Duitsche vliegers vallen Britsche schepen aan Geluidsfilm jubileert Wij lazen voor U „Gestalte der democratie niet onveranderlijk" Een tegenspraak van Generaal Reijnders Oorlog aan de opruiende propaganda Steun aan kleine zelfstandigen Meer wagons voor kolenvervoer Hooiprijzen en Hamsterwet Mandsjoekwo protesteert tegen „Order in Council" Duitschland vernielde ruim 1 millioen ton scheepsruimte _j||i|inn |Hf Een antisocialistische rel? Laatste telexbericht Fordtentoonstelliog 1940 Wolven teisteren Hongarije Qxutimen Principaeel-onjuiste grondslag, aldus prof. Slotemaker de Bruine tot 'de Chr. Hist. Jongeren. Op den tocvgdag der Chr. Hist. Jongeren te Leeuwardren heeft prof. dr. J. R. Slotema ker de Bruine vandaag gesproken over; „Onze taak na den oorlog". PROF. SLOTEMAKER DE BRUÏNE. Spr. behandelde uitvoerig, welke sociale, economische, politieke, financieele en ideo logische problemen zich na den oorlog voor fins land zouden voordoen. Wat de politieke problemen betreft, verontrust, het spr., dat hieraan zoo weinig aandacht wordt gege ven. Democratie en parlementair stelsel worstelen met dictatuur en totaliteit. Na Öen oorlog zullen deze grootheden nog extra jscherp tegenover elkaar staan. Ook indien de democratische sta ten de overwinning behalen, zal de huidige democratie zich niet onge- .rept handhaven. Daarvoor heeft haar principieel onjuiste grondslag en haar practische ontwikkeling te veel zwakke kanten doen zien. De gelijkmakerij, 't massale, de verlei ding tot demagogie, het gebrek aan verantwoordelijkheidsbesef brengen, aldus spr. den onverbiddelijken eisch van een herziening met zich. Dezer dagen ontkende „Eenheid door Democratie" terecht, -dat de uitingsvormen. Ide gestalte der democratische structuur »,eens en voor altijd onveranderlijk zijn lyastgesteld". Het gaat er om, gezag en re- feeerkracht ongeschokt te bewaren of zelfs te herstellen en toch de grootsche goederen Van volksvrijheid en volks-invloed te hand haven. Het gaat er bovendien om, dat het (democratische bestel zich in staat toont, nieuwe ingrijpende wijzigingen te aan vaarden en dus de conservatieve tendenz die in iedere massale actie aanwezig is. te Overwinnen. De enorme taak, die hier Wenkt, is volgens spr. nog nauwelijks aan gevat Democratie en antidictatuur als leuze fcijn daartoe geheel onvoldoende. Spr. betoogde tenslotte dat beginselen on- tnisbaar zullen blijken en zette in dit ver band de chr. historische principes uiteen. NAAR AANLEIDING VAN EEN PUBLI CATIE VAN MUSSERT. Niet slechts de heer Wendelaar heeft, zoo- fels wij onlangs uitvoerig gemeld hebben, in p,Het Liberale Weekblad" medegedeeld, dat Be oorzaak van het aftreden van generaal Peynders lag in een verschil met de regee ring over het aanhouden van de soc.-dem. knobilisatieclubs, doch ook de heer Mussert Bchreef in „Volk en Vaderland" een artikel Van dezelfde strekking. Naar aanleiding hiervan heeft een redacteur van „De Resi dentiebode" zich tot den afgetreden Opperbe velhebber gewend. Het blad schrijft hierover: „Wij hebben naar aanleiding van deze mededeeling geïnformeerd bij generaal Reynders, die ons machtig de te verklaren, dat het door den heer Mussert geschrevene onwaar is en de'in dit artikel gegeven voor stelling van zaken o n J u i s t." Wij vernemen inmiddels, dat de door dr. Wendelaar gewraakte circulaire der A.J.C., Waarin aan de gemobiliseerde leden dezer jeugdbeweging inlichtingen gevraagd wer den over verhoudingen en voorzieningen in Ons leger, is ingetrokken. Belgische regeering vraagt uit gebreide volmachten. De Belgische regeering heeft gistermid dag in de Kamer een ontwerp van wet in-" Bediend, strekkende tot het tegengaan van opruiende propaganda. Het ontwerp geeft de regeering uitgebreide volmachten om zich te verzetten tegen denkbeelden en eerstellingen, welke tegen het goede mo reel van het land worden geacht. Onafhankelijk van deze maatregelen stelt de regeering een decreet op waarbij Zij al- je gevaarlijke propaganda in het leger en di] de gezinnen van de gemobiliseerden kan Onderdrukken. RIJKSREGELING IN VOORBE REIDING. In een persconferentie over de werkloos heid te Rotterdam heeft de directeur van Maatschappelijk Hulpbetoon, dr. F. M. G. van Walsem ons medegedeeld, dat er wordt gewerkt aan een rijksregeling voor onder steuning van de z.g. kleine zelfstandigen, die thans door de gemeenten als armlasti gen moeten worden behandeld. Twee mijnenleggers en een ge wapend koopvaardijschip zou den tot zinken zijn gebracht. DOODENRIT VAN FRANSCHE SECTIE. Uit Londen wordt gemeld, dat Duit sche vliegtuigen gistermiddag ter hoogte van de kust van Northumber- land, Norfolk, Lincolnshire en Suf- folk aanvallen hebben gedaan op Britsche schepen, Radioluisteraars aan de kust van Norfolk hebben noodseinen gehoord van een aange vallen schip. De reddingboot van Norfolk is uitgevaren, nadat een nader bericht was ontvangen, dat op 50 km. van de kust sche pen werden gebombardeerd. In Zuid Essex werd machinegeweervuur gehoord. In dit district werd luchtalarm gemaakt, waarna de bevolking zich naar de schuilplaatsen begaf, vijf minuten later volgde het signaal: alles veilig. Berlijn meldt; mijnenleggers en koopvaardijschip tot zinken ge bracht. Een bericht van D.N.B. over deze actie van Duitsche vliegtuigen zegt, dat de ver kenningsvluchten werden uitgevoerd tot aan de Shetlandeilanden. Twee Engelsche mijnenleggers en een gewapend koopvaar dijschip zijn tot zinken gebracht. Alls Duit sche vliegtuigen keerden, ongedeerd naar hun bases terug. De legerberichten. van gisteren zijn even weinigzeggend als altijd. Volgens Reuter zijn thans bijzonder heden bekend geworden omtrent het verlies van 20 man aan het Westelijk front, waar van het Fransche legerbericht melding heeft gemaakt. Een sectie was onder bevel van een lui tenant in twee lorries op weg naar de front lijn om andere troepen af te lossen. Tenge volge van een vergissing reden de lorries recht over den weg door de Fransche linie over Niemandsland de Duitsche linies bin nen. De Duitsche voorposten openden een machinegeweervuur op de lorries en wier pen daarna handgranaten. Vele Franschen werden gedood, met inbegrip van den lui tenant. Noorsch schip vetrgaan. Het Noorsche s.s. „Hop" (1365 br. reg.ton) is, naar het Noorsoh Tele- graafagentschap meldt, vermoedelijk met de geheele bemanning van ze ventien koppen, gezonken. Het s.s. „Hop" dat eigendom is van A. Kjer- land en Co. AS. te Bergen, was op 3 Febr. uit Bergen vertrokken met bestemming naar de Tyne. Het Grieksche schip, dat Maandag op 60 mijl afstand van kaap Finisterre is getorpe deerd, is het 4917 ton metende schip ..Ellin" en niet „Elli". zooals werd bericht. Zooals reeds werd gemeld, is de bemanning, welke uit 26 man bestond, door de „Manin" aan boord genomen. De reederij van het Donderdagavond ge zonken Deensche s.s. Sleipner deelt mede, dat de zeven leden der bemanning en zes Grieksche passagiers, die nog vermist wer den. gisteren in een Britsche haven zijn aan gekomen. De commandant van de Britsche kruiser „Exeter". kapitein Bell, is gister door den koning ontvangen. Deze overhandigde hem de versierselen van de „Order of Bath". DE „ONTHULLING" VAN DEN HEER WENDELAAR. Het Volk (s.d.a.p.) noemt de mededeeling van mr. Wen delaar in het Liberale Week blad, dat generaal Reijnders ontslag zou hebben aange vraagd wegens de mobilisatie clubs, een „anti-socialistisch relletje". De arbeiderspers schrijft: Men ziet: het is voor socia listenvreters een heerlijk ver haal. Natuurlijk besluit de heer Wendelaar dan ook met een vet-gedrukte passage over de vraag, of de sociaal-demo cratie wel geschikt is, regee- ringsvcrantwoordelijkheid te dragen. Jammer, alleen, dat het verhaal onwaar is; daags nadat dit nummer van „Het Liberale Weekblad" versche nen was. moest het A.N.P. dan ook in een officieuze verkla ring tot de conclusie komen, „dat de schrijver de dupe is geworden van valsche voor lichting". Intusschen was voor den heer Wendelaar hulp komen opdagen; hij heeft den bond genoot gevonden, dien hij bij dit politiek spelletje met „het Staatsbelang" verdiende: de heer Mussert kwam in zijn Werkblad met hetzelfde ver haal. Het was nog mooier geworden: de leider van de in Nederland ageerende natio- naal-socialisten had boven dien „inlichtingen" over ver schil van meening, dat te de- Ned. Spoorwegen nemen maat regelen. In verband met de noodzakelijkheid om den omloop van open wagons te bespoedigen, ten einde meer wagons voor vervoer van brandstoffen be schikbaar te kunnen stellen, is na een bespreking van den minister van Waterstaat met de directie der Nederlandsche Spoorwegen en met het Rijkskolenbureau aan de Neder landsche Spoorwegen toestemming verleend om voorloopig voor het tijd vak vari 21 Februari tot en met 31 Maart 1940 den vrijen lostermijn voor open wagenmateriaai terug te bren gen van 8 tot 6 uren. Scholen in Enschedé drie dagen dicht De verkeersmoeilijkheden, ontstaan als ge volg van de langdurige vorstperiode en het abnormaal groote verbruik hebben te En schedé tot brandstoffenschaarschte geleid. Naar aanleiding hiervan heeft het gemeente bestuur van Enschede besloten alle openbare onderwijsinrichtingen gisteren, vandaag en morgen te sluiten. Indien het noodig mocht blijken, zullen de scholen ook na Donderdag gesloten blij ven. Ook de meeste bijzondere scholen te En schedé zijn gedurende drie dagen gesloten. In Apollohal geopend. In de Apollohal te Amsterdam is een Ford- tentoonstelling geopend, welke tot en met 25 dezer zal duren: De expositie, welke op aan trekkelijke wijze is ingericht, laat in eerste instantie de nieuwe modellen, welke Ford dit jaar uitbrengt, zien. De V-8 serie voor 1940 bestaat uit negen modellen, n.1. vier „Standaard" en vijf „de Lux" carosserieën. Een nieuwe zaken-coupe, een Fordor Sedan, een Tudor Sedan en een Coupe worden in beide series geleverd, ter wijl er voorts nog een nieuwe Club-cabriolèt de luxe is te zien, uitgerust met een opvouw bare kap, welke automatisch geopend wordt. De nieuwe wagens zijn ruim en sterk. Het front heeft moderne lijnen, een laaggeplaat sten radioteurbeschermer en afgeronde spat- schermen. Een kenmerk der nieuwe wagens vormt de overschakeling door middel van een handel onder het stuurwiel. Verder getuigen alle modellen 1940 van de zorg, welke tegenwoordig in de automobiel industrie aan het comfort der inzittenden wordt besteed. V Op grond van de Prijsopdrijvings- en Ham sterwet heeft de minister van Economische Zaken verboden: Het binnen het rijk in Europa uit de eerste hand te koop aanbieden en verkno pen van weidehooi voor een prijs per 1000 kg., welke meer bedraagt dan f 53.voor weidehooi van eerste kwaliteit, f 49.voor weidehooi van de tweede kwaliteit en f 4ckvoor weidehooi van de derde kwali teit, bij levering franco binnen 10 km. van het bedrijf van den verkooper, of een daar mede overeenstemmenden prijs bij andere leveringscondities; het binnen het rijk in Europa uit de eerste hand te koop aanbieden en verkoo- pen van lucernehooi en roodklaverhooi voor een prijs per 1000 kg., welke meer be draagt dan f 58.voor de eerste kwali teit, f 54.voor de tweede kwaliteit en f 50.voor de derde kwaliteit, bij levering franco binnen 10 km. van het bedrijf van den vei'kooper, of een daarmede overeen stemmenden prijs bij andere leveringscon dities; het binnen het rijk in Europa uit de la tere hand te koop aanbieden en verkoopen van weidehooi, lucernehooi en roodklaver hooi vor een prijs, welke meer bedraagt dan boven genoemde prijzen, verhoogd met een redelijk bedrag voor kosten en winst. Het land voert Duitsche machi nerieën in. De regeering van Mandsjoekwo heeft besloten bij de Britsche re geering te protesteeren tegen de in beslagneming door Engeland van Duitsche uitvoergoederen aan boord van neutrale schepen (de zg. Order in Council). Dit protest is opgesteld in overleg met de Japansche regee ring. Sedert het uitbreken van den oorlog heeft Mandsjoekwo voor de industrieele ontwik keling van dit land uit Duitschland machi nerieën ingevoerd ter waarde van 8.700.000 yen. Voor het uitbreken van den oorlog wa ren deze bestellingen reeds in Duitschland gedaan. Onlangs heeft de Britsche regeering even wel haar maatregelen verscherpt tot in be slagneming van Duitsche uitvoergoederen. Zij beweert, dat de overdracht van den eigendom van dergelijke Duitsche produc ten, welke op 27 November 1939 nog niet geheel waren betaald, nog niet was ge schied. Een boer verscheurd. Kudden herten vluchten in doodsangst. De laatste dagen zijn weer negen perso nen in Hongarije doodgevroren. Nog steeds houdt de hevige koude aan. De Karpathen worden door wolven geteisterd. Een boer is door wolven aangevallen en verscheurd. In de omgeving van Raho vond men de resten van meer dan 160 reeën en herten, die door wolven waren aangevallen. Geheele kudden herten vluchten in uitgeputten toestand naar de dorpen, waar zij door de bewoners in stallen worden ondergebracht. De autoritei ten werken samen met de bevolking om op de wolven jacht te maken. OM HET KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Gisteravond is te Utrecht de partij Rus tenburgJurg uit het tournooi om het kam pioenschap van Nederland gespeeld, welke na spannenden strijd gewonnen werd door Rustenburg. Een der eerste in ons land be wonderde sterren was behalve Dolores Del Rio... een blaffen de hond. De geluidsfilm viert in deze dagen een merkwaardig jubileum, want het is thans juist tien jaar geleden, dat in Nederland voor het eerst een hoofdfilm van normale lengte met geluidsysteem op de band werd ver toond. Het was namelijk de thans nog niet vergeten film „Rio Rita" met Dolores del Rio in de hoofdrol. Op verbluffend-snelle wijze wist de revolu tie op filmgebied zich baan te breken, want nog begin '29 verklaarde in een interview een bekend cineast (de heer J. Jansen Jr. van „Polygoon"): „De eigenlijk „sprekende" film is ons land met zijn klein afzetgebied onbestaanbaar. Nederlandsch is nu eenmaal geen wereldtaal. En de Amerikaansche film fabrikanten zullen zich wel tweemaal be denken, voor zij een Nederlansch-sprekende film vervaardigen. Anders is het gesteld vindt. Het is niet noodig, dat het veel kost. Wat belangstel ling, of voor enkele centen wat voorjaarsbloemen zoo nu en dan. Kleine vriendelijkhe den veraangenamen het le ven. Als ieder dat eens tot z'n leuze maakte en dat kleinzie lige gevit achterwege liet, zou den wij dan niet veel gelukki ger leven en gelukkiger ma ken? En een warmer vriend schap aank weeken? Vriendschap en liefde is ge ven en opoffering, moreel en financieel. Weeg uw gaven niet af op een goudschaaltje naar de ontvangsten; zij zijn dan waardeloos. NIET SLAP ZIJN! De Telegraaf verwijt Noor wegen ernstig de zwakke handhaving van zijn neutrali teit in verband met het „Alt- mark"-incident. Het blad trekt de volgende conclusie: Het heeft weinig nut in dit verband te wijzen ou de vele rechtsverkrachtingen, waar aan in dezen oorlog in het bij zonder de kleine neutrale sta ten blootstaan. Wij weten al len hoe de toestand is. Dit mag voor ons geen beletsel zijn, onze neutraliteit met kracht te blijven handhaven naar alle kanten Duidelijk leert het Noorsche voorbeeld, dat slapheid tegenover een der partijen de gevaren, waar aan wij blootstaan, niet ver mindert, maar slechts ver hoogt. Vier U-booten in een week door de Britsche vloot tot zinken gebracht. De Britsche admiraliteit merkt op, dat de tonnage van 86.077, die de vórige week verloren is gegaan, een record voor dezen oorlog be- teekent. In totaal, aldus de admiraliteit, is thans door de Duitsche actie een scheepsinhoud van 1.059.766 ton verloren gegaan, Gedurende de maand April 1917, tijdens den onbe- perkten duikbootoorlog werd 869 duizend ton tot zinken gebracht, met een wcekgemiddelde van onge veer 203.000 ton. De admiraliteit merkt verder op, dat Duitschland thans den onbe- perkten duikbootoorlog tegen Brit sche en Fransche schepen heeft aangekondigd. Het komt ons voor, aldus de admiraliteit, dat Duitsch land dezen vorm van oorlog al eeni- gen tijd heeft gevoerd en dat hoofd zakelijk tegen de neutrale schepen, die zeker niet gewapend zijn. Waarschijnlijk zijn 13 van de 15 neutrale schepen zonder waarschu wing getorpedeerd. De Britsche vloot heeft echter de jacht op duik- booten verscherpt: in zes dagen van de vorige week zijn vier duik- booten zeker door de vloot tot zin ken gebracht en twee waarschijn lijk. met de geluidsfilm. Klanken zijn uiteraard internationaalIn Holland zal de spre kende film voorloopig nog wel geen „revolu tie" in het bedrijf ten gevolge hebben. Eener zijds om het beperkte taalgebied, anderzijds om de hooge aanschaffingskosten van de speciale projectie-toestellen, die noodig zijn teneinde de rolprenten goed tot hun recht te laten komen Ik ben ervan overtuigd, dat ovei tien of vijftien jaar elk groot thea ter een modern orkest zal hebben in den vorm van... klankfilms! Een orkest, zooals men tegenwoordig vindt in de bioscopen, zal men dan voor oudenvetsch houden. Het zal in de toekomst zoo goed als onmogelijk zijn om de zingende en gcluidenfilm in ons land tegen te houden. Phonografie en cinemato grafie hebben elkaar gevonden!" Tot zoover de heer Jansen, wiens mededee- lingen thans merkwaardig aandoen. De ge- luids-, de „sprekende" film wist immers met overrompelende snelheid het Nederlandsche bioscoop-bedrijf te overheerschen. De musiceerende film. Intusschen had het bioscoop-publiek al wel kennis gemaakt met de „musiceerende" film, die met gramofoon-platen werkte. Veel opgang in dit opzichte maakte „Singing fooi" met All Johnson „Sonny Boy"!) en „Broadway Melody" „Singing in the Rain"!) Maar men bleef naar verbeteringen zoeken; Küchenmeister, de baanbreker op dit ge bied, experimenteerde hier in het Haagsche City-theater en werkte reeds met filmband. Het waren nog meer „laboratorium-proeven"! Toen de Western Electric met haar geluids bandfilm verscheen, ontwikkelde zich een felle concurrentiestrijd, welke ten slotte leidde tot een samen uitruilen van methoden en vindingen. Thans werken voor Neder land „Klankfilm", Philips, Seisikon. De Western Electric trok zich terug in een an der deel van Europa, o.a. Engeland en ge deeltelijk Frankrijk. Vóórdat het groote publiek de nieuwe vin ding goed leerde kennen werden eerst tal rijke proef-vertooningen gegeven, en een der eerste geluidsfilmpjcs, waarover de pers in dertijd enthousiast schreef, was de opname van een blaffenden hond! In 1929 waren Pa rijs en Londen middelpunten van de belang stelling voor de nieuwe geluidsfilm en een aantal Nederlandsche- bioscoop-directeuren ging derwaarts om de nieuwe ster aan den filmhemel te bewonderen. In Sept. '29 kreeg de Centrale Filmkeurings-commissie in Den Haag de eerste speelfilmpjes met-geluids band te onderzoeken, doch het waren meer curiositeiten dan normale films. Want eerst in Februari 1930 verscheen de moderne ge luidsfilmband van groot formaat, welke het publiek ervan overtuigde, dat de geluids film werkelijk haar stomme „collega" voor goed had verslagen. Op 6 Februari '30 werd de film „Rio 'Rita" gekeurd en eenige weken later vierde deze rolprent de eers'e groote triumphen van het geluidsbandfilm-systeem. En dat is dan nu precies tien jaar geleden! PURMEREND. 20 Febr. Gem. Kaasbeurs. Verhandeld 18 partijen, wegende 35.000 Kg., handel goed, hoogste prijs f 28. 2 stapels kleine boerenkaas, we gende 469 Kg., prijs f 27.handel vlug; 306 Kg. boter f 1.70—1.74 per kilo; Runde ren, totaal 634 stuks: 350 vette koeien 66 86 ct. per kilo, matig; 144 geldek oeien f 120 —180 per stuk, matig; 115 melkkoeien f 180 —270 per stuk. matig; 25 stieren 58—63 ct. per kilo. stug; 10 paarden f 110—215 per stuk. stug; 36 vette kalveren en graskalve ren: vette kalveren 7895 ct. per kilo, ma tig, graskalveren f 4065 per stuk, matig; 1364 nuchtere kalveren: voor de slacht f 5— 12. voor de fokkerij f 1318 per stuk, ma tig; 220 vette varkens voor de slacht 56—23 ct. per kilo. matig; 39 magere varkens f 20 —30 per stuk. vlug; 171 biggen f 10—20 p. stug. vlug; 1585 schapen f 1431 per stuk, matig; 14 bokken f 311 per stuk, matig; kipeieren f 5—5.50 per 100 stuks: 600 Noord Hollandsrhe blauwen (kuikens) 0.901 p. kilo; 4500 oude kippen en banen: wit en rood 4550 ct„ blauw 5055 ct. per kilo, konijnen f 0302 per stuk, 1000 eenden 25 45 ct. per stuk, duiven 40 ct. per paar. Coöp. Centrale Eierveiling. Aanvoer: 7000 eendeieren f 5—5.45, 60.600 kipeieren f 5.30—6. BROEK OP LANGEXDIJK. 21 Febr. Uien 6.707.40; drielingen 3.10—3.30; gro ve 5.306. iO; peen 2.10—3.10: roode kool 6.40—7.De veiling duurt voort NOORDSCHARWOUDE. 21 Febr. Uien 6.506.80; drielingen 3.20: grove 5.306.30; gele nep 2.50; peen 2.40—3'O- roode kool 5.S0—7.10; gele kool 4—4.20. zer zake in den boezem van het ministerie zou zijn gere zen. Uit de officieele mededeelin- gen van de regeering blijkt af doende, dat al deze praatjes in strijd zijn met de waarheid In Mussert's weekblad een be schouwing te vinden, die eigenlijk aan het adres van de regeering de beschuldiging van oneerlijkheid inhoudt, kan niemand verwonderen; opmerkelijker is, dat ook een man als Wendelaar zulks toont te veronderstellen. De veronderstelling namelijk, dat, zooals „De Volkskrant" het formuleert, „de regeering de vlucht zou hebben genomen in en tot de leugen". Het is een kwaad teeken. dat zelfs in dé zen tijd ook niet-nationaal-so- cialistische tegenstanders van het zittend kabinet zich voor zulk een optreden niet te goed achten. SAMEN UIT, SAMEN BE- TALEN? In het Rotterdamsche Nieuws blad is een gedachtenwisse. ing ontstaan over de vraag: „Moet de jongeman, als hij met zijn meisje uitgaat, ook voor haar betalen?" „Een moderne jonge vrouw, die niet op de vrijgevigheid der heeren speculeert", lucht haar hart (onder de rubriek „Ingezonden"), als volgt: Mannen verliest niet het laatste restje uwer ridderlijk heid. £aat in ieder land ,,'s Lands wijs, 's lands eer" zijn en blijven. Niet alle meis jes speculeeren op de vrijge vigheid van den jongeman. Niet alle meisjes zijn op kan toor. En atelier, huishoud- of winkelbetrckking geven niet altijd zoo n groot salaris. En ook wij moeten voor on zen uitzet etc. sparen. Als een kennismaking een engagement wordt, zijn uitga ven voor diverse uitgangetjes met wat overleg wel te rege len en zijn wij vrouwen niet zoo veeleischend. Bedenk, dat iedere vrouw, al is zij nog zoo modern en zelfstandig, gevoelig blijft voor een kleine attenie van den jongeman, dien zij aardig

Heldersche Courant | 1940 | | pagina 3