FIKKIE REGEER Wij lazen voor U Nieuwe Het vermiste meisje Huurwaarde van huizen gedaald Water dringt de fabrieken binnen Nieuw Engelsch mijnenveld gelegd Afscheid van den commandant zeemacht Regeering Daladier dictator Beleediging voor het onderwijzersvak Laatste telexbericht Nog heden wapenstilstand en onderhandelingen in Brabant De „voetba'moord" Onze Oost Marken op Zondag dicht Toch een Britsche kruiser vernietigd 1 Overstroomïnq Uit onze Omgeving Uit Helsinki wordt vernomen, dat vandaag een nieuwe Finsche regee ring wordt gevormd, waarin Kivi- maeki minister van buitenlandsche zaken zal worden. De nieuwe regeering zal waar schijnlijk vandaag nog onderhande lingen met de Sovjets beginnen, na dat een wapenstilstand zal zijn tot stand gebracht. Dat Tanner, de socialistische mi- Bister van Financiën, het nieuwe abinet zal vormen, berichten wij reeds elders in dit nummer. Kivïmaeki is van December 1932 ®t October 1936, minister-president ;eweest. Hij is jurist, hij is stichter der universiteit van Abo. De nieuwe minister van buitenlandsche zaken is 53 jaren. V/ie reisde op 28 Nov. in gezel schap van een meisje met den nachttrein van Amsterdam naar Bussum? De'Amsterdamsche politie heeft zich zelfs met buitenlandsche polilie-autoriteiten in verbinding gesteld, teneinde het mysterie van de verdwijning van Johanna de Nigiere te mogen ontsluieren. Dagelijks bereiken de recherche allerlei mededeelingen van men- schen, die meencn het vermiste meisje er gens te hebben gezien, doch tot nog toe zijn deze inlichtingen van geenerlei waarde ge bleken. Een uitzondering hierop maakt het verhaal van iemand, die'in den nacht van 28 op 29 Nov. een meisje, in ge zelschap van een jongen man heeft zien reizen van Amsterdam naar Bussum. Naar dezen jongeman wordt thans gezocht. Hij heeft een donker uiterlijk, is gekleed in een donkergrijze winterjas met groenen slappen vilthoed en droeg een zegel ring. Zou deze man iets uitstaande hebben met een eventueel misdrijf, waarvan het arme meisje het slacht offer is geworden? Heel de Amsterdamsche onderwereld is nu grondig afgezocht door de bloem van de hoofdstedelijke recherche. De spanning der zwaarbeproefde ouders wordt welhaast on dragelijk. De gedachte, dat hun dochter, die hekend staat als een meisje van onberispelijk ge drag, in handen is gevallen van eenigf schurken, kwelt hen dagelijks. Zij hebben men weet het, een belooning van tiendui zend gulden uitgeloofd voor hem of haar, wiens informaties tot de opsporing van Jo hanna kunnen leiden, doch ook deze pre mie heeft tot nog toe geen succes gehad. Is de „losprijs" te klein? Alle hoop is geves tigd op den i.jvcr en het vernuft der politie, wie deze afschuwelijke tragedie uiteraard eveneens dag en nacht bezighoudt. Kostbare dag ging verloren. Te betreuren valt wel, dat één kostbare dag on nacht bij het onderzoek naar de ver missing verloren is gegaan, n.1. de nacht van Zaterdag op Zondag na de noodlottige solli citatie van het meisje. Men zal zich herin neren, dat de vader Zaterdagavond bij de Kinderpolitie aai git'te deed, doch met een kluitje in het riet werd gestuurd. Men zeide n.1. op het bureau, dat er zoov.eel kinderen wegliepen en ze vanzelf wel terugkomen. Bo vendien is de Kinderpolitie te Amsterdam op Zondag gesloten Eerst na herhaaldelijk aandringen van den angstigen vader nam men Maandagochtend de opsporing ter hand AA EN NIERS BUITEN HAAR OEVERS. 't Is al water dat men ziet.. Tengevolge van den hoogen water stand is het riviertje de Aa gisteren buiten zijn oevers getreden, waar door groote uitgestrektheden ten zuiden van Helmond overstroomd zijn. Het water is, zooals wij gisteroch tend reeds vreesden, de fabriek van de N.V. de Wit's dekenindustrie te Helmond binnengedrongen, zoodat het geheels bedrijf moest worden stilgelegd. Het water van de rivier de Niers is het laalste etmaal nog hooger ge stegen. Stonden gisteren reeds de laagst gelegen weilanden blank, des middags is de weg naar Ottersum door 't water overspoeld, zoodat dit dorp enkel nog via den verkeersweg Gennep—Kleef kon worden bereikt. Rivier wordt meer. Als een ongebaande stroom kwam hier de Niers uit het Duitsche gebied en stortte zich te Gennep even voorbij de Niersbrug achter de r.k. begraafplaats in het samenvloeiende water van de Maas. In normale tijden is de Niers een stroompje van hoogstens tien meter breedte, dat bij de ruine van. de oude brug in de Maasbedding stroomt. Thans is het van de overstroomde Maasoever in Brabant af tot den grooten verkeersweg Nijmegen Maastricht een onafzienbare blanke watermassa. Het enkele jaren geleden aangelegde rij wielpad op dezen verkeersweg, die ais een hoogen dijk tusschen de uiterwaarden ligt, heeft men tegen den golfslag met bossen stroo en zware steenen moeten beschermen Aan de Westzijde is Gennép geheel begrensd door de groote watermassa's van de uitge treden Maas, die hoog aan den dijk staan. Waarheen nien den blik ook wendt, 't is al water, dat men aanschouwt, met hier en daar enkele boompjes, die hun bladerlooze takken als naakte armen uitstrekken. De was van de Waal. Vermoedelijk heeft de Waal gisteren haar hoogsten stand bereikt; bij Nijmegen was de stand 12.53 meter. Onderzoek naar geestvermogens van verdachte ingesteld. Zooals wij onlangs uitvoerig meldden, heeft voor de rechtbank te Den Bosch een jonge man terecht gestaan, die na een wilden voet balwedstrijd in het dorpje SprangCapelle een anderen spe'er met een mes doodelijk verwondde. Vier jaar gevangenisstraf werd tegen hem geëischt. De verdedigster merkte op, dat, indien het mes, dat juist het hart had geraakt, iets was afgeweken, er slechts van een ernstige ver wonding sprake zou zijn geweest; zij bepleitte clementie. De rechtbank heeft thans bepaald, dat de zaak zal worden teruggewezen naar den rechter-commissaris, teneinde een onderzoek te doen instellen naar de geestvermogens van verdachte. Een kalme dag in de lucht en op het land. Weer enkele sche pen gezonken. Engeland heelt een nieuw mijnen veld gelegd in de Noordzee, onge veer halverwege de monding van de Theems en de Schelde, het veld be slaat 309 vierkante mijlen. De admi raliteit heeft gisteravond de positie van het nieuwe mijnenveld opgeven. Zoowel te land als in de lucht- is het gis teren in het Westen zeer kalm geweest. Een Duitsch watervliegtuig is volgens de En- gelsche legerberichten hoven de Noordzee neergehaald. Een Noorsch schip heeft de bemanning gered. De Franschen melden met succes een vijandelijke duikboot te heb ben aangevallen. De ondergang van de Rawal Pindi. De admiraliteit deelt mee, dat 39 officie ren en 226 minderen vermist worden als ge volg van den ondergang van de „Rawal Pindi". Volgens O. P. is het Britsche schip „Ionian" (3114 ton) kort na Dinsdag middernacht op een mijn geloopen en gezonken. 38 leden van de bemanning zijn in een haven aan de Noord-Oostkust geland. Uit New Castle wordt gemeld, dat het s.s. Sheaf Crest (2730 ton) aan de Zuid-Oostkust van Schotland op een mijn is geloopen. 29 geredden zijn aan land gebracht. Verschei dene waren gewond. Twee Britsche torpedojagers verschenen gistermorgen in de Mastra fjord bij Stavan- ger, gelijk met een onderzeeër, welke waar schijnlijk onklaar was geraakt. Een Noorsch PLEIDOOI VOOR EEN GOEDE, STERKE ZEEMACHT. De comimandant der Zeemacht, vice-admi- raal Ferwerda, is te Soerabaja aangeko men, waar hij afscheid zal nemen van zijn medewerkers. Vice-admiraal Ferwerda verklaarde, dat de laatste jaren van zijn carrière mooi, maar moeilijk zijn geweest. Ik kreeg de gelegenheid tot opbouw, herbouw en uit bouw van de marine, te water, te land en in de lucht. De periode van opbouw is nog niet afgeloopen. Een behoorlijke bescher ming van deze gewesten is alleen mogelijk door een goede, sterke Zeemacht. De geest in de Marihe duurt niet voor een periode van drie jaar, doch zal voortduren onder mijn opvolgers. Vanmorgen is de vlootvoogd, aldus de N. R. Crt., per trein weer uit Soerabaja vertrokken. oorlogsschip ging op onderzoek uit. De duik boot zal waarschijnlijk te Stavanger in het dok gebracht worden. Vier Duitsche vliegers, die op de Noord zee gered zijn door een Noorsch stoomschip, zijn in Kristiansand aangekomen. Hun zal toestemming worden gegeven naar Duitsch- land terug te keeren, omdat zij gered zijn buiten de territoriale wateren. Onbeperkte volmachten geduren de den oorlog. In de avondvergadering van de Fransche Kamer zijn het kabinet volmachten verleend, waardoor de reqeering Daladier practisch dicta tor van Frankrijk is geworden gedu rende den oorlog. Een voorstel, dat de besluiten der regee ring steeds binnen een maand door het par lement zouden moeten worden goedgekeurd wenschte Daladier niet te aanvaarden. Het land is in oorlog, zeide hij. en heeft tegen over zich regeeringen die snel en in het ge heim kunnen handelen. De redé. welke Daladier gisteravond voor de radio zou houden, is uitgesteld tot he denavond. Wonderspel om de definitie „Lon- donklasse." Kapitein-luitenant Prien heeft in een be richt over zijn jongste geslaagde torpedee ring niet gezegd, dat hij een kruiser van de Lonclon-klasse, maar alleen, dat hij een zwaren kruiser met drie schoorsteenen heeft getorpedeerd en vernietigd, aldus de Berlijn- sche correspondent van de N.R.Ct. Dat dit een kruiser van de London-klasse was, heeft het opperbevel van de Duitsche weermacht daaruit zelfstandig geconclu deerd. Wannt er van Engelsche zijde wordt gezegd dat de vier kruisers van de bondon- klasse alle ongeschonden zijn. wordt daar op van Duitsche zijde geantwoord, dat men hier met een woordenspel te doen moet hebben. Men heeft dan alleen in Duitschland het begrip „Londen-klasse" ruimer genomen dan in Engeland en een feit blijft, dat Prien een zwaren Engelschen kruiser met drie schoor steenen heeft vernietigd, daargelaten dan welke kruiser dat was. Een vroom eiland? Marken blijft op Zondag dicht. Men zal er geen glas bier, geen glas melk, geen kop koffie of zelfs, als er straks vorst mocht ko men, geen onschuldig kopje slemp kunnen koopen. In een opgewonden raadsvergadering, waar de leden elkaar met tal van argumen ten sommige principieel, andere meer per soonlijk van aard, te lijf gingen, heeft de raad van Marken besloten, een verzoekschrift van eenige ingezetenen om het verbod op te hef fen, niet in te willigen. Er is om deze Zondagssluiting, aldus de Tel., al heel veel te doen geweest. Een Zon dagssluiting is het eigenlijk niet, want de café's moeten al op Zaterdagavond om 6 uur dicht. Een vroom eiland, mag men hopen, al zou men dat aan de raadsvergadering van gis termorgen niet altijd zeggen. Zij is n.1. uitge- loopen op een broederveete; een heftigen twist tusschen twee anti-revolutionnairen, een wethouder en een raadslid, waarbij de een den ander toeriep, dat „hij hem nog wel nader zou spreken" TE BESPEUREN IN DE OPBRENGST DER PERSONEELE BELASTING. VELE GEMEENTEN GEDWONGEN HET AANTAL OPCENTEN TE VERHOOGEN. TREURIG EINDE VAN EEN WERKMAN. Gistermorgen is in de scheepsbouwioods van de Rotterdamsche Droogdok Maatschap pij de 2G-jarigc constructie-werkman W. P. Herregraven, door een vallende plaat ijzer getroffen en op.slag gedood. Het ongeval ge beurde toen de ijzeren plaat tijdens het ver voer door de loods uit den haak schoot. Het lijk is door de rivierpolitie naar het bureau overgebracht. Het Centraal Bureau voor de Statistiek heeft wederom een aantal gegevens gepu bliceerd betreffende de personeele belasting. Hieraan ontleenen wij het volgende: Van de bevoegdheid de belastbare huur waarde en de waarde van het mobilair voor koffiehuizen enz. lager vast te stellen, werd een voortdurend grooter gebruik gemaakt (in 1938 in 462 gemeenten). Het aantal gemeenten, dat van cte bevoegd heid gebruik heeft gemaakt, voor de ver schillende grondslagen afwijkende tarieven vast te stellen, is gestegen van 274 over 1931 tot 528 over 1938. Het aantal perceelen, belast naar den eer sten grondslag is onafgebroken gestegen van 1.490.327 over 1931 tot f 1.735.717 over 1938. De belastbare huurwaarde dezer perceelen is gestegen van f483 millioen over 1931 tot f516 millioen over 1934. waaron in hoofd zaak als gevolg der hum-verlagingen een da ling is gevolgd tot f 478 millioen over 1937, terwijl over 1938 deze waarde weer steeg tot f482 millioen. De gemiddelde belastbare huur waarde per perceel is voortdurend gedaald van f325 over 1932 tot f278 over 1938. Alle grondslagen fezamen brachten in elk der jaren 1931 tot en met 1934 ruim f38 mil lioen op. waarop een daling is gevolgd tot f27 millioen over 1937 en 1938. Deze daling is in hoofdzaak veroorzaakt, doordat van 1935 af voor de grondslagen huurwaarde, mobilair en dienstboden geen afwijkingen van de wettelijke tarieven meer mogen gel den. Verhoogde opcenten. Zoowel de hierboven genoemde da ling van de opbrengst in hoofdsom als de ongunstige tijdsomstandighe den maakten het' voor een groot aantal gemeenten noodzakelijk het aantal opcenten op deze belasting niet onbelangrijk te verhoogen, In verband hiermede is de opbrengst dezer opcenten gestegen van f26 millioen over 1931 tot f 44 millioen over 1938. OPENBAAR EN BIJZON DER ONDERWIJS. De Maasbode (r.k.) geeft den volgenden commentaar op de rede over onderwijs vernieuwing, welke minister Bolkestein Zondag voor den Vri.jz. Dem. Bond hield: liet standpunt, door minis ter Bolkestein reeds lang in genomen, is wellicht het best sailm te vatten in zijn woord: „Wie het onderwijs lief' heeft, moet ook de vrij heid daarvan voorstaan." Het is van een niet licht te overschatten belang, dat van de lippen van een onder wijs-minister dit woord ge hoord werd, dat een scherpe veroordeeling inhoudt van dien haast beangstigenden drang naar reglemcnteering, die onze onderwijswetgeving ons onderwijsbeleid en onze onderwijsinrichting zoo lang heeft beheerscht. Minister Bolkestein trok als minister, onvervaard de van zelf volgende conclusie uit dezen opzet; volledige gelijkstelling van openhaar en bijzonder onderwijs. Liefst zag hij deze termen met den meest mogelijken spoed verdwijnen. Moge de tijdsomstandighe den dezen jongen zeventigja rige niet ai te zeer belom meren hij den arbeid, die voor ons onderwijs van zoo veel heilzaam gewicht kan zijn. Het wil ons voorkomen', zoo besluit het blad, dat veel van hetgeen minister Bolke stein voorstaat, zonder groote financieele lasten verwerke lijkt kan worden. „WAT ZEG IK, HEELE- MAAL GEEN KLAS MEER.." Een redacteur van „Volks- (Ov.) vraagt Ik weet niet, of oud-minis ter Slotemaker de Vacature leest, maar indien dit wel het geval is, sjonge, wat had ik dan niet willen geven om hem even waar te nemen bij het lezen van de volgende advertentie: Onderwijzeres te ENTER (Ov. vraact ONDERWIJZERES als hulp in school (eigen klas), tevens voor gezel schap. Ook moet ze ge negen zijn, te helnen met lichte huishoudelijke bezigheden. Liefst van Maandag tot Zaterdag. Vrije kost en inwoning en vergoeding. Onze oud-Excellentie zal zich de haren uit zijn baard hebben getrokken, toen hij dit las. Hier openhaarden zich immers nog heelwat vei-dcr strekkende bezuini gingsmaatregelen, dan ver hooging van leerlingenschaal en het instituut kweekeling- mef-acte! Maar je moet nu eenmaal op het idéé komen en die onderwijzeres in Enter ver dient ongetwijfeld een stand beeld. Natuurlijk gaan de autoriteiten met deze pracht aanbieding accoord, want anders zouden we zoo'n ad vertentie niet in een oer-con- servatief blad. als de Vaca ture, hebben 'aangetroffen! Ik zie "de „meesters" al gpuiven. Geen last meer van een volle klas. Wat zeg ik, heelemaal geen klas meer. Je neemt een aardige onderwijzeres in kost, desnoods twee, hebt geen last meer van correctie en lastige spruiten en kunt zelf gaan visschen! En moeder de vrouw be hoeft ook niet jaloersc'h of lastig te worden. Zij krijgt „huishoudelijke hulp" op een koopie en Zaterdag en Zon dag heeft ze manlief toch voor zich zelf. De „meiskes" weg en derzelver ledigheid behoeft niet des duivels oor- kn=spri te worden! Op gevaar af bij de uit vindster in ongenade te ge raken, noem ik zoo'n ad vertentie toch een beleedi ging voor liet vak van on derwijzer. WIE EENS STEELT In het Volk (s.d.a.p.) lezen wij: Het gebeurde onlangs, dat een man van middelbaren leeftijd wegens een verkeers overtreding voor de recht bank moest verschijnen. Bij de bespreking van de straf maat hield de president hem verwijtend voor, dat hij dertig jaar geleden wegens diefstal was veroordeeld en dat hij „later" hoe veel later bleek niet uit het krantenbericht nog twee maal „voor het gerecht" was geweest. Dit kleine voorval demon streert een •misstand die in ons land bestaat, namelijk den „eeuwigen duur" van de aanteekening op iemands strafblad. Tn het geheele recht heerscht het beginsel, dat na verloop van soms korten, vaak langen tijd oude gebeurtenissen worden „vergeten". In enkele andere landen kent men een strafregister met beperkten duur; wan neer na een benaald aantal 'aren een delinquent niets beeft misdreven, vervalt in die landen het strafblad. Dit 's niet meer dan billijk. Met de modernp opvattingen om trent misdaad en rerlasspp ring is het: „wie eens steel* is altijd een dief", dat on= recht op dit gebied be heerscht kwalijk te rijmen. ANNA PAULOWNA BOERINNEN E.A. PLATTELANDS VROUWEN. Mej. G. Kukuk, licht-adviseuse der Vrou wen Elect.ripiteitsvereeniging, hield op (js vergadering van bovengenoemde vereeni. ging een lezing over „Het licht in uw wo ning". Door gesproken woord en lichtbeel- den bracht Mej. Kuku'k de dames bij, hoe het best en voordeeligst de woningen ver licht kunnen worden en wees op de vele fouten, die nog bij het aanbrengen van ver lichting gemaakt worden. Na de lezing van mej. Kukuk, die door de voorzitster, mevr. Keijzerde Jong, namens allen bedankt werd, werd medegedeeld, dat de kerstviering op de gebruikelijke wijze zal plaats vinden en in de maanden Febr. Mrt. en April op de maandelijksche bij eenkomst een cursus zal gegeven worden door mej. van der Heide over den omgang met anderen. Op verzoek van mevr. Mijnlieff, gedaan namens den commandant van het kanton- nement Breezand, gaven vele dames zich op kleedingstukken te breien voor de hier ge huisveste militairen en nadat Mevr. Wilms- Geerligs het verslag van de Alg. Vergade ring te Utrecht had gelezen, volgde sluiting BREEZAND. GOEDE ZORGEN VOOR DE MILITAIREN. Het kantonnement Breezand is door 0. en O. weer getrakteerd op een fijnen avond. Het gezelschap van Bart Elfrink zorgde nh voor een leuk, gezellig cabaret-programma in de voormalige cantine Suikerland, die htans in eigen beheer is genomen. Ten op- zichte van deze eigen exploitatie vernamen we nog, dat Heinekens ten behoeve van de cantine meubilair in bruikleen beschikbaar stelde en een firma in Alkmaar een piano. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Trijntje Henderika, dochter van J. L. H. Hazeloop en G. Blom; Jeannette Ge- t'arda, dochter van L. Kortekaas en A. C. Romijn; Gerrit, zoon van J. L. Asselman en •T. Otten; Agnes Hendrica, dochter van Joh. •I. A. Verresen en M. H. van den Berg; Jo hanna Maria Odilia, dochter van H. A. van Kuijeren en H. M. Kienreich; Cornelis Ni- colaas, zoon van A. C. Verbruggen en G, Jonker; Catharina Elisabeth, dochter van G. F. .T. van den Berg, en M. A. Kroon; Cor nelia Anna, dochter van Jac. Veul en Joh, M. Kooijman. Ondertrouwd: Joh. W. Scholten en A. A. Looyesteijn. Getrouwd: C. P. Schabbing en A. J. de Wilde Moor; P. de Jong en D. Jeninga; Q. A. van Nuland en oh. M. M. van Zanten. Overleden: R. M. Schippers, odd 18 jaar; D. Pranger, oud 71 jaar. LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen: E. Kwant van 's-Gravenhage; P. Pranger van Medemblik; H. J. Dragstra van Vlissingen; K. F. de Lècuw van Scha- gen; H. Bulder van Alverskirchen (Duitsch land); M. SchraNaber van Zijpe; C. van Velzen—Rood van Koedijk; J. en H. van der Woude van Weststellingwerf; E. Walter van Amsterdam; G. Oord van Alkmaar; H. IJ. Meijer en gezin van Barsingerhorn; mej. M. van der Wal van Smallingerland. Vertrokken: A. M. van der Werff naar Scherpenisse; mej. T. de Jong naar Zijpe; mej. A. C. van der Bent naar Den Helder; A. SchenkKok naar St. Pancras; Mej. L, T.enting naar Zijpe; Joh. van der Zon naar Wierin-germeer; mej. A. C. Prins n. Aansla* dam: P. J. Weyers naar Sassenheim; M. vander Voort naar Callantsoog; H. P. van Amsterdam naar Noordwijkerhout; D. de JongJeninga naar Callantsoog. W1ERINGEN BEN OEVER OUDERAVOND. In de O.L. School te Den Oever is een goed bezochte ouderavond gehouden. Nadat het hoofd der school de heer .Tofriet, de aanwezigen welkom had geheeten werden de notulen over de vorige ouderavond voorge lezen. Hierna hield de heer Jofriet een po pulaire causerie over het geheugen en de verstandelijke ontwikkeling der leerlingen. In de pauze werd thee en speculaas geser veerd, waarna de ouders in de gelegenheid werden gesteld het werk van hun kinderen te bekijken. Na nog eenige zakelijke me dedeelingen te hebben gedaan, sloot de voor zitter de vergadering. ST. NICOLAAS VOOR DE MILITAIREN- Op Donderdag 7 December a.s. zal in de zaal van „Wiron" des avonds een St. Nico- laasfeest georganiseerd worden voor de al hier gelegerde militairen. De organisatie be rust bij een comité uit de burgerij. Voor dit doel wordt langs de huizen gecollecteerd en we hopen van harte dat een en ander zal slagen. Op dezen avond zal tevens de mili taire band medewerken. Donderdag 7 ^e' cember zal een knal-avond voor de solda ten worden. RIJKSPOSTSPAARBANK. Inlagen f 3333.50, terug betaald f l®9-85, f 2833.65 over de maand November. EIERVE1LING SCHAGEN, 30 Nov. Aanvoer: 32.000 kipeieren 5.165./O, 4.20—5 per 100 stuks. IIELDERSCHE EIERVEILING. 30 N°% Aanvoer: 20.000 kipeieren: 4851 Kr- 4, 5254 Kg. 4—4.40. 5557 KPb 4.80. 58—60 Kg. 4.80-5.30 61-63 Kg- 5.60, 64—67 Kg. 5.40—6. 450 eendeieren i per 100 stuks. BROEK OP LANGENDIJK, 1 Dec. Uien 2.60—2.80, drielingen 1-G0-1-TU- 0 ve 3.203.40. gele nep 4.70, peRn ï-^jTgo, Savoyekool 2—2.70, ronde kool 'me witte kool 1—1.10. gele kool 2.10. D- kool 1.602. andijvie 0.601-60. 3.90. C 2.—. druiven: Alicant 11—2o-W- NOORDSCITARWOUPE. 1 Bee- 1(,n Groote muizen 22 20. Bevel. - u- jp, 2.502.70, drielingen 1.702.10, £rr0'j^ ^0ol •zele nen 4.501.80. peen 180. r 2.30 2.10 6 tot 1.40. oode kool "ei» -ar..JU'KOU, iJt-iTn ircH'1 3.10, eroene kool 2.402.80. 5 j.?0 D. witte kool 1,60-1.90. andijvie

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 18