Duitscli offensief aan 't Westfront verwacht Dertig buspassagers gewond Miltvuursterfte WAAR MOET DAT BEEST NA AR TOE? Drogisterij één vuurzee Record-order voor vliegtuigen Defensie moet zuinig zijn! Duirsche aanval op RUSSEN van aruweldaad beschu'digd Doodstraf voor prijsopdrijvers Felle brand aan de Mient Simultaan damseance Dirksz-Admiraal Kzyelen Stilte voor den storm Laatste telexbericht IJMUIDEN WACHT SCHIPBREUKELINGEN Onzt Oost de Shetlandseilanden Ingewikkeld auto-ongeval Het was een goede gedachte van de Helder- ache Damclub, om een simultaan-damséance te spelen tegen de bezetting van Dirksz- Admiraal. Dat dit gebeuren, j.L Dinsdagavond door de bezetting op hoogen prijs werd gesteld, be wezen de 30 gemobiliseerden van Dirksz- Admiraal, die den strijd aanbonden tegen de heeren D. C. W. Rab en J. Stoll, beide leden van de Heldersche Damclub. De Commissie „Tuindorp" voor O. en O., had voor dit doel eenige prijzen beschikbaar gesteld, om den strijd nog aantrekkelijker te maken, maar de prijzen bleken bijzaak, want hier ging het hoofdzakelijk om het spel. Vin nig is er gestreden, de heeren Rab en Stoll hebben hun reputatie als dammers schitterend gehandhaafd; want geen van de 30 spelers hebben kans gezien, één partij te winnen, wel Werden 5 partijen remise gespeeld. De beide heeren hebben dezen wedstrijd heusch niet cadeau gekregen. Door den Secretaris, den heer Bouman, van de Commissie „Tuindorp" voor O. en O., wer den aan de 5 remise spelers en tuin drie spe lers. die het langste weerstand hadden gebo den, na afloop van den wedstrijd de prijzen uitgereikt. Na afloop der prijsuitreiking me moreerde de heer Bouman, nog het groote nut van dit soort wedstrijden voor gemobili seerden en bedankte, onder aanbieding van een doos sigaretten, de heeren Rab en Stoll, voor hun bereidwilligheid om dezen wedstrijd te spelen. Ook het Bestuur van de Helder sche Damclub werd dank gebracht voor zijn aanwezigheid en het beschikbaar stellen van damborden en stukken voor dezen wedstrijd. Dat ook bij de Heldersche Damclub deze wedstrijd een genoegen is geweest, kwam tot uiting, door de woorden die de voorzitter dezer vereeniging, de heer Leijbrand sprak. Door genoemden heer werd de bezetting van Dirksz-Admiraal uitgpnoodigd, om op 15 Februari a.s. in het Clublokaal van de Hel dersche Damclub, een vriendschappelijken wedstrijd te spelen. Deze uitnoodiging werd door het dammende deel der bezetting spon taan geaccepteerd. Tevens deelde de heer Leijbrand mede, dat de gemobiliseerden gra tis toegang hebben tot de clubavonden van de Heldersche Damclub, op Donderdag van half- acht tot 11 uur. Het was een prettige en gezellige avond, waarop allen met genoegen kunnen terug zien. Griep, Kou, Pijn. LTinVeS altijd een poeder of cachet van Mljnhardt. Mijnhardt's Poeders per stuk 8 ct. Doos 45 ct. Cachets,genaamd..Mijnhardtjes".2st. lOct. DoosSOct. Stand op Woensdagavond 12 uur. Korps wedstrijd. Klasse A, Onder Ons I 138 hout Hout of Fout I 197 Hoogste korpsgooier tot heden: J. Lammens 75 Klassu B. Onder Ons II 154 hout Onder Ons III 181 Hout of Fout II 159 Hoogste korpsgooier tot heden: C. Govers 73 Vrlje-Baan wedstrijd. 1. P. Spruit 2. J. Lammers 3. M. Rosa 4. C. Goes Hoogste gooier tot heden: J. Lammers Juniores, 1. A. Lensen 2. S. Koorn 3. E. Meyer 4. J. Nelis Hoogste gooier tot heden: A. Lensen Dames: 1. Mevr. Siegers 2. Mevr. Schoenmaker 3. Mevr. Helder 4. Mevr. Bos Hoogste gooister tot heden: Mevr. Boersema 44, 42 3 X 44, 42 3 X 43, 39 43 44 2 X 42 41 38 37, 36 2 X 42 37, 36 37 35 34 42 Beker wedst ryd. Hoogste gooier(ster) tot heden (20 ballen): 1. M. Rosa 152 2. Mevr. Lensen 148 Extra prijs (meeste vijven): Mevr. Helder (8 vijven). FRANSCHE MILITAIRE KRINGEN WAARSCHUWEN. Fransche militaire kringen hebben giste ren de waarschuwing doen hooren, dat een Duitsche aanval op het Westfront elk oogen- liiik verwacht kan worden, althans binnen één of anderhalve maand. De huidige Onbeweeglijke situatie moet niet worden beschouwd als een teeken, dat er geen verandering zal komen. Men wijst er op, dat de Duitsehers in den vorigen oor ^og op 21 Februari gereed waren om het historische offensief tegen Verdun te openen. REEDS THANS MEER LEVENDIGHEID? Het Fransche legerbericht van den och tend van den 24 Januari vermeldt: 'een on zer posten aan den Lauter heeft een vijan delijk element, waarmede zij in contact war' n geraakt, teruggedrongen. H«t Fransche avondlegerbericht en het Duitsche legerbericht geven het traditionee- le: Geen nieuws. Koopen de Geallieerden tusschen de 6000 en 8000 bommenwerpers in de Ver. Staten? Volgens de „Wailstreet Journal", overwe gen de regeeringen van Engeland en Frank rijk in de Vereenigde Staten de grootste vliegtuigbestelling te doen, die daar ooit ge plaatst is. Wellicht zullen tusschen de 6000 en 8000 bombardementsvliegtuigen en een groot aantal jagers, tot een gezamenlijke waarde van 1000 tot 1700 millioen dollar, be steld worden. Noorsch schip op een mijn geloopen. Vannacht is op ongeveer 36 mijl Noordwest van IJmuiden het Noorsche s.s. „Biarritz" (1752 ton), op een mijn geloopen. Het Noorsche schip „Borgholm" heeft de geredden, onder wie zich gewonden bevin den, overgenomen en is op weg naar IJmui den. Met de geredden en gewonden wordt het schip vanmiddag in IJmuiden verwacht. Wenschen in mobilisatietijd. In het Voorloopig Verslag der Eerste Ka mer over de Defensiebegrooting lezen wij o.m. het volgende: Eenige leden, van oordeel, dat men alles in het werk dient te stellen wat noodig is om onze neutraliteit te doen eerbiedigen en, zoo noodig, onze onafhankelijkheid en vrij heid tot het uiterste te verdedigen, achtten in verband daarmede een betere voorlich ting van weermacht en volk gewenscht. Extremistische elementen. Verscheidene leden vragen of wel met vol doende kracht tegen de extremistische ele menten in de weermacht wordt opgetreden. Met name hadden de hier aan het woord zijnde leden daarbij het oog op de Nationaai- Socialistische Beweging en hare mantelorga nisaties. Eenige leden bepleitten afschaffing van de verboden tegen de N.S.B. uitgevaardigd. Eenige leden opperden bezwaren tegen de loepassing van artikel 25 der wet op den Staat van Oorlog en Beleg, van welke be paling inzonderheid gebruik wordt gemaakt tegen vergaderingen van de N.S.B. Niet zuinig genoeg? Vele leden waren van oordeel, dat bij de defensie-uitgaven nog steeds niet in voldoende mate de zuinigheid in acht wordt genomen. Meer zakenverlof gevent Vele leden achtten het gewenscht, dat in meerdere mate dan thans geschiedt, aan kleine middenstanders en landbouwers za kenverlof zou worden gegeven. Zij drongen er op aan, tegemoetkomingen te bedoelder zake eerder te doen ingaan dan op 1 Oc- tober 1940. Vele leden bleven de totstandkoming van een wettelijke regeling, beoogende behoud van betrekking en bedrijf voor gemobili seerden noodzakelijk achten. Zij, die vielen. Gevraagd werd, of het juist is, dat aan de nabestaanden van velen dergencn, die bij de rampen met de. mijnen vegers zijn omge komen, slechts van particuliere zijde steun wordt verleend. Zoo ja, dan vond dit scherpe afkeuring, nten was van meening, dat de goede geest in de weermacht mede zal wor den versterkt, indien de overtuiging be staat, dat van overheidswege behoorlijk zal worden gezorgd voor de verwanten van de genen, die sterven als slachtoffer van hun militairen plicht of die in en door den dienst invalide zijn geworden. Op den Buiksloterweg in Amsterdam Noord, is gisteravond omstreeks zes uur een ongeluk gebeurd, waarhij ongeveer dertig inzittenden van de autobus der Naco lichte kwetsuren opliepen. De autobus, waarin zich veertig personen bevonden, wilde een wielrijdster, die door de gladheid van den weg ten val was ge komen, ontwijken. De chauffeur slaagde hierin, doch reed tegen een boom. Dertig inzittenden liepen tengevolge van de botsing wonden aan gelaat of ledematen op. Allen konden met een andere bus van Naco naar hun woningen worden vervoerd De wielrijdster ondervond geen gevolgen van haar val. De autobus, waarmede het ongeluk ge schiedde, werd ernstig beschadigd. In derde Januariweek afgetio- men. Toeneming in Friesland en Groningen. Het Hsb. verneemt, dat het aantal runde ren, die in de derde kaleriderweek van dit jaar (1420 Jan.) aan miltvuur zijn gestor ven. 102 bedraagt, dat is aanzienlijk minder dan in de daaraan voorafgaande week. toen 141 dieren aan deze veeziekte bezwe ken. Het verloop sedert half December is nu als volgt: 1723 December 46 stuks; 2430 Decem ber 76 st.; 31 Dec.—6 Jan. 124 st.; 7—13 Jan. 141 st.; 1420 Jan. 102 st. totaal 5 weken 489 stuks. Afgaande op het cijfer van deze laatste week zou men dus mogen zeggen, dat het hoogtepunt bereikt is. dank zij hel blok- keeren van ruim drie millioen kilo verdacht veevoeder, het op groote schaal inspuiten van runderen en het zorgvuldig vervoeren en vernietigen der kadavers. 't Is geen plezier om veehouder te zijn.' Op een reis naar Zuid-Banjoewanei ver toefde de M.-redacteur van de Ind. Crt. op de landkolonie Kesilir bij den Frieschen boer, den heer Boonstra. De redacteur ver telt: Zijn Chineesche vrouw was bezig in den toko. Bij een kopje koffie hoorden we aller lei geschiedenissen, zijn bedrijf betreffend, toen er een man voorbij kwam met een koe. Waar moet dat beest naar toe? vroegen we onwillekeurig, denkend aan den heeten wee door een schaduwloos land, waar verderop geen water meer zou zijn te vinden. En toen hoorden we een geschiedenis, wel ke we eerst niet wilden gelooven. maar die bevestiging vond bij den mantri-politie, bij wien we ons van de waarheid zijn gaan ovprtuigen. We dragen haar op aan allen, die geroe pen zijn te besturen. De man met de koe wilde het beest la ten slachten. Hij moest daarvoor eerst een verklaring hebben, welke vijftig centen kost en die wordt afgegeven door den petinggi (dorpshoofd- Nu moet hij een slachtver- gunning hebben. Die kost f 4.50 (waarde van de koe tusschen de f 10 en f 16.) Tot zoover is alles doodgewoon, ai komt ons de slachtbelasting hoog voor. De slacht- vergunning wordt uitsluitend gegeven door den assistent-wedono van Gambiran. Dat is vijfentwintig kilometer verder. Maar de vergunning wordt niet zoomaar verstrekt. Het koetje moet meekomen. Gevolg: een wandeling heen en weer van vijftig kilometer met een koe. door een heet en waterarm land. Daartoe is een geleider noodig en de karwei vordert een paar da gen. Het dier dient te eten onderweg. Het moet drinken. De man kan ook niet buiten voedsel. Dit kweekt begrijpelijke ontevredenheid, maar bevordert bovendien de clandestiene slacht, welke op haar beurt gezagsondermij nend werkt. Natuurlijk geldt dit niet alléén voor Ke silir. Het zal zoo zijn in wijden boog om Gambiran en velen zullen nog verder moe ten op den lijdensweg met hun koe Er behoort een eind aan te komen en dat zoo spoedig mogelijk. Dergelijke toestanden hooren niet meer thuis In ons maatschap pelijke leven. Tot zoover de man van de Ind. Ct. Het waarom De X.R.Crt. voegt hier aan toe: Ter verklaring diene. dat, als zoovele maatregelen, ook deze inge steld is in het belang van de bevol king, maar ondertusschen in zijn ge volgen tot een plaag is geworden. De bedoeling is n.1. te waken tegen achter uitgang van den veestapel. Daarvoor is een verbod ingesteld van slachten van voor de voortplanting geschikt vrouwelijk rundvee. Een koe mag dus alleen geslacht worden, als zij b.v. oud is, kennelijk ste riel of te ellendig om behoorlijke progeni- tuur op te leveren. Dit moet iemand consta- teeren en daarvoor dient de lange wande ling naar het onderdistrictshoofd. Men heeft er hier en daar dit op verzonnen, dat op gezette tijden de beesten gekeurd worden door den veearts, waarvoor ze op een be paalde plaats bijeengebracht worden. De beesten, die geslacht mogen worden, krijgen dan een brandmerk en mogen dan zonder verdere toestemming (na betaling van de slachtbelasting) worden geslacht. Ook deze maatregel is echter niet afdoende. Het brengen naar de verzamelplaats voor de keuring, vooral in afgelegen streken, is vaak even bezwaarlijk en wie er met zijn beest niet geweest is. moet toch later naar de onderdistrictshoofdplaats. Geen plezier om veehouder te zijn. Het behoeft wel geen betoog, dat in de practijk de maatregel het tegengestelde ef fect heeft van de bedoeling. Immers, het is op die manier geen plezier om veehouder te zijn en wie er maar eenigszins buiten kan, begint er niet aan. De bemoeienis van de overheid in velerlei gedaante (bestuur, vee- «nt mpt het vee der bevolking, voort spruitende uit de beste bedoelingen, heeft in t 'n oop der iaren, voorat vroeger, ai heel wat overlast aan den veehouder bezorgd. Het vee moest en zou talrijker en beter worden, ook in streken waar een veestapel van eenige beteekenis oeconomisch geen re den, althans geen mogelijkheid van be staan had. Daaraan waren dan verbonden allerlei inspecties, onderzoekingen, tellingen, keuringen, waarvoor 't vee telkens naar dik wijls afgelegen plaatsen moest worden ge dreven. Tenslotte is daar de slachtbelasting, die zooals mén ziet, wel zeer hoog is. Differen- tieering naar de waarde van het heest is technisch niet mogelijk en daardoor werkt deze belasting veelal zeer drukkend. Met dat al zijn in deze vijf weken onge veer evenveel dieren aan miltvuur gestor ven als normaliter in vier jaren. Wat de verschillende provincies betreft, kan men zeggen, dat er in Friesland en Groningen een toeneming is te constateeren: In de jongste weck zijn in Groningen 20% van het totale aantal miltvuur-slachtoffers gevallen, terwijl in die nrovicie slechts 5% van den totalen rundveestapel wordt ge houden,. In Friesland kwam 16% der doode- lijke gevallen voor, terwijl daar 14% van den veestapel wordt gehouden. In Limburg kwam in deze week géén en kel geval nieer voor (voorafgaande week 6); in Noord Brabant 10 (19); in N.-Holland 18 (19; in Z.-Holland 9 (17) en in Overij- sel 9 (20). GEEN SCHADE, VERKLAREN DE ENGELSCHEN. Het Britsche ministerie van luchtvaart deelt mede. dat vijandelijke vliegtuigen gis terochtend ter hoogte van de Shetlands eilanden een vrachtschip met bommen heb ben aangevallen Later vlogen dezelfde vliegtuigen over de eilanden en lieten bommen vallen, die nagenoeg geen schade hebben aangericht. Britsche gevechtsvlieg tuigen stegen op. doch de vijand vyist in de laaghangende wolken te ontkomen. Een ooggetuige heeft verklaard, dat een der vliegtuigen, die gisterochtend boven de Shetland eilanden gezien zijn. een duik vlucht in de richting van een in de haven liegend schip maakte. Het kwam echter niet tot een aanval. Volgens de F.ngelsrhe berichten heeft deze Duitsche visite, de dertiende sinds het uithreken van den oorlog, geen schade berokkend. Naar vernomen wordt hebben de vlieg tuigen vier hommen laten vallen on een weinig bevolkt gebied, waar geen militaire ohierten liggen, twee andere hommen moe ten zijn neergekomen op plaatsen, welke men nog niet gevonden heeft. Men veron dcrstelt. dat de vijand ziin toestellen wilde verlichten en daarom de bommen omlaag heeft geworppn. De geruchten, volgens welke een schip ten oosten van de Shetland-eilanden door bommen werd getroffen, werd niet beves tigd. Finsrh officier de oogen uitge stoken. soldaten levend ver brand? Russische soldaten hebben volgens het Hsb.. een jong Finsch luitenant, die met twee van zijn soldaten door hen was ge vangen genomen, de oogpn uitgestoken Zijn mannen werden verbrand. De luitenant, die weer bevrijd kon worden, bevindt zich thans in een hospitaal te Helsinki. Hij kon niet met zekerheid zeggen of zijn soldaten le vend verbrand waren of dat zij na geëxecu teerd te zijn verbrand waren. Alcohol vat vlam. Groote brand in de hoofdstad. Gistermiddag om kwart over een werd het Willemsparkwegkwartier te Amster dam opgeschrikt door de loeiende sirenes van tal van brandweervoertuigen, die zich spoedden naar de Sophialaan, waar op de hoek van de Saxen Weimarlaan een felle brand was uitgebroken in de drogisterij van den heer Huisingh. Toen de brandweer ar riveerde, was liet winkelpand één bulderen de vuurzee.- De twee groote etalageruiten waren gesprongen, en de vlammen die vrij spel hadden in de bij uitstek brandbare voorraden, lekten tegen den gevel omhoog. Ook een viertal ramen van de boven de winkel gelegen woonverdieping waren door de hitte gesprongen en zoo had het vuur gemakkelijk toegang tot de aan de voorzijde gelegen vertrekken. Dank zij het snelle in grijpen van de brandweer konden hier de vlammen spoedig worden gestuit, zoodat deze verdieping, die bewoond wordt door de' tarnilie Roeliling betrekkelijk weinig brand schade opliep. Wei kwamen de kamers vol dikke rook te staan, welke alles zwart bla kerde. Ook enkele ramen van de tweede etage waren gebarsten, doch het vuur kon ook hier worden gekeerd. Verkoolde toonbanken. De winkel is in enkele minuten tijd ge heel uitgebrand. Alles werd grondig door liet vuur vermeid. De verkoolde toonban ken en winkelopstanden leverden een troos teloozen aanblik op. De brand is in een magazijntje achter de winkel ontstaan. De zoon van den drogist die op dat moment alleen in de zaak was. bevond zich achter een trap aan de andere zijde van de win kel, waar hij bezig was met het aftappen van petroleum. Plotseling hoorde hij een knal. Hij ren de de winkel in en zag toen hoe de vlam men reeds uit het magazijntje sloegen, en zich aan den winkelinhoud mededeelden. Volgens zijn verklaring had daar een petroleumkachel gebrand in de nabijheid waarvan een flesch alco hol had gestaan, welke vermoede lijk door de warmteontwikkeling ge sprongen is. waarna de wegvloei ende inhoud vlam had gevat. De heer H. Huisingh Jr. kon zich gemak kelijk in leiligheid stellen, evenals zijn moe der en zijn kinderen, die zich in de aangren zende woning naast de winkel bevonden. De ze woning is voor het vuur gespaard geble ven. Naar wij vernemen, was de drogist te gen brandschade verzekerd. De heer Huisingh had reeds eenige we ken geleden het ongeluk dat een hem toe- behoorend magazijn aan de Sloterkade door brand werd vernield. Verschillende autoriteiten aloegan het blusschingswerk gade. HEF.RHUGOWAARD Vier auto's en een fietsrijder er bij betrokken. Gisteravond heeft de gladheid een zeer ingewikkeld ongeval veroorzaakt, waarbij een fietsrijder en vier automobilisten wa- GEEN HALVE MAATREGELEN IN POLEN. De „Warschauer Zeitung" bericht, dat het Duitsche bewind in Polen draconische maatregelen tegen iederen vorm van woeker heeft genomen. Overtredingen kunnen met den dood worden gestraft. ren betrokken, doch dat wonder boven wonder zonder persoonlijke ongelukken is afgeloopen. Omstreeks 6 uur wilde de vrachtrijder de Boorder uit deze gemeente, met zijn zware trailer de landbouwer Thomas Schoon passeeren. De vrachtman remde even. doch blijkbaar nog te veel, zoodat de zware wagen, vermoedelijk door de glad heid aan het slingeren raakte en tegen de hoornen terecht kwam. Op het zelfde mo ment naderden vanuit de richting Schagen een bestelauto en vanuit de richting Alk maar een luxe wagen. De bestuurders van beide wagens konden hun vaart niet meer houden en botsten te gen den trailer. De bestelwagen kwam op het ijs terecht, en staat daar nog, de luxe wagen botste tegen de hoornen. Van alle zijden kwamen omwonenden te hulp en terwijl men hier over beraadslaagde naderde uit de Buurt dokter Swart met zijn auto. Dokter reed vrij snel en scheen de stopteekenen van de omstanders niet op te merken. Hij reed door en zijn wagen schoof onder den trai ler. Wonder boven wonder bleek de ge neesheer er zonder een schram afgekomen te zijn, doch zijn auto was vrijwel ver nield. Ook de andere wagens liepen flin ke schade op. Wél een ingewikkeld ongeval! ALKMAAR Krachtdadig optreden der brand weer weet erger te voorkomen. Gistermiddag om half vier brak een felle brand uit in het perceel van de gereedschap pen- en ijzerhandel der N.V. Karei Bos aan de Mient. Aanvankelijk werd het alarm „bin nenbrand" gegeven, doch toen onze wakkere spuitgasten arriveerden, sloegen de vlammen uit het huis. Het vuur was ontstaan in een der vertrekken op de tweede étage en ont wikkelde zich zeer snel. Met drie motor brandspuiten werd de vlammenzee bestreden en aan het krachtdadig optreden der brand weer is het stellig te danken, clat de mode zaak van Lind, waarvoor een oogenblik ge vaar dreigde, niet door het vuur werd aan getast. Na twee uur hard werken onder de be langstelling van een-groot publiek en enkele autoriteiten, o.m. den burgemeester en den officier van justitie, had men de brand onder de knie. et bleek toen, dat de eerste, tweede en derde verdieping van het pand, welke gedeeltelijk als opslagplaats zijn inge richt, totaal waren uitgebrand, terwijl de winkel behouden bleef. De inventaris kreeg echter aanzienlijke .waterschade. De oorzaak van den brand is wellicht een defect aan de centrale verwarming, doch ze kerheid hieromtrent heeft men niet. De schade wordt door verzekering gedekt Nog geruimen tijd waren de brandweer lieden met de nablussching bezig. Persoonlijke ongelukken zijn gelukkig niet voorgekomen. ANNA PA ULOWNA BREEZAND. ENKABé-AVOND. De Enkabé-winkeliers boden hun cliëntèle in de zaal van den heer Borst een gezel- ligen avond aan en daar zulke Enkabé- avonden een goeden naam hebben, was ook nu, ondanks de moeilijk-begaanbare wegen, de zaal vol. Dora Schrama en Bennie Vrede, het meermalen in dit blad gerecenseerde duo, waren de artisten, die ditmaal voor een echt vroolijken, op goed peil staanden avond zorgden. Aan liet begin van den avond werd door den heer N'iestadt uit Schagen de film ver toond, die hij had opgenomen toen de En- kabé-klanten hun reis naar Valkeveen e.o. maakten. Meermalen werd gegierd van 't lachen als men elkaar daar nu weerzag op de film, die de prettige reis nog eens in de herinnering terugriep. AMSTERDAM. 24 Jan. Veemarkt. 139 vette kalveren: le kw. 84—92 ct.. 2e kw. 76—82 ct„ 3e kw. 64—74 ct. per Kg. levend gewicht, enkele hooger, ondermelkers lager; 43 nuchtere kalveren 7T2, 90 varkens van 90—110 Kg. 71—74 ct.. zware 71—74 ct., vette 71—74 ct. per Kg. slachtgewicht. Aangevoerd 5 wagons geslachte runderen uit Denemarken. Vette kalveren matige aanvoer, zeer stugge han del, vrijwel onveranderde prijzen. Aan het eind der markt handel minder gunstig. Nuchtere kalveren zeer matige aanvoer, vlugge handel, prijzen vast. Varkens zeer matige aanvoer prijzen lager. SCHAGEN. 25 Jan. 2 Paardpn f 150225. 12 geldekoeien (ma gere) 100160 30 idem vette f 170—260., n kalfkopien f 180265. 9 eraskalveren f 40 —80. 63 nuchtere kalveren f 6—14. 18° schapen vette 18—26: 107 overhouders '3 17: 3 hokken en geiten 5; 4 varkens vet- 6 ®-*®"-6*1 34 biggen 12—18; konij nen 0.60— BROFK OP LANGENDIJK 25 Jan. 3 Uien 4.50—5, grove 4.20-4.70, peen 2.10— De veiling duurt voort. NOORDSOHARWOrDE. 25 Tan. Uien 4.50i.70. drielingen 2.grove 4 —420, gele nep 2.60. Witte kooi f 2.90f 3.—; gele kool f 3— l 3.20. De veiling duurt voort.

Heldersche Courant | 1940 | | pagina 6