De Brabantsche Brief van Dré Het voetbalmenu iw-ab tnoAfyen K.n.u.ïi. In ons district YIM.U Zaterdag 25 November 1939 Vierde blad Ulvenhout, 23 November 1939. Amico, Als Ik mee den ploeg deur den akker trok, de blanke ijzers deur den eerde klaauw- den, den akker tot vette kluiters bouw grond ondersten- fcoven wierd gekeerd, dan kan ik, na den arbeid, als heel den akker openligt toch wel op m'n tien vin gers natellen, dat hier en daar nog bonken eerde schuilen, die eigenlijk nie „los" genogt zijn. Ook, al heb ik dan, onder 't ploegen, mee te teuten van m'n zware klom pen, mennigten eerdekluiter in stukken ge- gchupt. Maar op deus eerste bewerking van 't stuk land volgt de tweede, den na-ploeg. Dan bijten de ijzeren tanden van de eg deur dieën taaien akker, dat, oogenschijnlijk, gin hands vol grond meer „dicht zit". Staat ge dan bezijen dieën open akker, overziet ge den zwarten, gebroken grond, die te zweeten ligt onder den dag, dan kunt ge 'r veur instaan, dat daar ging spaai onbekwa- jnen zaaieerde meer tusschenzit! En toch..., toch vergist g'oew eigen daarin, amico! Lag den ploegakker enkele dagen zoo open onder den wind, is den vetten, zwarten grond grijs gedroogd, zijn de „leste" kluiters uiteen gevallen tot korrels, dan wordt 't goed zaaien. De zaailingen zijn, handsvolleke veur hands- volleke, gekeurd, alle blusters en onkruid- kiemen weggeblazen, ge kunt er, mee heel oew hebben-en-houwen, veur instaan, dat eiken zaaikorrel dijen zal, dat gin onkruid wassen zal tusschen oew zaaisel op dieën beurs-geploegden akker. En toch... toch vergist g'oew eigen daar in, amico. Neeë, als ik dan na ennigte weken, op 'nen Zondagmiddag, na den eten, m'n pijp opsteek en den akker 'ns rustig schouwen gaai, als dan 'nen groenen waas gedaauwd ligt over dien jongen, ontkiemden akker, dat ge 'r geren veur in zou staan, dat gin zaaike verrot, gin spaai eerde onbevrucht is, dan dan blijkt bij 'nen sjecuren schouw, dat ge hier en daar wel 'ns meugt gaan inzaaien! Allee, nie veur dieën meter grond, man, die daar anders vruchtloos zou blijven liggen, maar wèl, om 't ontkiemde gewas langs die kale plekken, daar 't straks anders zijnen na tuurlijken steun zou missen. Want ge kunt bezwaarlijk bij eiken aar 'n opbindstokske gaan zetten! 't Boerenbedrijf is gin proefstation; den akker ginnen proeftuin. Maar genogt. Ik wou dan gezeed hebben g'ad: mee den prontst-geakkerden grond, ondanks 't edelste zaaigoed, bij den eer sten Zondagmiddagschouw mankeert er nog iets aan den jongen akker! Denk nie, amico, dat deus „misrekening" (veur den onervaren boer tenminste!) „erg" is. Ook al zou 'k de open plekken vruchtloos laten, toch zal den akker, na dieën deugde- lijken ploeg en zaai, 'nen rijken oogst geven. En déarom was 't toch begonnen, waar of nie? Geef oew beste zurgen en krachten, wil ik zeggen ,dan kunde de rest mee vertrouwen aan Onzenlievenheer overlaten! Zoo gaat 't in de nakker! Maar zoo gaat 't toch ook in 't heele leven! En lijk den akker ginnen proeftuin is, zoo is toch ook 't leven gin proefstation! Zooals ik op den akker eiken aar nie langs 'n steunstokske lei, zoo mot, naar mijn boe- rengedacht ook op den levensakker nie ieder „ding" langs 'n steunstokske worden gebon den. Den „wetenschappelijken boer", daar in FEUILLETON Naar't Engclsch va» A. W. Marchmont 36. „Ik heb je meer dan eens gezegd, dat ik tot alles in staat was, als ik jou er door kon winnen. Ieder middel dat maakt dat je mijn vrouw wordt, is mij welkom en je moét nu wel toegeven." ,De hemel zij jou, zielige schurk, genadig," riep Dessie wanhopig uit. „Maar één ding weet ik wel: ik sterf liever den hongerdood dan dat ik mij gewonnen geef." „Ik zal die dwaze onbekookte woorden maar op rekening van je opwinding stellen," antwoordde Landale. „Nu ik de troeven in handen heb, geef ik het spel eerst recht niet op." „De tijd zal de uitkomst leeren," en Dessie glimlachte minachtend. Innerlijk echter hui verde ze voor wat haar te wachten stond. Toch was dat niet aan haar stem te merken, toen ze schertsend voortging: „Misschien wilt u mij wel vertellen, wat ik verder doen moet? Waar is mijn gevangenis? En de cipier? Waaruit bestaat de gevangeniskost? Het is zoo'n kranzinnige, monsterachtige geschie denis, dat ik er wel om moet lachen." „U zult het heusch niet grappig vinden," verzekerde de Montalt, plotseling woedend door haar tartende houding. „En heelemaal niet om te lachen." „U evenmin," viel Dessie in, „als heel Lon den weet wat voor sujet u bent." „Je kamers zijn boven," mengde sir Edmund zich in het twistgesprek. „Wil je er heen gaan?" „U bedoelt dat u mij er anders heen zult brengen?" vroeg Dessie lachend. „Ik geef er de voorkeur aan om te loopen. Ik veronder stel, dat u na een paar dagen de idioterie van den proeftuin, zijn taak is toch 'gaar anders, dan die van den landbouwenden boer. En dat wordt, naar mijnen goesting, te veul vergeten! Den eerste probeert misschien 'nen appel en perenlèèr samen te kruisen, om, na jaren, één nuuwe vrucht te oogsten. Waar en dat tusschen haakskes n'en Adam wellicht nie zoo rap z'n tanden in zou zetten...! Maar versta me goed, amico: dit is gin critiek op den arbeid van dieën geleerden Doctor Boer. Enne... eigenlijk evenmin op den Adam, want witte gij wat ge gedaan zou hebben in zijn plek...? Ikke nie! Maar om dan verom te komen op dat ge- kleuter mee die steunstokskesdaar wordt me, mee den dag erger, maar te veel ge- proeftuind" op den menschenakker. 't Is me, of men op dieën akker wèl eiken „korenaar" wil opbinden langs 'n stokske! De menschen- massa's staan overal ter weareld, man, lijk 't gewas in 'nen proeftuin. Geleid en gebon den langs stokskes. Ze hoeven niks anders te doen, dan daar zoo maar mooi te staan. Lijk de tulpen in de bollenvelden, b.v. geel bij geel, rood bij rood: soort bij soort. Doctor Boer doet de rest wel; die zurgt veur huilie, die denkt veur huilie, ja die stelt den dag vast, dat 't gewas lang genogt heeft mooi- gestaan, dat 't nou maar „uit" mot. Ik zie deus eigenste verschijnsels op de prentekes van z.g. Nieuwbouw in de stejen. De eigenste „steunstokskescultuur"Ieder huizeke heeft zijnen meter „voortuin", zijn draairaamke, zijn balconneke, zijn sieruit- steekseltje, zijnja, werendig, zijn ge- lijkvurmig boomke! En de familie Steunstok, de bewoners van zo'n huizeke, hebben 't „Pretty Home", „Vluchtheuvel", „Zonneke" en hoe zoo'n rij spulgoed-,,villa's" gedoopt meugen zijn, sjuust zoo ingericht als de familie Tulp hiernaast, de families Steunstok, Tulp en Narcis aan den overkant van 't... ja, 't is 'n gek woord, van 't „villa-straatje". Ze hebben alle maal den eigensten loojen kabel onder de goot van de radio-distributie, dus Guust Weit- sel, Kobus Kuch en Petrus Pech staan alle maal in denzelfden hoek van de huizekes resp. te klasjeneeren; te murmereeren. „Oh sergeant, ze hebben m'n schoenen gepikt; den nood te klagen over Kenelia. En in al die huizekes lachen uniform-rooie mon- dekes op éen en 't zelfde moment om 't één en 't zelfde mopke dat 't leste halfjaar aan de beurt is om eiken dag tien keer deurge- zaagd te worden! Ik kén me veurstellen, amico, dat op 'nen winderigen regenavond meneer Steunstok thuiskomend, zijnen sleutel in de verkeerde deur stikt, binnengaat, zijnen natten hoed en jas weghangt, zooals altij, op dezelfde plek, de kamer binnenkomt, die te schemeren staat mee 't welbekende schemerlampke, de hel- rooie lipkes kust als ie dat gewoon is en pas merkt, dat ie aan 't verkeerde adres is bin- nengeloopen, wanneer ie z'n pantoffels krijgt, diete groot of te klein zijn. Want Onzenlievenheer schept al z'n menschenkin- ders, dus ook huilie voeten, altij anders! Draagt meneer Steunstok gin pantoffels, is ie 'n bietje slordig-van-thuiskomen, dan nouja, de rest hoef ik nie meer te verzin nen; over 'n paar weken luister ik de rest wel af van den een of anderen radio-humorist. Die kunnen élles gebruiken. Zóó staat den menschenakker, amico, lijk korenaren langs steunstokskes geleid en ge bonden; zoo staan de menschen in 't gelid als gepoote blombollen; zóó staan ze kleur bij kleur denzelfden kant op „ja" te knikken als 'n windeke over 't bollenveld vaart. En deus blombollencutuur is dan „de" mo derne cultuur, waarop veul zoo trotsch zijn. Ik ge meug 't weten ik... ik schaam er m'n eigen 'n bietje veur. We verkrachten, we ver-achten daarmee éen van God's gaven-aan-den-mensch, waar deur ie ook weer superieur wierd aan 't dier: de gave van onzen Vrijen Wil. We zondigen mee die steunstokskescultuur teugen heel den geest der Schepping, waar in gin twee blaaikes gin twee (of we 't ook goed weten!) gin twee vingerafdrukken gelijk zijn! Of wij 't ook goed weten, wij fokkers van gelijkvurmige modehondjes en zoo! Erme sloeber, die nou en dan 'n paar steun stokskes onderstenboven loopt! Wat ge al doet mee te zeggen: „neutraliteit is goed, maar Vrede is veul beter!" Erme sloeber, die beu is van 't eigenaar dige schoon van blommenvelden, van dat na- tuurschoon-op-kaartsysteem, lijk 'nen ouwen kameraad van me dat noemt. Erme sloeber, die den kop nie buigt veur alle geleerdheid om 'm henen, omdat ie ziet, hoe daarmee z'n weareld verwordt tot éénen saaien proeftuin van gewas langs steun stokskes. Want die „geleerdheid" wit alles beter, dan Onzenlievenheer en dus wordt alles gecorrigeerd tot eenvormigheid! Want niks Is zoo erm van geest, zoo dor van scheppings kracht, zoo fantasieloos als sjuust de ge leerdheid, ('t intellectualisme!) dat n boek nie beoordeelen kan op schoonheid van ge dachten en 't dus beoordeelt op vergeten komma's of... zielkundige dingen. Want ziel kunde is te leeren, tot 'n professoraat toe, in vastgelegde wetten in geleerde boeken. (Steunstokskes). Erme sloeber, die zulke steunstokskes veur- bij gaat soms omverloopt, want hij ziet ze nie als ie 't oog keert naar den eeuwig wis selenden wolkenhemel, daar waar alle kleu ren der Schepping lichten in duuzenderlei gouwen glans. Daar waar de machtige stem mingen leven in duuzenderlei differentie, maar altij in overeenstemming mee de roersels in z'n ziel! Erme sloeber, die z'n grage oogen gulzig deugd doet aan den blonden korenakker, die rijp te wuiven staat, onder den endeloos blaauwen hemel, overglansd mee 't trillende goud van de zon, ik zeg: erme sloeber, als ie dan weer de steunstokskes vergit omdat ie die korenblommen, die klaprozen en die pink sterblommen zoo schoon vindt daar langs den rand van de blonde korengolving. Erme sloeber, die dankbaar z'n eigen we geltje gaat over de schoone schepping, die hem zooveul meer te- zeggen heeft, dan nou, dan al die prentekes in de kranten, die allemaal gelijk zijn. Russische soldaten, Finsche soldaten, Engelsche soldaten, Fransche sol daten, Hollandsche soldaten, soldaten, solda ten, altij soldaten die over de heele weareld precies gelykvurmig zijn, van de plisiemuts af, tot de puttees toe. Alles eender, eender, sjuust als in die hui zekes van de familie Blonjbol, waar mevrouw, mee de eender rooie lipkes van mevrouw hiernaast, te lachen zit op 't eigenste mo ment als mevrouw hiernaast, omdat daar in dieën zelfden kamerhoek als hiernaast, Kobus Kuch Laat ik ophouwen. Erme sloeber zee ik. Ja, want in z n on schuld loopt ie wel 'ns 'n steunstokske om ver. Ennede familie Steunstok is mach tig (in aantal) en weinig vergevingsgezind. Daarom: erme sloeber! Laat ik ophouwen. En gaan naar mijnen stal, naar m'n bonte runders, die daar te glanzen staan onder 't rosse licht van den stallanteern, dat daar schemert in 'nen brui nen gloei of Rembrandt eigens 't geschilderd heeft. Ik schei er af. Veul groeten van Trui, Dré III en den Eeker, en als altij gin horke minder van oewen DRA Afdeeling I. Voorloopig is hier de spanning verdwenen; het wachten is op een falen van Blauw-Wit. Deze succesvolle ploeg besluit morgen de eerste ronde van dit seizoen met een uitwed strijd tegen Stormvogels. Ofschoon dit weder om geen gemakkelijke opgave is, gelooven we in een 9e zege der Amsterdammers. Ajax kan zich door een zege op het bezoekende Haarlem wat herstellen van den schok van j.1. Zondag en ook D.W.S. behoeft ditmaal niet te ver liezen. ('t Gooi komt over). K.F.C.V.S.V. wordt een match van meer stevig dan mooi voetbal, terwijl bij A.D.O.D.O.S. het krachts verschil zoo weinig zal zijn, dat het wel eens een gelijk spel kon worden. Afdeeling II. Het leidende Feijenoord gaat op bezoek bij Hermes en kan haar positie dus op niet al te moeilijke wijze verstevigen. Een andere vraag is of haar grootste concurrente van het oogen- blik, H.B.S., zich zal handhaven in den uit wedstrijd tegen Sparta. Immers Sparta is zelf ook nog titelcandidaat! Een veelbelovende ontmoeting is V.U.C. D.F.C., waarvan de uitslag moeilijk te voor spellen valt. Ook bij D.H.C.-Xerxes zal het krachtsverschil niet groot zijn, al moet de thuisclub een tikje sterker geacht worden. C.V.V.R.F.C. is de strijd tusschen de zwakke zusjes. Afdeeling III. Heracles wint van de Enschedesche Boys en zal dus de leiding behouden. Hengelo gaat bij Tubantia op bezoek en zal derhalve geducht moeten oppassen om haar tweede plaats niet aan deze te verliezen. N.E.C. achten wij in staat een succesje op Go Ahead te behalen, eyenals Enschede op Wageningen. Ook A.G.O.V.V. kan het weer eens tot een zege brengen door het bezoekende Quick met leege handen huiswaarts te zenden. Afdeeling IV. N.O.A.D., die de leiding in deze afdeeling heeft, heeft de lastige taak N.A.C. in Breda te moeten bekampen. De numero twee, Juliana, heeft het veel gemakkelijker, want het zwakke Helmond komt naar Spekholzerheide. Ook Willem II kan haar fraaie positie behouden, want een overwinning op het bezoekende Roer mond ligt stellig binnen het bereik der trico lores. Eindhoven slaat natuurlijk Limburgia, terwijl het onzeker is of de wedstrijden L.O.N.- G.A.P.S.V. en B.V.V.M.V.V. wel overwin naars zullen opleveren. Afdeeling V. Het lijdt geen twijfel of G.V.A.V. blijft hier aan de leiding, daar een bezoek moet worden gebracht aan W.V.V. H.S.C. zal veel moeite hebben met Sneek, maar kan toch winnen. Van Achilles verwachten we weer eens een zege nu Leeuwarden op bezoek komt, maar het arme Be Quick zien we in Heerenveen weer verlie zen. VeendamVelocitas wordt door de thuis club gewonnen. De wedstrijd van den dag is morgen AlcmariaH.R.C., de twee ernstigste can- didaten voor de bovenste plaats. Het is ons bekend, dat men in Alkmaar dezen wed strijd met groot vertrouwen tegemoet ziet, maar evenzeer weten we, dat ook in Den Helder een zeker optimisme heerscht. Zoo dat het haast niet anders kan, of het moet een spannende en wellicht ook goede partij voetbal worden daar in het Alkmaarsche Sportpark. Bezien we de door beide behaalde resultaten dan maken die van H.R.C. den besten indruk; trouwens we gelooven ook wel, dat de Racers een iets betere ploeg hebben dan de Kaasstede lingen. Het is nu maar de vraag of deze betere kwaliteiten er morgen ook „uit komen", m.a.w. of de Helderschen wel zullen zegevieren. Als het gebeurt, dan zal het met kleine cijfers zijn en niet dan nadat er door de geheele roodwitte ploeg hard voor gestreden is. Ondertusschen behoeft men in Den Helder ook niet op een houtje te bijten, want Helder krijgt bezoek van Z.F.C. Tot nu toe zijn de withemden er nog niet in geslaagd zich de meerderen over een der tweede klassers te toonen, vast staat dus, dat zij opnieuw een energieke poging daartoe zullen wagen. Of zij daarin zullen slagen, achten wij kwestieus, maar wij zouden niet weten, waarom een vin nig strijdend H.-team bij voorbaat kansloos was. Doe je best, Helder. Ook Succes krijgt het op eigen veld op te nemen tegen een tweede klasser, n.1. W.F.C., dat zich juist aan het herstellen is. Vieringen kan zich dus opmaken voor het bijwonen van een aardigen wedstrijd, maar of zij haar favo rieten zal zien zegevieren, meenen wij te moe ten betwijfelen. Evenmin als Helder is Succes echter kansloos. West-Frisia krijgt aan het bezoekende Zaandijk een zwaren dobber, maar kan winnen. Hollandia behoeft in Purmerend echter kansloos. Benieuwd zijn 'we, hoe de Boys het er in Oostzaan tegen O.S.V. zullen af brengen. Een niet te zeer verzwakte A.B.-ploeg moet een punt thuis kunnen brengen. AFDEELING E. Oudesluis, Schagen en BKC staan nog steeds aan den kop. Helaas gingen de wed strijden Zondag j.1. niet door, zoodat we be langrijke gegevens omtrent de juiste krachts verhoudingen missen. Intusschen is het mis schien wel goed geweest, dat alles verregen de, want het feit, dat alle verloven ingetrok ken bleven, had toch maar een scheef beeld gegeven. Om op de wedstrijden van morgen terug te komen, in alle drie matches is een der boven- genoemden betrokken. Oudesluis ontvangt Watervogels. Ofschoon men nooit teveel „op papier" een uitslag moet voorspellen, lijkt het ons toch niet ge waagd op een thuisclub-zege te vertrouwen. Schagen en BKC moeten beiden naar Den uw gedrag wel zult inzien. Wijst me maar den weg." Ze keek 't tweetal onbevreesd aan en dwong zich met inspanning van al haar geest kracht onder een masker van opgewektheid de ontzetting te verbergen, die haar vervulde. Landale opende de deur en ging voor ter- wljl de Montalt vlak achter Dessie liep, blijk baar om te verhinderen dat ze zou probeeren te ontsnappen. Maar ze zag zelf het nutte- looze van een dergelijke poging in. Als ze wilde vluchten, moest dat op een tijdstip ge beuren wanneer de mannen minder op hun hoede waren als nu. Ze trad zonder aarzeling de kamer binnen, waarvan de toegangsdeur voor haar geopend werd en ze keek vlug om zich heen. „Het lijken wel kamers in een gekkenhuis," merkte ze met grimmige humor op. Het had er inderdaad veel van. Het eerste van de beide ineenloopende vertrekken was hoog en het licht kwam van boven, uit een koekoek. De aangrenzende slaapkamer, door een deur van de zitkamer gescheiden, had eveneens een bovenlicht, en Dessies eerste ge dachte was, dat het onmogelijk zou zijn om dezen kerker te ontvluchten. „Ik zal in ieder geval tijd hebben om te werken," zei ze opgewekt. „Kan ik papier en inkt krijgen, dan begin ik dadelijk aan een verhaal. Ik heb een prachtig idee," voegde ze er sarcastisch bij, „het gaat natuurlijk over «-en meisje dat ontvoerd wordt!" „Je kunt krijgen wat je verlangt," ant woordde Landale. „Je bent meesteres van dit huis en hebt maar te bevelen." „O ja? begin dan met dien man daar de deur uit te zetten," riep ze, op de Montalt wijzend, „en zorg dat hij hier nooit meer over den drempel komt. En verdwijnt u dan ook." „U bent een kranig meisje," prees de Mon talt, „en u ziet, u hebt maar te bevelen en ik gehoorzaam. Ik ga. Hebt u ook nog een bood schap voor Dora?" Uitdagend glimlachend maakte hij een spottende buiging voor haar. Daarop nam hij Landale bij den arm en. ging met hem de kamer uit. Dessie voelde zich opgelucht door hun vertrek, maar tegelijk beving haar een machtelooze woede bij de gedachte aan den afschuwelijken toestand, waarin ze zich be vond en de doortrapte schurkerij, waarvan ze het slachtoffer was geworden. Twee vragen kwelden haar. Zouden Tom, Daphne en miss Davenant haar kunnen vin den? En zoo niet, wat zou er dan van haar worden? HOOFDSTUK XXV. Op den man af Terwijl Dessie op deze wijze door angst en twijfel gefolterd werd, volgden buiten Landale's villa de gebeurtenissen elkaar snel op. Miss Davenants terugkeer was voor Tom Cheriton het sein geweest voor handelend optreden. Door den ernstigen toestand waarin zijn oom verkeer de, kon hij dezen onmogelijk verlaten, maar hij deed een stap, die tot verstrekkende consequen ties moest leiden. Miss Davenant vertelde hem openhartig alles wat ze van de Montalt wist en ze maakte even min een geheim van de gebeurtenissen, waar van de ontmoeting van haar en Dessie op het station in Birmingham de climax had gevormd. Doch ze voegde daaraan toe, dat er, naar haar meening, meer achter deze geschiedenis stak dan het feit dat Dessie de robijnen in haar bezit had. Verder wilde ze echter niets zeggen. „Weet je heel zeker, dat het dezelfde man is?" vroeg Cheriton. „Absoluut zeker?" „Ik zeg je immers, dat we het er samen over hadden, toen ik hem bij mrs. Markham sprak, waar hy mij die poets bakte?," „En probeerde hij het niet te ontkennen?" „Weineen. Hoe zou hij dat ook hebben ge kund? Integendeel, hij ging er van door en liet mij dat briefje overhandigen". „Heb je eenig vermoeden waar hij er van door ging?" „Neen; misschien omdat hij mrs. Markham uit de buurt wilde hebben. Hij heeft een twee ledig doel, lijkt me toe, met mrs. Markham trouwen en zoo ons den mond snoeren uit égards voor Dessie, en verder om de robijnen in zijn bezit te krijgen door Dessie zoo de angst op het lijf te jagen dat ze ze geeft". Er viel even een stilte. Toen, na een poosje nagedacht te hebben, zei Tom: „Ik geloof, dat ik weet wat ik doen zal. Kon ik maar naar Dessie toegaan. Ik zal echter iemand in den arm nemen, die hemel en aarde zal bewegen, om dien Franschman een loer te kunnen draaien. Dat is Vezey, de man, van wien iedereen dacht, dat hij mrs. Markham zou trou wen, tot die vent op de proppen kwam. Als iemand dat huwelijk wil verhinderen, is hij het wel". Tom liet er geen gras over groeien en belde George Vezey's kamers in Londen op. Daar werd hem meegedeeld, dat zijn vriend voor een paar dagen in Brighton was; hij kreeg het adres en schreef hem direct een kort briefje, waarin hij hem meedeelde, dat hij op de hoogte was gekomen van de antecedenten van mon sieur de Montalt en Vezey verzocht hem te be richten waar mrs. Markham was. George kreeg den brief den volgenden och tend en telegrafeerde direct dat hjj de Montalt en mrs. Markham aan het station gezien had. Deze laatste logeerde in het Grand Hotel, en als Tom hem de feiten wilde seinen, zou hij haar direct gaan opzoeken. Een telegram van Cheriton was het resultaat „Zijn werkelijke naam is Rolande Lespard en Helder en zullen daar alle twee op een warme ontvangst kunnen rekenen. Toch meenen J, dat zoowel Schagen als BKC het er Koe kunnen brengen, Vooral Schagen dat bij HRC 3 te gast komt. Minder zeker is het welslagen van BKC's expeditie naar Atlas. De ploeg' van Wijker heeft op eigen veld nog niet verloren. Schagen en Oudesluis moes ten met een gelijk spel tevreden zijnen W.waard kreeg er de kous op den kop. staat echter tegenover dat BKC in Den H der doorgaans nogal goed op stoot is. In ieder geval zullen èn Schagen èn BKC wdlen ze onze voorspelling waar maken, in goeden vorm moeten zijn. Voorts is hier nog ingelascht de Held. derby HRC 2—Helder 2. Dat zal Zondagmorgen om half elf spannen op Tuindorp, temeer als men weet, dat Helder 2 nog niet uitgeschakeld is en HRC 2 graag van de laatste plaats afwil. 'AFDEELING F. Strandvogels—MFC, Sporters—West Frsia i, AndijkHollandia 2. AFDEELING G. Nieuwe Niedorp lijkt ons niet bij machte om, zelfs thuis, tegen' Alkm. Boys 2 op te kunnen, welke ploeg met de regelmaat van een uurwerk de punten binnenhaalt. Bergen bezoekt Uitgeest. Thuis won Ber gen destijds met 5—2, maar de Uitgeest-ploeg is daarna zooveel sterker geworden, dat Ber gen erg voor een revanche moet oppassen. Alcmaria 2 klopt Alcmaria 3... of niet, want de vorige maal werd het een gelijk spel. DTS kr(jgt CSV op bezoek. De Castricum- mers zijn sterk begonnen en daarna kwamen geregeld teleurstellende uitslagen. In die eer ste periode boekte CSV een 21 zege thuis op DTS Op een revanche van de Langedijkers te vertrouwen lijkt gewettigd. Maar... in de eenige wedstrijd, die hier Zondag gespeeld is, verloor CSV met slechts 4—3 van Alkm. Boys 2 in Alkmaar. Een zacht eitje krijgt DTS dus allerminst te verorberen. AFDEELING E. Er wordt een begin gemaakt met de tweede competitiehelft. Petten bezoekt Helder 3, waarvan op eigen veld maar net aan gewon nen kon worden. Daar komt bij, dat Helder op eigen terrein alles nog heeft gewonnen en wel met flink cijferverschil. We zullen het van Petten dan ook een goede prestatie vin den als ze de Sportlaan zonder kleerscheuren verlaat (10 uur). Watervogels 2 ontvangt Succes 2 (10 u.). De Vogels zijn na hun voorspoedig begin nog al afgezakt en nu is de stand van zaken zoo, dat als er van hekkesluiters Succes 2 ver loren wordt, de voorsprong op deze nog maar 1 punt bedraagt. Op Wieringen won W. met 51. We vermoeden echter dat de Vogels nu reeds met de kleinst mogelijke voorsprong bly mogen zijn. AFDEELING K. Hier wordt alleen gespeeld Helder 5Atlas 2 (10 uur), waarbij Atlas 2 favoriet is, echter de Helder-elftallen zorgen wel eens meer voor een verrassing! AFDEELING R. Petten 2 ontvangt BKC 3 (2 uur). De Pol- derschen hebben zich tot nu toe goed gehou den, maar we vreezen, dat ze na Zondag een toontje lager zullen moeten zingen. Werkdorp Nieuwesluis weet thuis wel raad met Winkel 2 (2 uur). Wieringerwaard 2 kan zoo sterk mogelijk uitkomen. Misschien dat dit er toe leidt, dat Winkel 1 in het Sport park een puntje moet achterlaten (2 uur). Barsingerhorn moet aan de Vlotbrug mees ter van het veld kunnen blijven (2 uur). Haar nog steeds goede positie staat trouwens op het spel. ADSPIRANTEN. Afd. O.: HRC a klopt thuis Succes a (10 uur). Helder a wint van Helder b (12 u). Afd. P.: Oudesluis a ontvangt Schagen a (10.30 u.), de eenige die op eigen veld) het hoofd aan de DOSKO-jeugd bleek te kun nen bieden (11). De Schagers zullen wel heel erg hun best moeten doen om weer zoo'n eervol resultaat te bevechten. BKC a ont vangt Winkel a (11.30 u.). HRC d ontvangt HRC e (11.15). Afd. R.: HRC f—HRC g. hg is veroordeeld wegens moord. Waarschuw mrs. M." Met deze dépeche in zijn zak, spoedde George Vezey zich naar het Grand Hotel. Toen hij mrs. Markham begroette, kreeg liy direct den In druk, dat ze niet bijster in haar schik was met zyn komst. „Ik ben vandaag erg bezet, George", zei ze, „en ik heb niet meer dan een paar minuten voor je. Eigenlijk had ik „niet thuis" moeten geven, maar omdat jij het bent heb ik je ont vangen". „Ik apprecieer je openhartigheid", antwoord de hij met een droog lachje. „Maar je hoeft je niet te verontschuldigen. De Montalt schijnt heelemaal beslag op je gelegd te hebben Doch ik heb tot mijn spijt slecht nieuws voor je". „Zoo zie je er anders niet uit", klonk het scherp. En met een smalend optrekken van haar fijn neusje: „Je bent anders wel veran derd; vroeger was je altijd zoo aardig". „Ik ben niet de eenige die veranderd is" pa reerde hij. „Als je alleen maar bent gekomen om on- vriendelijk te zijn en leelijke dingen van mijn vrienden te zeggen, heb ik liever dat je weg gaat", was het bitse bescheid. „Lieve Dora, je laat me amper aan het woord komen. Het spijt me werkelijk heel erg, als ik je kwetsen moet maar ik moet je de waar heid zeggen". e<Tns' George Vezey", zei het kleine vrouwtje, terwijl ze opstond en op boozen toon voortgpng, „ik heb een vermoeden waar je heen wilt. Als je iets van de Montalt wilt zeggen ih'k wnfün 7?,' t6rwijI je het hem niet Persoon- ïTh 7 7' moet Je bij mij 11161 '«omen" „Je hoeft met zoo tegen me te snauwen", pro testeerde Vezey. „Ik heb het slechte nieuws heusch niet verzonnen". Toen veranderde hij l°on en vervolgde vriendelijk. .Luister zfin8 ik^HH? We "iet hatel'jk tegen elkaar V1'eesehjk tu3schen ons. Ik ben inderdaad hier gekomen om je te spreken over een man, die zich de Montalt noemt. Ik wil wel wachten tot hij hier is. Maar het moet gezegd worden en het kan bewezen worden ook „Het interesseert me niet wét je zegt en wannéér je het zegt," klonk het met voorge wende onverschilligheid. Als je persé kwaad spreken wilt, ga je gang maar.'' d (Wordt vervolgd.)

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 13