WM GEVEN PI BIOSCOPEN? Hotel Imperial óieitijk en nuttig cadeau (tan dc Mijnhardtjes f 0.35 GEMBERBROOD! Oplossing Twee spannende# amusante films GEEN MOT MEER Nationale postzegelruildag te Amsterdam H*R*C»-nieuws Wintercompetitie COR KRIGEE Voor een ook nu naar Juwelier - Horloger Keizerstraat 103 St Nicolaas-puzzles SHEILA BROMLEY WILLIAM GARGAN en KAY FRABCIS in „Vliegende Vrouwen". (Tivoli). 'iu-o-ti-tPieatel Al draait er deze week geen wereldschok kend filmwerk in Tivoli, het is ontegenzegge lijk een feit, dat de beide hoofdfilms van uit stekende kwaliteit zijn. Daar is in de eerste plaats de aardige, vlot gespeelde film „De vlucht naar Budapest", metKent Taylor en Wendy Barrie in de hoofd rollen. De geestige story van een detective en een jong meisje, die samen op jacht gaan naar een misdadiger, de een om hem gevan gen te nemen, de ander om hem te helpen. Twee menschen, die elkaar op alle moge lijke manieren dwars zitten, in de meest amu sante verwikkelingen geraken, maar tenslotte toch een paar worden, iets wat overigens wel eens meer voorkomt op dit ondermaansche. Het is een rolprent geworden, dat buiten het komische element ook eenigszins sensatio neel is geworden en zooals we reeds opmerk ten, door het vlotte en geestige spel alleszins te zien waard is. Een film, waarbij men zich amuseert en die men van begin tot eind ziet zonder dat een moment de aandacht verslapt. De tweede film „Vliegende vrouwen" is een ietsje meer sensationeel. Het handelt over een buitengewoon spannende race voor aviatrices. Op een bijzondere wijze is deze wedstrijd weer gegeven. Door mist, storm en onweer vliegt men naar het doel. Noodlandingen worden ge maakt en niet altijd met een even gelukkigen afloop. Kay Francis vertolkt hierin de hoofd rol en deze actrice van wereldvermaardheid laat opnieuw een spel zien, zoo boeiend en met zoo'n uitbeeldingsvermogen, dat het aan het wonderbaarlijkste grenst. Zij beheerscht de film volkomen. Boeit, niet alleen door houding en gebaar, maar ook door haar bijzondere stem. Als zuster van een vliegenier, die door een ongeluk aan beide beenen verlamd is, heeft zij den moed om aan deze race deel te nemen, louter en alleen om geld voor een goede be handeling van haar broer te verkrijgen en de wijze, waarop zij dit doet, zoo volkomen be grijpelijk en zonder de geste van het liefheb bende en opofferende zustertje, is mooi uit gebeeld. En wanneer dan een duizendkoppige me nigte de komst van de deelneemsters afwacht en zjj moet landen, terwijl het landingsgestel niet in orde is, dan leeft men de spanning, die de velen om het vliegveld gevangen houdt, mee. Een film, die vooral door haar spel tot een bijzondere is geworden. Rialta-tPieateA, Episode uit den wereldoorlog. December 1916een troep Poolsehe too- neelspelers treden op in het Galicische dorp Sucha, dat fel omstreden wordt door Russen en Oostenrijkers. Een der actrices is naar Sucha gekomen in de hoop haar zeventien jarig zusje weer te zien, dat als kamermeisje werk gevonden heeft in Hotel Imperial, sinds eenigen tijd hoofdkwartier van de Oostenrijk- sche generale staf. Haar vreugde verandert echter in wraak, als zij verneemt, dat haar zusje zelfmoord pleegde naar aanleiding van een kortstondige liefdesaffaire met een Oos- tenrijksch officier. Zij neemt dan ook dienst als kamermeisje, met het doel den verleider op te sporen. Ziehier, de stof waaruit de film „Hotel Im perial" opgebouwd is. Een stof, romantisch en dankbaar genoeg voor meer dan één film. Het is een merkwaardige film geworden. Merkwaardig, omdat het feitelijk geen vleesch werd en geen visch. Nu eens zit men genoeg lijk te kijken naar een soort prettige operette, waarin de hoofdpersoonen zich voordoen als lustige knapen, dan weer verandert plotse ling de geheele mise en scène en voelt men de noodlotsdreiging boven het kleine stadje, dat om de beurt Russisch en Oostenrijksch territorium wordt. Het eene oogenblik komt men, onder den indruk van dat alles, tot de conclusie dat zoo'n oorlogje toch maar een aardige bezig heid is, waarin soldaten, officieren en gene raals niets anders doen dan de glazen stuk- smijten, drinken en wodka opsporen, het an dere ziet men welk een ontzaglijk leed den strijd met zich brengt. Inderdaad, een film, waaraan men geen houvast krijgt. De vreugden en de misère wer den hier op wel zeer bijzondere wijze door elkaar gemixt, maar wij kunnen niet zeggen, dat *de nasmaak van deze cocktail geheel vol doet. Er blijft iets wrangs over, men voelt te veel dat dit alles niet waarachtig is, dat er te veel drakerigheid achter dat alles schuilt en dat men gepoogd heeft zoowel de kool als de geit te sparen, omdat het noodzakelijk was dat alles in de laatste acte weer zeer behoor lijk op z'n pootjes terecht komt. De slecht aard vindt den dood, de dappere officier krijgt zijn geliefde, die hij letterlijk onder het Vuurpeleton vandaan sleept en de Russen worden uit het dorp van Franz Jozef ver dreven, zooals dat deze wodka-drinkers en nitchewo-schreeuwers toekwam Meen niet dat deze film in haar geheel ver werpelijk is. Verre van dat. Want tenslotte ziet men enkele malen perfect spel van Ray Milland en Isa Miranda. De laatste heeft wel iswaar enkele momenten van zwakte, met name daar, waar zij een Dietrich-imitatie tracht te forceeren, maar over het algemeen voldoet zij in deze rol. Deze film bezit ook spanning. Men krijgt suggestieve oorlogsopnamen te zien, terwijl de regisseur kans zag en kele bijzondere fraaie interieurs te schep pen. Een film, niet zonder gebreken, doch die in haar soort toch een groot publiek zal weten te boeien. Het voor-programma is uitstekend. Drinkt het af in de Toelast" Hotel-Café-Restaurant Spoorstr. 9-11 Op tweeden Kerstdag. Den philatelisten onder de Kerstbezoekers der hoofdstad wacht een bijzondere attractie. In de groote foyer van Krasnapolsky wordt op den 2den Kerstdag van 13 tot 17.30 uur een postzegelruildag gehouden, waar iedere philatelist, handelaar en ook de juniores wel kom zijn. Om het contact tusschen vraag en aanbod te vergemakkelijken, zullen er „hoeken" zijn: voor Nederland en Koloniën, Europa, Vereenigde Staten enz. Hier is de kans voor den speciaal verzame laar nieuwe relaties aan te knoopen. Tevens zal men liefhebbers voor zijn tallooze dubbe len vinden. De Amsterdamsche verzamelaars bonden en vele handelaars hebben reeds hun medewerking toegezegd, zoodat dit een unieke philatelistische gebeurtenis belooft te worden. KENT TAYLOR en WENDY BARRIE in ,JDe Vlucht naar Bu dapest", de film, die deze week in de „Tivoli" draait. Wie den naam Hulstkamp noemt, denkt aan een edelen, zuiveren dronk. Zeg daarom: „Mijn Hulstkamp als ge den kellner Uw borrel bestelt. Gij krijgt dan Uw Hulstkamp. zooals gij die ook thuis drinkt. PER IITFRKRUIK I 33* INCLUSIÈF QB Indien de weersomstandigheden ons ditmaal weer geen parten spelen zuilen a.s. Zondag twee wedstrijden voor den K.N.V.B. op Tuin dorp gespeeld worden. Na den goeden wed strijd welke HRC 1 j.1. Zondag in Alkmaar speelde, verwachten wij thans ook van de beide andere elftallen dat zij zich van hun beste zijde zullen laten zien. Om half elf gaat de derby en wel HRC 2 Helder 2. Dit kan een flinke wedstrijd worden van twee ploegen die elkander wel niet veel toe zullen geven, als allen zich op sportieve wijze ten volle geven dan zal het zeker voor den toeschouwer een prettige ochtend worden. HRC 2 komt uit met onderstaande elftal: Goudswaardt Schoemaker Dekker Vrijdag v. Dok Dok De Schipper Zymni Hoogendijk B. H. v. d. Poll G- c- Bakker HRC 3 moet om 2 uur aantreden tegen Schagen 1. Daar dit één van de elftallen is die het best geplaatstis, zal ons derde de zaak van meet aan flink aan moeten pakken om als het kan één puntje hier te houden. In elk geval rekenen wij er op, dat een ieder zijn beste beentje voor zal zetten. HRC 3 komt als volgt uit: Blankwater Bot Hollander Gijsberts Bijl I. Stompedissel v. Veen Castrap Koster J. D. Bakker G. Bijl Ten overvloede willen wij er nog eens op wijzen, dat HRC 2 speelt om half elf. 3iet $nel cooï getdenken rjF MfirKtTE rd 'PORTRET ATELIER JAGHdIË B€)EP ^2 ÏMjaAlm Op Woensdag 29 November werd in Café Snel, Keizerstraat, de wedstrijd gespeeld T.O.G. tegen N.A.S.B. Deze ontmoeting werd door T.O.G. gewonnen met 9 partij voor en 5 partij tegen. Donderdag 30 Nov. werd gespeeld de wed strijd K.O.T. tegen O. G. Voor dezen wed strijd was nog al groote belangstelling. Hier in moesten tegen elkander uitkomen de twee sterkste kopspelers der deelnemende club, n.1. de heer Kruger van K.O.T., die moet maken 25 X zijn gemiddelde is 154 caramboles en Tjittes van O.G. 25 X zijn gemiddelde is 129 caramboles. Deze match eindigde in een gelijk spel. K.O.T. won den wedstrijd met 10% partij voor en 4% partij tegen. Volgende ontmoetingen zijn: K.O.T.—N.A.S.B., V.O.P.—O.G. (iets aparts) per stuk v. Galenstraat 71. Tel. 399 Horizontaal. 1. Boom. 2. Verdicht verhaal. 9. Klassieke god heid. 13. Muziekinstru ment. 15. Verzoek om hulp. 16. Ideaal-toestand. 17. Erkentelijkheid betuigen. 19. Plaats in Utrecht. 20. Streeling. 21. Insect. 23. Hoofddeksel. 24. Voorzetsel. 25. Initialen van ge meente-instelling. 27. Heilig boek van zekere godsdienst. 29. Volgbriefje. 31. Deel van een boom. 33. Onderwijs. 34. Hbvig. 36. Mythologische figuur. 38. Toestel; bouw 41. Titel, 42. Vaartuig. 43. Hemellichaam. 44. Boom. 45. Loopende termijn van wissels. 46. Namelijk. 47. Oorlogstuig. 50. Lidwoord. 51. Boom. 52. Plaats in Gelderland. 53. Stok. 55. Bidt (Lat.). 56. Gemeente-weide. 58. Vogel. 60. Landbouw gereedschap. 61. Deel van het opperdek van een schip. 62. Insect. 64. Vernis. 66. Plaats in Lim burg. 69. Eenige op- en af gaande noten, uitweiding. 71. Strijdperk. 72. Sluimering. 74. Horde. 75. Zwemvogel. 76. Genoeg zoo! 77. Voornaam. Verticaal. 1. Reinigingsmiddel. 2. Hoofdstad van Europ. land. 3. Kloosterzuster. 4. Latwerk. 6. Huisdier. 7. Drinknap. 8. Toekomende (afk). 9. Behoeftig. 10. Leidsman; raadsman. 11. Muziekzaal. 12. Overschot. 14. Schrijfbehoefte. 16. Dik, mollig. 18. Deel v. h. lichaam. 19. Telwoord. 22. Watertje, dat dient tot kracht opwekking. 23. Belegsel. 26. Zangstem. 28. Snelle loop. 29. Bolvormig voorwerp. 30 Nieuwsblad. 32. Stad in Rusland. 34. Drinkgerei. 35. KleedingstuR. 37. Visch. 39. Plantje. 40. Jongensnaam. 41. Onderdeel der Marine (afk.). 48. Gedicht. 49. Uitsteeksel. 51. Talmen. 54. Door water om ringd land. 55. Dramatisch zangspel. 56. Mannelijk persoon. 57. Voorzetsel. 59. Amphibie. 60. Soort tabak. 61. Meisjesnaam (afk.). 63. Deel van skelet. 65. Lichaamsdeel. 68. Doos, trommel. 70. Herkauwer. 72. Meisjesnaam (afk.). I 73. Bekende races. Hiermede geven wij de oplossing van d Sint Nicolaaspuzzles, opgenomen in ons Sint Nicolaasnummer van Dinsdag j.1. ST. NICOLAAS EN DE APPELBOOM; Letterbanket of Banketletter. MIJN GEWICHT! Veer Peer Heer Beer. VAN WIE KOMT DAT? Sinterklaas. DE GEBROKEN CHOCOLADELETTERS! Theodora. DE ST. NICOLAAS-REBÜS. De Sint, die alles weet en ziet en hoort, ST. NICOLAAS PUZZLE. Voor alle kinderen veel cadeaux met Sin terklaas! De echte zijn niet rond, maar hartvormig, OP- EN ONDERGAAN VAN ZON EN TIJD VAN HOOG EN LAAG WATER Wintertijd Zon Dec. op ond. Hoogwater Laagwater Z 3 7.50 15.49 11.40 23.35 5.20 17.15 M 4 7.51 15.48 12.40 6.20 18.15 D 5 7.53 15.48 0.45 13.55 7.30 19.35 W 6 7.54 15.47 3.10 15.10 8.45 20.55 D 7 7,55 15.47 3.25 16.30 9.50 22.10 V 8 7.57 15.46 4.40 17.30 10.55 23.25 Z 9 7.58 15.46 5.40 18.20 11.55 3Ut "Snel waf ftifften en tabak De prjjs werd gewonnen door: den heer (mej.?) A. Masséus, Smidstraat 26. Correspondentie. G. C. V. Uw eerste vraag is onder de oplossing van het extra-raadsel beantwoord. Uw tweede vraag zullen wij in overweging nemen. W. R. te E. Uw oplossingen zijn zeker geldig. Wel is waar is de prijsraadselrubriek voor onze abonné's, maar de oud-Marine mannen in de P. H.-stichting, benevens de thans onder de wapens geroepen dienstplich tigen kunnen er ook aan deelnemen en din gen ook mede naar een prijs. H. B. N. Uw „Koenen" is zeker een andere uitgave als die, welke in ons bezit is (uitgave 1897), en waarin het woord als „Laskaar" voorkomt, „van Dale" geeft zoowel Laskar als Laskaar. D. J. K. Dank voor Uwe bijdrage. Wij vonden tusschen de oplo'ssingen een papier met financieele notities. Waar dit voor den eigenaar wellicht waarde heeft, is het bij de redactie terug te bekomen. Oplossing. Horizontaal. 1. Kamer, 6. Libel, 11. Botanicus, 13. Tael, 15. Saba, 17. Lende, 20. Urn, 20a. R. R-, 21. Jaloers, 22. Ui, 23. Midas, 24. Varik, 25. P.K.U.—P.K.H. (Uur of Hora), 26. H.A.L., 27. Samoa, 29. Regel, 31. In, 32. Nasleep, 35. Ge, 36. Ree, 38. Regen. 39. Rob, 40. Indo, 42. Mama, 43. Arminiaan, 46. Imara, 47. Ginds, Verticaal. 2. Abel, 3. Mol, 4. Et., 5. Ravel, 6. Linde, 7. I.c., 8. Bus, 9. Esau, 10. Storm, 12. Zanik, 14. Afrikanen, 16. Bruidegom, 17. Laskaar, 18. Nok Nop, 19. Ervaren, 21. Japon, 21a Salep, 27. Sirih, 28. Alg., 30. Lebak, 33. Sepia, 34. Eenig, 37. Edam, 39. Rand, 41. Ora, 42. Man, 44. Mr, 45. A.i. Oplossing extra-raadsel 18 November. De sleutel vindt men door het geheele alfa bet onder elkander te schrijven. Men begint dan, bij ,,a", naar beneden te tellen tot 3, zoodat men bij „c" komt. Dan is „C" de eerste letter (a), van het geheime alfabet. 3 letter verder „f" wordt dus „b" enz. Wanneer men een letter tegenkomt, die reeds vervangen is, deze dan bij het tellen overslaan. Tenslotte zijn alle nieuwe letter geplaatst, behalve „y" en „Z", welke geJ plaatst worden achter „G" en „Q", die no0 niet vervangen zijn. Het geheime alfabet wordt dus: ioasjbjjpckvdtleQ2^ mxgrnhuw. Het versje is: Vrede op aarde, Waar is zij te vinden? Is ze van waarde? Betracht haar, mijn vrinden! Slechts 4 inzenders hadden zich aan de lossing gewaagd. ot De meeste hebben zich de bezwaren te g voorgesteld. Zeker was het niet gemakke'U maar wanneer men het versje in ëen n schrift eens goed had bekeken, dan zou ervaren puzzelaar aanstonds bemerkt hc dat het 1ste woord van den 2den rege laatste woord van den 3den regel en ne woord van den laatsten regel een belang11 Jgd aanwijzing inhielden. Daarvan uitgaanae^^ men niet zoo lang te zoeken om de te vinden en dan kwam de rest vanzelf^ inzendingen waren goed, hoewel soms AHe eigen' aardig gehandeld was met den sleutel. De prijs werd gewonnen door den hee J. H. M. Kootker, Loodsgracht 47, wiens oplossing onberispelijk was.

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 18