SNEEUWVERMAAK IN ONS LAND. De .Holland" en de .IJssel van de reederij Koppe, die dagenlang in het ijs op het Usselmeer beklemd hebben gezeten, zijn door de ijsbrekers .Daniël en Wilhelmina Goedkoop uit hun benarde positie bevrijd en Zaterdag in veilige haven te Amsterdam aangekomen Zaterdagmorgen brak er brand uit in een perceel aan de Molengracht te Den Helder. De geheele bovenverdieping brandde uit H K. H. Prinses Juliana heeft Zaterdag in den Kon. Schouwburg te Den Haag de voorstellina biiaewoond die door de Haagsche afdeeling van het Nederlandsche Padvindstersgilde ten bate van het Finsche Roode Kruis wérd gegeven. De prinses was gekleed in padvindsterscostuum Ski-enthousiasten konden op den met sneeuw bedekten Donderberg bij Leersum naar hartelust genieten van hun geliefde sport en velen maakten hiervan een dankbaar gebruik Hoe druk het was op den vijver in het Haagsche Bosch, die geheel sneeuwvrij was gemaakt, zoodat vele bewoners var\ de Residentie Zondag van het ijs konden profiteeren Ook de Rijkswaterstaat is in de weer, om met bekwamen spoed de groote hoeveelheid sneeuw, die de laatsten dagen gevallen zijn, op te doen ruimen. Een sneeuwploeg aan het werk in de omgeving der Residentie Gedenk de dieren in dagen van bittere koude. Meeuwen voeren in het centrum van de Residentie Winter in Nederland. Men zou zich in de Zwitsersche Alpen kunnen wanen, wanneer de naam van het bekende gebouw te Overveen ons niet anders vertelde Een optimist met zomersche allures trok zich van de sneeuw niets aan en liet zich op het landelijk caté- terrasje een kop koffie serveeren

Heldersche Courant | 1940 | | pagina 4