K&ïbtu-eïkaóAirig, DrDushkind Nieuwe vredespoging? Einde der illusies Een dag op de schaats UROL tegen jeuk en zwelling Gemeenteraads vergadering Woensdag 20 DecemW 1939 Madinieuiuó Tweede Blad voor de Kustwacht Vrijz. Prot. Vrouwenvereeniging Burgerlijke Stand van Den Hekier De Feestavond van den Onderzeedienst AMERICAN CIGARETTE Winterhanden Dickens' „Christmas Carol Uitslag verloting „Kanaria" Kerstfeestvieringen Temperatuur en Barometerstand Uitvoering „Toonkunst" Comité Onze Marine'* gedenkt ieder kustwachter langs de ftederlandsche kust In de Keizerstraat staat een huis Het is het perceel no. 89, bewoond'chior den heer A. W. P. Angenent, „dé" man van het Comité „Onze Marine", en op welk comité dat in de jaren die achter ons liggen reeds zooveel goeds voor den Nederlandschen mari neman tot stand gebracht heeft, juist in deze niid-wintersche dagen wederom veelvuldige beroepen gedaan worden. Het huis is geworden tot een Kerst magazijn. Torenhooge stapels doozen vindt men in de kamers opgetast, doozen vol sigaren en cigaretten liggen als kleurige mozaïken op den grond en op de kasten, tulbanden, kerstboompjes, bouwplaten! kersttafelkleeden vindt men in de grootst mogelijke variatie verzameld. En dat alles voor den marineman, die tijdens de voor de deur staande Kerstdagen zijn plaats bij de Kustwacht niet mag verlaten. Voor hem heeft het Comité „Onze Ma rine gezorgd. Om ook hem een paar pret tige dagen te bezorgen. Hem en zijn 999 collega's, die te zamen van Delfzijl tot Cadzand de vaderlandsche Kustwacht vormen, eenige prettige uren te schen ken, waarin iets vergoed wordt van de sfeer van het Kerstfeest. Het comité is dankbaar gestemd ten aan zien van de ontelbare Nederlanders, die het in staat stelden ook deze speciale Kustwacht actie op touw te zetten en tot een goed einde te brengen. Het is daarvoor dank verschul digd aan de leden en donateurs van „Oi\ze Marine", doch tevens aan de vele andere be langstellenden en hen, die met de werkzaam heden van de instelling, welke diverse terrei nen bestrijken, sympathiseeren. 50 Posten! Het zijn 50 posten, die tusschen DelfzJjl en Cadzand verzorgd worden: ieder dezer posten krijgt een doos van indrukwekkende afmetingen toegestuurd, al naar de grootte van de post. De kosten voor ieder man bedra- en ongeveer 1.50, zoodat het zich wel hoo- ren laat dat er iets goeds gegeven wordt. De inhoud. De inhoud van de doos is de moeite waard: er bevindt zich in een kerstboom met versie ring, een kersttafelkleed, servetten, met spijs gevulde tulbanden, „shag-en-vloei", cigaren en cigaretten, cacao voor chocolademelk, bouwplaten, lectuur en diverse andere ver rassingen. Dat alles wordt Vrijdag of Zater dag door de 7 verbindingsofficieren in ont vangst genomen en weer verder gedistri bueerd, totdat ieder kustwachter het hem toekomende deel bezit. Het is wel bijzonder sympathiek werk wat door een zoo groote vrijgevigheid van het Nederlandsche volk door den heer Angenent en zijn staf tot stand gebracht kon worden. En tevens werk, dat de Jantjes langs de kust op zeer hoogen prijs zullen stellen. Hier kan men toch zeer zeker gewagen van een vorstelijke kerstverrassing, waarbij men niet op de penning geweest is! Er staat nog meer voor het Comité op het program gedurende de aanstaande feestdagen, zoo heeft men voor den 2den Kerstdag den Onderzeedienst een feestavond aangeboden, terwijl op den lsten Kerstdag „ergens bij Den Helder" eveneens feest gevierd wordt met kustwachter en landmachters. Het werk van „Onze Marine" geschiedt reeds sedert jaren: er is bijna geen schip bij de Nederlandsche vloot of het Comité heeft er iets tot stand gebracht. Hetzij een radio toestel, hetzij een filmapparaat of iets anders. Om dit werk blijvend te kunnen ver richten, is het noodig dat de instemming van het volk ook op stoffelijke wijze aan den dag blijft treden. Hierover heeft men geen klagen, doch juist nü, nu er zulke groote en zoo veelvuldige offers gevraagd worden van deze instelling, is deze instem ming meer dan ooit een noodzaak. Ver geet derhalve het Comité „Onze Marine" niet en helpt het in zijn nobel streven. Donderdag wijdingsavond. Blijkens een in dit nummer voorkomende advertentie, zal de Vrijz. Prot. Vrouwenver eeniging Donderdag a.s. een wijdingsavond houden in de benedenzaal van het voormalige U.S.O.-gebouw aan den Kanaalweg. De toegang tot deze samenkomst is vrij. Men zie voorts de advertentie. 19 December 1939. ONDERTROUWD: H. G. Hermans en A. M. c. Jansen; J. de Vos en L. J. Laven; K. H. Boon en K. de Vries. BEVALLEN: E. Smitvan Zoolingen, z.; C. PettersonWal, d. OVERLEDEN: J. Meuleveld, m., 74 jaar. LI jaagt de felste koude zelfs uit het grootste huis Met OKKE VISSER's brandstof in haard, kachel of fornuis. Adres: Polderweg 34. - Tel. 228. In 6 uur tjjds liep hte kwik 8 graden omhoog. Het is een tè korte vreugde geweest, deze eerste ijs-periode. Nauwelijks had den de eerste aanhangers van Koning Thialf de gladde ijzers ondergebonden of daar kwam de mist opzetten met als gevolg dat het oude spreekwoord in ver- vulling ging en het „ijs in de kist" ver dween. Het was wel een belangrijke veran dering, die zich in de temperatuur vol trok. Vroor het gisteravond om 7 nog 2,9 graden, deze stand werd naarmate het later werd, nog lager: het was om 12 uur hedennacht zelfs nog 5 graden onder nul. Daarna is het kwik echter met een vaartje omhoog gaan loopen en om 6 uur hedenmorgen was de stand 3.4 bo ven 0. Om 8 uur 2.4 boven 0. In een periode van 6 uur werd dus een verschil genoteerd van niet mider dan 8 graden. Over de vooruitzichten zullen we ons maar niet uitlaten. Maar de kans op een „witte Kerst, of een „ijs-Kerst" lijkt ons niet bijster groot meer. Sterk en hard ijs. Goede banen op Fortgracht en ijsbaan Nieuwe weg. De schaatsen zijn uit vet gehaald, de truien uit de kamfer en gisterenmiddag heeft men het spel van gratie en charme weer kun nen genieten. De Fortgracht werd in den vroegen middag al druk bereden en het ijs bleek van een hoedanigheid, die iederen ech ten liefhebber enthousiast maakte. Waar de wind geen al te vrij spel had gehad was het ijs spiegelglad en diamanthard, waar de wind het water tot een waschbord gemaakt had, daar was het ijs ook niet zonder hobbels ge bleven. Maar tenslotte, je kan niet verwach ten, dat het overal prima is en de berijders isters) van de Fortgrachten hebben genoten en de toeschouwers aan den kant genoten mee. Er waren weer uitstekende rijders op de baan, die achten en krullen schreven zoo sierlijk als een oude calligraaph op het papier. De dames Lanser gaven staaltjes te genieten, die menigeen zijn tijd deed vergeten. En dan waren er natuurlijk ook de krukkebeenen. Maar wat geeft het, zonder vallen en opstaan kom je niet door het leven en leer je ook nimmer een goede schaats rijden. Zij zwier den met hun armen even druk als met hun beenen, zij stonden net zoo vast op hun ijzers als iemand die teveel aan Bacchus heeft ge offerd op zijn beenen. En dat laatste kan ook een komiek gezicht zijn, als het niet zoo tragisch was. Hier op het ijs ontbrak echter de tragische kant en was dus alleen het ple zier van de wonderlijke kapriolen, die zoo'n beginneling maakt. Er was een gezellige en prettige sfeer op de baan. Het echte ongedwongen leven van de ijsbaan! Haak eens in en maak een baantje. Jongens en meisjes, die elkaar in geen tijden gezien hadden, waren plots dikke vrienden. Menschen, die elkaar in het leven van alledag voorbijgaan, vonden elkaar hier. De ijsbaan is een goed terrein voor geeste lijke en moreele herbewapenaars. Het contact is zoo gelegd tusschen de meest uiteenloopen- de soorten menschen. Als het ijs nog een week duurt is een verbroedering tusschen ons volk ontstaan, die voor de toekomst van onze stad veel belooft. Wat zoo'n bevroren vlakte al niet kan ont dooien. Kaarten verkrijgbaar voor 25 en 35 cent. Wij hebben in ons nummer van gisteren ge schreven: a.s. Zaterdag wordt het non stop cabaretprogramma van „Klaar voor Onder water", de amusementsclub van den Onder zeedienst, wederom gegeven, ditmaal in Ca sino en het zou ons zeer verwonderen, als de schouwburg dien avond niet tot de laatste paats bezet zal zijn. Zooals men weet moesten bij de vorige uitvoering velen teleurgesteld worden. Vermelding diene voorts nog dat de Casino-directie de zaal belangeloos disponibel stelde. Hoewel wij niets willen verklappen van het aantrekkelijk programma, dat door door de heeren Onderzeediensters wordt opgevoerd, willen wij er toch wel op wijzen dat men van alles wat krijgt: tooneel, ballet, sketches, zang, „wild west", liedjes, muziek van „The Rhythm Sailors", de zeer goede band van den Onder zeedienst, een tombola-in-modernen-stijl, kort om, indien men zich een avond goed wil amu seeren, verzuim dan dit marinefeest niet. Een groot bal volgt op de uitvoering, dat zich eveneens door diverse verrassingen zal kenmerken. De prijzen der. plaatsen bedragen 25 en 35 cent. Kaarten verkrijgbaar bjj Druk kerij de Boer, Boekhandel Daan Schreu- der, Duinker, Egner, en de sigarenmaga zijnen Henk Mesker Spoorstraat, P. Snel Koningstraat en Stegehuis Weststraat. Wacht niet te lang met het koopen de zer kaarten want ze zullen wegvliegen, De Raad der gemeente Den Helder verga dert op 27 December, des namiddags 8 uur, ten Raadhuize. De agenda luidt als volgt: Notulen. Vaststelling der notulen van de vergadering van 31 October 1939. Ingekomen stukken. A. Goedkeuring van Gedeputeerde Staten op: 1. het raadsbesluit van 31 October 1939 tot verpachting van een bloemisterij aan J. A. en G. J. van Steijn; 2. de raadsbesluiten van 14 November 1939 tot: a. aanvaarding van een legaat van wijlen den heer C. van Os; b. vaststelling van de 8e wijzigingsbegroo- ting,, dienst 1939; B. Proces-verbaal van opneming van kas en boeken van den gemeente-ontvanger; (Voorgesteld wordt deze stukken voor ken nisgeving aan te nemen.) C. Verzoek van den heer C. Rab om eer vol ontslag als onderwijzer aan school 6; (Voorgesteld wordt het ontslag te verleenen met dankzegging voor de bewezen diensten, en met ingang van den door Burgemeester en Wethouders te bepalen dag). D. Verzoek van den heer C. Rab om eer vol ontslag als lëeraar aan de avondvaktee- kenschool; (Voorgesteld wordt het ontslag eervol te verleenen met dankzegging voor de bewezen diensten, ingaande 30 Maart 1940.) Onderwijs. Voorstel tot het toekennen van vergoedin gen of tegemoekomingen ingevolge artikel 13 der Lager Onderwijswet 1920 voor leerlingen der R.K. scholen, schooljaar 19381939. Gemeenterekening en -begrooting. Voorstel tot voorloopige vaststelling der gemeenterekeningen dienst 1937 en dienst 1938, en tot vaststelling der 15e wijzigings- begrooting, dienst 1938. Aanvaarding legaat. Voorstel tot het aanvaarden van een legaat van wijlen den heer W. Klerk, ten behoeve van het onderhoud van een grafruimte op de algemeene begraafplaats. Wachtgeldverordening. Voorstel tot wijziging van de wachtgeld verordening ambtenaren. Onbewoonbaarverklaring. Voorstel tot onbewoonbaarverklaring van de Woning Vijzelstraat 171. Benoeming. Voorstel tot het benoemen van twee leden van het bestuur van het gemeentelijk bureau voor maatschappelijk hulpbetoon wegens pe riodieke aftreding op 1 Januari 1940 van mevr. J. Stoffer en den heer R. N. van Os. Aanbevolen worden: I. In de vacature mevr. J. Stoffer: 1. Mevr. J. Stoffer, Soembastraat 46, 2. Mevr. S. W. M. van ProoijenAppeldooren, Javastraat 66. II. In de vacature R. N. van Os: 1. de heer R. N. van Os, Binnenhaven 13, 2. de heer S. P. W. Crone, Huijgenstraat 17—19. Voorstel tot het benoemen van leden en plaatsvervangende leden der commissie van toezicht op den dienst der arbeidsbemiddeling en werkloosheidsverzekering wegens perio dieke aftreding op 1 Januari 1940 van vier leden en vier plaatsvervangende leden. Aanbevolen worden: I. In de vacature L. Coltof, lid werk gever: 1. de heer L. Coltof, Koningstraat 119. 2. de heer P. H. Spruit, Singel 59; II. In de vacature H. J. J. van Konings- bruggen, lid-werkgever: 1. de heer H. J. J. van Koningsbruggen, Loodsgracht 22, 2. de heer A. van de Wouw, Hoogstraat 83; III. In de vacature J. Boerdijk, plaatsv. lid-werkgever: 1. de heer J. Boerdijk, Weststraat 85, 2. de heer A. Kersbergen, Reigerstraat 20; IV. In de vacature J. Meijer, plaatsv. lid werkgever: 1. de heer J. Meijer, Koningstraat 108, 2. de heer J. de Wit, Ooievaarstraat 92; V. In de vacature R. Boogaard, lid-werk nemer: 1. de heer R. Boogaard, Schagenstraat 6, 2. de heer C. Visser, Jan in 't Veltstraat 86; VI. In de vacature J. van Zwijndrecht, lid-werknemer: 1. de heer J. van Zwijndrecht, Zuidstraat 60, 2. de heer J. Kooij, Basstraat 29; VII. In de vacature W. Kraak, plaatsv. lid-werknemer: 1. de heer W. Kraak, Javastraat 64, 2. de heer C. Giltjes, Smidstraat 38; VIII. In de vacature P. J. Filmer, plaatsv. lid-werknemer; 1. de heer P. J. Filmer, Jonkerstraat 14, 2. de heer W. Bakker, Hoogstraat 123. Voorstel tot benoeming van een plaatsver vangend lid-werkgever der commissie van toezicht op den dienst der arbeidsbemiddeling en werkloosheidsverzekering, ter voorziening in de vacature, ontstaan door het vertrek uit de gemeente van den heer H. van Willigen. Aanbevolen worden: 1. de heer T. C. Govers, Weststraat 70, 2. de heer J. D. Brandt, Breewaterstraat 8a. Voorstel tot benoeming van leden en plaats vervangende leden der commissie van georga niseerd overleg voor het jaar 1940 Thans zijg als zoodanig aangewezen: als lid: de heer Dr. P. Feenstra Kuiper de heer C. Bot de heer P. J. Trap; als plaatsvervangend lid: de heer J. B. F. Meijer, de heer P. van der Veer. (Door Burgemeester en Wethouders zijn uit hun midden als lid aangewezen de wethou ders L. F. van Loo en P. S. van der Vaart). Voorstel tot het benoemen van leden van de commissie van bijstand in het beheer van het gemeentelijk pensioenfonds. (De tegenwoordige leden zijn de heeren C. Ran, P. van Dalen, H. Bronder en J. Spoel- stra. Daar laatstgenoemde 31 Januari 1940 den gemeentedienst zal gaan verlaten, wordt voorgesteld in de vacature Spoelstra te voor zien door benoeming van den heer N. Helder, Weezenstraat 43). Ter inzage. Ter inzage is gelegd de opgaaf van patiën ten, die gedurende het derde kwartaal 1939 zijn verpleegd geweest in de burgerafdeeling van het Marine-hospitaal. Wintervoeten, Winterooren Doos 30 en 60 ct. Bij Apothekers en Drogisten. A.s. Vrijdagavond zal in Musis Sacrum op uitnoodiging van de Nederl. Ver. v. Huis vrouwen, afd. Den Helder, dr. van Amerongen voordragen uit Dickens' beroemde „Christmas Carol". Over dit voordragen schrijft bij de 100ste uitvoering o.m. „De Telegraaf": Wanneer men iemand de Christmas Carol van Charles Dickens zonder eenige hapering uit het hoofd ziet en hoort voordragen, dan bewondert men hem zeer. Nu zou men zoo zeggen, dat dit uit het hoofd voordragen niet meer eenzelfde mate van bewondering wekt, wanneer diezelfde verteller de Christmas Carol voor de honderdste maal herhaalt. Niet waar, wanneer men honderdmaal hetzelfde vertelt, mag men toch wel verwachten, dat dit op het laatst droomend zal kunnen ge schieden. En toch is dr. J. B. van Amerongen er Zaterdagmiddag in het Muziek-Lyceum in geslaagd met zijn honderdsten Kerstzang 'n uitgebreid gehoor van begin tot eind te boeien en mee te sleepen in een bewondering die zich uitte in een onbedaarlijk applaus. De geestdrift van het publiek werd niet in de eerste plaats gewekt door het stalen ge heugen van den voordrager na honderd maal, enfinzie boven doch door zijn vertelkunst, de geniale wijze waarop dr. Van Ameronken Dickens' meesterlijk geteekdene figuren tot leven wist te brengen. Het groote succes had hij dus aan zijn kunst te danken. „Algemeen Handelsblad": Wie Dr. v. A. deze voordracht heeft hooren houden, zal begrijpen, dat velen er naar verlangen het hem nog vaak te hooren doenEenvoudig en zonder pathos, het gesprokene met een enkel gebaar onder strepend, weet deze kunstenaar zijn publiek volkomen te boeien. Gisterenavond heeft in Gebouw „Irene" de trekking plaats gehad van de verloting van de vereeniging „Kanaria". De prijzen kunnen worden afgehaald des avonds van 6 tot 9 uur aan de Dahliastraat 10. Die prijzen, welke voor 1 Februari niet zijn afgehaald, vervallen aan de Vereeniging. T) r 5 r r 7 r £3: r-t- H <3: O ct <3: O c*- M d: 3 H O 3 ►J O 3 O 3 p 0 p O p 1 1129 20 1181 39 914 58 174 2 1773 21 79 40 262 59 1340 3 256 22 710 41 1449 60 1544 4 1132 23 1668 42 1955 61 799 5 709 24 1007 43 1540 62 783 6 286 25 1787 44 1305 63 1341 7 1848 26 1191 45 1768 64 1542 8 1794 27 950 46 1605 65 410 9 1135 28 1435 47 1437 66 973 10 395 29 1883 48 1168 67 511 11 1143 30 280 49 851 68 1478 12 294 31 1458 50 1479 69 393 13 1235 32 597 51 270 70 1591 14 1403 33 1043 52 1131 71 629 15 99 34 1681 53 266 72 318 16 1502 35 797 54 1914 73 570 17 669 36 849 55 1073 74 684 18 1842 37 708 56 1431 75 983 19 1588 38 1702 57 1033 76 781 Opgave van Zondagsscholen en vereenigingen ingewacht voor V rijdagmiddag. In verband met het opnemen van een Kerstagenda in het nr. van Zaterdag ver zoeken wjj besturen van Zondagsscholen en vereenigingen, kortom alie instanties, die uit voeringen geven op een van de Kerstdagen, daarvan schriftelijk opgave te doen aan ons kantoor vóór Vrijdagmiddag 12 uur. Ook ont vangen wij gaarne voor dien tijd opgave van de predikbeurten. WIE MIST WASCHGOED? Bij de bewoonster van het perceel Kerk- gracht 42 werd gisteravond een stuk onder goed over de schutting gegooid. Is dat mis schien van diefstal afkomstig? FIETSEN EN KONIJNEN. Aan het adres Hoogdwarsstraat 2 is een heerenrijwiel terug te bekomen. Een dames rijwiel in de Cronjéstraat verdween op spoor- looze wijze, terwijl tenslotte een kerst-konijn op straat werd aangetroffen en aan het adres Gasstraat 42 terug te bekomen is. Het zou wel aardig zijn om vlak voor het vredesfeest een ernstige vredespoging te mogen signaleeren. Het zou de feest vreugde over het Kerstfeest slechts kun nen verhoogen en verdiepen als een poging ondernomen werd, waarvan verwacht zou kunnen worden, dat zij eenig succes zou kunnen boeken. Pessimisten schuiven deze mogelijkheid direct opzij. Voor dezen oorlog is linns inziens geen anderen uit weg meer mogelijk dan de vernietiging van een der strijdende partijen. De opti misten blijven echter gelooven in de mo gelijkheid van een uitweg, al zal die dan ook moeilijk te vinden zijn en den weg erheen zwaar te bewandelen. Er zijn ech ter factoren, wij hebben daar meermalen op gewezen, die het einde van dezen oor log voor beide partijen dringend wensche- I ijk maken. Hoe we erbij komen, dat er weer een vredes poging zou worden ondernomen? Een United Press bericht van gisterenavond suggereert het in verband met een bezoek van den Pau selijken nuntius mgr. Orsenigo aan het minis terie van buitenlandsche zaken te Berlijn, waar hij een langdurig onderhoud had met den mi nister van buitenlandsche zaken, von Ribben- trop, en von Weisacker. Men verneemt nu, in verband met dit onderhoud, van welingelichte zijde, dat het in verband zou staan met vredes pogingen van den Paus. De Paus is diep bewogen met den treurigen gang van zaken in Europa. De oorlog tusschen de West-Europeesche mogendheden en de aan val van Rusland op Finland schijnen den Kerk vader diep getroffen te hebben, zoodat ze zelf zijn gezondheid hebben geschaad. Als het dus in de handen van het hoofd van de Katholieke kerk ligt om een weg te vinden tot beëindiging van het Europeesche drama, zal de Paus daartoe de gelegenheid met beide handen aan grijpen. En al mag zijn wereldlijke invloed niet zoo groot zijn als zijn geestelijke macht, zijn meening heeft toch wel veel te zeggen. We verwachten niet, dat de vrede van daag of morgen geteekend zal worden. Verre van dat. Als het ooit zoo ver zou komen, dat het zwaard zou worden neer gelegd, dat de kanonnen zwijgen, dat de sluipmoordenaars hun misdaden stoppen en de vliegtuigen weer uitsluitend voor commercieele doeleinden gebruikt wor den, dan moet er heel wat gebeurd zijn, dan moet er van beide zijden een zwaar offer gebracht worden. Zoowel Engeland als Duitschland zullen dan bereid moeten zijn hun eischen te herzien terwille van het groote doel. De vrede echter is alles waard. Daarvoor een offer te brengen is een verdienste. We zullen af moeten wachten in hoeverre het optimisme gerechtvaardigd is of dat bij het bekend maken van dit bericht de wensch naar den vrede de vader van de gedachte is. Het zou ook bijna te mooi zijn, zoo vlak voor Kerstmis. UtaaA yaan tu-t htm? BIOSCOPEN: Rialto, Spoorstraat, acht uur: „De ondeugende Lady X". Tivoli-Theater, Spoorstraat, acht uur: „Verzekering dekt de Schade" en „Als vrouwen regeeren". Witte Bioscoop, Koningstraat, acht uur: „Mijn kind behoort mij." Donderdag 21 December. Casino, 8 uur. Concert Held. Mannenkoor. Vrgdag 22 December. Musis Sacrum. Kunstavond gegeven door de Ned. Ver. van Huisvrouwen. Gebouw Palmstraat, 8.15: Wijdingsavond. Zaterdag 23 December. Casino, 8.00 uur: Non-stop cabaret: „Klaar voor Onderwater". Barometerstand Den Helder 767,4 Maximum temp. lucht -j- 2,4 Laagste temperatuur 5.9 Wind richting: N.O.; kracht 2 Licht op Voor een flink bezet kerkgebouw heeft „Toonkunst" gisterenavond de uitvoering ge geven, waarvan men in ons nummer van gis teren een uitvoerig verslag vindt. Wij volstaan met de verwijzing naar dit verslag, al moet erkend, dat de uitvoering van den avond tevo ren vlekkeloozer verliep dan die van gisteren. De uitvoering werd o.m. bijgewoond door verschillende autoriteiten, o.w. burgemeester Ritmeester met echtgenoote en dochter. 4de LUSTRUM H.B.S.V. Onder verwijzing naar de desbetreffende advertentie in dit nummer, vestigen wij de aandacht op het feit, dat de H.B.S.V. op 22 December a.s. (Vrijdag) een feestavond organi seert ter gelegenheid van haar 4e lustrum. Voor bijzonderheden zie men de advertentie.

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 5