Onze schaatswedstrijd voor werkloozen SALON Het jubileum Jan van Dok De mijnramp te Huisduinen Geef Uw handen PUROL 58 mannen rijden om cokes hammen, metworsten enz Schade van f 7000 voor het Zeebad Huisduinen Bijna 1 graad onder 0 Om een konijn of een worst 60 werkloozen in de bocht De Gazelle van Jan van Dok Maandag 8 Januari 1940 Tweede Blad Prachtig geslaagd ijsfeest Burgerlijke Stand van Den Helder Hedenmorgen 8 uur t Temperatuur en Barometerstand MANSHANDEN van Zaterdagmiddag om kwart over twee precies zwaaide een zeker redactielid van de Heldersche Courant met verwoeden ijver de roode vlag ten teeken, dat de wedstrijd, georganiseerd door ons dag blad, voor werkloozen een aanvang had genomen. Met groote vechtlust wierpen zich op dat sein het eerste tweetal rijders in den strijd om de nuttige prijzen, die voor dezen kamp beschikbaar waren ge steld. Negen en twintig maal herhaalde zich dit schouwspel, dat iederen keer weer andere tooneelen bracht. Tooneelen van spanning en opwinding, tooneelen van enthousiasme en teleurgestelde toeschouwers. Want moeder, vrouwen, kinderen, neven en nichten waren meegekomen om hun favoriet aan te moedigen in den strijd om de lekker nijen. Van 20 tot 63 jaar. Van allerlei leeftijd waren de deelnemers. Van 20-jarige jongens tot de 63-jarige Zwier- stra toe, waarvan laatstgenoemde ons vol trots het kruis van den Elfstedentocht in 1933 liet zien. Als derde was hij aangekomen toen, maar nu zouden de jongeren wel zege vieren, want zijn spieren werden wat stijf. Inderdaad sneuvelde hij reeds in de eerste ronde, daar hij door een ongelukkige loting reeds dadelijk tegen den uiteindelijken win naar Hofstra kwam. Er waren nog andere oudjes bij. Wij noe men de zestigjarige Boogaard, die er zoowaar in slaagde den twintigsten prijs te bemach tigen. Die metworsten zullen hem dubbel ge smaakt hebben. Onze wethoduer van sociale zaken, Mr. J. Mulder, toonde zijn belangstelling voor den wedstrijd en volgde met spanning de resul taten van de kamp. Het verloop. Zaterdagmorgen om tien uur werd de baan met de zeer gewaardeerde hulp van Gemeente wege, die op het eerste verzoek dadelijk een aantal gemeentelijke werklieden te onzer be schikking stelden, op het terrein nabij Fort Erfprins, waar vroeger de ijsclub „Het Noor den" zetelde, uitgezet, zoodat toen om half twee de eerste belangstellenden acte de précense gaven, alles in gereedheid was om de deelnemers te ontvangen. Onze ijverige „motor politie", onder leiding van inspecteur Davidson, zorgde voor goede afzetting, hetgeen wel noo- dig was gezien het aantal deelnemers. Want niet minder dan 58 werkloozen hadden zich opgegeven, nadat ze van den wedstrijd via onze bulletins, die alweer dank zjj volledige medewerking van Ge meentezijde in de verschillende stempel lokalen waren opgehangen, kennis had den genomen. Om half twee was het dan ook al een drukte van belang aan de start. Deelnemers keurden voor het laatst nog eens het traject, waarin geen scheurtje te vinden was. Bovendien liet het weer ons niet in den steek en zorgde een harmonicaspeler voor de stemming, toen om tien over twee het startsein werd gegeven, alle factoren voor het slagen van dezen middag aanwezig waren. Reeds de eerste ronde bracht de noodige spanning. Verscheidene favorieten kwamen door loting al dadelijk tegen elkaar uit, zoodat in die ritten geducht gevochten werd om de zege. Op vlotte wijze werden de verschillende rit ten afgewerkt, zoodat reeds spoedig aan de tweede ronde begonnen kon worden. Steeds spannender werd het en toen de kwart-finales in zicht kwamen, werd de taak van de politie steeds zwaarder, daar het vele publiek op drong, om de rijders toch maar goed te zien. Hierdoor ontstond gevaar, dat het ijs het be geven zou, doch inspecteur Davidson en zijn mannen zorgden er wel voor, dat de menschen zich verspreidden. De demi-finale bracht de twee favorieten tegen elkaar, n.1. Jacobs ep J. Hofstra, die na een echte Friesche „loop"partij door laatstgenoemde werd gewonnen. De finale werd daarna gemakkelijk door Hofstra gewonnen. De prijsuitreiking. Zoo was om vier uur een einde gekomen aan dezen mooien sportmiddag, die besloten werd met de prijsuitreiking, door onzen direc teur, den heer Koning, hetgeen hij met enkele toepasselijke woorden deed. Het is onnoodig te schrijven, dat de prijzen een dankbaar onthaal vonden bij de diverse gelukkigen. Toen keerde men huiswaarts, voldaan en tevreden, ook de niet-prijswinnaars, want die hadden als troost-prijs zich tegoed gedaan aan de gratis koek met chocolade-melk. Tenslotte volgen hier de uitslagen: le prijs, J. Hofstra. 2e prijs, J. Gillkens 3e prijs, 4e prijs, Hofstra. 5e prijs, 6e prijs, 7e prijs, 8e prijs, 4 zak cokes, 1 ham en 1 metworst, 2 zak cokes, 1 ham en 1 metworst, 2 zak cokes en 1 ham, Jacobs. 2 zak cokes en 1 metworst, Jouke 1 konijn en 1 koek, W. de Valk. 1 konijn en 1 kaas, Slotemaker. 1 kaas en 2 metworsten, de Wilde. 1 zak aardappelen, P. Koene. 9e prijs, 1 ham, D. Koomen. 10e prijs, 1 ham, J. Girssen. 11e t/m 20e prijs, elk 2 metworsten. G. Pompert, K. Bakker, H. Hofstra, H. Kerjzer, D. Duinker, E. ten Napel, H. Kooij, Sjonge, G. Biersteker en J. Boogaard. Zooals U bekend is, schrijven B. en W. aan den raad, zijn Zaterdag 30 December j.1., nabij Huisduinen, twee uit zee aangedreven mijnen ontploft. Vooral bij de eerste ontploffing is groote schade toegebracht aan het hotel en andere gebouwen van de N.V. Zeebad Huis duinen en aan de woningen en andere gebou wen van particulieren aldaar. Van het badhotel en de daarnaast staande woningen van de N.V. Zeebad Huisduinen zijn nagenoeg alle ruiten gesprongen, vloeren ge scheurd, daken ontzet, enz. Met herstel der totale schade, welke aan haar eigendommen is toegebracht is naar raming een bedrag van 7000.gemoeid, terwijl de N.V. niet tegen molest is verzekerd. Het is wel erg te betreu ren, dat genoemde N.V. zoo getroffen is op een tijdstip, waarap, na een reeks van moei lijke exploitatiejaren, een wending ten goede was gekomen. De laatste maanden van het pas verloopen jaar hebben namelijk een goede exploitatieuitkomst opgeleverd, hetgeen moet worden toegeschreven aan de aanwezigheid van vele militairen, als gevolg van de mobi lisatie. Zoo bestond het vooruitzicht, dat de N.V. in staat zou zijn in 1940 de rente- en af lossingsbedragen te betalen. Het spreekt wel vanzelf, dat de schade zoo spoedig mogelijk moet worden her steld, opdat het bedrijf weder kan worden voortgezet. De noodige voorbereidende maatregelen zijn dan ook terstond getrof fen. De N.V. had 1 dezer in contanten een bedrag van ongeveer 2500.— in kas. het geen reeds een aanzienlijke vooruitgang beteekent vergeleken bij 1938, welk jaar met een tekort van ruim 1000.sloot. Maar dit bedrag, althans een deel daarvan, is noodig als bedrijfskapitaal voor de exploi tatie. Het is dus uitgesloten, dat de N.V. zonder hulp de noodige herstellingen kan laten verrichten. En het ligt voor de hand, dat door zoo spoedig mogelijk dient te worden geholpen de gemeente, welke reeds zoo nauw bij de instelling is geïnteresseerd, bij springt. Zij heeft immers bij de uitkomsten van de exploitatie groot financieel belang; stopzetting van het bedrijf zou dan ook zeker niet in haar belang zijn, vooral nu de exploi tatie-uitkomsten zooveel beter zijn geworden. Doch ook overigens zou het zeer tot schade van deze gemeente zijn van Huisduinen in het bijzonder wanneer het bedrijf niet meer zou kunnen worden voortgezet. B. en W. stellen den Raad dan ook voor hun te machtigen om aan de N.V. Zeebad Huisduinen een renteloos voorschot te ver- leenen tot een maximum bedrag van 7000.onder beding, dat de N.V. ge noemd bedrag terugbetaalt, wanneer zjj daartoe, naar het oordeel van het college in staat is en overigens onder de door B. en W. te stellen regelen. als zij ruw of gesprongen zijn- Doos 30 ct. Een vraagstuk op zichzelf is, wie voor de schade, welke is aangericht aan de eigen dommen van de N.V. Zeebad Huisduinen en van de particulieren, aansprakelijk is. Het komt ons aanvankelijk voor, dat de bewaking, zeker in het bebouwde gedeelte der gemeente, zóódanig moet zijn, dat drijvende mijnen tijdig worden onschadelijk gemaakt. Hoewel los geslagen mijnen onschadelijk behooren te zijn, is toch voldoende gebleken, hoe gevaarlijk drijvende mijnen nog kunnen zijn. Naar het inzicht van B. en W. zijn er daarom redenen om aan te nemen, dat de Staat (in elk geval voor schade, welke door het springen van Nederlandsche mijnen is aangericht, zooals hier het geval is gebleken) aansprakelijk is te stellen. Het komt B. en W. voor, dat te dezen maatregelen dienen te worden getroffen. In dien de schade door het Rijk wordt vergoed, zullen de aan de N.V. Zeebad Huisduinen voor geschoten gelden uiteraard onmiddellijk aan de gemeente behooren te worden terugbetaald. BEVALLEN: L. C. G. de Jong Boers— Zervas, z.; H. S. D. JacobsElsemulder, d.; J. LutersHickmann, d, OVERLEDENA. W. Boëseken, geb. Van Bale, (v.), 63 jaar. - Houdt de schaatsen bij de hand! i: m S Wij beleven een wonderlijke winter: van strenge vorst tot dooi is' tegen- woordig maar een kwestie van een uur, 1; en indien men hoop heeft op een flinke vorstperiode komt er regen en mist, 5 die in 24 uur de pret tot het verleden j- maken. 5 Gaan wij de temperaturen gedurende dit weekeinde na, dan zien wij, dat het Zaterdagmorgen 8 uur nog 7.9 graden l: vroor. Na 8 uur begon het kwik echter op te loopen, en dat zoo constant, dat het reeds om half 1 's middags boven j| het 0-punt gerezen was. Het dooide! j; Om 2 uur Zaterdagmiddag dooide het i: 0.3 graad en zoowel gedurende den ver- j! S deren Zaterdag als den geheelen Zon- 5 dag bleef het dooien. Het kwam giste- 2 ren tot bijna 2 graden boven 0. In den nacht kwam de stijging even- wel tot stilstand, en om 4 uur heden- 1: nacht zakte het kwik weer onder het jj 0-punt. Het vroor wederom! Zoo bleef het gedurende den na-nacht en om 8 uur vanmorgen was de temperatuur |j S nog 0.8 graad onder het vriespunt. Dat er nog goede hoop bestaat voor de schaatsenrijders wordt wel bewezen Z door het feit, dat het ook in Groningen gisteren den geheelen dag gedooid heeft, doch dat om 8 uur vanmorgen aldaar S Z niet minder dan 7 graden vorst geno- S teerd werd. De barometer vertoont een stijgende tendens, zoodat er nog geen reden is Z de schaatsen in 't vet te zetten. iimtii::! Barometerstand Den Helder: 764.1 Maximum temperatuur lucht: 0.8 Laagste temperatuur: —0.8 Wind: richting O.Z.O. Kracht 4 Licht op: 4.33 DAMES KAPPER HEEREN Stakmanbossestr. 65 Tel. 541 Zaterdagavond heeft in Casino het jubileumfeest plaats gevonden van den populairen voorzitter der Heldersche Reddersvereeniging „Moed, Volharding Zelfopoffering, waarop herdacht werd het feit, dat Jan van Dok sedert 30 jaren deel uitmaakt van het bestuur. 30 Jaren is een lange tjjd en dat geldt wel in het bijzonder voor een bestuurs lid van „M., V., Z." Want het werk daar is niet altijd even dankbaar. Men stuit er dikwijls op onbegrip en niet ver diende critiek. En als men dan daarbij nochtans in staat is 30 jaren lang die critische klippen te omzeilen... welnu, dan is er alle reden toe om na die mijl paal eens een recht genoeglijk jubileum feest op touw te zetten. En zeker voor iemand als Jan van Dok (alias „Jan de Waterrot", alias „Jan de Deurrooker"), die zelf we! honderd jubilea hielp orga- niseeren en daarbij steeds de leiding in handen had. Het programma zou om 8 uur beginnen, Maar het Heldersche kwartiertje werd bijna 3 kwartier. Niemand begreep 't fijne ervan. Waren de artisten verlaat... was de feest commissie soms zoek... of was er een andere handicap? Niemand die 't wist, totdat we uit den droom geholpen werden: men was ver geten den jubilaris en zijn familie van huis te laten halen. Hetgeen kon gelden als bewijs hoè moeilijk organiseeren wel is! De Casino-zaal was uitstekend bezet. Van de aanwezige autoriteiten noemen wij bur gemeester en Mej. Ritmeester, majoor Van der Blom, en wethouder L. F. van Loo. Voorts vertegenwoordigers van de N.-Z. Holl. Redding Mij. en het Heldersche Reddingsfonds. Het was de heer Roetman, die allen het welkom toeriep, in het bijzonder den autori teiten en voorts aan de donateurs, leden, auto eigenaars, enz., enz. De heer Roetman dankte de gevers van de prijzen voor de verloting en voorts de heeren Egner en Polak. De familie Polak had n.1. eén ruim bedrag geschonken aan de kas van „M., V„ Z.", een mededeeling, die met luid applaus onderstreept, wordt. Spr. wenscht allen een genoeglijk feest. De heer Veenstra treedt dan van achter de op het tooneel staande bestuurstafel op, en deelt mede, dat er vele schriftelijke geluk- wenschen bij het bestuur zijn ingekomen, die men echter om des tijds wille niet zal voor lezen. Een uitzondering maakt hjj echter voor een sympathieken brief van oud-burge meester Houwing, die de Jutterstad blijk baar nog steeds een warm hart toedraagt, en van een rijm, geschreven door den oud burgemeester van Alkmaar. De heer Roetman richt zich dan tot Jan van Dok; hij roemt diens groote verdiensten voor de Vereeniging en spreekt de hoop uit, dat Van Dok nog vele jaren zijn huidige functie zal mogen bekleeden. Hij doet daarbij weer een beroep op de vrouw en dochter van den jubilaris, die hem al te veel moeten af staan aan de Vereeniging. Tenslotte memoreert de heer Roetman het feit, dat vele oud-redders, ook dank zij Van Dok's werk voor een ondersteuning op hun ouden dag in aanmerking zijn gekomen en spreekt hij de hoop uit, dat hij ditzelfde voor nog vele niet gesteunde redders zal weten te verkrijgen. Bestuur en leden van ,,M., V., Z." wilden echter hun warme genegenheid voor hun praeses ook verstoffelijken. De koppen werden bij elkaar gestoken en beraadslaagd wat te geven. Na rijp beraad besloot men tot: een fiets. Het vehikel, waar de voorzitter thans op rijdt, is „een brakkie" en dus meent men Van Dok met een fonkelnieuw en van alles voor zien rijwiel datgene gegeven te hebben, wat hij 't beste op z'n tallooze tochten door de stad kan gebruiken. Van Dok is ontroerd als het blinkend rijwiel van achter de coulissen gedragen wordt, en niet minder moeder Van Dok, als men haar beloont voor de vele stille uren thuis doorgebracht als haar 50 op stap was, met een bouquet bloemen. Van Dok, dan zelf 't woord nemend, zegt vereerd te zijn over de tot hem gesproken woorden. Hij heeft tot voor 12 dagen niets geweten van deze jubileum-viering, maar nu het zoover is, is hij dankbaar zoo vele jaren voor de Vereeniging te hebben mogen arbei den. Na gewezen te hebben op de vele up en de niet minder talrijke downs in die pe riode, en als zijn onwrikbare meening te ken nen gegeven te hebben, dat er nooit en te nimmer „politiek" in „M., V., Z." zal komen, belooft hij, zoolang hem dat mogelijk is, de belangen voor de oud-redders te blijven be hartigen. Voor het cadeau van een Vereeni ging bedankt hij allen uit den grond van zijn hart. De Burgemeester: Met zeer vriendelijke woorden schildert vervolgens de burgemeester de verdiensten Jan van Dok. Deze Jan van Dok, aldus spr., is iemand, die voor zijn Vereeniging onmis baar is. Groot en velerlei zijn zijn verdiensten voor „M., V., Z." En speciaal die verdiensten, die men doorgaans niet opmerkt. 30 Jaar lang behartigde gij de belangen van hen, die die belangen aan U toever trouwd hadden, aldus de burgemeester, en ge hebt ze goed behartigd. Ge moest er echter lang en hard voor werken en daarvoor is men U dank en erkentelijk heid verschuldigd. Den redders komt een gemakkelijken ouden dag toe en dat een deel van hen deze thans bezit is ook mede door Uw toedoen en werk. Er is een kentering ten goede gekomen voor die garde, maar nog veel moet, en zal, ver beterd worden. Gij zijt een hard werker geweest, Van Dok: ge waart de spil als er, waar en voor wien dan ook. iets te organiseeren viel; was het de jaarlijksche auto-tocht, de idem-feestavond, voor de actie der ondersteuningen of bij de begrafenissen en jubilea. Altijd was U nummer één. Welnu, daarvoor is het Gemeentebestuur U erkentelijk en stelt het op prijs U als stof- felijk blijk van die waardeering een vruchten- mand aan te bieden. (Applaus). De burgemeester besluit zijn woorden als volgt: Jan van Dok is iemand, die het goede met viyt beoefent en die helpt, waar hjj helpen kan. Hij is een burger, die waard is geëerd te worden. Het is voor m|j persoonlek een eer U dit te mogen zeggen. Een 30-jarig jubileum is een ju bileum van een langen tijd. Maar we hopen op dit moment op een volgend jubileum De in Haarlem wonende, maar in hart en nieren Nieuwedieper zijnde Coen Bot, prijst eveneens het vele werk van zijn vriend en voormalig mede-bestuurslid. Hij leest daarbij eveneens voor een op Grunwaldiaansche wijze gesteld schrijven van den Juttervriend Levy Grunwald. De heer De Jong, hoofd der Kustwacht te Huisduinen en Callantsoog, verschijnt even eens ten tooneele. Namens de aanwezige red ders van Callantsoog en Groote Keeten wijdt hij waardeerende woorden aan Van Dok en overhandigt hem namens die redders een kist sigaren. Als dan Wiesje Rovo nog een Jan-vanDok- ode gezongen heeft, .wordt het officieele ge deelte van den avond besloten. Wat het overige deel van dit feest betreft zullen wij kort zijn. Er was een cabaret-pro gramma, verzorgd door Wiesje Rovo, Max van Laarhoven en den clown Joop Theunis (die tevens een goed muzikant bleek te zijn), dat gezien den bijval wel in den smaak viel. Een enkele maal vonden wij de keuze der nummers echter wel wat dubieus. Een woord van waar deering moge hier niet onthouden worden aan den begeleidenden pianist, den heer J. Dol, die 1'improviste accompagneerde en zich van die taak op vaardige wijze kweet. Tot... 4 uur bleef men bijeen. Zoowel de verloting als 't bal waren een succes en menig zeeridder zal nog langen tijd met genoegen aan dit feest, ter eere van Jein van Dok terugdenken. Eerst was er niets dan de zon en de baan. De zon, die van de baan een doffe zilver-witte spiegel maakte, een stuk glanzend staal tus- schen de groene wallen van het fort. Er was bijna geen wind. Eerst kwam toen een geel-bruine tafel, daar na arriveerde een bakbeest van een mand, ver volgens de Commissie en tenslotte de rijders. Dat waren de werkloozen. Ze hadden er zich kennelijk op ingesteld. Er waren geen zware jassen, geen lastig wijde broeken; de schaatsen waren 's morgens extra nagezien en er was er geen onder die 60 deel nemers, die niet in z'n hart besloten was óf een zak brand, óf een konijn, annex ham te annexeeren. l Deze werkloozen-kamp stond in het teeken der gemoedelijkheid. Er was wel een organi satie-commissie, maar ze deden het zonder groene of roode rozetten op hun borst. Men had zich niet dagen van tevoren behoeven op te geven, maar dat kon eventueel nog 1 minuut voor den aanvang. Er werden ook geen moei lijke combinaties gemaakt. Nummer 1 reed tegen nummer 60 en nummer 2 tegen 59. Bim- ple comme bonjouren niemand die één woord critiek leverde. Trouwens wie interes seerde zich voor organisatie. Het konijnde worstdaar ging het om! Zoo stonden daar 60 werkloozen op een kluitje. Het ijs kraakte er van en het fort- grachtelijke water welde en sputterde op in de wakken bij de start- en finish-palen. Toen kwam ér een meneer met een fluitje en een andere met een roode vlag en even later was deze strijd aangevangen. Langs het lijntje stond een jongen met paarse wangen en een „loopende" neus. Die jongen zei: ,#e rijje as dieve" en hij had het bij het rechte eind. Ze reden als „dieven", die blauw-g et ruide, bont-gebroekte, plat-gepette en kromgebogen Nieuwediepers. Twee bij twee werd gestart en wélk een bravour werd daar tusschen start en finish te aanschouwen ge geven.' Daar vlogen ze heenmet de bretels kruiselings over de blauwe truien, de lijven 90 graden gebogen, met molewiekende armen en grotesk-zwaaiende beenen. De een reed op kou sen, de ander op „ouwe kissies" en de derde op lage schoenen. Maar hoe ze ook reden, ze reden allemaal hard en sommigen als pijlen uit een boog. Want voor ieder was daar het lokkend ge heimenis van de mand; daarin wist- men de konijnen de hammende kazen en de worsten Er waren er bij van 6 kruisjes.' Er was er een, die de medaille der 11-stedentocht onder z'n trui droeg en er waren er ook die „het-zoo- maar-even-probeerden". Waaruit volgt, dat het een verbeten strijd werd en de toekenning voor den hoofdprijs een vraagteeken tot het eind toe. Iedereen had het dien middag op de baan tusschen de groene fortwallen naar z'n zin. De rijders om de prijzen, omdat er zooveel prij zen waren. De commissie, omdat alles zoo ge smeerd liep en het publiek, dat waar voor z'n geld kreeg. Dick de Leeuw goochelde alle schlagers der laatste 12 maanden, inclusief het „soldaten- repertoir" uit z'n harmonica en werd goed be dacht. De politie was aanwezig, maar had het evenmin zwaar. En toen om half 4 het einde van dit sportief gebeuren daar was, vond ieder een dat eigenlijk jammer, met uitzondering van de prijswinnaars, die hun buit, na heeten strijd, veilig gesteld wisten. En toen toen klommen we op den berm van den weg. Mét de tafelde „administra tie" en de mand. Dick de Leeuw pleegde fanfares, de win naars stonden vooraan en er gingen hoera-tjes op voor allen die dezen genoegelijken ijs-strijd hadden helpen slagen. Daar waren konijnen en volvette Edammertjesen pikante ham metjes en smeuige worsten. En ze gingen uit de mand en in de handen over der win naars, die er mee in hun sas waren en zeiden: Merci", of „hij is voor de bakker", of „pik in", of „da's meegenomen". Zoo gingen ze heen: een kleine 60 werkloo zen, waarvan een deel bekaasd, beworst en be- brandstoft. Ze zullen er niet beter en rijker door worden van die prijzen, maar daar ging het ook niet om. Het was alleen te doen om hen, die het in onze stad niet zoo gemakkelijk heb ben, wat vertier te schenken en een deel ervan een extratje voor thuis. En daar meenen wij in geslaagd te zijn! Hetgeen een goede voldoening is voor hen, die dezen vreedzamen strijd op touw zetten. Heel Den Helder kent Jan van Dok: iederen dag ziet men hem rijden op z'n fiets, die eigenlijk geen fiets meer was, doch zooals de heer Roetman Zaterdag avond terecht opmerkte, een „brakkie". Dus besloot het bestuur van de garde een fiets te koopen. Helaas met de financiën was het benard gesteld, zoo dat men met loode schreden naar den heer E. N. Heyligenberg toog, „om eens te gaan praten Welnu, er viel met den heer E. N. H. te praten, en zoo kreeg Jan van Dok zijn fiets, ondanks de magere kas. De heer Heyligenberg schreef er een brief bij, die tegelijk met de Gazelle werd overhandigd. Daarin staat: Bij deze fiets bieden wjj de volgende service aan: 1 Jaar garantie tot en met 8 Januari. Tevens gratis onderhoud ge durende 3 jaar. Het rijwiel kan 6 maal per jaar bij ons gebracht worden, waar bij het geheel gratis nagezien en schoon gemaakt wordt. Alzoo: een Gazellemèt toe- behooren

Heldersche Courant | 1940 | | pagina 5