Het A.H.Ï V. congres 1940 niet in Den leidt Plannen voor den bouw van 100 woningen RAAD WIERINGEN Meesterschap ter zee Zware straf tegen dienstweigeraar geëischt Bruid over de grens gezet Hoogheemraadschap Noordhollands Noorderkwartier Het onnationale gedoe te Ootmarsum Eerste aanbod van 20 door de vraag overtroffen Geen arbeidsmogelijkheden in den Noord Oost-Polder voor de Wieringer werkloozen. De Raad vergaderde gistermiddag onder leiding van burgemeester Kolff; secretaris de heer C. F. van Duin. Afwezig is de heer Bakker, met bericht van verhindering. Na opening volgt beëediging van Mevrouw G. de HaanBosker als waarnemend ge meente-ontvanger, die daartoe in handen van den Voorzitter de vereischte eed aflegt- MEDEDEELINGEN EN INGEKOMEN STUKKEN. Hiervan vermelden we de navolgende: bericht van goedkeuring van de gemeen terekening over 1937; verzoek om ontslag als gemeente-wegwerker van Jb. Smit S. Lz.: wordt op de meest eervolle wijze, in gaande 1 Januari 1040, verleend, waarbij B. en W. hun erkentelijkheid betuigen voor de wijze, waarop hij steeds zijn taak heeft vervuld. Verder zijn ingekomen ver schillende verzoeken om ontheffing van schoolgeld. Besloten wordt aan Jn. Smit J'bz., N. Lont, J. Tijsen Jbz., C. Doves, S. de Jongh, N. Wagemaker, Wed. C. van de Kreeke, H. Klaver, E. Rotgans, J. Bo ven, C. de Haan Jbz., W. de Jongh, A. Schols ontheffing te verleenen. Verzoeken van D. Nieland. J. Hegeman Az., K. Kla ver, H. Linker en A. Kuik worden afge wezen. Mevr. WitSlikker vraagt of de pensioen regeling van den wegwerker Smit in orde is? De Voorzitter zegt, dat Smit ongeveer f 8 pensioen zal ontvangen. Mevr. WitSlikker informeert of de man niet wat meer kan ontvangen na zooveel dienstjaren. De Voorzitter: Zooveel dienstjaren heeft hij niet, het zijn er 18. Wethouder Bosker: Dat is het hem juist! Overigens zegt Voorzitter toe dat B. en W. zullen bekijken, of nog een aanvulling kan worden gegeven. Aan de afdeeling Wieringen van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw wordt een subsidie van f 100.verleend voor een te geven cursus „Voeding en verpleging van bet vee" en aan de Fede ratie van V.V.V.Is in Noordholland boven het Noordzeekanaal een subsidie voor 1940 van f 10.—. Ingekomen is tevens de bekende ontwerp verordening van den opperbevelhebber van Land- en Zeemacht betreffende persoonlijke diensten voor het leger. De heer Jansen: Is dit voor het geval er iets gebeurd? De Voorzitter: Inderdaad, de burgers ver richten herstellingswerkzaamheden onder leiding van de militaire autoriteiten. Het werk wordt door het Rijk betaald. Overi gens heeft spr. het nog nooit meegemaakt. (Hilariteit). AANBIEDING BEGROOTING 1940. Aangeboden wordt vervolgens de gemeente- begrooting 1940. alsmede die der Zeegras- exploitatie 1939—1940. VOORLOOPIGE VASTSTELLING REKENINGEN 1938. Voorloopig vastgesteld wordt de rekening der Zeegrasexploitatie 1938—'39 en de ge meenterekening 1938, de laatste wat den gewonen dienst betreft, in ontvangst tot een bedrag van f 463.747.98 en in uitgaaf tot een bedrag van f 459.573.60, alzoo met een batig slot van f 4174.38 en wat betreft den kapitaaldiienst, in ontvangst tot f 390.211.43 en in uitgaaf tot f 420.251.40, alzoo met een nadeelig saldo van f 30039.97. Den lieeren Bakker, Doves en Bontkes wordt dank gebracht voor hun moeizaam werk in deze. TEGEMOETKOMING IN VERVOER KOSTEN Voorgesteld wordt aan B. Seghers alhier een tegemoetkoming ing. art. 13 der L.O. wet 1920 te verleenen in de kosten, ver bonden aan het bezoeken door zijn doch tertje van de r.k. school te Hippolytushoef. Goedgevonden. GEEF ME NOG EEN DRUPPIE B. en W. stellen voor de wijkverorde- ning Drankwet te wijzigen, teneinde inwil liging van het verzoek van het R.K. Kerk bestuur om haar een verlof A voor haar Parochiehuis te verleenen, mogelijk te maken. Het aantal verloven A voor wijk C zal dan met twee vermeerderd moeten wor den, aangezien op de lijst van candidaat- verlofhouders reeds voorkomt do naam van I. J. Overbeeke, wiens verzoek om een verlof A voor het „Eigen Gebouw" destijds werd afgewezen, op grond van het feit, dat het wiikmaximum was bereikt. Zou er dus één verlof beschikbaar ko men, dan kwam het Kerkbestuur daarvoor niet in aanmerking. B. en W. zijn van meening, dat het verzoek dient te worden ingewilligd, daar, hoewel de betrokkenen daarmede in de eerste plaats zelf natuur lijk eebaat zijn, daartegenover staat, dat de beide inrichtingen, Parochiehuis en Eigen Gebouw, niet uit winstbejag worden geëxploiteerd. Mevr. Wit—Slikker wenscht geacht wor den te hebben tegengestemd. Zij behoeft dit niet nader te motiveeren. De heer Jansen merkt op, dat er een schee- ve verhouding zal ontstaan tegenover ande re wijken. Voor Westerland zal er dan ook uitbreiding moeten komen en dat vindt spr. net erg genoeg. We zullen, als er aanvragen komen, ie der geval op zichzelf mowten beschouwen, zegt de Voorzitter. De heer Hulsebos vraagt, hoe het zal gaan, wanneer er een nieuwe beheerder in de ge bouwen komt, en er is intusschen een nieu- "•e aanvrage gedaan. Weth. Bosker zegt, dat het een oplossing zou zijn, als het bestuur of een der bestuurs leden het verlof op z'n naam krijgt.. Voorz. weet niet, of deze mogelijkheid be staat. Men zal dit nog eens nagaan. Het voorstel wordt hierna z.h. stemming aangenomen. ONDERHANDSCHE VERHURING PER CEELTJE TUINGROND. Op 31 December a.s. eindigt de huurtijd van het perceeltje tuingrond achter de tui nen van raadhuis en secretariegebouw, dat voor f 10.per jaar in pacht is bij den heer C. G. Post. Dit stukje grond wordt onderhands verhuurd, omdat daarop het arrestantenlokaal staat en derhalve niet ieder als huurder aanvaardbaar is. B. en W. stellen voor den grond op nieuw aan den tegenwoordigen huurder te verhuren voor een viertal jaren tegen de zelfde huurprijs. Goedgevonden. VERGOEDING EXPLOITATIEKOSTEN BIJZONDERE SCHOLEN. De vergoeding van de exploitatiekosten der bijzondere scholen voor de tijdvakken, eindigende op 31 December 1937 worden als volgt vastgesteld: voor de bijzondere school der Vereeni- ging van Christelijk Nationaal School onderwijs te Den Oever over het tijdvak van 1 Januari 1935 tot en met 31 Dcc. 1937 op f 5525.91; voor de R.K. school te Hippolytushoef over het jaar 1937 op f 621.09 en voor de bijzondere school van de stichting „De Wieringermeerscholen" te Wieringerwerf over het tijdvak van 24 Februari 1936 tot en met 31 December 1937 op 2375.14. Na aftrek van die reeds verstrekte voor schotten en uitkeerimgen, kan eerstgenoem de school nog f 428.04 ontvangen, de R.K. school f 99.16, terwijl het bestuur der stichting „De Wieringermeerscholen" f 42.76 moet terugbetalen. VERGOEDING BIJZONDERE SCHOLEN. De vergoeding wordt voor de bijzondere school van de Vereeniging voor Christelijk Nationaal Schoolonderwijs te Den Oever vastgesteld op f 2114.9 en voor de R.K. srhool te Hippolytushoef op f 771.23. Het bedrag der, volgens artikel 101, eerste lid, der Lager-onderwijswet 1920, voor ver goeding in aanmerking komende uitgaven bedraagt, blijkens de door de schoolbestu ren ingezonden afrekeningen over 1938, voor eerstgenoemde school f 1666,52 en voor laatstgenoemde f 677.93. WIJZIGING CRISISREGELING ZIEKEN FOND SCONTRIBUTIE. Zooals bekend neemt de gemeente deel aan de zgn. crisisregeling betreffende zie kenfondscontributie. Vanaf 1 Januari 1936 draagt de gemeente 20% bij in de contribu tie, verschuldigd door te Wieringen geves tigde leden van het A.A.Z.A., wier inko men volgens schatting f 900.per jaar niet overschrijdt. Het bestuur deelt thans mede. dat het niet de bedoeling is geweest een getrapte contributieheffing te be vorderen door ieder, die onder een zeker inkomen per jaar bleef, ver mindering van premie te geven, maar dat het nimmer verder heeft willen gaan, dan een tegemoetko ming aan gesteunden en werkloozen. B. en W. stellen voor het desbetreffend eerder genomen besluit in dezen zin te wij zigen. Aangehouden, naar aanleiding van een gesprek van den Voorzitter met een der plaatselijke doktoren. REKENING-COURANT-OVEREENKOMST. Nu op 31 December a.s. de met de N.V. Bank voor Nederl. Gementcn te 's-Gravenha- ge gesloten rekening-courant-overeenkomst afloopt, geven B. en W. na daaromtrent met het Bankbestuur gepleegd overleg, in overweging een nieuwe dergelijke overeen komst aan te gaan voor het jaar 1940. In verband met de in deze tijd toenemende uitgaven stellen B. en W. voor het maxi mum op te nemen bedrag te verhoogen van f 165000.— tot f 250.000.—. De heer Niemeijer vraagt of het hier niet om een groot bedrag gaat voor een gemeente als de onze? Spr. vraagt of het geen aan beveling verdient, te Den Haag op afwikke ling der voorschotten aan te dringen. Het geeft nu maar renteverlies voor do gemeente De Voorzitter zegt, dat B. en W. in deze reeds drang uitoefenen. Maar spr. zot uiteen, dat de afwikkeling slechts zeer langzaam gaat. Wethouder Bosker: Het renteverlies moet de staat zelf terugbetalen! Ilct voorstel wordt z.h.s. aangenomen. VaVstgesteld wordt de 6e suppletoire be grooting voor den dienst 1938. RECLAMES REINIGINGSRECHTEN. Naar aanleiding van hun verzoeken om ontheffing en bezwaarschriften inzake rei nigingsrechten wordt aan een kleine hon derd personen ontheffing van deze rechten verleend. RONDVRAAG. De heer Doves vraagt naar de reclames reinigingsrechten. De Voorzitter zegt, dat iedereen is aangeslagen, ook zij, die niets met den dienst meegeven. Zekere categorieën kunnen wor den vrijgesteld, b.v. zij die een behoorlijken bak met deksel hebben of een mestvaalt en voorts zij, die het niet betalen kunnen. De heer Jansen vraagt of er al maatrege len genomen worden op den hoek Slinger weg en Zandburen. De Voorzitter deelt mede, dat het de bedoe ling van B. en W. is, een verkeerszuil te plaatsen. Maar dit. zal misschien moeilijkhe den geven met de A.T.O.-bussen. In ieder geval zal dit de snelheid van het verkeer zeer doen verminderen. De heer Niemeyer gelooft niet, dat een ver keerszuil een voldoende oplossing zal zijn. Het.verkeer HippolytushoefDen Oever zal toch door kunnen rijden. Voorzitter zegt, dat ook dit verkeer langs de verkeerszuil zal worden geleid. De heer Niemeyer: Dan is het wat anders. Wethouder Bosker licht een en ander nog nader toe. De heer Bontkes zegt, dat hem bij de laat ste luchtbeschermingsoefening is gebleken, dat de slangen van de brandspuit niet in orde zijn. De Voorzitter: Er is al werk van gemaakt! De heer Lont wil nog eens over den vuilnis ophaaldienst spreken. Spr. is bang, dat Dirk van Duin straks heelemaal geen werk meer heeft. De Voorzitter antwoordt in dezen geest, dat nu eenmaal bepaalde categorieën kunnen worden vrijgesteld. De heer Niemeyer heeft gehoord, dat in den woningbouw menschen komen uit de krotten. Dat vindt spr. prachtig. Maar wor den de krotten straks niet weer bewoond? Voorzitter: We kunnen ze sluiten en afbreken, terwijl de woningen onbe woonbaar kunnen worden verklaard. Spr. merkt in dit verband nog op, dat de menschen uit de krotten gaar ne in de nieuwe woningen trekken. De heer Bontkes: Ex rijn meer aanvragen dan woningen. Verder vraagt de heer Niemeyer of onze werkloozen straks in den N.O. Polder werk zullen kunnen vinden, als deze zal zijn drooggelegd. De Voorz. venvacht hiervan niet veel. De polderjongens, die we hier hebben, zijn bij de inpolderingswerkzaamheden ook niet ge plaatst. Men zit in die streken ook vol met werkloozen. We trachten hier te komen tot aan bouw van meerdere woningen. De 20 woningen zijn nog maar een proef. Er is al gesproken over 100 woningen. Het is echter nog de vraag of de ge meente dan wel een vereeniging gaat bouwen. Deze woningbouw zal vele handen werk geven. Wethouder Bosker zegt nog dat in het achterland van den N.O.-polder een gewel dige werkloosheid heerscht. Dat we hier met veel werkloozen overblijven, daarmede houdt men geen rekening, dat is al vaak genoeg gebleken. De heer Hulsebos gelooft, dat er voor de bouwarbeiders wel plaats is in den N.O.- polder. Dit is althans nog een druppel op een gloeiende plaat. De heer Niemeijer vraagt tenslotte wie vroeger w.n.d. gemeente-ontvanger was en of hieraan nog tractement is verbonden. De Voorz.: Voorheen nam een der secre tarieambtenaren de functie waar; het salaris wordt door Ged. Staten vastgesteld. Hierna sluiting. Zware slagkruisers als kern van onze vlooi. Op uitnoodiging van het bestuur van het college Zeemanshoop, hield de gep. kapitein ter zee, S. van Ramshorst, secretaris van het Hoofdbestuur der Koninklijke vereeniging „Onze Vloot", gisteravond in een der zalen van Krasnapolsky te Amsterdam een voor dracht over het onderwerp: „Meesterschap ter zee.". De heer J, Oderwald leidde den spreker in. Een absoluut meesterschap over alle zeeën kan uiteraard nimmer aan één zeemogend heid ten deel vallen: het gaat dus eigenlijk om een matige zeggenschap, welke meer of minder krachtig kan zijn. Spreker gaf hierop een uiteenzetting over het groote economische belang, dat er voor alle zeemogendheden aan de handhaving van de overzeesche verbindingen zoowel in vredestijd als in tijden van oorlog ver bonden is. Hij gaf hierbij een overzicht van de machtsmiddelen ,die daarvoor noodig zijn en behandelde de ontwikkeling van de zeggen schap in do verschillende zeeën en het machtsstreven der omliggende mogendhe den. Een les voor Nederland. Tenslotte betoogde spreker, dat er voor Nederland uit dit alles een les valt te lec- ren. Wel valt er een ontwakend besef bij ons volk waar te nemen voor de noodzake lijkheid van een sterke weermacht ter zee, doch nog steeds niet in voldoende mate is de waarheid doorgedrongen zelfs niet in regeerings-kringen dat wij bereid zullen moeten blijven ons koloniaal rijk te verde digen en de overzeesche verbindingen tus- schen de verschillende gebiedsdeelen van den staat te beschermen, willen wij de kans ontgaan, dat dit kostelijk erfdeel voor ons verloren gaat. Het bestuur van de Koninklijke Neder- landsche Vereeniging „Oroze Vloot" stelt zich op het standpunt, dat wij als weer macht voor het behouden van den staat (d.i. Nederland en overzeesche gebiedsdee len) een staatmarine noodig heibben, waar in een kern van zware slagkruisers niet mag ontbreken. Ook voor de verdediging van Nederlandsch Indië kunnen wij een vloot met een kern van slagkruiser niet missen: een primaire eisch is, zoo besloot spr., dat wij plaatse-- lijk het meesterschap ter zee in de wateren van dit eilandenrijk krachtig kunnen hand haven. Na de pauze werden eenige buitenlandsche marinefilms vertoond. Zonder medeweten van de Noord- Hollandsche Federatie, besluit het hoofdbestuur van de Alg. Ver. van Vreemdelingenverkeer het congres elders te houden. NAAR EEN PROVINCIALE VEREENIGING. Vijftiende vergadering van het Algemeen Bestuur der Frederatie van V.V.V.'s, in Nojrdholland boven het Noordzeekanaal, ge houden op Vrijdag 24 Nov. '39 te 14 uur te Hoorn, in het Parkhotel. Vertegenwoordigd zijn de volgende ver- eenigingen: Alkmaar, Broek op Langendijk, Beverwijk, Bergen, Callantsoog, Den Helder, Groet-Camperduin, Heiloo, Hoorn, Petten, Schoorl en de Zaanstreek. Voorts zijn aan wezig eenige gasten, als bestuursleden dei- ontvangende V.V.-VHoorn en de heer G. v. d. Sluis, weth. van Zijpe. Voorzitter de heer Mr. D. Breebaart; Secretaris de heer Mr. J. P. Bosman; Penningmeester de heer J. Th. Schneiders Na opening door den voorz., waarbij deze de vraag, of we in deze moeilijke tijden met ons V.V.V.-werk moeten doorgaan, bevesti gend beantwoordde, worden de notulen dei- vorige vergadering onveranderd goedge keurd. Medegedeeld wordt dat de V.V.V. te Broek op Langendijk per 1 Januari a.s. als lid dei- Federatie zal toetreden. Voorts dat door 't bestuur de heer Schneiders te Hoorn als penningmeester is aangewezen en dat door de V.V.V.'s te' Hilversum en omgeving po gingen worden aangewend tot oprichting van een streekvereeniging, dit in verband met de voor te stellen stichting van een pro vinciale vereeniging in Noordholland. Van de provincie wordt thans een bedrag van f 350.aan subsidie ontvangen. Er is kans op nog meer. Vexkiezing bestuursleden. Hedbenoeimd worden bij acclamatie de af tredende leden de heeren H. C. M. Nijpels (Den Helder) en J. Th. Schneiders (Hoorn). Begrooting 1940. De Voorzitter licht toe dat deze begroo ting min of meer een slag in de lucht is, hangende de beslissing van Prov. Staten t. a. v. de subsidie toe te kennen aan de te stichten Prov. Ver. Zij wordt zonder stemming aangenomen, sluitende met een bedrag in ontv. en uitg. van f 750. Commissie nazien boeken over 1939. Tot leden dezer commissie worden aan gewezen de heeren Winder (Schoorl), Hen- neman (Heemskerk) en van Zuilen (Broek op Langendijk. De Stalen-Ros tochten in 1939. De heer Dinkelberg brengt een keurig ver slag over deze nieuwe manier van propagan- da-maken uit. De kosten zijn gedekt. Het aantal deelnemers was niet zoo groot, n.1. 102, maar de animo voor volgende jaren bleek groot, zoodat het bestuur voorstelt volgend jaar weer een tocht te organisecrcn. Na discussie zal vermoedelijk nu Alkm als centrumplaats worden aangewezen "aar Provinciale V.V.y De hoofdschotel der^ vergadering Worit 1 otn ovin. ten om provinciale subsidie te "verkrijg06" Da hpHrtAlincr ic non ovprknnnnlir.^ aangesneden. Medewerking te verleenen te komen tot de oprichting van een Pm,,0® ciale V.V.V. Het zal die richting uit m" De bedoeling is een overkoepeling van h vier federatieve of streekvereenigingen den vorm van een stichting. Bereids is v zocht om een subsidie van f20.000.— wa6r" voor in de Staten verdedigers zijn gevoridpr" Na uitvoerige besprekingen gaat de ver?»' dering met de voorstellen accoord en zal di de „P.N.H.", zooals de stichting genoemd zni worden, binnenkort het levenslicht aanschmi wen. u' De nadruk wordt er nor- op gelegd dat d Federatie haar werk zal voortzetten en nO breiden. u" Als vertegenwoordigers in het bestuur der stichting worden de heeren Mr. D. Bree baart en J. P. Bosman aangewezen en als plaatsvervangers de heeren Mr. A en J. J. Dinkelberg. ens De stichters zullen zijn de Federatie dr Gewestelijke Bond voor Zuid-Kennemerlanrf de Gewestelijke V.V.V. „Het Gooi" en h. V.V.V. „Amsterdam". Qe HET A.N.V.V.-CONGRES NIET TE DEN HELDER? In verband met de tijdsomstandig. heden zal hef jaarlijksohe A.N.VJV.- congres 1940 reeds in April gehou den worden en bekort worden tot een gewone werkvergadering, zonder ex cursies etc. De bedoeling was dit in Den Helder te houden, maar nu komt 't zeer gewenscht voor dit elders te doen en Den Helder de beurt te ge ven, wanneer de tijden weer nor maal zullen zijn. Een en ander is zonder overleg bepaald, wat het misnoegen der vergadering opwekt. Ter bevoegder plaatse zal hierop ge wezen worden. Alis plaats voor de volgende Federatie vergadering wordt voorloopig Den Helder bepaald. De ontvangende V.V.V. aldaar zal in 1940 baar 50-jarig bestaan herden ken. Zij zou het dus op prijs stellen dan als gastvrouw op te mogen treden. Rondvraag. Bij de rondvraag wordt gewezen op^ het feit, dat de hotel- cn pensionhouders in de Duinstreek niet al te zeer belast worden in verband met evcnfueele evacuatie. Zij zouden t.o.v. heto vorige deel der bevolking te zeer geschaad worden, daar dan hut bedrijven gesloten zullen moeten worden en dus hun bestaansmogelijkheid wegge nomen zal zijn. Hierna sluit de voorzitter te ruim half zes deze zeer vruchtbare vergadering mei dank voor de prettige besprekingen. Zeemilicien kustwachter voor 't Hoog militair gerechtshof. Wegens dienstweigering is de 23-farige zeemilicien-kustwachter 3e klasse, Th. S., door den Zeekrijgsraad te Willemsoord ver oordeeld tot een gevangenisstraf van twee jaar met aftrek van de preventieve hechte nis en ontslag uit den militairen dienst met ontzetting van de bevoegdheid om bij de gewapende macht te dienen. In de kazerne weigerde verd. voor zijn meerdere, den kapitein-luitenant ter zee, in de houding te gaan staan. De advocaat-fiscaal Mr. J. U. Polman, kon beklaagdes' houding niet waardeeren. Nu het land in moeilijkheden geraakt, weigert hij dienst. Dat wijst eerder op een zwak dan op een sterk karakter. Het lijkt er op, alsof beklaagde zich, nu er gevaar dreigt, aan den dienst wil onttrekken. Spr. eischte bevestiging van het door den krijgsraad ge wezen vonnis. De verdediger Mr. H. W. L. Vrind te Al melo wees er in zijn pleidooi o.a. op, dat beklaagde steeds om principieele redenen heeft willen dienstweigeren, doch die ge dachte was eerst niet zoo sterk geweest, dat hij er daadwerkelijk gevolg aan gaf. Bij de mobiilisatie had hij zijn houding even wel bepaald. De uitspraak van het Hof volgt later. Zij slond op liet punt een schijn huwelijk te sluiten. Een 29-jarige Duitsche vrouw, M. V., woonachtig te Roermond, moest vanwege de politie te Nijmegen, in welke stad zij tijde lijk verblijft hield, het land verlaten, omdat zij zonder middelen van bestaan was. Een veekoopman uit Limmen, die veel be lang stelde in deze vrouw, wilde haar gaar ne in Nederland houden en vond een 68-ja- rigen man uit Nijmegen bereid tegen beta ling van honderd gulden met de Duitsche vrouw in het huwelijk te treden. Beiden verschenen Donderdag j.1. voor den ambtenaar van den burgerlijken stand te Nijmegen om aan te teekenen. Dit was de politie ter oore gekomen. Zij greep on middellijk in, zoodat de vrouw toen zji voor den ambtenaar verscheen, door een rechercheur werd aangehouden. Zij werd naar Roermond overgebracht, waar zij op last van den commissaris van politie over de grens zal worden gezet; Eerste vergadering onder den nieuwen dijkgraaf op 7 Decem ber. In de vergadering van het Hoogheem raadschap Noordhollands Noorderkwarue welke Donderdag 7 December a.s. geliou®® zal worden komt o.a. in behandeling de n grooting. Wij vermelden biervan reeds voor onze lezers belangrijke bijzonderhect® Voorts zal o.m. in behandeling komen e voorstel tot verwerving van den eigencto van de binnen waterkeeringen toebehoor de aan den polde Callantsoog. Een voorstel tot overneming in en eigendom van den polder Sc'iaKC1ijV„r„n. van den Middenweg in de gemeente Ha karspel, alsmede 'tot vaststelling van enkele andere besluiten in verband me onderhoudsovergang van dien weg. - voorstel tot aankoop van grond t®.-5'' an cras ten behoeve van een verbetering den Bovenweg. Een voorstel tot Dc. - c gaan van een overeenkomst met W. n Zijpe betreffende ruiling van grond. Een voorstel tot vaststelling van wachtgeldregeling ten behoeve van ambtenaren der op te heffen bannen singerhorn en Winkel. -$Jry,1 Tenslotte een voorstel tot opmaken een aanbeveling voor de benoeming twee Hoogheemraden wegens Per,10dl^„,.pii treding op 1 Januari 1940 van de J. J. Verfaille en J. Versteeg Jr. EEN NIEUWE BURGEMEESTER BENOEMD. Bij K.B. van 23 November 1939 is ®et j0t gang van 1 December 1939 ben0®1' arsuiB: burgemeester der gemeente d®r H. F. M. baron SchimimelpenmncK v öye- wetf Zooals men zich herinneren Zc 'neerv°' Ootimarsums vorige burgemeester ontslagen wegens onnationaal g 1 p ^ye Baron Scbimmelpenninck van ^^5 t is in Kloelinge (Z.) geboren en aaD 36 jaar. Hij was vroeger verbonci jpji hef consulaat der Nederlanden - „Qe0re^ I en is thans volontair ter gemeentes» rie van Elsloo.

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 30