OPENING! GESTIKTE DEKENS Fa. Van Kalsbeek DUNSELMAN f VROOM Vandaag H. H WINKELIERS f G.A.v.d.BLOM&Zoon nieuuM „Vrijdag de dertiende" Yliejuwt vuil Wik Visscherij voor 50 jaar UoncLiien uit Piet Vliegend Blaadje. UaelSal £m utleAife.... de ideale verkooper! KOOLi Vlamingstraat 1 f ^utteAlfe Brakkeveldweg 106 Den Helder MESvii Vi HEDENMIDDAG 2 UUR van de speciaalzaak in Behangselpapieren, Linnen, Glas- en Verf waren, Kwasten, Beitsen, Meubelwas, Vlekkenwater, Velpon en verdere aanverwante artikelen van Bo L No STOL Aannemer van Schilder-, Glas- en Behangwerken Krugerstraat 99 Tot een bezoek wordt U beleefd uitgenoodigd. ALLEEN DEZE WEEK 1-persoons van 4 2b nu 2-persoons van F 23 nu 4>6S Centrale Verwarming ADVF.RTEEREN DOEI VERKOQPEK Engelsche Truien Klompsokken Klompen Klompschoenen Schoenklompen Laarzen Gummi laarzen Binnenhaven 2 Telefoon 584 KEIZERSTRAAT Adwïtaeït in da tKcldcïbcfo 'Coutanü Bezoekt onze Meubeltoonkamers WILHELMiNASTRAAT 63 Flausch Damesmantels chique bouclé Dames mantels 9. 19. 14. 24. HOEDEN Damesjaponnen 3: 7. 9. 1. viotte bouclé Damesmantels 75 Gekleede Damesmantels 75 Ondanks de geweldige prijsstijging der grondstoffen bieden wij onze Confectie, w.o.: Japonnen, Mantels, Hoeden, enz., voor serie-prijzen aan. DEN HELDER „U.D.I." heeft gisteren een succesavond ge had zooals nog zelden tevoren. Dat voor een uitverkochte zaal zou worden gespeeld, wist men reeds, omdat alle entréebewijzen waren uitverkocht en al was het weder buitengewoon ongunstig, er bleef geen plaatsje onbezet. Doch ook de opvoering van het blijspel „Vrij dag de Dertiende" van J. W. v. d. Heiden en Henk Bakker is buitengewoon geslaagd. Wat de keuze van het stuk betreft, was men dit maal eveneens zeer gelukkig. Het publiek heeft genoten van de komische situaties, die de schrijvers in groot aantal in dit blijspel hebben weten te scheppen. vDe bijeenkomst werd geopend door den voorzitter der Rederijkerskamer, den heer Van der Meulen, die alle aanwezigen hartelijk ■welkom heette, ook namens het bestuur van de Nuts Bewaarschool, daar deze uitvoering ten bate van deze school werd gegeven. Verder deelde de voorzitter het een en ander mede uit den inhoud van het stuk, waarin een drietal zeer bijgeloovige dames een gevoelige les krijgen. De hoofdrol in het blijspel werd vervuld door den heer De Wilt, die in 't eerste be drijf, direct al uitstekend in zijn rol zat, voor al de fuifherinneringen met zijn vriend uit In- dië (de heer S. de Waal) werden schitte rend weergegeven. Het valt moeilijk te zeg gen, wie van deze heeren bij dit tooneeltje het beste spel leverde. Mevr. v. d. MeulenFlens vervulde de rol van de wantrouwende echt- genoote op een wijze, zooals wij dat van haar gewoon zijn. Ook in de keuze van de bijge loovige vriendinnen (mevr. v. d. VliesKoop man en mevr. BakkerZuidewind) was men buitengewoon geslaagd; uit de ondankbare rol van Jansje Bevers heeft eerstgenoemde vooral meer weten te halen dan er in zat. De heer Ferhmann had slechts een korte schildersrol, zijn verschijning telkens weder op het tooneel deed bizonder prettig aan. Een woord van hulde is echter vooral ook op zijn plaats voor sergeant Kist (die zich zijn tijdelijk verblijf in onze Gemeente ten nutte heeft gemaakt om medewerking te ver- verleenen aan U.d.I.), voor de buitengewoon goede opvatting van de rol Dorus Karreman. Uitstekend was ook de heer H. Room in de rol van den Oosterschen ziener en niet min der zijn echtgenoote als Madame Leontine. Verder kwamen in het stuk nog voor een stiefdochter Molly (mej. I. Ruis) haar ver loofde Hans Terbrink (de heer Duinkers) en een dienstbode (mej. M. Keijser), die zon der onderscheid voortreffelijk spel hebben laten zien. De hulde, die men het tooneel- gezelschap aan het einde der opvoering bracht, was meer dan verdiend. Bij de sluiting voerde de heer Remmers even 't woord namens het Bestuur der Nuts- bewaarschool en bracht dank aan U.d.I. voor de bereidwilligheid, ook nu weder betoond, om voor de school een tooneelapel in te studeeren. Daarna trad de heer De Wilt naar voren, die mededeelde, dat mevr. v. d. Meulen 24 Nov. j.1. haar 25-jarig jubileum vierde als 1!» van de Vereen. Spr. schetste in 't kort wat de jubilaresse voor de vereen, is geweest, waar mede het publiek ten volle bleek in te stemmen. Deze huldiging bleek een inzet van een waarlijk grootsche huldiging, want na den heer De Wilt spraken achtereenvolgens de heeren Remmers (namens 't Nut), de heer W. H. Lap (namens het Bestuur van V.V.V.), de heer B. Vlessing (die voor deze gelegen heid was overgekomen) namens de oud-leden van de vereen, te Texel en elders woonachtig. De heer Vlessing deelde mede, dat de vroegere voorzitter, de heer A. Visser, thans te Alk maar, 't initiatief tot huldiging van oud-leden had genomen. Mevr. v. d. Meulen ontving van de leden van U.d.I. alleraardigste cadeautjes, verder werden tal van prachtige bloemstukken aan geboden, n.1. van de werkende leden van U.d.I. en oud-leden, van 't Nut, van V.V.V. Texel, van den heer Pen, en van den heer v. d. Made, wiens firma al 40 jaar als grimeur der vereen, is opgetreden. De heer De Wilt betrok ook den heer v. d. Meulen in deze huldiging, die zich eveneens tal van opoffe ringen voor de vereeniging heeft moeten ge troosten. Wij sluiten ons gaarne bij deze huldiging aan. Mevr. v. d. MeulenFlens is en blijft een* der beste krachten van U.d.I. Deze hulde was alleszins op haar plaats. De uitvoering werd met bal besloten, waar op de gezellige sfeer heerscht, die een bal van U.d.I. kenmerkt. De voorzitter deelt nog mede, dat voor de velen, die men heeft moeten teleurstellen, het Blijspel „Vrijdag de Dertiende", op den 2den Kerstdag nog eens zal worden gegeven. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gemeente Den Burg, v.m. 10 uur: Ds. Visser, nieuwe Bundel met medew. v. U (bugel). Extra collecte. Invoering .Bouwsma WERKVERSCHAFFING. Nu het aantal werkloozen grooter wordt, Is het Gemeentebestuur met de Inspectie voor de Werkverschaffing en de Ned. Heide- Maatschappij in verbinding getreden voor de hervatting der werkzaamheden. Thans is dit officieel begonnen en zijn een aantal perso nen te werk gesteld bij de bestrating en werkzaamheden op den Urker Top. Urk, 7 Dec. Door 10 vaartuigen werd he den aan den Gem. Vischafslag alhier aange voerd: 487 pond snoekbaars, van 26 tot 129 De EDELE GEVER. In het Algemeen Weeshuis alhier werden de kinderen aardig verrast. De heer D. voor eeni- gen tijd met zijn familie uit Indië weergekeerd, herinnerde zich zijn jeugd, toen hij in hetzelfde huis als kind verpleegd werd. Thans, op zijn verlangen, werden de kinderen onthaald op chocolade en krentenbrood en met spel aange naam bezig gehouden, waarbij de edele gever tegenwoordig was. Ook het bestuur en enkele leden van den Gemeenteraad waren getuige van dit Kinderfeest. VANDALISMEOOK TOEN! Van de winkels der heeren Oudkerk Van Praag en N. J. Prins en wellicht ook bij ande ren zijn Zondagnacht de zonneschermen van de valtouwen ontdaan en aan flarden gesneden. Het is te hopen, dat de bedrijvers van die heldendaden eens goed worden gestraft, opdat hun de zucht tot baldadigheid of roof voor goed worde benomen. WAAR BLEEF DIE VEREENIGING? De statuten der Vereeniging „Sociëteit Eens gezindheid" alhier, zijn door Z. M. den Koning, bij besluit van 13 dezer, no. 21, goedgekeurd. Genoemde Vereeniging is mitsdien als rechts persoon erkend. pond per vaartuig, prijs 1113% ct. 150 pond schelvisch, 89 ct. en 100 pond poonen, 68 ct. Alles per pond. Urk, 8 December. Door 8 vaartuigen werd heden aan den Gem. Vischafslag alhier aan gevoerd: 330 pond snoekbaars, van 20 tot 90 pond per vaartuig, prijs 10 tot 12 ct. 100 pond schelvisch, 79 ct 50 pond wijting, 56 ct. en 150 pond schar, 67 ct. Alles per pond. Ondervolgende schepelingen zijn aangewezen om den 20sten December 1939 met het m.s. „Stuyvesant" van de K.N.S.M. naar Curagao te worden uitgezonden: Sergeant-monteur G. P. N. Los; korpl. der mariniers K. Stulen; mariniers 3e kl. G. Alme- kinders, J. Berculo, A. Bom, P. Boone, J. M. Botermans, H. C. van Brederode, F. W. Brou wer, A. van Dam, C. A. G. Dam, J. B. Delle- voet, C. van Doornmalen, A. J. van der Eist, A. E. Faas, J. B. Franken, M. Gielen, J. Goed- bloed, M. Haarsma, J. Verduijn. Bevordering in Nederlandsch-Indië: 1 Mei 1939. Matroos 2e klasse M. Zoet tot matroos le klasse. 1 Juni 1939. Matroos 2e klasse J. G. Homan tot matroos le klasse. 1 Juli 1939. Stoker le klasse D. Visser tot stoker-olie man. Stokers 2e klasse J. H. v. d. Goorbergh, M. v. d. Berg, K. van Eikenhorst en A. Molenaar tot stokers le klasse. 1 Augustus 1939. Matrozen 2e klasse A. Fuijkschot, D. W. v. d. Linden en D. van Dijk tot matrozen le klasse. Matrozen 3e klasse P. Bolluijt, J. J. Trijs burg en J. J. Bookelaar tot matrozen 2e klasse. Stokers le klasse J. van Donkelaar, A. J. H. G. Beijleveld, G. Reinten, J. Visser en R. Spijker tot stoker-olielieden. Stokers 2e klasse E. J. H. van Bavel en H. Verbrugge, tot stokers le klasse. HELDER 1—KIJKDUIN A. Morgenochtend, aanvang half elf, speelt Helder 1 op haar terrein een vriendschappelij- ken wedstrijd tegen Kijkduin A. Deze ploeg is het sterkste elftal van het Fort Kijkduin en speelt in de Zeemacht-competitie een vooraan staande rol; zij behoort n.1. tot de kampioens- candidaten van afdeeling A. Omdat enkele landmachters verhinderd zijn, is het niet uit gesloten, dat het elftal versterkt wordt met Pino en P. de Boer. Helder komt in haar sterkste formatie uit. CENTRALE VAN PERSONEEL IN 's RIJKS DIENST. De zes samenwerkende centrales van over heidspersoneel zullen Dinsdag 12 December in „Krasnapolsky" een bijeenkomst organiseeren, waarin zal worden gesproken over verhooging der salarissen voor overheidspersoneel, in verband met de prijsstijgingen der laatste maanden. Wij geven Te koop: een nieuwe donker blauwe Regenjas, een z. g. a. n. dito Winterjas, maat 54 en een nieuwe dito Pantalon. Adres: Bureau van dit blad. Kerst étalage-artikelen vindt U bij: Ook aanwezig 's avonds na 8 nur g| vakkundig advies Indien U prijs stelt op plaatsing van Uw In de Held. Courant van morgen, laat Uw opgaaf 's middags vóór 4 uur in ons bezit zijnl Ambtenaren (ook gemobilis.) tot maandinkomen zonder borg. Wet telijk tarief. Inlichtingen (postz. v antw.) en afwikkeling schriftelijk. KOLEN voor Firma H. BOOY EN ZOON Telef. 235 en 479 PERMANENT WAVE VOOR DE FEESTDAGEN?? Compleet 2 gulden. Twee dames gelijk 3.50 Alle modellen. Nergens zo voordelig. 9 Morgens bespreken niet nodig, voor 's middags bespreken per briefkaart. Wassen en watergolven 50 ct. Profiteert hiervan! Alleen bij: C. J. BreeuwerRijkenberg, Keizerstraat 44. Den Helder. alwaar wij een pracht sorteering meubelen tentoonstellen, tegen scherp concurreerende prijzen. 35 Toonkamers toonen wij U in diverse prijsklasse. Bezichtig alvorens te koopen, deze Modelkamers, en U verdient geld. Polderweg 33 - Tel. 785 - Wilhelminastraat 63 Steeds het goedkoopste in prijs sportief en vlotte modellen geheel op Maroc ge- TC voerd, moderne tinten Serie-prijs keurige wollen stoffen, nieuw ste jeugdige modellen, geheel op Maroc gevoerd n 75 diverse tinten Til Serie-prijs garneering diverse modellen Serie-prijs Al onze Dameshoeden modellen uitsluitend van dit seizoen, van prima vilt en fijne tinten voor Serie 1 Serie 2 Serie 3 75 1.45 1.95 van mooie kwaliteit, wollen stoffen, zeer vlotte modellen met aardige garneering m j jj Serie-prijs Damesjaponnen met lange en korte mouwen, in effen en gewerkte stoffen, w.o. met de veel gevraagde swingrokjes, groote K 75 keuze, alle maten, serie-prijs Damesjaponnen nieuwe modellen, fijne wollen fantasie en effen stoffen, met korte '5 en lange mouwen, serie-prijs Chique Damesjaponnen, in zwaar wollen angora stoffen, alle mode- tinten, diverse modellen met lange Q 75 en korte mouwen Serie-prijs Damespullovers, vestmodel, prima sterke kwaliteit tricot, met aardige kraag- garneering, in groen, terra en 1 45 bruin gewerkt Serie-prijs w.o. modern bestikt op revers en zakken met en zonder bont zeer chique, fijne bouclé stoffen met echte bontgarneeringen modern bestikt in diverse kleuren en maten Serle-prjjs Dit beteekend voor U een GEWELDIGE BESPARING.

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 7