Je moet er maar opkomen! Wij lazen voor U Dievenbende ontmaskerd Werkloosheid verscherpt - het Amerikaansche vernuft Militairen van auto geslingerd Het bloed kruipt Nieuw Russisch offensief verwacht Mysterie in het Noorden ZELDZAME BAANTJES IN HET LAND VAN COLUMBUS Dezer dagen begon in Amerika de uitbetaling van ouderdomspensioen dit was een der resultaten van de „New Deal", waardoor millioencn Amerikanen bevrijd zijn van de angst voor de onverzorgde ouder dom. De werkloozen moeten echter nog hun eigen problemen oplossen. Iedere tijd drukt zijn stempel op den geest van de menschheid, en het is waarlijk geen toeval dat ondernemende en schrandere menschen in Amerika, zoowel mannen als vrouwen, juist in de laatste jaren tot de er kenning zijn geraakt, dat men alleen maar een idee moet hebben om ondanks depres sie en maatschappelijke crisis, nog geld te verdienen. En zij slaapden daar dan ook in. Want of-«Loon de tragiek van het werk loosheidsprobleem in Amerika dagelijks nog altijd schrijnend aan den dag treedt (zij krijgen werk noch steun), blijkt toch even veelvuldig, dat de nood der tijden vele vin dingrijke menschen in de Nieuwe Wereld aan een beroep hielp, dat voordien volko men onbekend was. Daar is bijvoorbeeld de „Maatschappij der onbegrensde Denkbeelden", die voor alles zorgt vanaf luchtreizen tot optochten van babies in kinderwagens toe. Alen kan Mrs. Douglas Ellington, die deze maatschappij in het leven heeft geroepen, niet door het zonderlingste voorstel tot verbazing brengen. Wanneer ge uw zoontje naar den tandarts wilt sturen, dan zorgt zij voor een betrouw baren begeleider; zij zorgt als het moet zelfs voor gezelschap tijdens het week-end voor uw dochters. En voor de groteske opening van een nachtclub leverde zij eens een olifant en een'varken tje! Mrs. Douglas Ellington blijkt dus niet voor een kleintje vervaard te zijn. Het „Home-Bureau of Manhattan" kookt alle verschillende diëeten, die de doktoren voorschrijven en die in de dagelijksche huis houding vaak moeilijk te bereiken zijn; het bureau bezorgt het eten tot in de puntjes verzorgd, kant en klaar thuis. Wanneer iemand door ziekte van een der huisgenoo- ten verplicht is, zijn huis tot ziekenhuis in te richten, dan zorgt het bureau voor ver pleegsters voor inrichting van de ziekenka mer en voor alle noodige hygiënische arti kelen. Voor kinderen worden „nurses" gele verd, hetzij voor een lange reis dan wel voor een enkele dag, dat de ouders uit moe ten. Het „Bureau tot verschaffing van huis personeel voor wie dat niet hebben", was het denkbeeld van een jongen man in Manhattan, toen hij zag, hoe moeilijk zijn vrienden het vaak hadden, wanneer zij zon der hulp zaten. Zijn bureau „Jeeves" (waar schijnlijk geinspireerd op den naam van den model-l^ptler Jeeves, die in talrijke humoris tische romans van den Engelschen schrijver P. G. Wodehouse een belangrijke rol speelt) zendt den klanten tegen een bescheiden maandelijksche vergoeding een aardig dienstmeisje, dat kan opruimen en de wasch doet. Tegen een kleine extra vergoeding .kookt en braadt ze ook nog. Geeft iemand een belangrijke „partij", dan zorgt het bu reau op bestelling voor een up-to-date butler, „compleet in correct livrei", die geheel den indruk weet te wekken, dat hij al jaren bij -Ie familie in dienst is. Jeeves' personeel is voortreffelijk geschoold; en regelmatig ver schijnt een inspecteur om te controleeren of het werk naar behooren wordt verricht Toen miss Josefine Whitney na jarenlang te hebben gewerkt als secretaresse werkloos werd, organiseerde zij een „persoonlijke service" voor iedereen. Zij stelde zich in New York als leidster beschikbaar of als gids, zorgt voor iemands inkoopen, wanneer men bij voorbeeld zelf de stad uit moet en boven dien adviseert zij nog in alle mogelijke en onmogelijke zaken. Een zekere Mrs. Rogers keerde op een goeden (of beter gezegd een kwaden) dag terug van een zomerreis, en vond haar wo ning, welke zij gedurende haar afwezigheid verhuurd had, in een desolaten toestand te rug. Borden en kopjes waren gebroken, aan sommige deuren ontbraken de knoppen, gor dijnen waren gescheurd, er zaten gaten in de bekleeding van de meubelen en zoowel de stofzuiger als het gastoestel was defect Het duurde wel een half jaar eer zij voor iedere noodzakelijke reparatie den juistcn man had gevonden, en tenslotte had zij een omvangrijke lijst van bekwame arbeiders samengesteld, tengevolge waarvan haar „Re paratie-Maatschappij" ontstond. Tegenwoor dig heeft zij klanten in alle deelen van het land. Of het nu om kostbaarheden gaat dan wel om snuisterijen, die alleen voor den bezitter waarde hebben, Mrs. Rogers' arbei ders zorgen voor alles en volbrengen elke denkbare reparatie. Emma Riley, een kleurlinge in Dallas, zorgt voor .ontbijt, lunch of diner" aan de deur bezorgd. Het meest typische hiervan is natuurlijk het aan huis bezorgen van het „ontbijt". Men kan dit ontbijt bestellen op elk tijd stip tusschen 6 en 9 uur des morgens; en natuurlijk kan men alles bestellen, wat men voor een ontbijt wenschelijk acht: een bord havermout en een kop thee, gebakken eieren en een kop koffie, een aantal belegde broodjes, een. kopje bouillon, enfinmen heeft een zeer ruime keuze. Desgewenscht wordt er een dienstmeisje bij „geleverd". Voormalige leeraren, leeraressen en kin derjuffrouwen exploiteeren alom in den lande kindertuinen en speelplaatsen, waar de kinderen een zeker aantal uren per dag kunnen doorbrengen. Bovendien verhuren tal van meisjes zich om een paar uur per dag met de kinderen in het park te gaan wandelen, musea te bezoeken of zich op andere wijze verdienstelijk maken. De crisis omstandigheden hebben het ver nuft en de vindingrijkheid van vele getrof fen Amerikanen gesrherpt en er is vrijwel geen enkele bezigheid die zij niet uitoefenen uitgaande van het standpunt: „elk werk, waarvoor betaald wordt, is ons welkom". Wat de werkende Amerikaan ook noodig heeft, er is altijd iemand te vinden, die klaar staat om hem tegen een bescheiden vergoeding van dienst te zijn. Zoo helpen 'tallooze werkloozen in Amerika zichzelf en verschaffen tevens minder vindingrijke lot- genooten geregeld werk. G. uM iniddag zijn van een vrachtauto, wel ke den vrij hoog liggenden onbewaakten spoorwegovergang van den Ossendamweg te Soest gepasseerd was, en daarna de scherpe bocht naar de Parklaan maakte 2 militai ren tegen den grond geslingerd. Een hun ner werd op slag godood. Hij laat een vrouw en een kind achter. De andere militair wer dmet een ernstige hersenschud ding opgenomen. De jongste oefeningen van het Nederland- sche veldleger. Een antl-tankkanon van lichte troepen is, onzichtbaar gemaskeerd, in stelling gekomen en slaat den aanval van gemotoriseerde troepen aL Negen arrestaties te Rotterdam. Goederen nit spoorwegloodsen gestolen. In de laatste maanden werden ten nadeele van de Ned. Spoorwegen voor duizenden guldens goederen gestolen uit de loodsen van de firma van Gend en Loos, op *ie spoorwegemplacementen van Feijenoord en het Maas-station te Rotterdam. De klachten, die de spoorwegen voornamelijk van fabri kanten uit Noord Brabant bereikten, wa ren zoo talrijk, dat men van een dieven bende moest spreken. Door een samenloop van omstan digheden is het de politie gelukt een complot van dieven en helers te ontmaskeren. Gearresteerd wer den vijf employé's der firma van G. en L. te Rotterdam, te weten de 33- jarige besteller L. K., de 24-jarige expeditieknecht J. B„ de 33-jarige chauffeur J. B„ de 23-jarige expedi tieknecht J. B. en de 42-jarige koe* sier J. van der V. De andere gearresteerden zijn de 40-jari- ge kleermaker H. B., de 47-jarige schoenen winkelier T. H. S., de 29-jarige houtbewerker A. W. en diens 32 jarige, broer T. W. Fabrikanten dorsten niet meer te verzenden. De diefstallen hadden zoo'n omvang aan genomen, dat verscheidene fabrikanten geen goederen meer naar Rotterdam durfden zen den. Sedert het negental echter van be gin Februari af achter slot en grendel zit, worden geen goederen meer vermist. Tot de ontdekking is men gekomen door een diefstal bij de firma Kreymborg aan den Binnenweg, waar de vitrine werd ingesla gen en eenige coupons heerenstof werden ontvreemd. Kort nadien vernam de politie, dat de 40-jarige kleermaker H. B. uit den Blijdorppolder, meermalen stoffen kocht. Stoffen, die precies geleken op de ontvreem de bij de firma Kreymborg, werden in zijn woning gevonden. Hij zeide ze te hebben gekocht van den 47-jarigen schienwinkelier T. H. S. uit den Bergpolder. Een grossier werd geraadpleegd en die maakte uit, dat de stof afkomstij? was van de fabrikanten D. te Tilburg en M. te Eindhoven. Eenige maanden geleden waren de goederen naar Rotterdam verzonden, gedeeltelijk voor de NOGMAALS: BOTER AAN DE WEERMACHT. Een zekere korporaal Tuin- stra had onlangs, in zijn le gerplaats reclame gemaakt voor natuurboter in plaats van margarine. Hij schreef verder over dit geval een ingezonden stukje aan het orgaan van den Alg. 'Ned. Zuivelbond. welk stukje dit blad met instem ming opnam. In het jongste nummer van het zuiveiblad treffen wij over deze kwestie opnieuw een ingezonden stuk aan, geschreven door „Een goed Vaderlander" en lui dende als volgt: „Hierbij deel ik U mede, dat ik ten zeerste moet pro testeeren tegen het inge zonden stukje, onder dit hoofd voorkomende in Uw nummer van 31 Januari 1940 op bladzijde 72. Dat de korporaal Tuinstra het wenschelijk acht dat de weermacht boter krijgt zoo dat mogelijk is, is begrijpe lijk en zullen velen, waaron der schrijver dezes, dat met hem eens zijn. De Overheid heeft echter anders beslist en heeft de korporaal Tuin stra dat te accepteeren. Hij heeft zich te onthouden van propaganda in den troep te gen een maatregel van de Overheid en had hij direct reeds een goeden straf daar voor moeten hebben, zoo niet gedegradeerd moeten wor den. Het gaat echter alle per ken te buiten, dat hij zijn stukje eindigt: „Gemohiliseerden. mobili seer voor onze actie! Weest paraat." Dat is absoluut „opruien" »n zijn dan ook door mij de betreffende Militaire autori teiten op het stukje opmerk zaam gemaakt. De korporaal Tuinstra toont niet het minste begrip te hebben van wat hoort en niet hoort. Wat zou het wor den, wanneer ieder voor zijn standje opkwam, de Java- thee-importeur voor Java- thee, de Texelsche boer voor Texelsche wol, enz.? Dat Uw blad, waarschijnlijk ondoordacht, zich heeft ge leen een dergelijk defaitis tisch stukje te plaatsen, is te betreuren." De redactie van het F.N.Z.- orgaan geeft dit als na schrift: Inzender neemt dit geval te zwaar op. Wij vermoeden, dat Tuinstra een boerenzoon is en dan is bij hem het bloed gekropen, waar het niet gaan kan. Inderdaad hadden de beide laatste re gels beter achterwege kun nen blijven. Overigens gelooven wij dat inzender beter had kunnen- onderteekenen met „een goed militair". Zijn goed vader- landsch hart is daardoor ver moedelijk in opstand geko men. Niettemin zijn wij blij, uit zijn woorden te lezen, dat hij, wat de zakelijke aangelegenheid betreft (bo ter aan de weermacht), het standpunt van Tuinstra deelt. f^at We Overheid-, zooals schr. mededeelt, reeds anders beslist zou hebben, is voor zoover ons bekend niet juist „EEN VEROUDERD SPELLETJE". De rede van minister Al- ba rda. onlangs voor de A. J.C. gehouden, wordt door den driestar-schrijver van de Standaard (a.r.) gecriti- seerd. Het Volk (s.d.a.p.) haakt vast aan deze critiek en schrijft: De „Standaard"-schrijver ci teer enkele regels uit het verslag, doch hij breekt zijn citaat plotseling af, waar het verslag vervolgt: „Daarbij zijn zij (de arbeiders) goede vaderlanders". Ja. wie zóó citeert, kan wel stof vinden voor onwelwillende beschou wingen. Wij zouden ons scha men, in de eerste plaats te genover onze lezers, op deze manier bijvoorbeeld een de- putatenrede van dr. Colijn te behandelen. De driestar-schrijver las in Albarda's rede „goede en juiste dingen"; op hoog hartige complimentjes zijn wij evenmin gesteld als op vermaningen. De schrijver wil een „erkening" en hij be sluit: „Maar het doel blijft steeds de verwezenlijking van het democratische socia lisme"; Wat wü die meneer nu eigenlijk? Niemand kan verwachten en wie zelf aan zijn beginselen hecht mag niet eischen dat een ander zijn beginselen verloo chent. Als de sociaal-demo cratie een nieuw staatkun dig program heeft vastge steld. dan is dat het gevolg van de politieke ontwikke ling in dit land, een ont wikkeling, die én voor ons, én voor anderen haar gevol gen heeft gehad: Van stoute jongens vraagt men een „er kenning", een verloochening van wat zij uithaalden; in de Nederlandsche politiek kan slechts sprake zijn van het besef, dat een nieuwe tijd nieuwe verhoudingen heeft geschapen. En hiermede zijn wij aan geland hij deze methode van bestrijding van tegenstanders Wil de politieke gedachten- wisseling in een vrij land vruchtbaar zijn voor het al gemeen belang, dan moet be ginsel tegenover beginsel worden gesteld: dan moet een zakelijke discussie plaats hebben over onderwerpen van practisch staatsbeleid, die aan de orde zijn. School- meesterij in den slechten zin van het woord de uitdruk king is weliswaar ten aan zien van de onderwijzers on billijk. maar zij is duidelijk werkt slechts prikkelend. Het wordt wat al te gek, als aanhangers van één richting voortdurend optreden, als wa ren zij geroepen, den zede- meester te spelen. Dit verou derde spelletje is niet bevor derlijk voor het peil van de openbare gedachten wisseling: het kan de noodzakelijke sa menwerking van alle deelen des volks in deze ernstige tij- d<yi slechts schaden. firma van M. en gedeeltelijk voor de firma van Ruys, ter vervoer naar Noorwegen. Bei de zendingen zijn ooit te bestemder plaatse gekomen. Na vele verhooren moest de schoenwinkelier tenslotte toegeven, dat hij de goederen van een kennis had. Het bleek de 29-jarige houtbewerker A. W. uit de Gaf felstraat te zijn. Bij hem en ook later bij zijn broer werden groote voorraden gestolen goederen gevonden, duizenden siga ren, kousen, alcohol, gloeilampen, heerenstoffen, koffie enz. Bij den broer werden o.a. een nieuw radio toestel en een partij lederen hand schoenen gevonden. Het feit, dat de 33-jarige besteller bij van Gend en Loos L. K., een paar soortgelijke handschoenen droeg, leidde tot diens ontmaskering. Onvoldoende controle. Tenslotte werden nog vier employé's van de firma van Gend en Loos gearresteerd, waarbij één, de 24-jarige expeditieknecht J. B„ op heeterdaad betrapt werd, toen hij twee pakken van duizend sigaren, welke hij apart hact gezet, wilde verkoopen. De dief stallen waren mogelijk, omdat 's morgens vroeg de vrachtbrieven aan het personeel ter hand werden gesteld, dat zelf de goede ren uit de loodsen haalde zonder voldoende controle. De drukte in deze vorstperiode had de diefstallen gemakkelijker gemaakt. VERJAARDAGSTRAKTATIE VAN HET ROODE LEGER. Het dagblad „Bcrlinske Tidende" deelt uit Abö mede, dat gevangen genomen Russische officieren hebben verklaard, dat de Russen een nieuw groot offensief langs het geheele front voorbereiden, waaraan dan meer dan een millioen Russische soldaten zouden deel nemen. Dit offensief zou heden op den verjaardag van het Roode Leger worden ingezet. Tot dusver heeft het offensief van Woros jilov aan het Karelische front het roode leger reeds 60.000 menschenlevens gekost De Zweedsche avondbladen beschouwen den toestand op de landengte van Karelië echter met een zekere terughoudendheid. Het moge dan onjuist zijn, dat de Russen de batterijen op Bjorkoe (het eiland Koivisto) hebben veroverd, de Finnen hebben nog niet tegengesproken, dat de roode troepen op 7 km. ten Z.W. van Wiborg zouden zijn aangekomen. In dit geval zouden de Russen erin geslaagd zijn, tot voorbij de door de batterijen ingenomen posities te komen. Ge meld wordt, dat de Finnen alle spoorwegen, welke van Wiborg naar het front leiden, hebben opgeblazen. Sneeuwstormen belemmeren operaties. de Gisteren zijn slechts weinig berichten van het front ontvangen. Het schijnt, dat het weer zeer slecht is en dat tengevolge van de sneeuwstormen de gevechten minder he vig waren. De uitwerking van den sneeuwstorm op de frontoperaties wordt overal druk bespro ken. Sommigen gelooven dat de Russen hun offensief daarom op zullen moeten geven en dat de operaties opgeschort zullen wor den. indien de sneeuwstorm zoo doorgaat als hij begon. Wanneer het sneeuwen een maal ophoudt, zal het probleem, de wogen open te krijgen, de Russin zeker nog eeni- gen tijd bezig houden. Daartegenover staat dat de sneeuwstormen eenig voordeel voor de Russen bieden. Hierdoor zullen hun verbindingen op de Karelische Landengte van bombardementen door Finsche vliegtuigen worden gevrij waard en mogelijk zelfs wordt de sneeuw val als beschutting gebruikt worden voor operaties op punten welke tot dusverre on der Finsch artillerievuur stonden. De roode luchtmacht is gisteren in actie geweest, en volgens Reuter wordt de Roo de loot in de Noordelijke IJszee gereed gemaakt om in actie te komen. Finland roept weer lichtingen op. Gisterochtend werden op de muren en aanplakzuilen biljetten aangeplakt, waarbij de in 1894 en 1895 geboren mannen zich op 28 Februari moeten aanmelden voor den militairen dienst. BOUW VAN VELSER TUNNEL GAAT DOOR Hnldige omstandigheden belet ten Waterstaat een volledig werkprogramma te ontvouwen. De minister van Waterstaat noemt in de Memorie van Antwoord over de begroo ting van zijn departement de Eerste Kamer een aantal werken op, welke zullen worden uitgevoerd: nl. i'npolderingswerken in het IJsselmeer, de bouw van sluizen en brug gen, de aanleg en verbetering van een groo! aantal wegen, de kanalisatie van den IJssel, de electrificatie der Spoorwegen, de uitbrei ding en vernieuwing van rollend materiaal en de tunnelbouw te Velsen. GERUCHTEN OVER HEVIG LUCHTGEVECHT. Er doen hardnekkige geruchten de ronde, dat een verwoed luchtgevecht geleverd is bo ven de Noordelijke IJszee. Deze geruchten zijn afkomstig uit Kirkenes aan de Noordsch- Finsche grens. Uit Vardso, op ongeveer 30 mijl ten Noordoosten van Kirkenes, noch van het eiland Vardo in de IJszee kon bevesti ging van de geruchten over het luchtgevecht verkregen worden. Wat nu de concentratie der Britsche vloot bij Petsamo betreft, hebben tot oordeelen be voegde kringen in Londen er bij United Press op gewezen, dat Engeland zoowel te water als in de lucht patrouilles onderhoudt in de Noordzee en den Atlantischen Oceaan tot in IJsland, zoodat er niets bijzonders zou zijn in het feit, dat zich Britsche vlooteen- heden nabij Petsamo zouden bevinden. In bevoegde kringen wordt, volgens U. P., ook op de mogelijkheid gewezen, dat de ge ruchten hieromtrent aan Duitsche bron ont sproten zijn in de eerste plaats om voedsel te geVen aan den „zenuwenoorlog", ten twee de om wrijving tusschen Rusland en Enge land te doen ontstaan, in de derde plaats om te stoken tusschen Engeland en Scandinavië en ten vierde om de Scandinavische mogend heden te nopen tot volstrekte neutraliteit in het RussischFinsche conflict uit angst om anders in den Europeeschen oorlog te wor den betrokken. In de vijfde plaat, zou men in Duitschland door het verspreiden van dit bericht waarde- volle gegevens uit Britsche bron trachten te krijgen. De correspondent van Aftenposten in Kir- kenes meldt, dat het thans mogelijk is de be vestiging te krijgen, dat Engelsche oorlogs schepen zich werkelijk in de IJszee bevin den buiten Petsamo en Moermansk. Russisch admiraal naar Moer- mansk? Officieele kringen in Moskou weigeren te bevestigen of tegen te spreken een bericht uit Stockholm, volgens hetwelk admiraal Koetsnetzoff naar Moermansk is gevlogen in verband met optreden van de vloot in de noordelijke IJszee. DE „TARA" WERD GETORPEDEERD. De directie van de maatschappij „Vrachtvaart" te Rotterdam deelt mede, dat blijkens een telegram van den gezagvoerder de „Tara" zonder waarschuwing is getorpedeerd. JULIANADORP. WEDSTRIJD OP DE IJSBAAN AAN DEN NIEUWEN WEG. Op de ijsbaan van den heer P. H. Jimmink aand en Nieuwenweg werd onder groote be langstelling en met flinke deelname een wedstrijd op de schaats gehouden. Door de ingevallen dooi was de baan wel goed be rijdbaar, maar toch niet ideaal meer. Des niettemin is er fel om de prijzen gereden. De uitslag was: le prijs f 23, de heer Nannis te Oudesluis; 2e prijs f 15, de heer Kroon te Heiloo; 3e prijs f 10, de heer Kaan te Ju- lianadorp; 4e prijs f 7.50, de heer Krijger te Wieringcn; 5e prijs f 5 de heer Plooy te Den Helder; 6e prijs f 2.50 de heer Manne- veld te Sint Maartensvlotbrug. De organisators hebben eer van hun werk gehad! W1ERINGEK „ZONNEVORST". De hengst van de combinatie Wieringen-=- Wieringermeer „Zonnevorst" is Woensdag j.1. te Rotterdam gekeurd voor „V.L.N." Bij deze keuring is het dier Voor 1940 weer goedgekeurd. DUIZEND GULDEN VOOR FINLAND. Gisteravond werd in Cinema De Haan een filmavond gegeven ten bate van het Finsche Roode Kruis. Burgemeester Kolff heette in zijn openingswoord bijzonder welkom het eere-comité en de Ouden van Dagen uit „NoorderlichtOnze bevolking heeft zeer zeker voor dit kleine stoere volk gevoeld, zegt burgemeester, want in de 18 jaren dat ik hier burgemeester ben, heeft een collecte nog nooit zooveel opgebracht, dan thans het geval is, n.1. f950.—. (Applaus.) Spreker dankt naast de inteekenaren den Bond van Boerinnen en andere Plattelands vrouwen afd. Wieringen die voor de inza meling gezorgd hebben en voorts de direc tie van Cinema de Haan voor het grat s b« schikbaaF stellen van het filmprogramma. Dadelijk hierop laat OKK zich hooren en wel met „Mv Regiment", „Etaille du Bon- heur" en als derde nummer wordt uitgevoerd „Wien, du Stad meiner Triiume", met solo zang van mej. A. Dekker Jd. Alle drie num mers ontlokken een warm, welverdiend ap plaus. Verschillende beschikbaar gestelde taarten tulbanden, krentebrooden en een fruitmand worden nog verloot, waarvan de opbrengst ookten goede van Finland komt. En zot werd een totaalbedrag van f 1000 bereikt. Een schitterend resultaat! Tot slot werd vertoond de bekende filir „Romeo en Julia naar het gelijknamig! werk van Shakespeare. De Finland-avond mocht een waardij slot van de spontane actie heeten. HELDERSCHE EIERVEILING, 22 Febr. - 4ai!pvoerd: 17500 kipeieren: 55—57 Kg o-o.SO, .jS—60 Kg. 5.80—5.90. 61—63 Kg. 5.9t —6, 64—67 Kg. 6—6.70. 68—73 Kg. 6.80—7 500 eendeieren 4.90—5 per 100 stuks. EIERVEILING SCHAGEN, 22 Febr. Aangevoerd: 30.000 kipeieren 5-6 per lff stuks. BROEK OP LANGF.NDIJK. 23 Febr. A?®~'4-70- drielingen 1.90—2.40, grovr lT~ peen 2-80-3.10, kroten 2.50—3.30 roode kool 5.50—7.60. gele kool 4—4.10. - De veiling duurt voort. NOORDSCHARWOUDE. 23 Febr. L ien^ f 4.50f 5.10; drielingen f 2.10: srro- ve 8.0O4.40; peen f 2.60; roode koo' f 5.60 f 7.10; gele kool f 4—f 4.20.

Heldersche Courant | 1940 | | pagina 6