IM LUW WET FlI Buyen wint te Kolhorn Internationale wedstrijden te Oslo Langendijk cn Koops naar Riga Avontuur op de Waddenzee iflcAaailen Noordhollandsche rijders kampioenen van Nederland Voor v. d. Scheer en Zwanenburg Harde wind, slecht weer, maar prachtig ijs Wedstrijden in het schoonrijden te Aalsmeer berzins Officieus wereldkampioen. Internationale sportweek te Garmisch Om het kampioenschap van Nederland Wielutuien De Zesdaagsche te Antwerpen Vleescbtransport naar ingesneeuwd dorp Successen voor mevr. Schoort Keetman uit Barsingerhom en den heer C. P. Timmerman uit Schagen. De bekende »choonr\Jders Mevrouw SchoorlKeetman uit Baraingerhorn en de heer C. P. Timmerman uit Schagen, hebben aan hun successen het allerhoog ste toegevoegd, wat ln Nederland voor ben bereikbaar is. Z(j behaalden Zaterdag beiden Individueel het kampioenschap van Nederland en ook als paar dezen titel. Er waren 40 deelnemers, 35 heeren en 15 dames. Het Us van de banen der ysvereenlging was uitstekend. De volledige uitslagen luiden: Dames: 1. en kamioene: Mevr. E. SchoorlKeet man (Barsingerhom). 2. Mevr. M. Stuur manvan Vliet (Gouda). 3. Mevr. T. Blaauw- boer (Overveen). 4. MeJ. M. Timmerman (Schagen). Heeren: 1. en kampioen: C. P. Timmerman (Scha gen). 2. E. Lautenbach (Rotterdam). 3. T. G. van Dalen (Den Haag). 4. A. Bakker (Hilver sum). Dus ook Mej. M. Timmerman heeft zich b(j de individueele wedstrijden niet slecht gehou den. Aan den wedstrijd voor paren namen 15 paren deel. De uitslag was: 1. Mevr. E. SchoorlKeetman (Barsinger hom) en C. P. Timmerman (Schagen). 2. Mevr. T. Blaauwboer (Overveen) en Lautenbach (Rotterdam). 3. Mevr. M. Stuurmanvan Vliet en D. Stuurman (Gouda). 4. Mevr. M. LoggersBoontjes (Huizen, vroeger te Schagen) en C. Meeuwich (Hoofd dorp). De sneeuwval van de laatste dagen heeft zoo goed als alle (jsclubs in Nederland op de knieën gebracht. Behalve we mogen wel zeggen natuurlijk de ijsclub Kolhorn, waar het welhaast legendarisch geworden vrijwilligerslegioen van werke- loozen ook nu nog voor schitterende sneeuwvrije banen had gezorgd! Het was dan ook heel jammer dat de weers omstandigheden krachtige wind en regen en de wegen zoo slecht waren. Het publiek kwam niet, als anders, in drommen opdagen. Er is niettemin een mooie wedstrijd ver reden. Het aantal der deelnemers was n.1. be vredigend en het gehalte zelfs zoo goed als men zich maar wenschen kon. Doordat Kol horn tenslotte de eenige in den lande bleek, wiens wedstrijd niet werd uitgesteld waren de kopstukken onzer schaatswereld van de partij. In zekeren zin leverde de wedstrijd een ver rassing op, daar Van der Scheer gedecideerd werd geklopt door den Amsterdammer Buyen, die den indruk maakte alsof het ongunstige weer hem maar weinig deerde. Wel klopte Van der Scheer hem op de 500 m, maar èn de 1000 èn de 1500 m nam Buyen zoo duide lijk voor zijn rekening, dat de overwinning zonder twijfel bij de beste terecht is gekomen. De 500 meter. Door de verkeersmoeilijkheden ving men eerst tegen 2 uur aan, in de hoop dat de Rot terdammers v. d. Scheer, Zwanenburg en Herpens intusschen kans zouden zien van Schagen uit in Kolhorn te komen. De Berge- naar Akerboom opende tegen W. Boer uit N. Niedorp den strijd. Hoezeer ze hun best deden en hoe schitterend de baan ook was, de tijden droegen het stempel van den harden wind. Akerboom noteerde 57.6 en de Niedor- per 66.6 sec.! Ben Blaisse uit Amsterdam bracht het tot 55.4 en bleef daarmee langen tijd aan de spits. Marius Strijbis en Bosson kwamen n.1. beiden te vallen. Goed werk deed C. v. d. Kommer uit Winkel weer door 58 sec. te noteeren. Een der laatste rijders, de Am sterdammer Buyen wist er evenwel 52.4 sec uit te slaan, zoodat hem den eersten prijs op de 500 m leek toe te vallen. Maar juist ging de mare over de baan: Van der Scheer en Zwanenburg zijn aangekomen. Dit bleek juist. Geen taxi-onderneming had de reis Schagen —Kolhorn aangedurfd. Toen zei de heer Buis man: misschien wil Kees Kruit jullie wel weg brengen. Dit was natuurlijk juist iets voor onzen Rallye-rjjder. Vier mam in de kleine Fiat en over bergen en door dalen arriveerde het stel in Kolhorn! Nauwelijks bekomen van de reis-emoties stonden v. d. Scheer en Zwanenburg aan de start en zoowaar wist onze oud-kampioen den tijd van Buyen te verbeteren (51.6 sec.), ge zien. het weder, een prachtigen tijd. Zwanen burg toonde zich nog niet in vorm. De langere afstanden. Op de 1000 en 1500 meter werden de rijders in series geplaatst naar hun prestaties op de 500 meter. We kregen zoodoende spannends ritten te zien. De kopgroep kwam daardoor ook tot uitstekende tijden. Buyen klopte v. d. Scheer beide malen. Op de 1000 m was het verschil niet groot, maar op de 1500 m ge raakte v. d. Scheer bijna een halve baan ach- ter. Toch stond de uitslag nog niet geheel vast. De Rotterdammer Zwanenburg voelde zich op de lange banen n.1. kennelijk thuis en had hij wat meer concurrentie gehad dan Blaisse hem kon bieden, dan was hij op de 1000 m mis schien en op de 1500 m vrijwel zeker onder den tijd van Buyen en v. d. Scheer gekomen. Strijbis viel op de 1500 m weer. Na Aker boom wist v. d. Kommer zich dan ook het meest van onze streekgenooten te onder scheien. De uitslag. Door twee overwinningen en een tweeden prijs legde Buyen beslag op de eerste plaats m het klassement Tweede werd Van der Scheer, derde Zwanenburg. De gedétailleerde uitslagen luiden: 500 m.: 1. Ir. A. F. v. d. Scheer, 51,6 sec. 2. H. Buyen, 52.4 sec. 3. B. S. Blaisse, 55,4 sec. 1000 m.: 1. H. Buyen, 1 min. 51,6 sec 2. Ir. A. F. v. d. Scheer, 1 m. 52.8 sec 3. P. J. Zwanenburg, 1 min. 54.8 sec. 1500 m.: 1. H. Buyen, 2 min. 46,4 sec. 2. Ir. A. F. v. d. Scheer, 2 m. 52,2 sec. 3. P. J. Zwanenburg, 2 min. 53,6 sec. Nadat de rijders, judy en belangstellenden in café Droog door middel van beproefde recep ten weer tot zichzelf waren gekomen, heeft voorzitter Oudt de prijzen uitgereikt.' Spr. bracht in een vlotte rede dank aan de rjjdefs vooral die van naam die zulk een reis hadden willen ondernemen en aan de juryleden, 0.a. den heer Jonker uit Anna Paulowna die de vereen. Kolhorn, welke voor het eerst een amateurwedstrijd hield, als scheidsrechter had willen bijstaan. Ook de stoere baanvegers wer den niet vergeten. Spr. was er van overtuigd, dat Kolhorn zonder hen zeker niet zulk een unieke positie kon innemen. Al was de wed strijd finantieel tegengevallen, zoo zeide spr., een sportief succes is deze strijd toch geweest. Kolhorn is dan ook Verheugd de wedstrijd on danks alles te hebben doorgezet. De voorzitter deelde nog mede, dat de pogin gen van het bestuur om de Ned. kampioene schoonrijders, het clublid Mevr. SchoorlKeet man, per auto te halen en te huldigen, hadden gefaald. Het bestuur was in de sneeuwhopen blijven steken! De heer Ir. v. d. Scheer heeft „Kolhorn" namens de rijders hulde gebracht voor het schitterende ijs en het doorzettingsvermogen van de heeren bestuurders en baanvegers, waarmee hij zeker de tolk van alle aanwezigen was! Wederom zijn in de Noorsche hoofdstad in ternationale wedstrijden in het hardrijden op de schaats georganiseerd. En ook gisteren kon ons land door Langedijk en Koops ver tegenwoordigd zijn. De Letten Berzins, Ta bacs-en Bite, de Amerikaan Wallance en de Zweden Hedlund en Janson zorgden voor de overige buitenlandsche elementen. In tegen stelling met den vorigen wedstrijd was Hans Engnestanden van de partij, doch Var Bal- lungrud verscheen niet 'aan den start, hoewel dit verwacht was. Het weer was goed, doch het ijs in het Bisletstadion, waar de wedstrijden werden verreden, was zeer hard mede door de koude van de laatste dagen. Vandaag stond het kwik veertien graden onder nul, een tempe ratuur, waaraan onze rijders natuurlijk niet gewend zijn. Hoewel zij de afgeloopen week het nóg kouder hadden. Na de wedstrijden te Oslo op 20 en 21 Januari vertrokken Jan Langedijk en Roel Koops naar Hamar om daar te gaan trainen. Door de barre koude moesten ze echter eerder naar de Noorsche hoofdstad terugkeeren en zij hebben daar toen de laatste dagen geoefend. Op de 500 meter won Hans Engnestangen in den zeer fraaien tijd van 42.8 sec, waar mede hij dus slechts een seconde boven zijn werelj-record bleef. Tweede werd de Noor Hodt met 43 sec en derde de Europeesche kampioen Berzins met 43.2 sec. Langedijk plaatste zich met 46.9 sec als 20ste, terwijl Koops met 47.2 sec op zijn landgenoot volgde. De tijd voor den Zuid- Larenaar is beter, dan dien welken hij twee weken geleden te Oslo maakte. Toen noteer de hij n.1. 47.5 sec. Op de 5000 meter, welke ook nog gisteren werd gereden, kwam Koops met Engnestan gen in een serie uit. De Noor had niet veel moeite om te winnen en liet Koops met bijna 5 sec. verschil achter zich. Engnestangen maakte een tijd van 8 min 50.6 sec en nam daarmede de 13de plaats in. Koops noteerde 8 min 55.4 sec, hetgeen hem de 18de plaats bezorgde. Jan Langedijk en de Let Tabacs reden te gen elkaar. Het was een felle strijd, welke in de laatste vijf meter in het voordeel van onzen vertegenwoordiger werd beslist. Toch nam men denzelfden t(jd, 8 minuten 50.5 sec voor hen op. Samen met Tabac? beztte Langedijk de 11de en 12de plaats in het klassement van dezen afs^pnd. De uitslagen luiden: 500 meter: 1. Engnestangen (Noorwegen) 42.8 sec. 2. Hodt (Noorwegen) 43 sec. 3. Berzins (Lettland) 43.2 sec. 4. Haraldsen (Noorwegen) 43.7 sec. 5. Wallace (V.S.) 43.9 sec. 20. Langedijk (Nederland) 46.9 sc 21. Koops (Nederland) 47.2 5000 meter: 1. Mathisen 8 min 29 sec. 2. Johansen 8 min 31.7 sec. 3. Hagen 8 min 31.9 sec. 4. Wangberg 8 min 33.5 sec. 5. Berzins 8 min 36.5 sec. 6. Haraldsen 8 min 37.1 sec. 7. Staksrud 8 min 40.1 sec. 8. Martinsen 8 min 40.2 sec, 9. Elviken 8 min 47.2 sec. 10. Hedlund 8 min 47.3 sec. 11. Langedijk 8 min 50.5 sec. 12. Tabacs 8 min 50.5 sec. 18. Koops 8 min 55.4 sec. Gistererf zijn op de banen van de IJsclub Aalsmeer nationale wedstrijden in het schoon rijden voor heeren en paren gehouden. Er waren vele inschrijvingen en het was jam mer, dat de regen menigen toeschouwer af geschrikt heeft De uitslagen luiden: Heeren: 1. J. Kuperus (Alkmaar). 2. A. Bakker (Bussum). 3. C. Meeuwig (Hoofddorp). Paren: 1. Mevr. LoggersBoontjes (Huizen, vroe ger te Schagen) en C Meeuwig (Hoofd dorp). 2. Mevr. Ekster (Zaandijk) en A. Goethard (Zaandijk). 3. Mevr. KraakKroon (Amsterdam) en v. Os (Driebergen). Wedstrijden op Zaterdag en Zon dag a-s. Naar wij vernemen hebben Langedijk en Koops te Oslo een uitnoodiging ontvangen van den Lettischen Schaatsenrijders Bond aan enkele wedstrijden in het hardrijden te Riga deel te nemen. Onze landgenooten zijn vannacht naar Stockholm gereisd, en vandaar per vliegtuig naar Riga overgestoken. Zaterdag 10 en Zondag 11 Februari zullen Langedijk en Koops in Riga deelnemen aan wedstrijden waarvoor enkele van de meest bekende rij ders der Scandinavische landen staan in geschreven. De tweede dag van de interna tionale wedstrijden te Oslo. Op den tweeden dag van de internationale wedstrijden in het hardrijden op de schaats te Oslo vroor het 14 graden, een temperatuur welke te laag was voor de beide Nederland- sche vertegenwoordigers Langedijk en Koops Koops. die te Hamar een verkoudheid had opgeloopen. voelde zich te Oslo niet veel be ter en daarom startte hij niet op de 10.000 meter, zodat de Zuid-Larenaar niet voor de algemeene rangschikking in aanmerkinB kwam. Ook Largedijk was niet fit Zijn' 1500 meter reed hij buitengewoon goed n.1. in 2 min. 27,3 sec. precies denzelfden tijd. welken hij twee we ken geleden in den wedstrijd Noor- wegen-rest van de wereld noteerde. Doch op de 10.000 meter wilde het niet vlotten. Hij klaagde al spoedig over pijn in den rug, zoodat zij tijd op dit nummer, n.b. zijn besten afstand, zeer slecht werd. Hij ein digde met meer dan 1 minuut achterstand op den winnaar als laatste. Maar de tijd van dén winnaar. Erling Hagen was zeer bijzonder. De Noor lie voor zich afdrukken 17 min. 19 sec., hetgeen een nieuw Noorsch record beteekende. Indien men bedenkt, dat het wereldrecolrd staat op naam van Ivar Ballangrud met een tijd van 17' min. 14.4 sec. in Februari 1938. te Davos gemaakt, dus in zooveel gunstiger omstandigheden, dan komt de verrichting van Hagen wel in een bijzonder licht te slaan. De weersomstandigheden waren op dezen tweeden dag goed. en ook de conditie van het ijs liet niets te wenschen over. Het spreekt wel vanzelf, dat de fraaie prestatie van Hagen veel bijval had bij de 3.000 toe schouwers, die in het Bisletstadion aanwe zig waren. Een goed tijd werd ook gemaakt door Har ry Haraldsen op de 1500 meter. Hij verbeter de met 2 min. 18 sec. het Noorsche record op dezen afstand. De beste gemiddelde prestatie over de vier afstanden werd gemaakt door den Let Alfons Berzins. Europeesch kampioen van het vorig jaar. Hij bezette in de eindrang schikking de eerste plaats vor den Noor Harry Haraldsen, zoodat Berzins zich offi- officieus wereldkampioen kan noemen. Im mers, de wedstrijden van het afgeloopen weekeinde konden worden beschouwd als officieuzee wereldkampioenschappén, daar de officieele wedstrijden in verband met de politieke omstandigheden door de l.E.V. moesten worden afgelast. Zooals gewoonlijk kwamen er ook nu en kele rijders niet meer op de 10.000 meter uit. Koops was hiertoe wel gedwongen, doch verder lieten Hans Engnestangen, Hodt, de Amerikaan Walace, Vatn, Lesch- ly, Holtuniren en Hansen verstek gaan, zoo dat tenslotte maar 14 rijders overbleven. De einduitslag over vier afstanden luidt als volgt: 1. Berzins 194.677 punten; 2. Haraldsen 195.135 pt.3. Mathisen 195.668 p.; 4. Johan sen 196.S33 p.; 5. Hagen 196.973 p.; 6. Staks rud 197.798 p., 13. Langedijk 204.850 p. De internationale wintersportweek werd Zaterdag voortgezet met de afdaling voer da mes en heeren op het Kreuzeckjoch. De be langrijkste uitslagen luiden: Afdaling dames: 1. Christl Cranz (D.) 4 min. 22 sec.; 2. Lisa Resch (D.) 4 min. 22,6sec.; 3. Helga Goedl (D.) 4 min. 23,2 sec.; 4. Hilde Suse Gaertner (D.) 4 min. 53,4 sec.; 5. Beinhauer (Bohemen Moravië) 5 min. 3,2 sec. Heerenafdeeling 1. Peppi Jennewein (D.) 4 min. 8,2 sec.; 2. Roman Woerndle (d.) 4 min. 14.2 sec.; 3. Wily Wallch (D.) 4 min. 16 sec.; 4. Albert Pfeiffer (D.) 4 min. 17 sec.; 5 Chierroni (Ita lië) 4 min. 19 sec. De eindstrijd van het ijshockeytournooi, dat in het kader van de internationale sportweek te Garmisch werd gehouden, tusschen Hon- garijë en Bohemen/Moravië heeft een zege voor het protectoraat gebracht. Bohemen,Mo- ravië won met 6(30, 10, 20). De deedlnemers aan de slalom moesten een vrij moeilijke piste op de helling van den Gudiberg afleggen. Er waren 44 poortjes uit gezet. terwijl het hoogteverschil ongeveer 180 meter bedroeg. De winnaars der afdalings wedstrijden, Peppi Jennewein en Christl Cranz, wisten ook op dit onderdeel de eerste plaats te bezetten, zoodat zij ook eersten wer den in de combinatie. De uitslagen luiden: Slalom voor dames: 1. Christl Cranz 865.6 sec en 77 sec.) 2 min. 42.6 sec. 2. Hilde Suse Gartner (82,5 sec. en 82,2 sec.) 2 min. 44,7 sec. 3. Helga Godl. Combinatie dames (afdaling en slalom): 1. Chu-istl Cranz 11 min. 44,6 sec. 2. Helga Godl 11 min. 54.9 sec. 3. Lisa Resch 12 min. 4.6 sec. 4. Hildesuse Gaertner 12 min. 18,1 sec. Slalom heeren: 1. Pepi Jennewein (68,6 sec. en 68,2 sec.) 2 min. 16.8 sec. 2. Alb. Pfeiffer (70.5 sec. en 66.7 sec.) 2 min. 17,2 sec. 3. Willy Walch 69 sec. en 68,9 sec. (2 mm. 17,9 sec.). Combinatie afdaling en slalom: 1.Jennewein 10 min. 39,8 sec. 2. Walch 10 min. 47,7 sec. 3. Pfeiffer 10 min. 48,lsec. Het hoogtepunt van den dag was de spring- wedstrijd op de groote schans. Tienduizend toeschouwers woonden dj verrichtingen der springers bij. Jesef Weiier maakte schitteren de sprongen van 75 en 77 meter en dank zjj zijn krachtigen stijl behaalde hij een totaal van 223,3 punten, waardoor hij zich als eerste plaa st voor Toni Eisgruber. De uitslag van dit springnummer luidt: 1. Josef Weiier 223,3, punten (sprongen van 75 en 77 meter). 2. Toni Eisgruber 223 punten (76 en 77 meter). 3. Franz Mair 222,7 punten (76 en 78 me ter). 4.Gragor Hoell 221,8 punten (77 en 75 meter). SÖanuMn Keiler wint wederom. De uitslagen van de partijen, gespeeld in de tweede ronde van het tournooi om het kampioenschap van Nederland, luiden: JurgVan Dartelen 02. Vos—Suyk 11. KeilerLochtenberg 20. DukelHam 20. De partij Bom—Ligthart kon niet gespeeld worden wegens ziekte. De uitslagen van de partijen, gespeeld voor de derde rond om het kampioenschap van Ne derland, luiden: Ligthart—Kalden 1—1. RustenburgDukel 02. LochtenbergVos 20. Van DartelenSuyk 02. De partij HamBom kon wegens ziekte niet gespeeld worden. De stand is: Dukel 5 (3); Keiler 4 (2); Suyk 3 (2); Van Dartelen 3 (3); Lochtenberg 3 (3); Ham 2 (2); Kalden 2 (2); Vos 2 (3); Bom 1 (1); Ligthart 1 (2); Jurg 0 (1). De vierde ronde vindt Zaterdag 10 Fe bruari te Amsterdam plaats. Tjjdens den eersten avond van de zesdaagsche te Antwerpen, vond er een valpartij plaats, Waarbij Scherens en Slaats betrokken waren.Op advies van den geneesheer is Slaats, die klaag de over pjjn in arm en schouder, naar het zie kenhuis overgebracht. Daar zal worden vastge steld van welken aard zijn verwondingen zijn. Naar nader gemeld kan worden, is van Slaats in het Casman Ziekenhuis een roentgen- foto gemaakt. Het blijkt thans, dat zijn arm niet gebroken is, doch gekneusd. Voorts is een spier van den linkerschouder gescheurd. Slaats zal nog vandaag het ziekenhuis kunnen ver laten, doch van verder deelnemen aan de zes daagsche zal natuurlijk geen sprake meer zijn. Drie Durqerdammers komen ver kleumd te Uitdam aan. Met open armen ontvangen. Een kleine expeditie, bestaande uit drie personen, heeft Zondagmorgen van Durgerdam uit over den Water- landschen Zeedijk een tocht naar Uitdam gemaakt, ten einde de be woners van vleesch en vet te voor zien. Om zes uur uit Durgerdam vertrokken, arriveerden de mannen geheel verkleumd, om hdlf elf in het dorp aan het IJsselmeer, waar zij door de bewoners met opeD ar men werden ontvangen. Het drietal, slager P. Wirsing, zijn broer F. Wirsing en de heer Trompetter, een in woner van Durgerdam. hebben na een zeer moeilijken tocht Uitdam bereikt. Tegen wind in moesten zij de kleine slede, waar op een mand met 50 kg. vleesch en vet was geladen, over groote sneeuw heuvels trek ken. Oorspronkelijk kon men op den kruin van den zeedijk blijven loopen, doch later kwam het trio ook hier voor groote moei lijkheden te staan. Herhaaldelijk moest het den dijk verlaten om zich even verder weer omhoog te hijschen. Liggende, kropen de mannen, elkander helpend, den dijk 'op. Ve le malen viei de slpde om en moest men deze weer in het rechte spoor brengen. Dit alles matte de menschen zeer af. De laatste kilometer moest over het ijs worden afgelegd, daar de sneeuw „onoverko melijk" was. De jongste deelnemer, F. Wirsing, was geheel gevoelloos. De 20-jarige jongeman moest van het ijs gedragen worden, waar na ingezetenen van Uitdam de eerste hulp verleenden. Rijkelijk onthaalde de bevol king het,drietal op warme spijzen en dran ken. Zoo spoedig mogelijk aanvaardden de man nen den terugtocht, die gedeeltelijk over het ijs in het IJsselmeer werd afgelegd. Na eenigen tijd kreeg F. Wirsing echter weer last van zijn been. Hij kon niet meer meekomen en de anderen moesten hem dragen. Het was reeds half twee toen de drie mannen, uitgeput en verkleumd, in Durgerdam terugkeerden. Een der zes wandelende Gronin gers heeft een bevroren been. l Het zestal Groningers, dat. zooals wij Za terdag meldden, Vrijdagmiddag een levens gevaarlijken voettocht van de Groningsche kust naar Schiermonnikoog ondernamen, is na bijna een etmaal op de bevroren Wad denzee te zijn verbleven, te Schiermonnikoog aangekomen. Allen verkeeren in goeden welstand; een der heeren heeft echter een bevroren been. Een militair vliegtuig signaleerde Zaterdag morgen om half negen de ijsloopers en waarschuwde den burgemeester van Schier monnikoog. Deze zorgde er voor, dat een ijsvlet naar het groepje toeging, ook van Zoutkamp vertrok een reddingsexpeditie. De zes menschen kwam echter „op eigen gelegenheid" op het eiland aan. Zij waren den geheelen nacht van Vrijdag op Zater dag in beweging gebleven, om niet te be vriezen. De duisternis belette hun, de juiste richting te bepalen, dus moesten zij op de eenmakl bereikte plek blijven. Al heen en weer loopend en soms van de eene ijsschots op de andere Springend kort ten de waaghalzen den tijd. CONDUCTEUR DOODGEREDEN. Hedennacht is de conducteur van de laatste tram Warmenhulzen—Alk maar", die ongeveer één uur Koe dijk passeert, nabij de wissel aan het Zuideinde doodgereden. Nadere bijzonderheden ontbreken nog. Naar aangenomen wordt, is hij door de gladheid onder een der wagens gevallen, en welk ongeluk door den machinist niet werd opgemerkt. ANNA PAULOWNA RAADSVERGADERING. De burgemeester heeft de leden van den raad tegen Donderdag a.s. in vergadering bijeengeroepen. Op de agenda wordt o.a. vermeld, dat de polder bij gladheid op som mige wegen zand zal strooien. Het voor naamste voorstel is om mede te werken aan niet rendabele uitbreiding van het buizennet van het Provinciaal Waterleidingbedrijf. In het prae-advies schrijven B. en W. o.a.: Wij hebben ons in verbinding gesteld met het hoofd van het bijkantoor Schagen van het Provinciaal Waterleidingbedrijf, tenein de omtrent de kosten welke de beoogde uit breiding van het buizennet, voor de gemeen te zou medebrengen, te worden ingelicht. In Jüni 1939 werden de gevraagde inlich tingen ontvangen. Uit de daarbij overgelegde gegevens bleek dat zoowel de Zuiderweg als de Kneeskade zoo weinig rendabel zouden zijn, dat nog minder dan 30 pet. van de aan- legkosten zou zijn gedekt. Er zijn verschil lende besprekingen en verschillende plan nen geweest. Op 4 Dec. j.1. kreeg men nieuwe gegevens, waarbij bleek dat deze «belangrijk van de eerder verstrekte afweken. Dit is eensdeels te wijten aan het feit dat verschillende eige naren, die zich indertijd voor aansluiting hadden uitgesproken, thans hun oorspron kelijke toezegging in verband met de sterk gewijzigde omstandigheden hebben ingetrok ken en anderdeels aan de inmiddels inge treden verhooging van de in Juni geldende mateiaalprijzen. Volgens deze gegevens zal de gemeente ga rant moeten zijn voor weigerachtige aansluit- plichtigen tot een bedrag van f405.80 per jaar, terwijl de bijdrage aan het P.W.N zal bedragen f 599.25 per jaar. Opnieuw hebben wij ons in verbinding ge steld met het Hoofd van het Bijkantoor Scha gen van het P.W.N. om specificatie van ge gevens. Het bleek, dat de Lotweg was gedekt voor 49 de Balgweg voor 24 de Gras weg voor 66 de Middenweg voor 48 en de Van Ewijcksvaart voor 100 Uit de mondeling en schriftelijk ingekomen antwoorden blijkt, dat van eigenaren van 6 der bedoelde perceelen bericht is ontvangen dat zij onmachtig zijn de kosten van het abonnement en-of kosten der installatie te betalen, van 9 dat zij die aansluiting om verschillende redenen niet wenschten, ter wijl van 4 geen bericht werd ontvangen. De eigenaren van 10 perceelen, met een geza menlijke opbrengst aan abonnementsgelden van f 138.20 hebben zich alsnog tot aanslui ting verbonden. De 6 perceelen, waarvan de eigenaren on machtig zijn tot betaling zouden aan abonne mentsgelden opbrengen f64.80. Wanneer nu gerekend wordt dat de eigenaren van de andere perceelen nog tot inzicht zullen ko- men, dan wel spoedig nadat de leiding is aan gelegd tot aansluiting zullen zijn gedwongen, dan zouden de jaarlijksche kosten verminde- 'hoa met f 10'20 f 15820 en dus nog bedragen foOo.85. Het op de begrooting voor 1940 uitgetrok ken bedrag van f400 zou dan in elk geval toereikend zijn, omdat wel meer dan V. ge deelte van het jaar zal zijn verstreken, voor dat de aanleg zal zjjn voltooid. Op grond van het vorenstaande stellen B. n™ y°°r hun, machtiging te verlee- t°t vorenbedoelde uitbreiding van het buizennet der waterleiding mede te wer- ®Vnn,Wel met uitzondering van het ge nie a'kweg, waardoor dit gedeelte even- ais het gedeelte van den Middenweg tot de Zandvaart, de Zuiderweg, de Kneeskade en nog een paar verspreide perceelen nog van waterleiding verstoken zou blijven. ALKMAAR, 3 Febr. N.V Eierveiling voor Hollands Noorder kwartier. Aanvoer: 150.000 kipeieren 4.40— wVvA™ 4'25~440 Per stuks. NOORDSCHARWOUDE, 5 Febr. Aanvoer: 2600 KgK. uien 5.40-5.50, grove 4fb0't°' 18.000 Kg. roode kool 5-5.90, ZUB00 Kg. gele kool 4—4.60, 23500 Kg. D. witte kool 2.10-2.70 ALKMAAR, 5 Febr. Veemarkt. - 48 Vette koeien f 165—280. 13 graskalveren f 5080. 43 nuchtere kalveren (slacht) f 616, 36 vette schapen f 24—30, lol vette varkens 62—68 ct per Kg.

Heldersche Courant | 1940 | | pagina 6