MATIEK Glad! SALOH De „Pieter Flores" is thuis PUROL Feestavond voor de Tex* burgerij Maandag 5 Februari 1940 Tweede Blad Madtnieiuus Hartelijk verwelkomd in Nieuwediep Strooi asch of zand Het dooit nog niet Steun voor het -Finsche Roode Kruis De Revue: „Wij^in Holland'' MANSHANDEN 4c Abonnementsvoorstelling 'n Vrije Zaterdagmiddag Treinenloop was nog niet normaal De HRC.-adspiranten reden om het hardst Breien, breien, breien Gasvergiftiging te Dirkshoorn Burgerlijke stand van Den Helder Spoedoperatie op Texel ïlieuuM uit Wik Visscherij De binnenkomst van H.Ms. kanonneer boot „Pieter Flores" was voor Nieuwediep sedert vele dagen een probleem. Nu eens ging bet gerucht, dat het schip binnen zou komen, dan weer bleek, dat deze hoop ijdel geweest was. Tijd en datum werden 7 dagen geleden reeds genoemd, maar al wat kwamde „Pieter Flores" niet. Maar Vrijdagmorgen kwam er zekerheid: het schip was op komst en zou Zaterdag bin nenvaren. Nieuwediep was present. De families der op varenden stonden reeds 12 uur' op de steigers, cm toch vooral maar niet te laat te zijn. Nu, dat was men niet, maar het zou nog langer dan een uur duren, alvorens de kanonneerboot bin nenliep. Behalve tal van familieleden en kennissen der opvarenden, was daar ook een detachement soldaten van de landmacht, het korps adelbor sten en de stafmuziek der Koninklijke Marine, onder leiding van kapelmeester Louis Leisti- kow. Het was er bitter koud, op de haven. Pal stond de scherpe Oostenwind op de steigers, zoodat iedereen poogde zich er gens achter een oppertje te verschansen. Zoo beidde men de binnenkomst, al stamp voetend, trappelend, en met de armen zwaaiend. Om half één maakte zich een grijs en vaag silhouet uit de nevels op de ree los: even later herkende man de contouren van de „Pieter Flores", Inmiddels vertrokken uit de haven de sleepboot „Utrecht" van Wijsmuller en de ijsbreker „Alcyon", teneinde bij de binnen- komst te assisteeren. Gezien het dik op elkaar gepakte ijs, dat zoowel de haven als het Marsdiep bedekte, was dat zeker geen overbodige luxe. Half één daverden de saluutschoten van het schip over zee, even daarna gevolgd door de saluutschoten van den wal. Het eerste welkom. Een half uur later voer de „Flores" binnen. Snel schoof het schip door het ijs heen, dat schurend en krakend langs de scheepswanden schoof. De opvarenden stonden aan dek, om zich aan de eerste glimpen van het vertrouwde Nieuwediep te verzadigen. Nieuwediepdat zij in 300'n langen tijd niet aanschouwd had den. Bij het passeeren van Wierhoofd speelt de kapel het „Volkslied", waarna door den com mandant der marine, schout bij nacht H. Jolles, die zich met nog een aantal andere officieren en hun dames op batterij Louise bevond, een hartelijk „hiep, hiep, hoera!" ingezet wordt, het welk prompt beantwoord wordt door de man nen van de „Flores". Alles gaat vervolgens vlot in zijn werk. Tien minuten later was men reeds bezig het schip door de sluizen te brengen, aangezien het direct naar de Marinewerf ging. Het was hier, dat het echter een goed uur in beslag nam, alvorens de kanonneerboot goed en wel gemeerd lag naast de oude „Hendrik". Het is het schip aan te zien, dat het met 't ijs in aanraking is geweest. De equipage, waarvan wij verschillende leden spraken, vertelde ons nog, dat men veel kou ge leden had, vooral de laatste w^ten en dat men blij is eindelijk in Holland te zijn aan gekomen. De winter van '90 leeft in veler verbeelding nog voort als een afschrikwekkend voorbeeld, hoe wintersch een Nederlandsche winter wel zijn kan. Maar de .winter van '40 zal ook menigeen heugen, vooral den menschen. die zich in die dagen van kou en sneeuw Rheu- matische pijn op de leden hebben gehaald, Duizenden zijn de lijders aan deze rampspoe dige kwaal en ieder jaar opnieuw worden de gelederen aangevuld met nieuwe en nieuwe slachtoffers. Maar ook duizenden hebben met succes den strijd aangebonden met deze geesel der menschheil: Rheumatische pijnen: Dat zijn de mannen en vrouwen die bijtijds Kruschen Salts namen. Dit heilzame mid del zuivert Uw bloed van de schadelijke zuren die de pijnen verwekken, die zich ophoopen in spieren en gewrichten en daar de bron vor men van steeds weer nieuwe vinnige en on dragelijke aanvallen. Doe toch óók een bloedzuiverende kuur met Kruschen Salts. Laat Kruschen ook U w lever, nieren en in gewanden die aansporende werking geven, waardoor ze weer krachtig gaan werken als vroeger en zoodoende frisch en zuiver bloed door Uw aderen doen stroomen. Uw lichaam heeft Kruschen's zes minerale zou ten hoog en hoog noodig; ze zullen U goed doen en beschermen tegen en verlossen van de Rheumatische pijnen, die U verhinderen Uw werk te doen en die de oorzaak zijn van Uw slapelooze nachten en alle ellende die daaraan gepaard gaat. Vraag Uw apothe ker of drogist vandaag nog Kruschen Salts. 0.40, 0.75, en 160 (extra groot pak). Fabr.: E. Griffiths Hughes Ltd., Manchester .(Engeland). Opger. 1756. .(Adv.) Het is feitelijk een veel te zwakke uitdruk king vóór den toestand waarin de straten en wegen van Den Helder vanmorgen verkeerden. Spiegelglad zegt ook nog weinig bij den toe stand van gladder dan glad, van hedenmorgen. En daar hebben we nu, in opdracht van hoogerhand, Zaterdagmiddag onze rug krom voor gespit om de ijsmassa voor onze deur op te ruimen en daar zijn we nu Zondag de heele dag stijf van geweest. Met pijnlijke ledematen hebben we in onze stoelen gezeten en gemop perd, dat het gemeentebestuur wel de splinter in ons oog heeft gezien, maar niet de balk in eigen oog en dat de rijweg bleef liggen zooals hg was. En toen kwam als straf op als ons ploeteren Zondagavond de regen en nimmer was de weg zoo glad als vanmorgen. Het was slechts mogelijk je voetje voor voetje, al glibberend en glijdend voort te bewegen en de buitelingen, die door de vroege werfgangers gemaakt werden, waren legio. Er was niemand die vanmorgen zonder vallen en opstaan zijn weg kon gaan. Met zure gezichten hebben we den tocht naar ons werk gemaakt en beklaagd allen die vandaag hun boterham langs den weg moeten verdienen. Auto's en autobussen hadden het moeilijk. Verschillenden zijn gestrand. Een van de bussen naar Huisduinen kwam op den Polderweg te glijden en schoot op enkele centimeters na, tegen een woning. Een bus van den M.L.D. strandde op den overweg. Fietsrijders gleden van hun vehikel. Vanmorgen in de vroegte was de rei niging bezig met de hoofdstraten berijd baar te maken. Met grooten spoed wer den zooveel mogeljjk straten met zand bestrooid. Als ieder nu zorgt, dat het trottoir voor zjjn woning begaanbaar is, door het strooien van zand of asch, dan worden ongelukken zooveel mogelijk voorkomen. Hedenmorgen 8 uur nog 1 graad onder 0. Het is een vreemd weekeinde geworden: het heeft gevroren, het heeft geijzeld, het! heeft geregend, het mistte..., kortom, men heeft in het tijdsbestek van 24 uur letterlijk alles gehad, wat men anders over een ge- heelen winter verdeeld krijgt. Het ziet er momenteel (hedenmorgen 8 uur) naar uit dat het zal gaan dooien. Met zekerheid valt dit echter niet te zeggen, aan gezien de barometer oploopt. Wat het verloop der temperaturen betreft: Zaterdagmorgen 8 uur 8.8 graad, 2 uur 's middags 7.8, 7 uur 's avonds 7.4, Zater dagnacht 12 uur 7.5, Zondagmorgen 4 uur 7.8, Zondagmorgen 8 uur 6.6, Zondag middag 12 uur 6, om 2 uur 8.7, om 5 uur 8.2, om 4 uur hedennacht 1 graad en ook hedenmorgen 8 uur was het nog bijna 1 graad (precies 0.8) onder het vriespunt, Maastricht noteerde 5 graden dool, de Bilt 2 graden en Groningen 3 graden dooi. Dat het vriest en toch regent is toe te schrijven aan het feit dat de bovenlucht be langrijk warmer is dan de onderlucht. MEDAN, 3 Febr. Aneta/A.N.P.). Dank zij de inzameling van de „Deli Courant" en de in- teekenlijsten van het centrale Bataviasche comité voor steun aan het Finsche Roode Kruis, is thans ter Sumatra's oostkust ruim vierdui zend gulden voor dit doel bijeengebracht. Nog steeds komen bijdragen binnen. U jaagt de felste koude zelfs uit het grootste huis Met OKKE VISSER's brandstof in haard, kachel of fornuis. Adres: Polderweg 34. - Tel. 228 Zaterdag- en Zondagavond is voor vrijwel geheel bezette Casinozalen de revue „Wij in Holland" opgevoerd, een revue gedekt door de vlag van Lou Bandy en Mevr. Bouw meester, twee namen, die het beste deden verwachten, en die ongetwijfeld ook de sterk ste magneten geweest zijn voor de vele hon derden Helderschen, die gekomen waren ten einde eens uit te lachen, en hun oogen te ver gasten aan de schittering, die nu eenmaal aan iedere revue annex is. Wat Bandy betreft, als vanouds heeft hjj ook ditmaal weer zijn auditorium weten te vermaken op de hem eigen wijze. Met een trommelvuur van grappen, bon mots, en min of meer origineele Witzen was daar al spoedig het gewenschte contact en dat cootact werd goeddeels den geheelen avond behouden. Bandy blijft de „getapte" jongen. Men zou hem zelfs 'de nationale Maurice Chevalier kun nen noemen (de strooien hoed is er al...) als hij meer „stem" had. Vrijwel permanent para deerde de humorist-conferencier op de planken en menigvuldige applauzen mocht hij in den loop van den avond incasseeren. Voorts was daar het „Jong-Nederland ballet", dat zoowel „hot" danste als in me nuetten en tango's uitkwam, en waarvan de kleeding te roemen viel. Speciaal de kleurige en barokke Biedermeier-kleedij kwam tot zijn recht. In de sketches traden op o.m. Wiesje Bouw meester, Anny Schuitema, Hans Kaart, die eveneens in den smaak bleken te vallen. Magda van Donk zong schlagers en Peter de Heer excelleerde in enkele plastische dansen. Zooals gezegd, is er beide avonden veel ge lachen en het is aan geen twijfel onderhevig, of men heeft veel van het gebodene geappre cieerd. Het moet ons evenwel van het hart, dat de revue in haar geheel ons slechts matig kon bekoren, met uitzondering dan van de enkele geslaagde intermezzi. Verscheidene malen vonden wij het optreden, eerlijk gezegd, vrg dilettantisch, sommige sketches waren banaal en zouteloos, terwijl men aan het slot van een eigenlijke „finale" niet kon spreken: Wij weten niet wat de oorzaak daarvan is: misschien kreeg Den Helder een aftreksel van de revue „Wij in Holland", zooals die in „de groote stad" gegeven wordt, hetgeen dan te betreuren is. Van een bpnte overdaad van kleurige tafereelen, van pittige conference en goed tooneelspel was menigmaal weinig te bespeuren. Wellicht zal het echter mogelijk zijn, dat dit ensemble een volgende maal met iets an ders voor den dag komt, iets wat dan den toets der critiek ten volle kan doorstaan. Nu was dit niet het geval. Ook al is er dan ge lachen en al vond men het geheel wel aardig. DAMES KAPPER HEEREN Stakmanbossestr. 65 Tel. 514 Dinsdag 27 Febr. wordt de vierde der serie abonnementsvoorstellingen gegeven in Casino door de tooneelgroep „Het Masker", directie Ko Arnoldi, het gezelschap, dat een vorige maal het succesvolle ,,6e Etage" voor het voet licht bracht. Ditmaal komt Ko Arnoldi met het nieuwe werk „Gaslicht", een interessante en spannende „Victorian" triller van Patrick Hamilton, welke momenteel in Centraal Thea ter te Amsterdam wordt gedraaid. Naar weer was het de heele week, je was blij als je na je dagtaak bij de warme kachel kon kruipen, want buiten bevroor je zoowat door dien snijdenden Oostenwind. En dan die gladde wegen, het was haast geen harden. Als iedereen, zooals ik, twee maal per dag, de inhoud van de aschla op het trottoir strooide, dan zou de weg heel wat begaanbaarder zijn; maar er zgn helaas altgd nog menschen, die zelfs dat niet voor een ander over hebben en mopperen als een ander geen asch voor hen heeft gestrooid. Enfin, nu is het Zaterdagmiddag en ik hoef er gelukkig niet meer uit. Ik neem lekker m'n krantje, ga in een makkelijke stoel bij de kachel zitten en van de vermoeienissen van een heele week uitrusten. Ja, was het maar waar. Daar zegt m'n jong ste dochter: „Vader, er loopen polities langs de straat en ze bellen overal aan". En inderdaad; er liepen en gleden zoo goed en zoo kwaad als het ging een tweetal agenten langs de huizen kant, zich krampachtig vastklemmend aan iedere belle-knop en heftig schellend. Ten langen leste kwamen ze ook hg mij. Een bescheiden belletje, en een agent stond voor de deur. „Mijnheer", zei hg, „U moet die sneeuw voor Uw huis wegruimen". Ik was eerlijk ver ontwaardigd, daar strooi je nou twee maal per dag asch voor. „Agent", zei ik trotsch, met m n hand op het trottoir wijzend, dat grijs zag van de asch, „bij mij is het niet glad, en boven dien ben ik te oud om dergelgke karweitjes op te knappen". De agent ging verder en ik naar binnen. Tien minuten later werd er weer ge beld, nu door twee agenten. Mijn dochter deed open en kreeg te hooren, dat die sneeuw weg geruimd moest worden en dat ik anders een proces-verbaal zou krijgen. Mgn dochter zei, dat ik op dokters advies me voor de kou in acht moest nemen; maar volgens de agenten waren orders orders. Wat doe je dan als eerzaam burger, die in de zestig jaar van z'n leven nog nooit een pro- ces-verbaal heeft gehad? Je gaat aan de gang. Na een uur had ik pijn in m'n vingers van het hakken en pijn in m'n rug van de kou en het gebogen staan. Het zag er naar uit, dat ik de eerste uren nog niet klaar zou komen. Toen kwam mgn zoon gelukkig thuis die in drie kwartier het resteerende deel schoonmaakte. Maar ik wilde er nu het mijne van hebben en ging eens een kijkje in de andere straten nemen, en ja hoor, overal was men vlijtig bezig, mannen grijsaards, vrouwen en kinderen met de uiteenloopendste hulpmiddelen: bijlen, spaden, hamers, bezems, breekijzers, tot warm water aan toe. Het trottoir werd inderdaad begaan baarder, dank zij dezen Zaterdagmiddagar beidsdienst. Alleen bjj het oversteken van den rijweg gebeurden wel eens ongelukjes, want de gemeente had goed gezorgd voor het schoon houden hiervan, overal zag je vallende voet gangers en slippende fietsers, wagens en auto's. Laat in den avond, toen het al aarde-donker was, waren er nog menschen bezig hun trot toir schoon te maken, uit angst voor een pro ces-verbaal, maar Aan den rijweg wordt niets gedaan; blijk baar omdat die heelemaal niet glad is. Laatste trein kwam om kwart over 2 vannacht aan. De treinenloop bleek gisteren nog niet ge heel normaal te kunnen functionneeren. Spe ciaal hebben dit gemerkt de reizigers die met den trein van 10 minuten over half 8 wilden vertrekken. Het was dicht in de buurt van half 9 toen er eindelijk beweging in dezen trein kwam. De oorzaak van deze vertraging aan het beginpunt was gelegen in het feit, dat de locomotief van Anna Paulowna af moest komen. Men heeft namelijk, in verband met de vele militaire treinen, hier moeilijkheden met de machines, hetgeen ook tengevolge had, dat de reizigers van hierbovengenoemden trein zooveel later vertrokken. Een enkele liep ook het verdere van den dag maar op tijd, hoewel de vertragingen doorgaans nogal meevielen. Een half uur over tijd gemiddeld werd genoteerd. In de bocht, die de lijn bij Koegras maakt, lag Zondagmorgen nog vrij veel sneeuw. Ge stopt behoefde er echter niet voor te worden. Zij nog vermeld, dat de laatste trein, die normaal om 12.51 arriveert, ditmaal om 2.16 aankwam... „Eindelijk". Deze zucht van verlichting zal wel door de adspirantencommissie van HRC geslaakt zijn, toen gisterenmiddag na twee maal wegens weersomstandigheden te moe ten zijn afgelast, de schaatswedstrijden voor haar pupillen doorgang konden vinden. Maar de commissie heeft eer van haar werk gehad, want er werd door de jongens om gevochten als gold het een voetbalwed strijd waar een kamipoenschap van af hing. Van klein tot groot, allen kwamen ze met de tanden op elkaar aan de start, en eerst als de eindstreep bereikt was, deden ze die van elkaar om in opgewonden gesprek ken te vertellen, dat als die scheur er niet geweest was, dan... of dat ze nog veel har der konden. Enfin, het werd een middag voor de Racing-jeugd om niet gauw te vergeten. Want iedere deelnemer kwam in het bezit van een prijs, die na afloop in het club lokaal uitgereikt werd aan den rechtmatigen winnaar. Tenslotte volgen hier de uitslagen: Groep A, (grootste jongens) 1. Smit, 2. v. Reek. 3. Looman, 4 Meijer, 5. G. Bijl, 6. Augustegn. Groep B: 1. Schoemaker, 2. v. d. Wint, 3. C. Heeris, 4. Bijster, 5 v. d. Put, 6. Egberts, 7. Visser, 8. Hitz, 9. Springer, 10. Bruin. Groep C.: 1. Dienaar, 2. Goudswaart, 3. v. Dok, 4. Hartman, 5. Brouwer, 6 Zoon, 7. Bos, 8. H. Heeris, 9. Visser, 10 Kloosterman, 11. Sng- der, 12. Brussus. Om het algeheele kampioenschap: 1. Schoemaker, 2. Dienaar, 3 Smit. De kinderen hebben gebreid, zij breien, zij zullen breien, mits Zaterdag waren afgeleverd 166 bivakmut sen, zoodat we ons vermoedelijk aantal van 100 ver overschreden hebben. Met enthou siasme is er door de meisjes gebreid. En vele Zien uit naar de nieuwe wol voor de restee rende 400 mutsen. En die wol krijgen ze, mitsJa, lezers, in dit „mits" zit het hem. Mits we de noodige contanten krijgen. Zeker, we zijn niet ontevreden, kijkt U maar naar de verantwoording. Schreven we den vorigen keer: „Nog 3015 dubbeltjes", aan het getal 3000 denken we al niet meer. Daar zijn we al onder. Waar het voor velen een te koude tocht is, om de gelden aan huis te be zorgen, geven we onder de gironummers van voorzitter en penningmeester. Zij, die een be drag willen storten, kunnen dit dan doen, terwijl we graag op de strook hadden staan: bivakmutsen soldaten. Niettemin kan men ook zijn bijdrage bezorgen aan de adressen der leden van de breicommissie. Wij ontvingen tot nog toe: Mevr. N.N. 0.35; mevr. B. 0.25; Sch. 6 0.55; mevr. D. 1.meisjes centr. 7e 1.40; Opoe K. 0.30; N.N. 2?50 (deze was toevallig in duin en begreep, hoe koud het voor de soldaten moest zijn); mevr. S. 5. mevr. K. 1.50; mej. J. v. d. G. 1.J. S. 0.50; O. d. W. 0.75; E. K. 1.—; mevr. D. S. 1.—; mej. T. 1.—. Totaal 18.30. Vorige opgaaf 48.46. Totaal-gen. 66.76. Dus nog 2832 dubbeltjes. S. de Bock, Weststraat 2, giro 45633. H. J. Marinus, Ruyghweg 21, giro 28220. C. lest, Singel 19. A. Kramer, Parallelweg 40. Mej. C. Leewens, Pr. Hendriklaan 17. C. Prinsen, Ooievaarstraat 102. Alle slachtoffers behouden. Omtrent het gasvergiftigingsgeval van de familie Tijm te Tuitjenhorn kunnen we thans mededeelen, dat de drie slachtoffers, man, vrouw en oude vader, geen nadeelige gevol gen zullen ondervinden. Het gas had zich uit een lek in de toevoerleiding onder den vloer verzameld en daar de luchtroosters in den muur voor de koude waren afgesloten, zocht het zich een uitweg door de naden en drong zoo tot de huiskamer door. 3 Februari 1940. BEVALLEN; H. J. van den BrinkSmits, zoon. Ruwe Huid 1 Ruwe Handen Ruwe Lippen Doos 30 cent. Bij Apoth. en Drogist Aangeboden door de militairen. Aan de uitnoodiging tot bijwoning van bovengenoemden feestavond, die Vrijdag in Pen's Schouwburgzaal te Den Burg werd ge houden hadden velen gehoor gegeven, de groote zaal was bijna geheel gevuld. Bij opening voerde eerst Kapt. Naarstig even het woord, die na allen het welkom te heb ben toegeroepen, aandacht vroeg voor het openingswoord dat door den Kapt. Schol, commandant van de troepen op Texel zou worden gesproken. Kapt. Schol verklaarde hierin, dat het hem groot genoegen deed, dat de militairen, door het geven van dezen ge- zelligen avond, eens iets konden vergoeden voor de gulle wijze waarop de burgerij de Militairen vanaf hun aankomst in deze ge meente is tegemoet getreden. Spr. wilde, niet specificeeren, om althans niet de kans te heb ben iemand te vergeten, het staat evenwel vast, dat de burgerij in deze gemeente, op alle dorpen van het eiland zeer veel heeft bijgedragen om de taak, die de Militairen hier hebben te verrichten, te verlichten. In het bizonder vestigde Kapt. Schol de aan dacht op de mannen, die in dezen barren Winter moeten patrouilleeren op de stran den van dit eiland voor hen is ongetwijfeld de zwaarste taak weggelegd. Spr. bracht ver der in herinnering de ruime bijdrage, die door de burgerij is verleend, voor viering van het St. Nicolaasfeest en voor het Kerstfeest. Spr. eindigde met het uitspreken van den wensch, dat alle aanwezigen een prettigen avond zouden hebben. Kapt. Naarstig deelde nog mede, dat hij zoo gelukkig is geweest de medewerking te verkrijgen van een kwartet uit Den Helder, een „Band", die onder de militairen reed3 een uitstekenden naam heeft verworven, ter wijl hij ook de medewerking heeft verkregen van den militair Opmeer, die gevestigd is aan een strandpost, ergens in Nederland, die een uitstekend goochelaar is en tevens (in dien er tijd voor over is dezen avond eenige proeve van telepathie zal laten zien). Spr. bracht verder hulde aan U.D.I. die weder direct bereid was bevonden mede werking te verleenen. Hierna ging het scherm op en werden de aanwezigen eerst vergast op een drietal uit stekend uitgevoerde muzieknummers, uitge voerd door de Bataljonsstafmuziek, onder directie van korporaal Mantel. Begonnen werd met de Jubileummarsch van S. Vles- sing, waarna op keurige wijze de Lustspiel Ouverture van Keler Bela werd uitgevoerd. De nuanceering en de keurige tempo's- ge tuigden van de uitstekende leiding bij deze uitvoering. Besloten werd met de „Marsch des Volontaires Beiges" van Louis Gasia. Ook de uitvoering van dezen marsch met zijn fraaie tegenmelodie voldeed uitstekend. Hierop volgden enkele voordrachten gege ven door leden van U.D.I. Mevr. Room—Wil- keshuis en de heer J. Dekker gaven de voor dracht „Algemeene Dienstplicht" ten beste, terwijl de heer S. de Waal gaf „Waar is de knoop van de kraag van de jas?" Hierna volgden enkele goocheltoeren door den heer Opmeer; de proeven van telepathie moesten achterwege blijven, evenals ook en kele andere nummers, die in het programma stonden. Door Mevr. v. d. MeukenFlens en den heer S. de Waal werd gegeven de voor dracht „Wij boertjes van Dorp". Daarna trad de aangekondigde Heldersche Militairen Band op, die ongetwijfeld „het" succes van den avond wist te behalen. Iedere medewerker in dit kwartet was een kunstenaar op zichzelf en ofschoon de smaken over de hypermoderne muziek, die dit gezelschap ten gehoore bracht, zeer uiteenloopen, was er ook voor personen, die niet van Jazz-muziek houden, gelegenheid te over om de muzilkaliteiten van dit onver beterlijk viertal te bewonderen. Het publiek toonde door luid applaus zijn bewondering voor de prestaties van dit kwartet. Verder willen we nog even vermelden de uitstekende xylophone-soli, die door den heer Dukers werden gegeven met pianobegeleiding van den heer J. Visser. Na de pauze werd door U.D.I. het aller aardigste blijspelletje „Een intermezzo" van J. B. Schuil opgevoerd. De drie rollen in dit blijspelletje werden op uitstekende wijze ge speeld door Mevr. BakkerZuidewind en de heeren Fehrman en S. de Waal. In de pauze werd een collecte gehouden voor het werk van O. O., die naar kapt. Naarstig mededeelde, een flink bedrag heeft opge bracht, dat op nuttige wijze zal worden be steed. Het bal, dat volgde, kenmerkte zich ditmaal door zeer prettige stemming. Het dansen werd zoo nu en dan onderbroken door zang nummertjes van een der leden van het hier boven genoemd „Jazz-Band-Kwartet". Gisteren moest op Texel een patiënt aan een blinde darm worden geopereerd. Hij kon echter niet worden vervoerd tengevolge van de gladde wegen. Daarop hebben een tweetal doktoren in samenwerking met twee militaire doktoren de operatie zelf uitgevoerd, iets, wat op 't eiland nog nooit eerder is voorgekomen. De patiënt maakt het goed. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Marnix van St. Aldegonde, u., 2 Febr. te Port Said. SILVER-JAVA PACIFIC LIJN. Boschfontein, 2 Febr. v. Cebu. JAVA—NEW-VORK LIJN. Japara, 2 Febr. v. Batavia. ROTTERDAMSCHE LLOVD. Indrapoera. 3 Febr. v. Batavia. Kertosono, u., 2 Febr. v. Djeddah. Urk, 2 Febr. Heden werd aan den Gem. Vischafslag alhier aangevoerd: 85 pond schar, prijs 911 ct. en 70 pond wijting, 10—12 ct., alles per pond.

Heldersche Courant | 1940 | | pagina 5