Huisduinen weer zwaar geteisterd door mijn-ontploffing Winterconcert Badhotel en -paviljoen een ruïne Mijn lag vlak voor het Paviljoen „Kunst aan het Volk Helders Fanfare corps Ruwe handen UROL. verzacht en geneest Meineedige Texelaars Aog steeds slechte wachtslieden Xe^cellcfi nieuwe Donderdag 18 Januari 1940 Tweede Blad Tal van particuliere woningen en villa's eveneens groote schade Dc heer Maas voor het Ambtenaren-Scheids gerecht Zeekrijgsraad Willemsoord Zweden en de Zweedsche huishouding Nog steeds twee bootdiensten Geen verduistering meer! Burgerlijke Stand van Den Helder Sneeuw-misère op Texel Temperatuur en Barometerstand Griep, Kou, Pijn. j^VeS Wederom heeft Huisduinen gisteravond Iaat de tol moeten betalen aan den oorlog, wederom is vlak voor het dorp een mijn tot explosie gekomen, die zoowel aan het badhotel en de villa's op den dijk als aan tallooze particuliere villa's en woningen groote schade berokkend heeft. Het Bad- hótel is onbewoonbaar geworden, terwijl eveneens weer in een aantal woningen deuren, ruiten en daken het ernstig moes ten ontgelden. Er is slechts één omstandigheid, die tot verheugenis stemt: het feit, dat ook b\j deze derde catastrophe niemand gewond werd, iets wat men, gezien de uitwerking der explosie als een groot wonder kan be schouwen. Vanmorgen in de vroegte reden wjj naar Jjuisduinen. Het deed uit de verte aan als een prent briefkaart: een sneeuwlandschap met daaruit- (Btekend de witte daken, het kerktorentje en [massief rood ernaast de vuurtoren. Boven den (toren en de daken de grijze sneeuwluchten met jiier en daar licht-gele plekken van de zon, die gr zich doorheen trachtte te worstelen. Bevolking verbitterd. Maar daar was geen vrede op Huisduinen. Paar was een verbitterde bevolking, die in en Jsij hun huizen hun ontevredenheid niet onder Stoelen en banken stak. Dit is de derde maal, dat een mijn vlak bij ontploft en zal de vierde jnaal geen slachtoffers onder de bewoners brengen Men rekent er op, dat er van Jioogerhand maatregelen genomen zullen wor den, op welke wijze dan ook. De uitwerking van deze ontploffing is ver bijsterend, zelfs voor de Huisduiners, die toch in dit opzicht al eenige ervaring hebben Opgedaan. Wij spraken een bewoner, die ons vertelde hoe ontzetten men geschrokken was. Pm kwart voor 12, men lag al te bed, don derde eensklaps een ontzettende knal over Jiet dorp, de huizen stonden te' trillen en schudden op hun plaats. Overal hoorde men tinkelend de ruiten neerkomen, overal schuur den en ratelden de dakpannen weer van de daken. Enkele fracties van een seconde voor de explosie, was een wit-rose lichtstraal Zichtbaar geweest. De ernstigste schade heeft het Badhotel weer moeten boeken. De gerant, de heer Duinker, ontving ons in het bouwsel, dat eens een smaakvol en vriendelijk paviljoen was, doch nu meer lijkt op een stal. Hjj was juist bezig met enkele voorwerpen op te ruimen, toen de ontploffing plaats vond. Eenige oogenblikken was iedereen verstomd van schrik, doch daarna ging men de schade opnemen. En deze toont ons de heer Duinker. Het is bedroevend, dit resultaat. Geen ruit bleef heel, de meeste sponningen van de ramen sloegen weg, de deuren werden ingedrukt en zelfs alle planken, die nog voor de ramen ge spijkerd waren in verband met de laatste explosie, waren als lucifers door den ont zaglijken luchtdruk weggeslagen. Wij loopen door de gangen: hier ruiten stuk, daar sijpelt het water langs de muren, en op Weer andere plaatsen hangt een deur scheef in haar scharnieren. Officieren van de landmacht Staan er wat troosteloos bij te kijken. Lampen hangen scheef aan het plafond, Scheuren in de muren en plafonds. Een ra- Vage, die volkomen is. Nog een kamer bewoonbaar. Alle kamers van het hotel, op één na, wer den zwaar beschadigd, en zijn niet meer voor bewoning, althans voorloopig, geschikt. Al leen kamer 24 is intact gebleven, zij het zon der water... Is de schade echter in het hotel groot, on beschrijfelijk is zij in het paviljoen, of beter gezegd, in datgene wat eens het paviljoen Was. De overblijfselen bestaan uit de nog ïechtstandige muren en een zwaar gehavend dak. Het plafond is op diverse plaatsen open gebarsten en de latten steken er uit. De ra- hien werden ingedrukt, de deur verwoest en het interieur demonstreert een troosteloos beeld van vernieling en verwoesting. Heden morgen hoorden wij dan ook reeds van ver schillende zijden de meening lanceeren, dat het niet mogelijk zal zijn, dit alles weer te herstellen, omdat men aanneemt, dat ook de fundaties het zwaar te verduren hebben ge had. Wij loopen naar den dijk. De zee is een grijs- Witte vlakte, golvend tot aan de horizon, Er boven een hemel met jagende sneeuwwolken. Een beeld van de opperste wintersche schoon heid. Maar onder aan den dijk, vlak bij de eerste trap die van het terras van het badhotel naar den dijk voert, gaat een diepe kuil. De sneeuw is er reeds weer overheen gestoven, maar het is zichtbaar gebleven. Hier was het, dat ten derde male Huisduinen's noodlot zich voltrok. Hier was het, dat een helsch werktuig van hel- sche machten tot ontploffing kwam en misère en wanhoop bracht in de harten van vreed zame burgers. Een paar Huisduiners staan op den dijk. Vertellen, dat door de politie de ankerketting der mijn is gevonden. Men heeft deze meege nomen als bewijsstuk naar Den Helder. We rijden het dorp in. Soldaten staan bij elkaar. Bespreken de sensatie, die op aller lippen is. Zij nemen het niet zoo zwaar op; hun cantines hebben het weliswaar zwaar te verduren gehad, maar ze rekenen er op, dat er wel iets op gevonden zal worden. Eén, een jonge kerel, vertelt hoe hij ge schrokken was van den klap. Het was of het huis boven me instortte, meneer, zegt hij. Ik rolde uit mijn bed en dacht, dat de wereld verging. Tjaaaaa... dat Huisduinen zullen we niet gauw vergeten. Enfin, meneer... er zit een voor deeltje aan vast. Ik zal naar moeder de vrouw schrijven dat ik maar ,,net-an" mageren Hein ontsnapt ben, dat geeft dan tenminste weer 'n kissie sigaren. Humor, zij het van ge mengde gevoelens, die ook nu nog de bewo ners van Huisduinen niet verlaten heeft. Maar ze is wrang We rjjden langs de villa's: overal hetzelfde beeld. Overal, in Villa Han, in Huize Willy, in de villa van den heer Kloos, kortom, in al die huizen die aan de zeezijde grenzen, heeft de mijn haar vernielend werk grondig verricht. Ruiten en daken, waar men ook ziet, zwaar gehavend. Witte dakspanten, al weer onder gesneeuwd, en doeken en planken voor de open ramen. De kerk heeft het eveneens ditmaal moeten ontgelden: verscheidene ruiten zagen wij in geslagen. Maar ook verderop, in de richting van het galgenveld, ontkwam men niet aan de catastrophe. Ook hier vernielde ruiten en deels ont-pande daken. De uitspanning Dennen heuvel van den heer Kreuger is er ditmaal goed afgekomen, dank zij haar ligging zoo ver het dorp in. Slechts een 6-tal ruiten werd in geslagen. Toch is de heer Kreuger hevig geschrok ken. Hij liet juist op het moment van de explosie iemand uit, en de luchtdruk was dusdanig, dat de man opgenomen werd en te gen de garage van Heeman geslingerd. Won der boven wonder kwam de man er goed af. Zoo zagen wij Huisduinen vanmorgen. Een dorp van huizen met kapot geslagen ruiten, met mishandelde daken. Iedere bewoner heeft bijkans z'n deel gehad, ieder heeft schade moeten boeken. Het sneeuwt als wij heengaan Geruischloos zijgen de groote vlokken naar beneden en zij bedekken veel van de verwoesting der huizen en villa's. Maar dat is een tijdelijke camouflage. Huisduiners staan voor hun huizen: ze zien er weinig opgewekt uit en hoe zou dit anders mogelijk zijn? Want de vreugde in hun hart over het feit, dat er geen persoonlijke ongevallen te betreuren zijn, wordt getemperd door de bange vraag: wanneer zal men de volgende explosie be leven Dat is de vraag, die voor ieder Huisdui- ner thans van klemmende actualiteit ge worden is. Het was een goede gedachte van de bestu ren van „Kunst aan het Volk" en „Helders Fanfare Corps" om een gecombineerde uitvoe ring te geven. De belangstelling voor zang en muziekuitvoeringen is in den lande even sterk gedaald als het kwik in den thermo meter in dezen tijd des jaars. Dank zij deze dubbele uitvoering was er een aandachtig auditorium in de zaal aanwezig. Met den zang werd het concert begonnen, een twaalftal koornummers sierden het pro gramma. Al deze nummers onder de loupe te nemen, zou te veel ruimte vergen, daarom zullen wij dit keer een samenvattend oordeel uitspreken. Het koor zong met overtuiging, vele keeren konden wij het sonore basgeluid bewonderen, ook de tenoren zongen vaak met helderen klank. Van de dames wonnen de alten het in de voordrachtskunst. Hoewel er eenige mooie sopranen in dit koor zijn, waren zij toch het zwakst van allen. In Palestrina's „Alma Re- demptoris" lieten de sopranen hun zangge- nooten even in den steek, dit was ook het geval bij het Oud-Nederlandlandsche Lied „lek arm schaepken". De tenoren hadden een zangrijke partij te vervullen in „Salve Regina" van Oberhöffer; in dit subliem-muzikale werkje toonden zij zich van hun besten kant. Kortom, het geheele koor recreëerde dit zoo rijk van harmonie en met een sterk geprononceerde melodie uitstekend. Goed was evepeens het „Kerstlied". Depe compositie in kerkelijken stijl heeft een ge dragen karakter, waar heel veel wijding van uitging. Tot slot kwamen er eenige werkjes van W. A. F. Mozart. Deze koortjes werden begeleid op den vleugel. Bij deze nummers kwamen de stemmen eerst pas goed los! Mozart's melo dieus karakter inspireerde de leden van ,,K. a. h. Volk". Het Vrouwenkoor begon met Lof der Wel dadigheid, gevolgd door Lof der Wijsheid. De solopartij werd gezongen door Mevr. Vla mingReuvers. Deze sopraan-zangeres be schikt over een helder en klaar geluid, hoewel uiterlijk nerveus, kon men aan haar voordracht .daarvan niets bespeuren. Vanwege den tijd, was de tekst niet afgedrukt in het programma; Ruwe huid. Schrale lippen Doos 30 en 60 ct. Bij Apothekers en Drogisten. In verband met de schorsing. Zooals men weet, werd eenigen tijd geleden van gemeentewege overgegaan tot schorsing van den heer Maas, uit diens functie op grond van art. 85 van het Ambtenaren Reglement. Uit zeer bevoegde bron komt ons thans ter oore, dat namens den heer Maas door diens advocaat, Mr. Dr. J. A. E. Buiskool, in appèl gegaan is tegen dit besluit en zal deze kwestie voor het Ambtenaren Scheidsgerecht in Den Helder in behandeling genomen worden. Dit zou vermoedelijk reeds volgende week geschieden. Dit appèl heeft uiteraard niets te ma ken met de zaak op zichzelf, waarvoor de heer Maas zal terechtstaan, doch handelt uitsluitend over de schorsing. dit ia de beste manier om te controleeren of de uitspraak der zangers en zangeressen te wenschen overlaat! Den inhoud van deze solo konden wij woord voor woord volgen. Met dit optreden heeft Mevr. Vlaming haar talenten van de beste zijde gedemonstreerd. De dirigent, de heer C. W. Rusting, had een zware taak. dezen avond! Hij is zeker van zijn partituur, dewelke hij goed in 't hoofd heeft. Jammer dat hij vaak mee-zingend den inzet aangeeft, dit werkt storend op executant en toehoorder. „Helders Fanfare Corps". Na de pauze was het woord aan de leden van „Helders Fanfare Corps". De dirigent, de heer De Hoogh, had hiermede geen lichte taak te vervullen. De ouverture „Tancrède" van Rossini werd met élan en overtuiging genomen, zouden wij kunnen zeggen. Dit meesterkwerk is uit stekend bewerkt voor fanfarecorps. Het rhythmisch element eischt de meeste aan dacht voor dirigent en corps; een klein beetje gejaagd werd dit vertolkt. De moei lijke solo door den bugle in het Allegro kwam zeer goed tot haar recht. Deze ouver ture heeft menige climax, dewelke onmiddel lijk wordt gevolgd door een pianissimo voor het geheele corps. Deze uitersten bleken voor de leden geen bezwaar op te leveren. Het slot: „Pi u Allegro" eischt een absolute be- heersching, dewelke door het accellerando nog wordt bemoeilijkt. „Milanesse" van Jos. Baumann vraagt voor vele solo-instrumenten bizondere aan dacht. De pistonnist zet het Allegro assai zeer beslist in, het volle corps beantwoordt zijn inzet even zeker. Daarna krijgen wij een samenspel tusschen bugle's en saxophone's eenerzijds, en baritons e"h tuba's anderzijds. De solisten toonden wat zij vermogen. Bari ton-solo, gevolgd door het motief der trom- bone's en bassen, die een prachtige voor dracht aan den dag legden, vormen een hoogtepunt in dit muzikale oeuvre. Ook de saxofoon was goed. Hij heeft een mooie voor dracht en een beheerscht rhythme. Nog een maal zetten de trombone's met bassen met het motief in, om met een overwinnend slot in prestissimo te besluiten. „Bouquet d'air choisis": Potpourri. Ook In dit werk krijgen alle solo-instrumenten ge legenheid hun kunnen en kennen te toonen. Zoowel de trombone- als de tuba-solo wer den hierin zeer goed vertolkt. De onmisbare achtergrond: trom en slagwerk, waren even eens op hun post. De heer De Hoogh en de zijnen kunnen op een goed winterconcert terugzien. Ter onderbreking der diverse nummers van het eerste gedeelte traden de heeren De Leeuw en W. Bruul op als duettisten; res pectievelijk accordeon en xylophoon bespe lend! Het enorme applaus bewees, hoe deze heeren met hun kunst in den smaak van het publiek vielen. Weggeloopen. De eerste zaak, die gistermiddag voor den Zeekrijgsraad Willemsoord in behandeling kwam, betrof den zeemilicien stoker olieman J. C. R„ terechtstaande wegens ongeoorloofde afwezigheid. De man diende te Hoek van Holland op een marine-schip en bleef op 4 November van het passagieren achter. Hij ging naar Rotterdam, zijn woonplaats, ten einde een bezoek te brengen aan zijn zieke vrouw. Dat was natuurlijk lang niet in orde. Het had op zijn weg gelegen zich eerst met zijn commandant in verbinding te stellen, hoewel het verlof naar alle waarschijnlijk-, heid niet toegestaan zou zijn. De Fiscaal, de officier van administratie der 1ste kl. Mr. D. B. A. Franken, was er ook al niet over te spreken. Weliswaar gaf deze toe, dat de man met een conflict rondliep, doch de oplossing daarvan had hij foutief ge regeld. Er zijn echter termen aanwezig voor een voorwaardelijke straf. De Fiscaal vordert dan een militaire detentie van 1 maand, met 1 jaar proeftijd. De verdediger, Mr. Dr. J. A. E. Buiskool uit Schagen, kon zich uit den aard der zaak met dit requisitoir vereenigen. Uitspraak: 2 weken gevangenisstraf. Plichtverzakende schildwacht. Nummer twee was de zeemilicien matroos 3e kl. L. D„ die op 4 December j.1. ergens in de duinen op Terschelling op wacht stond. Hij kreeg echter genoeg van het wachtloo- oen ging het schilderhuisje binnen, zette SS aldaar neder, plaatste zajn geweer naast zich en deed een oogje toe. In dien toestand werd hg door een zgner superieuren gesnapt. De President, Mr. Arn. Veldman, is weinig gesticht over een dergelijk wachtloopen en vraagt hoe verd. daartoe kon komen. Waar op deze zegt, dat het zulk slecht weer was. De Fiscaal wijst op den zeer verantwoorde lijken post, dien verd. te bewaken had en van welke bewaking hij niets terecht bracht. Daarbij viel het weer dien dag best mee. Hij vordert 1 maand militaire detentie. Pleiter, mr. J. Mulder, uit Den Helder, voert enkele verzachtende omstandigheden aan. De deur van het huisje was bijvoorbeeld gesloten gevonden, doch dit kwam door het feit, dat die deur uit zich zelf dichtviel. Voorts was verd. moe. Hij heeft namelijk veel last van zijn voeten. Mr. Mulder verzoekt zoo veel mogelijk clementie te willen be trachten. Uitspraak: Conform. Van wacht geloopen zeuntje. De volgende delinquent was H. N., zeemili cien-stoker 2e kl., die als zeuntje dienst deed op H. Ms. Wachtschip te Vlissingen. Op 19 November nam genoemd zeuntje de beenen. Hij liet zich op slinksche manier op een an ders naam afteekenen en ging een paar uur passagieren. Aan den Krijgsraad vertelt N., dat hij moeilijkheden had. Hij wilde eens alleen zijn om zijn gedachten te kunnen ver zamelen. Aan boord ging dat niet, want in die spannende dagen kwam iedereen met z'n zorgen zaniken bij het zeuntje Mr. Franken vordert 2 weken militaire detentie. Mr. Mulder, de verdediger, wijst er op, dat de man geen speciale wachtsverplichtingen had. Zijn conduitestaat is zeer behoorlijk en hij is een consciëntieus mensch. Hij zat te piekeren in die dagen over een geloofs- confliet, zoodat zijn ongeoorloofd passagieren niets te maken had met café-bezoek en der gelijke. Pleiter vraagt clementie. Uitspraak: Conform. Meineed-affaire. Eenigen tijd geleden is een zaak voor den Zeekrijgsraad behandeld, waarbij door een milicien zeer misplaatst opgetreden was ten opzichte van een sergeant-majoor der land macht. Deze zou namelijk gestompt en gesla gen hebben. Door enkele getuigen werden echter bij deze zaak getuigenissen afgelegd, welke de onschuld van verd. J. J. v. E. be oogden. Achteraf is thans gebleken, dat beide getuigenissen valsch waren en zoodoende stonden beide heeren, de zeemilicien-matroos 2e kl., J. P. en de zeemilicien-matroo3 2e kl. H. M., geboren Texelaars, wegens meineed terecht. De eerste erkent. Hem is verzocht zijn mond te houden en de zaken zoo voor te stellen, dat v. E. vrij uit zou gaan. Verd. had eqhter wel degelijk gezien, dat er gestompt was. Als verontschuldiging voert P. aan, dat hij den eed altijd meer als een formaliteit be schouwd had, iets wat hem thans zuur op breekt. De Fiscaal noemt dit alles gezagsmislei- ding, die streng gestraft dient te worden. Hier heeft de kameraadschap natuurlijk ook een hartig woordje meegesproken; men wilde elkander niet verraden. Daarbij is er in heel deze zaak geknoeid, niet in het minst door den sergeant-majoor, die een verre van goed voorbeeld gegeven heeft. Voor P. vraagt Mr. Franken dan een straf van 8 maanden, waar van 4 maanden voorwaardelijk met een proef tijd van 1 jaar, terwijl men den knaap zal plaatsen onder de zorg van de Protest. Chr. Recl. Vereeniging. Mr. Buiskool vindt zijn taak geen prettige. De grootste schuld rust echter op de schou ders van den sergeant-majoor. Pleiter gaat de omstandigheden na, waaronder de meineed gepleegd is en verzoekt de grootst mogelijke clementie. Voor den tweeden verd. vordert de Fis caal 8 maanden gevangenisstraf, eveneens met 4 maanden voorwaardelijk en een proef tijd van 1 jaar. Daarnaast contróle van de Roomsch-Katholieke Recl. Ver. Voor dezen verd. verzoekt Mr. Buiskool, in verband met de omstandigheid, dat hij zich niet bewust zou zijn geweest van het uit- deelen der stompen. Zijn meineed zou dus on bewust gepleegd zijn. In zijn repliek weerlegt de Fiscaal de gronden van deze zienswijze en persisteert bij zijn eisch. Uitspraak: Uitspraak eerste zaak: 6 mnd. gev. met aftrek, waarvan 2 mnd. onvoorw., 4 mnd. voorw. en een proeftijd van 2 jaar. Tweede zaak: idem. Wie 'swinters zomerwarmte wenscht door cokes of anthraciet Doet wijs als hij de brandstof stookt, die OKKE VISSER biedt Adres; Polderweg 34 - Telef. 228. De Nederlandsche vereeniging van Huis vrouwen houdt morgenavond een lezing met lichtbeelden in Musis Sacrum, waar mevrouw Jo Dekker zal spreken over Zweden en de Zweedsche huishouding. Ongetwijfeld voor onze huisvrouwen een interessant onderwerp. Zweden is een schoon land en de Zweedsche vrouw heeft veel overeenkomst met haar Hol- landsche zuster. Mevr. Dekker zal er zeker tal van aardige bizonderheden van kunnen vertellen. Ook niet-leden kunnen de vergadering be zoeken. Men zie de advertentie. Men deelt ons mede, dat zoowel vandaag als morgen slechts twee diensten worden onderhouden van en naar Texel, n.1. om 7.30 en om 10 uur. De Burgemeester verzoekt ons mede toe deelen, dat de verduistering opgehe ven is, zoodat van gisteren af de stads verlichting weer normaal brandt en men ook thuis geen voorzorgsmaatregelen meer heeft te nemen. VICE-ADMIRAAL H. FERWERDA. De onlangs gerepatrieerde oud-vlootvoogd van Nederlandsch-Indië, de vice-admiraal H. Ferwerda, is in de Roode Kruis-kliniek te 's-Gravenhage opgenomen tot het ondergaan van een rustkuur. van 17 Januari 1940. ONDERTROUWD: W. C. Benjert en A. M. Anspach. OVERLEDEN: S, Krijnen, (m.), 80 jaar; R. Schuppers—Looper, 59 jaar. Ook Texel heeft het volle pond gehad van de sneeuw-misère. Zoo raakte de auto van bakker Plaatsman van De Waal, op den Waalderweg nabij de Ruiterplaats, in een greppel naast den weg en het was eerst met zeer veel moeite en de hulp van vele handen, dat men het vehikel weer op den weg kreeg. Ook de bus van Reuvers moest sneeuw-tol be talen. Zij geraakte eveneens in den berm van den weg en kon daaruit slechts met moeite weggetrokken worden. Overigens had het verkeer op het eiland zeer veel last van de sneeuw, die zeer dik ge vallen was. Speciaal geldt dit voor den weg van De Waal naar Den Burg. Het zou onge twijfeld aanbeveling verdienen, indien men bij zwaren sneeuwval zooals die van gisteren hier een opruimingsploeg aan het werk zette. Oosterend ONDERHANDSCHE VERKOOP. De heer C. Witte Dz„ van Den Burg, heeft onderhandsch van den heer J. Trap te Oos terend gekocht een woonhuis, gelegen aan het Kerkplein no. 4 te Oosterend, waarin eerder een groentezaak was gevestigd. Het ligt in de bedoeling de galanteriezaak, waarin de zoon van den heer C. Witte woont, en die gelegen is in de Kerkstraat, te Oosterend, naar bovenstaand perceel over te plaatsen. BEGIN VAN BRAND. Gisternacht is in de woning van den heer S. Zijm in de Gasthuisstraat te Den Burg een be gin van brand ontstaan. Voor een oogenblik liet de brand zich ernstig aanzien, doch door snel ingrijpen wist men het vuur meester te worden. Er was nogal eenige schade, o.a. is een bed verbrand. De heer Z. bekwam bij het blusschen eenige brandwonden. Verzekering dekt de schade. BEEN GEBROKEN. Bij het slachten is in de slagerij van de Fa. Gebrs. Pereboom te Den Burg de heer Jb. van Heerwaarden Wz. zoodanig gevallen, dat hg een been heeft gebroken. Het been is door dr. Van Dommelen gezet. Alleen het onderbeen was gebroken. Barometerstand Den Helder: 760.5 Maximum temperatuur lucht: 1.6 Laagste temperatuur: 3.3 Wind: richting: Zuid, kracht: 1 Licht op4.49 altijd een poeder of cachet van Mgnhardt. Mijnhardt's Poeders per stuk 8 ct. Doos 45 ct. Cachets,genaamd „Mijnhardtjes".2st. lOct. Doos50ct. STOOMVAART 5HJ. NEDERLAND. Chr. Huijgens 17 Jan. v. Batavia. ROTTERDAMSCHE LLOVD. Kota Inten, u., pass. 16 Jan. Perim. JAVA—NEW-YORK LIJN. Weltevreden, 16 Jan. te Singapore. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Zaandam, 17 Jan. v. Rotterdam.

Heldersche Courant | 1940 | | pagina 5