PUROL Het juiste moment l InlEILIDE^SCInli SOOIiMmr J&zelicA nUuuM YlLwwJ Ukk Mobilisaiie-flitsen Boekbespreking wit 1lifdt Vreugde van Januari Aan onze adve\teeide\b Advertentiën Openbare Leeszaal Ijsvermaak Begrafenis F.J.K* Heringa Burgerlijke Stand IJsnieuws Geen ongemotiveerde autoritten Wedstrijd voor militairen van de Fröbelschool Bij dejaarwisseling overweegt men NUTSSPAARBANK Officieele mededeeling Bekendmaking De Leeszaal werd gedurende de maand De cember bezocht door 1861 mannen en 86 vrouwen, totaal: 1947 bezoekers. Uitgeleend werden: 2314 romans, 1523 studiewerken en 1577 kinderboeken, totaal: 5414 boeken. Lijst van nieuwe aanwinsten Januari 1940. Romans. BoudierBakker. Ina: Aan den grooten weg. Field, Rachel: Dit alles en ook nog de hemeL Havank: Hoofden op hol. Kramer. Diet: Onrustig is ons hart. Orczy, Baronesse De roode Pimpernel als redder. Renn, L.Hoe het begon... Reling. Josine: Het vreemde vaderland. Smeding, Alie van Wyhe: Grillige schaduwen. Studiewerken Blauwboek, Het Engelsche. Boerhaave Beek man, W.: Van oerwoud tot interieur. Diejen, D. P. van, Sc A. G. C. Trestorff: Ankerwikke len. Evers, J. W.. 4 H. G. J. Kamps: Construc tieleer voor meubelmakers. Montaigne, (M. E. de): De levende gedachten van Montaigne. Pyttersen: Nederlandsche staatsalmanak voor iedereen. 1940. Schelven. T. van: Waar moet ik het zoeken? Vries. Lien de: Langs Neder lands folklore en sagen. Werner, K.: Inrich ting en onderhoud van kamer-aquaria. Geschenken BoyEd. Ida: Vor der Ehe. Cohen, J.: De moord in het dennebosch. Queux, W. Ie: Het geheim van Staats-hoeve. geeft ruwe huid verzacht - geneest Vertrokken personen P. M. van der Spaan, slagerknecht, naar Anna Paulowna,, Molenvaart 54. E. M. Stell- mann, dienstbode, naar Hindeloopen, C 43. A. Verver, bloemist, naar Limmen, Paagen- laan 17. M. H. C. Beinke en echtg. naar Ham burg, Dl. G. E. E. R. T. Boortman, kellner, naar Den Haag, My terstraat 35. W. J. van Doorn, magazijnknecht R.W., naar Amsterdam Spaarndammerdijk 137. Wed. J. J. Dijkstra Bottema, naar Leeuwarden, Pr. Hendrikstr. 13-15, inw. G. M. de Groot, naar Texel, Post weg E 58. J. A. Hoed, 1.1. vliegtmr. K.M., naar Alkmaar, Scharloo lb. H. Lamme, sergt. vlie ger, naar Soerabaja. S. Loup, matr. K.M., naar Soerabaja. W. J. Revermann, 1.1. stuur man, naar Soerabaja. C. O. E. Gildemeijer, kin dergeleidster, naar Zijpe, M 72a. H. Kolff, luit. t. zee, naar Nwr. Amstel, Mr. Sixlaan 25. L. Kuipers, dienstbode, naar Zutphen, Dierenstr. 17. A. Ras, dienstbode, naar Wonseradeel, Kornwerderzand, Sluisweg 5. L. G. A. M. van Swelm, kok, Nijmegen. K. F. Meij, matr. K.M., Amsterdam, Mar. Kazerne. J. S. Rosseboom, stoker K.M., naar A'dam, Kazerne, Gr. Katten- b.str. 19. B. D. H. Tortlke en echtg., adj. tor- pedomr., naar O. W. Souburg, Nw. Vlis- singscheweg 381. J. van Zoonen, smid-monteur, naar Alkmaar, Bisschop Bottemanstr. 38. J. Koole en kind, naar A'dam, woonark Corn. Douweskanaal, (Asd. 460). A. M. A. Korting, verpleegster, naar A'dam, J. J. Cramerpl. 14'.. A. Krab, stoker K.M., naar A'dam Mar. Kaz. Wed. H. van BoschVeenstra, naar Assen, Julianastr. 24. H. van der Velde en echtg., tee kenaar, naar Den Haag, Corn. v. d. Letjstr. 181. K. Dobber, chauffeur, naar Avereest, Rijks- asyl voor psychopaten. B. van HeseHuijgen en kinderen, naar Dordt, Voorstr. 24. M. B. Jansen, stoker K.M., naar A'dam Mar. Kazer ne. A. A. Ploeg en echtg., winkelbediende, naar Hilversum, Hilvertsweg 86. W. Eren, naar Amsterdam, Buitendommerstr. 9hs.. W. H. Breedveld, sch.typ. bij de politie, naar Hilver sum, Vosmaerlaan. A. G. Ouwerkerk—-Brand jes, en gezin, naar Dordt, Krommedijkstraat 14 rood. A. Rietdeman, korp.-moteur, en echt- gen., naar Amsterdam, Celebesstraat 27 hs. R. G. Vrieling, cand.-commies, naar Den Haag, Rijswijkscheweg 319. Lena Margaretha van der Kleijn, naar Vlissingen, v. d. Spieghel- etraat 43. Louise Visman, naar Den Haag, Wassenaarscheweg 89. J. K. G. Möller, spoor- wegbeambt, en gezin, naar Oudewater, Sin gel D 18. J. Post, dienstbode, naar Lelden, Nieuwsteeg. H. Riemers, off. M.S.D. K.M., en gezin, naar Schiedam, Fr. Haverschmldtlaan 46. W. F. Enklaar, fotograaf, naar Almelo. D. Hellendoorn, naar Rotterdam, de la Ree straat 16 b. M. van Stee, matroos K.M., en gezin, naar Vlissingen, Dijkstraat 81. M. Verschiere, korp.-monteur K.M., naar Vlissin- gen, Noordstraat 49. E. S. Snijders, dienst bode, naar De Bildt, U., Gezichtslaan 162. H. J A. Hermans, smid, naar Maasbree, Gr. Steegstr. 33. H. G. van der Hoeven, stoker K.M., naar Amsterdam, Gr. Kattenb.str. 19. C. Wilms, matroos KM., en gezin, naar Wier den. Oudeweg. Johanna Klara Besseler, naar Enshcede, Faberstraat 31. F. Eelman—Mai- gret, naar Overveen, v. Brederodel. 54. E. Slangen, onderwijzeres, naar Maasbree, G 42. H. Tinge winkelbediende, Leeuwarden, Nieu we Stad 92. ARM GEBROKEN. Gistermiddag, bij de jjs-wedstrijden op het Heldersche Kanaal, kwam Mej. V. zoodanig op het ijs te vallen, dat zij haar linkerarm brak. Voor haar nam alzoo het ijsgenoegen een ontijdig einde. Uit het politie-rapport OP WEG NAAR ALKMAAR. Een persoon, van wie Justitia nog iets te goed had, werd aangehouden en voor het uit zitten van 10 dagen naar de Kaasstad over gebracht. VERKEERD BEZORGD. Aan het adres Herzogstraat 12 werd gis teren abusievelijk een nieuw jongensjasje be zorgd. Het kan aan dit adres teruggehaald worden. Tusschen 7 en 10. Tegen 2 personen werd proces opgemaakt terzake het rijden in de Spoorstraat op de fiets tusschen 2 en IQ uur 's avonds. Abonneert U NU op de Het goedkoopste, actueelste en meest gevarieerde dagblad in Noord-Holland Geeft U nog vandaag op! Een abonnement kost Vele oed-zeeofficieren aan de groeve. Onder groote belangstelling werd gisteren middag op de begraafplaats Oud Eik en Dui nen te 's-Gravenhage het stoffelijk overschot van den heer F. K. J. Heringa, oud-raadsadvi seur van het departement van Economische Zaken, ter aarde besteld. Onder de velen, die den overledene de laatste eer kwamen bewijzen, bevonden zich o.m. dr. H. M. Hirschfeld, directeur-generaal van Han del en Nijverheid, als vertegenwoordiger van den minister van Economische Zaken, talrijke oud-zeeofficieren en bekende figuren uit in- dustrieele kringen In de aula voerden enkele sprekers kort het woord. Als vriend sprak de heer Waller, oud- zeeofficier, directeur van de Superphosphaat- fabriek te Utrecht. Hij bracht in herinnering, dat de zoon van den overledene, die evenals zijn vader, zeeofficier is, hier ontbrak, daar hij zijn land in overzeesche gewesten dient. Spr. wees er op, hoe deze zoon wel de grootste vreugde in het leven van den overledene was. Het eigenlijke werk van den heer Heringa lag op zee. De zee was de band, die de oude vrien den bond; vijftig jaar lang is die band blijven voortbestaan. In al zijn functies is de heer Heringa een succes geweest en dat had men ook verwacht, aldus spr., die wees op de kracht, den onvermoeiden werklust en het rotsvaste Godsvertrouwen van den overledene. Een schoonzoon, de heer Hudig, sprak ver volgens eenige woorden, mede namens den af wezigen zoon. Tot slot las de heer C. V. A. Aarsse, refe rendaris ter Algemeene Rekenkamer, op ver zoek van den overledene een deel uit den Bijbel voor. Aan de groeve dankte een familielid voor de belangstelling. GEBOREN: Hessel, z.v. T. van Eerde en E. Romkes. Jan Marten. z.v. J. ten Napel en H. G. S. de Vries. Frans, z.v. H. Post en J. de Wit. Frederik, z.v. M. Post en S. Post. Gerda, d.v. I. van Veen en M. Kok. OVERLEDEN: S. van den Berg, oud 61 jaren, echtgeno van J. Bakker. De IJsclub te Oost, die eerst een baan had in Eierland op het Kil aldaar, heeft thans haar baan weer verlegd naar de Putte in het Noo:den, die gelegen is bij den molen aldaar. Het ijs is daar prachtig en meer aangelegd voor de schaatsenrijders van Oost en omge ving. Gisteravond kon zelfs tot electrische verlichting worden overgegaan, en werd er bij kunstlicht nog menig baantje gemaAt. De verlichting was aangelegd door den heer Jn. Dros van Oosterend. Dinsdagmiddag heeft het bestuur van de IJsclub Oost de aardige attentie gehad, alle schoolkinderen, zoowel van de bijzondere als de Openbare school te Oosterend te tractee- fen op chocolade en gevulde koeken. Het be stuur was van meening, dat het hierdoor meer alle kinderen bereikte, dan door het houden van een wedstrijd, waaraan ten slotte toch niet alle kinderen kunnen meedoen. Het spreekt vanzelf, dat de tractatie dankbaar werd aanvaard. Te Den Burg op de ijsbaan „de Illemert" was het by het fraaie winterweder van gis terenavond, gezellig druk. Het muziekcorps van de militairen verhoogde de gezelligheid dooor het geven van enkele muzieknummer- tjes op de heeriyk luw gelegen baan. IJSHINDER VOOR DE T.E.S.O. Met de bootverbinding TexelNieuwediep, begint men thans eenige hinder te ondervin den van de aanhoudende vorst en den Oosten wind, althans gisterenmiddag is de middag boot (vertrek 12.30 uit Den Helder) niet aan gekomen. Hedenochtend te 10 uur vertrok de laatste boot uit Den Helder. Daarna vaart de dienst niet meer. Een misverstand. Ha, ha. ha Ik ben om de dooie dood niet bang. Komt er maar is uut mien baosie, dan za'k oe wel is effe een klapzoene verkoopen. noe, Ja'j 't hier en daor gundert niet weer kunt vinden. Hé, ouwe jongen, wat zit je daor noe uut te spoken in die griebus. Halé Boris, ik heb 'n opdracht. Een opdracht? Jao, ik mot veur de sergeant de ,,haon van karbijn" haolen, noe, en dat beest zit hier in dit hok, haor hie het 't nog al under zien vlarken zitten, want hie wil zich maor zoo neet laoten griepen. As ik die haon was Tom, vloog ik joe in joen snoete. Wat zeg ie mien daor noe Boris, mot je me weer hebben? Welnee ouwe lobbes, maor dan zol ik oe toch zoo is óver de snoete krabben, dat die pik laog die er op zit er full speed af was. Hol noe joen gemak Boris en neem een loopie met joen zuster, maor neet met mien. Ha... ha... ik kiek wel link uut Tom, maor alla um is op dat malle beest terug te kom men, wat mot de sergeant daor noe eigenlijk mit beginnen? Jao man al slao le mien dood, dan kan 'k 't oe nog niet zeggen, maor ik heb de op dracht dat ding te vangen, noe en daor bin ik noe al een uur zo ongeveer mee bezig. Help mien maor liever is een handje. - Nou weet ie wat Tom, ie kroepen van disse kante in 't hok en ik van de gunde kante en dan drieven wie hem op naor de midden, dan fladert dat kreng joe zo in de ermen. O. K. Boris. Langzaam an kroepen Tom. Jao Boris, één... twee... Pats... kukel de kukel... kuu... Stil, ouwe menschenwekker, noe bin ie d'r bie en mot je in de pan, dan hebben we ten minste met de karsemisse nog wat an je. Kom op Boris, noe motten we maor terug gaon en dat beest an de sergeant överhandi- gen. Jao, maar Tom, hoe kom ie noe met dat beest over de straote, zonder dat ze oe er niet zeen? Wat jong, dan stop ik hem onder mien jasje met de pooten under mien riem, jao, dat mot dan wel zo, anders zol-e-mien ook nog krabben. Tusschen twee kleine haokske'a Boris, ze paft zo 's avonds neet meer zoo hè, in de luchte. Waor zol um dat dat in liggen, Boris? Noe ik denke, dat ze een vlugschrifie hebt-e-krègen dat ze op motten passen veur diverse kaolheufdige en niet kaolheufdige olden van daogen en veur die jonge deerns die direct bie die eerste paf, altied de straot op rennen um te kieken wat er gebeurt en dan d'r lui parapluie vèrgèten Jao, Boris ie hebben geliek, 't was ook weer veul te gevaorük zoo buuten te gaon staon. Maor wach is man, doar kump de sergeant an. Allemachie's wat kiekt die kwaod, zol er weer wat an 't handje wèzen op 't fort? Zoo, zoo, is manheer daar! Jawel, sergeant. Waar heb je gezeten al dien tyd kerel! Wel sergeant, ik heb mien van de mien opgedraogen opdracht gekweten. Wat opdracht...? Nou sergeant, ik mos toch de haon van meheer Karbyn haolen, noe en hier is dat loeder. Meteen trok Tom de groote haan van onder zyn jasje vandaan en zwaaide er als een luid ruchtige Indiaan mee in de rondte. Wwwwat... is dat? Dat is de haon sergeant. Och lieve schepsels, maar ik had je gezegd, dat je de haan van je karabyn even moest pakken! HéWat blief sergeant?? De haan van je karabyn!!!! Nou besjoer Boris, tot óver twee wéken. Wat noe dan Tom? Wel ik gao een poosie naor zoo'n klein hokske toe, naodenken óver de onderdeelen van mien „haonenkarabyn"! DICK. Mr. B. M. Telders: Nederlands Onzijdigheid. Grondslagen en Gevolgen ('s Gravenhage, Mar tin us Nyhoff, 1939, prys 0.80). Het kost U géén vollen avond om dit be toog geheel uit te lezen, maar hetzy U ver zekerd: de inhoud van deze 74 bladzyden zal U heel wat langer bybiyven. In dit dóór en dóór helder en objectief ge schrift van prof. T,elders was niet anders te wachten wordt ons op een geheel eigen wyze onze onzydigheid, als ik dat zoo mag uitdrukken, „geconstrueerd". Na een weerlegging van de verwyten over onze, die kortelings door enkele Fransche schrijvers werden opgeworpen, komt prof. Tel- ders tot zyn stelling, dat onzydigheid in Europeesche conflicten, niet alleen Nederlands recht, maar ook Nederlands hoogste plicht is, hetgeen hy voornamelijk geschiedkundig moti veert, zoowel voor het ryk in Europa bezien als voor de overzeesche Gewesten. Schr. ziet dus deze neutraliteit als de vervulling van onze taak als „trustee". In een volgende afdeeling bespreekt prof. Telders onze neutraliteitsproclamatie van 1939 om te eindigen met een hoofdstuk over den handelsoorlog en de neutralen. Druk en afwerking: zooals men het van den Uitgever gewend is. Er ligt kracht in Prof Telders geschrift en kracht moeten wij bezitten in onze dagen. Om met een citaat van Georges Duhamel over Holland te besluiten: Misschien zal het ook moeten üjden. Het zal nooit ondergaan. Het kan niet verdwijnen. Wy', die het liefhebben, wy zijn daar zeker van en wy roepen het luide A. Mr. B. In Aanbonw. Voor K. Lekkerkerker verscheen by de uit gevers Mij. Leopold een bundeltje werk van jongeren, getiteld „In aanbouw". Het betreft hier een uitgave van werk, dat voorheen nog niet gepubliceerd werd. Alle gedichten en proza-bgdragen dateeren van ongeveer het laatste decennium. Verscheidene malen treft men zeer goede by dragen aan, terwyi men bij anderen inderdaad merkt, dat het werk ,,in aanbouw" is. Nog niet afgemaakt dus. Een sympathieke poging om een aantal jonge poëten en prozaïsten de zoo noodige publiciteit te geven. Een sympathieke, en zeker ge slaagde, poging. Dit boek is voortreffeiy'k geschreven, zoo dat wij het zonder voorbehoud onze lezers kunnen aanbevelen. Men zal er eenige byzon- der aangename uren mee doormaken, terwyi de smaak, die achterbiyft, naar meer zal zyn. De uitvoering maakt, zooals men dat trou wens van deze uitgevery gewend is, een by- werd. Verspilling van benzine, banden, olie, enz. is in dézen tijd in strijd met het lands belang Wij rekenen op uw medewerking: géén plezier tochtjes per auto of motor, geen haastbestellingen aan uw winkelier, kortom: Lentestemming. BTerwyl ik het binnenplein van de kazerne oversteek, kqk ik nadenkend naar de smelten de sneeuw op de daken en naar de lekkende gooten, naar de spreeuwen, die vleugelslaand op de antenne van een radio zitten te kwette- en en naar de musschen, die vooral in koor utten te sjilpen. De zon staat weliswaar heel aag aan den hemel en werpt lange schadu wen, maar toch ïykt het of ze al eenigt warmte geeft. Ik begin werkelyk in 'n vroo lijke lentestemming te komen! Bescheiden voorboden Als we even later met de compagnie uit rukken en langs het park komen, dan zijn er nog meer van die kleine, o zoo kleine klei nigheden ,waar je wel echt naar moet zoe ken om ze te vinden, maar die toch schrikt U niet alweer wyzen op het feit, dat de dagen lengen, al lengen ze 'n bedroefd beetje, om met de Friezen te spreken „een hanetreê", en dat de levenwekkende zon weer terug gaat keeren, dat de zonnewende weer een feit is! Op de grintpaden van het park nemen de musschen in massa zandbaden, anderen zit ten gezellig in 't zonnetje in de lage heester rondom te sjilpen en een paar doen gek, zoo als musschen dat plegen te doen by tyden. Ze plukharen om een enkel onverschillig vrouwtje, in een warrende bende van kleine schreeuwende, bruine duiveltjes gaat het er achter aan, plukharen en schelden sjielp- sjielp-sjielp!, dat hooren en zien je zoowat vergaat, de heele kluit valt plukharend op den grond, maar daar gaat het spektakel voort. En intusschen geven de musschen uit de gansche omgeving van een tak. een dak goot, een schoorsteen gratis en franco hun raadgevingen, instructies en verwenschlngen aan de strijdende partyen. Een montere, vlugge koolmees in de iepen zaagt, onder z'n buitelingen door de takken door, z'n helder en hoog „dekke-tie, dekke- tie!" en de stemminge pimpelmeesjes fluiste ren met heel yie, glashelder-doorzichtige ge luidjes in den zonnig-stillen namiddag. Maar het zal nog wel even duren voor de zang- hjster, wiens prachtig gespikkelde licht gekleurde borst daar zooeven te zien was on der de heesters boven het bruine, klefplak- kende gevallen blad, zyn juichende lentezang zal laten hooren. De spreeuwen. De spreeuwen vullen den dag met hun zang, die glanzende protters, met paars-groen glanzende veeren en wiebel-slaande wiekjes en trillende keelveertjes. Ze roffelen en zwa telen en steken aan één stuk door 'n vuur werk van vuurpyltjes af. „Tsjieuw" en lang- uithalend „Pjuit!" En er tusschendoor geven ze nog een extra voorstelling, door een num mertje imitatiewerk weg te geven waar Je soms van opkykt. Geluiden van wulp en kie vit, maar ook van 'n piepende pompzwengel en 'n knarsende deur. 't Is 'n genoegen zoo'n imiteerende protter eens goed te beluisteren! Buiten de stad. We zijn buiten de stad gekomen en er is rust gecommandeerd, dus zingen we. Het davert: „Eenmaal in de veertien dagen, gaan we schieten op een schyf: Als je de schutters aan ziet komen, kryg je de stuipen op je lyf!" Van schrik gaan de kokmeeuwtjes, die rus tig met den kop in den wind, op 't rimpel- looze kanaal lagen, op de wiek en meteen zie ik alweer 'n ander klein teeken van lente nadering! Bij hen komt het bruiloftskleed al door! De één heeft pas 'n klein zwart vlekje achter het oog, de volgende heeft 'n bandje, de derde zelfs al een koptelefoontje, en wel licht ontdekt u, als u er op let, al 'n opti- misteling van 't zuiverste water erby, die al 'n heele chocoladebruine kop heeft! Maar Ik wil u met m'n optimistisch geschryf allerminst in de waan brengen, dat de lente morgen al voor de deur staat. Het ergste moet nog komen, overeenkomstig het volka- rympje: „Als de dagen lengen, begint de kou te strengen!". Als eerste het bonte kraaien- leger den aftocht maar heeft geblazen naar z'n Russische bosschen en de Siberische step pen. Maar dan staan langs wegen en dyken ook alweer de gouden zonnetjes van het klein hoefblad te stralen, dan bungelen de teere sneeuwklokjes op hun dunne steeltjes alweer op den kouden wind by de boerderyen, dan zingen de leeuweriken misschien alweer bo ven de ontwakende weiden, en de katten en katers 's nachts onder het raam van uw slaapkamer, niet voor u maar voor het man netje in de maan! j. k. S. Vanmiddag om 2 u. is er door het comité aan de Laan een wedstryd georganiseerd voor de militairen, liggende in de Fröbelschool aan de Laan. De wedstryd wordt gehouden op het ter rein op de Fortgracht, waar Zaterdag de wed stryd van de „Heldersche Courant" plaats had. V1SCHHANDEL IN NOOD. Ne Nederlandsche Bond van Kleinhandela ren in het Visch- en Haringbedryf heeft den ministers van Economische en Sociale Zaken telegrafisch ervan in kennis gesteld, dat de noodtoestand in den vischhandel, inzonderheid voor de vischwinkeliers en standplaatshouders, cata-.rophale vormen aanneemt. De organi satie verzocht den ministers dringend hulp te willen verleenen. Het hoofdbestuur vroeg hier over tevens een onderhoud met de ministers aan. Wy vestigen de aandacht van H.H. adverteerders op de aankondiging van hun „Opruiming". Toegestaan zijn de volgende aanduidingen: Jaariyksche Opruiming Halfjaariyksche Opruiming. Seizoen-Opruiming. Balans-Opruiming. Inventaris-Opruiming. J. H. GOES en T. KOCHX geven met blijdschap kennis van de geboorte van hun dochter THERESIA MARIA CORNELIA Den Helder, 10 Jan 1940. Ruyghweg 57. Heden overleed, na smar telijk lyden, onze jongste lieveling WILHELMUS REINIRUS MEIJER» in den jeugdigen leeftyd van 8 maanden. Den Helder, 9 Jan. 1940. Emmastraat 59. Zyn diep bedroefde Ouders: A. F. MEIJER. A. E. MEIJER— v. d. LINDEN. De ter-aarde-bestelling zal plaats hebben Vrijdag 12 Januari v.m. 11 uur, op de Alg. Begraafplaats te Huis duinen. Schout-by-Nacht en Mevrouw JOLLES—DE BRUYN zullen gaarne den 14en Januari a.s. en een tweetal nader aan te kondigen Zondagen van 15.00 tot 16.30 uur bezoeken ontvangen. Mevrouw JOLLES—DE BRUYN zal met ingang van 23 Januari a.s. den tweeden en vierden Dinsdag van iedere maand haar Jour houden van 15.30 tot 17.00 uur. H. G. MÖLLER, Opper-vliegtuigmaker, a/b s.s. „Slamat", t. a. 10-1-40. of men in het nieuwe jaar nieuwe regelingen zal treffen of bepaalde reeds eerder voorgenomen plan nen ten uitvoer zal bren gen, m.a.w. of men som mige dingen anders zal doenen natuurlyk beter! Mocht U van plan zijn, gelden voor een bepaald doel terzy te leggen, maak dan gebruik van een spaarbankboekje. Velen zijn U reeds voorgegaan. Herinnert U daarby, dat de ALHIER opgericht 1843, met haar byna 13000 spaarders reeds jaren lang burgerrecht kregen. heeft ver- De Burgemeester van Den Helder maakt bekend, dat met ingang van 10 Januari 1940 het zeegebied, omsloten door: 52 45,5 n 52 45,5 n 04 34 e 04 37,5 e 52 41,5 n 52 41,5 n 04 33 e 04 36,5 e tot nader bericht onveilig is voor de scheepvaart en de visschery. Den Helder, 11 Januari 1940,

Heldersche Courant | 1940 | | pagina 6