Jan Zeedijk in Amerika Uh fodticylijke qdijk&tis Radioprogramma De Avonturen van Wordt vervoltjd. PUBLICATIE l rundvee. feuilleton MON1CA HART Ta TV\00r verme'de normen van 3.1 resp. •4 Kg. kan worden vermenigvuldigd. Surseance aan Mendeissohn verleend De o'ie io Roemenië kro-uitzending. 4.005.00 HIRO. door R. J. VAN NEERVOORT VOEDERNORMEN VOOR DE PERIODE H DECEMBER 1939 t.m. 7 JANUARI 1940. De Minister van Economische maakt het volgende bekend: De normen, volgens welke voor de D December 1939 t.m. 7 J» Zaken U December 1939 t.m. 7 Januari gunningen (geleidebiljetten) voor VOer van veevoeder aan veehouder: verleend, zijn de volgende: periode 1940 ver- het4 ver worden 1. Melk- en kallkoeien: mest vee (ook os- gen) in het bezit van ten minste 2 breede tanden; stieren in het bezit van ten minste •2 breede tanden; stieren, ouder dan 9 maan den doch nog niet in het bezit van 2 breede tanden, welke voldoen aan de 'eischen van de Nederland,sche Voehoudcrijcentrale in zake boventallige geregistreerde stierkalve ren: a. op bedrijven met ten hoogste 2 stuks van de hiervoor bedoeld dieren, indien 1 zoodanig dier aanwezig is 2.5 kg. per dier per dag; indien 2 zoodanige dieren aanwezig zijn 2.25 kg. p. d. p. d. b. op de overige bedrijven 2. kg. p. d p d 2. Mannelijk en vrouwelijk jongvee, nie{ tot een der onder 1. genoemde categorieën behoorende, 0.5 kg. p. d. p. d. Indien het bedrijf behoort tot de bedrijven welke voor de voorafgaande toewijzings-pe- riode als consumptiomelkbedrijf beschouwd werden en de gemiddelde winterproductie minstens 9 1. per dier per dag bedraagt, kan den veehouder voor elke melk- en kalf- koe een extra toewijzing van X kg. per dier per dag verleend worden. Naar uit een en ander blijkt, is voor deze periode ten aanzien van de rundvee-toewij zingen een niet onaanzienlijke vereenvou diging toegepast. Zulks geldt in het bijzon der voor de toewijzingen aan het melk- en kalfvee. welke thans practisch in één en kele norm zijn samengevat. Alleen voor de eonsumptiemelk-bedri.iven met betrekkelijk hooge gemiddelde productie geldt ook thans nog een speciale norm. Overigens is het onderscheid tusschen de verschillende typen bedrijven echter vervallen. Het ligt in de bedoeling, de hiervoor vermelde normen voor het geheele winter-seizoen te handha ven .echter, zooals vanzelf spreekt, onder voorbehoud, dat de krachtvoederposiue, zoo als deze zich thans laat aanzien, zich in de komende maanden niet in ongunstigen zin wijzigt. Dat het bij dit systeem van con stante normen voor een groot deel der be drijven geboden is. thans krachtvoeder te sparen, ligt voor de hand. Uiteraard geldt dit voornamelijk voor die bedrijven, waar de koeien in het algemeen eerst in den na-win ter afkalven, zoodat hun melkveestapel thans yor een overwegend deel uit oud-melkte en droogstaande koeien bestaat. II. PAARDEN. 1. Werkpaarden van 3 jaar en ouder, niet tot de categorieën 2 t.m. 7 behoorende, a. van bedrijven met 50100 pet. bouwland per dier per dag 2 kg. b. van bedrijven met 5—50 pet., bouwland per dier, per dag 2 kg. c. van bedrijven met minder dan 5 pet. bouwlandvoor slechts één paar per be drijf), per dier per dag 1 kg. 2. Manege- en stalhouderspaarden per dier per dag max 3 kg. 3. Politiepaarden per dier per dag ma. 4 kg. 4. Sleeperspaaxden, melkrijderspaarden en andere paarden, welke buiten het landbouw bedrijf zwaren transportarbeid verrichten, per dier per dag max. 4 kg. 5. Jonge paarden van 13 j. p. d. p. d. 2 kg. 6. Veulens beneden 1 j. p. d. p. d. 2 kg. 7. Hengsten boven 2 j., p. d. p. d. 3 kg. Daar de paarden op de akkerbouw- en de gemengde bedrijven gedurende de onderha vige 4 weken in het algemeen minder arbeid te verrichten hebben dan gedurende de daarvoor liggende periode, is de voor deze paarden vastgestelde dag-norm van 3 kg. op 2 kg. gebracht. Aangezien de paarden voor de weidebe drij ven in dezen tijd het krachtvoeder niet ge heel kunnen ontberen, is daartegenover be sloten, deze paarden mede een zekere toe- door 2. Halfont wees de aanbieding van de hand. v'J zei, dat de avondwandeling hem goed zou ®?en, en dat hij een weg door de akkers wist, é'e veel korter was. Nu, u is in elk geval een sportief man ik zal de les die ik vandaag gekregen heb over het rijden op smalle wegen, niet Vergeten. Goedendag! Ze gaven elkaar de hand en Halfont was Zich bewust, dat hij wel eens minder voor zijn vrienden voelde, als hij hun hand drukte. De chauffeur had den motor aangeslagen Cn de auto rolde in een stofwolk den weg ®f- een tijdlang door Halfont nagestaard. Hu draaide zich eindelijk om en mompelde: Dit is toch een gekke wereld, en een Verbazend gekke ook. En hetzelfde oogenblik trachtte hij de ge- heele gebeurtenis te vergeten. Het was voor- h'J. en de spelers waren voor goed uit zijn gezichtskring verdwenen. Ze waren gekomen en gegaan als de stofwolk, die door de auto ''Pgeworpen werd. Hij verliet den weg en sloeg een smal paa n- dat steil naar boven liep. Na eenigen tijd ihg er een schitterend panorama voor hem. Bosschen, Weiden, struikgewas en waterplas sen. De horizon werd gevormd door een rij zandheuvels, die op dezen zomeravond een buitengewone kleurenpracht vertoonden. Hier en daar wees een witte streep een weg aan ?u in de verte zag men tusschen de boomen Halfont liggen. Halfont haastte zich niet, maar genoot van het schouwspel om zich heen. Van zulke din- f.en Weid hij, want ofschoon zijn leven niet teeds langs effen paden was gegaan, een droomer was hij gebleven en dat zou hij wei alWd blijven ook. Gevolgd door een paar nieuwsgierige kal veren Hep hij d00r del janderijen. Hij Weef af a toe stilstaan om de schichtige dieren, die wijzing kg. per geldt y®r'eenen- De toewijzing van 1 echter voor niet meer dan 1 paard bedrijf, Hl. VARKENS. Varkens 'v! 3°in 9"Jjer dier Per daS 0 25 kg' ka fok»» varkens boven 95 al®u.Ben en dekbeeren: bérlHiv diven> welke als zwaarmestersbe- ner m, kunnen worden aangemerkt, Pei dier per dag 3.1 kg. op de overige bedrijven p. d. p. d. 2.4 kg. st.ii-i! vlfrstande> dat de per dag te ver- hoeveelheid maximaal gelijk is vi.m! ,i f va^enstoe wij zing vermenig- van <fi met hiervoor vermelde normen nfini; respectievelijk 2.4 kg. terwijl, indien n-oi f dan Pch van de toewijzing wordt fetmuikt, het aanwezige aantal varkens met Voor een zwaarmestersnorm van 3.1 kg. tunnen in aanmerking komen varkenshou- rijfn' woonachtig in de provinciën Noord- Holland, Zuid-Holland en Utrecht, van wie het aantal varkens boven 90 kg., dat op de registratiekaart voor de periode van 13 Nov. 11 Dcc. staat vermeld, tenminste 50 pet. bedraagt van het totale aantal varkens bo ven 30 kg. Fokzeugen en dekbeeren blijven daarbij ecliter buiten beschouwing. Afgezien van het voorgaande vormen de arkenshouders met een .toewijzing van 3 of minder varkens een categorie op zichzelf en ontvangen als zoodanig volgens onderstaan de tabel een krachtvoeder-toewijzing: Varkenstoewijzing Aanw. varkens en Varkens- Aanwezige Krachtvoeder toewijzing varkens per dag 1 1 2-0 kg. 2 1 2.4 kg. 2 2 4.0 kg. 3 1 2.4 kg. 3 2 4.0 kg. 3 3 4.0 kg. Deze normen gelden voor alle varkenshou ders met een varkenstoewijzing van 1 t/m. 3. Onderscheid tusschen zwaarmesterij en an dere varkenshouders wordt daarbij dus niet gemaakt. Naar uit het voorgaande blijkt, ondergin gen de normen (hoeveelheid voeder per dier per dag) eenige verhooging, waartegenover liet ten aanzien van de maximale voeder toewijzing voorgeschreven percentage (van de varkens-toewijzing) van 60 op 50 werd verlaagd. Een en ander houdt verband met het streven om, indien ten aanzien van het aantal varkens de beoogde beperking tot stand komt, ton aanzien van de hoeveelheid per dier geen beperking in acht te nemen. IV. SCHAPEN. 1. Fokooien, 0.25 kg. p. dier p. dag. 2. Fokrammen, idem. Andere schapen, idem. Met het oog op de omstandigheid, dat de schapen in de' wintermaanden bezwaarlijk zonder eenig krachtvoeder gehouden kunnen worden, werd besloten, thans aan deze cate gorie een toewijzing te verlecnen. V. GEITEN. Melkgeiten, 0.25 kg. p. dier p. dag. 2. Dekbokken, 0.50 kg. p. dier p. dag. 3. Jonge geiten en lammeren, niet tot de vorige categorieën behoorende, 0.25 kg. p. dier p. dag. De voor de geiten vastgestelde normen on dergingen t.o.v. de vorige periode geen ver andering. VI. PLUIMVEE. 1. Hoenders van fok- en vermeerderingsbe- drijven, voor 100 van het door de Neder- landsche Centrale voor Eieren en Pluimvee toegestane aantal, 110 gram. p. dier p. dag. 2. Hoenders van alle overige bij de L.C.O. ge organiseerde pluimveehouders, tot een maxi mum van 65 van het begin September ge- inventariseerde aantal, 110 gr. p. dier p. dag. 3. Piepkuikens beneden 12 weken, 60 gr. p. dier p. dag. 4. Eenden van fok- en vermeerderingsbedrij- ven voor 100 van het door de Néderland- sche Centrale voor Eieren en Pluimvee toe gestane aantal aan gemengd graan, 110 gr. p. dier p. dag. 5. Eenden voor specifieke eendenbedrijven, tot een maximum van 75 van het begin September geïnventariseerde aantal aan ge mengd graan, 110 gr. p. dier p. dag. 6. Eenden van alle overige bedrijven, tot een maximum van 75 van het begin Septem ber geïnventariseerde aantal, aan gemengd graan, 60 gr. p. dier p. dag. 7. Kalkoenen van Reorganiseerden bij de L.C.O.'s voor 50 van 't thans aanwezige aantal dieren, 150 gr. p. d. p. d. 8. Ganzen van Reorganiseerden bij de T-.C. O.'s voor 50 van het thans aanwezige aantal dieren 100 gr. p. d. p. d. De voor de pluim veebedrijven voorgeschre ven normen hebben in het algemeen eenige verhooging ondergaan, zulks met het oog op de hok-verlichting, welke in de winiei- m aan den toegepast, 'n bij uitstek stimulee- renden invloed op de voedselopname uit oefent. Daar het gewenscht is. aat veehouders, en vooral rundveehouders, krachtvoeder spa ren tot de periode, dat zij een grootere hoe veelheid krachtvoeder noodig hebben, worclt er de aandacht op gevestigd, dat de toewij zingsbiljetten geldig zullen zijn tot en met de daarop volgende periode Een bon, verstrekt op 11 December, blijft dus geldig tot 5 Februari 1940. Tevens zal, met het oog op de Kerstdagen en het Nieuwjaar, bon II' reeds op 21 De cember enu bon IV op 28 December inwis selbaar zijn. 's-Gravenhage. 7 Dec. 1939. (Adv.) De Amsterdamsche rechtbank heeft gis ter surseance van betaling verleend voor den tijd van anderhalf jaar, ingaande op 14 Aug. 1939, aan P. G. Stacli, A. E. Schirm, Mr. D. J. van Aalst, allen wonende te Amster dam, de beboerende vennooten der comman ditaire vennootschap op aandeelen Men deissohn en Co. te Amsterdam. De rechtbank overwoog, dat bij de ter vergadering gehouden stemming 303 aldaar vertegenwoordigde crediteuren ten bedrage van f 50.924.41, er 300, tezamen" houdende schuldvorderingen tot een bedrag van f 50.033.395.22, zich vóór het verleenen van de definitieve surseance verklaarden. Ontsluiting van nieuwe bronnen. Een der voornaamste doeleinden, welke het Roemeensche ministerie van economi sche zaken zich gesteld heeft, is de ontslui ting van nieuwe olievelden. Het is bekend, dat in de laatste twee jaren de petroleumproductie achteruitliep, terwijl aan den anderen kant ook bekend is, dat er in Roemenië nog groote gebieden liggen, welke waarschijnlijk petroleum bevatten, doch tot dusver nog niet ontgonnen zijn. Als eerste gebied, dat voor exploitatie in aanmerking komt, geldt Targul-jiu. De olie velden, welke ter exploitatie in concessie ge geven zullen worden, zouden tusschen de 50.000 en 100.000 ha. groot zijn. DUITSCHE GELEERDEN AANVAARDEN GEEN NOBELPRIJS, De beide Duitsche geleerden, professor Butenadt en professor Kuhn. die den Nobel prijs voor scheikunde hebben gewonnen, hebben medegedeeld, dat zij tengevolge van liet Duitsche vei bod geen Nobelprijs kun nen aanvaarden. ZATERDAG 9 DECEMBER 1939. Hilversum I. 1875 en 414.4 m. 8.00 Berichten ANP. 8.059.15 en 10.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuur. 12.00 Berichten. 12.15 KRO-Melodisten en solist. 12.45 Berichten A 1.10 KRO-orkest. 2.00 Voor de jeugd. 2.30 Gramofoonmuziek. 2.45 Kinderuurtje. 4.00 Gramofoonmuziek. 4.05 Causerie: „Niet versagen". 4.20 Gramofoonmuziek. 4.25 Causerie: „Het Natinonaal Congres Ons onderwijs gezien in het licth der mo derne Psychologie". 4.40 Gramofoonmuziek. 4.45 Causerie: „In dezen tijd..." 5.00 Gramofoonmuziek. 5.15 Filmpraatje. 5.30 Gramofoonmuziek. 5.45 KRO-Nachtegaaltjes. 6.15 Gramofoonmuziek, 6.20 Journalistiek weekoverzicht. 121. „Breng mij dan ook zoo vlug mogelijk naar hotel Benton!" riep Pennington uit. „Maar haast je! Ach, ach, wat heb ik hem uren alleen moeten laten met zijn verdriet". Bij het hotel gekomen vroeg Red naar het nummer van Jan's kamer. De hotel-boekhou der vroeg of zijn naam Pennington was. Op het bevestigend antwoord gaf de man hem een brief, dien Jan voor zijn vriend Red had ach tergelaten. Red scheurde de envelop open. 122. „Vaarwel en veel gluk", dat was alles, wat er in den brief stond; en de onderteke ning luidde: „Jan Z." Pennington bromde wat in zichzelf. Toen sloeg hij met de vuist op het hotelbureau. ,,Ik zal hem wel weten te vinden!" riep hjj uit, terwijl hij het hotel uitsnelde. Later op die avond, in een heel ander ge deelte van den stad, werd er feest gevierd door de medewerkers van Dr. Centaur. 123. „Prachtig werk geleverd, dokter!" riep een der leden, die om de tafel vergaderd zaten. „Wat een stel hersens", verklaarde een ander. „U hebt dien Zeedijk mooi te pakken geno men!" grijnsde een derde. De groene ogen van Dr. Centaur glinster den van genoegen toen hij de complimenten van zijn volgelingen in ontvangst nam. „Ja, kameraden", zei hij lachend, ons pad is nu geëffend." 124. „Nu Zeedijk ons niet meer hindert, zullen we spoedig kans zien om de uitvinding voor een groot bedrag aan de regering te ver kopen", zei hij, terwijl hij zacht voor zich heen lachte. „En de regering heeft den enigen man, die kans had gezien zich zonder beta ling van de uitvinding meester te maken, uit de marine gestoten". 6.45 Gramofoonmuziek. 7.00 Beriehtent. 7.15 Lezing: „Schijndomheid; Oorzaken en voorbeelden van achterblijven bij kinderen, die in werkelijkheid niet dom zgn." 7.35 Actueele aetherflitsen. 8.00 Berichten ANP, mededeelingen. 8.15 Meditatie met muzikale omlijsting. 8.35 Gramofoonmuziek. 8.45 Gevarieerd programma. In de pauze: Gramofoonmuziek. 10.30 Berichten ANP. 10.40 Causerie: „Het onvergankelijke Rijk" (met muzikale omlijsting). 11.1012.00 Gramofoonmuziek. Hilversum II. 301.5 m. VARA-uitzending. 10.0010.20 v.m. en 7.30—8.00 VPRO. 8.00 Berichten ANP, gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwijding. 10.20 Voor arbeiders in de continubedrijven. 12.00 Gramofoonmuziek. (Om 12.45 Ber. ANP) 1.00 VARA-orkest. 2.00 Filmpraatje. 2.152.55 Zang, orgel en piano. 3.00 Reportage. 3.30 Gramofooonmuziek. 4.30 Vragenbus. 4:50 Groninger orkestvereniging en soliste (opname). 5.30 Filmland. 5.50 Orgelspel. hem niet heelemaal vertrouwden, over hun kop of nek te aaien. Al voortloopende werd hij er zich van be wust, dat er een toeschouwster aanwezig was. die op de wegkruising die hij zoo dadelijk over moest, zat te wachten. Het was een meisje, dat hij van een wissen dood gered had en het drong tot hem door, dat zjj hem aandachtig en belangstellend had gade geslagen. HOOFDSTUK n. De onbekende. Halfont schrok, niet zoozeer van het feit dat hij niet alleen was, als wel van de ont dekking, wie degene was, die het geval mede had bijgewoond. Hij moest iets zeggen en terwijl hij den korten afstand, die hen nog scheidde, aflegde, bedacht hij, dat deze plicht verre van onaangenaam was. En zoodra hij zich hiervan bewust werd, voelde hij een onrechte dankbaarheid, dat de vijandelijk heden met den vreemdeling waren geëindigd waar ze waren begonnen, want hij wist maar al te goed, dat een gevecht tusschen hen beiden geen kinderspel zou geweest zijn. En nu was hij hier zonder een dichtgeslagen oog of een bloedenden neus om kennis met haar te maken. Het meisje was opgestaan en Halfont merkte onmiddellijk op, dat zij dit met groote gratie deed. Zij was vrij groot en goed eebouwd, wat hem ln dat ééne kritieke oogenblik was opgevallen. Ze had welig e-oudbruin haar, een buitengewoon aantrekke- liik gezicht met enkele sproeten, die niet de minste afbreuk aan den totaalindruk deden, blauwe oogen en lange, witte handen die energie verrieden. Zij droeg een groene japon, die goed kleurde bij den goudachtigen glans van het haar. Halfont nam zijn hoed af. Ik hoop dat u niet erg geschrokken is door de roekeloosheid van dien egoistischen idioot, zeide hij; zijn gevoel van vriendschap voor den auto-eigenaar was onder den invloed van deze ontmoeting weer tijdelijk verdwenen. Nee, maar als u mij niet zoo goed en vlug geholpen had, zou ik nu al in een andere wereld zijn. zei ze met een glimlach die een rij witte, als uit ivoor gebeitelde tan den liet zien. Ik denk in elk geval in een betere wereld, vulde hij lachend aan, maar het is toch eigenlijk verschrikkelijk hoe roekeloos sommige van die lui omspringen met het leven van hun medemenschen. Ik rijd zelf ook, dus heb ik recht van spreken, maar ze moesten zulke menschen ophangen, wat ik hem trouwens ook gezegd heb. Heeft u hem dat gezegd? Het was dui delijk, dat het geval haar zeer vermaakte. En wat zei hij wel? Wat hij zei? Hij wilde vechten. Vechten? Ja, en ik heb hem toen gezegd, dat ik hem wel zijn zin wou geven, als hij mij mee nam naar een open plek een paar kilometer verder. Dat heeft hij gedaan, en na de eer ste ronde, waarin we elkaar niet het minste letsel hebben kunnen toebrengen, stelde hij een wapenstilstand voor en bood zijn excuus aan; ja, hij stond er zelfs op, dat ik u zijne verontschuldigingen zou overbrengen. Maar ik heb hem gezegd, dat dit niet mogelijk was, daar ik u hoogstens een minuut tevoren voor het eerst gezien had. Als antwoord barstte het meisje in. een vroolijk lachen uit. Neemt u mij niet kwalijk, verontschul digde zij zich, maar de komische kant van deze zaak treft mij zoo, dat ikdat ik het niet helpen kan. Mij ook. Wat is het gevoel voor humor toch veel waard; het neemt zooveel ruwe kanten van het leven weg en hoe weinig menschen hebben het! Tot hun nadeel antwoordde zjj. En er volgde een pauze, waarin ze geen van bei- uen wisten wat te zeggen. Hun beider ge nachten hielden zich met hetzelfde bezig en juist daarvoor durfden ze er geen uiting aan geven. Het meisje wilde weten, wie de ander was, maar dorst het niet vragen, daar ze bang was ervan verdacht te zullen worden, dat ze zich aan hem wilde opdringen. En hij wenschte haar naam niet te vragen om niel den schijn te wekken, dat hij een voor deel wilde slaan uit den dienst, die hij haar had bewezen. Zij was de eerste die een eind aan dit onaangename stilzwijgen maakte. Deze zaak heeft ook nog een anderen kant dan de lachwekkende, zei ze. U heeft vandaag mijn leven gèred, wilt u mij niet zeggen wie u is? Mijn naam heeft een zekere nadruk kelijkheid, vertelde hij, want ik heet Halfont, ziet u, en toen hebben ze mij ook nog Hal font gedóópt; ze hadden mij veel beter John ot zoo iets als voornaam kunnen geven Maar u is hier zeker vreemd? ging hii voort; u is hier zeker gelogeerd? 7". Nee' ik "li hebben hier ons eigen huisje, een boerderij hier vlak bij. Wij dat zijn mijn broer en ik. Tusschen de boomen piekje U Z'en Üggen' Een ideaal Halfont volgde haar blik. ikT de Bicksteds zei hij, dan hoef ik u niet te vragen of het u goed bevalt. Kent u ze dan? Wij ontdekten de plek 6,15 Uit de roode jeugdbeweging. 6:45 Kinderleesclub. 7.00 VARA-kalender. 7.05 Felicitaties. 7.10 Politiek radiojournaal. 7.30 Cyclus „Hoe werkt de kerk?" 7.55 „Hoe zij het aanpakten", toespraak. 8.00 Herhaling SOS-berichten. 8.03 Berichten ANP, VARA-varia. 8.15 Gramofoonmuziek. 8.30 VARA-orkest en solisten. 9.10 Toespraak. 9.15 Radiotooneel. 9.30 Bont programma (opn.). 10.00 En nu... Oké. 11.00 Berichten ANP. 11.10 Gramofoonmuziek. 11.3012.00 De Ramblers. louter bij toéval, maar we zullen er nu wel de rest van den zomer blijven: het is juist wat we zochten. Ik schilder namelijk en myn broer schrijft, ziet u? En juffrouw Bickstcd is een ideaal hospita. Ja, het zijn beste menschen, heele goede menschen, verklaarde Halfont. U kon het niet beter hebben getroffen. Ze liepen naast elkaar voort en Halfont dacht er niet aan, dat hun wegen eigenlijk loodrecht op elkaar stonden. Iets in haar blik, in haar wijze van doen trok hem aan. En hij vroeg zich af, hoe hij het klaar zou spelen de kennismaking verder voort te zet ten zonder zich al te happig te toonen. Ze had hem gezegd, dat zij en haar broer den heelen zomer bleven. H(j overwoog de heerlijke mogelijkheden tot een harde trek op zijn gelaat toonde, dat hij zich ervan be wust was dat de toekomst er wel eens min der rooskleurig kon uitzien. Zijn gezellin praatte door over het weer, over de mooie omgeving en hij bemerkte, dat hij er met welgevallen naar luisterde. Met een scherp oor nam hij elke intonatie, elke stembuiging waar en het resultaat was erg naar zijn zin zUn nu direct thuis, zei ze ein delijk, U komt toch zeker wel even binnen een kopje thee drinken, meneer Halfont? U logeert hier ook zeker ergens in de buurt? Heel graag. Maar om het zoo uit te drul<ken, bent u bij mij in het voordeel Ze lachte. Hoe heb ik dat kunnen vergeten, maar onze kennismaking was ook wel erg onoffi cieel, en zij bloosde een beetje, wat haar in de °°feVVan HaIfont n°8 aantrekkelijker maakte. Mijnonze naam is Ingatrew. dacht h0b ik nog nooit g^ord, hlJ ,en hlJ vroeg zich af hoe haar voor naam wel mocht zijn, maar dat had nog den dafeipWHken nU 6en S00rt van Pintje over, t leidde naar een schaduwrijken weg. Aan den anderen kant hiervan stond een groote schuur, waaromheen een tegelpad liep naar een sÏpT" landhuis' De k°e'te hier vormde sterk contrast met de warmte buiten 7prEe voordeur is aan den anderen kant rtfrhf T je' toen het hek achter hen ornrtntV ",iaar W" gaan aItiid dezen we» omdat men dan slechts door één hek behoeft' tegen anders twee, wat vooral met een fiets veel gemakkelijker is. Maar ik zou haast vergeten, dat u hier bekend bent.

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 7