Geredden van de „Tajandoen" Warm pleidooi «ooi rachtiae Marine Biaakliggen van den grond verboden Waarom Finland zich tot Genève wendt Post vluchten op Indië Dinsdag in ons land Kanaalvisscherij onmogelijk Ook kinderbijslag voor kleine zelfstandigen 1 Drie leden der bemanning op slag gedood Tweede Kamer Naar betere beveiliging van onze schepen Productiecommissarissen Amerika protesteert bij Engeland „Moreele verontwaardiging geen redmiddel" het finscbte beroep op den volkenbond. ten. Bom uit coupéraam geworpen 1 NIEMAND HEEFT EEN DUIKBOOT GEZIEN. De Stoomvaartmaatschappij „Neder land" deelt ons mede, dat de passa giers en de geredde leden van de be manning van de „Tajandoen", te zamen 61 in getal, in goeden wel stand in Plymouth verblijven en dat, indien alles verloopt, zooals wordt verwacht, de geredde leden der be manning Dinsdag a.s. in ons land terug zullen keeren. De reis zal gaan via Calais en Brussel. Ook de passagiers kunnen desge- wenscht van deze gelegenheid ge bruik maken of per vliegtuig naar Nederland terugkeeren. Steile klippen opgeklauterd. Het is overigens niet gemakkelijk ge weest, de schipbreukelingen van de ge strande „Louis Sheid" naar de kust te bren gen. Zooals wij gisteren reeds meldden, gin gen de geredden langs een touwladder van het Belgische schip naar beneden. De red dingsboot had groote moeite hen aan land te brengen, daar het water aan de kust on diep en gevaarlijk is. Een klein bootje nam de overleven den van de reddingsboot over en bracht hen aan land, waarna zij de steile klippen opklauterden, hetgeen voor velen die schaars gekleed waren en geen schoenen aan hadden, niet zonder moeite gepaard ging. Toen zij de top bereikt hadden, werden zij naar het hotel gebracht en verzorgd. De menschen waren zeer vermoeid en een am bulance-auto heeft hen 50 kilometer ver voerd naar de dichtstbijzijnde stad Plymouth. Italianen waren zeer vriendelijk. Een der geredden verklaarde, dat zij drie uur lang in de reddingsbooten geweest wa ren, alvorens zij gered werden door een Ita- liaansch schip, welks bemanning hen zeer vriendelijk behandeld had, alvorens hen over te geven aan het s.s „Louis Sheid". De geheele bemanning van laatstgenoemd schip is inmiddels ook behouden aan land gekomen. Het schip zelf heeft men door de hooge zeeën nog niet vlot kunnen sleepen. De hoofdmachinist van het verga ne schip, de heer W. v. Maus. ver klaarde, dat drie leden van het ma- chinekamerpersoneel bij de ontplof fing op slag gedood moeten zijn. De vlammen sloegen onmiddellijk uit de schoorsteenen. doordat de stook olie vlam vatte. Binnen twee minu ten begon de olie uit 't schip te loo- pen en achthonderd ton gingen op deze wijze verloren. Het was een verschrikkelijk gezicht, over al de vlammen van de brandende olie uit het water te zien opstijgen. Zelfs toen men later op- geruimen afstand van de plaats van het ongeluk verwijderd was, zag men aan den horizon de vlammen nog uit het water opstijgen. Twee gewonden. Van de Nederlandsche bemanning werden twee leden zeer licht gewond. Een hunner kreeg eenige brandwonden en de ander be zeerde zijn voet, waarvan later bleek, dat twee teenen waren gebroken. Het verhaal van een passagier. De 19-jarige student F. B. Nyon, die uit den Haag naar Batavia te rugkeerde, vertelde dat hij evenmin als een van de andere opvarenden, een duikboot had gezien. Op het oogenblik van de ramp stond er een zware zee, doch de meeste opvarenden waren spoedig aan dek. Twee reddingboo ten werden tengevolge van de ruwe zee kapot geslagen, toen zij werden neergelaten. Toen men aan dek kwam, sloegen de vlam men reeds naar buiten en vooral midscheeps laaide het vuur weldra hoog op. Ruim een half uur, nadat men van boord was, zonk het schip, nadat het door de vlammen op sommige plaatsen als een stuk papier was ineengeschrompeld. Cement voor Indië aan boord. Naar wij vernemen, had de „Tajandoen" een lading cement voor Indië aan boord. „ALS KERN EEN GROEP STERKE ARTILLERIESCHEPEN" „O. "en O. DIENT NATIONAAL BEWUST ZIJN TE BEVORDEREN". De Tweede Kamer zette gisteren de debat ten over de Defensiebegrooting voort. De heer Tilanus (C.H.) zegt, dat de mil- lioenenstroom ons niet blind mag maken voor de hoogst noodzakelijke zuinigheid. Zoo mogelijk moeten landbouw en zakenver loven worden uitgebreid Spr acht periodieke aftreding van de leden der leger- en vloot- commissies gewenscht. Wat de ontspanning der soldaten betreft, dienen de O. en O. programma's te zijn 'ingesteld op de ver sterking van het nationale bewustzijn. Spr. laakt verder de uitlatingen van dr. Colijn in het Telegraaf interview en noemt het gedoe van de Telegraaf onverantwoordelijk, lloe staat het met de rechtspositie van sol daat en matroos? Wat gebeurt er als de mi litair verongelukt? Indië's maritieme verdediging. Voor wien staat vast, dat er nu slagkrui sers moeten komen? Dit punt wordt ook door den volgenden spreker, den heer van Poll (r.k.) behandeld. Men plaatse aldus spr. dit vraagstuk niet in de sfeer van sentiment en romantiek. Spr. ontvouwt enkele bezwaren tegen slagkruisers. Daarmede zegt spr. nog niet onder alle omstandigheden tegen slagkruisers te zijn. Maar de geldelijke gevolgen moeten nauw keurig nagegaan worden. Voor een afdoende bescherming van ons imperium ware een vloot van de kracht der Fransche noodig. En dit is onmogelijk, zoolang de kosten geput moeten worden uit een volk van S'A millioen in plaats van uit een van tachtig millioen. Spr. stelt ook voor het leger het Fransche ten voorbeeld, althans wat den geest betreft; het moet zónder politiek zijn. Door den invloed van totalitaire leer stellingen wordt de eenheid van het le ger voorts bedreigd. Spr. hoopt, dat de mi nister krachtig zal optreden tegen extremis tische invloeden; wij mogen de vrijheid niet geven om de vrijheid te vernietigen. Tegen een eerzaam cabaret heeft spr. geen bezwaar. Naar spr.'s meening kon het er gens „lollig" toegaan, zonder dat Onze Lieve Heer er bezwaar tegen heeft. Onze waterlinie. Kunnen onze rivierlinies langer standhouden dan alleen ter dek king van de mobilisatie mogelijk is?, vraagt de heer van Poll voorts. Zijn de terugtochtlinies voldoende beschermd? De heer Bajetto (r.k.) dringt aan op spoed bij den aanleg van hulpvliegvelden. Er is gebrek aan lesvliegtuigen en instructeurs bij de vliegeropleiding. In verband met de pleidooien van slag kruisers wijst de soc. riem. afgevaardigde de heer Suurhoff op het gebeurde met de „Royal Oak". Spr. bepleit recruteering van reserve-officieren uit den troep en dringt eveneens aan op grooter zuinigheid. De nat. socialistische invloeden in de weemacht behandelend, zegt spr.: Bij Ven- lo hebben Gestapo-lieden de grens over schreden, een moord gepleegd en aan men- schenroof zich schuldig gemaakt Als de hee ren nationaal-socialisten doorgaan als de laatste maanden, hebben ze hier den lang- sten tijd gezeten. Krachtig pleidooi voor sterke vloot. De heer Ruys de Beerenbrouck (r.k.) be toogt dat voor het behoud van ons wereld imperium een sterke vloot noodzakelijk is. Het Indische eilandenrijk moet door de marine verdedigd worden. Spr. houdt een pleidooi voor een krachtige, operatieve, harmonische vloot, en wijst op het gevaar dat we terwille van Indië in een oorlog be trokken worden, b.v. als gevolg van agressie. We kunnen nu niet meer met een vloot van licht materiaal met een preventief apparaat, hoe voortreffelijk het Indische leger mo ge zijn, een krachtige marine is noo dig. Een sterke marine met een kern van zware schepen is onmisbaar, bij een rechtstreekschen aanval zoowel als uit neutraliteitsoverwegingen. De luchtmacht zal een vijand niet van een aanval doen afzien. Onderzeeboot „gelegenheidswa pen." Spr. legt zich overigens in een zoo techni sche aangelegenheid bij de meening der des kundigen neer. Zonder te groote financieél en technische bezwaren behoort een groep sterke artillerieschepen de kern van onze Indische vloot uit te maken. Volgons de deskundigen blijft de onderzeeboot een ge- legonheidswapen. Men moet echter de voor stellen van de regeering afwachten Spr. is het eens met admiraal Ferwerda, dat men de bezwaren van slagkruisers niet moet on derschatten. Maar het voordeel treedt op den voorgrond. Spr. is togen uitstel om in den huldigen oorlog nog ondervinding op te doen. Ook zou bij een vrede de herverdeeling der koloniën ter sprake kunnen komen, en onze vloot een factor vormen. Het geld zal uit leen.img gevonden moeten worden. De bevei liging van Indië komt vooral het nageslacht ten goede. De personeels-vraagstukken zul len geen beletsel behoeven te zijn. Andere maritieme vraagstukken. Spr. vraagt inlichtingen omtrent het even tueel convoyeeren van handelsschepen, over den aanbouw van klein materieel, over uit breiding van het aantal vlootaalmoezeniers over het voorzien zijn van oorlogsschepen door paravanes. over de samenwerking van land- en zeemacht ook in Indië. De com mandant der vlootbasis Soerabaia behoort tot de marine te behooren. Een „volksleger." De heer Wijnkoop (comm.) waarschuwt tegen een waanzinnig opvoeren der Indische militaire uitgaven. Verder voeren nog de heeren van Houten (c.d.u.), Kersten (st.ger.) en van der Goes van Naters (s.d.) het woord; laatstgenoemde bepleit uitbreiding van het O. en O.-werk in den geest van opvoeding van het leger tot een „volksleger". De heer de Visser (comm.) dient een mo tie in, waarbij om een commissie wordt ge vraagd tot onderzoek van de 'klachten van de oud-gepensionneerden, oud-marine-werk lieden, mobilisatieslachtoffers, gepasporteer» de marinemannen en militaire weduwen. Dinsdagmiddag zal minister Dijxhoorn de sprekers beantwoorden, Bodemproductiebeschikking 1939. De minister van Economische Zaken heeft bepaald, dat het aan gebruiks- gerechtigden verboden is hun als zoodanig ter beschikking staanden cultuurgrond braak te laten liggen of voor bodemcultuur ongeschikt te ma ken, tenzij een en ander geschiedt ten behoeve van de uitvoering van een cultuurtechnisch werk of door het zetten van gebouwen of getim merten of door vervening. Voorts is het den gebruiksgerechtigdcn ver boden na 1 Januari 1940 blauwmaanzaad, mosterdzaad, karwijzaad, vlas, uien, suiker bietenzaad, voederbietenzaad, sluitkoolzaad, radijszaad en spinaziezaad anders dan krach tens vergunning te zaaien, te poten of ge zaaid of op zijn grond te hebben, tenzij dit laatste geschiedt als gevolg van zaaien of poten vóór 1 Januari 1940. Ook is het verboden: 1. Haver te zaaien of gezaaid te hebben op een grooter gedeelte van den hem ter beschikking staanden grond dan in 1939 met haver was beteeld. 2. Haver te zaaien of gezaaid te hebben op meer dan een vijfde gedeelte van den hem ter beschikking staanden grond, voor zoo ver deze tot bouwland is bestemd. OnSginnen. Het is bovendien verboden grond te ont ginnen anders dan krachtens en overeenkom stig een door den productiecommissaris voor de ontginningsgronden goedgekeurd plan. Verder is het verboden op bouwland grasland aan te leggen anders dan krachtens vergunning. Deze wordt slechts gegeven, indien een gelijke oppervlakte kunstweide of blijvend grasland is gescheurd en voor bouw land geschikt gemaakt. Een commissie van advies inge steld. Naar wij vernemen heeft de minister van Waterstaat een commissie inge steld, aan welke wordt opgedragen op korten termijn van advies te die nen omtrent de vraag of, en zoo ja, welke, extra maatregelen in deze bijzondere tijdsomstandigheden ge troffen zouden kunnen worden ter verhooging van de veiligheid van schepen en hun opvarenden in ver band met de heerschende gevaren ter zee. Tot voorzitter dezer commissie is benoemd de heer P. S. van 't Haaff, inspecteur-gene raal voor de Scheepvaart en tot lid is o.m. aangewezen de heer F. J. Heeris, schout-bij nacht (voor het dep. van defensie). Haringvangsten in de Noordzee niet slecht. Gezien het gevorderde seizoen wordt door somige motorloggers nog flink gevangen. Donderdag j.1. werden te Scheveningen ont vangsten gemeld van 50 en 70 kantjes ha ring. De hoogste vanger was de Sch. 107 met 70 kantjes. Ook gisterochtend lieten de eerste vangstberichten zich niet slecht aanzien. In normale omstandigheden was de haringvisscherij op de Noordzee reeds vrijwel geëindigd en een deel van de haringvloot oefende anders om dezen tijd de Kanaalvisscherij uit. Deze is nu echter niet mogelijk. De aanvoer van versche haring was deze week gering, waardoor de prijzen zeer snel stijgen. Te IJmuiden was gisterochtend aan. de markt de Scheve- ningsche motorlogger Sch. 66 met 26 last haring in de tonnen en 270 kisten versche haring. Voor de versche haring werd f 3900 besomd. De hoteering voor versche haring deed f 11.50 tot f 17.50 per kist van 50 Kg. De aanvoeren tè Scheveningen van versche visch uit zee waren deze week gering. Wegens het mijnengevaar wordt door de- Schokkers alleen overdag dicht onder de kust gevischt. De vangst bestaat hoofd zakelijk uit schar en bot. Tong zoowel als tarbot wordt zeer weinig aangevoerd. deze soorten is de prijs zeer gestegen. De noteering voor tong en tarbot liep van f 2.20 tot f 2.40 per kilo. De minister van Economische Za ken heeft benoemd: tot productiecommissaris voor den tuinbouw en ooftteelt: ir. A. W. van de Plassche, inspecteur van den Tuinbouw en het Tuinbouwonder- wijs te 's Gravenhage; tot productiecommissaris voor de ontginningsgronden: ir. F. P. Mesu, directeur van den Cultuurtechni- schen dienst te Utrecht, en tot pro ductiecommissaris voor den Bosch- bouw en de Houtteelt: dr. J. A. van Steijn, directeur van het Staats- boschbeheer te Utrecht. Vertrek ran Aankom* t» Geen ingrijpen in den wettigen handel der Amerikanen geoor loofd. Maar de toon is niet zoo scherp als in 1915. In een formeele nota aan Engeland betref fende blokkade van de Duitsche exporten, die gisteren door het Staatsdepartement is gepubliceerd, zest de Amerikaansche regee ring o.a.: „De regeering der Ver. Staten ziet zich ge dwongen te verzoeken, dat de door de Brit- sche regeering genomen maatregelen geen ingrijpen zullen veroorzaken in den wetti gen handel van haar onderdanen Intusschen behoudt zij zich al haar rechten en de rech ten van haar onderdanen voor, voor elk ge val dat en voor den omvang, waarin inbreuk mocht worden gemaakt op die rechten"? De nota voegt hieraan toe: „Volkomen afgescheiden van de beginse len van het internationale recht, dat hierbij betrokken is en op de handhaving van de onaantastbaarheid van dat recht, kan niet te sterk de nadruk gelegd worden in dezen tijd, nu de neiging tot veronachtza ming van het recht in de internationale be trekkingen de vrijheid bedreigt van de vre delievende naties zijn er practische rede nen, die de regeering er toe drijven notitie te nemen van het onderhavige besluit." Deze practische redenen zijn o.m.: er zijn vele gevallen, waarin bestellingen voor goe deren van Duitschen oorsprong door Ame rikanen zijn gedaan en waarvoor zij reeds geheel of gedeeltelijk betaald hebben, of zich op andere wijze hebben verplicht. Verder verklaart het staatsdeparte ment, dat het Engelsche besluit, wanneer het letterlijk zou worden toegepast, Amerikaansche schepen zou onderwerpen aan een opbrengen naar Britsche havens, wanneer be vonden werd, dat zij goederen ver voerden van Duitschen oorsprong of van Duitschen eigendom, zonder dat rekening gehouden zou worden met de plaats, waar die goederen in geladen zijn of de plaats, waar voor zij bestemd zijn en zonder re kening te houden met de vraag, wie de eigenaar is van die goederen op het oogenblik, waarop het schip wordt aangehouden. De Britsche regeering zal gemakkelijk begrijpen, waarom de regeering der Veree- nigde Staten niet met gelijkmoedigheid de maatregelen, die onder oogen gezien worden door den order in council, kan beschouwen, welke, wanneer zij werden toegepast, niet kunnen nalaten de vele ongemakken en na- deelen, waaraan de internationale handel reeds wordt onderworpen, te vergrooten." De nota herinnert nog aan het feit, dat in 1915 een nota gezonden is aan Engeland. Toen werd echter veel krachtiger gepro testeerd tegen een bijna gelijkluidenden or der in Council. De Amerikaansche vers over neutrale hulp aan Finland. De Amerikaansche kranten bespraken gis terochtend uitvoerig de mogelijkheid van een doeltreffende hulp van de neutrale mo gendheden aan Finland. De Vereenigde Sta ten zouden zeer veel voor Finland kunnen doen, aldus schrijft de „Herald Tribune", zonder dat zij veel gevaar liepen te worden meegesleurd in een oorlog. Men moet even wel niet veronderstellen, dat men Finland kan redden door een moreele verontwaardi ging en kleine credieten. Het ontwerp dient niet tot bevor dering der geboorte, zegt de mi nister. Aan de memorie van antwoord aan de Eerste Kamer over het ontwerp van wet houdende wettelijke regelingen inzake kin- derbijslagvebzekering is 't volgende ontleend Dat voor de z.gn. kleine zelfstandigen eveneens een voorziening gewenscht zou zijn, is ook het gevoelen van den minister. De staatscommissie, welke ter bestudeering van dit vraagstuk zal worden ingesteld, zal ook dit punt onderzoeken. De voorgestelde regeling beoogt, voor de grootere gezinnen meer financieele ruimte te scheppen ten bate van de opvoeding en ontwikkeling der betreffende kinderen. Zij heeft niet ten doel de bevorde ring der geboorte. Dat de regeling desniettemin toch dat effect zal heb ben, is, gelet op de ervaring, in het buitenland met de toepassing van kinderbijslagen opgedaan, zelfs bij uitkeeringen, beginnende vanaf het eerste kind, niet zeer waarschijnlijk. Voor de vrees van bedenkelijke ge volgen uit sociaal oogpunt ziet de mi nister dan ook weinig aanleiding. De kosten. Volgens de regeling van het ontwerp wor den de kosten van de kinderbijslagen over alle bedrijven gezamenlijk omgeslagen. Het is duidelijk, dat, indien de individueelé werkgevers belast zouden worden met het geven van kinderbijslagen aan de in hun dienst zijnde arbeiders, ongewenschte gevol gen zouden ontstaan. De arbeiders met groo te gezinnen zouden alsdan gevaar loopen uit het bedrijf te worden geweerd. Bij de voorge stelde regeling wordt dit gevaar ontgaan en is het voor den individueelen werkgever van geen belang, of en hoeveel arbeiders, die aanspraak op kinderbijslag kunnen maken, n zijn dienst werkzaam zijn. Inschakeling bedrijfsraden onge- wenscht geacht. Inschakeling van de bedrijfsraden als uit voeringsorganen acht de minister in de ge geven omstandigheden niet in het helang van de gcwenschte unificatie der sociale ver zekering, noch ook bevorderlijk voor de richtigc ontwikkeling van de bedrijfsraden overeenkomstig hun eigenlijke taak. 0ehoe Jodhp. 8 Dec. Rang. 8 Dec, (heenreis) I J Reiger Isasra 8 Dec. Alex. 8 Dec, H (terugreis) 1 -1 Rang. 8 Dec. Napels 8 Dec. Gier Medan 8 Dec. (heenreis) l Emoe (heenreis) Alex. 8 Dec, Alle bemiddelingspogingen tot heden mislukt. FELLE AANVAL OP DE SCHIJN- REGEERING DER COMMUNIS» Zooals hij in een beroep van 3 December heeft aangekondigd, heeft Holsti, de verte, genwoordiger der Finsc'he regeering te Ge- nevè, den Volkenbond ter verspreiding een uiteenzetting doen toekomen over de rede nen en de omstandigheden, welke de regee ring te Helsinki ertoe hebben gebracht de interventie te vragen van den Volkenbond in het Finsch-Russisdhe conflict De geschiedenis. De Finsche regecring herinnert in het kort aan de geschiedenis van haar betrek kingen met Sovjet-Rusland en hoe enkele dagen na Finland te hebben erkend Sovjet- Rusland op 4 Januari 1918 reeds vijandelijk heden opende, welke overigens eindigden met een overwinning van het Finsche volk. Hierna werd op 21 Januari 1932 een ver drag van niet-aanval en vreedzame regeling gesloten, vervolgens kwam in 1933 de fa meuze definitie inzake agressie van Litwi- nof, toen 17 September 1939. den dag der in vasie van Rusland in Polen de verzekering der Sovjetregeering te Helsinki, dat zij in de Finsch-Russische betrekkingen een poli tiek van neutraliteit zou volgen. Niettemin eischte Moskou op 5 October een gedachtenwisseling tusschen de beide regeeringen over kwesties van politieken aard, doch Moskou bewaarde over de draag wijdte daarvan het stilzwijgen. Niettemin aanvaardde Finland onderhandelingen. Het duurde bij de onderhandelingen niet lang of de bedoeling van Sovjet-Rusland werd vernomen, dat dit door Finland Fin sche gebieden wenschte te doen afstaan, het zij voor altijd, hetzij in pacht. Hoewel de voorstellen der Sovjetregeering, in het bijzon der zekere daarvan, het karakter hadden de eerste vorwaarden voor de veiligheid van het land te bedreigen, zette Finland de onderhandelingen voort in de hoop op een oplossing, welke geheel in overeenstemming zou zijn met de belangen der beide landen. Het exposé herinnert er vervolgens aan hoe tijdens dit overleg op de landengte van Karelië de ontploffing voorkwam, welke den dood veroorzaakte van eenige officieren en soldaten, hoe Sovjet-Rusland Finland beschul digde, vervolgens de terugtrekking van Fin sche troepen eischte en hoe het overbrengen van de Finsche nota op Russisch gebied werd vertraagd, terwijl dienzelfden datum bij nota het niet-aanvalsverdrag werd opgezegd, hoewel het niet-aanvalsverdrag niet onder hevig was aan opzegging voor 1945, behou dens verwittiging daarvan 6 maanden te vo ren, en dat de landen zich onderworpen had den aan de bepalingen van het verdrag van Tartu, 'het pact van Kellogg en Briand en dat verscheidene andere vijandelijkheden door Sovjet-Rusland op 30 November werden ge opend. Daar alle bemiddelingspogingen mislukten, werd besloten het geschil aan den Volken bond voor te leggen. De Finsche schijnregeerinfl. Aan het einde van haar uiteenzetting maakt de Finsche regeering een toespeling op de nota van Molotof, waarin zij zegt: Ten aanzien van de z.g. democratische Fin sche regeering, waarvan Molotof melding maakt en welke slechts een schijnregeering is, welke door de Sovjetregeering zelve is in gesteld en derhalve niet het recht heeft het Finsche volk te vertegenwoordigen, kan met waarheid worden gezegd, dat zij slechts een zeker aantal Finsche vluchtelingen vertegen woordigd, die Russische burgers zijn gewor den. Tegelijkertijd worden deze lieden W Finland beschouwd als misdadigers, die be schuldigd worden van hoogverraad tegen hun geboorteland. AANSLAG OP DE BRUG OVER FIRTH OF FORTH. De Schotsche politie en militair® autoriteiten stellen een onderzoek in naar wat zij meenen, dat een poging is de Forthbrug of een daar bij gelegen gebouw door een bom welke gisteren uit een coupéraam pje werd gegooid, te beschadigen. Toen gistermiddag om 2.20 uur een trein, welke van Dundee op weg was naar G gow langzaam over de Forthbrug re werd uit een der wagons een voorwerp de brug geworpen, dat vlam vatte. De ov blijfselen van dit voorwerp, dat geen sc de heeft aangericht, werden bijeengêbra ter onderzoek door deskundigen. Het is niet bekend of men hier te doen heeft een soort brandbom. De rijtuigen wer doorzocht en de passagier® werden b'J I volgende halte ondervraagd.Gister® laat waren nog geen arrestaties ver7",ir,..jn- Geruchten dat het Iersche repubii sche leger de hand in deze zaak zou ben, waren in de buurt in omloop, zij werden niet bevestigd. - isëüsêf

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 12