Het voetbalmenu De Brabantsche Briet van Dré imuM- nwAfyetl n.u.u.n. K.fl.U.B. ©e eeAiie klaMtw In ons district AFDEELING I. Voetballievend Amsterdam krijgt mor gen een heerlijk menu te veroberen, waarvan AjaxBlauw Wit de hoofd schotel zal vormen. AjaxBlauw Wit, de grootste club-gebeurtenis der Hoofd stad, wat zullen er veel smullers „aan tafel" komen! Vooral nu Blauw Wit het zoo goed maakt en Ajax voor „haar laat ste kans" gaat strijden zijn er aan deze historische derby factoren verbonden, welke een toppunt van spanning en sen satie doen verwachten. Naar 't Engelsch van A. W. Marchmont 30. Het bescheid kwam prompt en onverstoor baar: „Die vraag kan ik voor haar beantwoorden. Zij kent hem niet. Ze heeft niet veel Fran- sqhe vrienden; na ons huwelijk zal dat natuur lijk veranderen. Degene van wie u uw inlich tingen hebt miss Merrion we zullen haar tenminste maar zoo noemen heeft u ongetwijfeld ook verteld dat mrs. Markham mij de groote eer aandoet mijn vrouw te wor den". „Miss Merrion heeft me niets verteld en wil me niets vertellen; dat is juist de reden dat ik hier ben gekamen". „Miss Merrion is de verpersoonlijkte discre tie", verklaarde hij, met zijn gewone bloem zoete ironie. „Ik stel veel belang in miss Mer rion en ik ben daarom blij, dat zij u niet hier heen gestuurd heeft". Zijn onbeschaamde zelfverzekerdheid maak te miss Davenant wanhopig. „Ik kom hier op verzoek van mijn neef, mr. Cheriton", lichtte ze de Montalt in. „Zoo, is hij een neef van u? Dat hebt u rnjj nooit verteld". Ze negeerde de hatelijke opmerking en ver volgde rustig: „Ik heb zooveel over u gehoord van hem, dat het mij niet moeilijk viel de indentiteit van monsieur de Montalt vast te stellen. En ik zal mrs. Markham inlichten wat voor soort man u bent". „Buitengewoon vriendelijk van u", pareerde hij. „Maar ik vrees dat u de gelegenheid daar toe niet zult krijgen. Ik wensch namelijk niet dat mijn aanstaande vrouw in contact komt met een jongedame van uw reputatie". Tilburg (wie herinnert zich nog dezen inter national?) niet meevallen om zich te hand haven. Toch kan 't. JulianaLonga en NAC Willem II moeten evenzeer gezien worden in 't licht van de bovenste plaats, daarentegen wordt de ontmoeting PSVRoermond, althans voor de laatste, beschenen door het fatale roode lantarentje. Bij HelmondBW zal de laatste wel met de eer gaan strijken. AFDEELING V. Ofschoon het leidende GVAV in een derby moet uitkomen, n.1. tegen Velocitas, gelooven we toch niet, dat haar ongeslagen record ern stig gevaar zal loopen. Daar de andere clubs hoegenaamd geen kans meer hebben, zijn de andere wedstrijden van geen groote beteeke- nis. Alleen de strijd van Be Quick tegen de onderste plaats interesseert ons. We zien, dat de withemden bij Sneek op bezoek gaan en dat wordt dus wéér geen overwinning. De andere wedstrijdenzijn: HSCAchilles; VeendamHeerenveen; LeeuwardenWVV. „Schurk!" riep miss Davenant verontwaar digd, terwijl een hoog rood haar wangen kleurde. „Hoe durft u dat te zeggen?" „Het heeft werkelijk geen zin te trachten de relatie van vroeger weer aan te knoopen, ik kan toch niet met u trouwen", ging hij on barmhartig voort. „U bent een infame lafaard", beet miss Davenant, die de nieuwe beleediging als een zweepslag voelde, hem toe. „Maar ik zal me niet verder uit mijn evenwicht laten brengen door uw insinuaties", voegde ze er kalmer aan toe, „dat is werkelijk te veel eer voor u. Ik heb een doel voor oogen en dat zal ik bereiken ook. Ik wil weten waarom u miss Merrion zóó'n doodelijke vrees hebt aange jaagd dat er geen woord uit haar te krijgen is. En wat de reden is dat er een breuk tus- schen haar en mr. Cheriton is ontstaan een breuk, die aan uw inmenging te wijten is". „Wat mij betreft mogen die twee tortel duiven morgen aan den dag trouwen", klonk het weer met die tergen''e luchthartigheid, waarin hij een meester was, „tenminste als mr. Cheriton haar nog hebben wil als hg alles weet". Deze woorden troffen doel miss Dave nant wist niet direct wat ze déArop zeggen moest. Ze weigerde iets kwaads van Dessie te gelooven en ze had zooeven ervaren wat de Montalts verdachtmakingen waard waren, maar toch liet de stoutmoedigheid van zijn beschuldiging niet na indruk te maken, voor al door het mysterieus stilzwijgen waarin Dessie zelf zich harnekkig hulde. „Toch geloof ik geen woord van wat insi nueert", zei ze na een korte stilte. „U insi nueert ook tegen mij! U hebt een of ander duivelsch motief om Dessie te intimideeren ook al behoorde B.K.C. niet tot de leiders, een big-match zou zijn. Deze wedstrijd heeft nu eenmaal „geschiedenis". Moge er een schoone bladzijde aan worden toegevoegd. Wat het eind resultaat betreft, zouden we de Polder favoriet willen noemen, niet zoozeer op grond van de ranglijststand als wel juist op grond van de ge schiedenis dezer wedstrijd in den laatsten tijd. Een vage aanduiding .inderdaad, maar de er varing van de laatste paren was, dat W.waard te Anna Paulowna nimmer haar groote vorm kon bereiken. Watervogels ontvangt Helder 2. Na de klap die de Vogels van Schagen hebben gekregen, is het noodig, dat er bewijzen worden afge legd van grootere kracht dan uit die nederlaag moet worden afgeleid en... bewijzen, dat Wa tervogels ten aanzien van de eerste plaats niet verder als afgewezen moet worden beschouwd. Nu lgkt ons de tegenstander van Zondag a.s. allerminst de ploeg er voor om een gewillige prooi te zijn. Is het Watervogels dus ernst, dan is aan de Jan Verfailleweg een stevig treffen te verwachten waarbij van te voren geenszins vaststaat, dat Helder 2 geslagen zal worden aftrekken. De witjakken beschikken over een elftal, dat Watervogels zelfs in eigen home kan kloppen wanneer Been c.s. er niet vöor zorgen hun beste vorm te demonstreeren. Afdeeling F. M.F.C.Sporters; Hollandia 2West-Frisia 2; AndijkStrandvogels. Afdeeling G. C.S.V. is geheel van de kook. We twijfelen er dan ook niet aan dat Alcmaria 2 thuis over de Castricummers baas blijft. Uitgeest ont vangt Alcmaria 3, waaraan het slechts in goe den vorm weerstand kan bieden. Bergen's vooruitzicht is niet erg hoopvol. Alk. Boys 2 is heel sterk en we gelooven niet, dat Bergen er thans het elftal voor heeft om de Boys, in de Kaasstad nog wel, een punt afhandig te maken. Ulvenhout, 16 November 1939. Amico, Als ge deus tij 't bosch binnenkomt, dan loopt ge op teu gen den klammen, lauwen geur van 't vergaand herfstge- blaart, dat dik is neergezegen over den mossigen bojem. 't Is veul stil in de bosschen. Gin takske beweegt daar. En 't leste, gele blad, da! op den „khemer" van 't kale hout gespren keld lijkt, hangt, zwaar van water, stil te wachten op den smak naar 't end. 't Jaar is oud geworden weer. En hier, on der de peinzende boomen, in den blaauwen tnist, die deur den ouwen bast der boomen druipt, die blinkt over den blarenbojem, die wolkt deur de diepe dreven, hier treft oe den moeien ouwerdom van 't afgeleefde jaar. Machteloos zijgt nou en dan 't dooie blad den nevel deur. En 't is, als ge gaat over den zachten bladeerde, of den buiten te hij gen ligt onder oewen stap'. Endelooze wee moed hangt van de druppende takken. Nog, nóg vlamt hier en daar, aan 'n schriel eikestruikske, 'n helrooi blad. Maar deuze vlamkes, zeldzamer steeds in 't ouwe bosch, zijn lijk de leste flakkeringen in 'n wegsmeu- len,d leven. Dan vaart 'n windeke deur de boomen. Den zwaren herfstgeur is efkes lochter. Wat gou wen bladvlinders flieren deur den weemoed, dat voelbare Niks, dat overal is. En ratelend druppengetik ritselt druk in den blarenbojem. 't Is of 'n vleug leven trekt deur 't kolossale lichaam van 't kwijnende bosch. Even. Want 't is sjuust of deus trage Westerke nie vort kan deur den blaauwen, natten doom, die alle leven versmoort. Den boschpias staat rimpelloos te blinken onder flierende nevels, die soms vastkleven aan den stillen plas, waarop varen de dwerg- schipkes van neergewerld herfstblad, 't Bruine riet vezelt deur de stilte zachte fluisterinks- kes over 't heimelijke water mee z'n zilveren kringskes van vallenden mist uit 't overhan gend geboomt. 't Is hier 'n schoone plek om efkes 'n pijp aan te steken en zoo'n bietje gedachtenloos te peinzen deur den rusteloozen waas, die schemert over den plas. In 't kaal struweel daar langs den overkant wazen de leege veugelnesten, veur den dag gekomen na den blarenval. en haar huwelijk met mijn neef te verhinderen en dat is de reden van uw bedekte beschul diging". „U mag denken wat u wilt", gaf hij met een onverschillig schouderophalen ten ant- wbord; „dat kan ik u niet beletten. U kunt echter de bewijzen van mgn bewering gemak kelijk genoeg krijgen. Vraagt u het maar aan sir Ermund Landale". „Wie is dat? Sir Edmund Landale?" „Informeert u maar eens bij miss... eh... Merrion. Die kan het u beter vertellen dan ik als ze tenminste wil. En anders gaat u naar hem toe, zijn adres kunt u in het adres boek vinden. Ik wil ook met u meegaan." En na een korte pauze: „Heusch, u miskent mij. Ik stel belang in dat arme meisje... „Ba!" viel miss Davenant uit. „Ik weet toch veel te goed, dat u alleen maar belang stelt in uzelf." Hij hief zgn handen op in protest. Toen: „Is er nog iets, dat u wilt zeggen? An ders" hij voltooide de zin niet, maar zijn bedoeling was duidelijk genoeg. „Voor ik dit huis verlaat, wil ik mrs. Markham spreken." „Dat is niet in het belang van uw vriendin." „Ook niet in het uwe; maar ik meen wat ik zeg." „Dan zal ik haar trachten te bewegen om u te woord te staan." Hij maakte een buiging en ging naar de deur, en voor hij die opende keerde hg zich om en zei: „als ik erin slaag mrs. Markham over te halen om een onder met u te hebben, moet u mij niet de schuld geven, als ze u niet vriendelijk bejegent. U zult dat .aan uzelf te wijten hebben." Weer maakte hij een buiging, glimlachte verholen en verliet het vertrek. Terwgl miss Davenant wachtte, woedde er Afdeeling E. Petten trekt naar H.R.C. 4. Eriks c.s. zullen het wef niet zoo gemakkelijk krijgen als eenige weken geleden op eigen terrein. Intusschen rekenen we er toch op, dat de Pettemers de punten en daardoor de leiding aan zich zullen houden (10 uur). Succes 2 gaat op den moei lijken weg, die ze dit jaar heeft, wordt met een thuiswedstrijd tegen Helder 3 (2 uur). We durven de Wieringers geen succes te voorspel len. Afdeelng K. Watervogels 3 ontvangt Helder 4 (12 uur). De Vogels moeten al bepaald over voldoende spelers beschikken a.s. Zondag, anders gaan de witjakken met de buit strijken. J.V.C. 2 zal hopenlijk een elftal op de been kunnen bren gen het eerste is trouwens vrij en in dat geval geven we de Dorpers thuis tegen Helder 5 een klein kansje (2 uur). Afdeeling R. Verrasesnd was het eerste optreden van het Joodsche Werkdorp dat Barsingerhorn op vreemd veld met 41 sloeg. De mannen van Hirsch zullen nu thuis wel baas kunnen blij ven van Sint Maartensviotbrug, verwachten we (2 uur). Wieringerwaard 2 ontvangt B.K.C. 3 (10 uur). Getuige de prestatie van de rood- broeken in Petten zal B.K.C. 3 ditmaal niet ge makkelijk met groote cijfers winnen. Petten 2 klopt thuis Winkel 2. Adspiranten. Afd. O: H.R.C. c—Helder b (12 uur); Hel der aSucces a (10 uur). Afd. P: Oudesluis aB.K.C. a (2 uur), wordt misschien vervroegd); Schagen aH.R.C. d (12 uur). Afd. R: Succes bHelder d (12.30 u.). Verlatenheid. Overal verlatenheid. Wee moed en eenzaamheid befloersen den triesten buiten, die te tranen staat in deuzen mijme renden plas, diep in de bosschen, waar ge den mist kunt hooren. Maar waar ge ook niks anders hoort. Jjaa..., tóch! Wijdweg; versmorend in 't vagend blaauw, daar hoor ik zwak gerucht. Gerucht van stappen deur de natte blaren, ge kraak van takskes, geslis langs 't lage hout. Zou hier, zoo wijd weg van de menschen, in deuze barre verlatenheid nog 'nen tweeden „idioot" zijnen troost zoeken? Schoonheid komen beleven aan 't stervend jaartij Hier Waar den Zomer zoo welig tierde; den pur peren bloei, schuimend over den rhododen- drum, lijk één blommenlaken gespreid lag langs den kristallen boschpias? Hier? Waar den safrane-Herfst gloeide in kleuren, die vlamden tusschen 't hout, praalde in tinten, die glansden en blonken lijk gouwen ciselé, gesierd was in tonen van den bontsten, zijen fluweel Zou hier nóg 'nen kwiedam komen in deuze vereenzaming, waar den leste.n eeker scheen gevlucht, uit deus mistroostig... Heimwee? Of...? Zou...? Zou 't...? Want hij zou den ennigsten zijn, dien 'k hier verwachten kon! Maar...? Maar...? 'n Ziel, die leeggebloed is van verdriet, die... die zoekt gin schoonheid toch...? Of zou ie, den Vic, sjuust in deus stervensuur van die felst geleefde, gebloeide boschplek den troost vinden, die deuze, altij zoekende naar schoonheid speurende ziel weer zocht...? En nieuwsgierig, in spanning tuur- de-n-ik deur den valen schemer over den plas, naar waar 't zwak gerucht vandaan sliste. Jah! Daar stond ie, den Vic! Lijk 'n vaag sil houet, aan den rand van den plas. Ineens ver scheen uit 't ruige struweel, dat van die leege veugelnesten, daar aan den rand van 't wol- kende water. Daar stond ie. den eenzamen tiep, wat hoog in de schouwers, diep in den grooten flam bard. Hij praatte. Teugen z'n spiegelbeeld in den herfstplas? Teugen 't heimwee, dat hier rondnevelde? Teugen... teugen de gedachtenis van Lien? Hij had ze dikkels hier gebrocht...! Als den purperen bloei lijk rijpen wijn in 't water droop. Dan, dan zocht ie iets. Zag in 't rond. Liep voorzichtig was passen terug. Vond onder de blaren 'nen boomknoest. Veegde dien proper mee z'n handen. Bezag den tronk lan gen tijd, sjuust zooals ge menschen wel 'ns aan 'n graf ziet staan. Zoo stond mijnen bra ven kameraad daar, in 'nen wolk van gepein zen. Dan gong ie zitten op den tronk... Ik trok m'nen eigen terug, in den nevel tus schen 't ouwe geboomt. M'n strot was dik. 'k Had 'm begrepen, den Vic, die daar zat, gunder aan den overkant van 't grijze water, tot zijn knieën in den herfst, in 't vergaande blad, daar op den boomknoest, naast de ge dachtenis van zijn Lien. een storm van verbijsterende gedachten in haar geest en toen ze zoo een poosje had gezeten, begon ze ongeduldig te worden. Een kwartier ging voorbij en toen ze tenslotte bg'na een half uur gewacht had, belde ze. „Weet mrs. Markham dat ik haar voor een dringende gelegenheid wil spreken?" „Mrs. Markham, juffrouw?" antwoordde de huisknecht, die op haar bellen verschenen was, verbaasd. „Ze is een minuut of twintig ge leden met mr. De Montalt uitgegaan." „Uitgegaan?" echode miss Davenant. „En ik z?t hier op haar te wachten ze zou bij mg komen..." „Dat moet een vergissing zijn, juffrouw," meende de man; „ze dachten waarschijnlijk, dat u al weg was. Mr. Montalt heeft mij een brief gegeven u bent toch miss Davenant, nietwaar? om u te geven als u terug zoudt komen." „Geef hem mij dan alsjeblieft. Het is zeker een vergissing." De bediende ging heen en kwam even daar na met een brief terug. Miss Davenant las snel den inhoud. „Lieve Constance, Onwillekeurig noem ik je weer zoo, als van ouds; het stond er vóór ik het wist. Ik heb geprobeerd Dora over te halen je te woord te staan, maar ze wil niet. Dora's gezondheid is niet van dien aard, dat ze zich opgewassen voelt tegen, een scène. Wjj maken een tochtje naar buiten, waarvoor de plannen al vaststonden toen jij kwam, en de tijd is te kort, om je dit persoonlijk te komen zeggen. G. de M." Terwijl ze het epistel las, beet ze zich op de lippen uit ergenis, dat hg haar zoo had 'k Was toch content van hier te zgn, al wi.t ik nog nie wat te doen. 'k Trok dieper tui. schen de druppende boomen. Liep deur bosch den plas omheen. Den vroegen avond begost te wemelen deur den dikkeren nevel hier. Maar ik ken den weg. Ken den boieJ onder 't dik gevallen geblaart. Ik liep teu 'n de stilte aan. Die machtige stilte, die m'„ kop dee suizelen. Die 't bosch vereenzaamde die binnendrong in m'n borst, da'k 't voelde' Ik liep, kuierde, slenterde deur den barren weemoed, dien 'k mee m n schouders weg. drukte onder 't gaan. Zoo kwam ik, na 'n half uur bij den Vic od d'open plek langs 't water, 't Was hier weer „dag". 'Nen matzilveren glans, befloerst on- der den Novemberdag lijkt 'nen natten tuie over de schepping. Den Vic zat nog altij op zijnen boomknoest' 'n rooi herfstblad op zijnen schouder, q» lenige schildershanden gevouwen tusschen de knieën, hongen slap neer. Zilveren peeritjes van mist blonken in zijn grijze krullen. „Ha! Vic! Oók aan 't bosschen?" Moeizaam lichtte-n-ie den zwaren kop. Gin- nen trek veranderde, ginnen schaduw, ginnen plooi verwong. Maar in de doffe, blaauwe oogen glansde wat lach op; 'k was gedank ik was welkom! Stgf stond ie op van den vochtigen zit, gaf me zijnen knuist: „hoe gaat 't Dré? En thuis?" „Ge mot 'ns gaauw komen kijken, Vic, 't 1. aan de plattebuis nie ongezellig, ouwe jon, gen!" Steuviger kneep ie m'nen klavier, de ouwe scherpte in den moeien kop kwam efkes te voorschijn, d'oogen stonden vaster weer en seerjeus, lijk 'nen eed, zoo zee-t-ie: „Dré, dat doe ik. 'k Heb nog goede herinneringen aan.,, aan vroeger, je weet, toen ik... óók... alleen was. Ik kom kameraad! Zeg 't aan Trui!" „Welkom, veul welkom, Vic, ma... maare.,, alleen, jonk? Hanneke!' Energiek schudde-n-ie den ernstigen kop. Pakte me bij den rever van m'nen bonken „Luister, Drré!" Ha, z'n r's gongen weer rol len. 't Wierd weer den ouwen Vic, den ouwen dappere, die telkens, mee elke gedachte, mee elk gebaar 'n heele weareld uitdaagt. En toch toch had ik 'm, 'n half uur gelejen pas, zoo „naakt" betrapt in fel verdriet...? Allee, dèn Vic! Kearel van éénen bonk hart! Al die gedachten gongen deur m'nen kop, als ik daar stond te zien naar dieën prachtigen tiep dieën toovenéér uit den bruinen, zongestreepten atelier mee den le- vensgrooten Christus midden aan den langen schilderijenwand. „Luisterr, Drré! Hanneke gaat weer aan 't werrk! Ik will dat, versta je?! Die meid kniest zich dood. Onderr ons, ze moet on der de menschen weer! En ik hoop, Drré...", lang keek ie me aan, z'n stem wierd wat zachter: „ik hoop, dat mijn meiske dan komt tot... het groote geluk..." twee tranen spron gen in z'n oogen, maar hij schaamde z'n eigen nie: „tot het groote geluk van een goed huwelijk. Ik heb de groote vrede daar mee in m'n opstandige donder gekrregen, ik... ik... ben... het laatste jaar... gelukkig geweest met... met m'n Lien". Ik voelde zijnen vuist, waarin ie mijnen rever vast had, zwaar henen op m'n borst. „Ik denk wel, Vic, ge hebt gelijk, man!" „En dan, Drré, dan kom ik weer dikkels naar jullie toe, dan kom ik 's Zondags om m'n koffie met beboterden koek, als Trui uit de kerk thuis is." 'Nen gelukkigen glans lichtte over zijnen bleeken kop. „Want, Dré, hier, op deze plek, de schoonste uit deze bosschen, ik heb m'n Lien hier zoo vaak gebracht, jongen, hier op deze plaats, waar ik, je mag 't weten, zoo juist heb zitten kapot te gaan van ver driet, hier beloof ik jou en mezelf enne..,' Lien, ik ga weer aan den arrbeid, Dré! En gauw!!" 'n Witte maan blonk zwak aan den duiste ren Novemberhemel. De nevels waren weg, Ik hóórde 't. Uit de fluweelen stilte, waarin nog maar zeldzaam druppengetik ritselde op den blarenbojem. 'n Windeke, wat steuviger nou, kwam opgestoken over 't water, 't Riet kraakte zachtelces in den vallenden avond, zilveren manekringskes schubden den bosch pias. „Maar Vic, gij blijft toch altij hier, ee? Ik... eh... ik kan evenmin m'n uurkes missen in jouwen verfwinkel, als gij Trui haren koffie, jonk!" Daar hebben we malkaar lachend de hand op gegeven God, wat is Oewen Herfst schoon! DRé. beetgenomen. Ze zei den bediende dat ze wegging en later wel zou terugkomen. Ze begreep best dat hij wilde verhinderen dat ze mrs. Markham sprak voor het huwe lijk voltrokken zou zijn en hij had haar haastig mee de stad uitgenomen. Ze ging naar de kamers van Tom Cheriton. Ze hadden afgesproken dat hij eventueele be richten voor haar daarheen zou sturen, en ze vond er een telegram met de mededeeling dat de toestand van mr. Davenant, hun oom, ver ergerd was en haar terugkomst dringend ge- wenscht. Daar ze in Londen voorloopig toch niets kon uitrichten, schreef ze een kort briefje aan Dessie en nam een taxi naar het station. Inmiddels was Dessie tot een nieuw besluit gekomen. Het bezoek van miss Davenant had haar nog angstiger gemaakt. Zelfs degenen die haar lief en dierbaar waren konden haar niet haar eigen weg den eenig mogelijken im mers laten gaan en niettegenstaande haar heftig aandringen brachten zij het vreese- lijke onheil, waaraan zij wanhopig poogde te ontkomen, juist naderbij. De scheiding tus schen Tom en haar was 'toch onherstelbaar en er was maar één middel om aan alle moei lijkheden een einde te maken. Vlucht. Reeds eenmaal had ze zich van een vorig leven losgerukt en ze moest het weer doen. Het betrekkelijk succes van haar eerste po ging deed haar een tweede wagen en ze had haar plan spoedig klaar. Ze zou de Montalt de robijnen teruggeeven en uit Londen verdwijnen, nogmaals een an deren naam aannemen en in een andere groote stad opnieuw beginnen. Ze zou haar litterair werk onder haar nieuwen naam voortzetten en de ervaring, die ze thans had en haar succes als schrijfster en journaliste, gaven haar het zelfvertrouwen, dat voor een stap als deze onontbeerlijk was. Terwijl ze in gedachten de verschillend® détails van haar besluit weer eens overwoog, bracht de post een briefje van de Montalt, metde mededeeling dat hij den volgenden dag zou komen, tnplaats van Maandag. Dit strookte prachtig met haar eigen plannen en ze ging direct naar de Safe Compagny otn de robijnen te halen. Wordt vervolgd.) Zal B. W. zich handhaven of zal haar fraaie record (in 7 wedstrijden niet geslagen) er aangaan Of zal de kampioensclub van Nederland haar achterstand op de Zebra's tot 2 punten terug brengen? Het valt met geen mogelijkheid vooruit te zeggen, het kan ons alleen maar spijten, dat we dit voetbal gevecht niet persoonlijk kunnen bijwonen... De andere wedstrijden vallen bij deze „thriller" min of meer in het niet. Niettemin mag met belangstellling afwachten, hoe DWS (no. 3 van de ranglijst) het er in Velsen tegen VSV zal afbrengen. Zoo ook of Haarlem de laatste plaats zal verlaten door een zege op ADO waardoor het er weer slecht uit zou gaan zien voor KFC, dat in Utrecht bij DOS wel geen winst zal weten te behalen, 't Gooi achten we op eigen terrein in staat een kleine zege op de Stormvogels te be halen. AFDEELING II. Feyenoord staat hier weer aan den kop en het zal een heele toer worden haar hier van te verdringen. Dat DHC b.v. in zal slagen verwachten we stellig niet. Sparta zal niette min goed doen haar nog goede kans zoo degelijk mogelijk te verdedigen en daartoe moet morgen Xerxes op eigen terrein ver slagen worden. "DFC kan stellig in the running blijven, want een zege op RFC ligt beslist binnen het bereik der roodbaadjes. Van HBS, dat zoo goed uit den hoek komt, verwachten we een zege op CVV, evenals van VUC op Hermes. AFDEELING III. Ook hier wordt een „big match" ge speeld. Go AheadHeracles, een wed strijd tusschen de no.'s 2 resp. 1. Al be zitten de Heracliden een punt meer dan de roodgelen, toch hebben zg niet den in druk gevestigd, datzij .positief sterker zijn. Weshalve het best mogelijk is, dat Af deeling III morgen weer een andere lei der krijgt. De zwakke zusjes Wagenlngen en Ensche- desche Boys spelen beiden op eigen terrein, resp. tegen AGOVV en Tubantia. Het komt ons voor, dat de Wageningers, althans voor morgen, betere perspectieven bezitten dan de Boys. HengeloEnschede wordt een gelijk spel. In Nijmegen gaat de derby QuickNEC, waarvoor de Keizer Karelstad natuurlijk de grootste belangstelling koestert. Wie het wint is in dit geval absoluut niet te voorspellen. AFDEELING IV. Nu het oude NOAD zoo fraai aan den kop staat, interesseeren haar verrichtingen ons meer dan anders. Eindhoven komt morgen naar Tilburg en dus zal het de club van Van FEUILLETON AFDEELING B. Hier zal de wedstrijd HRCOSV veel belangstelling trekken, daar het hier gaat tusschen de leider (HRC) en een van haar concurrenten. OSV heeft n.1. maar 2 ver- liespunten meer dan Racing en door de thuisclub te slaan zouden beiden dus ge lijk komen. Nu zal van deze onderstelling wel niets terecht komen, omdat wij de Helderschen positief sterker achten dan OSV, vooral nu de strijd in Den Helder gestreden zal wor den. De revanche-wedstrijd zal t.z.t. wel meer kopzorgen voor de roodjes opleveren, maar de ontmoeting van morgen zal stellig in een zege voor de thuisclub eindigen. Vooropgesteld natuurlijk, dat de roodjakken normaal op dreef en niet overmoedig zijn. In Alkmaar gaat de andere Heldersche club het opnemen tegen de Alkmaarsche Boys, met wie zij een paar seizoenen geleden zoo'n fraaien strijd om het kampioenschap gestre den heeft. Komen beide ploegen niet al te ge havend uit, dan kan het een gelijkopgaande partij voetbal worden, waarin de routine van de Boys een belangrijk woordje zal meespre ken. Uit dien hoofde mag men de Boys als de favorieten beschouwen. Succes (met wederom „Daan" in de gelederen?) zal het in Zaan dijk opnemen tegen de club van dien naam. Gezien het verslag van SuccesPurmersteijn mogen we onze verwachtingen ten aanzien van een herstel niet te hoog stellen. Weshalve we maar volstaan met de Wieringers... sterkte toe te wenschen. Van Alcmaria verwachten we, dat zij in Hoorn niet de fout van de Boys zal imiteeren, doch haar kans dopr een zege zal behouden. ZFC denken we een kleine zege op West Frisia toe en WFC een overwin ning met grootere cijfers op Purmersteijn. Afdeeling E. Drie spannende wedstrdgen. We kunnen nauwelijks onze keus maken uit de drie wedstrijden die in afdeeling E zijn uit geschreven. Ze beloven alle drie veel spanning en van alle drie kan gezegd worden, dat ze in betrekking staan tot de eerste plaats. Laat ons echter beginnen met SchagenOudesluis. Daar immers zijn beide ploegen ten nauwste bij de bezetting van de eerste en eere-plaats betrok ken. Er zijn er ongetwijfeld velen die een Schagen-zege als de voor, de hand liggende be schouwen. Dat is begrijpelijk: men leeft in deze streken nog veel op de herinnering, dat D.O.S.K.O. altijd een klas lager speelde dan Schagen, B.K.C. en dergelijke clubs. D.O.S.K.O. was altijd, niet in het minst door de persoon van haar sympathieke secretaris, een bevriende club die men gaarne met Oude- sluizer kennis een „combinatie" stuurde of die uitgenoodigd werd als oefenpartner voor het tweede elftal. Maar dank zij het omhanden materiaal, dank zij de wilskracht van de zwartjes en niet in het minst door Barend de Boer's training, is dat veranderd. B.K.C. heeft ondervonden hoe een al te gerust gemoed in dezen funest kan werken. Schagen passé dus op. We gaan ook weer niet mee met de al te overmoedige uitlatingen uit Oudesluis' aan hang, maar... we zijn van oordeel, dat Schagen alle hens aan dek zal moeten roepen om D.O.S.K.O.'s ongeslagen record te vellen. We wachten het resultaat met spanning af. B.K.C.Wieringerwaard is een wedstrijd die,

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 10