WeereenHollandsch schip getroffen Waar het Finschc leger Westfriesche bond van Harmonie-en Fanfarecorpsen zijn sportopleiding kreeg Maria bleef lang weg De geruchten over spionnage Extra vlccsch voor ondersteunden Menschenredder dood gevonden Luchtlijn Nederland—Amerika De komende Staatsleening Asphalt kookt over Bemanning ongedeerd Scandinavië onder Engelschen druk Italiaansche luchtmacht wordt verdubbeld Postvluchten op Indië Fransche ambassadeur verlaat Moskou DE „LAERTES" BIJ DOVER OP EEN MIJN. HET SCHIP STOOMT LANG. ZAAM OP NAAR LONDEN. Het Nederlandsche stoomschip „Laertes" van de Ned. Stoomvaart Mi). „Oceaan" te Amsterdam is Za terdagavond omstreeks half twaali op vier mijl beoosten het lichtschip „Royal Sovereign" (bij Zuid-Voor land niet ver van Dover) op een mttn geloopen. Het schip is niet gezon ken en de bemanning is aan boord gebleven. Niemand der opvarenden is gewond. Nader vernemen wij, dat de opgcloopen •chade. waarvan de omvang nog niet bekend is, het schip verhindert op volle kracht te varen. Men verwachtte de „I.aertes", mèt de 52 opvarenden. Zaterdagavond laat in Lon den. De „Zwarte Zee" blijft thuis. Aanvankelijk besloot L. Smit en Co.'s In ternationale Sleepdienst de „Zwarte Zee" uit Vlissingen naar de plaats des onheils te zenden. Op grond van de ontvangen berich ten besloot men later, de sleepboot niet ter assistentie naar het schip'te doen vertrekken. 131 mijl moet worden afgelegd. De afstand van de plaats, van het on geluk naar Londen, welke de Laertes lang zaam varende moet afleggen, bedraagt 131 mijl. Gezagvoerder van de „Laertes" is de heer C. Koningsteih uit Haarlem. Ifct schip kwam uit Batavia met o.a. een hoeveelheid regceringsgoederen en een be langrijke partij Dclitabak en was, na een betrekkelijk kort oponthoud, in een der En- gelsche controlehavens, op weg naar Am sterdam. (De „Laertes" meet 5825 bruto en 3613 netto reg. ton. Het schip is in 1919 gebouwd bij The Taikoo Dockyard and Engineering Cornp. of Hongkong te Hongkong.) Haarlemsche rechercheurs op zoek Een „vermissing" met een happy end. De Haarlemsche politie is in actie ge weest om een meisje op te sporen, dat, naar men vreesde, op soortgelijke wijze als Johanna de Nigtere te Amsterdam zou zijn ontvoerd. Het meisje, de 18-jarigo Maria H. had ge schreven op een advertentie in een der plaatselijke bladen, waarin een typiste werd gevraagd. Zaterdagmorgen vervoegde zich bij de ouderlijke woning een heer, die met een'taxi was gekomen en verklaarde de steller van de advertentie te zijn. Hij verzocht het meisje met hem mee te gaan om pfoefwerk te maken. Daar de heer een gunstigen indruk maakte, gaf Maria terstond gevolg aan dit verzoek en reed met hem in de taxi weg. De ouders waren aanvankelijk verheugd, dat hun dochter waarschijnlijk een goede betrekking zou krijgen. Maar toen het meisje tegen etenstijd nog niet terug was, werden zij ongerust en waarschuwden zij de politic. Deze stelde onmiddellijk een uitgebreid onderzoek in. Per politie-radio- omroep werd een extra bericht inzake de verdwijning, met het signalement van het meisje verspreid. De omliggende gemeenten werden van het gebeurde in kennis gesteld Eenige rechercheurs gingen per auto naar Amsterdam, omdat de ouders meenden ge zien te hebon, dat de taxi uit de hoofd stad afkomstig was. Een andere rechercheur begaf zich naar de woning van de ouders om nog enkele bijzonderheden over het meisje te vragen. En terwijl hij nog met de moeder, die uiter aard totaal overstuur was, stond te praten, ging de deur open en verscheen Maria ge zond en wel in de huisdeur... Het bleek, dat de heer, die haar had ge haald, een letterkundige uit Heemstede was die haar na eenig proefwerk, maar meteen aan den arbeid had gezet om het manu script van zijn nieuwe werk over te tikken. Er was blijkbaar veel haast bij en Maria was bij den schrijver en diens vrouw blij ven eten en had daarna haar werk nog eenigen tijd voortgezet, met het gevolg, dat zij pas om acht uur thuis kwam. Zij toonde zich zeer verbaasd, dat haar uitblijven zooveel coasternatie had te weeg gebracht. Het duurde nog eenigen tijd voor men zich \an de emotie had hersteld en mén de vreufcde van de nieuwe betrekking ten vol le smaakte. Geen officieren te Nijmegen ge arresteerd. Naar aanleiding van loopende geruchten als zouden door de Nederlandsche politie in verband met de spionnage-affaire in Nijme gen, waarbij, zooals door ons gemeld, twee burgers zijn gearresteerd, ook 3 tot 5 offi cieren en onderofficieren in arrest zijn ge steld, vernemen wij, dat noch bij de politie noch bij Defensie van zoodanige arrestatie iets bekend is. De geruchten worden dan ook ten stelligste tegengesproken. OOK REEDS VATGROENTEN BESCHIKBAAR. De Ministers van Sociale en Eco nomische Zaken hebben in verband met de nog steeds aanhoudende kou de besloten goed te keuren, dat aan alle ondersteunde gezinnen gedu rende drie achtereenvolgende weken boven de vastgestelde kwanta tegen den geldenden prijs één blik vleesch per week extra mag worden ver strekt Voorts zullen die gemeenten, wel ke deelnemen aan de distributie van blikgroenten, tevens desgewenscht in de gelegenheid worden gesteld reeds thans vatgroenten voor de on dersteunden beschikbaar te stellen. De gemeentebesturen zullen omtrent een en ander zoo spoedig mogelijk nader worden ingelicht Bij het opsporen van de zes Gro ningers op de Waddenzee onwel geworden. Schipper Wopke Fenenga, van de red dingboot der Noord- en Zuidhollandsche Beddingmaatschappij op Schiermonnikoog, is Zaterdagmorgen in den ouderdom van 51 jaar overleden. Fenenga had Vrijdag nog de leiding op zich genomen van een reddingsbrigade wel ke van het eiland vertrokken was om de twee heeren en vier dames, die van de Gro- ningsche kust over het ijs het eiland pro beerden te bereiken en vermist werden, op te sporen. Kort na het vertrek van het eiland was hij echter onwel geworden en naar huis teruggekeerd. Den volgenden mor gen is hij aan den binnenkant van den dijk gevonden. Het bleek, dat een hartverlam ming hem had getroffen'. Fenenga was nog slechts gedurende betrekkelijk korten tijd schipper van de reddingboot. Samenwerking tusschen H.A.L., K.L.M., Staat der Nederlanden en Fokker In het jaarverslag van de Ilolland- Amerika-lijn over 1939 wordt '.me- dcgedeeld, dat dheetie van-de Hol- •land—Amerika-hjn- zich in begin A sel bereid heeft Verklaard, deel te nemen aan een syndicaat, dat èen rechtstreekschen vliegdienst naar de Vereenigdc Staten langs de Noord-Atlantische route ten doel heeft. Voor dit syndicaat, waaraan in samen werking met de K.L.M., ook de Staat der Nederlanden en de Nederlandsche vlieg- tuigenfabriek Fokker zullen deelnemen, zal de HollandAmerika-lijn haar passagiers organisaties in Europa en Amerika ter be schikking stellen. Verder wordt in het verslag medegedeeld dat de Nederlandsche regeering door haar gezant te Washington bij de regeerirflr der Vereen. Staten reeds een concessie voor het openen van een vliegdienst tusschen Ne derland en Amerika heeft laten aanvragen SPAANSCHE VROUW VAN 112 JAAR GESTORVEN. In het Andalusische graafschap ftoda (Spanje) is een der oudste vrouwen van Spanje gestorven. Zij bereikte een leeftijd van 112 jaar. Tot aan haar dood toe is zij in het volle bezit van haar geestelijke vermo gens gebleven. In VUmmlkl werd sport en na- tionslen zin gekweekt Het feit dat de Finsche soldaten zoo dapper hebben kunnen stand houden tegen de groote Russische overmacht, hebben zij te danken aan een prachtige lichamelijke opvoeding welke haar centrum vond in Viiru maki. Volkomen afgesloten van de wereld en te midden van een reusachtig uitgestrekt woud, t win fit? kilometer verwijderd van de dichtstbijzijnde plaats, ligt Viirumaki. Fin land» hoogeschool voor lichamelijke ont wikkeling. Wonderlijk mooi is de ligging van het sport-instituut: aan een kleine heu vel tegelijkertijd aan den oever van een prachtig meer werd het opgericht. We weten niet of alles in Viirumaki nog is zooals het tijdens ons bezoek eenige jaren geleden was. Mogelijk is ook dit prachtige plaatsje, evenals zoovele andere, door de Hussen gebombardeerd. Een sfeer van rnst. Tijdens ons bezoek ademde alles er ont spanning en stimuleering van krachten. Er Heerschte een sfeer van rust die zijn weer slag vond in de menschen. Als men vanuit het jachtende leven van het groote stadsbe- drijf voor eenigen tijd naar dit paradijs der ruste ging, voelde men zich als in een nieuwe, totaal onbekende wereld. Mogelijk is Viirumaki thans geheel verla ten, maar eenige jaren geleden was het er geenszins een herstellingsoord. Integendeel, hier werd ernstig en energiek gewerkt, zij het in alle rust en bescheidenheid. Rond een twintigtal jaren geleden kwa men de Finsche sportmenschen bij elkaar om zich te beraden over een doel waarop alle aandacht geconcentreerd moest worden: De Finsche sport in te schakelen in de we- reldsport en haar de plaats te geven die haar toekwam. Daar waren veel jaren van pro paganda, arbeid en strijd voor noodig en tusschen droom en vervulling lagen heel wat ontberingen en ontgoochelingen, die den Finschen pioniers niet bespaard bleven. Taaie Finsche wilskracht. Maar evenals nü in dén strijd tegen Bus- land hield men Ook toen vol met taaie Fin sche wilskracht. Allengs werden meer nieu we krachten tot het groote werk aangezet én zij werden gemobiliseerd uit alle maat schappelijke kringen, uit die der burgers, uit die der sportmenschen, uit het leger en uit de regeering. En na een groot aantal jaren was men eindelijk zoo ver: Viirumaki ont stond, de Hoogeschool der lichamelijke op voeding. Met energie geladen „sport-studen- ten" stroomden aart van alle kanten om zich te bekwamen in de verschillende takken van sport en lichamelijke ontwikkeling-waar óp het aankwam. In Viirumaki werden in de eerste plaats sportleeraren gekweekt, maar ook voor de Finnen met een bescheiden beurs en voor buitenlanders stond het Instituut open. En tegelijkertijd ontvingen de in structie-officieren en de onder-offi cieren van het Finsche leger hier hun sportieve opleiding en in het bijzonder was dat het geval met het groote Finsche corps, welks sportie ve organisatie in het bijzonder is in gesteld op het skiloopen. De dag-indeeling. Ten tijde van ons bezoek hadden juist een vijftigtal sportstudenten van beiderlei kunne zich voor een cursus vereenigd en het dage- lijksche programma zag er ongeveer als volgt uit: Om half acht opstaan en tegen acht uur gemeenschappelijk ontbijt; kwart over acht: voorlezen (dan kreeg de maag dus even tijd voor zijn functée) en om 9.15 begonnen de practische oefeningen die twee uur duren, dagelijks aan een andere tak van sport gewijd, afhankelijk ook van het jaar getijde; kwart over elf een tweede krachtiger ontbijt, (Rijstebrij, koude melk, koude en warrue vleeschschotels, brood, aardappelen en vruchten), waarop eerst de volgende maai tijd om twee uur volgde, na een korte rust poos. Een half uur later begonnen de practi sche oefeningen opnieuw en ditmaal duur den zij drie uur lang. Om kwart over vijf volgde het middageten en om zeven uur werd er weer voorgelezen. Tegen achten dronk men thee en om half negenmoest er in het geheele huis volmaakte rust heer- schen. Rondom het in prachtige moderne stijl op getrokken hoofdgebouw bevonden zich de modernste instellingen, waar alle mogelijke takken van sport bedreven werden en in het idyllische meer ontbrak vanzelfsprekend de zgn. „Sauna" niet, het bijkans befaamde' dampbad, dat in de Finsche sporttraining zulk een belangrijke rol speelt en dat een populariteit en toepassing geniet in tal van andere landen. Het instituut zelve is zonder meer een ideaal voorbeeld van doelmatige en hygiëni sche inrichting eener sportschool. Ge treft er de klare, strakke, eenvoudige lijn; een massa licht en lucht stroomt door de hooge vensters de gymnastiek-hal binnen, maar ook in de douche-ruimten, de theorie-zaal de kantoren en alle overige zalen en ver trekken. Leerlingen zijn jeugdleiders. de toekomstige „Suomen Urheiluopisto" is de Finsche naam voor de hooge school die voor de licha melijke opvoeding van een geheel volk van belang is. Bouwer en stichter was de staat zelve. Uitvoerders de sportbonden die tot dat doel een speciale organisatie stichtten. De leerlingen die de school doorloopen zijn de toekomstige jeugdleiders op sportief ge bied én de instructie- en onder-officieren van ffdft leger?" IM tert .;*ti itu t •Van hoe groot belang ,deze sportieve trai ning voor het Finsche leger is bewijst wel de rpoedige tegenstand die de Finsche soldaten bieden tegen de groote Russische overmacht. Zweden is, volgens een Moskousch blad, gewillig object der Britsche oorlogspolitiek. Het Moskousche avondblad „Wetsjernaja Moskwa" publiceert een artikel, waarlni het spreekt over den druk van Engeland op de Xoordsche landen ten behoeve van een uit breiding van den oorlog. Het blad schrijft: Het Britsche imperialisme tracht met alle middelen de Scandinavische landen, in het bijzonder Zweden, in den oorlog tegen Duit§chland te stooten. Daarbij treedt Enge land op zoowel langs den omweg over de tegen de Sovjet-Unie gerichte propaganda, als met de recelere argumenten, die op het oogenblik bestaan in den economischcn druk vahTShgeland op' Zweden, om dit te brengen tot een beperking van zijn handelsbetrekkin gen met Duitschland. Juist in verband met het Finsche conflict toont Zweden zich als gewillig object der Britsche oorlogspolitiek. Dit is. echter volkomen in tegenstelling tot een neutrale politiek en alleen in overeen stemming met de avontuurlijke plannen, waarmede Engeland en Frankrijk de Scandi navische landen willen vangen," Generaal Pricolo, de onderstaatssecretaris voor Luchtvaart in Italië heeft in het blad „A vie dell Aria" medegedeeld, dat het aan tal Italiaansche vliegers en vliegtuigen in de loop van het jaar verdubbeld zal worden. Hij heeft ook medegedeeld, dat nieuwe typen worden beproefd, welke zich kunnen meten met de beste buitenlandsche toestel len. Ook zullen vele geheime vliegvelden wórden aangelegd. De vliegtuigfabrieken zullen in staat worden gesteld hun produc tie op te voereri en hun materiaal zal wor den vernieuwd. GEEN EEREWEDSTRIJDEN MEER. Concours te Schagen bracht ba tig saldo. Volgende conconrs te Andijk? Gistermiddag vergaderde bovengenoemde bond in Centraal te Alkmaar. De voorzitter,, de heer Bruul, opende de vergadering, welke wegens de gladheid slecht bezocht was (9 van de 35 vereenigin- gen waren aanwezig), met welkom. Spr. bracht dank aan de muziekver. te Schagen voor het door deze ver. georganiseerde con cours, dat in aangename herinnering zal voortleven bij den Bond. In het jaarverslag van den secretaris, dat in mineur gesteld is, wordt het concours te Schagen gememoreerd; over de muzikale uit komsten is mfen zeer tevreden. Er wordt op gewezen dat de meeste corpsen te kampen hebben met de gevolgen der mobilisatie. Be treurd wordt, dat zooveel verefenigingen zon digen tegen het voorschrift, dat de program ma s aan het BUMA moeten worden opge zonden. Dat geeft zeer veel extra werk. Ook de ernstige ongesteldheid van den voorzit ter en diens herstel worden in het jaarver slag vastgelegd. De secretaris merkte nog op, n.a.v. het jaarverslag, dat het niet opge- ten aan het BLMA ernstige finanti- eele gevolgen kan hebben voor de vereenigingen, De rekening werd aangehouden tot de vol gende vergadering. Het aftredende bestuurslid, de heer D. C. Xijdam werd herkozen met algemeene stem men. Voorzitter feliciteerde den secretaris en den bond met deze benoeming. Voorzitter deelde nog mede, een bezoek te hebben gebracht aan het A.N.P. Dit heeft toegezegd, de concoursuitslagen V zullen uitzenden per radio. Het bondsbestuur stelde voor een con cours te houden in 1940, met deze bepaling, dat de vereenigingen, die niet in hun afd. met een verplicht nummer kunnen uitko men. met twee vrije nummers mogen uit komen.- Dit dan voor vereenigingen met een zwakke bezetting. Deze nummers moeten ook op concourshoogte worden uitgevoerd Ook is het Bondsbestuur van meening, dat de eere-wedstrijd ook met -het oog op de inrichting van het concours moei lijkheden zou opleveren en daardoor beter door het volgende zou kunnen worden ver- vangeh: De korpsen vormen groepen en voeren gezamenlijk enkele nummers uit. Het effect, dat het optreden van laten we iiet maar noemen, aldus het H.B., „massa- korpsen" kan hebben is niet te onderschat ten en de mogelijkheid, dat massa-korpsen optreden, lijkt ons aanwezig. B.v .meerdere dirigenten zijn aan meer dan één korps verbonden; misschien kunnen zij van die korpsen een groep vormen. Andere korp sen zouden zich met elkaar kunnen ver staan en enkele nummers, die reeds inge studeerd zijn, kunnen uitvoeren. Er zijn moeilijkheden, oneetwijfeld, maar met wat goeden wil zijn die wel te overwinnen en het doel is het o.i. wel waard. De afd. Heiloo informeerde of er genoeg deelname zal zijn voor twee dagen, waarop de voorzitter bevestigend antwoordde. Het voorstel t.a.c. de inrichting van het concours en de avondvulling werd na eeni ge besprekingen aangenomen. T. a.v. de plaats, waar het concours zal worden gehouden, werd de vraag gesteld, hoe de bond er financieel tegenover stond. Voorzitter meende, dat de Bond kan deel nemen in het garantiefonds voor een be drag van f 100.Voorzitter meende, dat de vereeniging te Andijk wel bereid zal zijn, het concours te organiseeren. De moeilijkheden van het beschikbaar stellen van prijzen werden nog besproken. Men moet in deze omstandigheden geen eischen gaan stellen. Het bestuur werd gemachtigd, zich met Andijk in verbinding te stellen. Wanneer het financieel mogelijk is, zal een critisch verslag worden uitgegeven. Dit verslag zal Voorgaan bij de kransen enz. De voorzitter sprak hierna den heer Star- reveld, vertegenwoordiger v. Schagens Har moniekapel toe, hem hartelijk dankende voor de uitstekende verzorging en ontvangst der cprpsen in Schagen, tijdens het con cours 1939. Spr. vroeg den heer Starreveld deze dank aan de vèreen. te willen over dragen. De heer Starreveld was dankbaar voor de ze woorden en voor de van het bestuur on dervonden medewerking om het concours te doen slagen. Het concours heeft door de bij dragen van burgers van Schagen nog een batig saldo opgeleverd van f36. Deze mede- deeling werd met applaus begroet. 4 oorzitter sprak hiervoor een gelukwensch uit. Het is altijd een geweldige toer, een na- deelig saldo te delgen. Schagen's Harmonie heeft getoond, een waardig bondslid te zijn. (Applaus). De contributie werd vastgesteld op f5, nieuw toegetreden leden f 10. De volgende jaarvergadering zal te Hoorn worden gehouden. In de rondvraag heeft Schagens Harmo niekapel nog geïnformeerd naar de hooge uit gaven voor de juryleden. Na, eenige besprekingen van huishoudelij- ken aard volgde sluiting. Op de uitreis bereikten de Nandoe met gezagvoerder Moll. Singapore en de Wielewaal met gezagvoerder Frijns, Jodhur. Deze vhegtuigen worden resp. heden en 7 Februari te Batavia verwacht. Op de terugreis landde de Emoe met gezagvoerder Sillevis te Basra. Dit toestel wordt morgen te Napels verwacht» VENNOOTSCHAPPEN VERPLICHT OM DEEL TE NEMEN VOOR 50 VAN DIVIDEND EN TANTIEME VORIG JAAR?. Ten aanzien van de komende staatsleening verkeert men nog in het ongew isse, daar van officieele zijde begrijpelijkerwijze geen in lichtingen worden verstrekt. Na het misluk, ken der vorige leening was het een ieder dui delijk "trouwens het verloop der vlottende schuld geeft te dien aanzien een duidelijke aanwijzing dat een tweede leening niet lang op zich kan laten wachten en algemeen wordt met een spoedige uitgifte rekening ge houden, naar men venvacht, hetzij de \ol- gende, hetzij de daarop volgende week. Zijn de door ons ontvangen inlich tingen juist, aldus de TeL, dan zou deze publicatie wel eens een verras, sing van hoogst onaangenamen aard voor het Nederlandsche bedrijfsleven kannen beteekenen. Dat er bij de komende leening een stok achter de deur zou zijn, heeft minister De Geer na het mislukken der vorige staatslee ning duidelijk te verstaan gegeven, bedrie gen onze informaties niet en wij hebben, aldus het blad, geen redenen om dit te veron derstellen, dan zal die stok achter de deur van een dergelijke dikte zijn, dat hij aan het bedrijsleven in zijn huidige positie, zeer groo- te schade zal kunnen berokkenen. Er zou nL in ernst overwogen wor den vennootschappen te verplichten op de nieuwe leening in te teekenen voor oen bedrag, gelijkstaande aan 50 van de som. welke over het laatst afgesloten boekjaar aan divi dend en tantième is uitgekeerd. Zooals gezegd meenen wij te mogen aan nemen, dat onze informatie juist is, hoe on waarschijnlijk zij ook klinkt, aldus de Tel., die besluit: Met velen in den lande hopen wij echter, dat zij tóch onjuist zal blijken, en dat de Regeering, zoo zij deze plannen in ernst overweegt, deze alsnog zal laten varen, daar een maatregel van dezen aard zoowel door de verwarring, welke deze in het be drijfsleven zal brengen, als* de koersdaling ter beurze, juist in de eerste plaats wel voor staatsfondsen ons inziens rampspoe dige gevolgen voor onze volkshuishouding moet hebben. INRICHTING VAN HAAGSCHE GASFABRIEK DOOR HET VUUR VERWOEST. Vlammen in ruim een kwartier gebluscht. In de Asfalteerinrichting van de Haagsche Gasfabriek aan den Trekweg is vannacht omstreeks kwart over twee een brand uit gebroken, die zich aanvankelijk ernstig liet aanzien. Deze asfalteerinrichting bevindt zich in één der gewelven onder het viaduct. Hier worden tal van voorwerpen en con structies van de gasfabriek met asfalt be spoten-en om des ochtends dadelijk met dit werk te kunnen beginnen, wordt het asfalt des nachts reeds warm gemaakt. Vermoedelijk is daarbij vannacht het asfalt overgekookt, of wellicht be vond zich ergens 'n lekje, in ieder geval is vloeibaar asfalt in brand ge raakt en in weinig tijd stond de heele inrichting in lichter laaie. Men waarschuwde de brandweerposten flijswijkscheweg en van der Vennestraat, vanwaar motorspuiten uitrukten. De wagen fan den Rijswijkscheweg wist het vuur niet twee schuimstralen en één waterstraal in ruim een kwartier te bedwingen, zoodat de andere motorwagen geen dienst behoef de te doen. De materieele schade is niet onaanzienlijk Tal van te asfalteeren voorwerpen zijn door het vuur vernield, terwijl de inrichting even eens vrijwel geheel voerwoest is. Met de brandblussching bleef men nog ge- ruimen tijd bezig. HOE ZAL RUSLAND REAGEEREN? Xaggiar, de Fransche ambassadeur bij de Sovjet-Unie, is met ziekte- xerlof uit Moskou naar Frankrijk \ertrokken Hij reist via Odessa en Istamboel. Op het station werd hij uitgeleide gedaan door de ambas sadeurs van Turkije en Iran, den Bntschen zaakgelastigde en bijna het geheele personeel van de am bassades van Frankrijk en Enge- 13.11(1. verwondering kan dit bericht niet wekken, nu er den laatst-en tijd een voel- heer^chf1111"11* tusschen Pariis en Moskou Men weet nog niet of Rusland, als tegen maatregel, ook zijn gezant te Parijs zal te rugroepen; wèl is bekend, dat de publieke opinie in Frankrijk zulks heelemaal niet erg zou vinden. -,^ot J1®* kehee) en al verbreken der di Mimi? trekkingen lijkt Frankrijk ïaar,de" "id nog niet gekomen te Y. ch normale diplomatieke rela- et*™0- 01011 n*et ™eer in overeen- stemming met den huidigen toestand.

Heldersche Courant | 1940 | | pagina 2