ZAALBERG „Jeugdige zondaren" op het matje dekens amandelbrood De Elfsteden tocht Tricotages Nachthemden Pyama's Kousen en Sokken VAN HETEREN Vandaaq Divers „klein goed Wat U ook te verkoopen hebt, doet het werk! Zeekrügsraad Willemsoord UlactA gaan, w-t hten? Temperatuur en Barometerstand Zware reis van de Texelsche boot Gas in de Janzenstraat Burgerlijke Stand van Den Helder tatd'CMoi c. VAN HEES, BRIEVEN OP ADVERTENTIE^ Moeder Geervliet breekt haar pols Uit het politie-rappori Breien en al maar breien voor 50 jaar Uotvh/en uil kd Vlie<}end Bloodst Hoe de Nieuwediepers het er af brachten Vier Jatters haalden het eindpunt Langs de straat Doe wel en zie niet om In de advertentiekolommen van vandaag tf Het was meerendee\ „klein goed", wat gis teren tijdens de zitting van den Krijgsraad voor kwam. Toch duurde het 2Vi uur eer de vijfde en laatste zaak achter den rug was. Een nieuwsgierig Aagje. Als eerste beklaagde kwam voor F. H. W K-, zeemil.-matr. 3e kl., die zonder daarvoor opdracht van zijn meerderen te hebben gehad, eenige zunders en nog enkele andere gereed schappen „des Rijks", onder eigen beheer had genomen en daarmede proeven genomen, om te trachten deze zunders nog beter te maken dan ze al zijn. Natuurlijk was deze poging falikant uitge- loopen, en daar beklaagde reeds eenmaal voor den politierechter was verschenen, oordeelde fiscaal Mr. D. B. A. Franken het noodig, dit jongmensch een streng onder handen te nemen. Fiscaal achtte het ten laste gelegde wettig en overtuigend bewezen en qualificeerde het als diefstal. Daar het niet de eerste maal is, dat K. zoo autoritair en eigenwijs optreedt (ook heeft hij reeds eenmaal aan mijnen zitten „prutsen"), eischte mr. Franken 4 maanden met aftrek van voorar. st en ontslag uit den dienst, daar deze Jongeman door zrjn nieuws gierigheid een gevaar voor de Marine ople verde. Mr. A. Prins, die als verdediger optrad, was niet zoo hopeloos gestemd over het toekom stige gedrag van beklaagde en na een lang durige re- en dupliek over zaakbeschadiging van roerend- en onroerend goed, bleef Mr. Franken bij zijn eisch. Vonnis: 3 mnd. met aftrek van 3 mnd. voor arrest. Van zijn post weggeloopen. Plicht gaat nog altijd voor het meisje, dat moest beklaagde A. A. ondervinden, toen hij gisteren een militaire detentie van 2 weken tegen zich hoorde eischen en conform dezen eisch veroordeeld werd ook. Hij had op 3 De cember 1939, toen hij aan boord van hulp- mijnenveger I bij het wachtvolk behoorde, af scheid van zijn meisje genomen, die voor lan gen tijd op reis zou gaan. Het werd hem te machtig' en hij „smeerde" hem ondanks de waarschuwing van den onderofficier van de wacht. Binnen het uur was hij terug, hetgeen Mr. Mulder als verdediger deed opmerken, dat verdachte slechts in de uiterste noodzakelijk heid gehandeld had, en zoo spoedig mogelijk pp zijn post was teruggekeerd. Dit nam echter niet weg, dat de fiscaal dit, een plichtsver zuim in oorlogstijd, zeer ernstig vond en daar om de prachtige conduitestaat van verdachte in aanmerking nemend een straf eischte van 2 weken militaire detentie. Vonnis conform eisch. Drie diefstallen tegelijk. Een volgens den fiscaal vrij hopeloos geval was de volgende zaak, waarbij verdachte A. de V. beschuldigd werd van niet minder dan drie diefstallen gepleegd aan boord van Hr. Ms. „Douwe Aukes" in het tijdperk September tot en met December van het vorig jaar. Eerst was er een portemonnaie inhoudende 12.50 zoek, daarna een rijksdaalder en tenslotte een halven gulden. Beklaagde erkent de diefstallen volmondig, alleen het laatste geval ontkent hij, waardoor dit van de lijst wordt afgevoerd. H(j vertelt, dat hij de diefstallen gepleegd had om schulden aan te zuiveren, die hij uit een onfortuinlijk melkhandeltje aan boord had overgehouden. De eisch van den fiscaal, die niet eens een reclasseeringsrapport van dezen jeugdigen zondaar noodig had geacht, wqe zeer zwaar, n.1. 4 maanden met aftrek van voorarrest en ontslag uit den dienst zonder ontzegging van de verplichting om te dienen. Mr. Prins, die ook hier als verdediger optrad vond het niet aanvragen van het reclassee ringsrapport een verzuim, en ging vervolgens diep in op de opvoeding van den beklaagde, die hij als een slappeling beschreef. Beklaagde heeft straf verdiend, maar stoot hem niet uit de maatschappij. Vonnis tenslotte 3 maanden met aftrek van voorarrest met ontslag uit den dienst. Natuurhistorisch Museum, le Vroontsraat lederen Woensdag van 35 uur. lederen Zaterdag van 710 uur. Bovendien de eerste Zondag van elke maand van 35 uur en de eerste Woensdag van 810 uur. Aquarium Zool Station. Voor het publiek geopend: dagelijks van 912 en van 13.30 17 u. Zaterdags van 912 uur. BIOSCOPEN Itialto, Spoorstraat, acht uur: „De Bakvisch". Tivoli-Theater, Spoorstraat, acht uur: „Union Pacific". Witte Bioscoop, Koningstraat, acht uur: „De Big van het Vreemdelingenlegioen". Heden: Casino, 8.15 uur: „Die Jahreszeiten" met so listische medewerking van Jo Vincent, Louis van Tulder en Willem Ravelli. Zaterdag 3 Februari. Casino. 8.00 uur: Lou Bandy-revue „Wij in Holland". Musis Sacrum, 8.00 uur: Bal-Masqué Intime. Zaterdag en Zondag „De Toelast" Carnaval. Zondag 4 Februari. Casino, 8.00 uur: Lou Bandy Revue „Wü in Holland". Dinsdag 6 Februari. Casino, 8.30 uur: „De Nacht van Bess" door TA.V.E.N.U. Woensdag 7 Februari Musis Sacrum: 8.30 uur feestavond N.R.V. Benzine voor eigen gebruik? Het vierde en laatste geval, dat openbaar was. behandelde een benzine ontvreemding. Verd. H. H. had een eigen motorrijwiel, en daar luj ontevreden was over zijn eigen ben zine en smeerolie, nam hü wat van deze ingre diënten van het Rijk weg om te kijken of zijn tuf-tuf nu wel vooruit wilde. Hij had dit in zijn burgerlijke positie altijd gedaan en zag in dezen ruilhandel in het geheel geen kwaad. Men leende het zoolang en gaf het later weer terug. Fiscaal was het met deze zienswijze natuur lijk niet eens en wees verdachte op zrjn tekort koming Jegens het Rijk. Het vonnis was tenslotte conform den eisch 19 dagen gevangenisstraf. Niet nader te noemen. Vervolgens kwam nog aan de orde de zaak van A. J. B„ die verdacht was van openbare schennis der eerbaarheid en daarvoor terecht stond. Daar deze zaak met gesloten deuren werd behandeld, volstaan we met het vonnis: 1 maand voorwaardelijk met een proeftijd van een Jaar. Kanaalweg 137 Telef. 866 Een bijzonder zware reis heeft gisteren de Texelsche boot gemaakt, die te ongeveer 10 uur 's morgens uit Den Helder vertrokken was. Tot het Horntje op Texel deed men er langer dan 114 uur over: deze vaart was een strijd tegen het dikke ijs, dat steeds trachtte het schip tegen te houden. Een reis, die kapitein en bemanning zich ongetwijfeld nog lang herinneren zullen. Veel overlast van gas hebben gisteren ver scheidene bewoners van de Janzenstraat ge had. Door den strengen vorst is een deel der rioleering aangetast, waarbij nog kwam, dat gisteren verscheidene leidingen stuk sprongen. Het gas verspreidde zich in diverse wonin gen, zoodat direct assistentie van de gasfabriek ingeroepen moest worden. Een der bewoners vond het raadzaam voorloopig zijn woning maar te sluiten. van 1 Februari 1940. ONDERTROUWD: F. Kwast en G. Ufkes. GETROUWD: H. P. A. vsn Trier en C. Wijnker; W. C. Benjert en A. M. Anspach; A. W. C. J. Freeken en G. Keizer van der Bergh. Voor Uw beddengoed is alleen het allerbeste goed genoeg. Koopt daarom echte U kunt ze bij ons in alle kleuren en maten uitzoeken. De prijzen zijn nog zeer billijk. Komt eerst kijken bij: ink.comb. „Nederland", Spoorstraat hoek Koningstraat een heerlijk en voordeelig koekj» 25 ct. per half pond. Keizerstraat 41 Tel. 790 Kanaalweg 192. Tel. 62o. Meermalen komt het voor, wij brieven ontvangen, geadr»». Scerd aan de „Heldersche Co», rant", die bü opening betrekking blijken te hebben op een In blad geplaatste advertentie. Men beeft er dan niet aan gedacht, bet nummer van de advertenit» op de envelop te vermeiden. Wü verzoeken beleefd steefe bet nummer duidelijk op envelop te schrijven in linkerbenedenhoek. Het leger der op de gladde straten gesneu velde onbekenden is groot. Doch gisteren was er onder dat legertje ook een welbekende van de Heldersche burgerij. Niemand anders dan moeder Geervliet uit de Jan in 't Velt3traat kwam zoodanig te vallen, dat zij met een ge broken pols opgenomen werd. Hopen wij, dat de krasse oude dame weer spoedig de beschikking over haar beide han den zal hebben! WATERLEIDING-MISERE. Tegenover de school in de Oostslootstraat was gisteren een waterleiding gesprongen. De Water- en Lichtbedrjjven hebben het euvel direct verholpen. We wisten het wel, we zouden niet tever geefs aankloppen bij het publiek. We kregen al van velen een grooter of kleiner bedrag. Maar willen we aan de volgende 400 bivak mutsen beginnen, dan moet er nog een be hoorlijk bedrag binnenkomen. We ontvingen in dank de vo'gende giften: Mevr. v. d. V. 3.—; N. N. 1.—; School 6 1.60; fam. de W. 0.50; A. d. K. 5.—; L. v. H. 1.N. V. B. 0.50; C. R. 0.25; G. d. B. 0.50; mevr. H. 0.50; mevr. B. 1.50; Kinderen le klas Sch. 5 0.60; mevr. R. B. 0.25. Totaal 18.60. Vorige opgaaf 29.86. Totaal-generaal 48.46. Dus nog 3015 dubbeltjes. Wie helpt ons er aan? De brei-commissie, S. de Böck, Weststraat 2. H. J. Marinus, Ruyghweg 21. C. lest, Singel 19. A. Kramer, Parallelweg 40. Mej. C. Leeuwens, Pr. H.laan 17. C. Prinsen, Ooievaarstraat 102. IN „DE TOELAST". Hef wrak van het te Callantsoog verongeluk te Engelsche schip ,Doch Moindart" heeft by openbaren verkoop in het hotel ,.De Toelast" opgebracht 271.50. Kooper de heer L, W. F. Oudenhoven. Eenige van gemelde schip gebor gen goederen brachten bij diverse koopers op 168.80. „ONS BADHUIS". Gisteren hadden we het genoegen kennis te maken met het gebouwbestemd tot Stedelijk Badhuis, te plaatsen op het duin nabij hei dorp Huisduinen Het gebouw was opgesteld op het erf van den aannemer, den heer P. de Waard, in de Ver lengde 2e Vroonstraat, hoe Oostslootstraat. Het voldoet aan het oog door een netten,, sierlijken vorm en, blijkens bestek en teekening, zal het, als het geheel is afgewerkt, zeer geschikt be vonden worden voor het aangewezen doel. Naar wij vernemen zal weldra een begin gemaakt worden met den bouw op de bestemde plaats, waar het primo April zal gereed komen. Is het voorjaar gunstig, dan zal men dus al vroeg kunnen beginnen met aldaar, na eene wande ling langs het strand, een zitje te nemen. Het gebouw, dat door den heer De Waard voor rekening van de heer en Terra Co. wordt vervaardigd, is ontworpen door den heer Munter, bouwkundige alhier, aan wien, Voor zijn door bevoegden gunstig beoordeeld ont werp, een woord van hulde toekomt. DENK OM UW VERLICHTING. Tegen een persoon, die in zijn eentje ver duisteringsproeven nam werd proces-verbaal opgemaakt terzake onvoldoende verlichting van zijn voertuig. Barometerstand Den Helder: Maximum temp. lucht: Laagste temp.: Wind: richting O.; kracht 4. Licht op: 755,8 —11,8 —11,8 5,16 De ervaringen van twee militaire Heldersche afgevaardigden van de Verbindingsafdeeling. Juist van verlof terugkomende, linea-recta op weg naar Leeuwarden, viel in den trein al direct iets bijzonders te bespeuren; zoo als in Zwitserland 's winters tallooze reizigers met ski's en stokken sjouwen, zoo was het nu op de perrons en in de coupé's een bont ge wemel van schaats-enthousiasten in de meest uiteenloopende kleeding, waarbij het grijs van het overweldigende aantal militaire deelnemers een passenden achtergrond vormde. Natuurlijk was de aanstaande physieke krachtprestatie het onderwerp van gesprek, te meer omdat (gezien het aantal deelnemers) meer dan de helft niet wist wat hen precies te wachten stond. Velen waren dus inwendig nog zeer onzeker, en trachten door elkaar te polsen en door uitwisseling van ervaringen een juister beeld van den tocht te krijgen; schaatsen wer den vakkundig bekeken; in levendige debatten werden de Friesche doorloopers tegen de Nooren uitgespeeld, en ieder schatte de kansen die hy had om den tocht tot een goed einde te brengen. In de zalen van „de Beurs" in Leeuwarden, waar aan tientallen tafels de leden van het comité alphabetisch de contrólekaarten uit gaven, uitte de spanning der deelnemers zich in een uitbundige vroolijkheid, terwijl ontmoe tingen met oude vrienden en kennissen voor de noodige verrassing zorgden. Dien nacht zal er, ondanks de serieuze po gingen niet zoo héél veel geslapen zijn! De tourist-deelnemers, den volgenden mor gen om half vijf weer in „de Beurs" verzameld, verdrongen zich vol strijdlust voor den uitgang, maar het bestuur nam geen risico's, en liet ze druppelsgewijs vertrekken, zoodat mijn tocht genoot, die direct uit Den Helder gekomen was en ik pas om 6.15 u. met den wind mee op Sneek afvlogen met een gemiddelde snelheid van 19,5 km per uur. Na het passeeren van de contróleposten IJlst en Sloten, waar aardige Friesche meisjes ons behulpzaam waren bij het op de schaats bin- nenstrompelen van de stempellokalen, waar door ook ons moreel sterk verbeterde, bereikten wij Stavoren, het einde van het voor-den-wind- traject. Hier begonnen pas de beproevingen. De Noordoosten wind, die in den middag tot een storm aangroeide, beet meedoogenloos in de vertrokken gezichten van al veel meer ver spreide deelnemers, terwijl het Ijs, dat tot nu toe onverdeeld goed was geweest, steeds slech ter werd. Steeds talrijker werden de stukken kwalster ijs. waarin de uiterst dunne ijzers van onze Nooren, die ons voor den wind op goed ijs enorme snelheid gaven, diepe voren groefden. Na Hindeloopen werd Bolsward bereikt, en hier bleek pas hoevelen, afgeschrikt door de berichten over dit traject in Workum den trein genomen hadden. Na een flinke rust werd gestart naar Harlin- gen met den wind grootendeels in den rug, zoo dat hier de baan schoon bleef. Wanneer hier niet omgeroepen was, dat het bestuur groote soepelheid zou betrachten, wat betreft de aankomsttijden, zoodat men zelfs tot 2 uur nog binnen mocht komen, dan was mis schien de betrekkelijk korte tijd voor het laat ste stuk van 81 km in het donker door een zoo goed als onbewoonde streek, alles tegen den wind in, fnuikend geworden voor het moreel van ondergeteekenden, maar nu bleef de hoop nog leven en werd na 1% uur in Franeker het 10e steden-stempel veroverd. Aangezien het onverantwoord was, dit laatste traject door de duistere eenzaamheid alleen af te leggen, omdat schaatsenpech öf gebrek aan kracht bevroren ledematen öf andere funeste gevolgen zou kunnen hebben, vertrokken alle deelnemers tegelijk uit Franeker, voorafge gaan door een motorfiets met ijzers opzij tegen het slippen. Het licht van de koplampen werd fel weerkaatst door de eindelooze besneeuwde weilanden die slechts hier en daar onderbroken werden door een heuveltje waaronder ingekuil de aardappelen wachten op hun somber lot. Dit laatste stuk, dat half automatisch afge legd werd, eindigde in een warmen Frieschen herberg, waar heete groc ons spoedig deed op leven en de stemming in een overwinningsroes deed overgaan. Ook hier ontvingen wij een stempel terwijl na een rit met door het bestuur gezonden auto bussen in Leeuwarden het eindstempel op onze contrólekaart geplaatst werd. Jammer was, dat ons, het zoo zwaar bevoch ten kruis niet direct kon worden uitgereikt, maar dat het opgezonden moet worden. Treffend was de hulpvaardigheid en het medeleven van het Friesche volk tengevolge waarvan wij in Hindeloopen in een prachtige Hindelooper-kamer achter karnemelksche pap en dampende aardappelen kwamen te zitten, en waardoor wij op vele plaatsen onderweg iets warms te drinken kregen. F. de Iongh. W. Bakker. Het waren de drie-en-zestig-jarige Zwierstra, de 48-jarige De Jong, de bekende „gym-coach" Engel de Zeeuw en Snijders. En we hebben de deelnemers eens opge zocht en hen hooren vertellen hoe zwaar en toch ook hoe mooi het was. Allereerst Engel de Zeeuw, die om half acht op 10 km van Dokkum door de wedstryd- commissie gedwongen werd den kamp te staken, daar het levensgevaarlijk was. Doch zooals men reeds heeft kunnen lezen, kregen ook deze rijders de herinneringsmedaille. „Het was zwaar, ontzettend zwaar," aldus Engel de Zeeuw, die nu weer in zijn „dienst- pak" voor ons zit. Maar als we verder hadden mogen gaan, hadden we doorgezet, maar we mochten niet. Trouwens het bleek later ook een verstandige regeling geweest te zijn van de wedstrijd-com missie, daar tegen den avond, toen er een sneeuwstorm van „heb ik jou daar" opstak, alle banen ondergesneeuwd raakten en er geen onderscheid meer was tusschen land en ijs. Er waren er, die volkomen „sneeuwblind" bleken, en zelf raakte ik met m'n mederijders verdwaald en doolden een uur in de sneeuw rond, voordat we den weg terugvonden. Een andermaal merkte ik plotseling, dat ik in het water stond met m'n sokken nog wel, terwijl ik dacht eindelijk eens mooi en goed ijs onder mijn voeten te hebben." „Was het ijs werkelijk zoo slecht?" „Slecht, man, dat is nog een mooi woord, het was afschuwelijk, meer struikelende en vallende moesten we kilometers afleggen, en het is te begrijpen, dat velen moesten opgeven, maar toch"en hiermede besloot Engel de Zeeuw zijn relaas„toch vond ik het heel erg teleurstellend, dat we niet verder mochten, al kregen we dan evengoed onze welverdiende belooning." En we hebben hem achtergelaten met een mooie sportieve herinnering, die zijn heele leven zal blijven, want een Elfstedentocht ver geet een deelnemer nooit. Zwierstra c.s. Vervolgens hebben we Zwierstra opgezocht, die met zijn kameraad ons al opwachtte. Het was behagelijk warm binnen, en we ril den even, als we ons voor den geest roepen, hoe het Dinsdag in het duister geweest zal zijn. Zwierstra voerde het woord en vertelde ons daarvan, vertelde ons van den start in het duis ter, de mooie hartelijke ontvangsten in de dor pen, overal waar men op den dag voorbijkwam, toen het invallen van den avond in dat laatste martelende stuk tegen den opgestoken Noord- Oosten wind in, een wind, dien je door merg en been drong, die je den adem afsneed, en die de stofsneeuw in huizenhooge wolken van de lan den langs de vaart opjoeg in de gezichten van de deelnemers. En we voelen een groote waardeering in ons opkomen voor deze bovenmenachelyke prestatie, waarbij nog komt, dat deze mannen voor ons niet meer tot de jongsten behooren. De 63-jarige Zwierstra was zelfs de oudste rijder in de touristenklasse, ter wijl de Jong, die als 43-jarige binnenkwam, eveneens de oudste deelnemer was in de „wedstrijd-klasse". We hebben Zwierstra's „plak" gezien van 1933 en de Jong vertelde, dat hij in 1917 vijfde was geworden. Maar ja, toen was hy nog 25 en nu nu vmden we het een kranige prestatie van hem, dat hij om 6.14 u., dus slechts een uur na de winnaars, zijn kaart in Leeuwarden kon laten afstempelen. We zijn weer opgestapt, maar het antwoord op onze laatste vraag of ze volgend jaar weer van de partij zouden zyn, dat antwoord, dat volmondig „ja" was, dat toont den sportieven geest van deze twee mannen, echte Hollandsche sportmannen, waarop ons land trotsch kan zün In onze duistere wereld, die als geheel ge nomen meer luistert naar oorlogshitsers, dan naar vredestichters, die zich gewilliger laat leiden door stroomingen, die willen vernieti- gen, dan naar hen, die constructief bouwen aan de verheffing der mensch, is echter toch het laatste gevoel van naastenliefde nog niet gedoofd. Gelukkig zijn daarin nog „menschen" in den edelen zin van het woord en corpora ties, vereenigingen van hen, die alles wat lijdt, wat verdrukt is, alles wat arm is en nooddruftig, liefdevol tegemoet treden. Zij zijn individueel als „kaarsjes brandend in den nacht" en collectief als stralende kwikdruk- lampen, licht verspreidend daar waar anders' diepe duisternis zou heerschen. Al slaan de golven van haat, afgunst, zelfzucht en God vergetenheid hoog op, als lichten der Liefde overstralen zij dit ondermaansche met licht- sprankels. En het doet goed te zien, dat waar velen de deur en de beurs sluiten voor den medemensch, die lijdt, er ook nog zoo velen gevonden v rden, die de rudimentaire over blijfselen van „Het beeld Gods" nog dragen en iets van Liefde aan de „anderen" geven. Helpt niet het Roode Kruis de gewonde Finnen èn Russen, verzacht het geen leed en pijn, waar Turken de verschrikkingen van natuurrampen op 't smartelijkst ondervindt? En dichter bij huis: Hoe velen worden niet reeds vriendelijk geholpen „wanneer het kindje binnenkomt" en ons sympathiek Beatrixfonds de behoeftige moedertjes helpt aan wat zij zelf niet kunnen koopen? Daar is de Bond van Barmhartigheid. De vereenigingen, die zwakke kinderen uit zenden om gezond te worden. Vereenigingen van sport, die de Lichaams ontwikkeling helpen bevorderen. Zondags scholen, die helpen mee te bouwen aan de geestelijke ontwikkeling en verheffing van de komende generaties. Rampenfondsen Inza melingen voor de stille armen Ja. ook de vereenigingen met vroolijker doel: O. en O.! Bivakmutsen breiende dames, duizenden zijn er, zij allen, allen helpen, steunen de anderen, zij brengen ze vreugde, hoop, verlichting van zorgen. Is het wonder, dat waar zoo veel voor kinderen en menschen wordt gedaan, er ook menschen zijn, die hun gemeenheden verder uitbreiden tot hen, die het vaak miserabel hebben en toch niet klagen kunnen, die dik wijls „op schobberdebonk" loopen en toch niets kunnen eischen, die vaak honger hebben en niet vragen kunnen. Ik bedoel de beesten. Het doet aangenaam aan, dat er ook zijn, die onze viervoetige, nooit mopperende, altijd trouwe huis- en buurtgenooten met liefde ge denken. Zie ze daar staan, een heel clubje echte, maar ook vuilnisbakkenras, onder het raam van hun weldoenster: Castor, die meer slaag dan eten krijgt; Meta, die vaak zoo „onfrisch ruikt" en daarom koud of niet koud doorloopend moet luchten. Bello, die alleen maar vegetarische restjes krijgt, omdat vleesch er ook bij den baas niet aanzit. Dan nog een paar zwervers. Maar daar heb je ook Polly-Benno, die leuke, zwarte poedel, Herta en Bonzo, die werkelijk goede kosthuizen hebben, maar ter opluiste ring mee profiteeren. De koppen zijn opwaarts geheven, de staarten zwaaien lustig heen en weer. Een tik op 't venster doet de staarten in versneld tempo kwispelen, nog een oogen- blik en een regen van stukjes worst en vleesch daalt als een heerlijke weldaad op hen neer. In een ommezien is alles op, maar nog is het feestmaal niet afgeloopen. Neen, eigenlijk be gint 't nu pas. Hun weldoenster gaat uit. 't Is mooi weer, dushondenweer". De groote zwarte tasch, die ook mee gaat, is nog leeg, maar straks bij den slager wordt hij gevuld met heerlyke worst, vele en groote "stukken. Royaal deelt de goede geefster uit naar links en rechts. Alles wat hond is kent haar, waar deert haar en is haar dankbaar.. Dein begeleid door velen, die door haar werden gevoed en gespijsd, aanvaardt zy den weg terug naar huis. Maar niet. dan na ook haar katten- vriendinnen in de vreugde te hebben laten deelen. Een paar gebakken scholletjes worden hier en daar bij de steegjes uitgedeeld. Ook ons witte Trixje, dat zoo graag op de steeneB hekpaal zit te genotteren in 't winterzonnetje, krijgt haar extra schollenmenu. Ja, nog lang hoopt alles wat hond is in onze Jutterstad te profiteeren van haar, die in hun trouwe hon- denoogen de beste liefste en edelste is, die er op hun hondenwereld bestaat. Vox Humana. vindt U juist dat artikel wat U moet hebben

Heldersche Courant | 1940 | | pagina 6