Polder Het Koegras Britsche treiler „Rusland een gevaar voor de Westelijke beschaving" op mijn geloopen Fiscus en auto De Ark Royal is niet verloren Mijnen verlaten onze kust Consul Wreszynski Rusland snoept Duifscbland eieren af Gewoon Kerstfeest in Italië Redding in een orkaan Amerikaansche vloot waakzaam Fraude met laadruimte Inval van Justitie Russische bommenwerper gevonden Meubelen branden lustig Onze Oost „Desnoods den gouverneur vermoorden" Duitscher gearresteerd Vara-afdeeling jubileert PUBLICATIE MINISTER TEGEN HEFFING OP Rr.NZTMI' Slechts één man is gered. TANKBOOT ERNSTIG BESCHADIGD. Het Britsche ministerie van marine deelt mede, dat Z.M treiler „William Hallef', op een mijn is geloopen en gezonken. Slechts een der opvarenden is gered, n.1. de eerste machinist. Gisteren werd in Londen vernomen dat de Britsche tankboot San Alberto (7397'ton) door vijandelijke actie is beschadigd ter hoogte van de Engelsche Zuidwestkust Bii zonderheden zijn nog niet bekend. Het schip had 43 man aan boord, van wie men weet dat 42 zich in veiligheid bevinden. Zes ge redden zijn in twee havens aan de Zuidwest kust geland en 36 anderen zouden gister avond nog aan land komen. Belgisch vrachtschip gezonken. Te Oostende wordt vernomen, dat het Bel gische vrachtschip Rosa, dat toebehoort aan een reeden] te Brugge en uit Antwerpen naar Engeland was vertrokken, gisteren bij de monding van de Tijne, bij Newcastle, is gezonken. Het schip zou op een mijn zijn geloopen. Een matroos is om het leven ge komen. De gezagvoerder en een andere ma troos zijn gewond. De geredden zijn in En geland ontscheept. Het vliegkampschip vaart nog! De Zuid Afrikaansche bladen melden, dat het Britsche vliegkampschip Ark Royal en de slagkruiser Renown onlangs een bezoek hebben gebracht aan de haven van Kaap stad. Dit bezoek heeft de bevolking van Zuid Afrika in de gelegenheid gesteld zich te overtuigen van de onjuistheid van de door den Duitschen radiozender verspreide be richten betreffende het verlies van de Ark Royal. Café's langer open. Teneinde de komende feestdagen op de gebruikelijke wijze te kun.nen vieren, zullen de prefecten in Italië den café's en restau rants verlof geven op Kerstavond, Oude jaarsavond en Driekoningen langer open te blijven. Op deze wijze zullen, ondanks de voorzorgsmaatregelen, welke in alle steden en centra genomen zijn wegens den inter nationalen toestand, de komende feestdagen op normale wijze gevierd kunnen worden. De ondergang van de Indigirka Naar telefonisch uit Wakkanai wordt medegedeeld, brengt het Japansche s.s. „Ka- rafito-Maru" 402 geredden van 't Russische s.s. „Indrigirka", dat, zooals wij gisteren meldden, voor de kust van Hokkaido is vergaan, naar Wakkanai. Het reddingswerk heeft plaats gevonden temidden van een ont zettenden storm Het aantal opvarenden zou in totaal ongeveer 1100 bedragen hebben, doch verdere overlevenden heeft men niet gevonden. Alle reddingsbooten zijn naar Wakkanai teruggekeerd. De „Tndigirka" (2.336 ton) keerde met meerendeels visschers aan boord uit Karns- jaktka terug. Op het noordoostelijke punt van Hokkaido liep het schip j.1. Dinsdag aan den grond en kreeg een groot lek. Het radiotoestel werd weldra door het water buiten werking gesteld. De kapitein zond twintig leden der bemanning in twee booten naar de kust om hulp te halen. Slechts ze ven slaagden erin de kust te bereiken en een visschershut te vinden, waar zij hun ervaringen konden mededeelen. Daarna kon het reddingswerk georganiseerd worden. De vloot van de Vereenigd.e Staten is zeer waakzaam in de golf van Mexico. Uit Vera Cruz wordt gemeld, dat een Amerikaansche torpedojager een sleepboot heeft aangehou den. welke tankbooten met petroleum sleep te. De sleep kreeg verlof door te varen, toen was vastgesteld dat hier slechts sprake was van een transport langs de kust. Een felle uitspraak van een Ita- liaanscli blad. Naar aanleiding van de tegenslagen der Russen in Finland publiceert de „Telegra- fo" een artikel van zijn directeur Ansaldo. waarin felle critiek wordt uitgeoefend op het roode leger en op de Sovjet Unie. De U. R. S. S. wordt in Uit artikel voorgesteld als „een gevaar voor de Westelijke beschaving". De Russische luchtmacht, de parachutisten en de tanks, zoo mefkt het blad op, hebben niet de be wijzen opgeleverd, die men van hun deug delijkheid had mogen verwachten. Kortom het geheele gemotoriseerde en gemechani seerde Sovjet-Russische leger, „van welks macht de meest verschrikkelijke legenden verteld werden, is niet in staat geweest andere resultaten te behalen dan eenige tienduizenden met de roode ster getooide arme duivels, die stompzinnig in het vuur der Finsche mitrailleurs en kanonnen ge dreven werden, te doen afmaken Ansaldo voegt hieraan toe, dat dit resul taat niet verwonderlijk is, omdat de Rus sische sold'aat, ofschoon hij moedig is, steeds onder slechte leiding heeft gestaan en. dus gedoemd was afgeslacht te worden. In de Tweede Kamer kwam gister- a\ond bij de debatten over ver keersproblemen natuurlijk ook de zware belastingdruk op het wegver keer ter sprake. Wat gezegd is over belastingen op auto's kon minister Aibarda echter niet onderschrijven. Spr. wil wel afschaffing der per- soneele belasting, maar niet een vast bedrag met heffing op de ben zine. Jostelijke wind jaagt ze naar volle zee. De mijnen die een week geleden nog in zoo grooten getale op de Nederlandsche kust strandden, zijn thans zoo goed als verdwe nen, zegt het Hsbl. De laatste dagen hebben oe patrouilleerende vaartuigen er nagenoeg geen meer gesignaleerd en die ontploffingen die zoo nu en dan de rust in de kustdor pen verstoorden, blijven thans ook uit. Al geeft dit verdwijnen van de mijnen voor hen, die dicht bij het strand wonen, een ge voel van opluchting, voor de zeevarenden wordt de zaak er niet beter op. Tenslotte worden er door stranding heel veel mijnen vernietigd, die thans bij den heerschenden Oostenwind vrij blijven ronddrijven. De ondervindingen met de gestrande mij nen hebben wel geleerd, dat er van de be veiliging van drijvende mijnen betrekkelijk weinig terecht komt. Het is overbekend, dat een mijn ongevaarüjk dient te worden, wanneer zij van verankerd, drijvend wordt. Deze beveiliging hoort, populair gezegd op de volgende manier te werken: De ankerkabe) of -ketting is bevestigd aan een pen. die veerend in de mijn is ge monteerd. Zoolang deze pen zich in de mijn bevindt, kan het ontstekingszuur uit de gla zen buisjes in de tentakels nooit bij de ont stekingslading komen, ook niet wanneer deze buisjes tengevolge van ruwe behande ling mochten bleken. Wordt de mijn echter uitgezet, dan wordt tengevolge van den op- waartschen druk door het water een zekere spanning in den ankerketting geschapen. Deze spanning is voldoende om de kracht van de veer te ovenvinnen en de pen naar buiten te trekken. Eerst dan is de mijn ge vaarlijk. De bedoeling is nu. dat de pen weer naar binnen zal veeren, zoodra do mijn wordt „geknipt" of bijvoorbeeld door storm los slaat. Deze pen groeit echter aan met schel pen en waterplanten, zoodat het zeer dik wijls gebeurt, dat ook een drijvende mijn ge vaar oplevert, daar de veiligheidsinrichting niet kon werken. De visscherij wordt op het oogenblik iede- ren dag stiller en dat is in zekeren zin maar goed., omdat' de mijnen thans ook de vischplaatsen gaan bedreigen. Bij het uit blijven van de thans verloren geachte „Sil- vain" kon nog worden verklaard, dat mijnen op de vischgronden een groote zeldzaam heid waren. Thans, na den aanhoudender Oostenwind, is dat zoo zeker niet meer. Schipper veroordeeld. De rechtbank te Groningen veroordeelde gisterochtend den schipper en brandstoffen- handelaar H. K. uit Winschoten tot 2500 gulden boete, subsidiair vijftig dagen hech tenis wegens oplichting. De man heeft voor zijn schip, de „Concur rent", gebruik gemaakt van verouderde meetbrieven. Het schip had een inhoud van honderd ton; De meetbrief gaf slechts 03 ton laadruimte aan. Daardoor kon hij steeds zeven ton kolen meer laden dan werd verrekend. De eisch was zes maanden gevangenis straf met aftrek van voorarrest. De schrijver van anonieme brie ven ontdekt? De Amsterdamsche Justitie heeft gistermorgen in een woninq in de omgeving van de Spuistraat een in val gedaan. Er waren namelijk van vele zijden klachten binnengekomen van personen, die anonieme brie ven van beleedigenden en laster lijken inhoud hadden ontvangen. Reeds zeer lang verdenkt de iusti- tie den man, hij wien de inval is ge daan. Te ruim half tien begaven de rechter-com- missaris. mr, F. A M hamers, de officier van Justitie, mr. dr. A. J. van Thiel, de substituut-officier, mr. H. A. Wass»nbergh. en de hoofdinspecteur van de centrale re cherche. A. T T. Kapinga, zich naar de wo ning. waar een zeer groot aantal panieren in beslag werd eenomen, dit ter vergelijking van het schrift met dat van de anonieme brieven.. De in beslag genomen paperassen zijn vervoerd naar het hoofdbureau van politie, waar een schriftkundige een uitgebreid on derzoek zal instellen. Arrestaties zijn in deze zaak niet ver richt. De brieven hadden deels betrekking op een kerkelijke kwestie. Ongemerkt neergestort In een bosch in de buurt van Esbo aan de Zuidkust van Finland heeft men Woens dagavond een Russisch bombardementsvlieg tuig gevonden, dat blijkbaar bij den eersten luchtaanval op Helsinki beschadigd werd en ongemerkt is neergestort. Uit Cernauti (Roemenië) wordt vernomen, dat de Sovjet autoritei ten verscheidene wagonladingen voor Duitschland bestemde eieren in beslag hebben genomen, welke een Duitsche explortfirma had ver zonden met de spoorlijn Cemauti- Lwow-Krakau. De Duitsche import firma heeft thans den exporteurs in Roemenië getelegrafeerd geen le vensmiddelen meer te zenden met de Galicische spoorlijn doch via Hongarije. Scliijn-titel? Het Amsterdamsche gerechtshof heeft gisteren een interlocutoir arrest gewezen in de strafzaak tegen den Poolschen ban kier Wreszynski, tegen wien de procureur- generaal wegens twee gevallen van oplich ting vier jaar gevangenisstraf met aftrek van het geheele voorarrest; had gcrequi- reerd. Het hof achtte het onderzoek niet volledig en gelastte een nader ge tuigenverhoor ter openbare terecht zitting van Donderdag 28 December half drie. Als getuige zal dan onder anderen wor den gehoord de consul-generaal' van Ar gentinië te Amsterdam. Wreszynski name lijk, aan wien o.a. was ten laste gelegd, dat hij een Weensch meisje zou hebben opge licht voor vierduizend gulden, en dat hij haar had wijsgemaakt, dat hii gemakkelijk visa voor haar familie kon krijgen, om naar Amerika te gaan, hd verteld, dat hij hono- rair-consul van Argentinië was. Dit wenscht het hof nader te onderzoeken. Voorts is nog gedagvaard graaf Antoni Tarnowski, gezantschaps-attaché hier te lande. Ketelhuis van de fabriek behou den. In den nacht is door nog niet bekende oorzaak brand uitgebroken in het fabrieks gebouw van de N.V. Eerste Waddinxveen- sche Stoommeubelfabriek voorheen fa. Schaik en Berghuis te Waddinxveen, Het vuur vond in den voorraad meube len gretig voedsel en nam dan ook weldra een grooten omvang aan. De brandweer uit Waddinxveen hestreed het vuur met alle kracht. Later rukte ook de brandweer van Gouda ter assistentie uit. Omstreeks negen uur had men den brand onder den knie. Het fabrieksgebouw is ge heel in de asch gelegd. Het ketelhuis, waar in zich kostbare machines b.eyqnd.en, ,kon mon behouden. Door dezen brand ziin tachtig menschen werkloos. De schade bedraagt anderhalve ton. De firma was niet tegen bedrijfsschade verzekerd. De fabriek is in de plaats gekomen voor de vroegere fabriek, welke in 1910 in de asch is gelegd. Opruier veroordeeld. De landraad te Medan behandelde de strafzaak tegen den Batakschen koopman Moerlin Poeloengan, die indertiid optrad als leider van de geheime P.N.I.-vergadering in de vloedbosschen bij Belawan Hierbij zou hij als spreker o.a. hebben verklaard: „De doelstellingen van de P.N.I. zijn onveran derd gebleven. Het wachten is maar op het moment dat ons hoofdbestuur bevel geeft de noodige maatregelen te nemen. Wanneer het hoofdbestuur van de P.N.I. dat wil. zal ik dan desnoods den gouverneur te Medan vermoorden." De landraad veroordeelde den beklaagde, aldus de N.R.Crt. tot drie jaar gevangenis straf. Verdacht van spionnage. De Justitie te Batavia arresteerde, op aanwijzingen van den inlichtin gendienst. een in Nederlandsch-In- dië woonachtigen Duitscher. zoome de diens huishoudster, onder ver denking dat zii zich aan spionnage hebben schuldig gemaakt, waarhij de huishoudster eventueele hulp verleende. De arrestatie geschiedde reeds enkele dagen terug. Het onderzoek is nog niet af- geloopen, zoodat geen verder inlichtingen zijn te verkrijgen. Slechts staat vast dat dit een op zichzelf staand geval is en dal het in Xederlandsch-Indië geen vertakkin gen heeft. De gearresteerde is. aldus de N.R.Crt., geen op den voorgrond treedend lid der Indi sche samenleving. ANNA PAULOWNh „Moge over nog tien jaren oorlog niet meer mogelijk zijn!" Of de avond, zoo midden in de week, minder geschikt was, de entreeprijs be zwaarlijk, of dat nog andere factoren te genwerkten. is moeilijk uit te maken, maar toen de Vara afdeeling Woensdagavond haar 10-jarig bestaan in Veerburg vierde, was de zaal wel vrij goed bezet, maar toch lang niet vol. Hartelijke woorden aan het adres van den voorzitter. Besloten tot verkoop van grond aan de Boeren leenbank. JULIANADORP KRIJGT EEN EIGEN BANKGEBOUW. Gisterenmiddag om twee uur is een open bare vergadering gehouden van hoofdinge landen van den Polder „Het Koegras". 'Aanwezig waren de heeren J. J. Verfail- !e, voorzitter, C. Tavlor, secr., de heemraden D. Sleutel, J. Blankman, A. Grin en W. J. Meskers en de hoofdingelanden G. W. Jim- mik, J. F. Rozen, J. Biersteker, J. Bakker, P. v. d. Veer en P. Visser. Na opening door den voorzitter, leest de secretaris de notulen, die onder dankzeg ging worden goedgekeurd. Oude en nieuwe bestuursleden gekozen. Aan de orde van behandeling is hierna het onderzoek van de geloofsbrieven van de periodiek aftredende en herkozen bestuurs leden, de heeren J. J. Verfailie, voorzitter en G. W. Jimmink, hoofdingeland en van de nieuw gekozen hoofdingelanden, de hee ren Jb. de Graaf, J Verfailie R.Fzn., G. Bijvoet Pzn. en Dr. H. J. 51. Hofstè. direc teur van de N.V. N. Holl. Levensverzeke ring Mij „Alkmaar". De commissie van onderzoek wordt ge vormd door de heeren P. v. d. Veer en J. F. Bozen, terwij] de heer Sleutel t^delijk op de voorzittersstoei plaats neemt. De geloofsbrieven worden in orde bevon den. De heer Sleutel wenscht den voorzit ter geluk met zijn herbenoeming en hoopt, dat hij nog vele jaren de leiding van het Polderbestuur op zich mag nemen op de zelfde wijze, waarop "hii dat tot nu toe ge daan heeft. Wij allen zijn er van overtuigd, zoo zegt de heer Sleutel, dat U den Polder op hooger plan hebt gebracht. Ook wenscht de heer Sleutel den heer Jimmink geluk met zijn herbenoeming. De heer Verfailie zegt. verheugd te zijn. zijn plaats weer te kunnen innemen. Hij heeft de vergaderingen altijd met genoegen geleid en hoewel hii over eenigen tijd zijn werk zal moeten overdragen, geven de vriendelijke woorden hem moed om met vertrouwen voort te gaan op den tot dusver bewandelden weg. Opening. De heer D. Dekker, de afdeelings-voor- zitter, begon dan ook bij de opening met daarover zijn spijt uit te drukken. Hij heette vervolgens allen welkom, in het bijzonder de afgevaardigden van verschil lende organisaties en zusterafdeelingen. de ...Jonge Spelers", den Concordia-band van Wieringon en den feestredenaar, den heer H. F. Oots. Spr. vertelde in 't kort de ge schiedenis van de afdeeling, schetste de moeilijkhenen der eerste jaren en conclu deerde, dat er reden was om toch even stil te staan, nu er tien jaar sedert de op richting zijn verloopen. „De Meid". „De Jonge Spelers" gaven bij hun eerste verschijnen ten tooneele een uitstekende vertolking van Heijermans' „De Meid". Vooral Marie Meunier, in de titelrol, was bijzonder goed, maar ook de andere rollen met name die van de gekwelde jonge vrouw en het familielid-pakjesdrager wa ren in goede handen. „Oom Henk". Hef was intusschen kwart voor tien ge worden en om tien uur ging de trein van den heer Oets. beter hekend als „Oom Henk". De ter beschikkingsfaande tijd was juist voldoende om er even aan te herin neren. dat de opriehting van de afdeeling ongeveer samenviel met den strijd om den zendtijd, die hiermee eindigde, dat de ar beidersbeweging nok on 't gebied van radio uitzending gelijkberechtigde werd met an dere grnennn en verder vond snr. dan no1» gelegenheid den wenseh uit te spreken, dat -.T-n-s ior\p-n. 7ii cU"b(" rïrtVC '>'X"*nrr*7->rv nvpr f? f» .cy.fOi p p 1 wp^plfl Pr) rlpqv hij mede tengevolge van het opvoedend werk van de Vara onder de Nederlandsche arbeiders, geen onrlog meer mogelijk zal ziin. Z'"n felicitatie namens het hoofdbe- stuur ging vergezeld van een fraaie bloe menmand. Nog meer felicitaties. Na de nnuze was er voor anderen gele genheid de afdeeling te cornnlimenteeren en als eerste bouwde Mien Krul een fik- srhe propa.eanda-recle op het thema: „Niet ieder afzonderlijk moet een stukje dijk op werpen. maar allen te zanten moeten wer- on om met één machtigen dijk, druk van bi'iten te kunnen weerstaan". Zi' hood met de felicitatie van het Dis- 1 riet-bestuur Nnord-Holland-Noord een fraai notulenboek aan en bracht ook de "elukwensehen van de afdeelingen Schagen nn Srhagerbrug over. De heer Oltmans sprak namens de plaat selijke afdeelingen, clubs en groepen van 1p moderne arbeiders beweging en bood een mvpTonne met inhoud aan. De afgevaardigde van Wieringenvaard het weer met bloemen em die van Wie- ringen vo'gde het voorbeeld van Anna °an'owua. waarna de heer Dekker hen al- 'en dankte en be'oofde. dat het bestuur voort zou gaan on den ingeslagen weg en de. afdeeling mee zou vechten in den strijd rler Vara voor een betere maatschappij en wereldvrede. Het Kamerschut. „De ionge spelers" voerden hierna nog op „Het Kamerschut" eveneens van Heyer- mans. maar in heel anderen toon geschre ven dan zijn andere, meer bekende werken Het werd een lach-succes, vooral om den hongerigen .Tacob, die zich van de baby in de wieg achter het kamerschut, voor wie ie geheele familie in aanbidding ligt. niets aantrekt. De heer Dekker slooot met een dankbetui ging aan allen die tot het slagen van den avond me ewe rk ten .waarbij hij ook zaalhou der Jonker niet vergat. Voor ©en kantoor van de boe renleenbank. Het volgende agendapunt vermeldt het besluit tot verkoop van grond aan de Loop. Boerenleenbank, voor de stichting van een kantoorgebouw. Het betreft hier een stuk grond van den Polder aan het Loopuit- park te Julianadorp, ter grootte van ïuuu M2. Het heeft altijd in de bedoeling van het bestuur prele^en, zoo doelt de voorzitter mee, dezen grond te bestemmen voor een gebouw, dat van blijvenden aard zou zijn. Waar het hier dus een zoo nuttige instel ling als de boerenleenbank betreft-, kan men over de bestemming tevreden zijn. Aanvankelijk bad men de Boerenleenbank voor het verkrijgen van den grond drie erlei voorstel gedaan: le het afstaan van den grond tegen lage erfpacht, met bedinging. dat het Polderbe stuur, tegen vergoeding, beschikking zou krijgen over een lokaal om daar te kun nen vergaderen. 2e. Verkoop tegen lagen prijs en gelegen heid voor het bestuur van den Polder om zesmaal per jaar in het gebouw te kunnen vergaderen, eveneens tegen een niet te hoo- ge vergoeding. 3e. Verkoop zonder eenige verplichting, voor den prijs van 3.000 gulden. Het bestuur van de Boerenleenbank heeft het laatste voorstel geprefe reerd. Het voorstel wordt hierna in stemming gebracht en met algemee- ne stemmen aangenomen. Eventu eele kosten komen voor rekening van de koopster. Voor het bedrag van 3000 gulden zal een bestemming worden gezocht, waarschijnlijk voor het aankoopen van een ander stuk grond. 700 gulden voor den Polder. De voorzitter deelt mede, dat er bericht van de Provincie is binnengekomen dat een bedrag van 2050 gulden wordt uitgekeerd voor het jaar 1938, voor onderhoud van de tertiaire wegen. Hiervan komt f 1318 ten goede aan het gemeentebestuur en f 732 aan het Polderbestuur. Rondvraag. Bij de rondvraag vestigt de heer Jimmink de aandacht op den dam in de vaart van J. Glas. De voorzitter deelt mee, hier werk van te zullen maken. Niets meer aan de orde zijnde sluit de voorzitter de vergadering. GEEN BEZWAAR. De commissie van onderzoek uit de Prov. Staten heeft geen bezwaar tegen onttrek king aan het openbaar verkeer van een vier tal weggedeelten. VINDEN EN VERLIEZEN. Gevonden: Een slinger van benzine-motor. Verloren: Gereedschap voor motorfiets; paardendek; bruine portemonnaie met in houd, een paar werkschoenen; portefeuille met pas, rijbewijs, enz.; gevoerde handwar mer. ZOETWATERVISSCHERS EN DRIJF. WANTVISSCHERS. Van officieele zijde wordt medegedeeld, dat visschers, die in aanmerking wenschen te komen voor steun krachtens de Crisis- Steunbeschikking 1939 (Zoetwatervisscherij) en krachtens de Crisis-Steunbeschikking 1939 (Drijfwantvisscherij) over het tweede halfjaar 1939, voor zoover zij dit nog niet hebben gedaan, thans zoo spoedig mogelijk een desbetreffend verzoek moeten richten tot de Nederlandsche Visscherijcentrale te 's-Gravenhage. In het verzoek moeten naam, voornaam, adres en woonplaats, alsmede geboorteda tum van den aanvrager volledig worden vermeld. Aanvragen, welke na 15 Januari 1940 de Nederlandsche Visscherijcentrale bereiken, kunnen in geen geval meer in behandeling worden genomen. 's-Gravenhage, 14 Dec. 1939. (Adv.) ONTHOUDING TUINBOUWTEELTVER. GUNNING IN BEDRIJVEN BOVEN 10 H.A. De Minister van Economische Zaken maakt ten vervolge op het op 11 November 1939 verschenen persbericht bekend, dat de Nederlandsche Groenten- en Fruitcentrale dezer dagen aan houders van bedrijven bo ven 10 ha. een circulaire zal toezenden, hou dende de waarschuwing, dat de verleende tuinbouwteeltvergunning voor de koude- grondculturen in 1940 niet zal worden be stendigd. Tevens wordt daarin aangegeven, op wel ke wijze bezwaren tegen deze intrekking van vergunning kunnen worden geuit. Ten aanzien van de behandeling dezer bezwa ren wordt bekend gemaakt, dat het in de bedoeling ligt de vergunningen niet in te trekken, indien bijzondere omstandigheden hiertoe aanleiding geven. Of bijzondere om- standigheden aanwezig zijn. zal van geval tot geval worden bezien, terwijl naar een billijke toepassing der regeling zal worden gestreefd. Bij het beoordeelen van deze om standigheden zal onder meer rekening wor den gehouden met: lo. het aantal mannelijke gezinsleden boven de 14 jaar in het bedrijf werkzaam; 2o. het deel. dat de inkomsten uit den tuinbouw uitmaken van de inkomsten van het geheele bedrijf; 3o. de op het bedrijf aanwezige feelt van meerjarige gewassen, als aardbeien en ra barber; 4o. de op het bedrijf uitgeoefende teelt van vroege aardappelen, pootaardappelen daaronder begrepen. De nateelt van deze laatste gewassen zal hierbij afzonderlijk worden geregeld. 's-Gravenhage, 14 Dec. 1939. (Adv,)

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 3