Minister Dijxhoorn contra generaal Reynders? WEGEN ALS IJSVLAKTEN Wij lazen voor U Vergoeding voor miltvuurschade Bijeenkomst in het Vredespaleis Geallieerde Oorlogsraad bijeen CARNAVAL IN MINEUR Texelsche jongen in levensgevaar Na den oorlog Gen.-niaj. H. F. M. baron Van Voorst tot Voorst bij den Generalen staf Wie wordt president der V. S. Pilsoedski's standbeeld en Joego Slavië Flinke werkloozen Wielrennen Matroos door gas gestikt Petroleum voor land- en tuinbouwdoeleiaden Tweemaal door het oog van een naald Zweedsche ambulance gebombardeerd Twee schepen vermist Bij K. B. van 3 Februari is lo. de generaal-majoor H. F. M. baron jran Voorts tot Voorst, van den staf der ca valerie, eervol ontheven uit zijn functie van commandant der lichte divisie, tevens in specteur der cavalerie en der wielrijders; 2o. de generaal-majoor H. F. M. baron Van Voorts tot Voorst, voornoemd in zijn yang en ouderdom van rang, overgeplaatst naar den generalen staf. Verzoek der Centrale Landbouw organisaties, Het Hsb. verneemt, dat de drie centrale landbouw-organisaties zich op het standpunt stellen, dat de re geering in elk geval een moreele ver antwoordelijkheid draagt voor de huidige miltvuurinfectie. Zij zijn be zig met de formuleering van een ver zoek tot schadevergoeding, waarvan de juridische argumenten vooral van belang zijn. Bovendien hebben zij zich in verbinding gesteld met Regeeringscommissaris Iou- wes, om gedaan te krijgen, dat de boeren hun eigen verbouwde granen en peulvruch ten zullen mogen voederen in de plaats van ihet gedistribueerde mengvoeder, waarvan gen deel besmet moet worden geacht. De heer Louwes wees er echter op, dat dit dan een éénzijdige concessie zou zijn aan ide boeren, die voldoenden voorraad uit eigen .verbouw bezitten. In dat geval zou men dus óók moeten toe staan het verhandelen van voeder, van de akkerbouw- en gemengde bedrijven naar de zuivere veehouderijbedrijven, hetgeen zou •neerkomen op een tijdelijk buiten werking stellen der veevoeder-distributie. Hoewel men zich in landbouwkringen de daaraan verbonden bezwaren niet ontveinst, meent inen, dat de mengvoeder-regeling onder de huidige omstandigheden toch niet kan wor den gehandhaafd. Vijfde vergadering te Parijs Gisteren is te Parijs de vijfde vergade ring van den oppersten oorlogsraad van de geallieerden gehouden. Engeland was ver- tegenwoordigd door ministerpresident Chamberlain, lord Halifax, Churchill, Kings ley Wood en Oliver Stanley. De raad heeft 's ochtends en 's middags vergaderd. Havas meldt, dat Frankrijk op de vijfde Vergadering van den oppersten oorlogsraad Van de geallieerden werd vertegenwoordigd door den minister-president Daladier, de mi nisters Campinchi Guy Lachambre en Sham petier De Ribes, alsmede Alexis Léger, ge neraal Gamelin, admiraal Darlan, gene raal Vuillemin en generaal Decamp. Aan Britsche zijde waren nog tegenwoordig sir Dudley Pound, sir Edmond Ironside en ge neraal Ismay. Daladier verklaarde te betreuren, dat hij ten gevolge van het ongeval, dat hij on langs heeft gehad, niet naar Engeland had kunnen komen; Chamberlain wenschte Da ladier spoedige beterschap. De raad be sprak den huidigen toestand, alsmede de samenwerking tusschen Frankrijk en Enge land. Ook het vraagstuk der ravitailleering werd behandeld. Omtrent alle punten werd overeenstemming bereikt. Na de bespekingen bood Daladier een di ner aan. Farley zeker van democratische verkiezingszege. Bij de opening der bijeenkomst van het nationaal democratisch co mité heeft de voorzitter, Farley, verklaard, te vertrouwen op het suc ces der democraten bij de komende presidentsverkiezingen. Farley sprak niet over de kwestie van een hieuw mandaat voor Roosevelt. Integendeel juichte hij het denkbeeld van gezonde riva liteit in den boezem der democratische par tij toe, op voorwaarde, dat deze niet ont hardde in tweedracht en dat men het in de democratische conventie eens zou worden Over de keuze van een democratisch candi- daat voor het presidentschap. Poolsche regeering behoort over te beschikken, aldus beeldhouwer. In Haagsche diplomatieke en legerkringen loopt het gerucht, dat het heengaan van Ge neraal Reynders zou zijn te wijten aan het feit, dat het nimmer zou geboterd hebben tusschen minister Dijxhoorn, den gewezen majoor als afdeelingshoofd op 't departe ment, ten tijde, dat generaal Reynders chef van den Generalen Staf was en den nu afge treden opperbevelhebber en dat die tegen stelling thans tot een uitbarsting is geko men. Een andere meening is, dat er strijd zou zijn geweest tusschen Regeering en le gerleiding over het gezag, in het land uit te oefenen. De opperbevelhebber zou een onbeperkt militair gezag via den staat van beleg voor het gansche land hebben voor gestaan. Voorts wordt gedacht, dat er een te groote onzekerheid zou hebben geheerscht over de vraag, wie tenslotte te beslissen heeft: de minister van Defensie of de Minis terraad. Enzoovoorts! Onze Haagsche correspondent heeft ten overvloede nog eens bij Regeerings-instanties zijn licht opgestoken, doch men verwijst al deze en dergelijke veronderstellingen als hoofdoorzaak af. Wel geeft men toe, dat er zeker wrijvingspunten zijn geweest, welke verband houden met de genoemde veronder stellingen, maar dat die toch nimmer zoo sterk zijn geworden, dat zij tot een breuk tusschen opperbevelhebber en Regeering moesten leiden. Men wees er nadrukkelijk op, dat het niet goed is de zaken voor te stellen, als of er geen constitutioneel recht in Nederland zou bestaan, er krachten zou den hebben gewerkt, die aanstuurden op veronachtzaming van geschreven en histo risch gegroeide rechten. Nu mag het een feit Worden genoemd, dat er juist ten aanzien van het administratieve recht in ons land allerlei dubia bestaan. In de Tweede Kamer is bij de Defensie-debatten onlangs eens gepoogd van den minister een uiteenzetting los te krijgen over de vraag, wie voor de technische voorbereiding onzer defensie nu eigenlijk de hoogste verantwoor delijkheid draagt: de minister of de opper bevelhebber, en daarop ging Exc. Dijxhoorn niet in. Hier schuilen dus blijkbaar ondui delijkheden en daarom is het jammer, dat geen der Kamerleden verder op de kwestie is ingegaan, men zich bij het ministerieele ne- geeren heeft neergelegd. Zou genoemd vraag stuk dan thans hebben geleid .tot het op zienbarend onslag? Er ging reeds het gerucht, dat er over de zaak in de Tweede Kamer zal worden ge ïnterpelleerd, maar veel resultaat mag daar niet van worden verwacht. Tenzij men het hierboven genoemde zeer belangrijke en principieele vraagstuk eens speciaal onder de loupe neemt er de De regeering van Joego Slavië heeft aan geboden een standbeeld van maarschalk Pilsoedski te koopen en te Kattowitz te plaatsen. Dit standbeeld werd reeds lang voor den oorlog door de Poolsche regeering besteld bij den Joegoslavischen beeldhou wer Augustinovitsj. Doch deze, die een aan bod van de Duitsche Rijkskanselarij had ontvangen, antwoordde, dat, aangezien het standbeeld door de regeering der Poolsche republiek was besteld, deze regeering er hok over behoorde te beschikken. Op verzoek van den burgemeester, jhr. H. C. F. C. von Heyden, hebben de werk loozen van Rosmalen en Hintham zich naar de N.R.Crt. meldt, spontaan bereid verklaard, de wegert in de gemeente, ge heel belangeloos, sneeuwvrij te maken. On middellijk werd in ploegen met het werk aangevangen en thans reeds zijn de voor naamste wegen begaanbaar gemaakt. Venlo's groote leest zeer sober gevierd. De viering van Carnaval in deze mobili- satiedagen vormde te Venlo een scherpe te genstelling met de wijze, waarop de laatste jaren dit feest in deze stad gevierd werd. Ditmaal was er geen glorieus intocht van den Prins Carnaval, met de daaraan verbon den optocht van kleurrijke groepen en wa gens; geen grootsche boerenbruiloft met dui zenden deelnemende bruiloftsgasten; en na tuurlijk ontbraken ook de tienduizenden be langstellenden voor het Carnavalsfeest. Geheel ongemerkt ging volgens het Hsb., het vastenavondfeest echter niet voorbij, Vorst Jocus richtte als voorzitter van den Raad'van Elf uit de „Vastenavondvereeni- ging Jocus" een in sobere woorden gestelde proclamatie tot de onderdanen van het Jo- cusrijk. Hierin wees hij op het besluit, dat de eigenlijke Vastenavondviering achterwe ge zou blijven en geen gemaskerden of ge- costumeerden in zijn rechtsgebied toegela ten zouden worden. Daar dit jaar twaalf uur sluitingstijd is andere jaren was het twee uur 's nachts en dikwijls werd het nog iets la ter begonnen de bals reeds vroeg. In de zalen en café's heerschte wel een gezel lige stemming, maar de groote drukte en de gezelligheid van andere jaren ontbraken. Avenol in Den Haaq aangeko men. Economische en sociale vraagstukken. De heeren J. Avenol. secretaris-generaal van den Volkenbond en A. Pelt, hoofd van de afdeeling informaties van den Volken bond, die gisterochtend te Den Haag zijn aangekomen, zijn van het station per auto naar hotel des Indes gereden, waar zij hun intrek hebben genomen. De heer Pelt was onmiddellijk bereid ons eenige inlichtingen te geven over de bij eenkomsten, die deze week in het Vredes paleis worden gehouden. Naar men weet komt morgen het comité bijeen, dat krachtens een in December door de Assemblée van den Volkenbond ge geven opdracht tot taak heeft het cen trale comité voor economische en sociale vraagstukken te vormen. Nu staat het in 't geheel nog niet vast, dat dit comité tijdens de besprekingen in het Vredespaleis gecon stitueerd zal worden. Deze besprekingen moeten beschouwd worden als een eerste contact tusschen de vertegenwoordigers van tien staten, die voor het eerst voor dit doel bijeenkomen. De besprekingen zullen een zeer eenvou dig karakter dragen, en niet openbaar zijn. Na afloop zal vermoedelijk een communi qué worden verstrekt. De vertegenwoordigde landen. Tien regeeringsvertegenwoodigers zullen om de conferentietafel vereenigd zijn, n.1. van Australië, Portugal, België, Engeland, Frankrijk, Noorwegen, Zwitserland, Argen tinië, Turkije en Nederland. Tenslotte vernamen wij nog, dat het zeer wel mogelijk is, dat dr. Colijn op grond van zijn deskundigheid tot voorzitter van het centrale comité zal worden gekozen. De heer Colijn zal dan a titre personnel leiding geven aan de verdere besprekingen. Al eer der is immers medegedeeld, dat in het centrale comité behalve regeeringsvertegen- woordigers ook eenige deskundigen zitting, kunnen nemen, die louter en alleen op grond van het vertrouwen, dat men in hen stelt worden gekozen. Wanneer de heer Colijn dus voorzitter wordt, zal zijn plaats in het comité onder dat licht bezien moeten worden. DE ZESDAAGSCHE TE ANTWERPEN. Vannacht was de stand als volgt: 1. Schulte—Boeyen; 2. S. MaesR. Maes; op 1 ronde: 3. Somersv.d. Broek; 4. Sche- rensBruneel; 5. Nayevan Simaeys: 6. De- neefHuys; op 2 ronden: 7. Braspenning—van Amster dam; 8. Van Vlietv. d. Voort. De anderen volgden op meer dan één ronde. Zooals men ziet, doen onze landgenooten het uitstekend en vooral van het koppel Schulte—Boeyen mogen groote verwachtin gen gekoesterd worden. Voor het Belgische publiek is de combina tie Deneef—Huys echter favoriet! Het rijden van den veteraan Deneef brengt de fijnproe vers nog steeds in vervoering en men vraagt zich dan ook wel eens af, of Roger soms on verslijtbaar is. Silver en Romain Maes (het is geen fami lie) houden zich tot nog toe best, trouwens deze befaamde wegrenners rijden niet voor het eerst met elkaar, integendeel, in tal van koppelkoersen hebben zij zich tezamen reeds onderscheiden. Ook de „gemengde" ploegen Scherens- Bruneel en v. Vliet-v. d. Voort hebben zeer zeker nog niet teleurgesteld. W anneer we eenige dagen verder zijn, zal het echter eerst mogelijk zijn een goed oordeel van hun kwa liteiten als zesdaagsche renners te vormen. Militairen en schoolkinderen konden niet vervoerd. Brieven, die niet aankomen Op vele plaatsen in ons land was gisteren het verkeer lamgelegd. De spiegelgladde ijsvlakten, waarin de wegen waren herschapen, maakten een rit per auto, bus of tram tot een levensgevaarlijke onderneming. Ten noorden van Amsterdam was het busverkeer der N.Z.H.T.M. totaal ge stremd. Slechts de tramdienst Amsterdam-Monni kendam kon normaal onderhouden wordend Over het algemeen waren de wegen met een twintig centimeter dikke laag ingereden sneeuw bedekt, welke een harde en door den regen zeer gladde korst heeft gevormd. Het zal niet eenvoudig zijn deze korst te verwij deren, doch men hoopt op het bondgenoot- Schap van den dooi. Vacantiel De hoofdverkeerswegen in Noordoost- Overijsel en Zuidwest-Drente waren onbe gaanbaar. Militairen en schoolkinderen kon den niet vervoerd worden, ook het postver voer ging niet door. Een ploeg recruten uit Beilen kon niet vertrekken De post van Za terdagavond lag Maandagochtend nog in Bei len. De melk werd gedeeltelijk met boeren wagens naar de zuivelfabrieken gebracht. Friesch dorp ontoegankelijk. Het dorp Langweer in Friesland is reeds zes dagen onbereikbaar voor alle verkeer. De eenige toegangsweg tot het dorp is over een lengte van 1M k 2 K.M. geheel bedekt met sneeuwduinen. ter hoogte van 1 k 2. M. Daar opruiming met handkracht niet doen lijk is, heeft men thans een zandschuifmachi- ne gerequireerd, die Zondag met haar werk is begonnen. Men hoopt in 2 a 3 dagen den weg weer berijdbaar te maken. Gisteren nog een auto over het IJsselmeer. Het verkeer tusschen Lemmer en Urk gaat nog geregeld. Behalve de gewone vracht- dienst is gisteren een personenauto van Lemmer naar Urk vertrokken om de mili tairen, die thans op Urk met verlof vertoe ven, weer gelegenheid te geven naar hun garnizoen terug te keeren. Gassen drongen door tot In de hut. Gisterochtend vroeg heeft men aan boord van het s.s. „Rabenhaupt", dat in het Johan van Hasseltkanaal over het IJ te Amsterdam ligt, den 21-jarigen matroos K. Lubbers uit Appingedam dood in zijn hut gevonden. Uit het onderzoek door de politie bleek, dat in het kombuis een fornuis fel brandde. Aan het fornuis had men een groote kolen kit hangen. Deze kolen werden verhit, met het gevolg, dat zich gassen ontwikkelden, welke doordrongen tot de aan het kombuis grenzende hut van den matroos, Deze kwam door gasverstikking om het leven. Het stof felijk overschot is naar het Binnen-Gasthuis vervoerd. Ontheffing bepaling prijsopdrij- vingswet. De minister van Economische Zaken heeft ontheffing verleend van het bepaalde in ar tikel 9, lid 1, van de Prijsopdrijvings- en Hamsterwet 1939 ten aanzien van petroleum, te bezigen voor land- of tuinbouwdoeleinden, aan een ieder, die in het bezit is van een aan hem door den provincialen voedselcom- missaris afgegeven vergunning. Boliviaansch gezin zal dezen oorlogstijd niet licht vergeten. De Boliviaansche ingenieur Ferrero, die in België woont, was op 18 No vember met zijn vrouw en dochter gered bij den ondergang van het Ne- derlandsche s.s. de „Simon Bolivar". Naar thans vernomen wordt, waren zij alle drie eveneens aan boord van het Italiaansche passagiersschip de „Orazio", waar op 20 Januari brand is uitgebroken. Zij werden hierbij elk in een verschillende sloep gered. Gewonde Finnen weer gekwetst. Naar uit Helsinki wordt gemeld, is de Zweedsche ambulance in Finland in de af- geloopen dagen gebombardeerd. De schade is echter van weinig beteekenis. Geen der Zweden is gewond, doch eenige soldaten, die in de ambulance verpleegd werden, zijn door glasscherven licht ge kwetst. ZOON VAN AARTSHERTOG FRANZ FERDINAND OMGEKOMEN? Volgens berichten uit Duitschland zou den Ernst, de zoon van aartshertog Franz Terdinand (die in 1914 vermoord werd in Serajewo, waarna de wereldoorlog begon) en zijn Morganatische vrouw, gravin So- phie von Hohenberg, gestorven zijn in het Duitsche concentratiekamp te Dacliau. Ernst was gearresteerd na het binnenrukken dei Duitschers in Weenen. Hij had in connectie gestaan met den Heimschutz van Starhem berg. Maar de militairen van De Mok brachten uitkomst! Nu het verkeer met en op de wadden eilanden geheel stilligt en speciaal de dor pen op Texel onderling praktisch onbereik baar zijn, heeft zich dezer dagen een ge schiedenis voorgedaan, welke tengevolge had, dat de sympathie der burgers van het vogeleiland ten opzichte der militairen be langrijk grooter geworden is. Wat was namelijk het geval? Op het dorp Den Burg bevond zich een ongeveer 14-jarige jongen. Een zekere Bakker, die plotseling een hevige aanval van acute blindendarmontsteking kreeg. De behande lende geneesheer onderzocht den jongeman en oordeelde dat terstond operatief ingegre pen moest worden. Geschiedde dit niet. dan was er ongetwijfeld het ergste te vreezen. Dat operatief ingrijpen was echter gemak keiijker gezegd dan gedaan. Er waren daar voor op het eiland namelijk geen instromen ten te verkrijgen Goede raad was duur. Totdat men besloot zich tot de militairen te wenden op vliegkamp „De Mok". Op dit kamp bevinden zich zoowel militairen van zee- als van landmacht. Het bleek dat men niet aan doove- mansooren geklopt had. Op De Mok was men terstond bereid de instru menten en medische hulp te verstrek ken, maar men zat met het probleem: hoe deze van het vliegkamp naar Den Burg te krijgen. Want daar tus schen bevond zich een weg die geen „weg" meer was, een eindelooze reeks sneeuwbergen en spiegel gladde plekken en sneeuwkuilen. Toch bleek dit al'es geen bezwaar te zijn voor een detachement der marine en land macht. dat er met 12 man on uit trok, ver gezeld van een slee om in den avond de overtocht te wagen. Twee officieren, een van de landmacht en een van de marine, gingen eveneens mee en zoo nam deze ex cursie door sneeuw en ijs een aanvang. Na veel gemartel, Hei gelukte: na eindeloos gezwoeg en gemartel in den sneeuw bereikte men ten lange leste inderdaad het dorp, zij het dat de 14 man er uitza gen als ijspilaren en dat men dood moe was. Maar de grootste voldoe ning was, dat het leven van den knaap, door het snel ingrijpen van den burger- en militairen arts gered kon worden. Het behoeft geen betoog, dat dit verhaal thans op Texel de ronde doet en dat men allerwegen vol lof is over dit optreden van de marine en landmacht. Men is echter geneigd zich af te vragen of het niet wenschelijk is, dat op het groot ste Waddeneiland operatief ingegrepen kan worden in zulke gevallen. Verbetering in de zen toestand lijkt ons wel gewenscht. Ongerust over het lot van tien tallen Noren en Zweden. De reederij van het Noorsche stoom schip Segovia (1387 br. ton) vreest, dat het schip, dat met een bemanning van 22 personen en een passagier van Portugal op weg was naar Noorwegen, verloren is ge gaan. Op 20 Januari was het laatste bericht over de Segovia ontvangen. Het bevond zich toen in de golf van Biscaye. Ook in Zweden ongerustheid. Men heeft geen berichten meer ontvan gen over het Zweedsche stoomschip Anda- Iusia (1300 ton), afkomstig uit Goeteborg. dat op 17 Januari van Bordeaux naar Goe teborg was vertrokken. Men vreest, dat het schip verloren is gegaan. Het had een be manning van 21 koppen aan boord. Het komende overleg te Den Haag. Daar be hoort moed toe! Uit het Alg. Handelsblad (lib.): Er behoort een ruime dosis optimisme toe om midden in den oorlog die zijn inktzwarte schaduwen over Europa smijt den in den knoop geraakten draad van georganiseerde vreedzame internationale sa menwerking weer op te vat ten, zooals de internationale commissie, welke aanstaan den Woensdag in het Haag sche Vredespaleis bijeenkomt, tot taak heeft. Maar de erva ring uit de jaren, volgende op den vorigen wereldoorlog, heeft geleerd, dat het noodig is voor de wereld zoowel de oorlogvoerende als de neutra le om zich tijdig voor te reiden op de economische en sociale gevolgen welke een groote oorlog, ook na den vre de, onvermijdelijk met zich meesleept. Ontwricht interna tionaal ruilverkeer, eenzijdige overbelasting door herstelbe talingen en schattingen, een door demobilisatie van mil- lioenen soldaten gedesorgani seerde arbeidsmarkt, verwar ring door de plotselinge her leiding van 'nten top gevoer de oorlogsindustrialisatie tot een vredes-productie-apparaat, dat alles, en meer, heeft de na- oorlogsche crisis, economisch, financieel en sociaal, na 1919 bevorderd en verhaast. Pas daarna zijn pogingen in het werk gesteld om het vastge- loopen wereldverkeer weer in gezonder banen te leiden, ech ter zonder resultaat. Zullen wij nu wederom door zulk een vernietigend proces heen moe ten, om allen tezamen in nóg dieper dalen van welvaartsbe- nauwing te belanden? Of zal men tijdig trachten om door verstandig overleg deze klip pen te ontzeilen? TREURIG. Onder dit hoofdje schrijft de N Rotterdamsche Crt. (lib.): Het Volksdagblad (comm.) dat den laatsten tijd al zeer bedenkelijke geluiden had la ten hooren, doet gisteravond de deur dicht met ziin opmer kingen naar aanleiding van de komende vlootplannen. Het comm. orgaan citeert eerst den militairen medewer ker van het Alg Handelsblad, die o.m. had geschreven: „Er moet nu eindelijk ge handeld worden, want men hoeft werkelijk geen vooruit- zienden blik te hebben om.te constateeren, dat omstreeks 1945, als Japans vloot ver sterkt zal zijn met de thans op stapel staande slagschepen en als de Vereenigde Staten moeten beslissen over het al dan niet definitief loslaten van de Philippijnen, Ned.-In- dië wel eens midden in een nieuwe internationaal-politie- ke spanning kan komen te lig gen". Het comm. blad veroorlooft zich de volgende, voor een Ne- derlandsch orgaan diep treu rige opmerkingen: Men ziet, de vlootplannen hebben niets te maken met een bescherming der grenzen, of der „neutraliteit", die men ter motiveering van de hui dige mobilisatie voorwendt. (Sic! - Red. N R.C.). Zij behooren tot de voorbe reiding van een oorlog, of het deelnemen aan den huidigen oorlog in zijn verdere ontwik keling door het Nederlandsche imperialisme voor zijn kolo niale belangen en zijn heer schappij aan den Stillen Oceaan. En even juist als het is, dat de huidige oorlóg in het Wes ten zich naar het Oosten kan uitbreiden, even zeker is het dat een oorlog in den Stillen Oceaan zijn uitwerking in het Westen en op de positie van het „Rijk in Europa" niet kan missen. Alles bij elkaar bcteekent dit. dat het Nederlandsche volk zijn zonen zal moeten la ten slachten voor de imperia listische belangen van een handvol koloniale bankiers en winstmakers, niet alleen Ne derlandsche, maar ook Ameri- kaansche. Engelsche, Duitsche e.a. die Indonesië uitbuilen en in wier belang het Nederland sche imperialisme de volken van Indonesië in slavernij houdt. De vlootplannen, die op touw zijn gezet, zijn een di rect gevaar voor de veiligheid van het volk van Nederland en Indonesië. Deze misdadige plannen moeten verijdeld worden, en zij kunnen verijdeld worden, door den vastbesloten strijd van het werkende volk, dat geen oorlog wil, en er buiten wil blijven. Tot zoover het Volksdagblad Aan den strijd tegen Finland kunnen we, aldus de N. Rott. Ct. zien. wat communistische „bevrijding" beteekent. Doch dit daargelaten, de neutrali- teitswil van onze regeering, zoowel hier te lande als over zee, wordt op een schandelij- ke wijze beklad! En dat durft zich dan nog communistische partij Nederland noemen!

Heldersche Courant | 1940 | | pagina 3