Abonneert Uopdit blad NU I NU juttertj Een fyutteMje. JsMcetlch niejuwub Ingezonden is het tijd is het tijd Ruwe, pijnlijke lippen ONGEVALLEN- Maarten Smit Maarten Smit De A V R O -cabaret itocl revue AOVERIEEREN DOEI lEHKOOPEII OFFICIEELE MEDEDEELINGEN ZIJLSTRA IBVERTEERER OOEI VERKOOP El Meubels Betrekkingen Te huur Te koop Diversen «Hoe zien wij er uit Uitslag aanbesteding Geestelijke bijstand bij lucht aanvallen „Het is een schande" Wenscht U een Taxi? SANDERS E, Teelt van Tuinzaden Nu naar ZUIDSTRAAT WASCH-, GLANS- en STRIJK-Inr. W. G. MUNSTER. KINDER JURKEN vraagt flinke Winkelbediende aangeboden gevraagd aangeboden Opleiding matrozen en stokers in lnd.ë Burgerlijke Stand van Texel Perfect werk van „Tbe Harmony Kings" en goede dansen van „The Muriloffs". Het amusement neemt bij de meeste radio- omroepvereenigingen een zeer belangrijke plaats in. De „families" der luisteraars eischen amusement, 't zij in den vorm van muziek, hetzij in den vorm van cabaret of vocale uitingen. En zoo ls het te verklaren, dat verscheidene dezer omroepvereeniglngen zijn gaan beschik ken over „vermaaks-centrales", die minstens gelijkwaardig aan en soms zelfs beter zijn dan de vaste bespelers van de schouwburgen. En dit geldt zeer zeker voor de AVRO, wiens „bonte tremen" reeds lang vermaard werden, en waarmede men, zij het onder steeds wi3se- k lenden naam en samstelling, van stad tot stad en van dorp tot dorp trekt. Zaterdagavond stopte zoo'n AVRO-trein weer eens in Den Helder en een vrijwel geheel gevuld Casino is aanwezig geweest om het „personeel" van dezen non-stop-trein aan het werk te zien. Het was gerennommee-d personeel; wilt U namen...? Hier zijn ze: Juffrouw Snip en dito Snap, Gerard Walden, Hilde Alexander, Jean du Bela, „The Harmony Kings", „The Muri- loff-girls en AVRO's revue-orchest, onder lei ding van Pim de la Fuente. Zooals U ziet, uit sluitend artisten van naam, en wier reputatie In korten tijd weer Q II p rt I zacht en soepel door I U il U L uiteraard het groote auditorium zeer hooge verwachtingen deed koesteren. Deze verwach tingen werden extra gestimuleerd door AVRO's zilverharigen praeses, den heer De Clercq, die bij den aanvang beloofde, dat de lach-explosies een gevaarlyk karakter zouden aannemen en dat diegenen, die niet tegen der gelijke lachorkanen bestand waren, beter de den de zaal bijtijds te verlaten Bezien wy de prestaties dezer selecte caba ret-groep, dan is daar in de eerste plaats het byzonder geslaagde optreden van het interna tionaal vocaal neger-trio „The Harmony Kings". Wat dit trio voor het voetlicht bracht, was in zijn genre onverbeterlijk. „South of the Border" hoorden wij nimmer zóó suggestief, „Old black Joe" nooit zoo aangrijpend van realiteit en „Oh Jozef, Jozef" nooit zoo uit bundig geschakeerd en amusant. Daarnaast de vocale prestatie: welk een volume hebben deze „Harlems", welk een fantasie en tempo. Waar lijk, zoowel in de spirituals als jazz-songs mocht men iets uitzonderlijks beluisteren, zoo- dat het geen verwondering behoeft te wekken, dat dit trio het leeuwenaandeel van het succes te incasseeren kreeg en een ovationeel applaus mocht ontvangen. De dansen van „The Muriloff's" muntten enkele malen uit in goeden smaak en artisti citeit. Met name het nummer „romantiek uit de oude doos" was opvallend van originaliteit en kleur. Een ensembie dat ongetwijfeld tot de beste des lands gerekend mag worden, en waaraan wij een compliment niet mogen ont houden. Hilde Alexander zagen wij enkele malen in sketches: een bescheiden plaats, doch goed- vertolkt spel. Gerard Walden was, als vanouds, een vroo- lijk en geestig onderdeel van dit zoo gescha keerd programma; deze jonge medewerker zal zijn weg op de planken wel vinden. Jean du Bela bracht ons, als vanouds, ook In dezen „trein" het Italiaansche bel canto, en dat op alleszins te waardeeren wijze. Het lijkt ons overigens niet aanbevelenswaardig dezen tenor „nebenbei" als sketch-speler te laten op treden. Tenslotte stelt ook de illusie haar eischen. Men is öf zanger óf tooneelist; en dat laatste is du Bela zeker niet. En nu: het hoofdgerecht van deze cabaret spijskaart: Snip en Snap. Daar is gelachen. Vrijwel constant. De door den heer De Clercq beloofde salvo's kwamen er inderdaad, mitsgaders Bartje en Boudewijn. Het moet ons echter van 't hart, dat wij de creaties van de heeren Muyselaar en Walden wel eens pittiger en origineel er gezien hebben. De grappen waren niet altijd „nieuw", de liedjes niet zóó geestig als weleer en de vond sten niet zóó pakkend als weleer. Dit geldt in 't bijzonder bij „Boudewijn en Bartje"; het eens roemruchte „Poppedijntje" bleek zelfs niet één lachspier in beweging te kunnen bren gen. 't Kind heeft blijkbaar zichzelf overleefd. Maar... het was tenslotte een beschaafd op treden en... men lichte! Wij mogen dit verslag niet beëindigen alvo rens een eere-saluut gebracht te hebben aan de bijzondere fraaie décors van Joop Geesink en aan het orkest onder leiding van Pim de la Fuente en de opmerking te lanceeren, dat de finale „Nederland is paraat" niet die groot- schen indruk maakt als gewoonlijk bij deze AVRO-treinen het geval is: zij was o.i. lich telijk gezocht. Hedenavond nóg zoo'n trein. Gaat hem zien en lach Uw zorgen voor een paar uur weg. Het is een smakelijk cabaret-menu, dat ge, ondanks een enkelen minder goed gekruiden schotel, met smaak zult avoureeren. De minister van binnenlandsche zaken heeft tot de burgemeesters der gemeenten, gerang schikt in de eerste of tweede gevarenklasse voor de bescherming tegen luchtaanvallen een circulaire gericht van den volgenden inhoud: Naar verwacht mag worden, zullen de slacht offers van luchtaanvallen in vele gevallen het op prijs stellen geestelijken bijstand te ontvan gen. Wil deze bijstand nog tijdig verleend kun nen worden, dan is het noodig, dat de kerke lijke bedienaars onmiddellijk bericht ontvangen van de gevallen, waarin hun bijstand gewenscht wordt. Om deze aangelegenheid tot haar recht te doen komen, acht ik het van belang, dat reeds in vredestijd in overleg met de kerkbesturen ter plaatse een regeling wordt getroffen, welke in dit onderwerp voorziet. Ik moge u verzoeken daartoe het noodige te willen verrichten. De jeugd en de bewonderaars van een stad in sneeuw-kleedij kunnen tevreden zijn. Zaterdag avond laat begon het te sneeuwen en het is vrijwel zonder onderbreking blijven sneeuwen tot vannacht toe. Een enkele maal hield de vlokkenregen op, om echter aldra weder aan te vangen. En zoo werd het toch reeds min of meer witte Den Helder omgetooverd tot een com pleet witte stad met witte huizen, witte straten en witte tuinen. Zoodat het geen wonder was dat de jeugd met geen stok in huis te houden was en dit sneeuwfestijn uitgebuit heeft van 's morgens vroeg tot 's avonds toe. Overal werd gesleed, met sneeuwballen gegooid en ingewreven. Overal waar kluften en hellingen te vinden waren, was men aan het „bobben", en een en kele begaf zich zelfs nog op het ijs, waarop echter weinig plezier te beleven was in'verband met den zwaren sneeuwval. Er was echter toch een baan vrijgemaakt en wel die bij den Fortweg, waarover wij Zaterdag geschreven hebben. Het was jammer dat niet meer belangstellenden derwaarts gegaan zijn, want de schaatsenrijders hadden er hun hart kunnen ophalen. Wij vestigen er echter de aandacht op, dat ook vandaag deze baan schoongehouden wordt zoodat er uitstekend gereden kan worden. Voor lang niet iedereen beteekent dezen sneeuwval echter vreugde. En dat geldt zeer zeker voor hen die hun weik thans buitenshuis hebben. Voor de slagers, melkhandelaren, krui deniers, kortom voor iedereen die over straat moet. Want de sneeuw ligt zeer dik, en ieder voertuig, of het nu een auto, een bakfiets of een ander vehikel is, wordt voor dikwijls on overkomelijke moeilijkheden gezet. Voor deze categorie menschen is het te hopen, dat de sneeuw spoedig weer van de straten verdwenen zal zijn. Voor haar beteekent zij slechts misère en armoede. Vanmorgen zagen wij reeds tal van perso nen die zich aan den gewijzigden toestand aan gepast hadden. De eerste sleden, getrokken door een of twee paarden, suisden reeds bel lend voorbij. Alle paarden zijn op scherp ge steld, en menig melkhandelaar gaat van klant tot klant per „prik-slee". Ook de wandelaars wordt het niet gemakke lijk gemaakt: moeizaam ziet men hen sjok ken door de sneeuw-barrières, soms met door jutte zakken omzwachtelde beenen, of om huld met sokken of stukken krant. Ja, ja, we beleven een barre winter en uit niets blijkt nog, dat we aan het einde er van staan. Integendeel, de meer dan 10 graden vorst van hedenochtend zijn in dit opzicht een zeer veeg teeken (Bulten verantwoordelijkheid van de Redactia Niet geplaatste stukken worden niet oeruggezonden.) Mij.dieer de Redacteur, Ettelijke malen heeft men bovenstaande kun nen hooren over de wijze waarop van gemeen tewege maatregelen zijn getroffen ten opzich te van het eenigszins begaanbaar maken der straten in de afgeloopen week. En inderdaad is dat niet te sterk uitgedrukt, door al die men schen die van 's morgens tot 's avonds in de sneeuw ploeteren met hun handel. Men kan gerust zeggen, dat er van gemeen tewege geen enkele ernstige poging ge daan is om ook maar een beetje verlichting te geven in'deze sneeuw-misère. De wijze waarop men b.v. de binnenstad heeft bepekeld, is be lachelijk alsmede het beetje leuren met een sneeuwruimertje door een anderhalve straat. Als dit nu het heele resultaat is van onze gemoderniseerde stadsreiniging met zijn ge- heele motortractie, dan kunnen we gerust zeg gen, dat diegene die daar de lakens uitdeelt, totaal gespeend is van elk elementair begrip aangaande de stadsreiniging in wintertijd. Geen sterveling zal verlangen dat de straten schoon gehouden worden van sneeuw. Neen, het gaat om het bijtijds nemen van doeltreffen de systematische maatregelen. Hoogachtend, J. A. Steilberg, Oostslootstraat 31. Geachte Redactie. Wanneer men in een verwarmd vertrek rustig zijn courantje zit te lezen en daarbij zijn blik werpt op hen, die langs den weg hun brood moeten verdienen, ze ziet zwoegen met hun geladen vervoermiddel, door de dikke sneeuwlaag, dan rijst onwillekeurig de vraag: Kan dit niet anders? In de laatste Raadszit ting stelde de heer Boogaard zeer terecht de vraag: of het sneeuwopruimen niet wat actie ver kon geschieden. Deze vraag is momenteel nog wel zoo urgent. Men zal mij toevoegen, dat terwijl men aan het opruimen gaat, gezien den geregelden sneeuwval, het weinig baat. Maar wij hebben toch een kostbare sneeuw- opruimer en wanneer deze het niet af kan, welnu, laat men dan daaraan een aantal werk- loozen toevoegen; geef ze een behoorlijk dag loon, met zoonoodig een extra eenheid cokes. Dit laatste is in de huidige omstandigheden ook geen luxe. De spreuk: „Draagt elkanders lasten" blijkt helaas nog altijd een utopie te zijn. Ik begrijp altegoed, dat de overheid al het leed niet keeren kan, doch laat men trach ten, dat leed te localiseeren. Dit doet men, door de wegen direct begaanbaar te maken, ten gerieve van hen, die dagelijks door middel van een vervoermiddel hun brood trachten te verdienen. Een ander probleem is het mijnengevaar aan onze kust. Ook daarover zat ik bij mijn naar buiten werpenden blik te piekeren. Al lerlei visioenen daarover passeerden mijn ge- dachtengang. Ik dacht daarbij aan het span nen van een dubbelen kabel met diagonale verbindingen, b.v. wélke vanuit de richting .Kaaphoofd" tot pl.m. een honderd -meter voorbij het Badhuis (dus in den vorm van een net) in zee vastgemaakt zou worden, welke constructie zich met den golfslag op en neer beweegt en waardoor de mijn geen gelegen heid krijgt deze te passeeren. Een vangnet dus. Ik dacht b.v. deze strandstrook dag en nacht met schijnwerpers te verlichten, gepaard gaande door een gewapenden wachtpost. Op zichzelf geen benijdenswaardige positie. De Algemeene kennisgeving. Heden overleed, na een smartelijk lijden onze innig geliefde Man, Vader, Be huwd- en Grootvader MATTHEUS BOOGERT, in den ouderdom van 48 jaar. Den Helder, 18 Jan. 1940. Keizersgracht 64. Uit aller naam: D. M BOOGERT— VAN DEN BREKEL. De ter-aarde-bestelling zal plaats hebben Dinsdag 23 Jan., 12 uur vanaf Keizers gracht 64, op de Alg. Be graafplaats te Huisduinen. Door omstandigheden eerst heden geplaatst. Algemeene kennisgeving. Hiermede vervullen wy den treurigen plicht U ken nis te geven van het over lijden van onze lieve Vrouw, Moeder, Behuwd- en Groot moeder, AAGJE SMITSREGTF.R, in den ouderdom van bjjna 73 jaar. Namens de Familie, M. SMITS. Den Helder, 20 Jan. 1940. Gravenstraat 18. De ter-aarde-bestelling zal plaats hebben Dinsdag 23 Januari a.s. Vertrek vanuit het sterfhuis des namiddags half twee. ■■OMIHBBHM Door deze vervullen wy den treurigen plicht U ken nis te geven van het over lijden van onze lieve Vrouw, Dochter, Zuster, Behuwd zuster en Tante SOPPHIA SCHIPPER WIGLAMA, in den ouderdom van 37 jaar. Den Helder, 21 Jan. 1940. Krugerstraat 8. Namens de Familie, S. E. SCHIPPER. De crematie zal plaats hebben Woensdag 24 Ja nuari 14.15 uur, te Drie- huis, Westerveld. DANKBETUIGING. Langs dezen weg betuigen wij onzen hartelfjken dank aan de bewoners van Voor- en Achter- binnenhaven en Bassingracht voor het slagen van de yswed- strijden op het einde Heldersche Kanaal. DE COMMISSIE. Langs dezen weg betuigt het Bestuur van de IJsclub Bassin- gracht zijn oprechten dank aan de milde gevers voor het doen slagen van de hardrijderijen op 't Heldersche Kanaal. Het Bestuur: Mevrouw MARIEN, C. STEGERS. P. DE WIT. R RIEUWERS. Laat U geregeld W. en Waterg. het kost maar 85 ct. bij VAN DER VELDE Het Kappershuis Telef. 152 Keizerstraat 26 Geen geld of goederen af te geven op mijn naam. A. v. SCHELTINGA zoowel in- als buitenberoep Assurantiekantoor Koningstraat 90 Tele oon 984 Dan naar v. Galenstraat 117 - Tel. 467 voor Autokachels Voorruitverwarmers Anti-vries Radiateurhoezen Starterbatterijen Sneeuwkettingen en dunne Winterolie Al deze onmisbare winterartikelen koopt U het voordeeligst bij De Nederlandsche Groenten- en Fruitcentrale (Laan Copes van Cattenburch 62, 's-Gravenhage) vestigt bij deze de aandacht van telers van tuinzaden op het voor schrift van de Crisis-Tuinbouw- beschikking 1940 I, dat de teelt van tuinzaden, zoo deze niet ge dekt is door een tuinbouwteelt vergunning, voor 1940 slechts geoorloofd is indien de teler in het bezit is van een daartoe strekkende zaadteeltvergunning. Zy, die voor zulk een zaadteelt vergunning in aanmerking wen- schen te komen op grond van hun tuinzaadteelt in 1939, dienen zoo spoedig mogelijk bij de ge noemde Centrale een formulier ter invulling aan te vragen, waarvan het verkrijgen van een zaadteeltvergunning mede afhan kelijk wordt gesteld. De Burgemeester der gemeente DEN HELDER maakt bekend, dat voortaan, zoowel in de stad als te Julianadorp, het begin van luchtalarm op de gebruikelijke wijze zal worden aangekondigd door het loeien der sirenes gedu rende 10 seconden, met tusschen- poozen van 5 seconden, en dat het einde van het luchtalarm niet meer zal plaats hebben door het luiden der kerkklokken, doch eveneens door middel der sirenes en wel door een langgerekten toon gedurende 30 seconden, met tusschenpoozen van 5 seconden. Voor Telefonisch opge geven advertenties stel len wij ons bij foutieve plaatsing niet verant woordelijk. Eigenaars en bewoners van panden te Huisduinen, welke door de mijnontploffingen van 30 Dec. 1939 en 17 Jan. 1940 schade hebben geleden, worden verzocht die schade zoo spoedig mogelijk en uiterlijk Donderdag 25 Jan. a s. op te geven aan den Secr. van „Huisduiner Belang", J. J. SNEL, Duinweg 42, te Huisduinen. Koopjes in ook backfish maten, bg ink.comb. „Nederland", Spoorstraat hoek Koningstraat tegen tlink loon. Mondelinge sollicitaties in onze winkel Den Helder, Spoorstraat 20 voor Autokachels Voorruitverwarmers anti-vries Radiateurhoesen Starterbatterijen Sneeuwkettingen en dunne Winterolie Al deze onmisbare winter artikelen koopt U het voordeeligst bij Koegras Tel. 2 Vélo Waschmaehlne, Wringer, beste Naaimachine, beste Haard, Haardkachel Tafels, Ameuble menten, 1 en 2-pers. Ledikanten, Spiralen. Hoofdgracht 24. Wilt U billijk wat aardige meubels overnemen Of hebt U er een paar te offreeren is de oplossing. LOOPJONGEN gevraagd, niet beneden 16 jaar, v. g. g. v., goed kunnende colporteeren. Wasscherij Scheffer, Molenstr 32. Gevraagd een flinke LOOPJONGEN. Verkooplokaal „De Schakel", Molenstraat. DIENSTMEISJE. Wordt gevr. net dienstmeisje, geen winkelwerk. Zondags vrij. Mej. PRINS, Kanaalweg 194. Voor direct gevraagd een flinke SLAGERSLEERLING bg Firma C. BANDT, Breewater- straat 18, Wordt direct gevraagd een net DAGMEISJE. Aanmelden: Parallelweg 68. J. echtp., K.M., zoekt nette Zit-Sl.kamer, liefst m. gebr, van of vrije keuken. Brieven onder No. 209, Bureau van dit blad. Voor direct gevraagd compleet gem. Woning of gem. verdieping. Brieven onder No. 207, aan het Bureau van dit blad, Gem. Kamer te huur gevraagd in Den Helder. Brieven onder No. 208, aan het Bureau van dit blad. Te koop een z. g. a. n. RADIOTOESTEL, merk Philips, voor 40. Adres: Bureau van dit blad. Ter overname aangeboden: 1 Babyweegschaal, 1 Rottan- wieg, 1 trap v. e. Naaimachine. Adres: Soembastraat 52 Nette jongeman zoekt eenvou dig en degelijk KOSTHUIS met bewassching. Liefst bij bejaarde menschen of weduwe. Geen be roeps. Brieven onder No. 210, aan het Bureau van dit blad. Welke Zeemilicien (liefst met rijbewys) wil ruilen met zeemili cien in Zeeland, Brieven Ossen bruggen (Staf 2—1 Mar. Tr. Veldpostkantoor 9 commando Zeeland). derde en naar het mg blijkt een meer prakti sche is: het opwerpen van een z.g. zanddyk. De ontploffingen hebben bewezen, dat de ge bouwen, welke parallel staan met de kust, het meest geleden hebben. Dit bcwyst, dat de luchtdruk plaats heeft in de lengteas van de Badhuisstraat. Dezen luchtdruk moet men dus trachten te verminderen. Om dit te bereiken, stel ik mij voor, langs de gebouwen, parallel loopende met de kust, een haag van zandzak ken te plaatsen. Deze haag dient een dikte te verkrijgen van minstens 6 k 7 lagen dik, bij een hoogte van -minstens 2 meter boven de daken. Zij dienen gelegd te worden in een z.g. kruisverband. Met andere woorden zoo. dat in geen geval de naden verticaal overheen komen. Hierdoor krijgt men meer een verbonden ge heel en dus meer drukvastheid. De luchtdruk bij het springen van een mijn zal zeer zeker tot het minimum teruggebracht worden, wan neer deze den kunstmatigen zanddgk ontmoet en zich daardoor meer in het verticale lucht ruim ontplooit. Ik stel mij in geen geval voor, dat ook deze methode afdoend* zal zijn, doch acht zeer zeker het gevaar tot een minimum teruggebracht. Hoogachtend. J J. SCHOEFFELENBERGER. Den Helder, 21 Jan. 1940. Een circulaire van den Minster van Binnenlandsche Zaken. BATAVIA, 20 Jan. (Aneta. A.N.P.). In ver band met de bijzondere tijdsomstandigheden zullen de marine-opleidingen voor Europeesche matrozen en Europeesche stokers met Indisch verband, welke opleiding normaal in Neder land wordt gegeven, voorloopig in Indié worden gehouden. Da werving van de z.g. voorjaarsploeg, welke stagnatie ondervond, wordt thans met kracht voortgezet. Ds. A. v. d. Heide, oud-lid van de Tweede Kamer, sprak Zondag ochtend voor het Instituut voor Arbeiders-Ontwikkeling. Ja, hoe zien wij eruit. Onze eerste opwelling is hierbij om aan het uiterlijk te denken, maar veel belangrijker is het om het innerlijk, de menschelyke phyche te bestudeeren. De eerste goedgeslaagde poging hiertoe is gedaan door Freud, die ondanks allerlei smaad, verdacht makingen en tegenwerking rustig zijn arbeid voortzette. Eerst een half jaar geleden onge veer is hij te Londen gestorven, w-aar hij ver- blyf hield, na bij de inlijving van Oostenrijk uit Weenen te zijn verdreven. Freud onderscheidt in de menschelijke na tuur als het ware drie lagen. De eerste laag is de actueele ikheid, het werkzame ik, wat de mensch in het gewone leven doet en naar voren brengt; dus alle handelingen in den eersten persoon. Ik doe, ik zi§. ik herinner. De tweede laag is die van het Boven-ik, van het geweten. Het geweten is het betere-ik. Dat groeit langzamerhand in ons, wij worden er niet mee geboren, doch wij nemen in onze kindsheid als norm van het goede óver, wat vader doet, en gebruiken dat als maatstaf om te zien, of iets, wat we zelf gedaan hebben, goed of slecht is. Dat geweten ontwikkelt zich bij sommigen zeer zwak („gewetenlooze" men schen) bij anoere daarentegen zeer sterk. De derde laag het „Het", dat is de laag van het onderbewustzijn, dat grenst aan de Ikheid en daarna over gaat, langzamerhand, tot aan het dierlijke toe. In deze laag ligt alles verzameld, wat we niet meer als „parate wetenschap" bij ons dragen. Uit deze laag komt het, als ons „iets te binnen schiet". Ook moet rnen de waarde van het „ergens een nachtje over slapen" niet onderschatten. Als men slaapt, wordt de eigen ikheid uitgescha keld, en dan wordt in het onderbewuste dat gene, waarover men heeft nagedacht, ge ordend, zoodat men bij het ontwaken de op lossing plotseling voor zich ziet. Dit geld niet alleen voor eenvoudige gevallen, doch ook voor ingewikkelde problemen, 't „Het" is voor een gedeelte overerfelijk, vooral wat betreft 't instinctieve. De gewone natuurlijke driften behoeven niet geleerd te worden, doch liggen, verborgen, reeds in 't „Het" verborgen ea kunnen daaruit in de „Ikheid" te voorschijn treden. van 1319 Jan. GEBOREN: Reinold Jan Lodewyk Cornelis, z. v. J. Vlaming en A. Vermeulen. ONDERTROUWD: Pieter Lodewijk Bugs- man en Dieuwertje Marie Mes; Maarten Koorn en Hendrika Maria Vermeulen. Gevonden: 3 rijwielplaatjes, een dames fiets, een pakje bonnen. In hotel „De Oranjeboom" werd Zaterdag door den architect Q. Bennebroek te 's-Graven hage publiek aanbesteed het bouwen van een winkelhuis met bovenwoning op een terrein, ge legen aan de Vischmarkt—hoek Binnenbrug te Den Burg. De aanbesteding was voor rekening van de firma J. P. Verberne te Den Burg. Laagste inschrijvers waren voor timmerwerk de heer M. Blom te Oudeschild, voor metsel werk de heer Th. Witte, Waalenburg, schilder werk de heer J. C. Roeper te Den Burg en loodgieterswerk de heer P. Oeie. De gunning is aangehouden. Timmerwerk: M. Blom 8800. Metselwerk: T. Witte 6762.— Loodgieterswerk: P. Oele 948.— Schilderwerk: J. C. Roeper 73s!—

Heldersche Courant | 1940 | | pagina 6