Rotterdam slaat „de Rest Succes behaalt haar eerste zege K.Kl.U.B. In ons district ÏIM.U.R. iwAdt u-eAgetm, De voetbaluitslagen Rotterdamsch elftal wint met 6-4 van Bondsploeg Succes-Purmersteijn 2-1 £m Zaak B.K.C» omzeilt een lastige kl'p H.R.C III met 3-2 geslagen Verrassingen in de NH VB ft B.K.C. zegeviert over H.R.C. III die geen reclame maak! adverteert daarom! Om den Gouden Onafhankelijkheidsbeker Rotterdam: Rotterdamsch elftel-Bondselftal Ruststatd 3—1 Eindstand 6—4 AFDEELING III. Heracles NEC TubantiaGo Ahead EnschedeEnschedesche Boys AGOVV—Hengelo QuickWageningen AFDEELING IV. Willem IINOAD HelmondMVV Roermond Juliana LimburgiaNAC BW—PSV EindhovenLONGA AFDEELING V. Be QuickWW VelocitasVeendam AchillesSneek Leeuwarden HSC AFDEELING L AFDEELING B Zaandijk—OSV ZFC—WFC SuccesPurmersteijn AFDEELING C HFC—EDO BloemendaalAFC Beverwijk— QSC ZeeburgiaZ VV AFDEELING D UW—Hercules De Volewijckers- -Hilversum AFDEELING E HRC 3—BKC AFDEELING F Strandvogels—West-Frisia 2 Sporters—Hollandia 2 AFDEELING G Alkmaarsche Boys 2CSV Nieuwe NiedorpDTS 4-1 2—2 1—2 afgek. 3—1 1—3 afgek. 1—6 2—1 0—0 4—2 3—3 2—3 3—1 2—2 1-0 1—2 2—1 0—2 3-8 1—1 5—1 2—0 2—3 6—1 1—1 Door het feit, dat de jaarlijksche ontmoe ting Rotterdamsch elftal tegen het Bondselftal gespeeld werd, lag in het geheele Westen de competitie stil. Bovengenoemde wedstrijd is er weer één ge worden, waaraan zoowel spelers als publiek de prettigste herinneringen zullen bewaren. Het was jammer, dat het eigenlijke doel van den strijd, een oefencampagne voor den a.s. jubileumwedstrijd tegen België, gemist werd, door het feit, dat verscheidene spelers, door landsbelangen verhinderd waren acte de pre- cense te geven. Zoo konden Draeger en Calden- hoven niet aanwezig zijn, terwijl ook reeds Smit en Anderiessen door blessures nïët konden spelen. De wedstrijd is tenslotte verdiend door de zeer sterke Rotterdamsche ploeg gewonnen met de korbalcijfers 64. (Voor uitvoerig ver slag zie elders in dit blad). IN HET OOSTEN Na een week rust is gisteren het Oosten weer in volle actie geweest. En natuurlijk is de gebruikelijke verrassing, die hier iederen voet bal-Zondag schijnt voor te komen, niet uitge bleven. In de Enschedesche derby kreeg no. drie van de ranglijst, de sportclub met 2—1 op eigen terrein klop van no. laatst, de Boys. Voor eerstgenoemde is deze uitslag natuur lijk een heftige teleurstelling, terwijl de Boys, die door dit succes de laatste plaats verlieten, zullen probeeren deze zege door meerdere te laten volgen. In Hengelo kon Tubantia het niet heelemaal „klaren" met een mede candidaat, Go-Ahead, dat met een 22 gelijk spel weer naar de Koekstad terugkeerde. Hercales lachte in haar vuistje, want zij maakte geen enkele fout en sloeg het bezoe kende N.E.C. met 41 op afdoende wijze. A.G.O.V.V.Hengelo vond geen doorgang. De stand is hier: Heracles 7 5 0 2 15—6 10 Go-Ahead 7 3 3 1 9—6 9 Tubantia 7 4 1 2 18—20 9 Hengelo 6 3 2 1 13—9 8 Enschede 7 4 0 3 17—13 8 A.G.O.V.V. 6 3 1 2 9—8 7 N.E.C. 7 3 0 4 16—18 6 Quick 7 3 0 4 17—17 6 Ensch. Boys 7 1 1 5 9—15 3 Wageningen 7 0 2 5 9—20 2 HET ZUIDEN NOAD wint de Tilburgsche derby. ben. Dat moest gisteren tenminste de derde Tilburgsche kampioenscandidaat ondervinden, die met een 4—2-nederlaag weer huiswaarts kon keeren. N.A.C. en P.S.V. stelden hevig te leur en verspeelden op deze manier wel hun laatste kansje op de bovenste plaats. N.A.C. verloor van de pas gepromoveerde Limburgia- ploeg met 21, terwijl P.S.V. het in den Bosch niet verder dan een gelijk spel wist te bren gen. Juliana blijft de leiders goed volgen. Nu weer versloegen de Spekholzenaren Roermond op eigen terein met niet minder dan 61 De stand luidt hier: N.O.A.D. 8 6 1 1 18—10 13 Juliana 8 5 2 1 26—13 12 Willem II 8 5 1 2 19—14 11 M.V.V. 7 4 2 1 15—11 10 Longa 8 5 0 3 20—13 10 Eindhoven 8 3 3 2 25—14 9 P.S.V. 8 3 2 3 15—10 8 N.A.C. 8 3 2 3 6—11 8 B.V.V. 8 1 3 4 8—16 5 Limburgia 8 2 0 6 14—18 4 Helmond 7 1 0 6 5—23 2 Roermond 8 1 0 7 7—27 2 IN HET NOORDEN Hier ging de belangrijke wedstrijd tusschen Heerenveen en G.V.A.V. niet door. De andere uitslagen zijn hier van weinig belang. H.S.C. en Sneek raakten nog meer achterop door resp. een gelijk spel tegen Leeuwarden en een neder laag tegen Achilles, dat daardoor weer een beetje de hoogte inkomt, zonder echter voor- loopig ook maar een enkele bedreiging te vor men voor G.V.A.V. Be Quick tenslotte kon in haar thuiswedstrijd tegen W.V.V. het wederom niet tot een overwinning brengen, zoodat het er nu toch wel erg somber voor de withemden begint uit te zien. De stand luidt: GVAV 7 6 1 0 18—8 13 Veendam 8 4 2' 2 20—19 10 HSC 8 4 2 2 20—18 10 Heerenveen 7 4 1 2 33—20 9 Achilles 8 3 3 2 25—22 9 Sneek 8 3 2 3 25—19 8 Velocitas 8 3 1 4 15—17 7 Leeuwarden 8 2 2 4 21—29 6 WW 8 1 2 5 16—28 4 Be Quick 8 0 2 6 15—23 2 Tegen alle verwachtingen in heeft niet Wil lem II, doch het bezoekende N.O.A.D. de Til burgsche derby gewonnen. De uitslag 31 wijst zelfs op een duidelijk overwicht van de verjongde N.O.A.D.-ploeg, die de tricolores op deze manier een illusie armer deed worden. Voorloopig althans, want in deze afdeeling is het laatste woord vooralsnog niet gesproken, temeer daar de kampioen van verleden jaar blijk geeft het nog lang niet opgegeven te heb- Eindelijk na vijf wedstrijden verloren te heb ben is het de club van Daan Nieuwbuurt ge lukt de eerste puntjes binnen te helpen. Met 21 moest het bezoekende Purmersteijn de meerdere in Succes erkennen dat daarmede de eerste schrede in de goede richting heeft ge zet, al beteekent het nog niet het verlaten van de laatste plaats. Vermeldenswaard is, dat Succes door ver hindering van verscheidene harer spelers in ver band met de omstandigheden, enkele „oude rot ten" van stal had gehaald, onder welke Nieuw buurt, die het genoegen mocht smaken de win nende goal voor zijn club te maken. Dat de Wieringers de roode lantaarn nog niet konden overdragen, komt door het feit, dat W.F.C. er tegen alle verwachting in slaagde Z.F.C. op eigen terrein een 21-nederlaag toe te brengen, waardoor ook de Wormerveerders hun eerste winst konden boeken. Voor H.R.C. is deze nederlaag van Z.F.C. een even onver wachte als welkome surprise. De Zaandam mers zijn door dit resultaat drie punten achter geraakt. Ook de andere Zaansche kampioenscandidaat leed een onverwachte nederlaag, al hadden we er reeds een zwaar hoofd in, dat ed Oostzaners in Zaandijk de volle winst zouden behalen. Met 10 bleef de thuisclub in de meerderheid, waardoor ook O.S.V. twee punten op H.R.C. is achter geraakt. Zonder dus zelf te spelen, is de positie van H.R.C. niet weinig versterkt. De stand luidt: HRC 7 6 0 1 31—13 12 Alcmaria Victrix 7 5 1 1 25—12 11 OSV 6 4 0 2 13—11 8 Alkm. Boys 7 4 0 3 22—16 8 8 West-Frisia 7 4 0 '3 18—15 ZFC 6 3 1 2 20—13 7 Hollandia 7 3 0 4 16—25 6 Zaandijk 5 2 1 2 10—16 5 Helder 7 2 0 5 18—20 4 Purmersteyn 6 1 1 4 10—19 3 WFC 5 1 0 4 6—16 2 Succes -6 X 0 5 7—20 2 Afdeeling E. B.K.C. heeft een zwaar bevochten zege be haald op H.R.C. 3 aan de Sportlaan (32). De Racers kwamen zoo sterk mogelijk uit H.R.C. 1 en 2 waren vrij terwijl B.K.C. om de bekende omstandigheden zonder de verlof gangers meest spelen. Eerst in de laatste mi nuten maakte B.K.C. het winnende doelpunt, waardoor zij met Schagen en Oudesluis de lei ding deelt. Schagen 5 3 11 1610 7 B.K.C. 5 3 11 15—10 7 Oudesluis 5 2 3 0 85 7 Watervogels 5 3 0 2 1110 6 Helder 2 5 2 1 2 11—13 5 Wieringerwaard 6 2 13 1112 5 Atlas 6 13 2 11—14 5 H.R.C. 3 5 113 12—15 3 H.R.C. 2 5 1 1 3 9—14 3 Afdeeling G. Alkm. Boys 2 nam de leiding, door een 61- zege op C.S.V. Nieuwe Niedorp speelde thuis D.T.S. gelijk (3 -1). Deze wedstrijd was in- gelascht inplaats van Uitgeest D.T.S. Alkm. Boys 2 5 4 0 1 22—7 8 Alcmaria 2 6 3 2 1 17—16 8 Alcmaria 3 6 2 2 2 15—17 6 D.T.S. 6 2 2 2 9—11 6 C.S.V. 6 3 0 3 15—22 6 N. Niedorp 6 1 3 2 15—17 5 Uitgeest 5 1 2 2 16—17 4 Bergen 6 1 1 4 16—17 3 Afdeeling E. H.R.C. 4Watervogels 2 Helder 3—J.V.C. Afdeeling K. Helder 5Watervogels 3 Atlas 2Schagen 2 3—2 6—0 w.n.opgek.werkl. 2—3 Afdeeling R. Petten 2—W.Waard 2 0—0 Oudesluis 2Winkel 30 B.K.C. 3Sint Maartensvlotbrug 40 Adspiranten. Afd. O. H.R.C. bH.R.C. a uitgesteld Succes aHelder b 03 Afd. P. Helder cWinkel a 03 H.R.C. d—H.R.C. e n.d. B.K.C. aSchagen a 16 Afd. R. H.R.C. f—B.K.C. b 2—0 Afdeeling E. De grootste verrassing was de 60-over- winning van Helder 3 op J.V.C. De Julianador- pers kwamen niet sterk uit; in tegenstelling tot de witjakken. Dezen maakten van de ge legenheid gebruik om hun gasten met een dik ke nederlaag huistoe te zenden. Waarmee ze niet alleen zichzelf, maar ook Petten een goe den dienst bewezen. H.R.C. 4 verrastte ook nogal, zij het dan dat haar wapenfeit binnen de grenzen van het nor male bleef. Watervogels 2 moest er n.1. aan de Sportlaan met 32 aan gelooven. Petten 5 4 0 1 18—8 8 J.V.C. 6 4 0 2 21—14 8 Helder 3 5 3 0 2 16—5 6 H.R.C. 4 6 2 1 3 9—18 5 Watervogels 2 5 2 0 3 14—14 4 Succes 2 6 0 1 4 4—23 1 Afdeeling F. Omdat 'n deel der Watervogels-spelers plot seling „ergens in Nederland" moesten gaan loopgraven maken, ging Helder 5Watervo gels 3 niet door. Schagen 2 bezocht Atlas 2, waar, naar verwacht kon worden, een harden strijd om de punten werd geleverd, die Scha gen juist met één goal in haar voordeel be slechte (32). Afdeeling K. B.K.C. 3 klopte het bezoekende Sint Maar tensvlotbrug met 40. Barsingerhorn Werk dorp is nog niet bekend. Oudesluis 2 deed het ongeslagen record van Winkel 1 sneuvelen (3—0). Dit was een voor deeltje voor Petten 2 die zelf geen beste beurt maakte door thuis gelijk te spelen tegen Wie ringerwaard 2 (00). Afdeeling R. In afd. O is de nederlaag van Succes a be paald een verrassing. De overige uitslagen val len niet buiten de lijn. 5 Min. voor tijd viel de winnende „goal" Na een spannende en op sommige oogen- blikken rijkelijk forschen wedstrijd zijn de geel-zwarten uit Anna Paulowna er in geslaagd een sterk opgekomen Racing 3 met de „oneven goal" te verslaan. Spanning heeft er geheerscht vanaf de eer ste oogenblikken, toen BKC uit een scher mutseling de leiding nam, tot aan de laatste minuten toe, waarin dat zelfde BKC het be stond na een aanvankelijke 21 acnterstand, deze om te zetten in een 32 zege. Geheel verdiend'kunnen we deze overwinning echter niet noemen, daar de Racers minstens de ge lijke waren der BKC-ers. AlleenVrouwe Fortuna was tot twee, driemaal toe niet met hen, terwijl daartegen B.K.C. over geluk niet te klagen had. Het was jammer, dat deze aardige strijd af en toe ontsierd werd door rijkelijk fórsch spel, waaraan zich vooral het duo SiermaPost contra de gebr. v. Wees en omgekeerd be zondigde. De wedstrijd. Zooals boven vermeld zat reeds dadelijk de spanning erin, want meteen na den aanvang zat BKC er zoo geducht op, dat de Racers een oogenblik geheel teruggedrongen werden. De schermutseling, die toen dan ook volgde, leverde een doelpunt voor de geel-zwarten op, want Totté, Keijzer en v. Wees duwden ge zamenlijk den bal over den doellijn (10). Dit doelpunt werkte op de roodjakken als een roode lap op een wilden stier en het duur de geen 5 minuten of Hoogendijk had den bal na een fraaien „trekbal" van v. Dam reeds langs Prins geschoten. Scheidsrechter De Snayer keurde echter dit doelpunt wegens buitenspel af. Geruimen tijd ging de strijd nu gelijk op, beide doelen verkeerden beurtelings in ern stig gevaar, zonder dat het nochtans tot doel punten kwam. Tweemaal scheelde het voor het HRC-doel al erg weinig, doch de eerste keer stond Totté zelf in den weg, terwijl even later Bijl nog net aan den bal uit het verlaten doel kon trappen. Twee doelpunten binnen de minuut. Nog voor de rust echter zou HRC 3 .loon voor haar harde werken krijgen. Want na een klein half uur spelen, schoot v. Dam den bal zoo goed voor het doel na een pracht pass van Dekker, dat Hoogendijk zonder veel moeite in kon kogelen (11). En nog geen minuut later liep dezelfde Hoogendijk goed door, met als gevolg, dat hij een niet klem- vast gevangen bal tusschen de beenen van Prins door in het net kon schieten (21). In de tweede helft bleef de strijd het aanzien ten volle waard door de manier, waarop alle twee-en-twintig spelers om de overwinning vochten. HRC domineerde vooral het eerste kwartier, doch daarna kwam BKC, toen de Racers met dit offensief geen succes hadden, geducht opzet ten met als gevolg, dat het HRC-doel aan stonds eenige gevaarlijke situaties moest door staan. Toch kwam de gelijkmaker nog onver wachts. Koster n.1. was keurig doorgebroken en een ieder verwachtte het beslissende HRC- doelpunt, toen Prins uitloopend, den bal nog tegen zijn lichaam aangeschoten kreeg. Met een werd de bal naar den anderen kant ge dirigeerd, een afgemeten voorzet van v. Wees volgde en toeloopend stond Keijzer klaar om den bal keurig in het net te koppen (2—2). In een prettige atmosfeer de weersom standigheden waren uitstekend en er was zeer veel publiek, zeker 20.000 toeschouwers is Zondagmiddag voor den 26en keer de jaar lijksche ontmoeting gespeeld tusschen het Rot terdamsch elftal en een bondsploeg, de z g. rest van Nederland, waarbij de gouden onaf hankelijkheidsbeker den inzet vormde. Niet minder dan tien doelpunten werden ér gemaakt, waarvan Rotterdam er zes voor zijn rekening nam, dank zij de beide schutters Drok en Vente, die samen vijf maal doel ver dediger Dijkstra passeerden, terwijl het zesde punt door Wilders in eigen doel werd getrapt. Aan den anderen kant bewees de Haarlem mer van der Hulst, dat hij over een behoorlijk schot beschikt, want hij noteerde drie doel punten, terwijl Wilders zijn tweede goal van den middag wist te maken door een straf schop te benutten. Er werd vaak door beide ploegen goed samenspel te zien gegeven en over de tech nische capaciteiten van de meeste mag men tevreden zijn. Vooral de bondsploeg viel mede, want de opstelling week ten slotte zoo veel af van de oorspronkelijke, dat men moeilijk nog de „rest van Nederland" zou kunnen spre ken. Smit en Anderiessen hadden door ver wondingen moeten afzeggen en enkele minu ten voor den aanvang van den wedstrijd waren Caldenhove en Draeger nog niet aanwezig. Door militairen dienst moesten ook zij ver vangen worden, zoodat ten slotte de volgende bondsploeg in het veld kwam-: Draeger Lenstra v. d. Hulst Balvers (D.W.S.) (Heerenveen) (Haarlem) (V.S.V.) de Harder (V.U.C.) Blatter Stam Poulus (P.S.V.) (V.U.C.) (S.V.V.) Wilders Caldenhove (BI. Wit) (D.W.S.) Dijkstra (A.P.G.S.) De strijd. Dijkstra heeft zijn doel goed verdedigd. Wilders was onvermoeid, was overal te vin den. Het was jammer, dat hij in eigen doel trapte en ook aan het vierde doelpunt had hij wel schuld. Maar zijn totaal prestatie was meer dan voldoende. Feelders van SVV viel niet tegen, maar toch ook niet mee. De middenlinie heeft geen buitengewone dingen gedaan. Eerst was de PSV-er Blatter opgesteld, doch deze moest door een enkel blessure zich spoedig laten vervangen door J. Poulus. Het drietal heeft zoowel in ver. dedigend als in aanvallend opzicht matig ge speeld. In de voorhoede viel eigenlijk niemand op. Van der Hulst maakte wel eenige doel punten, maar hij was te weinig doortastend in zijn spel en vooral ook te langzaam om hem het praedicaat „goed" te geven. Lenstra speelde te zelfzuchtig. Hjj heeft schitterende individueele staaltjes laten zien, doch dat dreef hij zoo ver, dat zijn teamgenooten ten slotte door het niet elkaar begrijpen, wel moesten stranden op de hechte Rotterdam sche verdediging. Balvers' spel was zeer mid delmatig, hetgeen ongetwijfeld van nadeeligen invloed is geweest op de verrichtingen van De Harder. Maar indien men deze factor ter zijde schuift heeft de Hagenaar, wanneer hij den bal had, er niets bijzonders mee kunnen doen, want Paauwe was hem gewoonlijk de baas. Van den Engel aan den anderen kant was wel actief. Maar ook hij kwam niet boven het middelmatige uit, Bij de Rotterdammers klopte het tusschen de linies in enkele spelgedeelten uitstekend. Bovendien had men twee schutters van for maat in de gelederen. Drok in den vorm van dezen middag zou zeker weer in het Neder- landsche eljtal kunnen worden opgesteld. Vente was zeer ijverig, verdeelde het spel goed en schoot raak. Vrauwdeunt liet zijn bekende tactische spelletje zien, terwijl Seton vooral in de eer ste helft er goed het oog in had en telken male fraaie voorzetten gaf. Borrani aan den anderen viel niet op. In de middenlinie was Paauwe de beste, Kup- pen kwam niet boven zijn club vorm uit, ter wijl Spaandouck wel ijverig was, maar geen fijn afgestemd spel liet zien. Het achtertrio, van Male, van der Horden en van der Heide heeft weinig fouten ge maakt: Vente maakte het eerste doelpunt, doch enkele minuten later was het van der Hulst, die met een keurig schot in den hoek een gelijken stand wist te bereiken. Na 35 minu ten passeerde Drok met een kopbal, uit een zuiveren voorzet van Seton, Dijkstra opnieuw. Tenslotte trapte Wilders in eigen doel, zoo- <jat met 3—1 gedraaid werd. Na de rust. In de tweede helft kreeg de strijd een span nend karakter, toen Wilders een strafschop benutte wegens hands. Maar Drok maakte er direct daarna 42 van en dezelfde speler benutte een voorzet van Seton met een kop bal, 5—2. De twee doelpunten van Drok werden ge volgd door twee goede goals van Van der Hulst, na uitstekend samenspel der geheele voorhoede. Een kwartier was er toen nog te spelen, doch onmiddellijk na het vierde doel punt van het bondselftal, liep Vrauwdeunt door de verdediging heen, gaf den bal op het goede oogenblik aan Vente over, die de over- winning bezegelde met een zesde doelpunt, BKC neemt de leiding. Dit was het sein voor beide ploegen om zich nog eens tot het uiterste in te spannen en tenslotte viel 5 minuten voor tijd de be- slissing ten gunste van BKC, toen Totté al- weer bij een schermutseling als overwinnaar uit den strijd kwam en met een handigen omhaal backs en uitgeloopen keeper ver schalkte (23). Vijf minuten restten nog en het werden 5 minuten van spanning, daar de Racers alles op alles zetten om nogmaals de bakens te verzetten. Een corner, nog een corner, schermutseling, waarbij doelverdediger Prins zijn kunnen toondetoen was het voorbij BKC had op ietwat gelukkige wijze gezege! vierd! De oude paarden van stal. Beide elftallen verschenen met invallers in het veld. S. miste niet minder dan vijf spelers en had daarom een beroep gedaan op de oude garde. O.m. traden H. Lont en de veteraan- Succes-voorzitter Nieuwbuurt weer eens voor het voetlicht om de opengevallen plaatsen te bezetten. En, de oudjes deden het nog best. Lont speelde een goeden wedstrijd en Nieuw! buurt wist zijn tekort aan snelheid door dik wijls tactische manoeuvres aan te vullen. Zelfs smaakte laatstgenoemde het genoegen het winnende doelpunt te scoren hetgeen uiteraard stormachtige bijval oogstte. Intusschen heeft Succes met deze overwin- ning de eerste schrede iri de goede richting ge. daan. De eerste puntjes zijn binnen doch de verrichtingen van dezenmiddag zijn, gezien ook de tegenstand, geen maatstaf om te beoordee- len of op een blijvend herstel mag worden ge, rekend. Van een herstel mag hier trouwens geen sprake zijn. S. heeft gewonnen en o.i. ver diend, maar dezen wedstrijd deed meer denken aan een in alle gemoedelijkheid gespeeld oefen partijtje dan aan een competitiewedstrijd, zij het dan ook nood-competitie. De wedstrijd. Het begin was zeer emotievol, daar S. reeds na weinige oogenblikken de leiding nam. Weer was het de geroutineerde Schmitt (de eenige nog beschikbare voorhoede-speler) die op weer galoos snelle wijze dit doelpunt voor zijn reke ning nam. Ott plaatste de bal hoog naar den vleugel. Schmitt kópte het leer terug, schoot als een pijl tusschen de beide ijlings toestor mende verdedigers door en bijna op hetzelfde moment dat de bal moeder aarde weer bereik te, had Schmitt er zijn schoen ondergezet. On houdbaar voor de ook reeds uitgeloopen kee per, knalde Schmitt de bal in de touwen (1—0). De vreugde was helaas van korten duur, want bij de eerstvolgende P.-aanval werden de partijen reeds weer op gelijken voet gebracht, Een keurige pass naar den snellen rechter vleugelman. Een uitstekende voorzet, en schit terend kopte de P.-middenvoor de bal langs de uitloopende Posthumus (11). Wel zagen we hierna nog enkele malen goed werk van Schmitt, hij plaatste schitterende voorzetten, doch deze werden niet benut. Overigens had de eerste helft een vrij spanningloos verloop. De P.-achterhoede had met het slappe spelletje van de S.-voorhoede niet de minste moeite. De P.- aanval was veel actiever en trad dikwijls ge vaarlijk op. De S.-achterhoede, waarin Iedema weer schitterde, was echter voldoende sterk om de gasten in bedwang te houden. De P.-aanvallen waren ook niet zoo talrijk, daar van de middenlinie zeer weinig kracht uit ging. De Successers beheerschten dus het mid denveld en waren het meest in den aanval. Ver der dan enkele corners bracht men het niet, doch hieruit ontstonden wel eenige zeer ge vaarlijke situaties. Nieuwbuurt plaatste een maal schitterend voor en Ott had maar voor het intrappen. De P.-keeper stopte evenwel keurig en sloeg het leer het veld weer in, nogmaals in geschoten ging de bal tenslotte naast. Tegen de rust kreeg Ott de kans van den dag, doch zijn schot ging juist naast. De tweede helft. Gedurende het grootste deel van de 2e helft kon Succes, zonder dat P. ook maar een oogen blik gevaarlijk kon worden, aan den aanval werken. Op alle mogelijke wijze is het gepro beerd. Dotten van kansen werden gemist en tenslotte moest na een half uur van hopeloos slecht voetbal de veteraan Nieuwbuurt nog voor het winnende puntje zorgen. Het was geen sof-goal ook. Met een geweldig hard, geheel on verwacht vleugelschot (zoo eentje van het oude stempel) verrastte hij de P.-keeper volkomen (2—1). En warempel zou hij direct daarop nog bijna de geestelijke vader zijn geweest van een derde doelpunt. Ott, voor open doel staande, kon het leer, door tactisch spel van Daan, hem via Rijkers toegespeeld, niet voldoende onder con trole krijgen zoodat deze kans verloren ging. In het laatste kwartier trachtte P. nog een gelijk spel te forceeren door met man en macht ten aanval te trekken. Hierdoor ontstonden voor het S.-doel als ge volg van het P.-offensief nog eenige zeer ge vaarlijke momenten en feitelijk hing de gelijk maker in de lucht. Het geluk was ditmaal eens aan S.-zijde. In den stand kwam geen verande ring meer. ZWITSERLAND—ITALIË 3—1. Tot veler verrasisng zijn de Zwitsers er gisteren in geslaagd de Italianen, die het zonder Piola moesten stellen, met 31 te ver slaan. Een mooie prestatie!

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 6