Circa f 3.200 ATI EK „Wat Mijnhardt maakt is goed DEBO's Gaslicht Bereikbaar ideaal 364-70 voor het Roode Kruis publiek debuut moeheid en slapte,^ zenuwachtigheid en overspanning: Vrijdag 23 Februari 1940 Tweede Blad MaddnieuwJ Collecte Finland: Bi- verdubbelt Uw energiei t BtBHBHBHSMnni Sicm Hamels's Jazz Mixers in Casino Feestavond in het Stellingpark Loterij Pluimveevereeniging H O Burgerlijke Stand van Den Helder UtaaA (j,acui w-e hten? Temperatuur en Barometerstand m iiVrijheid is goud waard". Gisteren hebben een kleine 200 collec tanten de Heldersche bevolking belegerd. Straat voor straat, weg na weg en gracht na gracht werden systematisch „afge werkt". Overal rammelde de collectebus, en overal gingen de deuren open en offerde men grootere of kleinere bedra gen ten bate van Finland, voor wiens groote zaak millioenen harten thans zoo vurig kloppen. Reeds in de morgenuren bleek, dat de collecte zou slagen. Dat was een prima stimulans voor het collectanten-leger, dat er zoo mogelijk nog een schepje op deed en met een waarlijk laaiend en thousiasme zijn taak volbracht. In Casino was des middags het comité aan- jvezig; daar bevonden zich mevrouw Jolles, jnevr. Ritmeester en de overige dames en Jieeren, die zich zoo zeer beijverd hebben de organisatie gesmeerd te doen verloopen. Zij waren het, die de bussen in ontvangst namen en hier was het, dat de stroomen centen, dub beltjes, kwarties en guldens op de tafeltjes liitvloeiden. Een stroom van geld Er waren diverse verrassingen. Een der aardigste was het vinden van een gouden Vijfje in een der bussen, ingepakt in een pa piertje, waarop vermeld stond „Vrijheid is goud waard!" Zoo is het! Het was wederom het personeel van de JTwentsche Bank, dat zich verdienstelijk maakte met het tellen. En men kan er van op aan, dat het zich voor geen halve cent yergist heeft. Eindelijk was de laatste collectant binnen en hoewel Koegras nog niet bekend is, kan J-eeds thans worden vastgesteld, dat de op brengst ongeveer3200 gulden bedraagt. Een magnifiek resultaat, dat tot groote dank baarheid stemt. Ook Den Helder heeft zijn taak geweten. Het heeft geofferd voor Finland en voor de Einsche vrijheidszaak. Hulde gevers! Het comité verzocht ons nog op deze plaats zijn groote erkentelijkheid te betui gen, in de eerste plaats aan de milde gevers en daarnaast aan de dames en heeren collectanten. Voorts aan de Casino-directie, die wederom de kleine zaal gratis beschikbaar stelde en daaren boven 200 koppen koffie gratis leverde. En tenslotte het Twentsche Bank-perso- neel, dat al tellende zjjn diensten gege ven had. De filmvoorstelling in Rialto. Er was eens een theaterdirecteur, en die wijdde een deel van zijn leven aan het streven om vereenigingen, die bij hem aanklopten, te helpen. De naam, wel, die zult U zoo langzamerhand wel kennen, want bijv. gisterenavond gaf hij in alle drie zijn theaters voorstellingen, die hem „geen cent in 't laatje" brachten. De Zoolang een mensch geen pijn heeft en ook geen bepaalde klachten, waardeert hij maar half dat rijke bezit van een goede gezondheid, Maar ook bij de eerste aanwijzingen van pijn hier, stramheid daar, zijn we gewoonlijk nog onverantwoordelijk roekeloos en onverschil lig. Dat is ook de fout van de meeste lijders aan Rheumatische pijnen. Het gros van de slachtoffers van deze kwaal, die al zoo talrijke levens-verwoest heeft, verzuimt bijtijds maatregelen te nemen. Toch is het heel wat gemakkelijker Rheumatische pijnen in den aanvang te bestrijden, dan wanneer de schadelijke zuren, die de pijnen veroorzaken, Zich hebben vastgezet en genesteld in spie ren, spierweefselen en in de gewrichten. Zoo'n haard van schadelijk urinezuur, wordt de bron van de steeds weerkeerende sloopende pijnen. Daarom laat het zoover niet ko men; doe een bloedzuiverende kuur met Kru- schen Salts. De minerale zouten oefenen de aansporende werking op Uw lever, nieren en ingewanden uit, welke deze organen noodig hebben, om het bloed met jeugdige kracht door Uw aderen te doen stroomen. Dat moet gebeuren! Dén worden al die giftige zuren, uit Uw bloed gefilterd. Dan is er geen sprake van opeenhooping van urinezuur, want dit Wordt dan langs natuurlijken weg afgevoerd regelmatig en grondig. Daarom, neem voortaan ook Kruschen Salts, iederen morgen de beroemde kleine dagelijksche dosis. Wit zal U dat goed doen, hoe veel prettiger zult ge U voelen, méér verzekerd, méér fit, beveiligd voor pijnen, droefenis en ongemak. Kruschen Salts is verkrijgb. b. apoth. en drog. k f 0.40, 0.75 en 1.60 (extra groot pak). Fabr.: E. Griffiths Hughes Ltd., Manchester (Enge land). Opger. 1756. (Adv.) Witte en Tivoli waren bevolkt met militairen en in Rialto had het Ned. Roode Kruis onder dak gevonden. Welnu dan, de heer v. Twisk ls het die gisterenavond in Rialto de kunst verstond om de aanwezigen van acht tot negen uur in span ning te houdpn, in een voelbare spanning, die slechts verbroken zou worden, als de titel van de hoofdfilm bekend gemaakt zou worden. Niemand raadde juist. Want na het omvangrijke wereldnieuws kwam een leerzame film, na deze kwam Popey ten tooneele, toen een „goochelaar", die lief tallige dames zoo maar uit de lucht greep, en een muziekfilm, waarin een strijkkwartet in dienst van de jazz werd gezet en toentoen was hetpauze. U begrijpt na ieder nummer zat het publiek te popelen of hun keuze de juiste geweest, en iedere maal kwam er iets nieuws, maar niet waarop gewacht werd. Toen kwam de heer v. Twisk ten tooneele en voordat hij den uitslag bekend maakte, deelde hij onder groot enthousiasme mede, dat de collecte voor het Finsche Roode Kruis 3.200.had opgebracht en dat dezen avond in Rialto 364.70 aan batig saldo had. Inder daad, het waren cijfers om trotsch op te zijn en dankbaar tevens jegens diegenen, die hier aan medegewerkt en gegeven hadden. Daarna kwam „het" moment. De uitslag! Maar geen der ruim 300 inzendingen was juist geweest en zoo wist eigenlijk nog niemand wat er komen zou. Maar nu werd het doek gauw opgehaald, en toen bleek wat de heer v. Twisk over had voor het Ned. Roode Kruis, want vertoond zou worden: Deanne Durbin in Drie gewiekste meisjes worden groot. Is het eigenlijk nog noodig te vertellen, dat de aanwezigen genoten hebben van deze film, die sprankelde van levenslust, die vol zat met gezonden humor en die de juiste maat van be schaafdheid bezat. Deanne Durbin was de spil, waar alles om draaide, als Penny probeert ze haar zusters gelukkig te maken, zingt onder wijl enkele prachtige aria's en ook „The last rose in summer", brengt haar moeder tot wanhoop, haar vader tot inkeer en slaagt er in op het eind haar twee zusters gelukkig aan den man te brengen. Een thema, dat dankbaar is, omdat het zooveel mogelijkheden biedt. En regisseur Henrij Koster heeft er ook wat bij zonders van gemaakt. Volle anderhalf uur duurde dit filmwerk, volle 90 minuten heeft men zich kostelijk ge amuseerd om de grappige en meest dolste situaties, waaraan deze film zoo rijk is en we gelooven hit naam van allen te spreken, als we den heer v. Twisk een pluim op zijn hoed steken voor de wijze, waarop hij hier het Ned. Roode Kruis gediend heeft. Tenslotte de verantwoording" der gelden, die de heer Van Twisk aan het Roode Kruis afleverde: 439 kaarten ad 40 ct. 175.60 379 30 113.70 Plaatsbespreken: 754 pl. a 10 ct. 289.30 75.40 Totaal 364.70 De feestavond der I'ersoneelsver- eeniging van de N.V. Drukkerij en Uitgeverij v/h C. de Boer Jr. Gedurende enkele maanden is het in onze stad bekend geworden, dat de schare der plaatselijke vereenigingen er met één was uit gebreid en wel met de personeelsvereeniging van Drukkerij De Boer. Doch het was gister avond, dat door het bestuur van deze baby onder de Heldersche vereenigingen feitelijk officieel voor de eerste maal voor het voetlicht getreden werd met een licht pro gramma van muziek en entr'acte-werk. De Casinozaal was geheel gevuld met leden, donateurs en genoodigden, toen om even over half negen (inclusief dus het Heldersche kwar tiertje...) de voorzitter, de heer Luyendijk, voor het doek trad om de aanwezigen welkom te heeten. In het bijzonder deed hij dat den directeur, den heer S. Koning, en diens echt- genoote, die een boeket bloemen was aan geboden, en de vertegenwoordigers der zuster verenigingen. Na enkele bijzonderheden gememoreerd te hebben, betrekking hebbend op het debuut der „baby", de clementie van è.1 te critische gees ten ingeroepen te hebben, en diegenen dank gebracht had, welken hun medewerking aan NOURY f. 1.50 PER FLACON DUBBELE FLACON F. 2.25 blijken bjj een volgende uitvoering een iets minder heterogene samenstelling te verkrij gen. Het harmonisch geheel zou dat zeker niet schaden. Overigens vloeiden de nooit „oud" wordende melodieën zaalwaarts en wiegde menig luisteraars-hoofd op de maat mee. Voor de pauze trad nog eens het orkest op. De heer D. Abbenes, 'de leider van het en semble, bracht daarbij nog een voortreffelijk vertolkte viool-solo: „In the Moonlight" van Ketèlby. Bij het nummer „Sag' beim Abschied leise „Servus" was het Mej. M. Kramer, die als refreinzangeres optrad. Tusschen het optreden van het orkest door had men reeds gelegenheid gehad naar Mej. Derksen en den heer A. van Gorselen te luis teren (en te zien), respectievelijk pianobege leidster en conférencier-liedjeszanger. Van Gorselen vertelde een serie Witzen, en kreeg al spoedig z'n menschen mee. Tusschen de kwinkslagen (waarvan alle niet even „nieuw" waren) door, zong hij liedjes van onze neutraliteit, van de vrouwtjes en van andere onderwerpen, die in de levensliederen- zangerij nu eenmaal gezongen plegen te wor den. Men lachte en zong een enkele maal de refreinen mee. De grootste gang van het menu bleek te bestaan uit de twee-akter „Cel 13 is vrij". Dit is een klucht, die weliswaar weinig om het lijf heeft, maar waarin beginnende tooneelisten ongetwijfeld een kansje krijgen hun kunnen te toonen. En dat is in dit kwartjesvinder blijspel door enkele dames en heeren dan ook gedaan. De heer Van Gorselen, die ook hier de boventoon voerde, was, op eenige gechar- checrdheid na goed in vorm. Vlot en met veel fantasie bracht hij den oplichter. Mej. C. Zander was eveneens zeer goed op dreef. Een resoluut en vrij optreden. Van plankenkoorts niet de minste last en voorts een speelster, die haar rol begreep. Terwille van de plaats ruimte de overige rollen slechts even geresu meerd: de heer C. van Heusden bracht een goedaangevoelde hotelgérant, de heer J. Bre- mer een zwemkampioen, de heer A. Aberson een trainer, mej. C. de Jong een even pittig als correct kamermeisje, mej. I. Veenstra een carricatuur van een oude vrijster, en voorts de heeren J. Engel, R. v. d. Schoor en W. Blokker. De laatste als politieagent, dragende de uniform van een uiterst populair plaatselijk gerechtsdienaar. Zooals gezegd: het stuk werd voor een groot deel vlot weergegeven, alhoewel er ongetwij feld zoowel spel- als regiefouten te constatee- ren waren. Men kan er echter van op aan, dat van deze fouten leering getrokken is. Na de pauze, waarin een origineele verlo ting georganiseerd werd, volgde nog een op treden van een mondorgel-trio, terwijl de uit voering besloten werd met een persiflage op het sprookje „Sneeuwwitje", getiteld „Rood- kruisje", en ingestudeerd door den heer W. C. Reinders. Men ziet hier het klassieke sprookje, voorgesteld en gespeeld in dezen tijd van oor log en mobilisatie. Een grotesk geval, dat op SS den avond gegeven hadden, verzocht spr. den heer Koning even het tooneel te willen be stijgen, teneinde uit zijn handen een oorkonde te willen aanvaarden, waarop 's directeurs be schermheerschap geboekstaafd stond. De directeur bleek gaarne tot dit aanvaarden be reid en nadat door hem enkele vriendelijke woorden met betrekking tot de vereeniging gesproken waren, waarbij hij zijn vertrouwen uitsprak, dat de vereeniging inderdaad aan haar doel zou beantwoorden (iets wat met een spontaan „lang zal hij leven" van de geheele zaal onderstreept werd) ving het als non stop aangekondigde programma aan. Vraagt men ons of de ingeroepAi clementie voor de prestaties der medespelenden noodig was. dan zeggen wij daarop: ja en neen. Ja, omdat men tenslotte van debuteerende typo grafen en administratiemenschen, waarvan 'n groot deel nimmer op de planken stond, niet het onmogelijke kan verwachten. Er waren, en wie zou er aan durven twijfelen, bij de muziek valsche noten, er werden in de tooneel- stukjes fouten gemaakt en ook in de confé rence moesten, zij het een enkele maal, hiaten gesignaleerd worden. Doch anderzijds werd blijk gegeven, dat de dames en heeren een ernstige poging deden zoo goed mogelijk voor den dag te komen en dat dit gewaardeerd werd, mocht wel het duidelijkst blijken uit het herhaaldelijk opklaterend applaus van het auditorium. Bij een volgend optreden zien wij echter in verband met het non-stop-karakter gaarne iets kortere pauzes tusschen de nummers. Het Debo-orkest opende met Robrecht's Tweede Walsen-potpourrier werd vrij goed gemusiceerd, hoewel het wellicht mogelijk zal aller lachspieren werkte en waarin de dra matis personae onherkenbaar vermomd was met kabouterbaarden en andere dwergen- kleedij. Een vroolijke potpourri van solozang, koorzang en tooneel, waarbij begeleidende tekst werd gesproken door een soort „Vader Tijd". Ook hier waren enkele onvolkomenheden aan te wijzen, doch een pakkend slot was dit Roodkruisje zeker. En toen... werd de zaal geruimd en wijdde een deel van de aanwezigen zich nog eenigen tijd aan de rhythmen van de Casino-band en welk programma-besluit zich kenmerkte door een prettige stemming. Moge nog vermeld worden, dat de firma Govers, Kanaalweg, de meubelen voor het tooneel afstond, het technisch bureau Oort- gijsen de verlichting in orde bracht, de fa. Neels diverse costuums in bruikleen afstond en de fa. Klercq enkele schilderijen en kleeden. Op veler verzoek treedt de bekende band van Siem Hamel a s. Zondag nog éénmaal op in Casino. Het succes van de vorige maal over trof de verwachtingen en dit was een aanlei ding de „Jazz mixers" nogmaals te engageeren. Vooral de origineele swing-Bezetting iets geheel nieuws op het gebied van jazz trekt de aandacht. De bezetting blijft precies gelijk en dus kun nen we weer luisteren naar het sonore en melodieuze instrument: de electrische guitaar, terwijl ook jazz op twee vleugels weer op het programma staat. Nieuwe cantine ingewyd. Woensdagavond was het feest in het Alge meen Stellingpark in de Janzenstraat. Op feestelijke wijze hebben de daar gelegerde sol daten hun nieuwe cantine ingewijd. De tim merlieden van het Stellingpark, die dagelijks hun arbeid geven aan den bouw van barakken en kazematten, hadden in hun vrijen tijd nog gelegenheid gevonden om een prachtige can tine te bouwen. De schilders hadden er een kleurig verfje aan gegeven en de versiering met groen, slingers, lampions en vlaggen gaf het geheel iets zeer feestelijks. Handig was er bovendien een podium gïmproviseerd, de ban ken, die anders altijd een kazerne-achtigen indruk maken, waren door echte stoelen ver vangen, er stond een piano en zoo kon men zich eerder in een gezellige feestzaal wanen, dan in een soldaten-cantine. Dank zij de gulle medewerking van O. en O. werd een voortreffelijk cabaretprogramma afgewerkt. Nadat de luitenant P. W. van Heivoort, die bij ontstentenis van den directeur van het Al gemeen Stellingpark het openingswoord sprak,' in het bijzonder dank had gebracht aan den kapitein Van den Bok. die krachtig aan het tot standkomen van deze cantine had mede gewerkt, aan den sergeant Meijroos, die er thans met de leiding van belast is, aan de bouwers en aan de medewerkenden van dezen avond, kon de pret beginnen. De LU-A band „The Soldier Swingers", die reeds een zekere vermaardheid in Den Helder gekregen heeft, bracht er al dadelijk de goede stemming in en daarna kwam het gezelschap van Henk Maizarac aan de beurt met een aantal geestige schetsen. Dit gezelschap, dat reeds zoo menigen feestavond voor soldaten deed slagen, verstaat de kunst, tot het solda tenhart te spreken en zoo sprak het vanzelf, dat ook de nummers van dezen avond insloe gen en een daverend applaus oogstten. Aan een der nummers was nog een extra attractie verbonden. Er werd n.1. een zeer moeilijk geval ten tooneele gebracht en aan drie vrijwilligers werd gevraagd de beste op lossing te bedenken. De winnaar verdiende er een kus van een der dames en een paar mooie handschoenen, beschikbaar gesteld door de firma Neels, mee. Na de pauze vroeg vooral prof. Zamir met zijn goocheltoeren de aandacht. Het was wer kelijk wonderbaarlijk wat deze amateur goochelaar als het ware onder den neus van de spiedende soldaten voor kunstjes uithaalde. Het grootste lachsucces van den avond werd tenslotte het door de heeren H. Maizarac en A. Meijer gespeelde schets „De firma Scheep maker". Maar daarmee was de avond nog niet uit, want toen eerst kwam de LU-A-band, die voortdurend voor goede entr'acte muziek ge zorgd had, pas los. Met een muzikaliteit, die aan het virtuose grensde, volgde het eene nummer na het andere en vooral de drummer had een groot aandeel in het succes. En toen als laatste nummer de befaamde Tiger-rag gespeeld werd, leek van puur enthousiasme, de tijger ook in de zaal losgebroken. Terecht mocht luitenant Van Heivoort in zijn slotwoord zeggen, dat men de beste band van de Stelling beluisterd had. Het was een prachtige avond, die tot ver na middernacht duurde en waarvan men zeker spoedig een herhaling zal wenschen. Veelbelovende abonnementsvoorstel ling van „Het Masker". Dinsdag a.s. vindt wederom een tooneel- abonnementsvoorstelling in Casino plaats. Dit maal wordt opgevoerd „Gaslicht", een „Vic- torian" thriller in 3 bedrijven van Patrick Ha- milton door de tooneelgroep „Het Masker". In dit stuk treden op Willy Haak, Cruys Voor- bergh, Ko Arnoldi, Lize Servaes en Lies de Wind. De regie berust bij Cruys Voorbergh. Plaatsbespreking Maandagavond van 79 uur. Hieronder laten wij enkele persbeschouwin gen volgen. Zoo schrijft: De Telegraaf Een uitstekend stuk met stijgende, steeds opgevoerde spanning, een der beste in het genre. Drie menschen, drie levende sterke rollen in een thriller, die meer dan een thriller is. Goede bijrollen. Sfeer, spanning, kostelijke regievondsten. Met voorstellingen als deze, komt ons too neel weer in eere. De T (j d In jaren heb ik niet zoo'n goed detective-stuk op de planken gezien... een spannend misdadigersstuk met diepe mensche- ljjkheid. Het Masker heeft een prachtige vertooning er van gebracht. Het Volk: Vooral om Ko Arnoldi is een bezoek aan deze voorstelling waard. De Maasbode: Met zoo beperkte mid delen het publiek den geheelen avond in span ning te houden, daarvoor is zeker meester schap noodig en dit toont Patrick Hamilton (de schrijver) te bezitten. Cruys Voorbergh had als de mysterieuze Manningham een rol, die hem bijzonder goed ligt en die hij met groote suggestieve kracht vertolkte. Willy Haak speelde haar rol be wonderenswaardig als een werkelijk tragische rol. In ons nummer van gisteren werd de uitslag van de loterij der Pluimveevereeniging ,,H. O." opgenomen. Abusievelijk werd daarin ver meld, dat de prijzen afgehaald konden worden bij P. Snel. Koningstraat. Bedoeld was: Café Snel, Keizerstraat. van 22 Februari 1940. GETROUWD: C. D. Lak en J. A. Noorder- meer. K. Kalsbeek en A. Heerkens. R. M. van Essen en M. C. Wentel. A. J. van Bergen van der Grijp en M. Rooda. C. Abbenes en G. Forrer. BEVALLEN: H. Roos—Smit, z. E. H. Slui merAalberts. d. E. H. M. KoopmanWien- nekendorf, d. L. J. R. Jansensde Waal, d. M. H. Smit—Delver, z. OVERLEDEN: C. J. Jacobs (m.), 6 dagen. De oorlog bevindt zich, als men een aantal staatslieden van groot formaat, mag gelooven, nog eerst in zijn aanvangsstadium. Afgezien van de activiteit ter zee merkt men aan de hoofdfronten weinig van een bliksemkrijg. In tegendeel, men heeft zich in het zicht van elkander ingegraven en schijnt af te wachten wanneer de tegenpartij lust en ambitie gaat koesteren om voor den dag te komen. Dat men wederzijdsch voor een dergelijk voor nemen al bitter weinig gevoelt, is te begrijpen. Het is echter interessant steeds weer te hooren hoe in de landen, die elkander thans geharnast tegemoet getreden zijn, telkens weer stemmen opgaan, die reeds n u een rege ling willen treffen voor den toekomstigen vrede. Reeds nu, bij den aanvang van dezen tweeden grooten oorlog in de 20ste eeuw, zint en peinst men naar een oplossing, welke na dezen strijd aan alle naties geluk, voorspoed en „eeuwigen vrede" zal weten te geven. Men kan over deze dingen zijn schouders ophalen en ze naar het rijk der idealisten bannen. Men kan er sarcastische opmerkin gen over maken en wijzen op deze wereld, die van misère en wanhoop ten onder dreigt te gaan. En men kan weigeren iets aan te nemen van de oprechtheid dezer vredes-apostelen, die nu reeds praten over datgene, wat velen van ons thans nog als een ontzaglijk ver ideaal be schouwen. Zeer zeker: een ver ideaal, maar... een onbereikbaar ideaal? Neen, dit ideaal is niet onbereikbaar. Zoolang de mensch op aarde leeft, was daar het ver langen naar orde en veiligheid. Ouders, die kinderen kregen, hebben altijd vurig gehoopt, dat die kinderen in vrede en vr(jheid zouden kunnen werken en dat kleine deel geluk zouden mochten erlan gen, waarop ieder mensch rechtens aan spraak maakt. Dat was zoo eeuwen ge leden en dat is in 1940 nog zoo. Het is goed, dat reeds nu de menschheid ge wonnen wordt voor een streven, dat na deze nachtmerrie van modernen oorlog, een betere wereldorde zal scheppen. Dezer dagen lazen wij een door den bekenden Engelschen roman cier Somerset Maugham geschreven schets, waarin hij vertelde van zijn ervaringen aan het Fransche front. Iedere man van dat ont zaglijk Fransche leger is paraat en bereid te vechten voor zijn vaderland, maar van het traditioneele „heilig vuur der oude vecht jassen" is weinig of niets meer te bespeuren. Men vecht, verbeten, om voor zijn kinderen eindelijk vrede en welvaart te verkrijgen. Men strijdt omdat het nu eindelijk eens uit moet zijn met die eeuwige oorlogen, die de volken verarmen en het beschavingspeil tot nul kom ma nul reduceeren. Zoo is het bij het Fransche volk en zoo is het bij meer volkeren. En het is wellicht de eenige zijde van deze barre misère waarin wij thans leven, die in de toekomst winst kan op leveren. Voor onze kinderen, die een ander erf deel van hun ouders verwachten dan een plat gebrand, uitgemoord en cultuurloos Europa. Wondere wereld, vreemde mentaliteit. Een wereld in vlammen, en ondanks deze vlammen een Duitschland, dat dien oorlog niet begeert, een Frankrijk, dat tegen z(jn zin vecht en een Engeland, dat zoo weinig mogelijk verlies wil lijden. Het moet haast wel een vruchtbare voedingsbodem zijn, waarin de korrels van het zaad van het Heilig idealisme straks komen te vallen. Jlaar laat het spoedig zjjn! Wie 's winters zomerwarmte wenscht door cokes of anthraciet Doet wijs als hij de brandstof stookt, die OKKE VISSER biedt Adres; Polderweg 34 - Telef. 228. Aquarium Zoöl Station. Voor het publiek geopend: dagelijks van 912 en van 13.30 17 u. Zaterdags van 912 uur. Natuurhistorisch Museum, le Vroontsraat Iederen Woensdag van 35 uur. Iederen Zaterdag van 710 uur. Bovendien den eersten Zondag van elke maand van 35 uur en den eersten Woens dag van 810 uur. BIOSCOPEN: Rialto, Spoorstraat, acht uur: „Honululu" en „Onthullingen van een spion". Tivoli-Theater, Spoorstraat, acht uur: „Heerschers der Zee." Witte Bioscoop, Koningstraat, acht uur: „Om 30.000 dollar" en „De Jonge Politie- held". Zaterdag 24 Februari. Casino, 8.00 uur: „Muriloff's Lach Selectie" ten bate Finsche Roode Kruis. Musis Sacrum, 8 uur: Uitvoering wandelsport- vereeniging De Duinkanters. Dinsdag 27 Februari Casino, 8.30 uur: Abonnementstoonecivoor- stelling. Barometerstand Den Helder: 758.1 Maximum temp. lucht: 3.1 Laagste temperatuur: 2.6 Wind: richting: Z.Z.W., kracht: 3 Licht op: 5.56

Heldersche Courant | 1940 | | pagina 5