Droom of werkelijkheid Voor de maag der geëvacueerden is gezorgd! Uaet&al Voorloopig Ned. elftal-Bondselftal Hoe Hitier de toekomst zou zien Nogmaals: Indië's politiek beleid De spionnage*affaire Marktberichten Uitvoering Pro Patria „ÏOO.OOO ZEEMIJL" Uitvoering van de Oranje-garde Hedenavond Cabaret-uitvoering van de Held. Bestuurdersbond Uit het politie-rapport Noordhollandsche Wandelsportbond Een Nazi-Rijk van Nederland tot Wladiwostok? Tweede Kamer Britsch parlement geen tijd voor Finland Ons land in koude luchtstrooming Men was er zoo langzamerhand aan ge wend geraakt, dat P. P. uitvoeringen gaf. iie klonken als een klok. Helaas kunnen we dat van de uitvoering, die gisteren gegeven werd, niet zeggen. De voorzitter, de heer Veen, had ons er vooraf reeds eenigszins op voorbereid, door het opsommen van de vele moeilijkheden, welke zich hebben voorgedaan. Allereerst was het tumlokaal geruimen tijd in beslag genomen, terwijl de leider, de heer Nol, door zijn militaire plichten verhinderd was de oefenavonden te leiden. Een en ander was zeer duidelijk merkbaar. Er waren weliswaar enkele programma punten, die goed in den smaak vielen, we loemen bijvoorbeeld de oefeningen met wim pels, door de meisjes A, en de oefeningen met olokjes door de jongens B. Ook de klompen- ians, door de meisjes B, was aardig om te tien. Een woord van lof voor den pianist, die dezen wfeningen begeleidde en zich steeds moest roegen naar de maat van de jongens en meisjes. De estafette van de jongens gaf eenige ipanning in de zaal. De jongens sprongen, tropen en liepen om het hardst om de eer 'an hun groep hoog te houden. Een aardige ifwisseling vormde het zoo pupulair gewor- len rolschaatsen. Het was duidelijk te zien, lat enkele jongens hiermede zeer goed ver duwd waren, gezien het gemak waarmede qj over het tooneel rolden. De damesafdeeling vas op het programma maar zeer zuinig be deeld. Alleen een oefening met knotsen, welke bovendien tamelijk kort was. De uitvoering hiervan was echter in orde. Dit kan aller minst gezegd worden van de hoogrekoefe- ningen der heeren. Niettegenstaande de oefen stof eenvoudig gehouden was, werden er tal- looze fouten gemaakt, die wij bij de heeren niet gewend zijn. De vrije oefeningen van deze af deeling kenmerkte zich door eenvoud. Eer lijk gezegd vonden wij de oefeningen wel wat al te simpel. Hiermede was het turngedeelte afgeloopen en werd er gepauzeerd. Na de pauze waren het „the Masterkeys", die enkele nummers zeer verdienstelijk ten gehoore brachten. Verder toonde de heer Florijn zijn capaciteiten als xylophonist, wat hy uitmuntend deed. Als slotnummer werd gegeven een cowboypotpourri met „The Masterkeys" en gezongen door 4 heeren, waarbij velen niet konden nalaten mee te neuriën. Meegezongen werd er echter toen het populaire „Blonde Mientje" gespeeld werd. Het was jammer, dat de Kleuterafdeeling niet ten tooneele kon verschijnen, vermoede lijk bij gebrek aan kleuters. De voorzitter had tenminste een krachtig pleidooi voor deze afdeeling gehouden, en er op aangedrongen de kleuters naar P. P. te brengen. De avond, welke overigens een vlot ver loop had, werd besloten met een schrikkel- bal. Het meisj'e van den milicien.... wilde hèm een boek geven DIT was haar keuze: door ALBKRT CHAMBON 'n prachtboek In den Boekhandel en bij de N.V. Drukkerij en Uitgeverij v/h C. DE BOER Jr., Den Helder Ter herdenking van haar eerste lustrum. Gisteravond vond in Musis Sacrum de vie ring van het eerste lustrum der Oranje-Garde plaats. Er bleek behoorlijke .belangstelling voor deze uitvoering te bestaan: de zaal was geheel gevuld met gardisten en geestver wanten. Nadat door de op het podium verzamelde garde het vereenigingslied ten gehoore ge bracht was, en de heer J. de Jong een gebed had uitgesproken, was het laatstgenoemde, die een kort inleidend woord tot de aanwezigen richtte. De heer De Jong heette daarbij in het bijzonder welkom majoor Van der Blom. Be richt van verhindering was o.m. ingekomen van den burgemeester, den schout-bij-nacht' en enkele predikanten. Vervolgens memoreerde spreker het feit, dat het 11 October van het vorig jaar 5 jaar geleden was, dat de Garde opgericht werd. De viering vindt dus rijkelijk laat plaats, hetgeen echter haar oorzaak vindt in diverse factoren, Vandaar, dat men eerst thans in staat is deze lustrum-viering te doen plaatsvinden. De heer De Jong zegt, dat zoowel de moei lijkheden als de zegeningen in deze vijf jaar rijkelijk aanwezig waren. Ook de eerste: daar was veelal gebrek aan leiders, gebrek aan een goed clubhuis, terwijl daar bovendien critiek was van zekere zijde; een zijde, waarvan we zulks feitelijk niet had mogen verwachten. Er is veel gedaan in de 5 voorbije jaren. Om iets te noemen: de reizen met de Garde naar de opening van de Staten-Generaal, welke het vorige jaar voor het eerst geen doorgang had. De Garde zal blijven voortgaan op den in geslagen weg, hooghoudend het parool: „jong Holland voor Oranje". Nadat door spr. nog gewezen is op de grondbeginselen der Oranje- Garde, en door hem eenige uitspraken van vooraanstaande persoonlijkheden in den lande zijn geciteerd, besluit hij zijn openingswoord. Hierna vangt het eigenlijke programma aan, dat voor de pauze blijkt te bestaan uit tooneelstukjes. Gezien het feit, dat men hier dilettanten op de planken zag, en daarbij dilettanten, die zulks waarschijnlijk voor het eerst deden, mag ons oordeel mild zijn. Er werden echter nogal eens ernstige fouten gemaakt (lachen door de spelers, te laat opkomen, de rol vergeten e.d.), die met wat goeden wil o.i. toch wel achterwege hadden kunnen blijven. Maar hoe dan ook, de zaal bleek goedlachs te zijn en vond het al leuk de bekende gezichten daar achter het voetlicht te zien. Maar nogmaals: wat serieuzer werk van de stukjes was geen overbodige luxe geweest. Na de pauze, waarin een verloting werd ge houden, volgde als voornaamste programma punt, nog de opvoering van een Oranje-Revue. Daarvoor echter betrad nog majoor Van der Blom het tooneel. Deze sprak eenige hartelijke woorden aan het adres van de Garde, die hip ook na dit lustrum een goede toekomst wenschte. De majoor wees op het belang van een organisatie als de Garde en sprak de hoop uit, dat zij nog veel en nuttig werk zal mogen verrichten. Vervolgens werd den heer De Jong, namens ■»=<-t»r'=v1<lrrier aangeboden, terwijl Mevr. De Jong bedacht werd met een tuil bloemen. De Oranje-Garde-revue, hierna dan volgend, gaf een beeld van het werk der Garde. Men maakte het ontstaan mede, een bijeenkomst (met den heer De Jong incluis), kortom, een I aantal tafreelen, waarin men de Garde zag zooals zij werkt. Door vrijwel alle gardisten werd aan dit programmadeel medegewerkt. Hedenavond vindt de aangekondigde caba ret-uitvoering plaats van den Helderschen Bestuurders-Bond in Casino. Het belooft een aardige avond te worden. Medewerkenden zijn o.m. Marie Hamel, Johnny and Jones, Prof. Ben Ali Libi, Ellen and Jane en John de Leeuw. Voor tijd van aanvang, prijs der plaatsen en andere bijzonderheden leze men de in dit nummer voorkomende advertentie. SCHOORSTEEN-WEE. Gisterenmorgen deed een bewoner van de Spoorstraat aangifte, dat er vermoedelijk brand was uitgebroken in zijn schoorsteen. Terstond begaf de politie zich met de spuit op pad, maar men moest aldra vaststellen, dat deze „brand" nog al meeviel. Vermoede lijk bevond er zich een groote hoeveelheid roet in den schoorsteen, tengevolge waarvan de kachel niet had kunnen trekken. ARBEIDSWET. Wederom werd er gisteren iemand bekeurd wegens overtreding van de Arbeidswet. GEEN MANIER! Gisteravond werd nog bij de politie aangifte gedaan door den commandant van een mili taire patrouille, dat hrj, wandelende door de Keizerstraat, door een hem achteroprijdende auto was aangereden. Hij had geen letsel be komen. Een onderzoek wordt ingesteld. ONEERLIJK DIENSTMEISJE AANGEHOUDEN. Een dienstmeisje, verdacht van het verduis teren van geld bij haar patroon, een feit, en kele malen gepleegd, werd gisteren aange houden. AUTO RAMT HEK. Gisterenavond werd de politie er mede in kennis gesteld, dat een auto het hek van de Hervormde Kerk aan de Weststraat geramd had. Bij onderzoek bleek, dat de chauffeur van den personen-auto zijn bocht Weststraat- Bierstraat niet op de juiste wijze had gemaakt, met genoemd gevolg. Zoowel het hek als de auto boekten schade. NIET NADER TE NOEMEN. Aangifte werd gisteravond b(j de politie ge daan van het fèit, dat door een mtin niet nader te noemen handelingen met zijn 12-jarig dochtertje gepleegd waren. Een onderzoek wordt Ingesteld.,,. STORING IN HET LICHT. Vannacht om 2 uur trad gedurende een klein uur een storing in aan het electriciteits- net. Het betrof hier de Prins Hendriklaan en naaste omgeving. Wandeltochten ten bate van het Roode Kruis. Groote belangstelling bestaat voor de toch ten van den Noord-Hollandschen Wandel sportbond, waarvan de opbrengst der in schrijfgelden bestemd is voor het Neder- landsche Roode Kruis, Afd. Amsterdam. - der de honderden deelnemers in het Ned. Leger en 'het Ned. Roode Kruis goed verte genwoordigd, terwijl ook leerlingen van een ambachtsschool, een opleidingsschip, padvin ders en tal van sportvereenigingen aan de tochten zullen deelnemen. De Vereeniging v. Vreemdelingenverkeer, Amsterdam heeft als extra prijs een zilveren medaille beschikbaar gesteld. Gestart wordt op Zaterdag 2 Maart te 3 uur en Zondag 3 Maart tusschen 10 en 11 'uur in het Olympisch Stadion te Amsterdam. De secretaris der technische commissie de heer O. F. M. Koster, Amsterdam-N., Aurikel- straat 56, is belast met de inschrijving der deelnemers Beide vloegen samengesteld. De keuzecommissie van den K.N.V.B. heeft het voorloopig Nederlandsche elftal, dat Dinsdagavond 5 Maart te Haarlem tegen een Bondselftal speelt, als volgt samenge steld: Doel: Michel (V.S.V.) Achter: Wilders (Blauw Wit) en Calden- hove (D.W.S.) Midden: Paauwe (Feyenoord) Poulus (S.V.V.) en Stijger (Blayw Wit). Voor: Draeger (D.W.S.), Drok (Sparta). Vente (Fevenoord), Smit (Haarlem) en de Harder (V.U.C.). Het B-elftal bestaat uit: Doel: Dijkstra (A.P.G.S.) Achter: Slot (Blauw Wit) en Choufour (A.D.O.) Midden: Van Spaandonck (Neptunus). Stam (V.U.C.) en de Vroet (Feyenoord). Voor: Van den Engel (D.H C.) Lenstra (Heerenveen), Vroomen (Juliana) van dei- Veen (Heracles) en Bergman (Blauw Wit). Reserves zijn: Wille (E.D.O.), Walhain (H.B.S.) Wuyts (Sparta), Loof (A.D.O.), de K d o.) en Vrauwdeunt (Feyenoord). Zonderlinge, fantastische, welhaast onge loofelij ke geruchten doen in sommige voor aanstaande kringen de ronde en zij wijzen er op, dat deze zonderlingste van alle oor logen, welke nu al een half jaar duurt, door verantwoordelijke m'enschen heel anders wordt gezien dan uitsluitend een strijd tus schen volkeren, tusschen soldaten, maar wel degelijk ook, en zelfs in de eerste plaats, als een tusschen ideologiën, tusschen levensbe schouwingen. Met klimmende verbazing ziet men Hitier in het Westen een soort Chineesche muur optrekken, vanaf de Alpen tot de Oostzee, een defensiestelsel zóó sterk, dat een stormloop er tegen vrijwel zeker tot een massaslach ting voor den aanvaller zal moeten lijden. Steeds meer worden de verbindingen met het democratische Westen afgeknipt. Eenmaal veilig tegen aanvallen in het Westen, zou dan, naar men aanneemt, de Duitsche energie zich geheel kunnen wer pen op de industrialisatie van het onmete lijke Europeesche en Aziatische Russische Rijk, waarmede men een afgesloten econo mische eenheid zou trachten te vormen. Daarbij zou dan in Duitschland de hoop levendig zijn om het min of meer vastge- loopen productieapparaat der Sovjets tot intens leven te wekken door de immer voortstuwende kracht van het nationaal-so- cialisme teneinde zoodoende in betrekkelijk korten tijd een geweldig Rijk op te bouwen, dat zich zou uitstrekken van de Neder- landschBelgische grenzen tot de Japansche zee en omvattend een gebied zóó groot en zóó rijk voorzien van alle noodzakelijke grondstoffen, dat de overige wereld geheel zou kunnen worden gemist en de nationaal- socialistische droom van een volkomen autarkisch rijk, levend op Duitsche energie en Duitsch organisatievermogen, werkelijk heid zou worden. Ongetwijfeld lijkt het idee onwerkelijk en fantastisch, maar het sluit geheel aan bij de wijze van oplossing van moeilijkheden, welke men Hitler steeds heeft toegeschre ven en hij ook in de practijk heeft toege past. De oorlog zou zich dan beperken tot af weer en steeds weer herhaalde aanvallen op de overheerschende Engelsche positie ter zee, welke het eenige gevaar voor dit nazi droombeeld zou vormen, omdat het op zoo tallooze punten van den aardbol een bedrei ging kan brengen Een achter wallen en bajonetten ver- schanschte dictatuur, die zich in zijn idea len uitleeft en zich steeds sterker maakt, ziedaar het program dat men in sommige kringen Hitler toedicht. Dit zou beteekenen, dat de oorlog op den duur zou verwateren en verslappen en lang zamerhand overgaan in een soort gewapen de vrede, waarbij naar men in Duitschland zou aannemen, de totalitaire staten lang zaam maar zeker in het voordeel zouden ge raken wegens financieele uitputting der nog op kapitalistisch standpunt staande demo- cratiën. Geen onderzoek naar den omvang van eventueele ruimere staatkun dige bevoegdheden. Na een krachtige bestrijding door minister Weiter heeft de Tweede Kamer gistermid dag met 53 tegen 22 stemmen, de motlg van het sociaal-democratische lid, den heer Stokvis verworpen. Bij deze motie werd de regeering uitgenoodigd een ondezoek te be vorderen omtrent richting en omvang, waar in de toekenning van ruimere staatkundige bevoegdheid aan Nederlandsch Indië ware tot stond te» brongtgLV Bij de behandeling der Indische begroo ting deelt ministor Weiter e.a. nog mede, dat het, door maatregelen van den minis ter van Economische Zaken, zeker is. dat de helft van de Nederlandsche koffiecon- sumptie zal bestaan uit Indische koffie. De stichtingen van een welvaartsfonds, waarop de heer Van Poll had aangedron gen, acht de minister onder de huidige omstandigheden uitgesloten. De N.S.B. in Indië. De minister acht de N.S.B. in Indië een onbeteekenende factor; zij levert geen ge vaar op voor orde en gezag. De regeering oefent een nauwlettend toezicht uit en de minister raadt aan het resultaat af te wachten van het onderzoek, dat naar aan leiding van een aantal concrete klachten in de Indische pers wordt ingesteld. De begrootingsontwerpen betreffende de departementen van Justitie en Binnen- landsch Bestuur worden vervolgens na eenig debat z.h.st. aangenomen. VOEDSELVOORZIENING VERZEKERD. AARDAPPELEN, VLEESCH, MELK EN GROENTEN GENOEG! Een vraagstuk op zich zelf bij een evacuatie op groote schaal is dat der voedselvoorziening van de ge- evacueerden. De bevolkingsvermeer dering in de vluchtoorden zal gemid deld ongeveer 10 pet. bedragen van de reeds aanwezige bevolking, doch in sommige gemeenten zal er sprake zijn van een toename tot 70 en 80 pet., in een enkel geval zelfs tot 100 pet. Het Rijksbureau Voedsel voorziening heeft echter gezorgd, dat de vluchtelingen niet te kort zullen komen en zelfs de voedsel- verstrekking ook gedurende de eer ste moeilijke dagen na een eventu eele ontruiming, zonder al te groote hindernissen verzekerd is. Aardappelen, brood en boter. In het algemeen hebben de bakkers een paar weken voorraad bloem en meel, zoodat zelfs bij een totale verdubbeling van het inwonerstal in een gemeente toch altijd noe voor de eigen bevolking vermeerderd met de geëvacueerden een week voorraad aan wezig is voor het bakken van brood. Niet temin wordt voorbereid om op het eerste sein bloem en meel te zenden van bepaalde depots uit naar de betrokken gemeente. De Nederlandsche Meelcentrale regelt dit en zorgt er ook voor, dat in die gedeelten des lands waar de voorraden terug waren geloo- pen. de voorraden groot genoeg zullen zijn om ook de geëvacueerde bevolking te voe den. Zooals hekend is heeft de regeering groote hoeveelheden aardappelen aange kocht en opgeslagen om in de moeilijke maanden ten aanzien van de aardappelvoor ziening in de groote steden gedekt te zijn. Men heeft ook tijdens de vorstperiode hier van kunnen profiteeren. Voor de voorziening met boter en marga rine behoeft geen zorg te bestaan. Waar zulks noodig is, wordt overgegaan tot een permanente vergrooting van de regionale voorraden consumptievetten. Vleesch genoeg. De vleeschpo6itie is van dien aard, dat eveneens de vleeschvoorziening van de ge- evacueerde bevolking verzekerd is. Boven dien zijn door het departement van Sociale Zaken in een groot aantal Nederlandsche gemeenten busjes vleesch opgeslagen, en beschikt ook de Nederlandsche Veehouderij Centrale zelf over een voorraad blikvleesch, alsook over zoodanige voorraden varkens- vleesch en spek, dat terstond in een extra behoefte kan worden voorzien. Ook de melkvoorziening is verzekerd. Maatregelen worden getroffen, dat ook de voorziening van suiker, koffie, thee, gist, e.<J. voor de geëvacueerde bevolking gewaar borgd is. Als geheel gezien (groene erwten, bruine- witte boonen) behoeft voor peulvruchten geen enkele zorg te bestaan. Groenten zijn in zeer ruime mate aanwezig, terwijl, gelet op de groote voorraden van dit product, geen moeilijkheden te wachten zijn wat rijst betreft. Overigens is het een kwestie van organisatie van een snel vervoer, waarvoor dan ook in samenwerking met den Etappen- en Verkeersdienst auto's beschikbaar moeten worden gehouden, opdat naar die plaatsen waar een tekort zou dreigen, het benoodigde kan worden verzonden. Om op alle eventualiteiten voorbereid te zijn zullen, ook z.g. voedseltransporten (n.1. auto's met brood, vetten, enz.) gereed gehouden worden, welke van het eerste oogpnblik van de evacuatie af gereed staan om daarheen gezonden te worden waar bv. een groep vluchtelingen gestrand is. Zeer uitgebreid onderzoek. In verband met het bericht betreffende nieuwe arrestaties in zake de spionnage kwgstie wordt ons van de zijde der Gro- ningschep olitie nog medegedeeld, dat na de arrestatie van een zevental verdachten in Groningen en elders, die allen ter be schikking van de justitie zijn gesteld, het vanzelf spreekt, dat het onderzoek met kracht wordt voortgezet en dat vele per sonen door de politie zijn verhoord. Zoo zijn gisteren twee personen voor den commissaris van politie te Groningen ge leid. Zij waren aangehouden in een der groote steden vano ns land. Een van hen is na verhoor op vrije voeten gesteld. De andere is in bewaring gehouden en zal aan de justitie worden overgeleverd. Afgevaardigde wilde Engelsche troepen zenden Chamberlain heeft den conservatieven af gevaardigde. Locker Lampson, medegedeeld, dat „met het oog op den stand der parle mentaire zaken" hij geen hoop kon geven, dat tijd kon worden gevonden voor de be handeling van een motie van Lampson in zake den oorlog in Finland. De motie van Lampson zou. het huis heb- >en gevraagd te verklaren dat de regeering met het oog op het verlies van Polen. Tsje- cho-Slowakije en het heerschende gevaar van een onder den voet loopen van Finland en met 't oog op 't feit. dat de geall. legers intact blijven, ondanks het feit. dat er reeds zes maanden oorlog is. een aanzienlijke troe pen sterkte zou vrijmaken voor directen dienst in Finland, zoo noodig onder dep volkenbond. Onze weerkundige medewerker schrijft: De kern van het gebied van hoogen lucht druk bevindt zich thans tusschen Schotland en Zuid-Noorwegen. Vooral over Noord- Scandinavië steeg de luchtdruk gisteravond nog zeer snel. Ons land bevindt zich geheel in de strooming van de koude lucht, die langs de Oostzijde van dit maximum in Zui delijke richting getransporteerd wordt. De depressie voor de kust van Portugaj dringt langzaam verder in Oostelijke richting door ln Zuid-Spanje komen zeer hooge tempera turen voor. ALKMAAR IJSSTRIJD STRIJDT VERDER. De vereeniging „IJsstrijd", die zoodra de dooi intrad, onmiddellijk weer het geheele Groot-Noordhollandsch Kanaal heeft laten openbreken, heeft haar werk inmiddels krachtig voortgezet. Zij bevorderde n.1. dat inmiddels ook het Langendijker Groente district, alsmede de vaarwegen De Kooij— van Ewijtksluis—Amstelmeer—De Haukeg (Haven) en terug naar Kolhorn uit de ijs- boeien zijn bevrijd, zoodat ook de Wierin* germeerpolder thans weer per schip be reikbaar is, waarmede ongetwijfeld aan handel, industrie en scheepvaart een groo- ten dienst is bewezen. Aan hen, die niet slechts de voordeelen willen genieten van deze uiterst kostbare werkzaamheden maar ook de lasten willen helpen dragen wordt gaarne verwezen naar het bestuur dezer Vereeniging (Secretariaat Keetgacht 13, Alkmaar). ANNA PAULOWNA LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen: N. de BruinSlikker en doch ter van Winkel: Joh. van der Zon van Wie- ringermeer; mej. A. van Vliet van Rotter dam: Joh. A. van Vliet van Den Helder. Vertrokken: W. Huiberts en gezin naar Haarlem: mej. I. J. van der Vaart naar Wiè- ringerwaard; W. Vorstman naar Ned. Indië; P. L. J. van Herpen en gezin naar Schijn- del; D. C. Wit en gezin, naar Winkel: A. J. van Nuland naar Spanbroek; K. Groet en echtg. naar Wieringerwaard. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Wilhelmus Hendrikus, zoon van Joh. P. de Goede en A. A. Timmer; Geer- truida Dieuwertje. dochter van C. P. Schab- bing en A. J. de Wilde Moor; Cornelis, zoon van H. van Bostelen en S. H. Horsman: Gommert Nanne, zoon van J. J. Wisse en N. K. Slikker: Cornelis. zoon van N. van der Bent en G. Groen. Ondertrouwd: W. Raap en A. Becht. Getrouwd: P. R. Raedts en E. M. Mrakic. Overleden: J. Kalter, oud 71 jaren. POLITIE. Gevonden: Rijwielplaat je; i-kleurenpot- lood; kinderhandschoen, dameshoedje. COLLECTE. De extra-nationale collecte voor het Ned. Roode Kruis heeft hier f 108.08/4 opgebracht. WIERINGEN HIPPOLYTUSHOEF. RIJKSPOSTSPAARBANK, In de maand Februari werd ingelegd fl. 5731.76, terug betaald fl. 3018.80. DEN OEVER. VOOR FINLAND. Woensdagavond is in zaal „Wiron" een feestavond gegeven, waarvan de baten voor hulp aan Finland bestemd waren. Onder de aanwezigen merkten we op Bur gemeester en Mevrouw Kolff, benevens den Commandant van het Detachement Den Oever. Na een kort openingswoord van den Bur gemeester voor een goed gevulde zaal werd een aanvang gemaakt met de afwerking van het non-stop programma. De muziekvereeniging „Apollo" opent de rij met een drietal muzieknummers, in het teeken van Finland. Hierna kregen we ver schillende voordrachten van militairen en burgers en mandolineclub „Oost Wieringen" onder leiding van den heer Jac. Bakker. Laten we volstaan met te zeggen dat.het dik in orde was. Dan krijgen we weer zang en voordracht. Verloting en voordrachten volgden en de Oeversche Orkestvereeniging. onder leiding van den heer Vrede, besloot dezen avond. De heer C. J. Bosker besloot dezen uitste kend geslaagden avond met een hartelijk dankwoord, waarbij spreker tevens mede deelt dat dezen avond ruim f70 heeft opge bracht. Dit bedrag, gevoegd bij hetgeen reeds op Wieringen is gecollecteerd, en de baten van een feestavond te Hippolytushoef. heeft Wieringen in totaal f 1111.37 voor Finland geofferd. PECH. Was de visschershaven aan Den Oever gisteren bijna geheel ijsvrij, heden was alles weer ijs tengevolge van den sterken N.O. wind. We hopen dat de wind weer spoedig gaat draaien. EIERVEILING SCHAGEN, 29 Febr. Aangevoerd: 40.000 kipeieren 4.80—5.65 p 100 stuks. HELDERSCHE EIERVEILING. 29 Febr. Angevoerd: 19500 kipeieren: 52—54 Kg. 4—4.60. 55—57 Kg. 4.70—4.90. 58—60 Kg. en 61—63 Kg. 4.90—5.20. 64—67 Kg. 5.20—5.50, 68 72 Kg. 5.705.90, 300 eendeieren 5. per 100 stuks. BROEK OP LANGENDIJK. 1 Maart. Aanvoer: 20.300 Kg. uien 3.60-4.60. drie lingen 1.10—1.50. grove 2.50—2.80, 1400 Kg. peen 1.702 70. 2500 Kg kroten 23.20. roo de kool 5.70—7.30. gele kool 4.—, D. wittr kool 3.50—4.10. NOORDSCHARWOUDE, 1 Maart Uien 2.603 80. drielingen 1.602. grove 2.n03. gele nep 1.70. Peen f 1.802.70; kroten f 2.80; roode kool f o.oO7.gele kool f 4—4.10

Heldersche Courant | 1940 | | pagina 6