DE ONTMOETING Ingezonden De „Asama Maroe" Vertrokken personen Menagevergoeding zeemiliciens voor Bijna vier mille in „de kous" Rozen voor de Siegfriedlinie Geen Russische divisie vernietigd Hoe koud het was en hoe ver Wit bet poKtie-rapport BOTSING DOOR DEN MIST EN DE GLADHEID. Gistermorgen vond op den Rijksweg tus- •ehen vliegkamp De Kooij en het woonwagen park een botsing plaats tusschen twee auto's. De eene kwam uit de richting Alkmaar, de andere uit de richting van Den Helder. De eerste auto moest op een gegeven moment uit wijken voor een fietser, die de chauffeur door den dikken mist te laat gezien had. Hierdoor kwam hij op het midden van den weg te rijden, tengevolge waarvan hij weer in botsing kwam met den tegenligger. Er was nogal wat mate- riecle schade. Persoonlijke ongevallen kwamen echter niet voor. ACTO'S RAMMEN ELKAAR. Twee auto's kwamen gisteren, op den hoek JullanaparkKeizerstraat door de gladheid van den weg met elkaar in botsing. De schade bleek mee te vallen. ARBEIDS- EN RUTIJDENWET. Gisteren gingen twee chauffeurs op de bon ter zake overtreding van de Rijtrjdenwet Voorts een stadgenoot, die de Arbeidswet overtrad. WEER EENS EEN FIETS GENEPT. Iemand deed aangifte, dat zijn rijwiel, dat hij even onbeheerd op de Zuidstraat had laten staan, spoorloos verdwenen was. Dat komt meer voor Ch. J. Ardewijn, stoker K.M., naar Vlissln- gen; A. Gr. Kalwjj—Houter, naar Amsterdam, Linnaeushof 71 II; J. N. StamLont en kinde ren, naar Rotterdam, Maashaven 21b; Niesje Compas, naar Alkmaar, Drebbelstr. 16; C. Bakker, kantoorbediende, naar Leiden, Hooge Rijndijk 167: L. den Boer en echtgen., kleer maker, naar Terschelling, Burg. Mentzstr. 20; G. van Ernst, magazijnbediende, naar Alkmaar, Landdw.str. 9; Anna P. A. Hartmans, naar Rotterdam, corr. adres A. de Haan, Café-houd., Wijnstr.; Martha C. Kruk, dienstbode, naar Amsterdam, Heerengracht 31 III; J. v. Kapel en gezin, sergt.-torpedomaker, naar Schiedam, Vlaardingerdijk 225A; Margaretha de Kok, naaister, naar Amsterdam, Haringpakkersteeg 8 1; J. W. van Kuijk, vaandrig, naar Den Haag, Bachmanstr. 16; G. Paauwe, stoker K.M., naar Vlissingen: Alb. Schier, plaatwerker, naar Vlis- singen, v. Meerlant; J. de Graaf, los-werkman, naar Haarlem, Harmenjansweg 4; R. de Blé- court, marinier, naar Amsterdam, Gr. Kattenb.- str, 19; J. te Boekhorst en gezin, sergt.-mon- teur, naar Rotterdam, Hooidrift 83; C. de Keij- zerRisseeuw, naar Zaandam, Meidoornstr. 5; J. Leijgraaff en gezin, naar Rotterdam, Soeten- daalscheweg 33; Petr. Moeskops, bakker, naar Zijpe, Kanaalweg; M. W. Mouton, luit. ter zee, naar Wassenaar, Hooge weg 13; Adr. van der Panne en gezin, matroos K.M., naar Vlissin gen, Kanaalstr. 6; B. Bakker, naar Rijswijk, v. Vredenburchweg 164; A. Alb. J. Dokter, on derwijzer, naar Aruba, Ned. West-Indië; Tj. Driessen, bakker, naar Leeuwarden, Begijnen- str. 4; G. F. J. Herlé en echtgen., los-werkman, naar De Bilt, Sweelincklaan 68; H. T. Steren- berg en gezin, korpl.-machinist, naar Amster dam, Solebaijstr. 26 II; G. van de Pas, stoker K.M., naar Amsterdam, Gr. Kattenb.str. 19; C. Verschoor, musicus, naar Amsterdam, Vossius- str. 9 hs.; Wilh. BolJellema, naar Soerabaja; W. ChristSieben, naar Soerabaja; H. J. Stoot, stoker K.M., naar Amsterdam, Gr. Kattenb. str. 19; Baukje Veenstra, naar IJlst, Galama- gracht 3; Corn. J. Vermeulen, stoker K.M., naar Amsterdam, Gr. Kattenb.str. 19; Wilh. H. KokkelinkVis en kind, naar Soerabaja; Ge- sina M. LelieveldWijand en kinderen, naar Soerabaja; Pietern. HaasTimmers en kinde ren, naar Soerabaja; H. Petr. Correljé, hofm. maat, naar Vlissingen; G. J. A. Koningstem en gezin, sergt.-machiniste naar Schiedam, Vlaar dingerdijk 215a; Fr. Kuipers en gezin, marinier, naar Rotterdam, Oostzeedijk 354; M. A. SchouwPloojj, naar Heiloo, Schuine Honds- bosschelaan 77; Fr. J. H. M. van der Veer en echtgen., ziekenverpl.maat K.M., naar Amster dam, Marnixstr. 411 hs.; Joh. C. Peeters, mari nier, naar Vlissingen, Wachtschip: Abr. van der Sluys, matroos K.M., naar Soerabaja; Alb. C. Versteeg, U.matr. K.M., naar Den Haag, Wit- huisstr. 27; M. Vester, stoker K.M., naar Soe rabaja; W. Benjert en echtgen., winkelbedien de, naar Enkhuizen, Melkmarkt 7; J. Jong, Kok, naar Oosterhout, Zandheuvel 159; Wilh. J. Kook, stoker K.M., naar Soerabaja; Jac. J. H. Masseling, marinier, naar Vlissingen, Wacht schip; Margaretha VonkGeus en kind, naar Soerabaja; J. Bennewitz, l.l.matr. K.M., naar Soerabaja; Geertruida C. de Leeuw, huishoud ster, naar Wormer, Dorpstr. 288; Agatha C. Slikker, naar Olte (Dtchl.), (West-Falen)'; Aloisia Mairbaurl, dienstbode, naar Rotterdam, Egidiusstr. 145a; H. M. Portier, matroos K.M., naar Amsterdam, Ferd. Bolstr. 81 II; Ester M. Sternheim, dienstbode, naar Amsterdam, Utrechtschestr. 115; Jac. Adriaansen en gezin, matroos K.M., naar Rotterdam, Nyverheidsstr. 10a; Bouwdewina C. van der Sluis, dienstbode, naar Amsterdam, Karei du Jardinstr. 50a II; A. H. D. Smaal, res. officier, naar Hilversum, Wernerlaan 16 inw.; Arn. Hager en gezin, korpl.-machinist, naar Vlaardingen, Wagner- str. 88; Lidija I. HillersForsu, naar Rotter dam, Gronheerenstr. 48b. Naar De Telegr. verneemt, is in voorberei ding een regeling om ook zeemiliciens tijdens hun periodieke verloven een menagegeld-ver- goeding te verleenen, zooals deze voor de landmacht reeds bestaat. In verband met de afwijkende regeling van der soldijen en de betalingen er van bij de zeemacht kon de regeling niet gelijktijdig met die voor de landmacht worden ingevoerd. Een eenzame stierf Vorige week is te Amsterdam op straat plotseling overleden een 78-jarige man, die alleen op een kamer in de Czaar Peterstraat woonde, eenzaam en verlaten, en naar men meende heel arm. Men kende geen familieleden van den man en toen de politie nu in zijn wo ning een onderzoek instelde, vond zij daar niet alleen het adres van zijn zuster in Den Helder, maar ook in allerlei doosjes en enveloppen geldsbedragen tot een totaal van 1860. als mede een spaarbankboekje met een tegoed van twee mille! fBuiten verantwoordelijkheid van de Redactla. Niet geplaatste stukken worden niet teruggezonden.) OPROEP VOOR VER. STATEN VAN EUROPA. De heer Sybr. C. Eelman, de bekende Texelsche voorvechter voor de Vereenigde Staten van Europa, verzocht ons het volgen de schrijven, dat hfl zond aan het Comité voor Economische en Sociale vragen, te Den Haag, te willen opnemen. Zeer Geachte Heeren! Ik ben maar een gewoon man, op leeftijd, doch mijn hart is 100 Ve met hetgeen ik lees over hetgeen „Nederland" gaat aanvatten. Namelijk m.i. als Vredesvolk met initiatief, als 't ware daartoe aangewezen door God! Want de ondergrond van dit schoone werk moet zjjn „in Zijn Naam", doordrongen van hetgeen Christus wrochtte op aarde, niet tegenstaande alle verwarring en alle ontstel lende verwording! 't Lijkt mij toe, dat 't schoone werk, wat in Den Haag zal worden „aangevangen", een bouwsel kan worden op de steenen, die Onze Lieve Heer gelegd heeft, en altijd weer wil leggen. Ik moge opmerken als U 't veroorlooft, dat ik toch geen dweeper ben. Maar ik voel zoo diep meen ik de ..geva ren", die bijna al dadelijk 't nieuwe bouw werk zullen bedreigen, dit doet mij dezen brief schrijven, die is uit mijn hart, en de politiek, neen, 't ellendig gebeuren met het menschdom, wil ik 't noemen, dat is het, wat mijn gemoed beroerde, altijd! Waarom oorlog? Waarom moeten lieve jongens van lieve moeders, die het allen niet willen, nooit gewild hebben, elkaar dooden? Verminken. Waarom? En dan zoek ik naar de reden, naar den waanzin! die de volken beheerscht. En nooit kan ik tot een andere oplossing komen, dan „Ontwapening". En hoe komen de volken tot deze schoone daad, „alleen" door aaneensluiting. En hoe komen de volken tot aaneensluting Alléén door zich als volken, als menschen, als kinderen van God, die al Zijn kinderen even lief heeft, uit te spreken, uit te jubelen in honderdduizendtallen, neen in de millioe- nentallen der aarde, myn inziens. Eerst in de millioenentallen van gehéel Europa" spontaan uit te spreken voor die „aaneensluiting". En dan vraag ik mij of en ik zou gelukkig zijn die vraag te mogen doen, eerstens aan U, die zullen bijeenkomen, doch ware 't mo gelijk vanaf een hooge tribune „aan heel Europa". Zoudt Gij, volken van Europa, dan die aan eensluiting, en die volkomen ontwapening op voldoende ordetroepen na) dan niet wen- schen En dan weet ik zeker, dat de volken, de menschen, de bewoners van gansch Europa, om daarbij te blijven: dat zonder één enkele uitzondering zouden willen! Zie, daar is mijn denkbeeld! Daar is niets aan toe te voegen, daar is niets aan af te breken! Zoodra gjj, wie ge dan ook zijt, zult spre ken 't kan niet! O lieve menschen, verdenkt U mij niet hoop ik van „hoogdravende" ge dachten, van iets wat „luchtkasteel" wordt genoemd. Neen, voor mij is 't gewoon, hoogst een voudig, in mijn logisch denken. 't Kan niet? Waarom zou iets niet kunnen, wat eiken mensch gaarne, heel, heel graag zou willen bereiken! Juist dat is mijn uitgangsgedachte. Alle bewoners van Europa hunkeren er naar!! En wanneer dat dan waar is en dat kan niet anders dan waar zijn, dan rest ons, en dan is 't Uwe taak (groot woord, vergeef U mij?) te bouwen: op deze fundamentssteenen, door God gelegd. Hij is het, die dat wil. Hij leerde ons „liefde" voor onze naasten in het hart leggen. Hij wil geen kanonnen zien! Geen bommenwer pers, gifgas, bajonetten! Hjj gruwt en zal blijven gruwen van ons allemaal, als wjj, die ons iAjn kinderen weten, straks, Ook in Den Haag! In het Vredespaleis! Opnieuw, misschien toch met eerlijke bedoelingen zullen overleg gen, hoe komen wij; le. tot wapenstilstand; 2e. tot Vrede; 3e. $ot „evenwicht" onder alle volken van Europa. Met behoud! van de 50 Vaderlanden (ik noem maar een cijfer), Behoud! van de 50 legers! 50 vloten, gewring, gevrees, overwinnaar, overwonne- KLEIN, MAAR DAPPER. nen, geschipper, versnipper. O houd op maar, de nieuwe oorlog zie ik al klaar maken! Eerst „Hitlerdom" vernietigen! Eerst Engeland vernietigen! Wederzijdsche waanzin! Ik ben maar een gewoon man, toch durf ik zeggen, met veel ervaring in het leven. Strijd! Diep in 't leven doorgedrongen, zalig is het, zielen te leeren kennen! Maar Zalig is het te weten, dat in eiken mensch „liefde" woont, ik durf herhalen! Nooit, nimmer! Zal Uw strijd voor dgn Vrede onder de volken succes hebben, absoluut nooit! Als dat niet Uw uitgangspunt is: „Eén Europa". „Ontwapening". Vrede, liefde, arbeid, daar door brood, daardoor geluk, welvaart. Weg met grenzen en tolmuren! Alleen diep te zijn doordrongen dat „God" „liefde" is, dat Hij ons leidt en behoedt. Dat Hij ons leiden wil, ook U in Uw, lk hoop zegenrijken arbeid! Daardoor alléén, meen ik is de draad, de ljjn te vinden, waar langs de verwezenlijking van 't door U be oogde doel, ons alles ideaal, is te bereiken. Hoogachtend, SIJBR. C. EELMAN. Burg., Texel. Naar de 's-Hert Crt. meldt, is aan den bloemist D. v. d. Loo te Stra- tum door de Duitsche regeering op dracht verleend tot levering van 100.000 struikrozen, welke langs de z.g. Siegfriedlinie zullen wor den geplant. Ook de beplanting zal hem worden opgedragen. LAATSTE TELEX. Naar de correspondent van de „Stockholm Tidningen" méldt, worden de geruchten vol gens welke de 18de Russische divisie bij het I.adogameer volkomen omsingeld en vernie tigd zou zijn, uit officieele Finsche bron te Helsinki tegengesproken. Men gelooft, dat de geruchten ontstaan zijn, doordat bij Kitala twee Russische ba taljons verslagen zijn. Negen Duitschers vrij De minister van huitenlandsche zaken, Arita, heeft in den senaat medegedeeld, dat de Britsche regeering „gedreven door het verlangen tot een minnelijke regeling te komen" er in had toegestemd, negen van de 21 Duitschers die van de „Asama Marie" zijn verwijderd, vrij te laten. Arita zeide, dat Londen dit aanbod in een gisteren te Tokio ontvangen nota heeft gedaan. De beide regeeringen zouden dan tot oveneen- stemming moeten komen omtrent plaats en datum van vrijlating. De minister verklaarde, dat de Japansche regeering door dit aanbod niet voldaan is en zal blijven aandringen op vrijlating van alle 21 Duitschers. ALKMAAR NOBELE GESTE. Wij vernemen, dat het Hoofdbestuur van den Westfrieschen Bond van Harmonie en Fanfarecorpsen, de heeren Hazebroek, Boe- dijn en Kerckhof heeft aangezocht deel uit te maken van de jury voor het bondscon- cours van dit jaar. De heeren hebben dit aanzoek aanvaard en meteen bericht, dat zoo de finantiën het niet toelaten, zij hun werk gratis zullen verrichten. W1ERINGERMEER SLOOTDORP. SNEEUWAVONTUUR IN DE WIERINGER- MEER. Hoe zeer de sneeuw op stapels was ge waaid op sommige wegen, blijkt uit het vol gende: Voordat de sneeuwploeg de wegen ge ruimd heeft, bevond zich op den Slootweg tusschen Slootdorp en de Haukes een dam van sneeuw van pl.m. 500 m. lengte. De sneeuwlaag was er gemiddeld 1.25 M. hoog. In deze dam nu raakte de vrachtauto „De Uiver", een auto van een dienst Enkhuizen Groningen, vast. Van loskomen was geen sprake. De drie inzittenden hebben toen de auto verlaten, een dekkleed over de auto gelegd en deze vervolgens onder de sneeuw zoo goed mogelijk begraven. Te voet werd daarna de tocht naar Slootdorp aanvaard. De moeilijkheden begonnen toen echter pas goed, want voordat de drie mannen door de sneeuwdam heen waren geworsteld, waren er drie uur om! Eén van het drietal had toen bevroren teenen en moest door de an dere twee gedragen worden. Na ontzagge lijke inspanning bereikten ze tenslotte Slootdorp en klopten aan bij het eenige huis, waar nog licht brandde, het hotel „de Wie- ringermeer". Natuurlijk werd hier het drie tal dadelijk binnengehaald en de eigenaar \an het hotel, de heer Boogaard begon on middellijk de voeten van het slachtoffer met sneeuw en met wollen doeken te wrijven. Na grondig van binnen en van buiten ver warmd te zijn, werd het drietal in bed ge stopt Naar wij vernamen liet het zich later aan zien, dat de voeten weer in orde waren. Hoe wel natuurlijk ieder weldenkend mensch in zulk een geval dadelijk tot helpen bereid zou zijn, verdient het kordate optreden van den heer B. toch alle lof, daar het anders met de voeten van het slachtoffer misschien minder goed was afgeloopen. Onó koJit o-eAkaal: Door W. BRINKMAN. Ik kwam hen altijd tegen op hetzelfde uur en ongeveer op dezelfde plek. Men heeft soms van die erg geregelde loopjes-om. Dat krijg je plots te pakken en als je denkt, dat je er goed mee bent sa men gegroeid, laat het je opeens weer los. Zoo was ik er onverwachts (oe gekomen, na de koffie, een korte wandeling te ma ken door het bosch en ik heb dat wel maan den volgehouden. Het ging tot mijn leven be hooren, zoodat 't iets heel vertrouwds werd. Ik wist vrijwel van te voren, welke auto's ik voor die en die villa zou zien staan (ie deréén schijnt nu eenmaal vol gewoonten te zitten), welke meneer me een meter of tien verder op de fiets zou passeeren en waar het meisje met een kinderwagen weer uit het tuinhek zou komen. En héél zeker was ik ervan overtuigd, meneer en mevrouw Po- lidor in een bepaalde laan te zullen ont moeten. Dien ndam Polidor had ik 't echtpaar zelf gegeven. Het was precies een stel figuren uit een ietwat ouderwetsch romannetje. Meneer kon een klein landgoed bezitten, dat hij zorg vuldig beheerde, en zijn vrouw Annette (het was voor mij uitgesloten dat ze anders heet te) stond hem daarbij liefdevol terzij. Na de dagelijksche beslommeringen met den rent meester, de pachters, enzoovoort maakten ze een kuiertje en het toeval had gewild, dat we elkaar daarbij geregeld moesten ont moeten. Ze waren, evenals de boomen, de banken, die ik voorbijkwam, kènnissen van me ge worden. Uit de verte herkenden we elkaar al en ik had een paar maal opgemerkt, dat Annette haar Polidor voorzichtigjes aanstoot te, als wou ze hem zeggen: „Daar heb je 'm weer!" Dan glimlachte Polidor vaagjes en zij trok een suikerzoet mondje, alsof ze het over iets had, waarvan ik heeletnaal niets kon begrijpen. Gingen we elkaar daar op voorbij, zoo keken we alle drie voor ons, maar met een bijzonder vriendelijke uitdruk king op ons gezicht. We mochten elkaar blijkbaar eenigszins. Dat duurde zoo maanden en maanden, al gebeurde het natuurlijk wel eens, dat ik een dag oversloeg. Of dat ook van hun kant het geval was, kan ik niet zeggen. Tot ik op 'n keer Annette alleen in de laan zag loopen. Ze zag er nog een beetje bleeker en stiller uit dan anders en toen ik voorbij kwam, keek ze strak naar den grond. Er was toch niets met Polidor ge beurd? Was Polidor ziek? Weken kwam ik Annette alleen tegen. Zwijgend natuurlijk ging ik langs haar heen, maar op mijn lippen lag de vraag: „Hoe gaat het met Polidor? „Ze glimlachte daarbij weer vriendelijk en ik begreep dat ik me over den afwezige in geen geval ongerust hoefde te maken. Ik verloor het echtpaar daarop een poos uit het ooj; doordat-ik een nogal langdurige vacantie-reis maakte. Ik had die echter nog niet achter den rug, of ik hervatte mijn ge wone wandeling. En wie kwam me daar in de bekende laan tegemoet? Polidor, alléén. Ik stond, of liever liep er werkelijk een oogenblik van te kijken. Dan bemerkte ik, dat hij speciaal op mij toekwam. Hè, wat was er aan de hand? Had Polidor mij ein delijk iets te zeggen? Meneer, sprak hij met een zachte, uiter mate aangedane stem, doch vond het overi gens niet noodig zich aan me bekend te ma ken. mijn vrouw heeft me verzocht, u er even van op de hoogte te stellen, dat ze nu op haar beurt ziek is. U zoudt U anders mo gelijk afvragen niet waar, wat was er aan de hand? Ze heeft me trouw opgepast, maar of ze zich daarbij te veel heeft ingespannen, zij is nu ingestort. Doch de dokter ziet het niet te zwaar in. Als ze heelemaal hersteld is, gaan we een poos naar het Zuiden. Daar knapt een mensch eigenlijk pas goed van op. Dank voor Uw belangstelling. Tot ziens meneer! De volgende dagen zag ik hen geen van beiden. Ik werd nieuwsgierig, ongerust. Dat duurde langer dan een maand. Toen bleek ik plots genoeg te hebben van dat loopje door het bosch. 't Kwam er gewoon niet meer toe. En ik vergat Polidor en zijn Annette. Daarna vertoefde ik ongeveer anderhalf jaar buitenslands. Ook daar kwam echter een einde aan. En op een goeden dag betrap te ik er mezelf op, dat ik na de koffie, om streeks twee uur, andermaal boschwaarts stapte. Op t zelfde uur, op dezelfde plek ontwaar de ik Polidor. Hij stond eenigszins aar zelend, alsof hij op iemand wachtte. Was hij wat vooruit geloopen en kwam Annette hem achterna? Zoodra hij me in het oog kreeg, toog er nee, ik vergiste me niet!.... n bleekheid over zijn gezicht. Hij kwam op me toe, lichtte even zijn hoed af en zei met een zachte, uitermate vriendelijk, doch dit maal heel droeve stem: Blij u eindelijk weer te zien, meneer. Ik moet u altijd nog iets mededeelen, namelijk Hij voltooide zijn zin niet. Man! hoorde ik vroolijk roepen. Hij keerde zich om. En ik zag, hoe een aardig frisch vrouwtje op hem toevloog en bij hem inarmde. Polidor keek me onrustig aan en vervolgde dan zonder me te groeten, zijn weg, met zijn nieuwe gezel schap. Hij had me trouwens ook verder niets meer mede te deelen. Annette was er dus niet van boven op gekomen en Polidor, zoo als dat dan gaat, was hertrouwd, 'k Had alles volkomen begrepen. Maar toen ik den volgenden dag weer het bosch in ging, nam ik een andere laan. WIERINGEy UITSLAG VERKOOPING. De uitslag der verkooping op j.1. Zaterdag avond in Hotel Centraal van den heer S. Kaan te Hippolytushoef ten verzoeke van den heer C. Kaan Pz. gehouden, luidt: 1. De hooge burge, 94 Are, kooper S. Snooij Sz f 2260. 2. Het blok 85-06 Are, kooper S. Rot gans Jz. f 2060. Ten verzoeke van de erven Jan Everty te Stroe: 3. Boerenbehuizing, schuur, erf en land, 18 72 Are. 1 Krocht bij den Bierdijk, 64.30 Are. 5 Ven aan. Stroeër-Venneweg, 74.50 Are. 6.' Het Noorden, 16.20 Are. Deze vier per- ceelen in combinatie, kooper E. Everte f 3515.—. _r Ten verzoeke van den heer J. Koorn Czn: 1. Wedventje 40.60 Aren. Koopers C. Vermeulen en D. Post f 460. 2 De Burger, 53.80 Aren, opgehouden op f 970.—. Totaal-opbrengst f 824o.— ANNA PAULOWNA BILJARTMATCH. In café Kossen speelde de biljartgroep van den Arb. Sportbond tegen de groep Amsterdam. De uitslag was: AmsterdamAnna Paulowna. J. Gosseling—N.N. 1—0 I. v. d. VeldeE. Sikkelerus 1—0 G. Kuikens—D. Kouwenberg 0—1 M. TolmanH. van Drie 10 G. KummetatJ. Kalter 10 J. BlitsH. Kalter 10 G. v. d. Valk—N.N. 0-1 B. van PraagSigaarE. Oosthof 01 G. v. d. Valk—J. Blok 1—0 J. VisserW. Kossen 01 J. GosselingK. Kapitein 10 I. v. d. VeldeP. Kapitein 01 G. KummetatJ. Borst 10 G. Versteeg—D. Stins 0—1 B. van PraagSigaarJ. de Wit 10 G. Kuikens—J. Koorn 01 J. de VriesB. Schra 01 J. litsH. Schra 0—1 J. de VriesV. de Wit 01 G. VersteegG. Schra 01 Anna Paulowna won dus met 11 tegen 9. WEGEN WORDEN BEGAANBAAR GEMAAKT. De tractor van den Polder, met daarachter des neeuwschuiver van de ijsclub, heeft goed werk verricht en de drukste wegen, weer wat begaanbaar gemaakt. Door parti culieren is, b.v. in Breezand op de Burg. Lovinkstraat, op het geruimde gedeelte asch en zand gestrooid, zoodat daar goed geloopen en gefietst kan worden. In den Meerweg, voor het soldatenkamp hebben de militairen sneeuw geruimd en sintels gestrooid. Op deze wegen kunnen de auto's weer goed rijden. Daar is echter één gevaar aan verbonden. De automobilisten vergeten, wel eens, dat wandelaars en fietsers nu ook midden op den weg moeten zijn en bij nadering van een auto niet gauw uit den weg kunnen komen. Men dient dus tijdig signaal te geven en niet te snel te rijden! BREEZAND. DE CANTINE-HUIBERTS. De voormalige cantine Huiberts heeft eep nieuwe bestemming gevonden. Het gebouw is door de militairen in gebruik genomen als gymnastiek- en theorielokaal tenvijl de militairen er ook voor het volgen van de verschillende ontwikkelingscursussen onder dak zullen vinden. AMSTERDAM, 5 Febr. Veemarkt. 346 Vette koeien, le kw. 80 —90 ct., 2e kw. 68—78 ct., 3e kw. 54—64 ct., per Kg. slachtgewicht; magere lager; 70 melk- en kalfkoeien f 180—260 per stuk, 21 vette kalveren: 2e kw. 6874 ct„ 3e kw. 60 66 ct. per Kg. levend gewicht; 85 nuchtere kalveren f 912 per stuk, 64 schapen f 16 30 per stuk, 248 varkens: vleeschvarkens, wegende van 90—110 Kg. 71—74 ct., zware varkens 7174 ct., vette varkens 7174 ct., enkele hooger, per Kg. slachtgewicht. Aan gevoerd 3 wagons geslachte runderen uit Denemarken. Overzicht: Slachtrunderen: matige aanvoer, stugge handel, prijshou dend. Melkkoeien: matige aanvoer, kalme handel. Vette kalveren: zeer matige aan voer, gedrukte handel, onveranderde prij zen. Nuchtere kalveren: matige aanvoer, vlugge handel, prijzen constant, doch zwaardere soorten hooger Schapen: matige aanvoer, vlugge handel, hooger prijzen. Var kens; zeer matige aanvoer, gedrukte han del, prijzen vast, eenige prima vleeschvar kens iets hoogere noteering. ALKMAAR, 5 Febr. Appelen 5—10, Bloemendaler kool 2.80— 5. boerenkool 2.60—7.60, gele kool 2.90—6.80, prei 32.—. rabarber 15—19, roode kool 4.20 8.30, selderie 6.707, spruiten 1116.50, uien 2.60—5, wortelen 3.80, witlof I 13—14, idem II 10.50—11. BROEK OP LANGENfüIJK. 5 Febr. Aanvoer: 4200 Kg. uien 4.905.10, grove M^ri'60, 1400 K" 3.20—3.30. 21000 kg. roode kool 5.30—6.20; 46000 kg. f nl? 4.60; 20.50 kg. d. witte kool o.nO3.90 BROEK OP LANGENDIJK, 6 Febr. Uien 55.30, drielingen 1.90, grove 4.40— 4.<0, gele nep 2.90. Peen 240—320; kroten 2.10—3.70; roode kool 5—5.90. NOOR_DSCHARYVOUDE, 6 Febr. Uien 5.105.30, drielingen 2.grove 4.30 —4.50, witte kool 3.10—i.20, gele kool 4— 4.60. PURMEREND. 6 Febr. Veemarkt. Koeien, totaal 150 stuks: 300 vette koeien 6086 ct. per Kg., gelde- koeien f 110180. melkkoeien f 180275, stieren 5863 ct. per Kg.. 6 paarden f 70— 140, graskalveren 40—60. 40 vette kalveren '895 ct per Kg., 500 nuchtere kalveren voor de slacht f 12—19. 234 vette varkens 0.560.60; 25 magere 20-30; 100 biggen 13—19; 1050 schapen 12— 29: 18 bokken 3—1L

Heldersche Courant | 1940 | | pagina 6