus leest men verder, dat er thans een actieve samenwerking zal komen tusschen de beide voornaamste mogendheden van het oostelijk deel der Middellandsche Zee, Italië en Turkije, bij de bevordering van de beweging voor een Balkan-eenheid, wordt aangemoedigd, doch het is mogelijk, dat Groot-Brittannië en Frankrijk hun invloed zullen moeten aanwenden, indien bezwaren van Bulgarije tot een Balkanentente toe te treden, zullen moeten worden overwonnen. Liefst geen Balkanoorlog. Groot-Brittannië verlangt de Balkanstaten niet in den oorlog te zien betrokken. Indien Duitschland nu of later echter zou probee- ren den Balkan te overheerschen, zou Groot- Brittannië de middelen vinden Duitschland ook daar te weerstaan* In vervolg op onze berichten van giste ren omtrent toenemende actie der monar chisten in Oostenrijk, Hongarije en Duitsch land meldt United Press thans: In een half dozijn Europeesche hoofdsteden nemen, vol gens berichten uit goed ingelichte kringen hier en elders, de plannen om na den oor log een Donau-federatie in het leven te roepen —wellicht onder Otto van Habs- burg gesteund door een krachtige Weich- sel-federatie in het noorden, langzamerhand vaster vormen aan. De plannen zijn gebaseerd op de overwe ging, dat een Europa van kleine staten, zoo als dat te Versailles in het leven werd ge roepen, later moet ineenstorten onder den druk van Duitschland of Rusland, maar door samen te werken zouden dezelfde klei ne staten weerstand kunnen bieden aan elke expansie van die mogendheden. Het plan heeft nog geen officieel karak ter aangenomen, maar men gelooft, dat de regeeringen, welke er bij zouden worden betrokken, zeer wel op de hoogte zijn van het bestaan er van. Naar verluidt zou Mussolini niet on sympathiek staan tegenover de monarchis tische beweging, liever dan zich te volgen naar 't opdringende pangermanisme eener zij ds en panslavisme anderzijds. Steeds dui delijker blijkt dat Italië zich bezig is los te maken van Duitschland, niet het minst door de thans zeer objectieve berichtgeving over de militaire en diplomatieke acties. Betere weersomstandigheden ma ken verkenningsvluchten mogelijk. Het Fransche iegerbericht van gisteravond luidt als volgt: Activiteit van de verkenningselementen aan het geheele front, plaatselijke actie van de artillerie, intens optreden van de verken- nings- en jachtvliegtuigen. In de eerste twee maanden van den oor log zijn zes Fransche koopvaardijschepen, in totaal metende 41.000 ton, verloren gegaan, In denzelfden tijd werden vier Duitsche schepen buit gemaakt, een hiervan, de „Hal- Ie" werd door de bemanning tot zinken ge bracht. De drie overige schepen, in totaal 19.000 ton, worden door ons gebruikt. Sedert het begin van den oorlog heeft dus onze koopvaardijvloot een verlies geleden van 22 duizend ton, ongeveer 1 procent van het totale tonnage van de Fransche koopvaardij. Het Duitsche iegerbericht maakt geen mel ding van eenigerlei actie. Verkenningsvluchten. De Britsche luchtmacht heeft volgens Reu ter uitgebreide verkenningsvluchten onder nomen over de vliegvelden in NoordDuitsch- land, aldus deelt het ministerie voor de luchtmacht mede, dat hieraan toevoegt: On danks het slechte weer en den tegenstand werden vele waardevolle inlichtingen ver kregen en vele fotografieën genomen. Aan zijn mededeelingen betreffende de verkenningsvluchten van gister voegt het ministerie voor de luchtmacht nog toe: Tot middernacht was een onzer vliegtuigen niet naar zijn basis teruggekeerd. In den huidigen staat der operaties, nu het zeker is, dat Duitsche troepen in grooten ge tale samengetrokken worden achter de vuur linie, terwijl concentraties van het grootste strategische belang voltrokken worden aan den linkeroever van den Rijn, heeft het Fransche opperbevel met vreugde de verbe tering der weersomstandigheden begroet, zegt Havasi SPORTIEVE CHARME. De Zwitsersehe Junioren-kampioene in het rolschaat- senrijden, Ursula Wehrli, heeft plezier in haar werk! Voor Zondag a.s. zijn de volgende wedstrij den vastgesteld: AFDEELING I: vsv—DOS, KFC—Haarlem, ADO—BI. Wit, Ajax—'t Gooi; DWS—Stormvogels. B: HRCHollandia, Alcmaria Victrix— WFC, PurmersteijnZaandijk, SuccesZFC, West FrisiaAlkm. Boys; OSVHelder. E.: Watervogels—Schagen, Wieringerwaard —HRC 2, Helder 2—Atlas. G: DTSAlcm. Victr. 2; CSV—Uitgeest, Alcm. Victr. 3Alkm. Boys 2, Bergen—N. Niedorp. AFDEELING II: CVVXerxes, SpartaFeijenoord, DHC VUC; DFC—HDVS. W1ERINGEN VERKOOPING. Uitslag verkooping erven S. de. Jong Pz. gehouden ten overstaan van Notaris Obreen te Wieringen op 28 en 29 October j.1. Koopers waren van: perceel la KL Min nes voor f 1150.perc. lb, 2, 3 en 4, KL Minnes voor f 6262.—; 5a. bouwterrein Pieter de Jong Sz. f 520.5b. bouwterrein S. Dekker Aldz. f 450: 5c, bouwterrein Pie ter de Jong Sz. f 500.—; 5d. bouwterrein Pie ter de Jong Sz. f 470.5e, bouwterrein C. Everts Pz. f 410.5f, bouwterrein Pieter de Jong Sz. f 330.5g, rest land Simon de Vries Wz. f 820.6. J. Toren f 1270', 7. W. Poppen f 175.8. Mej. A. Tr. Bakker Cd. f 1500.9. J. van Duin Dz, f 1010. 10. Ant. Kéijzer Pz. f 690.—; U. N. C. Lont C.Jbz. f. 1650.—12. J. Lont (Vet) Pz. f1562.-; 13. C. Bais Pz. f 490.14. Anne Kooij f 220.—; 15. J. Scheltus Nansz. f 340.16. C. Bais Pz. f 465.17. Pieter de Jong Sz. f 600.—; 18. i. W. Koorn S.Jz. f 320.—. Totaal opbrengst f 21.204.—. ALKMAAR, 30 Oct. Aardappelen 2.603.30, andijvie 0.70 2.20 appelen 2—7, bloemkool I 11—20, idem II 37, boerenkool 2.606, bieten 1.803.80, druiven 612, gele kool 1.902.90, groene kool 1.30—3.30, kropsla 0.70—3, knolselderie •2—3.60, peren 2—11, prei 3—6, peterselie 2— 3.60, postelein 0.420.75, roode kooj 36, selderie '2.603.80, spinazie 0.701.15, sprui ten 613, snijboonen 1516.50, tomaten 3 6, uien 1.60—3.30, witte kool 2.50, wortelen 1.60—2.60, boswortelen 2.50—5, witlof I 8. idem II 5. PURMEREND, 31 Oct. Koeien, totaal 875 stuks. 540 vette koeien 6470 ct. per Kg., gelde koeien 100170, melkkoeien 160—260, stieren 40 56 ct. per Kg., 14 paarden 100—200, 140 vette kalveren 60—80 ct. per Kg., 300 nuchtere kalveren 8—17, 179 vette varkens 6467 ct. per Kg., 24 magere varkens 2030, 60 big gen 12—20, 2200 schapen 2026, 65 bokken 310. BROEK OP LANGENDIJK. 31 Oct. Bevel. 2.30, eigenh. 2.502.60, bl. dito 3.40, uien 2.303.20, drielingen 1.601.80, grove 2.803, gele nep 5.30—5.40, peen: A 1.40 1.70, B 1.90—2.40. C 1.50—1.80, snijboonen 2828.30, kroten 2.302.80, roode kooi 3.80, rammenas 2.502.60, andijvie 0.901.40, to maten A 4.90, B 5.Druiven: Alicant 13.40 —19.20, Frankenthalers 12.90. NOORDSCIIARWOUDE, 31 Oct. Schotsche muizen 2.10, grooten 2.202.40, bl. eigenh. 3.20, drielingen 1.60, 13.000 Kg. uien 2.603.10, drielingen 1.30—.140, grove 33.40, geie n pe5.20, 2600 Kg. peen 1.20— 2.10, kleine peen 0.901.20, roode kool 2.40 tot 3.40. 885500 kg. witte kool 166238 2000 kg. gele kool 1902; 25800 kg. d. witte kool 150 260; 2000 kg. Schorseneeren 14505; 8500 andijvie 120140; 1000 kg. pootaardappelen A 28—35 f 4.20

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 3