FINSCH WONDER Russisch-Japanschi grens- conferentie mislukt kan niet eeuwig duren! *cc» Akkertje De hit met de zilveren hoeven Kroonstad opnieuw gebombardeerd HITLER GEREED VOOR ALGEMEEN OFFENSIEF? Door bevroren leembrok getroffen Brand in Groningsch pension Wijziging Begrafeniswet Hypotheek op een „spookschip" Waarom geen natuurbeschermingswet Kachel le fel gebrand Oude vrouw en baby in brand Rijksstraatweg Amsterdam- Utrecht geblokkeerd Spit, rheumatiek? De Dempo werkt Ik handelde onsportief Trams ingesneeuwd „Kom Dirkt het is mis aan den Moerdijk" Postvluchten op Indië Zonder hulp ter dood veroordeeld zegt de gezant te Parijs. REEKS VAN KLEINE OFFENSIEVEN. Aan een noenmaal van de Britsch- Amerikaansche pers vereeni ging te Parijs heeft'de Finsche gezant, Har- ri Holma verklaard, dat Finland dringend behoefte heeft aan hulp, andera U het ter dood veroordeeld. Er ztjn wonderen gebeurd, doch men mag geen onafgebroken reeks won deren verlangen. Een Flnsche geneesheer, Tage El- llnger, heeft aan hetzelfde noenmaal medegedeeld, dat binnenkort dank zij de gelden ln Frankrijk bijeen ge bracht, een veldhospitaal van 100 bedden naar Finland zal vertrekken. Een aantal ambulances zal volgen. De Amerikaansche organisatie tot hulp aan Finland heeft 60.000 am pullen vaccine voor Finland beeteld Het Instituut Pasteur te Parijs heeft hier zes weken werk aan. REEKS VAN KLEINE OFFENSIEVEN. De speciale correspondent van Tidningen ln Finland meldt, dat in Karelie de Finsche troepen vier stukken antitankgeschut op de Russen hebben buitgemaakt. De Finsche batterijen hebben een sovjet-colonne, die op marsch was. gedecimeerd en een batterij ar tillerie vernietiRd. Aan het Karelische front zijn Risteren Reen belanRrijke Revechten voorgekomen, veeleer een reeks kleine of fensieven, vooral op Kaitale, een plaatsje waaraan de Russen een zeer Rroot bclanR schijnen te hechten. Het apcntschap Tass publiceert het Russi sche leRerbericht van Risteravond. Het luidt: „Optreden van verkenners en verkennings- vluchten van onze luchtmacht"'. Minder Russische de lucht. activiteit ln Officieel wordt uit Helsinki medeRedeeld, dat Risteren de activiteit van de sovjet-Rus sische luchtmacht aanzienlijk minder was dan de voripe daRen. De actie was voorna melijk beperkt tot Noord-Finland, waar een aantal plaatsen zonder militair belanR wer den gebombardeerd. Slechts materieele scha de werd aanRericht. WEER EEN AANVAL OP KROONSTAD. Medegedeeld wordt, dat Finsche vliegtui gen boven Kroonstad hebben gevlogen en de in de haven liggende schepen hebben ge bombardeerd. Ook vrachtauto's, transportco lonnes, kantonnementen en spoorwegstations zijn onder vuur genomen. Volgens de Fin sche verklaringen hebben de Russen in den sector Kuhno in centraal Finland reeds ern stige verliezen aan menschen en materiaal geleden. In het uiterste noorden zijn Finsche skiloopers naar Kuolajhervi teruggekeerd, na een Russisch depot van levensmiddelen en munitie met het garnizoen aan de kust van de Witte Zee vernietigd te hebben. De correspondent van het Norsk telegram bureau meldt: De Russische troepen zijn gisteren van Hoyenjaervi opgerukt, geholpen door een krachtig optreden der luchtmacht In Kirkenes hoorde men het geluid van een hevig bombardement op de Finsche linies en de ontploffing van bommen. De Russen zijn echter in den namiddag teruggeweken en de stellingen lijken onge wijzigd. AMERIKA ZAL LEENEN. De Amerikaansche senator Pat Harrison uit Mississippi, voorzitter van de Senaats commissie voor financiën en lid der com missie voor buitenlandsche zaken, heeft zich een tegenstander verklaard van eenige lee- ning aan Finland door de Amerikaansche re geering. Hij wil, dat Finland een leening zal uitgeven in de Vereenigde Staten, waarop, naar hij zegt, het geheele Amerikaansche volk zal inschrijven. Harrison zou zijn standpunt uiteenzetten in de gisteren te houden vergadering der commissie voor buitenlandsche aangelegen heden. Ontketening van totalen oorlog zon, naar Italiaansche meening, aanstaande zijn. In Romeinsche politieke kringen hecht men volgens Havas, groote be- teekenis aan de woorden van Hitier betreffende de Duitsche militaire maatregelen der laatste maanden, en meent men dientengevolge, dat de ontketening van den totalen oorlog tegen Engeland en Frankrijk niet lang meer op zich zal laten wach ten. Uit de woorden van Hitier zou men moeten afleiden, dat de Duitsche militaire voorbe reidingen gereed zijn om een algemeen of fensief te beginnen. Hitiers mededeelingen betreffende de tusschen Duitschland en Italië bestaande gemeenschap zijn in de leidende Italiaansche kringen uiteraard met voldoe ning ontvangen. Havas meldt verder, dat de rede van Hitier door de Italiaansche ochtendbladen zonder commentaar werd weergegeven. Een opval lende plaats wordt gegeven aan Hitiers uit eenzettingen over de voltooiing der militaire voorbereidingen van Duitschland en aan al les wat betrekking heeft op de vriendschap van Duitschland met Italië en de Sovjet- Unie. AMERIKA BETAALT HOOGE TOL AAN HET VERKEER. Volgens mededeelingen van den nationalen raad voor de veiligheid zijn in 1939 93.000 personen bij ongelukken om het leven ge komen en 8 millioen gewond. Er zijn 32.600 dooden bij verkeereonge- luken te beklagen, 1.150.000 personen wer den bij verkeersongelukken gewond. Deze cijfers zijn lager dan die Voor 1938. FINLAND NEEMT DEEL AAN TENTOON STELLING TE NEW YORK Finland heeft een contract geteekend, waarbij het zich heeft verbonden ook aan de tentoonstelling, welke in dit jaar te New York wordt gehouden, deel te nemen. Zandstorting elscht een slacht offer. Gistermiddag omstreeks half vijf is op een zandafgraving onder Renkum een zandstor ting voorgekomen. Twee personen werden hierdoor half bedolven. De gehuwde 55- jarige Th. J. B. uit Renkum kreeg een brok bevroren leem op den borst, waardoor zijn borstkas werd ingedrukt. Hij was terstond dood. De 36-jarige F. J. werd ter observatie naar het ziekenhuis te Wageningen ver voerd. Zijn toestand baart geen zorg. Het lijk van B. is naar zijn woning ver voerd. Gemengde commissie staakt werk zaamheden. De gemengde commissie voor de nauwkeu rige afbakening van de grens tusschen de Mongoolsche volksrepubliek en Mandsjoe- kwo in het gebied waar zich kortelings een conflict heeft voorgedaan tusschen .Russen en Japanners, heeft het volgende gemeen schappelijke communiqué uitgegeven. In den loop van 16 zittingen der commissie, gehouden van 7 tot 25 De cember 1939 in Tsjita en van 7 tot 30 Januari 1910 in Charbin is duide lijk geworden, dat het standpunt van de Sovjet-Mongoolsche en dat der Japansch-Mandsioekwosche delega tie over de nauwkeurige afbakening van de grens volkomen tegengesteld zijn. Met het oog op het volkomen verschil van de standpunten der par tijen heeft de commissie in haar laat ste zitting op dertig Januari 1910 on der voorzitterschap van den verte genwoordiger der Japansche regee- ring, Kubota, besloten haar werk zaamheden niet voort te zetten". Het Sovjet-Russische telegraafagentschap Tass teekent hierbij het volgende aan: De taak van de gemengde commissie, be staande uit vertegenwoordigers der Sovjet- Mongoolsche en JapanschMandsjoekwo- sche delegaties, was op den grondslag van gezaghebbende officieele documenten, de nauwkeurige grens vast te stellen tusschen de Mongoolsche volksrepubliek en Mandsjoe- kwo. De zittingen der gemengde commissie in Tsjita en Charbin in December 1939 en Januari 1940 waren gewijd aan de bestudee ring van deze documenten. Aangezien de documenten die door de JapanschMands- joekwosche partij naar voren werden ge bracht om motieven te verschaffen voor 'n herziening van de sinds lang bestaande en tevoren niet omstreden grens, ontbloot ble ken te zijn van alle kenmerken van gezag hebbende officieele documenten, weigerde de Sovjet-Mongolische delegatie deze docu menten te erkennen als grondslag voor een nauwkeurige afbakening van de grens. Aan gezien van JapanschMandsjoekwosche zij de geweigerd werd de gezaghebbende en offi cieele documenten die voorgelegd werden door de Sovjet-Mongoolsche partij, te erken nen en beide partijen op hun standpunten bleven staan, ging de gemengde commissie uiteen zonder tot een overeenstemming te zijn gekomen. ONZE OOST. De bevolking rustig. In den ochtend van 30 dezer is een lang durig gerommel van de Goenoeng Dempo gehoord, gepaard gaande met onweer en gevolgd door een aschregen. Deze aschregen richtte onbeduidende schade aan op de thee onderneming Dempo. De bevolking is rus tig, Hospita brengt lieke dame in veiligheid. Twee vertrekken Uitgebrand. Gisteravond om half tien brak brand itft in een perceel aan de Reitdiepkade te Gro ningen, waarin mevrouw M. d. V. een pen sion heeft. Drie dames en drie heeren wo nen hier in. Het vuur ontstond nabij een haard op een zolderkamertje en verbreidde zich snel. Naast het kamertje bevindt zich de slaapkamer van een der pensiongasten mevrouw H. P. R., dip daar ziek te bed lag. De brand werd ontdekt door de pension houdster. Zij bracht allereerst mevrouw R. in veiligheid en waarschuwde vervolgensde overige bewoners en de brandweer. De brandweer tastte het vuur met twee stralen aan. Hoewel het vele pleisterwerk haar de taak niet gemakkelijk maakte, was zij toch na een uur den brand meester. Het zolderkamertje en het slaapvertrek brand den geheel uit. De overige vertrekken lie pen groote waterschade op. Behalve de in boedel van mevrouw R. was alles verzekerd Ondanks de scherpe koude was de belang stelling van het publiek groot. In den auto was nog een tweede (burger) persoon gezeten, die tij dens het gevecht zou hebben geroe pen: „Kom Dirk, het is mis aan den Moerdijk". Deze persoon (van wien nader sig nalement ontbreekt) sprak het Lim- burgsch dialect, evenals zijn metgezel. Na deze geweldpleging wisten de burgers in hun auto te ontkomen en reden zij weg in de richting Breda. Na het gebeurde werd door politieperso neel op gemeld weggedeelte nocr gevonden: een militair gasmasker, een militaire over jas en een paar rubberlaarzen. Bij onderzoek bleken deze goederen te zijn ontvreemd uit voormeld schoolgebouw. Het signalement van den burger, waarmede de soldaat handgemeen werd, is als volgt: lang 1.80 a L85 M., mager uiterlijk, leeftijd ong. 35 jaar, gekleed met lederen jekker en een pet scheef op het hoofd. Het signalement van den auto luidt als volgt: donkerkleurige Chevrolet, vermoedelijk van het jaar 1933/34, 4-persoons, 4-deurs, stuur links, voor zien van het kenteeken P 4408. Intusschen is komen vast te staan, dat van dit nummer valschelijk werd gebruik ge- maakt. De brig.-comm. Kon. Mar. voornoemd, ver zoekt opsporing, aanhouding en voorgelei ding van de onbekende daders. Aldus zei Adema Bernhard. tegen Prins Zooals bekend, ontving Prins Bernhard ten huize van den Commissaris der Konin gin, kort na hun aankomst, de vijf prijswin naars van den Elfstedentocht, om hen ge luk te wenschen met hun fraaie prestatie. De Prins onderhield zich met Adema, Keij- zer, Jongert, v. d. Duim en Westra en tij dens dit onderhoud zeide Adema, volgens het Rott. Nsbl., ongeveer het volgende: „Te Dokkum spraken we af gelijk over de finish te gaan. Toen we echter Leeuwarden naderden, zeide een inwendige stem, dat het dwaas was en dat ik dezen Elfstedentocht kon winnen met de daaraan verbonden me daille. Het kwam zoo plotseling bij mij op, dat ik er al van door was gegaan, voor ik er eigenlijk zelf erg in had. Ik weet nu, dat ik onsportief handelde". Het verkeer in Friesland ondervindt ten gevolge van den sneeuwval groote vertra ging. Vooral de tramdiensten worden ernstig gestagneerd Op de lijn HeerenveenDrach ten bijv. wordt het verkeer door de sneeuw- verstuiving geweldig bemoeilijkt, zoodat groote vertraging ontstaat. Op de tramlijn LemmerJoure is gister avond bij St. Nicolaasga een tram inge sneeuwd. Op de lijn JoureSneek was dit eveneens het geval. De particuliere busdiensten rijden niet of met zeer veel vertraging. De A.T.O. heeft gisteren alle diensten over den Afsluitdijk stopgezet. Nadere bijzonderheden over het gevecht tusschen soldaat en bur gers. Militaire uitrustingstukken nit school ontvreemd. In verband met het te Moerdijk voorgeval lene is een buitengewoon politieblad versche nen, luidende als volgt: De brigade-commandant der Koninklijke Marechaussee te Moerdijk maakt bekend, dat in den avond van 27 Januari te Moerdijk, gemeente Klundert, eenige militaire uit rustingstukken werden ontvreemd uit een schoolgebouw, waarin militairen gelegerd zijn. De diefstal werd ontdekt, doordat een mi litair-chauffeur in den avond van gemelden datum omstreeks 23.15 uur op den rijksweg van Breda naar Moerdijk een burger, in het bezit van een karabijn, in een luxe-auto zag stappen. De soldaat vertrouwde dit niet en toen hij den burger naar de herkomst van de kara bijn vroeg en daarbij die karabijn aan den burger wilde ontnemen, ontstond tusschen beide personen een gevecht. Tijdens dit gevecht werd de kleeding van den soldaat tweemaal met een mes door stoken. De soldaat wist aan den burger de karabijn te ontrukken. WETSONTWERP BINNEN EENIGE WEKEN. De minister van Binnenlandsche Zaken heeft medegedeeld, dat het wetsontwerp tot wijziging van de Begrafeniswet, indien zich geen on voorziene moeilijkheden voordoen, binnen eenige weken zal worden in gediend. Proces tegen den Nederlandscheii Staat. Gisteren werden voor de Haagsche recht bank de pleidooien voortgezet in het rechts geding van een aantal Nederlandsche en Belgische scheepshypotheekbanken tegen den Nederlandschen Staat. Deze hadden te gen den Staat een vordering ingesteld tot schadevergoeding wegens frauduleuze han delingen van scheepsmeters. Eenige scheeps meters zouden er n.1. mede schuldig aan zijn geweest, dat tal van schepen door den scheepsbouwer L. tweemaal in de scheeps registers waren ingeschreven, zoodat op een schip zij het onder anderen naam en on der ander nummer tweemaal eerste hy potheek werd verleend. Toen L. failliet werd verklaard, kwam de fraude aan den dag. Bij de executie werd de laatst verleende eerste hypotheek gedegradeerd met het voor den hypotheekgever onplezierige gevolg, dat hij voor zijn vordering nagenoeg geen verhaal had. Negentien zaken, betreffende twintig sche pen, zijn in de afgeloopen dagen voor de Haagsche rechtbank behandeld. Mr. M. J. Coert, de vordering der eische- ressen toelichtend, kwam na een uitvoerig pleidooi tot de conclusie, dat de scheepsme ters op schuldige wijze nalatig zijn geweest bij hun werkzaamheden, waardoor de frau de mogelijk is geweest. Het standpunt van den Staat. Voor den Staat der Nederlanden trad gis teren op Jhr. Mr. P. Th. Six, die vooropstel de, dat- voor het slagen van de actie van de banken minstens noodig is, dat er boos op zet bij de scheepsmeters is geweest, enkel nalatigheid is niet voldoende. Dit boos op zet betwistte pleiter. Over L's praktijken zeide Mr. Six nog het volgende. Wanneer L. een tweede bewijs van onbezwaardheid op eenzelfde schip wilde verkrijgen, dan nam hij eenvoudig een schip, dat op het te verhvpothekeeren vaartuig leek, veranderde daarin het nummer en zoo fungeerde dit „wisselschip" voor een ander, Soms echter nam hij hypotheek op een ge heel denkbeeldig schip. PI. noemde dat een „spookschip". Oorzaak van fouten was daarbij óf knoeierij van L. óf zorgeloosheid van de bank, maar niet nalatigheid van de scheeps meters. PI. behandelde tenslotte de bijzonderheden van elk schip. De uitspraak volgt later. Een dure proeedure. Aan den rand van Amsterdam woont een hoefsmid. Hij bedient de stedelijke klanten, maakt de potkachels, die barsten en beslaat de hoeven der paarden van de boeren in den naasten omtrek. Onder die meer rustieke klanten was een varkensfokker, die er een hit op nahield, welke hij geregeld door den smid liet beslaan. De smid lied de werk zaamheden op een lei aanteckenen, welke aanteekeningen de oudste zoon aan het einde van de week in de boeken overschreef. De fokker kwam in de goede jaren zijn verplich tingen na, zooals het behoort, maar toen de magare jaren kwamen, betaalde hij niet meer, ten minste volgens de smid. Na eeni ge jaren gewacht te hebben, sprak de smid zijn klant aan tot betaling van de rekening. In dien tusschentijd had de boer ook nog eenige landbouwerswerktuigen gekocht bij den hoefsmid. Hij schafte zich o.a. een „zeis- terboom" en een ..stormlantaarnglas" aan, die volgens den smid ook niet betaald waren. De zaak kwam voor den kantonrechter, waar de klant de juistheid der rekening toe gaf, doch aanvoerde, dat hij deze betaald had. De door hem overgelegde bescheiden vond de kantonrechter echter geenszins vol- doende en hij veroordeelde hem tot betaling der rekening, benevens f19 kosten, De fok ker was het daarmee niet eens en wendde zich tot een advocaat, die voor hem hoóger beroep aanteekende. De advocaat ontdekte nl., dat de kantonrechter verzuimd had den regel omtrent de onspitsbare bekentenis eene uit het Italiaansch recht door het B.W. overgeërfde spitvoudigheid toe te passen. De strekking daarvan is nl. om ook degene, wiens vordering erkend wordt met het be wijs daarvan te belasten, indien de tegen partij zich op een bevrijdende omstandigheid zooals b.v. betaling beroept. De advo caat had succes en de rechtbank belastte den hoefsmid met het bewijs. Deze kon niets anders doen dan enkele knechten, die de hit wel eens beslagen had den, en aanteekeningen op de lei hadden gemaakt, te laten hooren. Over de juistheid der rekening konden zij niets zeggen, slechts over de gebruikelijke prijzen en werkme thoden. Hiervan was de raadsman van den smid zoo onder den indruk, dat hij het noodig vond een pleidooi te houden, waarbij de pre sident opmerkte, dat de hit zoo langzamer hand wel zilveren hoeven gekregen had. Het vonnis viel gelukkig uit. De verklaring van de knechts bleken evenzoovele gewich tige en overeenstemmende vermoedens op te leveren, waaruit de rechter tot de juist heid van de rekening concludeerde, behou dens ten aanzien van de levering' van de Zeisterboom en het stormlantaarnglas. Daarom werd het Konnis van den kanton rechter vernietigd, doch opnieuw rechtdoen de veroordeelde de rechtbank den fokker bovendien in de kosten van beide procedu res ad f 175.—, De rekening, die f 63 be droeg, was hiermede wel opgeloopen. Op de tbuisreis bereikten de „Nan- doe" met gezagvoerder Moll Alexan- drië en de „Oehoe" met gezagvoerder Viruly Singapore. Deze vliegtuigen worden onderscheidenlijk 5 Februari en heden te Batavia verwacht. Op de thuisreis landde de „Gier met gezagvoerder Geysendorffer te Jodphur De machine wordt op 3 Fe bruari te Napels verwacht. Contactcommissie Inzake na tuurbescherming adresseert. Gisteren heeft de contactcommissie inzake natuurbescherming een vergadering belegd, waarbij talrijke vertegenwoordigers van na- tuurbeschermings-vereenigingen aanwezig waren. Ir. W. G. v. d. Kloot, wetenschappelijk assistent van de commissie besprak enkele werkzaamheden uit het afgeloopen jaar. Spr. zag de taak van de commissie tweeledig: 1. Het verzamelen van gegevens over de voor behoud in aanmerking komende ter reinen, 2. actie voor doelmatige bescherming daarvan. Het tweede kan niet geschieden zonder het eerste. Het samenstellen van een overzicht van het voornaamste natuurschoon van Nederland is reeds een heel eind ge vorderd. Tegen ontginningen staat men ech ter veelal machteloos, omdat een natuurbe schermingswet nog steeds uitblijft. Spr. wekte de natuurbeschermingsvereenigingen tenslotte op tot gezamenlijke actie in woord en geschrift, omdat wettelijke voorzieningen nu niet langer mogen uitblijven. Op voorstel van Dr. J. P. Thijsse werd be sloten het volgende telegram aan den mi nister te zenden: „De contact-commissie in zake natuurbe scherming in vergadering bijeen op 30 Ja nuari 1940, gehoord de besprekingen, ver zoekt uwe excellentie dringend de jacht op ganzen binnen zoo kort mogelijken termijn te sluiten, aangezien door verijzing van het sneeuwdek de voedselvoorziening van deze dieren belemmerd is en het bestaan der soort bedreigd, waardoor zij al te gemakke lijk ten prooi vallen aan den mensch." Bovenwoning te Haarlem door, het vuur vernield. De Haarlemsche brandweer werd gister ochtend gealarmeerd voor een ernstigen brand, welke woedde in de Maasstraat in Haarlem, Noord, .op de bovenverdieping van een manufacturenwinkel, welke étage ge heel is uitgebrand. Ook de naast gelegen bovenwoningen, werden door het vuur aangetast, doch hier is de schade gering. Omstreeks half twaalf zagen overburen een vuurgloed achter de ramen der boven verdieping van perceel Maasstraat 9. De brandweer werd gewaarschuwd. Toen deze arriveerde woedde het vuur reeds zeer he vig. Met twee stralen, een over de voor- en een over de achterzijde, werd de brand aan getast. Na een half uur was het gevaar voor uitbreiding geweken. De bovenwoning was toen echter geheel vernield. De groote hoe veelheid bluschtwater, welke door den vloer naar beneden liep, richtte in den manufac turenwinkel groote schade aan, welke door verzekering wordt gedekt. De bewoonster van de bovenverdieping, de weduwe S. was op het oogenblik, dat de brand uitbrak, niet thuis, Hoewel de oor zaak niet met zekerheid vast staat, neemt men aan, dat de kachel in de voorkamer te fel gebrand heeft of dat er vonken op den vloer zijn gevallen. Twee tragische gevallen te Gow da en Groningen. Te Gouda is gisteren de 72-jarige gehuw de mej. Z. van der KuyLeeuwenhoek bij het nazien van de kachel in haar woning aan de Kanaalstraat met haar kleeren te dicht bij den gloeienden pot gekomen, waar door deze vlam vatten. De oude vrouw, die alleen thuis was, probeerde de vlammen te dooven, doch dit gelukte niet. Zij liep daar om de achterdeur van haar woning uit, waar op haar hulpgeroep omwonenden toe schoten en haar in dekens wikkelden. De vrouw bleek over haar geheele lichaam zoo danige brandwonden te hebben opgeloopen, dat overbrenging naar het van Iterson-zie- kenhuis noodzakelijk was, waar zij is over leden. Baby in brand. Gistermorgen ontstond een schoorsteen brand in een woning te Groningen, bewoond door de familie J. J. F. Een in de kamer staande wieg vatte eveneens vlam, tenge volge waarvan- de baby van zes maanden ernstige brandwonden opliep. In hoogst zorgwekkenden toestand is de kleine naar het Diaconessenhuis vervoerd. AUTO'S EN TRAMS INGESNEEUWD. Tengevolge van sneeuwverschuivingen is net verkeer op den Rijksstraatweg Amster dam -L trecht op sommige gedeelten geheel ontwricht. Onder de gemeente Abcoude on- der\ inden de automobilisten en andere weg gebruikers den overlast van de sneeuw. Het verkeer tusschen Nieuwersluis, Vinkeveen, J??s,en Mijdrecht is geheel gestremd Op de inkeveensche Zuwe staat een auto, die ™ecr dan drie dagen is ingesneeuwd. - iets is meer van het voertuig te onderschei den. Het is slechts een sneeuwhoop. Met man en macht is het personeel van de Rijkswater staat bezig den weg sneeuwvrij te maken,

Heldersche Courant | 1940 | | pagina 2