DE ONDERGANG VAN DE „BRETAGNE". Spanning voor het doel tijdens den voetbalwedstrijd Rotter- damsch elftal Bondselftal, om den gouden onhafhankelijk- heidsbeker. Het team uit de Maasstad won deze ont moeting met 6 4 Z. M Koning Leopold van België brengt een saluut bij het graf van den Onbekenden Soldaat te Brusse tijdens de herdenking van den Wapenstilstandsdag. - Links: prins Karei; rechts: kroonprins Boudewijn Prof dr. Willem Mengelberg bij zijn vertrek per vliegtuig van Schiphol naar Kopenhagen, waar het Staatsradio-orkest Donderdag a.s. onder zijn leiding een gala-concert zal geven In de gem. zeevaartschool te Rotterdam is Zaterdag namens de leerlingen en oudleerlingen in tegenwoordigheid van burgemeester mr. P. Oud en den Belgischen consul een plaquette onthuld ter herinnering aan het feit, dat Belgi sche koopvaardijofficieren 25 jaar geleden aan deze school hun opleiding ont vingen Het Fransche s.s. „Bretangne" met 125 passagiers aan boord, werd door een vijandelijken onderzeeër tot zinken gebracht, waarbij zeven personen om het leven kwamen. Een ter hulp gekomen Engelsche oorlogsbodem pikte de overlevenden op Onder voorzitterschap van Oud-minister Deckers had centraal comité, dat zich ten doel stelt de belangen met het moederland verbinden. Links naast mr. dr. Tony Bijland (rechts) leverde een bij zondere prestatie, door bij A. D.Z.- wedstrijden op den 200 meter school slag slechts 0 7 sec. onder het wereld record van Jo Waalberg (links) te blijven De eerste K L M.-kindervlucht naar Ned. Indië Is uitstekend geslaagd. - De jeugdige luchtreizigers stappen uit het vliegtuig na aankomst op Tjililitan oprichtingsvergadering plaats van een onze West-Indische gebiedsdeelen onderling en de minister van koloniën, Ch. J. I. M. Weiter

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 12