„Geen voddenprijs voor de Nederlandsche wol Britsch oorlogs materiaal naar Finland Aanvallen op treiiers gaan voort Aanbestedingen Zuiderzeewerken Schapenhouders protesteeren te Alkmaar Geen extra toeslag voor de zuivelproducenten Ongcwenschte invloed op Tante Pos. ongelukkige val raadsvergadering. den oever. benoemd. Onverantwoordelijke prijsverhoogïng 482e STAATSLOTERIJ broek op langendijk, 21 jgr noordscharwoitde, 21 pec' j50: SCHERPE CRITIEK OP DE GROOTE LANDBOUWORGANISATIES EN DEN REGEERINGSADVISEUR, DEN HEER E. GOVERS DZN. MINISTERIE VAN LANDBOUW DRINGEND GEWENSCHT. In vervolg op de Dinsdag j.1. op Texel gehouden vergadering van het comité voor actie inzake de wol prijzen, was er gistermorgen de eerste dag van de wolvordering een bijeenkomst, door hetzelfde comité georganiseerd in het „Gulden Vlies te Alkmaar. Deze vergadering stond weer onder leiding van den beken den heer Sybrand C. Eelir.an van Texel. Er was een groote belangstelling uit de kringen der schapenhouders en daarbij geïnteresseerden. Voorzitter spreekt daar in zijn openings woord zijn genoegen over uit en releveert de goedgeslaagde vergadering op Texel. On ze autoriteiten aldus spr. hebben den treurigen moed gehad de wolprijzen te stellen op 'n norm1 die wij een „oude voddenprijs" noemen. Het is goed dat de kettinghandel wordt uitge schakeld, maar anderzins moet de boeren stand recht van bestaan houden, omdat zij de wortel is van den boom der samenle- ving. Vooral in dezen tijd mag het Ned. volk 'dankbaar zijn dat er boeren bestaan! Waar zouden de dekens voor soldaten en burgois vandaan moeten komen als er geen schapen houders meer waren? Spr. stelt de Engel- sche wolpolitiek als voorbeeld. In Enge land wordt een voorloopige prijs betaalt en zoo noodig verhooging in uitzicht ge steld. Het comité heeft de overtuiging niets nagelaten te hebben, om de belangen der wol- en huidenleveranciers te behartigen. Hier vordert de regeering zelfs de huiden voor een lageren prijs dan een maand ge leden. Er hapert iets in het rad, nu ondanks de gewone maandelijksche ver hooging (seizoen-verhooging, verslg.) de huidenprijzen door de regeering verlaagd worden. De handel past zich nu noodge dwongen bij de regeeringsprijzen aan, al- een in Purmerend hebben Dinsdag de boe ren daardoor bij een aanvoer van 4000 schapen fl 10.000 schade geleden! Onder protest zullen -verder de boeren de wol leveren, al dus is op Texel besloten, spr. roept de aan wezigen op hetzelfde te doen. Niet leveren veroordeelt spr. omdat de plicht om de regeering te respecteeren blijven moet. Men wil toonen van goeden wil te zijn.en de beweging geen revolutionnair karakter laten dragen. Niet mag hieruit geconclu deerd worden, dat de boeren hun rechten prijsgeven! Het moet tot. in de verste hoeken van ons land bekend worden, dat' de boeren correct leveren, maar onder protest. Doch wij zullen niet nalaten te strijden voor een beteren wolprijs. Dit is niet allen boerenbelang, maar ook Nederlandsch belang, want thans zeggen de boeren, „van die rommel kunnen we niet leven"! Voorzitter concludeert dat het wolbureau verkeerd is geadviseerd, maar men zal de zaak tot een goed einde brengen. Het be gin is er! Aan het einde van zijn enthousi ast betoog roept voorzitter heel Noordhol land op zich achter het comité te scharen (Daverend applaus.) Reeds veel hereikt Deheer Scholten brengt den heer Eelman hartelijk dank voor zijn bemoeiingen en doet dan eenige mededeelingen over de vellenprijs. Spr. laakt de slechte taxatie van de hui den. In België zijn de vellen van minder kwaliteit en daar ontvangt men meer dan de Hollandsche boer voor zijn goede vellen. Daarom moeten ook de huidenprijzen om hoog, want dan rijst ook automatisch de wolprijs. De heer Sijp wijst erop, dat den minister geen schuld treft. Wel de adviseurs van het ministerie, en deze moet men trachten een andere koers te doen inslaan, opdat men nog een toeslag krijgt op de wol die reeds geleverd is. Door de actie van Eel man en Schol te is reeds veel bereikt. Spr. brengt hen daarvoor hulde namens alle Noordhollandsche schapenfokkers. Op een daalder aanhouden! De heer Spaan (West-Grafdijk) ver klaart onder daverend applaus dezen mor gen onder protest geleverd en een daalder gevraagd te hebben. Geroep: Juist! Prachtig! De heer Bruin (Zijpe) spreekt zijn teleurstelling uit over de houding der groote landbouworganisaties, welke tot heden weinig medeleven toonen. Laten de leden het daarom in de organisaties uitdragen! Voorzitter had evenzoo verwacht dat de organisaties op de ketting waren gesDron- gen, Texel gaf hier al een zeer slecht voorbeeld, daarom begon sp. zelf en er wa ren 120 van de 150 schapenhouders na een eerste oproep. Toch wil spr. de organisaties niet bestrijden, maar trachten ze tot ander inzicht te brengen. Het was overi\ens wel teleurstellend dat de Texelsche organisatie mannen op de markt liepen om de boeren van de actie af te houden! Is het een juist standpunt om zoo de zaak te torpedeeren? roept spr. uit, maar toch vraagt hij de or ganisaties: Komt naast ons staan! Daarover is thans een brief aan de Hoofdbesturen der Landbouworganisaties gericht. De or ganisaties doen zulk goed werk op ander terrein, als bedrijfsvoorlichting enz., maar de stem der boeren klinkt niet tot de re geering door! Boerenorganisaties tracht bo ven uw organisaties iets te krijgen, iets als: Ik ben de boerenstand van Nederland, met name een ministerie van landbouw, waar aan de agrarische bevolking zoo'n groote behoefte heeft! Minister Steenberghe is een goed mane maar een industrieel, dit slaat bijv. terug op zijn boter- en margarinepoli- tiek! Vergeet bij de verkiezingen dat gij R.K., Evangelisch of Gereformeerd zijt, weest boer, boer en nog eens boer! Dan kan een derde deel van 't Ned.. volk wat bereiken, dat in 't belang van dat volk is. Eén lijst, en dan deelen! Geroep: Juist! Voorzitter: We verdeelen ons zelf te veel, en dat buiten ze uit! (Applaus). De stede ling kan van zijn steenen niet leven, hij heeft de boer noodig! De heer Groot vraagt hoe de huiden prijzen worden berekend; als vroeger van week tot week? De heer Scholten: De boeren worden op een fatsoenlijke manier met de vellen op gelicht! We weten niets. Misschien nemen ze voor de zuiglammetjes dezelfde prijs ook wel! (Gelach). Hierna wordt gepauzeerd. Na heropening voeren verschillende aan wezigen het woord. De heer Vlug (Beemster) trekt fel van leer tegen de houding van den heer E. Go- vers Dzn., die, zijnde adviseur van de re geering. in het blad van de Holl. Mij. van Landbouw aanraadt de wol te verkoopen met welk blad de handelaren nu reclame maken. Spr. vindt dit een schandaal! Van een dergelijke organisatie en een derge lijke regeeringsadviseur „koort" spreker. De heer Scholte en de voorzitter zetten uitvoerig uiteen, dat dergelijke methoden de wolspeculatie in de hand werken, han- nen zijde en de boeren hebben het nadeel, dige en tijdig ingelichte handelaren spin- De heer Vries zegt dat de grootste kracht van den boer zelf moet uitgaan, het moet van onderop ko men, de hoofdbesturen der organisaties wachten het af. De heer Sijp licht toe, dat als een wol prijs van f 1.50 wordt gevraagd, de billijk- heidsgrens niet wordt overschreden. (In stemming). De heer Bakker (Purmerend) zegt dat de heer Joh. de Veer uit Schagen te Pur merend heeft medegedeeld, dat er in het Kon. Ned. Landbouwcomité geen eenstem migheid heerscht. Een gedeelte wil de we reldmarktprijs handhaven, een ander ge deelte de prijs baseeren op de productie kosten. Spr. concludeert hieruit dat de ac tie toch de belangstelling van deze kringen heeft en bepleit voor alles organisatorische samenwerking. Voorzitter merkt op, dat men in kringen der bonafide handelaars, o.a. de groote firma Parmentier. de eischen der boeren zeer gerechtvaardigd acht. Enkele -aanwezigen betoogen dat de boe ren die uit angst hebben verkocht, het land een slechten dienst hebben bewezen en de genen die de wol vasthielden, een nationaal belang dienen, en daarvoor nu zeer slecht beloond worden! Heeft alleen de heer Govers „schapenverstand"? Gevraagd wordt of er nu niet ie mand is, die op de vergaderingen der „groote heeren" den heer Go- vers op zijn plaats kan zetten. Deze man, zegt een afgevaardigde, zit in de- schapenhouderij geworteld, is er nu niemand anders, die ver- stand van schapen heeft? Voorzitter meent, dat naast de heer Go- vers nog iemand anders moest kunnen op treden, maar de regeering reageert hierop volkomen negatief. Een stem: Wij moeten den heer Govers niet houden in de schapenwereld! Daverend applaus). Een andere stem: Een witte jas aantrek ken en naar Finland sturen! Voorzitter herhaalde nóg eens dat nim mer de bedoeling is iemand te beleedigen, men dient slechts de algemeene zaak, laat men bij de wollevering dus niet .verder over dezen heer spreken, de boeren werken zich wel boven tegewerking van wie ook uit. De heer Raat stelt voor een kleine om slag bijv. van 1 of 2 cent per vacht te hef fen ,om het comité van actie in staat te stellen door te werken. De vergadering gaat hiermede bij accla matie accoord. Na nog enkele besprekingen van huis- houdelijken aard, sluit voorzitter met een opwekkend woord. Besluiten van den Oppersten Oorlogsraad der geallieerden. U.P. weet aan zijn bladen uit Londen te melden, dat op de bijeenkomst van den Op persten Oorlogsraad te Parijs een overeen komst is bereikt inzake het oorlogsmateriaal dat voor Finland beschikbaar zal worden gesteld. Ofschoon een officieele bevestiging hier omtrent nog ontbreekt, zijn goed ingelichte kringen van meening, dat de geallieerden de verschillende soorten oorlogsmateriaal besproken hebben, die elk der beide landen voor Finland zou kunnen missen. Ook zou van gedachten gewisseld zijn over de mo gelijkheden, dit materiaal naar Finland te transporteeren. Nog andere kwesties, die verband houden met de resolutie van den volkenbond, zou den zijn besproken. vallen, verhaalde het volgende: „Een Duit- sche bommenwerper heeft ons tweemaal aangevallen. Eeh zware boni'viel drié mctè'r van onzen boeg, waarna het vliegtuig eeni ge honderden schoten loste, welke het dek raakten, doch geen schade aanrichtten." De schipper van den treiler „Strathugie" uit Abel'deen zeide: „Een vliegtuig heeft tweemaal om het schip gevlogen en het met een machinegeweer beschoten. Bij de nade ring van een groot neutraal vrachtschip verdween het toestel." De treiler „Evelyn Nutten" uit Aberdeen rapporteerde, Zondag door twee vliegtuigen te zijn aangevallen, die zesmaal naar het schip doken en het bestookten met kogels en bommen. De bemanning bleef evenwel ongedeerd. De machines verdwenen toen een Britsche vliegtuig naderde. Schipbreukelingen met machine geweren bestookt. Volgens Engelsche berichten zijn de laat ste drie dagen 35 schepen, waaronder twee neutrale, door Duitsche vliegtuigen aange vallen. Slechts drie hiervan waren oorlogs schepen en de aanvallen hierop waren vruchteloos. Een kustvaartuig en zes trei iers werden tot zinken gebracht. Ruwe methoden! Gisternacht is de Britsche treiler „Trini- dad", afkomstig uit Granton, door een Duitsch vliegtuig gebombardeerd en tot zin ken gebracht. Daarna werd machinegeweer- vur geopend op de overlevenden, terwijl de zen de reddingsvlotten trachtten te berei ken, of poogden, zich aan wrakstukken bo ven water te houden. De bemanning werd door een Deenschen treiler opgepikt. Eén was reeds verdronken terwijl een tweede overleed tusschen Nörg- port en Egersund. Het bombardement vond, volgens U.P., plaats in de Noordzee, nabij Egersund. Het vliegtuig wierp zeven bommen, waarna het schip snel begon te zinken. De bemanning poogde de reddingsvlotten te bereiken, en, voorzoover dit niet mogelijk was zich vast te klemmen aan wrakstukken. Naar men zegt, daalde het Duitsche vliegtuig toen op het water, terwijl het doorging met vuren. Hier door zou een lid der bemanning van de „Trinidad" aan het been gewond zijn. De schipper van den treiler „Strathalbyn" uit Aberdeen, welke eveneens werd aange- Minister vreest voor nieuwe on billijkheden. Naar aanleiding van de door sommige Tweede Kamerleden gestelde vraag, of de minister van Economische Zaken bereid is alsnog een extra toeslag uit te keeren aan de producenten van zuivel- en melkproduc ten, in verhouding tot ieders productie, on der aftrek van een factor voor direct of in direct, ontvangen uitvoerconsenten, deelt de ze minister in een nota mede, dat hij deze vraag ontkennend moet beantwoorden. Zoo als lhj reeds meermalen te kennen heeft gegeven, is hij bereid een wijziging van de thans bestaande exportregelingen ten aan zien van zuivelproducten onder oogen te zien, indien daarmede een bevredigende op lossing voor de in het verslag bedoelde fa brieken zou kunnen worden verkregen. Een uitkeering van een bepaald bedrag in eens heeft naar zijn meening voor de oplossing van de bestaande moeilijkheden geen vol doende beteekenis, terwijl zij bovendien het gevaar in zich draagt, dat nieuwe onbillijk heden worden geschapen. Hij meent voorts tein dit opzicht dat het optreden d®r/ g vcest, gezien het niet zonder succes is fpvensonderhoud, on feit, dat de kosten van nadeel gewijzigde De suikercent. /-int de distobu- De minister blijft er h'J- jevensmidde- tie-onkosten op Kebru^® s ald, zooals reeds len moeten worden verhaal, duurder ,8 met de ^„kosten, geschiedt, vanwege de distributie De verhooging van den prijs v^n gas^eri - het gaat hier voornamelijk om Eng jn is te verklaren uit de "NederJandsche Engeland. De prijzen Beheel niet ver- huisbrandkolen zijn m het geheel hoogd. Buitenlandsche briefcensuur. Enkele Eerste Kamerleden vestigen in een nota over Buitenlandsche Zaken d dacht op een bericht voor h™d vq[_ Utrechtsch Nieuwsblad van 2 afzends»er geris hetwelk een brief, doo Berlijn, uit Amsterdam geadresseerd ig twee bii haar was teruggekomen, na J finnr stempels en de bekende ce?®u^iit1ajre' p0st- de handen van de Fransche militane pos controle te zijn gegaan, terwij' een en PI van een brief door een Rotterdamsche nrma verzonden naar Roesselaere in r Devisenueberwachung zollamtlich g werd, dus Duitsch land passeerde. Uit een en ander volgt, naar de meening van de hier aan zijnde leden, dat op enkele post kantoren hier te lande een activi teit wordt ontwikkeld, die wijst op invloeden van het buitenland. Deze leden zouden het op prijs stelJ®n. indien de minister zich te dier zake me zijn ambtgenoot van binnenlandsche zaken wilde verstaan en daarna, rndie:n noodl&' met de regeeringen van de bet!"0!iken a den in overleg wilde treden, opdat aan de even vermelde, zeer afkeurenswaardige, praktijk een einde kome. Andere leden verwezen naar een bericht in dc Maasbode van 1 December 1.1. (avond blad), waarbij aan voorvallen, als hierbo ven geschetst, een zeer aannemelijke ver klaring wordt gegeven. f5000.— VOOR HET ALGEMEEN STEUN COMITé. Het dagelijksch bestuur van het Alge meen Steuncomité 1939 deelt mede, dat het een gift van f 5000.heeft ontvangen van Wessanen's Koninklijke Fabrieken N.V. te Wormerveer. De hoofdingenieur-directeur van den Rijkswaterstaat, belast met de uitvoering van den dienst der Zuiderzeewerken heeft aanbesteed het onderhoud, gedurende het jaar 1940 van: la den Afsluitdijk van de Zuiderzee tus schen Wieringen en de Friesche kust nabij Zurig, met bijbehoorend hoofd, aansluitende terreinen, havens en havendammen te Kornwerderzand, Breezand en Den Oever, en van de amvezigen rijksgebouwen met bij komende werken; 1 b de kunstwerken in den Afsluitdijk te Den Oever en Kornwerderzand met bijko mende werken; 2. Het oi den Afsluitdijk gelegen ge deelte van Rijksweg no. 9' De laagste inschrijver bleek te zijn de firma J. G. en M. J. van Oordt te Utrecht en Werkerdam, in massa voor f 210.461. Voorts heeft deze hoofdingenieur-direc teur aanbesteed: Het onderhoud gedurende 1940 van: 1. De Rijkszeewerken op Wieringen; 2. De Noorder- en Zuiderhaven nabij Den Oever en andere voltooide Zuiderzeewer ken aldaar, de nieuwe haven te de Houkes alsmede verschillende grond- en kunstwer ken, bghoorende tot den Amstcldiepdijk, den Bglgzanddijk en tot het Balgzandkanaal tusschen van Ewijcksluis en Oostoever; 3. De Rijkshavenwerken op Wieringen den Rijksweg 10a en gedeelten van de Rijkswegen no. 7 en 9. raming: f 19.300, 2 f 29.350 en 3 f 17.750. De laagste inschrijfster was de N.V. P. Daalder's Aann. Bedrijf te Alkmaar, in massa voor f 53.479.— Mevr. Kolff richte een woord var, aan alle medewerkers en reikte ak t,3k van waardeering enkele cadeaux m Mevr. de Wilde; aan mej. n n.j. I aan Mevr. Tijsen-Bosker en a'an kc' v» Oviinl 11 (k, aan Jd JQ.j tlcl heer P. Bruul [tK ii. Verloren: Drie paar sport kou.sen Inl. gem- bode- Gistermorgen kwam mejuff. ViSsef ter bekend als: Grietje van Tceu-wi»"' ©en zoodanige wijze te vallen dat haar gebroken werd. Hierdoor was opna een ziekenhuis noodzakelijk. "le Morgenmiddag zal de raad bijeenkom o.a. ter behandeling van de Remeentebejjj ling' kerstviering. De Herv. Zusterkring hield giste haar Kerstfeest in de Ned. Herv. kerk aI Hippolytushoef. tt De voorzitster, mevr. Everts-Koorn hierbij het welkomstwoord. Pr®k Daarna ging Ds. v. Beek voor in R Hierna werd gezongen gez. 229. Mevr. Ruitenburg deed een kerstverteiu en Mej. C. C. Bruul zong het Ave M?' Hierna werd gezamenlijk „Stille Nacht"/, zongen. Voordrachten werden gedaan door de 8 mes Truus Bosker en Rika Koorn en m/; raskant zong „Een Wiegelied" van SCk bert Nadat mej. C. C Bruul nog had geZOnfit werden gezamenlijk gezongen gez. 8™ Eere zij God". De aanwezigen werden getracteerd chocolade en versnaperingen. Mevr. Everts—Koorn sprak na deze goed1 geslaagden avond het slotwoord. De heer J. van Eerden, hulpprediker ai, hier is tot hulpprediker bij de Ger. Kerk Alkmaar benoemd. Minister blijft deze bestrijden èn met succes! In een nota naar aanleiding van het Twee de Kamerverslag' over de verhooging van het tiende hoofdstuk der Rijksbegrooting voor het dienstjaar 1939 (buitengewoon crediet), zegt de minister van Economische Zaken o.a., dat hij het uiterst bezwaarlijk en niet ver- eenigbaar met bet landsbelang acht, het in zicht in den huidigen toestand van onze prijs te geven.. In verband met enkele door de Ka mer over de prijspolitiek gemaakte opmerkingen, stelt de minister er prijs op, nog eens uitdrukkelijk te verklaren, dat hij het groote belang eener juiste prijspolitiek geheel on derschrijft en 'dat zijn geheele stre ven er op is gericht, kostprijstech- nisch niet verantwoorde prijsverhoo- gingen tegen te gaan. POLITIE. 'ANNA PAULOWj-p INLIJVING DIENSTPLICHTIGEN LICHTING 1940. Van de lichting 1940 zijn ingedeeld bij J 21ste Rcg. Infanterie, 2e ploeg: S. J. Hoog moed, L. N. Onderwater, H. Paardekooper, A. Pool, D. Pranger, J. E. Totté, P. Verbrui:- gen, C. Wiggers, S. de Wit. Opkomst: ah bruari, bij 't 21ste Depot-Bataljon te Alt maar. A. J. van Duuren, van dezelfde lichtintl eveneens ingedeeld bij het 21e Reg, Inf,,l»| ploeg, moet op 5 Febr. opkomen bij de op-E leiding voor officier te Breda. POLITIE. Gevonden: een pakje vet. Verloren: kist met veekoeken. BOUWVERGUNNING. P. en W. verleenden vergunning aan N.V. B.E.M.A.P. voor den bouw van et! broeikas aan den Middenweg. DE WERKLOOSHEID. Het aantal werkloozen is in het begin vsil de week met 120 vermeerderd en bedraafl thans 510. (Niet officieel) 3de Klasse, 3de Lijst Trekking van Woensdag 20 December 19!) Hooge Prijzen 25.000.— 5269 1000.— 15110 200.— 3931 100.— 2625 19435 Prijzen van 45. 1033 1137 1902 1924 2029 2100 2195 2435 2588 2650 2698 3470 3529 3697 3» 4083 4271 4292 4858 4891 4909 5053 5291 5295 5649 5764 5786 6009 6135 6730 6759 6853 7017 7365 7660 7950 8471 8472 8871 9276 9294 9455 9488 9930 10097 10697 11263 11464 11857 11922 13096 13254 13684 13860 14422 14896 H984 15582 15625 15766 15823 15923 16127 16681 17294 17463 17522 17983 18088 18097 18160 18450 18678 18689 19077 19139 19325 19374 W 20116 20175 20336 20631 21685 21702 21808 Verbeter. 3e Klasse, 2e lijst: 4945 m. WIERINGEN KERSTVIERING DER PLATTELANDS VROUWEN. Dit. feest werd gevierd te Wieringen, in Cinema de Haan, welke voor deze feestbij- eenkomst in echte Kerststemming wa's ge huld. Mevr. Kolff, voorzitster van den bond opent deze bijeenkomst, met een welkom aan de in groot-en getale opgekomen da mes. Sp teekster uit namens het bestuur haar dankbaarheid voor de bereidwilligheid van diverse leden, die waren aangezocht om een of andere functie te'vervullen, om de ze feestelijke bijeenkomst goed te doen sla gen. Mevr. de Wilde verkreeg hierna het woord voor een voordracht te houden, welke was getiteld „Het Kerstlied in de middeleeuwen" iNa deze keurige voordracht, die een flink applaus oogstte werd een kopje thee met versnaperingen rondgediend. Voor en na deze voordracht werden door eenige da- mes het bondslied en enkele Kerstliederen gezongen onder leiding van den heer P Bruul. Hierna werd door Mevr. Tijsen-Bosker een gedicht voorgedragen: vervaardigd door haai Vader den heer M. J. Bosker getiteld Kers feest 1939 Dit sloeg geweldig V lot slot werd door het koortje „Bede aan het vaderland gezongen en het bondslied .door alle aanwezigen. usueel SCHAGEN, 21 Dec. 10 geldekoeien 120—160; 36 idem vet6 270; 10 vaarzen 80140; 20 ffastel 4062; 46 nuchtere kalveren 6—18; <- pen 2026; 207 overhouders 8—17; ken en geiten 4—13; 69 biggen U- konijnen 0.75—2.50; 10 kippen eenden 0.70. AMSTERDAM, 20 Dec. n: U V' 90—94 ct„ enkele hooger, 2e kw. B0-' jjl 3e kw. 6678 ct., per Kg. levend S 66 nuchtera knlc-ora-n fS12.50 per 5 Veemarkt. 197 vette kalveren. - - go-»1 HRHPHHML WÊ i - uo yj vsl,., fjyy-j. "n - - - - I 66 nuchtere kalveren f812.50 P®1' s.„n sri varkens: vleeschvarkens, wegende v 110 Kg. 7174 ct., zware varkens 'W, ette varkens 71—74 ct., enkele hoog6 Kg. slachtgewicht. Aangevoerd 3 was J slachte runderen uit Denemarken. A zicht: Vette kalveren behoorlijk® ylj handel stug, hoogere pij zen. „rjj# veren korte aanvoer, handel wnW'J yij iets hooger. Varkens matige aanvoen del kalm, met onveranderde prijz® ALKMAAR, 20 Dec. ^niive»! Andijvie 2.507, appelen 27. dy boerenkool 1.50—4.40, gele kool groene kool 2—3, knolselderie 2,1%,0ii«' ren 2—5, prei 3.50—6.30, peterselie de kool 2.30—3.30, selderie 1..30-*' ten 2.50—8.50, uien 1—3, wortelen lof 5—7, idem II 3—4. Drielingen 130—150; uien 230 - •-80—3 peen 170—220; roode k%%0; "g savoye kool 210—3; gele kool witte kool 180—340; andijwvie Uien 250—280; drielingen 0%. 42% ve 3—330; kroten 260; roode j gele kool 220—330; d. witte kooi Veiling duurt voort.

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 16