WiNKELSEDIEHDE Fil. ALSERT MEUN T.A.V.E.N.U. Radiateur- hoezen JUTTERTJ liet is verstandig ejeugd filiff (ïf BLUE BAND BLUE BAND h t&H Ford Antivriesf Auto-Banden Dodef oogmbüh Ford V-8 trucks model 1940 AUTO OLIE!!! Maarten Smit Meet Uc&t »3 MANNEN IN DE SNEEUW' VAARTU1GEN- een Bayb-Offset Circulaire N.V. Drukkerij en Uitgeverij v h. C. DE BOER Jr Betrekkingen Te huur Te koop Te koop Diversen JlBVERTtEREN DOfUUIOOPil Boekbespreking Occulte verschijnselen Maarten Smit, bij MAARTEN SMIT Maarten Smit, Maarten Smit, VERZEKERING SCHIETEN Maarten Smit, Maarten Smit, MQï mindiï gdd f bij: Maarten Smit Er zijn maar weinig voedingsmiddelen, die zooveel kracht en gezondheid bieden,.als Blue Band. jtet groote blijdschap geven ^ij kennis van de geboorte van een Dochter, tineke. c. smit. h. smit—wüst. Pen Helder, 7 November 1939. Sumatrastraat 17. Tijd. adres: St. Lidwina Stichting Inplaats van kaarten. Ondertrouwd: JACOBUS W. L. MIJMER en geesje kraamwinkel. Amsterdam, 7 November 1939. Vliegkamp Schellingwoude. M. H. Trompstraat 34 II. Huwelijksvoltrekking op Don derdag 23 Nov. a.s. Receptie 16 Nov. a.s. van 810 uur n.m. Toekomstig adres: Kramal- weg 31 I, Oost. dankbetuiging. Getroffen door de grote deel neming die we mochten onder vinden bij het overlijden van onze lieve Vrouw en Moeder, brengen wij allen, die hiervan blijk gaven, onze hartelijke dank. Fam. J. GROEN en Kinderen. Vischstraat 53 b. Voor de vele bewijzen van belangstelling op 26 October 1.1. ondervonden onzen welgemeen- den dank. R. N. VAN OS en Echtgenoote. Hiermede feliciteeren wij wil snijder en henk kiljan met hun voorgenomen huwelijk. Kortevliet 344. Walvischstraat 15. Namens de fam. SNIJDER. Voor een bete re PERMANENT naar VAN DER VELDE ,,Het Kappershuis" Telef. 152 Keizerstraat 26 Het beste product op dit gebied, dat in den handel is en bovendien voordeelig. Laat daarom Uw radiateur tijdig en vakkundig vullen bij KOEGRAS - TELEFOON 2 Voor DIRECT gevraagd een FLINKE boven 18 jaar Spoorstraat 110 Den Helder BESTEL Uw KOEGRAS. De prijzen zijn nog maar weinig verhoogd. Inruilen van oude Banden is noodzakelijk. KOEGRAS. Daa^sfhreS^ Verk°°P g°edkooPe kaartjes ad. f 0.75 bij omngstr. en bij afd. bestuur Fazantenstr. 22 °egangsprijs Donderdag aan de zaal f 1.00 Een pracht Di^ l°fn^geZ leCien f0'50 I avond voor Dienstpl. Militairen f0.35 g weinig geld DE Heldersche Tooneelvereeniging brengt op MAANDAG 13 NOVEMBER a.s. in Casino de eerste van de 3 te geven Uit voeringen „DE DOORSLA G", een spannend detective-verhaal in drie bedrijven U kunt zich nog opgeven als lid 1 persoon f 2.50 3 personen f 5.00 (uit een gezin) 2 personen f 5.00 4 personen f 6.50 Opgeven bij den Secretaris H. W. REIJNEN, Singel 2 c. PLAATSBESPREKING Zaterdag 11 Nov. van 2-3 u. aan de zaal i kunnen wij een groote zending verwachten. Koopt daarom geen ander merk, alvorens dit nieuwe Ford-product te hebben gezien, want de 1940 Ford trucks bieden inderdaad vele voordeden boven andere merken, terwijl de prijs zoo laag mogelijk gesteld is. MAARTEN SMIT, Koegras - Tel. 2 Er is schaarschte aan houdt daarom uw voorraad op peil. Wrj hebben de juiste Auto- Olie voor alle typen auto mobielen en nog tegen zeer lage prijzen. KOEGRAS. op beperkte- en uitgebreide polis Assurantiekantoor Koningstraat 90 Verpak bij Uw artikelen waarop uw specialiteiten vermeld staan. Slechts f3.75 voor 1000 exemplaren. voor alle merken auto mobielen koopt U voor- deelig bij: Koegras - Telefoon 2 12000 stadgenooten sparen reeds bij 't Nut aangeboden banketbakkerij. Wordt gevraagd een nette Jon gen, voor loop- en bakkerijwerk. Adres: VIS, Kanaalweg 100. Voor direct gevraagd een NET MEISJE bij C. DUINEVELD, Meerweg 50 b, Breezand. In gezin met kinderen, G.G., gevr. een net MEISJE voor dag en nacht. Br. lett. L, Adv.bur. Boender maker, Koningdw.str. 12. aangeboden Te huur: twee frissche slaap kamers, in centrum. Brieven onder No. 759, aan het Bureau van dit blad. Te huur een gez. zit-slaapkamer voor 1 of 2 heeren, str. w., enz. Adres: Kanaalweg 54. Door omst. op korten termijn gemeub, Huis te huur, Singel 65. Prijs nader overeen te komen. Te bezichtigen 's avonds 78. aan geboden Te koop: EEN BELGISCHE HERDER, lief voor kinderen. Adres: Fazantenstraat 30. gevraagd Twee complete eenpersoons OPKLAPBEDDEN te koop ge vraagd. Eiken ombouw. Brieven onder No. 762, aan het Bureau van dit blad. Een Café met vergunning te koop gevraagd in de gemeente Den Helder. Brieven onder No. 746, aan het Bureau van dit blad. Vrouw van gemobiliseerde zoekt voor gezelligheid inwonipg van net R.K. jong meisje, leeftijd ong. 25 jaar, h.b.b.h. Zich aan te mel den Donderdagavond, 9 Novem ber 1939, tusschen 8 en 9 uur aan de Middenstraat 149. met een Luchtbuks een gezellige sport voor jong en oud. Prijzen vanaf f 3 50 tot f 22.50. Kogeltjes v af 65 ct. per 500. Verder alle toebehooren als Pluimpjes, Schiet- kaarten enz. bij Koegras - Telefoon 2 Pracht Velo Waschmachine m. wringer, keurige Permanent Haard, Gloria Haardkachel, 1 en 2-pers. Ledikant m. spiraal, 2-pers. Opklapbed. Hoofdgr. 24. om nu Uw ACCU, wanneer deze geen voldoende start- vermogen meer heeft, in te ruilen voor een nieuwe. Onze prijzen zijn laag en wij kunnen nog uit vooriaad leveren. KOEGRAS. Lampen van 25, 40, 50,60,75 en 100 Watt van 35 tot 75 cent Koegras - Tel. 2 - en de jeugd moet sterk zijn, want de toekomst kan zwaar zijn. En wat maakt Blue Band lot zulk een bij zonder voedsel Niet alleen de hooge voedingswaarde, door de Natuur ge schonken aan de zuivere veilen, waaruit Blue Band is samengesteld. Blue Band geeft méér. Het bevat Vitaminen, onmis baar om weerstandsvermogen legen ziekte te vormen en beendergestel en gebit krachtig te houden. Zonder deze Vitaminen - zeggen de doktoren - is een goede ge zondheid niet mogelijk. Daarom is Blue Band véél meer dan een goede voeding: het is energie-voeding. Smeer Blue Band rijkelijk op de boterham, het smaakt niet alleen ieder een goed, maar het doet ook iedereen goed. Het leven van de mensch, door Dr. Fritz Kahn. Nederlandsche bewerking van Dr. Mr. W Schuurmans Stekhoven. Compleet in 2 deele'n, 650 pag. tekst, geïllustreerd met i 400 afbeeldingen. Deel I, geb. in im. blauw leeren band 5.90. Uitg.: Contact, Amsterdam. Eenige maanden geleden recenseerden wij van Dr. Fr. Kahn zijn prachtig werk over het sexueele leven van den mensch, een werk Waarvan toen reeds de 3e druk, 2125e dui zendtal verschenen was en dat in theoretische en practische waarde zeer ver uitsteekt boven veel dat op dit gebied verschenen is. In „Het leven van een mensch" hebben wij een prachtige Nederlandsche bewerking van een niet minder belangrijk werk van dezen geleerden. Wij gelooven niet, dat er in Nederland ooit een werk verschenen is waarin op zoo'n voor- hame en. toch populair wetenschappelijke wij ze het leven van den mensch wordt uiteen gezet als in dit meesterwerk van Dr. Fr. Kahn. Ge weet niet wat ge méér bewonderen moet; de wijze waarop hier het lichaam van den mensch en zijn functies beschreven wordt of wel de prachtige illustraties waarmede dit boek is verlucht en die op een treffende, bui tengewoon aanschouwelijke wijze de overeen komst laten zien tusschen de structuur van ons lichaam en zijn organen en die van de men schelijke bouwwerken en machines. Wet tal van afbeeldingen, ontleend aan de techniek en de architectuur, wordt ons de bouw van ons lichamelijk organisme verdui delijkt. Welk een wonderlijke overeenstemming ont dekt U in dit boek tusschen de werkwijze van de macro- en microcosmische Rede, van de universeele wijsheid, die van binnenuit zich in de organismen openbaart en de menschelijke wijsheid, die van- buitenaf zich uitdrukt in de werken van 's menschen handen. De methode waarop in dit boek de stof ver werkt is, wordt bepaald door het uitgangs punt van den schrijver, die in zijn „woord vooraf opmerkt: „Het leven van den mensch van heden - dat is niet meer de anatomie van 1880, die begon met de woorden: „Het menschelijk lichaam bestaat uit hoofd, romp van 1900 met den aanhef: „De cel is een klomp en ledematen...", het is ook niet de biologie je protaplasma met een kern in het midden...", en evenmin de gezondheidsleer van voorheen met zijn tabellen over calorieën en eiwitge halte. Het leven van den Mensch van Heden, dat is den mensch als middelpunt van een ge heel nieuwe, nooit eerder vermoede wereld. Een wereld ontsloten door de moderne we tenschap. Vooir die wereld opent de schrijver ons oog. Dit is geen dorre theorie over het mensche lijke lichaam, maar een levende, rijk geïllu streerde, aanschouwelijke beschrijving. En niet alleen krijgt ge door dit boek een volledige kennis van het menschelijk lichaam, maar tevens staat dit boek vol van practi sche wenken, die, in beoefening gebracht, de gezondheid zullen bevorderen. Het is een meesterwerk, dat een ieder, die het eenigszins doen kan, zich moet aanschaf fen een°werk, dat ons een schat van inzicht en wijsheid geeft. Prof. Dr. J. Feldmann, Ned. bewerking H. J. v. Deuzen Pz. Uitg. De Residentiebode N.V., 's-Gravenhage. In- gen. 3.90, gebonden 4.90. De tijd is voorbij, dat een oppervlakkig ma terialisme alles wat tot het gebied van het occulte behoorde als contrabande beschouwde en dat men over deze merkwaardige verschijn selen geen ander oordeel had, dan dat ze slechts op bedrog of hallucinatie berustte. Sinds de zielkunde zonder ziel wetenschap pelijk bankroet is gegaan, en ook de ziel met haa. soms onbegrijpelijke werkingen weer ob ject van wetenschap geworden is, worden ook de z.g. occulte verschijnselen als telepathie, helderziendheid, geestverschijningen enz. aan een ernstig wetenschappelijk onderzoek onder worpen. In Londen heeft men de beroemde Society for Psychical Research, in Parijs het Instituut métapsychique international, in Berüjn een Ge- sellschaft für metapsychische Forschung, die zich het wetenschappelijk onderzoek van deze verschijnselen ten doel stelt, terwijl in Boeda pest zich een parapsychologisch museum be vindt, waar de voorwerpen, die daar op on verklaarbare wijze door middel van medium verschenen zijn, te bezichtigen. Zoo is in de geheele wereld de belangstelling voor de oc culte wetenschappen ontwaakt. En het is zeer toe te juichen, dat we in het bovenaangekon- digde werk nu ook van katholieke zijde een uitstekende studie hebben over de parapsy chologie. Het is een werk van rijken inhoud, dat men niet dan met de grootste aandacht leest en dat den lezer een buitengewoon goed over zicht geeft van de belangrijkste phenomenen, die zich op dit gebied hebben voorgedaan en van de verschillende verklaringen, als de ani mistische, de spiritistische, de demonistische, die .daarvan gegeven zijn. De schrijver staat op het standpunt, dat de bovennatuurlijke verklaring van al deze ver schijnselen zoolang moet worden afgewezen, als de natuurlijke verklaringsmogelijkheden nog gegeven zijn. Wie dit boek leest komt onder den indruk van de geweldige diepten en mogelijkheden, die er in de menschelijke ziel verborgen lig gen. De schrijver geeft blijk van een uitgebreide kennis van de occulte wetenschappen, van een bijzondere bekwaamheid om de verschillende theoriën op een eenvoudige, voor ieder begrij pelijke wijze te behandelen en van groote ob jectiviteit bij zijn uiteenzetting van de ver schillende verklaringen. Wij hebben hier niet met een dorre weten schappelijke studie te doen, maar met een le vend en frisch boek, waarvan ge heele ge deelten met de grootste spanning leest, dat U boeit als een roman, maar tevens Uw blik op het zieleleven verrijkt en U een nuchtere, gezonde kijk geeft op verschijnselen, waarvan ge zonder kennismaking met dit boek, mis schien eenigszins huiverig waart. In de slotbeschouwing wordt ons op voor treffelijke wijze de overeenkomst en het ver schil tusschen occulte en mystieke verschijn selen aangegeven. Van welke richting men ook zij, men zal dit boek niet anders dan met groote voldoe ning lezen. Een oud boek in nieuw gewaad. Goedkoope editie van „Van het W e s t e 1 ij k Front geen nieuw s". Bij de erven J. Bijleveld te Utrecht verscheen dezer dagen een nieuwe druk van Remarque's „Van het Westelijk front geen nieuws", het boek dat millioenen reeds gelezen hebben en dat ongetwijfeld, juist nu, nog vele duizenden zullen Willen herlezen. Hier voor is thans een uitstekende gelegenheid, aan gezien het boek in een gewijzigde vorm ver schenen is: geheel nieuw gezet, een nieuwe omslag en beter gebonden. Dit is thans het 101-105e duizendtal! Bij ieder boek wordt thans een filmalbum met 73 illustraties uit de ge lijknamige film geschonken. Martha Kalender, uitgave A. Voor hoeve v/h J. M. Bredee's uitgevers Mij. N.V, Rotterdam. Deze kalender is uitgegeeven ten voor- deele van de Martha-Stichting te Alphen aan den Rijn. Het schild bestaat uit een geslaa0-- de vierkleurendruk van Vermeer's beroemde schilderij „De Emmaüsgangers". Behalve een tweetal teksten uit het Lucas-evangelie, be vat het schild, boven het kalenderblok,het opschrift: „De dag met God". Dit is de be doeling van de verzorgers van de kalender geweest. Een twaalftal verschillende predi kanten verzorgden ieder een kalendermaand waarbq ze telkens de aandacht van de lezers bepaalden bij de groote beteekenis van het beginnen van den dag met God. Voor de ver zorging van de achterzijde van de blaadjes werden enkele bekende auteurs aangezocht die verschillende boeiende vervolgverhalen schreven. De prijs van de kalender is 75 ct -L 4 <y omzetbelasting; bij bestelling van meerdere exemplaren wordt een belangrijke reductie toegekend.

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 11